Батыс Қазақстан облысы Орал қаласының әкімшілік-аумақтық құрылысына өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 116 қаулысы мен Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 26 маусымдағы № 10-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 1 шілдеде № 3303 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып және Орал қаласының өкілді және атқарушы органдарының пікірін ескере келе, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Батыс Қазақстан облысының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облысы Орал қаласының әкімшілік-аумақтық құрылысына төмендегідей өзгерістер енгізілсін:
1) таратылсын:
Орал қаласының Желаев поселкелік округі;
Орал қаласының Зачаган поселкелік округі;
Орал қаласының Круглоозерный поселкелік округі;
Орал қаласының Деркөл поселкелік округі.
2) құрылсын:
Желаев селосы әкімшілік орталығы болып, Орал қаласының Желаев селолық округі;
Зачаган кенті әкімшілік орталығы болып, оның құрамына Меловые горки ауылының аумағын енгізе отырып, Орал қаласының Зачаган кенті;
Круглоозерный кенті әкімшілік орталығы болып, оның құрамына Серебряково ауылының аумағын енгізе отырып, Орал қаласының Круглоозерный кенті;
3) таратылған Орал қаласының Деркөл поселкелік округінің әкімшілік-аумақтық бірлігі Орал қаласының әкімшілік бағыныстылығына берілсін.
2. Осы қаулы және шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі            Сессия төрағасы
Н. Ноғаев              А. Василец
Облыстық мәслихат хатшысы
М. Құлшар

О внесении изменений в административно-территориальные устройства города Уральск Западно-Казахстанской области
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 19 июня 2013 года № 116 и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 26 июня 2013 года № 10-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 1 июля 2013 года № 3303
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года  местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и с учетом мнения представительных и исполнительных органов города Уральск акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат Западно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в административно-территориальное устройство города Уральск Западно-Казахстанской области следующие изменения:
1) упразднить:
Желаевский поселковый округ города Уральск;
Зачаганский поселковый округ города Уральск;
Круглоозерновский поселковый округ города Уральск;
Деркульский поселковый округ города Уральск;
2) образовать:
Желаевский сельский округ города Уральск с административным центром в селе Желаево;
поселок Зачаганский города Уральск с административным центром в поселке Зачаганский, включив в его состав территории села Меловые горки;
поселок Круглоозерновский города Уральск с административным центром в поселке Круглоозерновский, включив в его состав территории села Серебряково;
3) административно-территориальную единицу упраздненного Деркульского поселкового округа города Уральск передать в административное подчинение города Уральск.
2. Настоящее постановление и решение вводятся в действие со дня первого официального опубликования.
Аким области           Председатель сессии
Н. Ногаев              А. Василец
Секретарь областного маслихата
М. Құлшар