2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-9 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 9 қаңтарда № 3399 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 29 мамырдағы № 34-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихаттың 29.05.2015 № 34-2 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жәнібек аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 062 272 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімі – 244 824 мың теңге;
салық емес түсімдер – 3 010 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 813 938 мың теңге;
2) шығындар – 2 020 193 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 030 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 56 030 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 36 089 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 36 089 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -50 040 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 50 040 мың теңге;
қарыздар түсімі – 55 560 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 131 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 611 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жәнібек аудандық мәслихатының 22.12.2014 № 30-1 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы "2014-2016 жылға арналған облыстық бюджет туралы" № 14-3 шешімінің 5 тармағының 1), 2) тармақшаларына сәйкес қалыптастырылады.
3. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
4. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкалармен салыстырғанда жиырма бес процентке айлықақы мен тарифтік ставкаларын көтеру белгіленсін.

О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2013 года № 20-9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 9 января 2014 года № 3399. Утратило силу - решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29 мая 2015 года № 34-2
Сноска. Утратило силу решением Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 29.05.2015 № 34-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жанибекский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 062 272 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 244 824 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 3 010 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 813 938 тысяч тенге;
2) затраты – 2 020 193 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 030 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 56 030 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 36 089 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 36 089 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -50 040 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 50 040 тысяч тенге;
поступление займов – 55 560 тысяч тенге;
погашение займов – 8 131 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 611 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жанибекского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2014 № 30-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Поступления в районный бюджет на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и согласно подпунктам 1), 2) пункта 5 решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 14-3 "Об областном бюджете на 2014-2016 годы".
3. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
4. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, повышение на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2014 года.

5. Жергілікті атқарушы органның 2014 жылға арналған резерві 4 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджеті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2014 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешiм 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы Т. Кадимов
Мәслихат хатшысы Т. Кадимов
Жәнібек аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 20-9 шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2014 год в размере 4 000 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2014 год, согласно приложению 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии Т. Кадимов
Секретарь маслихата Т. Кадимов
Приложение 1
к решению
Жанибекского районного маслихата
от 26 декабря 2013 года № 20-9
Районный бюджет на 2014 год

9 650
6
Жер қатынастары
6 913
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
6 913
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 689
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
224
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
45 299
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
45 299
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
45 299
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 089
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 089
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10 089
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
10 089
12
Көлiк және коммуникация
35 394
1
Автомобиль көлiгi
35 394
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
35 394
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
31 544
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 850
13
Басқалар
30 225
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 379
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
3 379
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3 379
9
Басқалар
26 846
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
12 640
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
12 640
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 377
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 207
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
170
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 611
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу

9 650
6
Земельные отношения
6 913
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6 913
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6 689
007
Капитальные расходы государственного органа
224
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
45 299
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
45 299
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
45 299
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 089
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 089
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10 089
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
10 089
12
Транспорт и коммуникации
35 394
1
Автомобильный транспорт
35 394
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
35 394
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
31 544
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3 850
13
Прочие
30 225
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 379
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
3 379
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
3 379
9
Прочие
26 846
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
12 640
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
12 640
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 377
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9 207
013
Капитальные расходы государственного органа
170
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 611
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов

7 933
005
Телерадиохабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
1 000
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
42 855
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
42 855
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
16 280
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
8 536
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 526
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
1 010
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7 744
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 744
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
74 395
1
Ауыл шаруашылығы
20 162
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 512
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
10 512
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
9 650
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
9 650
6
Жер қатынастары
6 235
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
6 235
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 235
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
47 998
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
47 998
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
47 998
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8 471
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8 471
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8 471
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді-мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 471
12
Көлiк және коммуникация
20 000
1
Автомобиль көлiгi
20 000

7 933
005
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
1 000
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района
(города областного значения)
42 855
006
Функционирование районных (городских) библиотек
42 855
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
16 280
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
8 536
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
7 526
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
1 010
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
7 744
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
7 744
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
74 395
1
Сельское хозяйство
20 162
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 512
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10 512
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
9 650
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
9 650
6
Земельные отношения
6 235
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6 235
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6 235
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
47 998
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
47 998
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
47 998
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8 471
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8 471
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8 471
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8 471
12
Транспорт и коммуникации
20 000
1
Автомобильный транспорт
20 000