Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 3 сәуірдегі № 223 қаулысы. Батыс Қазақстан облысы әділет департаментінде 2013 жылғы 6 мамырда № 3285 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 7 маусымда № 307 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов ауданы әкімдігінің 07.06.2013 № 307 қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңдарын басшылыққа ала отырып, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Г. М. Кульжановаға жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледі.
Аудан әкімі                      М. Унгарбеков
Аудан әкімдігінің
2013 жылғы 3 сәуірдегі № 223
қаулысымен бекітілген
"Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты
әдiскер, спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет регламенті
(бұдан әрі - Регламент) Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4 тармағына сәйкес жасалған.
2. "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының Зеленов аудандық бөлімдері (бұдан әрі – орталық) арқылы "Зеленов ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі (бұдан әрі - уәкілетті орган).

Об утверждении регламента государственной услуги в сфере физической культуры и спорта
Постановление акимата Зеленовского района Западно-Казахстанской области от 3 апреля 2013 года № 223. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 6 мая 2013 года № 3285. Утратило силу постановлением акимата Зеленовского района Западно-Казахстанской области от 7 июня 2013 года № 307
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Зеленовского района Западно-Казахстанской области от 07.06.2013 № 307
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Кульжанову Г. М.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким района                      М. Унгарбеков
Утвержден
постановлением акимата района
от 3 апреля 2013 года № 223
Регламент
государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов
и категорий: второй и третий,
первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации второй категории,
методист высшего и среднего
уровня квалификации второй
категории, судья по спорту"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Зеленовский районный отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта" (далее - уполномоченный орган) через отделы Зеленовского района Филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - центр).

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" № 981 қаулысы негізінде ұсынылады (бұдан әрі - Стандарт).
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру iстерi агенттiгiнiң www.mts.gov.kz, "Мемлекеттiк қызметтер" бөлiмiнде, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының www.con.gov.kz интернет-ресурстарында, мемлекеттiк қызмет ұсынылатын жерлерде уәкiлеттi органның стенділерінде орналасқан.
Уәкілетті органның мекен-жайы: Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Переметный ауылы, Гагарин көшесі, 62а, телефоны: 8(71130)23423.
Орталықтардың мекен-жайлары: Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Переметный ауылы, Гагарин көшесі, 69б, телефондар: 8(71130)23615, 23616.
Батыс Қазақстан облысы, Зеленов ауданы, Дариян ауылы, Балдырған көшесі, 27/1, телефондар: 8(71131)24080, 24081, 24082.
6. Мемлекеттік қызмет спорттық разрядтары мен біліктіліктерін ресми тану мақсатында жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешілеріне (бұдан әрі - алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірме не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелді жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi алушы жүгiнген сәттен бастап күнтiзбелiк 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте уәкілетті орган мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi аяқталғанға бiр күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күтудiң жол берiлетiн ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң жол берiлетiн ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Уәкілетті органда жұмыс кестесі демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден бастап 14.00-ге дейiн.

3. Форма оказываемой государственной услуги:
не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта" (далее - Стандарт).
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсах Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры: www.mts.gov.kz, в разделе "Государственные услуги", Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" www.con.gov.kz, на стендах уполномоченного органа в местах предоставления государственной услуги.
Адрес уполномоченного органа: Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Переметное, улица Гагарина, 62а, телефон: 8(71130)23423.
Адреса центров: Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Переметное, улица Гагарина, 62б, телефоны: 8(71130)23615, 23616.
Западно-Казахстанская область, Зеленовский район, село Дарьинск, улица Балдырган, 27/1, телефоны: 8(71131)24080, 24081, 24082.
6. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее - получатели).
7. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
2. Порядок оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
9. Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. График работы уполномоченного органа с 9.00 до 18.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.

Орталықтың жұмыс кестесі жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліссіз.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электронды" кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша орталықтардың ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күту үшін арналған орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стендтер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стенділер) көзделген.
Спортшыны спорттық атаққа, разрядқа ұсыну үшін құжаттар уәкілетті органдарға және орталықтарға тиісті норматив немесе талап орындалған сәттен бастап алты ай ішінде жіберіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету
үдерісіндегі іс-әрекет (өзара
іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушылар Стандарттың 11 тармағына сәйкес құжаттарды тапсырады.
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық қажеттi құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетiле отырып тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi:
1) сұрауды қабылдау күнi мен нөмiрi;
2) сұрау жасалған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары.
14. Стандарттың 16 тармағында көзделген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) орталықтың инспекторы;
2) уәкілетті органның маманы;
3) уәкілетті органның басшысы.
16. Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімін көрсете отырып, әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі мен реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы Регламентке 2 қосымшада берілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаларымен қарастырылған жауапкершілікке тартылады.
Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты
әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары
мен санаттарын беру"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
Әр әкімшілік әрекеттің (рәсімнің)
орындау мерзімін көрсете отырып,
әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің
(рәсімдерінің) өзара әрекеттестігі
мен реттілігінің мәтіндік
кестелік сипаттамасы
№ іс-әрекет (барысы, жұмыс ағыны)
ҚФБ-1
Орталық инспекторы
ҚФБ-2
Уәкілетті органның маманы
ҚФБ-3
Уәкілетті органның басшысы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдайды, тіркейді және қолхат береді
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тексеру. Уәкілетті органның басшысына құжаттарды дайындау және жолдау
№ 1 іс-әрекет
Ұсынған құжаттарды қарастыру. Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрығына немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту дәлелдi жауабына қол қою
№ 2 іс-әрекет
Құжаттарды уәкілетті органға жібереді
№ 2 іс-әрекет
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді көшірме не мемлекеттiк көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты әзiрлеу. Дайын құжаттарды орталыққа жолдау
№ 3 іс-әрекет
Алушыға уәкілетті органнан спорттық разряд немесе санат тағайындау бұйрықтан үзінді көшірме немесе мемлекеттік қызметті тағайындаудан бас тартқаны туралы дәлелді жауапты береді
Орындау мерзімі:

График работы центра ежедневно с понедельника по субботу включительно, кроме воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 19.00 часов, без перерыва на обед.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в здании центров по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
Документы для представления спортсмена к спортивному званию, разряду направляются в уполномоченные органы и центры в течение шести месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатель представляет документы, определенных в пункте 11 Стандарта.
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
14. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор центра;
2) специалист уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ представлена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
18. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Присвоение спортивных
разрядов и категорий:
второй и третий, первый,
второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего
уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации
второй категории, методист
высшего и среднего уровня
квалификации второй категории,
судья по спорту"
Текстовое табличное описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) каждой
СФЕ с указанием срока выполнения каждого
административного действия (процедуры)
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ-1
Инспектор центра
СФЕ-2
Специалист уполномоченного органа
СФЕ-3
Руководитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, регистрация и выдача расписки
Действие № 1
Проверка документов Подготовка и направление документов руководителю уполномоченного органа
Действие № 1
Рассмотрение документов. Подписание приказа о присвоении спортивного разряда или категории, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие № 2
Передача документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Подготовка выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги. Передача готовых документов в центр
Действие № 3
Выдача получателю полученного от уполномоченного органа выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Срок исполнения: