"Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке алу объектiлерi деректерiн енгiзу пішімін, сондай-ақ бірдей мерзімдерде мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргiзудің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 636 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 14 қаңтардағы № 9 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 12 ақпанда № 9140 тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке алу объектiлерi деректерiн енгiзу пішімін, сондай-ақ бірдей мерзімдерде мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргiзудің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 636 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 12 қаңтарда № 7375 тіркелді, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің бюллетенінде 2012 ж., № 3 жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 200-бабының 6-тармағын және Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы «Мемлекеттік статистика туралы» Заңның 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасын іске асыру үшін БҰЙЫРАМЫН:»;
Жоғары көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке алу объектiлерi деректерiн енгiзу пішімі, сондай-ақ бірдей мерзімдерде мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргiзудің бірыңғай әдістемесінде:
11-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік мекемелер Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6443 болып тіркелді) бекітілген Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есеп жүргізу ережесіне және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 7 қыркүйектегі № 444 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6505 болып тіркелді) бекітілген Есеп саясатына сәйкес қайта бағалау моделін немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес жүргізілетін активтерді бағалау жағдайында мүлікті қайта бағалауды жүргізеді.»;
қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Республикалық мемлекеттік мүлікті басқару және оңалту мен банкроттық әдіснамасы департаменті (Д.О. Темірбеков) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіпте ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 636 "Об утверждении Единой методики и формата ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведение инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества в единые сроки"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 14 января 2014 года № 9. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 февраля 2014 года № 9140
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 636 «Об утверждении Единой методики и формата ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведение инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества в единые сроки» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7375, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2012 г., № 3) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
«В целях реализации пункта 6 статьи 200 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе» и подпункта 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:»;
в Единой методике и формату ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведение инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества в единые сроки, утвержденной вышеуказанным приказом:
часть третью пункта 11 изложить в следующей редакции:
«Государственные учреждения проводят переоценку имущества в соответствии с Правилами ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 393 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6443) и учетной политикой, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 7 сентября 2010 года № 444 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6505) в случае применения модели переоценки или в случаях оценки активов, проводимой в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан.»;
приложение изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии распоряжения республиканским государственным имуществом и процедур реабилитации и банкротства Министерства финансов Республики Казахстан (Темирбеков Д.О.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі                             Б. Сұлтанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің
төрағасы
__________ Ә. Смайылов
2014 ж. 10 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы «14» қаңтардағы
№ 9 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2011 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 636 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке
алу объектiлерi деректерiн енгiзу
пішіміне, сондай-ақ бірдей
мерзімдерде мемлекеттiк мүлiкке
түгендеу, паспорттау және қайта
бағалау жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
31.12.20 ___ ж. жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау
және қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпарат Есепті кезең _____ 20___ ж.
Индекс: 1-ЖА
Кезеңділігі: жыл сайын
Тапсырады: мемлекеттік заңды тұлғалар
Алушы: мемлекеттік мүлік тізілімі
Тапсыру мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызынан кешіктірмей
нысан
Ұйымның атауы: _______________________________________________
Ұйымның БСН: _________________________________________________
Ұйымның заңды мекенжайы: _____________________________________
31.12.20 ___ ж. жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау
және қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпарат
мың теңге
Мүлік түрі
Саны
Алғашқы құн
Жинақталған амортизация
Құнсызданудан шығындар
Теңгерім құны (3-баған - 4-баған - 5-баған)
Қайта бағалау сомасы (+/-)
Қайта бағалаудан кейінгі теңгерім құны (6-баған + 7-баған)
Техникалық паспорттары бар объектілер саны
Есепті жылда паспорттау жүргізілген объектілер саны
Паспорттау жүргізілуі қажет объектілер саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1. Ғимараттар, жерлер**
Тұрғын емес ғимараттар
Тұрғын ғимараттар
2. Құрылыстар** (су тартқыштар, стадиондар, бассейндер, жолдар, көпірлер, ескерткіштер, саябақтар, скверлер, қоғамдық бақтар қоршаулары, бұрғы скважиналары, штольнялар және басқалар)
х
3. Беру қондырғылары
Электр беру және байланыс қондырғылары
Трансмиссиялар және құбыр өткізгіштері
4. Көлік құралдары
Теміржол көлігінің жылжымалы құрамы
Су көлігі
Автомобиль көлігі
Әуе көлігі
Ат көлігі
Өндірістік көлік
Спорттық көлік
5. Машиналар және жабдық
Күш машиналары және
Жұмыс машиналары және жабдық
Өлшеу аспаптары
Реттеуші аспаптар және қондырғылар
Лабораториялық жабдық
Компьютерлік жабдық
Медициналық жабдық
Кеңсе жабдығы
Өзге де машиналар және жабдық

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов
«СОГЛАСОВАНО»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
___________ А. Смаилов
10 января 2014 г.
Приложение
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 января 2014 года № 9
Приложение
к Единой методики и формата ввода
данных объектов учета в реестр
государственного имущества, а также
проведение инвентаризации, паспортизации
и переоценки государственного имущества
в единые сроки, утвержденной приказом
Министра финансов Республики Казахстан
от 15 декабря 2011 года № 636
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сводная информация по результатам инвентаризации, паспортизации
и переоценки имущества по состоянию на 31.12.20___г. Отчетный период 20___ г.
Индекс: 1-СИ
Периодичность: ежегодно
Представляют: государственные юридические лица
Получатель: Реестр государственного имущества
Срок представления: ежегодно, не позднее 1 марта года следующего за отчетным периодом
Форма
Наименование государственного
юридического лица: ___________________________________________
БИН организации: _____________________________________________
Юридический адрес организации: _______________________________
Сводная информация по результатам инвентаризации, паспортизации
и переоценки имущества по состоянию на 31.12.20___г.
тыс. тенге
Тип
имущества
Количество
Первоначальная
стоимость
Накопленная
амортизация
Убыток от
обесценения
Балансовая
стоимость
(столбец
3-столбец
4- столбец
5)
Сумма
переоценки
(+/-)
Балансовая
стоимость
после
переоценки
(столбец 6
+ столбец 7)
Количество
объектов,
по которым
имеются
технические
паспорта
Количество
объектов,
по которым
проведена
паспортизация
в отчетном
году
Количество
объектов,
по которым
требуется
проведение
паспортизации
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1. Здания, земля **
Нежилые здания
Жилые здания
Земля
х
2. Сооружения** (водокачки, стадионы, бассейны, дороги, мосты, памятники, ограждения парков, скверов и общественных садов, буровые скважины, штольни и другие)
3. Передаточные устройства
Устройства электропередачи и связи
Трансмиссии и трубопроводы
4. Транспортные средства
Подвижной состав железнодорожного транспорта
Водный транспорт
Автомобильный транспорт
Воздушный транспорт
Гужевой транспорт
Производственный транспорт
Спортивный транспорт
5. Машины и оборудование
Силовые машины и оборудование
Рабочие машины и оборудование
Измерительные приборы
Регулирующие приборы и устройства
Лабораторное оборудование
Компьютерное оборудование
Медицинское оборудование
Офисное оборудование
Прочие машины и оборудование

6. Құралдар, өндірістік және шаруашылық мүкәммал*
Құралдар
Өндірістік мүкәммал және керек-жарақтар
Шаруашылық мүкәммал
Өзге де өндірістік және шаруашылық мүкәммал
7. Өзге де негізгі құралдар
Көгалдандыратын, сәндік отырғызулар және басқа да жасанды көп жылдық отырғызулар
Жерлерді жақсарту бойынша күрделі шығындар
Өзге де мүкәммал
Жұмыс орындайтын мал
Өзге де негізгі құралдар
8. Инвестициялық жылжымайтын мүлік**
Тұрғын емес ғимараттар
Тұрғын ғимараттар
Х
Жер
9. Биологиялық активтер
х
Жануарлар
Көп жылдық отырғызулар
10. Материалдық емес активтер
Бағдарламалық қамтамасыз ету
Авторлық құқықтар
Лицензиялық келісім
Патенттер
Өзге де материалдық емес активтер
11. Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
Ескертпе: * осы тармақты мемлекеттік кәсіпорындардың толтыруы
міндетті емес
** жүргізілген паспорттау бойынша ақпаратты көрсете отырып
Бірінші басшы ____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты)         (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты)        (қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме «31.12.20 ___ ж. жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау
және қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпарат»
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме 31.12.20 ___ ж. жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау және қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпараттың нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша біріңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал оның жоқ болған жағдайында оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында мүлік түрі көрсетілген.
4. Нысанның 2-бағанында мүліктің саны көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында мүліктің алғашқы құны, теңгерімге қойған кездегі алғашқы қабылданғаны көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында қолдану кезеңінде жинақталған мүліктің тозуы көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында мүліктің баланстық құны оның қайтару құнынан артық болған құны көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында жинақталған амортизация мен құнсызданудың шығындарын алғаннан кейін мүлік есепке алынатын құны көрсетіледі. (3-баған – 4-баған – 5-баған).
9. Нысанның 7-бағанында қайта бағалау сомасы көрсетіледі.
10. Нысанның 8-бағанында қайта бағалаудан кейінгі теңгерімдік құны көрсетіледі (6-баған + 7-баған).
11. Нысанның 9-бағанында техникалық паспорттары бар объектілер саны көрсетіледі.
12. Нысанның 10-бағанында есепті жылда паспорттау жүргізілген объектілер саны көрсетіледі.

6. Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь*
Инструменты
Производственный инвентарь и принадлежности
Хозяйственный инвентарь
Прочий производственный и хозяйственный инвентарь
7. Прочие основные средства
Озеленительные, декоративные насаждения и другие искусственные многолетние насаждения
Капитальные затраты по улучшению земель
Прочий инвентарь
Рабочий скот
Прочие основные средства
8. Инвестиционная недвижимость **
Нежилые здания
Жилые здания
Земля
х
9. Биологические активы
Животные
Многолетние насаждения
10. Нематериальные активы
Программное обеспечение
Авторские права
Лицензионное соглашение
Патенты
Прочие нематериальные активы
11. Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
Примечание:* данный пункт не обязателен для заполнения государственными предприятиями
** с указанием информации по проведенной паспортизации
Первый руководитель ________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Главный бухгалтер __________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
«Сводная информация по результатам инвентаризации,
паспортизации и переоценки имущества по состоянию на 31.12.20 ___ г.»
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы Сводной информации по результатам инвентаризации, паспортизации и переоценки имущества по состоянию на 31.12.20 ___ год (далее – Форма).
2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
3. В столбце 1 Формы указаны типы имущества.
4. В столбце 2 Формы указывается количество имущества.
5. В столбце 3 Формы указывается первоначальная стоимость имущества, первоначально признанная при постановке на баланс.
6. В столбце 4 Формы указывается износ имущества, накопленный за период пользования.
7. В столбце 5 Формы указывается сумма, на которой балансовая стоимость имущества превышает его возмещаемую стоимость.
8. В столбце 6 Формы указывается стоимость, по которой учитывается имущество после вычета накопленной амортизации и убытков от обесценения (столбец 3 - столбец 4 - столбец 5).
9. В столбце 7 Формы указывается сумма переоценки.
10. В столбце 8 Формы указывается балансовая стоимость после переоценки (столбец 6 + столбец 7).
11. В столбце 9 Формы указывается количество объектов, по которым имеются технические паспорта.
12. В столбце 10 Формы указывается количество объектов, по которым проведена паспортизация в отчетном году.

13. Нысанның 11-бағанында паспорттау жүргізілуі қажет объектілер саны көрсетіледі.

13. В столбце 11 Формы указывается количество объектов, по которым требуется проведение паспортизации.