"Сот-наркологиялық сараптаманы өндіру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 12 наурыздағы № 165 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2014 жылғы 31 қаңтардағы № 54 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 4 наурызда № 9189 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 24 ақпандағы № 94 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 24.02.2016 № 94 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы» 2010 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Сот-наркологиялық сараптаманы өндіру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 12 наурыздағы № 165 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6142 болып тіркелген, 2010 жылғы 29 қарашада «Казахстанская правда» газетінің № 325 (26386) нөмірінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сот-наркологиялық сараптаманы өндіру жөніндегі нұсқаулықта:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Сот-наркологиялық сараптама қызметінің субъектілеріне:
сот-наркологиялық сараптама органының басшысы;
комиссиялық сот-наркологиялық сараптаманы өндіру кезінде жетекші сот-наркологиялық сарапшысы;
сот-наркологиялық сарапшы не лицензия негізінде сот-наркологиялық сараптаманы өндіру бойынша қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға жатады.»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«21. Сот–наркологиялық сараптама зерттеулерінің нәтижелері бойынша осы Нұсқаулыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сарапшының жазбаша қорытындысы жасалады, оны өздерінің жеке қолдарымен және жеке мөрлерімен куәландырады.
Сот-наркологиялық сараптаманы сот-наркологиялық сараптама органы өндірген жағдайда сот-наркологиялық сарапшылардың қолы, көрсетілген органның мөрімен расталады»;
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«34. Қорытындыны берудің мүмкін болмауы туралы хабарлама осы Нұсқаулыққа 5-қосымшаға сәйкес ресімделеді:
Оны ресімдеу күні, сот-наркологиялық сараптаманы өндіру орны мен мезімдері;
сот-наркологиялық сараптаманы тағайындаған тұлға туралы мәліметтер;
сот-наркологиялық сараптаманы өндіру негіздері;
сот-наркологиялық сараптама органы туралы не сот-наркологиялық сараптама органның қызметкері немесе сот-наркологиялық сарапшы (сарапшылар) туралы мәліметтер (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), білімі, сарапшылық мамандығы, мамандығы бойынша жұмыс өтілі, ғылыми дәрежесі және ғылыми атағы, лауазымы);
көрінеу жалған қорытынды бергені үшін қылмыстық жауапкершілігі жөнінде ескертілгені туралы сот-наркологиялық сарапшының (сарапшылардың) қолымен куәландырылған белгі;
сот-наркологиялық сарапшының (сарапшылардың) шешуіне қойылған сұрақтар; зерттеу объектілері;
сот сарапшысының (сарапшыларының) алдына қойылған сұрақтарға жауап берудің мүмкін болмауына негіздеме;

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 марта 2010 года № 165 "Об утверждении Инструкции по производству судебно-наркологической экспертизы"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 31 января 2014 года № 54. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 марта 2014 года № 9189. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2016 года № 94
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 24.02.2016 № 94 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года "О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 марта 2010 года № 165 "Об утверждении Инструкции по производству судебно-наркологической экспертизы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6142, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 29 ноября 2010 года № 325 (26386)) следующие изменения:
в Инструкции по производству судебно-наркологической экспертизы, утвержденной вышеуказанным приказом:
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. К субъектам, судебно-наркологической деятельности относятся:
руководитель органа судебно-наркологической экспертизы;
ведущий судебно-наркологический эксперт, при производстве комиссионной судебно-наркологической экспертизы;
судебно-наркологический эксперт, либо физическое лицо, осуществляющее деятельность по производству судебно-наркологической экспертизы на основании лицензии.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. По результатам исследований судебно-наркологические эксперты составляют письменное заключение эксперта по форме, согласно приложению 4 к настоящей Инструкции, удостоверяют их своими личными подписями и личными печатями.
В случае производства судебно-наркологической экспертизы органом судебно-наркологической экспертизы подписи судебно-наркологических экспертов заверяются печатью указанного органа.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Сообщение о невозможности дачи заключения оформляется по форме, согласно приложению 5 к настоящему приказу, где указываются:
дата его оформления, сроки и место производства судебно-наркологической экспертизы;
основания производства судебно–наркологической экспертизы;
сведения об органе (лице), назначившем судебно-наркологическую экспертизу и основания производства судебно-наркологической экспертизы;
сведения об органе судебно-наркологической экспертизы, либо о судебно-наркологическом эксперте (экспертах), не являющийся сотрудником органа судебно-наркологической экспертизы, сведения о экспертах (фамилия, имя, отчество (при его наличии), образование, экспертная специальность, стаж работы по специальности, ученные степень и звание, занимаемая должность);
отметка, удостоверенная подписью судебно-наркологического эксперта (экспертов) о том, что он предупрежден об уголовной ответственности за дачу заведомо ложного заключения;
вопросы, поставленные на разрешение судебно-наркологического эксперта (экспертов);
обоснование невозможности ответить на поставленные перед судебно-наркологическим экспертом (экспертами) вопросы.";

көрсетілген Нұсқаулыққа 2345-қосымшалар осы бұйрыққа 1234-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (Л.М. Ахметниязова):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаменті (Д.Е. Асайынова) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуінен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі                  С. Қайырбекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2014 жылғы 31 қаңтардағы
№ 54 бұйрығына
1-қосымша
Сот-наркологиялық сараптаманы
өндіру жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
нысан
_______________________________________________________________
(сот-наркологиялық сараптаманы өндіру орны)
Сот-наркологиялық сараптаманы өндіру
мерзімін тоқтата тұру туралы хабарлама
_______________________________________________________________
(сот-наркологиялық сараптаманы тағайындаған, хабарлама
жіберілетін орган (тұлға)
20 ___ жылғы «___» _______________
Сот-наркологиялық сараптаманы өкізу мерзімі: 20__ жылғы
«__»_________бастап 20___ жылғы «___» _________ дейін.
Сот-наркологиялық сараптаманы тоқтата тұру мерзімі: 20__ жылғы
«__»_________бастап 20___ жылғы «___» _________ дейін.
Сот-наркологиялық сараптама тағайындалған тұлғаға қатысты.
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), туған жылы)
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің ___ бабы бойынша
сезікті, айыпталушы немесе куәгер, жауапкер;20 __ жылғы «____» ______
туралы мәселе шешілуі тиіс
Сот-наркологиялық сараптаманы өндіру мерзімін тоқтата тұру
себептері:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сот-наркологиялық сараптама органының басшысы/ сот-наркологиялық
сараптама органының қызметкері болып табылмайтын сот-наркологиялық сарапшы (сарапшылар) ______________
қолы
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2014 жылғы 31 қаңтардағы
№ 54 бұйрығына
2-қосымша
Сот-наркологиялық сараптаманы
өндіру жөніндегі нұсқаулыққа
3-қосымша
нысан
______________________________________________________________
(сот-наркологиялық сараптаманы өндіру орны)
Сот-наркологиялық сараптама қорытындысын беру үшін қажетті
қосымша материалдарды ұсыну туралы өтініш
_____________________________________________________________________
(сот-наркологиялық сараптаманы тағайындаған хабарлама, жіберілетін орган (тұлға)
20 ___ж. «___» ____________
Сот-наркологиялық сараптаманы өндіру мерзімі:
20 ___ж. «____» _______ бастап 20 ___ж. «____» ______ дейін
Сот-наркологиялық сараптама тағайындалаған тұлға
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), туған жылы)
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің ___ бабы бойынша
сезікті,айыпталушы немесе куәгер, жауапкер;20 __ ж. «____» __________
(сот-наркологиялық сараптаманы тағайындалған тұлға немесе органның
қаулысы, анықтамасы)
Осы сұрау салудың қысқаша негіздемесі бар сот-наркологиялық
срапшылардың қорытынды беруі үшін қажетті қосымша материалдардың тізбесі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сот-наркологиялық сараптама органның басшысы/ сот-наркологиялық
сараптама органының қызметкері болып табылмайтын сот-наркологиялық
сарапшы (сарапшылар) ______________
қолы
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2014 жылғы 31 қаңтардағы
№ 54 бұйрығына
3-қосымша
Сот-наркологиялық сараптаманы
өндіру жөніндегі нұсқаулыққа
4-қосымша
нысан
*ОКУД бойынша нысанның коды _______
_______________________________________________________________
(сот-наркологиялық сараптаманы өндіру орны)
№ _____ сарапшының қорытындысы

приложения 2345 к указанной Инструкции изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему приказу.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ахметниязова Л.М.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Асаинова Д.Е.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан                       С. Каирбекова
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 января 2014 года № 54
Приложение 2
к Инструкции по
производству судебно-
наркологической экспертизы
форма
_____________________________________________________________________
(место производства судебно–наркологической экспертизы)
Сообщение
о приостановлении срока производства
судебно-наркологической экспертизы
_____________________________________________________________________
(орган (лицо), назначивший судебно-наркологическую экспертизу,
кому направляется сообщение)
"__" __________ 20__ года
Срок проведения судебно-наркологической экспертизы:
с "__" ________ 20__ года по "__" ________ 20__ года
Срок приостановления судебно-наркологической экспертизы:
с "__" ________ 20__ года по "__" ________ 20__ года
Лицо, в отношении которого назначена судебно-наркологическая
экспертиза_________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения)
по статье ______ Уголовного Кодекса Республики Казахстан или
являющегося свидетелем, потерпевшим, истцом, ответчиком; лицом, в
отношении которого решается вопрос о ________________________________
____________________________________________ от "__" ______ 20__ года
Причины приостановления срока производства судебно-наркологической экспертизы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель органа судебно-наркологической экспертизы /
судебно-наркологический эксперт (эксперты), не являющийся сотрудником
судебно-наркологической экспертизы __________________________________
подпись
Место печати
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 января 2014 года № 54
Приложение 3
к Инструкции по
производству судебно-
наркологической экспертизы
форма
_____________________________________________________________________
(место производства судебно–наркологической экспертизы)
Ходатайство
о предоставлении дополнительных материалов, необходимых для дачи
заключения судебно-наркологической экспертизы
_____________________________________________________________________
(орган (лицо), назначивший судебно-наркологическую экспертизу,
кому направляется сообщение)
"__" _________ 20___ года
Срок производства судебно-наркологической экспертизы:
с "__" ________ 20___ года по "__" ________ 20__ года
Лицо, в отношении которого назначена судебно-наркологическая
экспертиза __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), год рождения)
подозреваемого, обвиняемого по статье _____ Уголовного Кодекса
Республики Казахстан или являющегося свидетелем, потерпевшим, истцом,
ответчиком; лицом, в отношении которого решается вопрос о
___________________________________________________________ согласно
_____________________________________________________________________
(постановление, определение, органа или лица, назначившего
судебно-наркологическую экспертизу)
от "__" ________ 20__ года
Перечень необходимых дополнительных материалов, для дачи заключения
судебно-наркологическими экспертами с краткой обоснованностью
настоящего запроса
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель органа судебно-наркологической экспертизы /
судебно-наркологический эксперт (эксперты), не являющийся сотрудником
судебно-наркологической экспертизы __________________________________
подпись
Место печати
Приложение 3
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 января 2014 года № 54
Приложение 4
к Инструкции по
производству судебно-
наркологической экспертизы
форма
Код формы по ОКУД* _____________
_____________________________________________________________________
(место производства судебно–наркологической экспертизы)
Заключение эксперта № _____

1. Ресімдеу күні ____________________________________________________
2. Сараптаманы өндіру мерзімі және орны _____________________________
3. Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ________________________
4. Жасы _____________________________________________________________
5. Мекенжайы ________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің ___ бабы бойынша
сезікті, айыпталушы немесе куәгер, жауапкер; арнайы медициналық
ұйымға мәжбүрлеп емдеуге жіберілетін адамға қатысты шешілетін мәселе;
медициналық сипаттағы мәжбүрлеп емдеу шараларын қолдану; әрекетке
қабілеттілігі; кәмелет жасқа толмаған адамды наркологиялық ұйымға
тиісті ем қабылдауға жіберу (астын сызу)
_____________________________________________________________________
(сот-наркологиялық сараптаманы тағайындаған тұлға немесе органның
қаулысы, анықтамасы)
6. Бастапқы, қайталанған, қосымша сот-наркологиялық сараптама
(астын сызу); соңғы екі жағдайда сот-наркологиялық сраптаманы қашан
және кім өткізгені туралы, сарапшылардың қорытындылары көрсетіледі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Сот-наркологиялық сараптаманы тағайындаған орган және
сот-наркологиялық сараптаманы өндіру негізі туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
8. Сот-наркологиялық сараптаманы шешуге қойылатын сұрақтар:
1) __________________________________________________________________
2) __________________________________________________________________
3) __________________________________________________________________
4) __________________________________________________________________
9. Сот-наркологиялық сараптама органы не лицензия негізінде
сот-наркологиялық сараптаманы өндіру бойынша қызметті жүзеге асыратын
жеке тұлға туралы мәліметтер ________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Сарапшылар туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), білімі, сарапшылық
мамандығы, мамандығы бойынша жұмыс өтілі, ғылыми дәрежесі мен атағы,
лауазымы)

1. Дата оформления __________________________________________________
2. Сроки и место производства судебно-наркологической экспертизы
_____________________________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________
4. Возраст___________________________________________________________
5. Адрес ________________________________________________ обвиняемого
по статье _______ Уголовного Кодекса Республики Казахстан или
являющегося свидетелем, потерпевшим, истцом, ответчиком; лицом, в
отношении которого решается вопрос о направлении на принудительное
лечение в специализированную наркологическую медицинскую организацию;
о применении принудительных мер медицинского характера; о
дееспособности; направления несовершеннолетнего в наркологические
организации для проведения соответствующего лечения (подчеркнуть),
согласно ____________________________________________________________
(постановление, определение, органа или лица, назначившего
судебно-наркологическую экспертизу)
6. Судебно-наркологическая экспертиза первичная, повторная,
дополнительная (подчеркнуть); в двух последних случаях указывается
когда, кем проводились судебно-наркологические экспертизы,
заключение экспертов
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Сведения об органе (лице) назначившем судебно-наркологическую
экспертизу и основания производства судебно-наркологической
экспертизы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Вопросы, поставленные на разрешение судебно-наркологической
экспертизы:
1) __________________________________________________________________
2) __________________________________________________________________
3) __________________________________________________________________
4) __________________________________________________________________
9. Сведения об органе судебной-наркологической экспертизы, либо о
физическом лице, осуществляющим деятельность по производству
судебно-наркологической экспертизы на основании лицензии
_____________________________________________________________________
10. Сведения о экспертах
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), образование, экспертная
специальность, стаж работы по специальности, ученные степень и
звание, занимаемая должность)

11. Қорытынды беруден бас тарту немесе көрінеу жалған қорытынды
бергені үшін Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 352-бабына
сәйкес қылмыстық жауапкершілігі туралы сарапшылар ескертілді
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(сарапшылардың қолы)
12. Сот-наркологиялық сараптама кезінде шешуге жататын сұрақтар
және «Қорытынды» басқа бөлімдері мынадай ______ парақта жазылады.
13. Сот-наркологиялық сараптаманы өндіру кезінде қатысқандар,
процеске қатысушылар туралы мәлімет _________________________________
_____________________________________________________________________
14. Процеске қатысушылардың түсініктеме деректері ___________________
_____________________________________________________________________
15. Іс материалдарын зерттеу ________________________________________
_____________________________________________________________________
16. Медициналық құжаттамаларды зерттеу (наркологиялық және
психиатриялық ұйымдардан мәліметтер) ________________________________
_____________________________________________________________________
17. Анамнездік мәліметтер (соның ішінде медициналық құжаттамалардан)
_____________________________________________________________________
18. Осы зерттеу кезінде мыналар анықталды:
1) Жалпы тексеріп - қарау: __________________________________________
2) Соматикалық жай-күйі _____________________________________________
3) Неврологиялық жай- күйі __________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4) Психикалық жай-күйі ______________________________________________
5) Зертханалық және аспаптық зерттеулердің деректері ________________
6) Рентгенологиялық зерттеулердің деректері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
19. Жүргізілген зерттеулердің нәтижелерін бағалау
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
20. Алға қойылған сұрақтар бойынша қорытындылардың негіздемесі және тұжырымдасы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сот-наркологиялық сарапшының (лардың) қол(дар)ы/ сот-наркологиялық
сараптама органының қызметкері болып табылмайтын, сот-наркологиялық
сарапшы (сарапшылар)
_____________________________________________________________________
Мөр орны
Ескертпе:
*Басқарушылық құжаттамалардың жалпы жіктеуіші;
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2014 жылғы 31 қаңтардағы
№ 54 бұйрығына
4-қосымша
Сот-наркологиялық сараптаманы
өндіру жөніндегі нұсқаулыққа
5-қосымша
нысан
Қорытынды берудің мүмкін болмауы туралы хабарлама

11. Об уголовной ответственности за отказ или дачу заведомо ложного
заключения по статье 352 Уголовного кодекса Республики Казахстан
эксперты предупреждены ______________________________________________
_____________________________________________________________________
(подписи экспертов)
12. Вопросы, подлежащие разрешению при судебно-наркологической
экспертизе и другие разделы "Заключения" излагаются на следующих
_____ листах
13. Сведения об участниках процесса, присутствующих при производстве
судебно-наркологической экспертизы __________________________________
_____________________________________________________________________
14. Данные пояснений участников процесса ____________________________
15. Исследование материалов дела ____________________________________
_____________________________________________________________________
16. Исследование медицинской документации (сведения из
наркологической и психиатрической организации)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
17. Анамнестические сведения (в том числе из медицинской
документации)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
18. При настоящем исследовании выявлено следующее:
1) Общий осмотр _______________________________________________
_____________________________________________________________________
2) Соматическое состояние _____________________________________
3) Неврологическое состояние __________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4) Психическое состояние ______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5) Данные лабораторных и инструментальных исследований ________
_____________________________________________________________________
6) Данные рентгенологического исследования ____________________
_____________________________________________________________________
19. Оценка результатов проведенных исследований _____________________
_____________________________________________________________________
20. Обоснование и формулировка выводов по поставленным вопросам
_____________________________________________________________________
Подпись(и) судебно-наркологического эксперта(ов)/подпись
судебно-наркологический эксперт (эксперты), не являющийся сотрудником
судебно-наркологической экспертизы __________________________________
Место печати
Примечание:
*Общий классификатор управленческой документации;
Приложение 5
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 31 января 2014 года № 54
Приложение 5
к Инструкции по
производству судебно-
наркологической экспертизы
форма
Сообщение о невозможности дать заключение

1. Ресімдеу күні ____________________________________________________
2. Сараптаманы өндіру мерзімі және орны _____________________________
3. Тегі, аты, әкесінің аты __________________________________________
4. Жасы _____________________________________________________________
5. Мекенжайы ________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің ___ бабы бойынша
сезікті, айыпталушы немесе куәгер, жауапкер; арнайы медициналық
ұйымға мәжбүрлеп емдеу туралы жіберілетін адамға қатысты шешілетін
мәселе; медициналық сипаттағы мәжбүрлеп шаралар қолдану; әрекетке
қабілеттілігі; кәмелетке толмаған адамды наркологиялық ұйымға тиісті
ем қабылдауға жіберу (астын сызу)
_____________________________________________________________________
(сот-наркологиялық сараптаманы тағайындаған тұлға немесе органның
қаулысы, анықтамасы)
6. Сот-наркологиялық сараптаманы тағайындаған орган (тұлға) туралы
мәліметтер __________________________________________________________
7. Сараптамада шешуге қойылған сұрақтар:
1) __________________________________________________________________
2) __________________________________________________________________
3) __________________________________________________________________
4) __________________________________________________________________
8. Сот-наркологиялық сараптама органы туралы немесе сот-наркологиялық
сараптама қызметкері болып табылмайтын, сот-наркологиялық сарапшы
(сарапшылар) туралы мәліметтер
_____________________________________________________________________
9. Сарапшылар туралы мәліметтер:_____________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), білімі, сарапшылық
мамандығы, мамандығы бойынша жұмыс өтілі, ғылыми дәрежесі мен атағы,
лауазымы)
10. Қорытынды беруден бас тартқаны немесе көрінеу жалған қорытынды
бергені үшін Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 352-бабы
бойынша қылмыстық жауапкершілігі туралы сарапшылар ескертіледі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(сарапшылардың қолы)
11. Сараптама кезінде шешуге жататын және «Қорытынды» басқа бөлімдері
мынадай ______ парақта жазылады.
12. Сот-наркологиялық сарапшының (лар)дың алдына қойылған сұрақтарға
жауап берудің мүмкін болмауы туралы негіздеме
_____________________________________________________________________
Сот-наркологиялық сарапшының (лардың) қол(дар)ы/ сот-наркологиялық
сараптама органының қызметкері болып табылмайтын, сот-наркологиялық
сарапшы (сарапшылар)
Мөр орны

1. Дата оформления __________________________________________________
2. Сроки и место производства судебно-наркологической экспертизы ____
_____________________________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________
4. Возраст __________________________________________________________
5. Адрес ____________________________________________________________
обвиняемого по статье _______ Уголовного Кодекса Республики Казахстан
или являющегося свидетелем, потерпевшим, истцом, ответчиком; лицом, в
отношении которого решается вопрос о направлении на принудительное
лечение в медицинские организации, оказывающие наркологическую
помощь; о применении принудительных мер медицинского характера; о
дееспособности; направления несовершеннолетнего в наркологические
организации для проведения соответствующего лечения (подчеркнуть),
согласно ____________________________________________________________
(постановление, определение, органа или лица, назначившего
судебно-наркологическую экспертизу)
6. Сведения об органе (лице) назначившем судебно-наркологическую
экспертизу и основания производства судебно-наркологической
экспертизы
_____________________________________________________________________
7. Вопросы, поставленные на разрешение экспертизы:
1) __________________________________________________________________
2) __________________________________________________________________
3) __________________________________________________________________
4) __________________________________________________________________
8. Сведения об органе судебно-наркологической экспертизы, либо о
судебно-наркологический эксперт (эксперты), не являющийся сотрудником
судебно-наркологической экспертизы __________________________________
_____________________________________________________________________
9. Сведения о экспертах _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
образование, экспертная специальность, стаж
работы по специальности, ученные степень и
звание, занимаемая должность)
10. Об уголовной ответственности за отказ или дачу заведомо ложного
заключения по статье 352 Уголовного кодекса Республики Казахстан
эксперты предупреждены ______________________________________________
_____________________________________________________________________
(подписи экспертов)
11. Вопросы подлежащие разрешению при судебно-наркологической
экспертизе и другие разделы "Заключения" излагаются на следующих ____ листах
12. Обоснование невозможности ответить на поставленные перед
судебно-наркологическим экспертом (экспертами) вопросы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подпись(и) судебно-наркологического(их) эксперта(ов) /
судебно-наркологический эксперт (эксперты), не являющийся сотрудником
судебно-наркологической экспертизы __________________________________
Место печати