"Инвестициялық преференцияларды көздейтін инвестицияларды жүзеге асыратын инвестициялық келісімшарт жасау" мемлекеттік қызмет Регламентін бекіту жөнінде
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің м.а. 2014 жылғы 25 ақпандағы № 51 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 17 наурызда № 9232 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 20 мамырдағы № 585 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 20.05.2015 № 585 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік қызметтер туралы» Заңының 16-бабының 2-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Инвестициялық преференцияларды көздейтін инвестицияларды жүзеге асыратын инвестициялық келісімшарт жасау» мемлекеттік қызмет Регламенті бекітілсін;
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Инвестиция комитеті (Е. Хаиров) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күндік мерзімде бұқаралық ақпарттарда және «Әділет» ақпараттық – құқық жүйесінде ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдануын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін;
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа технологиялар
Министрінің міндетін атқарушы                   А. Рау
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа технологиялар
Министрінің міндетін атқарушысының
2014 жылғы 25 ақпандағы
№ 51 бұйрығымен бекітілген
«Инвестициялық преференцияларды көздейтін инвестицияларды
жүзеге асыратын инвестициялық келісімшартты жасау»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік кызмет Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Инвестиция комитетімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызметтер туралы» Заңының 16-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет қағаз жүзінде көрсетіледі.
3. Инвестициялық преференцияларды көздейтін инвестицияларды жүзеге асыратын инвестициялық келісімшарт жасау, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады (бұдан әрі – келісімшарт).

Об утверждении Регламента государственной услуги "Заключение инвестиционного контракта на осуществление инвестиций, предусматривающего инвестиционные преференции"
Приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 25 февраля 2014 года № 51. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2014 года № 9232. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 мая 2015 года № 585
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 20.05.2015 № 585 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации пункта 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент государственной услуги «Заключение инвестиционного контракта на осуществление инвестиций, предусматривающего инвестиционные преференции».
2. Комитету по инвестициям Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Хаиров Е.К) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра индустрии и новых
технологий Республики Казахстан            А. Рау
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности Министра индустрии
и новых технологий
Республики Казахстан
от 25 февраля 2014 года № 51
Регламент
государственной услуги «Заключение инвестиционного контракта
на осуществление инвестиций, предусматривающего
инвестиционные преференции»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом по инвестициям Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее - услугодатель) в соответствии с пунктом 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах».
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является заключение инвестиционного контракта на осуществление инвестиций, предусматривающего инвестиционные преференции (далее – контракт).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс қимыл тәртібін сипаттау
4. Іс қимыл негізі болып инвестициялық преференция беруге өтініммен Қазақстан Республикасы Үкметінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 90 қаулысымен бекітілген «Инвестициялық преференцияларды көздейтін инвестицияларды жүзеге асыратын инвестициялық келісімшартты жасау» мемлекеттік қызмет көрсетілетін стандартының 9-тармағына сәйкес ұсыналған құжаттар (бұдан әрі – келісімшарт) болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1-рәсім: он бес минуттың ішінде мерзімі, тіркеу номері көрсетілген құжаттар тіркеліп қызмет берушінің басшысына немесе орынбасарына беріледі;
2-рәсім: қызмет берушінің басшысы немесе оның орынбасары құжаттарды үш сағат ішінде құрылымдық бөлімшенің басшысына тапсырады;
3-рәсім: құрылымдық бөлімшенің басшысы үш сағат ішінде жауапты орындаушыны анықтап құжаттарды қарастыру үшін береді;
4-рәсім: жауапты орындаушы құжаттарды тіркелген сәтінен бастап он сегіз жұмыс күні ішінде қарастырады;
5-рәсім: көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттар қарастырылған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде инвестициялық преференцияларды беру жөнінде шешім қабылдайды;
6-рәсім: жауапты орындаушы инвестициялық преференциялар беру туралы шешiм қабылданған күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде келiсiмшарт жобасын қол қоюға дайындап, көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды.
7-рәсім: тараптармен қол қойылған келісімшарт жобасы бес жұмыс күнi iшiнде тiркеледі де тiркелген күнінен бастап күшiне енедi.
8-рәсім: тіркелген сәтінен бастап 1 сағат ішінде келісімшарт көрсетілетін қызметті алушыға жіберіледі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.12.2014 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетілу рәсімінің (іс-қимыл) нәтижесі, іс әрекеттердің негізі және келесі рәсімінің іс-қимылы, осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Маемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:

2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление заявки и перечня документов (далее – документы) согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги «Заключение инвестиционного контракта на осуществление инвестиций, предусматривающего инвестиционные преференции», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 90.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
процедура 1: документы, регистрируются с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передаются первому руководителю услугодателя, либо его заместителю в течении пятнадцати минут;
процедура 2: руководитель услугодателя, либо его заместитель передают документы руководителю структурного подразделения услугодателя в течении трех часов;
процедура 3: руководитель структурного подразделения в течении трех часов определяет ответственного исполнителя и передает документы на рассмотрение;
процедура 4: ответственный исполнитель в течение восемнадцати рабочих дней с момента регистрации заявки рассматривает документы;
процедура 5: руководство услугодателя принимает решение о предоставлении инвестиционных преференций в течении двух рабочих дней с момента рассмотрения документов;
процедура 6: ответственный исполнитель в течение десяти рабочих дней со дня принятия руководством услугодателя решения о предоставлении инвестиционных преференций подготавливает для подписания проект контракта и направляет услугополучателю;
процедура 7: подписанный сторонами проект контракта регистрируется услугодателем в течение пяти рабочих дней и вступает в силу со дня его регистрации;
процедура 8: в течение одного часа с момента регистрации контракт направляется услугополучателю.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 19.12.2014 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия), указан в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

1) көрсететін қызмет берушінің басшысы және (немесе) оның орынбасары;
2) көрсететін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесі;
3) көрсететін қызмет берушінің жауапты орындаушысы;
4) қызмет берушінің кеңсесінің маманы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттмасы (іс-қимылдар) осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Инвестициялық преференцияларды
көздейтiн инвестицияларды жүзеге
асыратын инвестициялық келісімшартты
жасау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз
болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің
(іс-қимылдың) нәтижесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.12.2014 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Іс-қимыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Құрылымдық бөлімше басшысы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Рәсімнің (іс-қимылдың) атауы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберу
Құжаттарға қарар жазу және құрылымдық бөлімшенің басшысына қарастыру үшін жіберу
Жауапты тұлғаны анықтау және оған құжаттарды беру
Құжаттарды қарастыру
Келісімшартты қол қоюға дайындау
Келісімшартты тіркеу
Келісімшартты көрсетілетін қызметті алушыға жіберу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
тіркелген құжаттар
қарар
қарар
Қарастырылған құжаттар
шешім
келісімшарт жобасы
келісімшарт
ілеспе хат, келісімшарт
Орындау мерзімі
15 минут
3 сағат
3 сағат
18 жұмыс күні
2 жұмыс күні
10 жұмыс күні
5 жұмыс күні
1 сағат
Келесі іс-қимыл №
2
3
4
5
6
7
8
«Инвестициялық преференцияларды
көздейтiн инвестицияларды жүзеге
асыратын инвестициялық келісімшартты
жасау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 2-қосымша
Әрбір рәсімді (іс-қимылды) орындау ұзақтығын көрсете отырып,
мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетумен рәсімдер (іс-қимылдар)
бірізділігінің сипаттамасы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.12.2014 № 273 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Шартты белгілер:
рәсім       хабарламалар ағыны

1) руководитель услугодателя и (или) его заместитель;
2) руководитель структурного подразделения услугодателя
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) специалист канцелярии услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) с указанием длительности каждой процедуры (действия), необходимых для оказания государственной услуги, с указанием длительности выполнения каждой процедуры (действия) указан в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Заключение инвестиционного
контракта на осуществление
инвестиций, предусматривающего
инвестиционные преференции»
Результат процедуры (действия) по оказанию
государственной услуги, который служит основанием для
начала выполнения следующей процедуры (действия)
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.12.2014 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
действия
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование структурного подразделения
Специалист канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Услугодатель
Услугодатель
Наименование процедуры (действий)
Прием и регистрация документов, направление их руководству услугодателя
Наложение резолюции и направление документов на рассмотрение руководителю структурного подразделение
Определение ответственного исполнителя и передача ему документов
Рассмотрение документов
Подготовка контракта для подписания
Регистрация контракта
Направление контракта услугополучателю
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
зарегистрированные
документы
резолюция
резолюция
Рассмотренные документы
решение
проект контракта
контракт
Сопроводительное письмо, контракт
Сроки исполнения
15 минут
3 часа
3 часа
18 рабочих дней
2 рабочих дней
10 рабочих дней
5 рабочих дней
1 час
№ следующего действия
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Заключение инвестиционного
контракта на осуществление
инвестиций, предусматривающего
инвестиционные преференции»
Описание последовательности процедур (действий)
с указанием длительности каждой процедуры (действия)
необходимых для оказания государственной услуги,
с указанием длительности выполнения каждой процедуры
(действия)
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.12.2014 № 273 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения: