Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 3 сәуірдегі № 138 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 11 сәуірде № 9313 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2024 жылғы 5 қарашадағы № 913 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 05.11.2024 № 913 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Мемлекеттік қызмет туралы" Заңының 13-бабы 5-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Кадр қызметі департаменті осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Имашев
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің 2014 жылғы 3 сәуірдегі
№ 138 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Оңтүстік Қазақстан
облысы Әділет департаментінің "Б" корпусының әкімшілік
мемлекеттік лауазымдарына қойылатын
БІЛІКТІЛІК ТАЛАПТАРЫ
1. Әділет департаментінің басшысы С-0-1 санаты (1 бірлік)
Өлшем
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы","Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы","Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы","Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы","Әділет органдары туралы" Заңдарын,  "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы""Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы""Авторлық және сабақтас құқықтары туралы""Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу
Жұмыс тәжірибесі

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 3 апреля 2014 года № 138. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2014 года № 9313. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 5 ноября 2024 года № 913.
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 05.11.2024 № 913 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б" Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту кадровой службы обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Имашев
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
______________ А. Байменов
3 апреля 2014 года
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 3 апреля 2014 года № 138
Квалификационные требования
к категориям административных государственных
должностей корпуса "Б"
Департамента юстиции Южно-Казахстанской области
Министерства юстиции Республики Казахстан
1. Руководитель Департамента юстиции,
категория С-О-1 (1 единица)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Трудовой кодекс Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", Законов "О нотариате" "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жалпы басшылық жасауды жүзеге асыру.
Департамент қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, Департаменттің жедел жиналыстарын өткізуді ұйымдастыру, Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету.Өз құзіреті шегінде Департамент қызметкерлерін жұмысқа тағайындайды және босатады.
Департамент құзыреті бойынша Министрге ұсыныстар енгізу, Департамент қызметкерлерін көтермелеу және оларға тәртіптік жаза қолдану туралы мәселелерді шешеді. Департамент құзыретіне сәйкес мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты қамтамасыз ету, Министрлік басшылығымен және құрылымдық бөлімшелердің басшыларымен байланысты қамтамасыз ету, Министрлік басшылығының тапсырмаларын орындау.
2. Әділет департаменті басшысының орынбасары
С-0-2 санаты. (3 бірлік)
Өлшем
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі. Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы", "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Авторлық және сабақтас құқықтары туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білуі.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде бағынышты бөлімдердің жұмысына жалпы бақылау жүргізу және үйлестіру. Департамент қызметкерлерінің біліктілігін арттыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, Департамент қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртібін сақтауын қамтамасыз ету.
Жеке және заңды тұлғалардың арыз, өтініштерін уақытылы және сапалы қаралуын қамтамасыз етеді. Департамент құзыретіне сәйкес мемлекеттік органдармен қарым-қатынасты қамтамасыз ету, Министрлік басшылығымен және құрылымдық бөлімшелердің басшыларымен байланысты қамтамасыз ету, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмаларын орындау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организует и руководит деятельностью Департамента юстиции и его структурных подразделений, представляет Департамент юстиции в отношениях с органами государственной власти и другими государственными организациями, в пределах своей компетенции назначает и освобождает от должностей работников Департамента юстиции и его структурных подразделений, обеспечивает решение вопросов, связанных с финансовым и ресурсным обеспечением деятельности Департамента юстиции и его структурных подразделений, подписывает бухгалтерские и финансовые документы Департамента, заключает договора, издает приказы, подписывает доверенности, осуществляет иные полномочия, отнесенные к его компетенции действующим законодательством, Положением о территориальных органах Министерства юстиции
2. Заместитель руководителя Департамента юстиции,
категория С-О-2 (3 единицы)
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства. Трудовой кодекс Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", законов Республики Казахстан "О нотариате" "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Координирует и контролирует деятельность курируемых отделов Департамента в пределах своих компетенции. Организует работу по повышению квалификации сотрудников Департамента. Обеспечивает соблюдение трудовой и исполнительской дисциплины сотрудниками Департамента.
Обеспечивает своевременное и качественное рассмотрение жалоб и обращений физических и юридических лиц. Обеспечивает взаимодействие с государственными органами в соответствии с компетенцией Департамента, обеспечивает связь с руководством Министерства юстиции и руководством структурных подразделений Министерства, исполнение поручений руководства Министерства юстиции и Департамента юстиции.

3. Ұйымдастыру-бақылау және кадр жұмысы бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты (1 бірлік), № 01-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, кадр саласы бойынша нұсқаулықтар мен ережелерді, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, кадр қызметі мен ағымдағы жұмыстарды жүргізу, қызметкерлерді тағайындау, ауыстыру, марапаттау немесе тәртіптік жауапқа тарту туралы ұсыныс жасау, біліктілігін арттыру, аттестациялық, конкурстық, тәртіптік комиссиялардың жұмыстарын қамтамасыз ету, алқа хаттамаларының, жұмыс жоспарларының, бұйрықтары мен нұсқауларының, одан басқа бақылауға алынған тапсырмалардың орындалуына бақылау жүргізу, ішкі қауіпсіздік қызметі бағытындағы қызметтік тексерулерді жүргізуді ұйымдастыру, құжат айналымының жүргізілуіне бақылау жасау, облыстың әділет органдары мен құқық қорғау органдарының Үйлестіру кеңестерінің жұмысын ұйымдастыру, хаттамалық шешімдердің орындалуына бақылау жасау.
4. Ұйымдастыру-бақылау және кадр жұмысы бөлімінің
бас маманы, С-О-5 санаты (2 бірлік), № 01-02, 01-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, кадр саласы бойынша нұсқаулықтар мен ережелерді, көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

3. Руководитель отдела организационно-контрольной
и кадровой работы, категория С-О-4 (1 единица), № 01-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой кодекс Республики Казахстан, законодательства в области кадровой работы, желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Планирование и организация работы отдела, осуществление кадровых и текущих работ, внесение представлений на назначение, перевод, поощрения, дисциплинарные взыскания сотрудников, обеспечение работы дисциплинарной, аттестационной и конкурсной комиссии, повышения квалификации, осуществление контроля за исполнением протоколов, планов работ, приказов и распоряжений, организация работы в проведении служебных проверок в деятельности службы безопасности, а также контроль за ведением документооборота и координация работы отделов в плане контроля работы по направлениям, организация работы координационных советов органов юстиции и правоохранительных органов области, обеспечение исполнения протокольных решений данных советов.
4. Главный специалист отдела организационно-контрольной
и кадровой работы, категория С-О-5 (2 единица), № 01-02,
01-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспуденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой кодекс Республики Казахстан, законодательства в области кадровой работы, желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Әділет департаментінің алқа хаттамаларының, жұмыс жоспарларының, бұйрықтары мен нұсқауларының, одан басқа бақылауға алынған тапсырмалардың орындалуы туралы мәліметтерді, алқа мен аппараттың шұғыл мәжілістердің құжаттарын дайындау, облыстың әділет органдарының үйлестіру кеңесінің құжаттарын дайындау, ұйымдастыру, кеңес шешімдерінің орындалуына бақылау жасау.
5. Ұйымдастыру-бақылау және кадр жұмысы бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты (1 бірлік), № 01-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің Ар-намыс кодексін сақтау, сыбайлас жемқорлық көріністерінің алдын-алу және жолын кесу бойынша іс-шараларды ұйымдастыру, департаменттің тәртіптік комиссиясы мен құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл ынтымақтастығында болу, қызметкерлерге қатысты қозғалған құқық бұзушылық пен қылмыстарға байланысты қызметтік тексеру мен мониторинг жүргізу, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне тиісті ақпараттар, есептер және мәліметтерді жолдауға; қызметкерлерді тәртіптік жауаптылыққа тарту жөнінде ұсыныс беру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за исполнением протоколов аппаратных заседаний и коллегий, а также контроль за исполнением планов работ, приказов и распоряжений, а также ведение контроля за поручениями Министерства юстиции Республики Казахстан и Департамента. Организация работы координационного совета органов юстиции области, также осуществление контроля за исполнением решений данного совета.
5. Главный специалист отдела организационно-контрольной
и кадровой работы, категория С-О-5 (1 единица), № 01-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспуденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой кодекс Республики Казахстан, законодательства в области кадровой работы, желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Представление предложений по соблюдению Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан, организация профилактических работ против коррупции, взаимодействие с дисциплинарной комиссией департамента и правоохранительными органами, проведение служебных проверок и мониторингов относительно возбужденных дел по правонарушениям и преспуплениям со стороны сотрудников, подготовка соответстующих материалов в Министерство юстиции Республики Казахстан, отчетов и сведений, внесение представлений на дисциплинарные взыскания сотрудников.

6. Ұйымдастыру-бақылау және кадр жұмысы бөлімінің
бас маманы, С-О-5 санаты (2 бірлік), № 01-05, 01-06
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, кадр саласы бойынша нұсқаулықтар мен ережелерді, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Кадр қызметіне байланысты бұйрықтар мен тапсырмаларды, есептерді дайындау, қызметкерлердің жеке істерін жүргізу, еңбек және орындаушылық тәртібін тексеру, мемлекеттік қызметкерлерден шектеулер алуды, ант қабылдауды және табыстар жөнінде декларация тапсыруды қамтамасыз ету, барлық іс - қағаздарын талапқа сай ұстап, мұрағатқа өткізу, аттестация мен конкурс өткізу жұмыстарын жүзеге асыру және хаттамаларын түзу, келісім-шарт негізінде жоғары және орта арнаулы оқу орындарының студенттерін тәжірибеден өткізуді қамтамасыз ету.
7. Ұйымдастыру-бақылау және кадр жұмысы бөлімінің
бас маманы /кеңсе/, С-О-5 санаты (1 бірлік), № 01-07
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану, мемлекеттік басқару және педагогикалық;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану, мемлекеттік басқару және педагогикалық білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі

6. Главный специалист отдела организационно-контрольной
и кадровой работы, категория С-О-5 (2 единица), № 01-05, 01-06
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспуденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой кодекс Республики Казахстан, законодательство в области кадровой работы, желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление кадровой работы, подготовка приказов, исполнение поручений, подготовка отчетов, ведение личных дел сотрудников, проверка исполнительской и трудовой дисциплины сотрудников, осуществление принятия присяги, ограничений, деклараций сотрудников, ведение дел и передача их в архив, составление протоколов о проведении аттестации и конкурса, осуществление проведения стажировки студентам высших и средно-специальных учебных заведений.
7. Главный специалист отдела организационно-контрольной
и кадровой работы /канцелярия/, категория С-О-5
(1 единица), № 01-07
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция, государственное управление и педагогическое;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, государственное управление и педагогическое, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность

Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 21 желтоқсан 2011 жылғы № 1570 "Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қаулысын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Іс-жүргізу, орындаушылық тәртібіне бақылауды жүзеге асыру.
8. Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты (1 бірлік), № 02-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасы "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және сараптау мәселелерін реттейтін заңнаманы білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмысын ұйымдастыру, жергілікті мемлекеттік басқару органдарына заңның бұзылуын жою туралы ұсыныс енгiзу, қолданыстағы заңдарға сәйкестігін анықтау үшін құқықтық сараптама өткізу, тапсырмалар мен іс-шаралар жоспарының және бағдармалардың орындалуына бақылау жасау.

Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой кодекс Републики Казахстан, постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1570 "Об утверждении Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за исполнительской дисциплиной, ведение делопроизводства.
8. Руководитель отдела регистрации нормативных правовых
актов, категория С-О-4 (1 единица), № 02-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой кодекс Республики Казахстан, Закон "О нормативных правовых актах". Желательно знание законодательства, регулирующего вопросы государственной регистрации нормативных правовых актов и знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация работы отдела, внесение представлений об устранении нарушений закона органам местного государственного управления, проведение правовой экспертизы на соответствие действующего законодательства, контроль поручений, планов и программ.

9. Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты (4 бірлік), № 02-02, 02-03, 02-04, 02-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасы "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және сараптау мәселелерін реттейтін заңнаманы білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестрін жүргізу, тіркеуге түскен, бас тартылған актілерді есепке алу журналдарын жүргізу, қолданыстағы заңдарға сәйкестігін анықтау үшін құқықтық сараптама өткізу, жергілікті мемлекеттік басқару органдарына заңның бұзылуын жою туралы ұсыныс енгiзу, тіркеуден өткен нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізу.
10. Заңды тұлғаларды тіркеу жұмысын ұйымдастыру бөлімінің
басшысы, С-О-4 санаты (1 бірлік), № 03-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасы Қазақстан Республикасы "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

9. Главный специалист отдела регистрации
нормативных правовых актов,
категория С-О-5 (4 единица), № 02-02, 02-03, 02-04, 02-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", желательно знание государственного языка. Желательно знание законодательства регулирующего вопросы государственной регистрации нормативных правовых актов.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Ведение Реестра государственной регистрации нормативных правовых актов, журналов по поступивщим актам на регистрацию об отказе, проведение правовой экспертизы на соответствие действующего законодательства, внесение представлений об устранении нарушений закона органам местного государственного управления, проведения правового мониторинга на зарегистрированные нормативные правовые акты.
10. Руководитель отдела организации работы по регистрации
юридических лиц, категория С-О-4 (1 единица), № 03-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой Кодекс Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыру, заңды тұлғалардың, олардың өкілдіктері мен филиалдарын тіркеу мәселелері бойынша кеңес беру, тіркеу және таратылуын тіркеу бұйрықтарын тексеріп, оларды департамент бастығының қарауына жолдау, іс қағаздарының дұрыс жүргізілуін бақылау, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді анықтап, түзілген хаттамаларды соттарға жолдап, олардың қарау барысын қадағалау.
11. Заңды тұлғаларды тіркеу жұмысын ұйымдастыру бөлімінің бас
маманы, С-О-5 санаты (3 бірлік), № 03-02, 03-03, 03-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасы "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Құрылтай құжаттары бойынша кеңес беру, тіркеу үшін құрылтай құжаттары мен өзге материалдарды тексеру, мәліметтердің, аудармалардың дұрыстығына, толықтығына, тексеру жүргізуді жүзеге асыру, мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу журналын жүргізу, заңды тұлғаның таратылуы туралы құжаттарды департамент басшысына жолдау, іс-жүргізуді бақылау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление руководства работе отдела, консультация по государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств, контроль за ведением делопроизводства по делам об административных правнарушениях, направление составленных протоколов в суд, участие в процессах.
11. Главный специалист отдела организации работы по
регистрации юридических лиц, категория С-О-5
(3 единица), № 03-02, 03-03, 03-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
консультация по учредительным документам, проведение проверок данных переводов по пополнению учредительных документов и других материалов, осуществление государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств, направление руководителю департамента юстиции материалов о регистрации ликвидации юридических лиц, контроль за ведением делопроизводства.

12. Құқықтық түсіндіру және халыққа заңгерлік көмек көрсету
бөлімінің басшысы, С-О-4 санаты (1 бірлік), № 04-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру, департаменттің құқықтық түсіндіру, заң қызметін көрсетуді ұйымдастыру бойынша бұйрықтарын, нұсқауларын, жұмыс жоспарларын және алқа қаулыларының орындалуын қадағалау, жергілікті атқарушы органдарының лауазымды қызметкерлерін нотариаттық іс-әрекеттер жасау үшін аттестациялау құжаттарын дайындау, мемлекеттік органдар және ұйымдармен құқықтық түсіндіру, заң қызметін көрсетуді ұйымдастыру мәселелері бойынша іс-шараларды өткізуде бірлесе іс-қимыл жасауды ұйымдастыру.
13. Құқықтық түсіндіру және халыққа заңгерлік көмек көрсету
бөлімінің бас маманы, С-О-5 санаты (4 бірлік),
№ 04-02, 04-03, 04-04, 04-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасы "Нотариат туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

12. Руководитель отдела по праворазъяснительной работе
и оказанию юридических услуг населению, категория
С-О-4 (1 единица), № 04-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой Кодекс Республики Казахстан, Гражданский кодекс, Закона Республики Казахстан "О нотариате", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация работы отдела, контроль за исполнением приказов, поручений, планов работ и протоколов коллегии по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг населению департамента, подготовка документов на аттестацию должностных лиц местного исполнительного управления для проведения нотариальных действий, организация проведения совместных мероприятий по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг государственными органами и организациями.
13. Главный специалист отдела по праворазъяснительной
работе и оказанию юридических услуг населению, категория
С-О-5 (4 единица), № 04-02, 04-03, 04-04, 04-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс, Закона Республики Казахстан "О нотариате", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жасалынған нотариаттық іс - әрекеттердің заңдылығы мен іс жүргізу тәртіптерінің сақталуына тексеру жүргізу; жекеше нотариустың бос орнына орналасу үшін конкурс өткізу бойынша тиісті шараларды ұйымдастыру, конкурстық комиссияның құжаттарын жүргізу, адвокаттық қызмет бойынша жұмысының ұйымдастырылуын камтамасыз ету, департаменттің қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасау, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсету.
14. Азаматтық хал актілерін тіркеу және апостильдеу жұмыстарын
ұйымдастыру бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты (1 бірлік), № 05-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін тіркеу органдарының жұмысын ұйымдастыру, азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуге рұқсат беру, қолданыстағы неке және отбасы туралы заңдарды түсіндіру жұмысын үйлестіру, азаматтық хал актілеріне өзгерту енгізу және қалпына келтіруді ұйымдастыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Проведение проверок совершенных нотариальных действий на предмет соблюдения законодательства, организация конкурсов на вакантные места частного нотариуса, подготовка документов конкурсной комиссии, обеспечение организаторской работы на адвокатскую деятельность, исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации в средствах массовой информации о работе департамента, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения.
14. Руководитель отдела организации работы по регистрации
актов гражданского состояния и апостилирования,
категория С-О-4 (1 единица), № 05-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудового Кодекса Республики Казахстан, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация работы органов регистрация актов гражданского состояния, обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, координация разъяснительной работы действующего законодательства о браке и семье, организация исправления и воостанавления актов гражданского состояния, рассмотрение соответствующих дел на перемену фамилии, имени и отчества граждан в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

15. Азаматтық хал актілерін тіркеу және апостильдеу жұмыстарын
ұйымдастыру бөлімінің бас маманы, С-О-5 санаты (4 бірлік),
№ 05-02, 05-03, 05-04, 05-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін тіркеу барысындағы Қазақстан Республикасы заңдарының қолдану тәжірибесін зерттеп, жинақтап қорыту, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі және азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, түзетулер, толықтырулар, акт жазбаларын жою туралы істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін, тууды мерзімін өткізіп тіркеу жөніндегі істерді қарау, шетел азаматтарының қатысуымен азаматтық хал актілерін тіркеуді есепке алу, ресми құжаттарға апостиль қою қызметін жүзеге асыру, азаматтарды қабылдау және кеңес беру, олардың арыздар мен шағымдарын қарау, тапсырылған құжаттардың қолданыстағы заңдарға сәйкес рәсімделуіне тексеру жүргізу, Қазақстан Республикасы Әділет, сыртқы істер министрліктерінен, мемлекеттік органдардың, мекемелердің және жеке азаматтардың сұраныстары бойынша бірінші нұсқамен салыстырып, екінші нұсқа бойынша азаматтық хал актілерін тіркеу куәліктерін, анықтамаларын, акт жазбаларының көшірмелерін қайта беру үгіт-насихат жұмыстарының жүргізілуін қамтамасыз ету.

15. Главный специалист отдела организации работы по
регистрации актов гражданского состояния и
апостилирования, категория С-О-5
(4 единица), № 05-02, 05-03, 05-04, 05-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Анализ и работа по регистрации актов гражданского состояния в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, проверка актов гражданского состояния по перемене фамилии, имени и отчества граждан, исправление, восстанавление, уничтожение и регистрация с пропуском срока в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, проставления апостиля на официальные документы, учет актов гражданского состояния с иностранными гражданами, консультация и прием граждан, рассмотрение заявлений и жалоб граждан, осуществление выдачи копии актовых записей, свидетельств, справок по второму образцу со сверкой с первыми образцами по запросу министерства юстиции Республики Казахстан, министерства иностранных дел Республики Казахстан, а также государственных органов, организации и граждан.

16. Бухгалтерлік есеп және есеп беру бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты (1 бірлік), № 06-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: экономист немесе бухгалтер
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңын, бухгалтерлік есеп және есеп беру саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлім қызметін ұйымдастыру және басшылық жасау, республикалық және жергілікті бюджеттен қаржыландыратын бюджеттік жіктеулер спецификасы бойынша қаржының тиімді жұмсалуын жүргізу, коммуналды шаруашылық қызметтерімен келісім-шарттарға тұруын қадағалау, адвокаттардың еңбегіне ақы төлеуге есеп жүргізу және бақылау орнату.
17. Бухгалтерлік есеп және есеп беру бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты (3 бірлік), № 06-02, 06-03, 06-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: экономист немесе бухгалтер;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі экономист немесе бухгалтер білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңын, бухгалтерлік есеп және есеп беру саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

16. Руководитель отдела бухгалтерского учета и
отчетности, категория С-О-4 (1 единица), № 06-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: экономическое или бухгалтерское
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудового кодекса Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О государственного закупке", нормативных правовых актов в сфере бухгалтерского учета и и отчетности, желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и руководство работе отдела, проведение целевого использования денежных средств по спецификам выделенных из республиканских и местных бюджетов, контроль за заключениями договоров с коммунальными предприятиями, проведение и ведение контроля оплаты труда за услуги адвокатов.
17. Главный специалист отдела бухгалтерского учета
и отчетности, категория С-О-5 (3 единица),
№ 06-02, 06-03, 06-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: экономическое или бухгалтерское; Допускается послесреднее образование экономическое или бухгалтерское, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "О государственного закупке", нормативных правовых актов в сфере бухгалтерского учета и и отчетности, желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жұмысты жоспарлау, болжамдау, бюджеттік бағдарлама бойынша шығындардың жылдық болжамын жасау, бюджеттік бағдарлама бойынша қаржыландырудың жоспары жөнінде есеп беру, мүліктердің есебін жүргізу, қызметкерлердің еңбекақы, іссапар төлемдерін есептеу, адвокаттардың еңбегіне ақы төлеу жөнінде және шаруашылық тауарлардың шығынына есеп жүргізу коммуналдық шаруашылық арасында келісім шарт түзу, ғимаратты жалға алып тұрушылардың төлем ақы есебін жүргізу.
18. Бухгалтерлік есеп және есеп беру бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты (1 бірлік), № 06-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: экономист, заңгер немесе бухгалтер; Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі экономист, заңгер немесе бухгалтер білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңын, бухгалтерлік есеп және есеп беру саласындағы нормативтік құқықтық актілерді, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жұмысты жоспарлау, болжамдау, бюджеттік бағдарлама бойынша шығындардың жылдық болжамын жасау, бюджеттік бағдарлама бойынша қаржыландырудың жоспары жөнінде есеп беру, мүліктердің есебін жүргізу, қызметкерлердің еңбекақы, іссапар төлемдерін есептеу, адвокаттардың еңбегіне ақы төлеу жөнінде және шаруашылық тауарлардың шығынына есеп жүргізу коммуналдық шаруашылық арасында келісім шарт түзу, ғимаратты жалға алып тұрушылардың төлем ақы есебін жүргізу, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру, сотқа құжаттарды дайындау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Планирование работы, анализ, подготовка годового плана расходов по бюджетным программам, подготовка отчетов по исполнению плана финансирования по бюджетным программам, проведение учета по инвентаризации имущества, оплаты труда работников, расходы по командировкам, оплаты труда авдокатам, проведение счетов по коммунальным услугам, заключение договоров с коммуникальными предприятиями, проведение счетов по оплате коммунальных услуг с арендаторами.
18. Главный специалист отдела бухгалтерского учета
и отчетности, категория С-О-5 (1 единица), № 06-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: экономическое, юридическое или бухгалтерское;
Допускается послесреднее образование экономическое юридическое или бухгалтерское, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "О государственного закупке", нормативных правовых актов в сфере бухгалтерского учета и и отчетности, желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Планирование работы, анализ, подготовка годового плана расходов по бюджетным программам, подготовка отчетов по исполнению плана финансирования по бюджетным программам, проведение учета по инвентаризации имущества, оплаты труда работников, расходы по командировкам, оплаты труда авдокатам, проведение счетов по коммунальным услугам, заключение договоров с коммуникальными предприятиями, проведение счетов по оплате коммунальных услуг с арендаторами, проведение государственных закупок товаров, работ и услуг, подготовка исковых заявлений в суд.

19. Зияткерлік меншік құқықтары бөлімінің басшысы,
С-О-4 санаты (1 бірлік), № 07-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмысын ұйымдастыру, сабақтас зияткерлік меншік саласында құқықтық түсіндіру жұмыстарын жүргізу, азаматтарға және ұйымдарға авторлық және сабақтас құқық бойынша сұрақтарға кеңес беру, авторлық және сабақтас құқықтарды пайдаланушы заңды және жеке тұлғаларға бақылау жасауды жүзеге асыру, туындыларды пайдаланушылардың авторлық және сабақтас құқық талаптарын сақтау, авторлық және сабақтас құқықты қорғау шеңберіндегі халыаралық келісімдердің орындалуына қатысты мемлекеттік қатынастарды реттеуді жүзеге асыру, құқық қорғау органдарымен бірлесіп контрафактілік бұйымдарды айқындау мақсатында тексеру жүргізу, әкімшілік құқықбұзушылықтар туралы хаттамалар рәсімдеу және сотқа қатысу.
20. Зияткерлік меншік құқықтары бөлімінің бас маманы,
С-О-5 санаты (3 бірлік), № 07-02, 07-03, 07-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

19. Руководитель отдела по правом интеллектуальной
собственности, категория С-О-4 (1 единица), № 07-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудового кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных прав", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация работы отдела, проведение праворазъяснительной работы в сфере интеллектуальной собственности, оказание консультации гражданам и организациям по вопросам авторского права и смежных прав, проведение контроля за юридическими и физическими лицами, использующих авторское право и смежные права, осуществление государственного регулирования отношений, связанных с соблюдением норм авторского права и смежных прав пользователями произведений и с исполнением международных соглашений в области охраны авторских и смежных прав, осуществление совместных проверок с правоохранительными органами на предмет выявления контрафактных средств, оформление протоколов об административных правонарушениях и участие в судах.
20. Главный специалист отдела по правом интеллектуальной
собственности, категория С-О-5 (3 единица),
№ 07-02, 07-03, 07-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных прав", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Сабақтас құқықтық шығармалары мен өнеркәсіптік меншік объектілеріне, селекциялық жетістіктерге, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауын қамтамасыз ету; құқық қорғау органдарымен бірлесіп контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында тексерулер жүргізу; мүлікті құқықтарды ұжымдық негізінде басқаратын ұйымдар қызметін бақылауды жүзеге асыру; бөлімінің жедел мәжілістерін өткізуді ұйымдастыру; авторлық және сабақтас құқықтардың объектілерін пайдаланатын заңды және жеке тұлғалардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру.
21. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу жұмысын ұйымдастыру
бөлімінің басшысы, С-О-4 санаты (1 бірлік), № 08-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмысын ұйымдастыру, әділет басқармаларына әдістемелік көмек көрсету, жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласының жұмысына бақылау жасау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение охраны прав на произведения и объекты смежных прав, объекты промышленной собственности изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем, осуществление совместных проверок с правоохранительными органами на предмет выявления контрафактности, осуществление контроля за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, проведение и организация совещаний, осуществление государственного регулирования отношений, связанных с соблюдением норм авторского права и смежных прав пользователями произведений и с исполнением международных соглашений в области охраны авторских и смежных прав.
21. Руководитель отдела организации работы по регистрации
прав на недвижимое имущество, категория
С-О-4 (1 единица), № 08-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудового Кодекса Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", Гражданского кодекса Республики Казахстан, Земельного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация работы отдела, оказания методической помощи управлениям юстиции, контроль за осуществлением государственной регистрации прав на недвижимое имущество

22. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу жұмысын ұйымдастыру
бөлімінің бас маманы, С-О-5 санаты (1 бірлік), № 08-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасы "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу мәселелеріне қатысты жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, арыз-шағымдарын қарау, жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және онымен жасалған мәмілелер туралы ақпараттар ұсыну, тапсырмаларды орындау.
23. Арыс қаласының Әділет басқармасының басшысы,
С-R-1 санаты (1 бірлік), № 09-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы""Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы""Авторлық және сабақтас құқықтары туралы""Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

22. Главный специалист отдела организации работы
по регистрации прав на недвижимое имущество,
категория С-О-5 (1 единица), № 08-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", Гражданского кодекса Республики Казахстан, Земельного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Рассмотрение заявлений, жалоб физических и юридических лиц касательно государственной регистрации прав на недвижимое имущество, предоставление информации о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и сделок с ним, исполнение поручений.
23. Руководитель Управления юстиции города Арысь,
категория С-R-1 (1 единица), № 09-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудового Кодекса Республики Казахстан, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельного кодекса, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", Законов Республики Казахстан "О нотариате", "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, қызметкерлерге қатысты ұсыныс беруді, қызметкерлердің лауазымдық міндеттерін айқындауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді, құқықтық түсіндіру және заңгерлік көмек көрсетуді, бағалауды жүзеге асыруды қадағалауды, зияткерлік меншік құқықтары саласындағы іс шараларды ұйымдастыруды, азаматтық хал актілерін тіркеуді, әкімшілік іс жүргізуді қамтамасыз ету.
24. Арыс қаласының Әділет басқармасының бас маманы/заңды
тұлғаларды тіркеу, жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу
салалары бойынша/, С-R-4 санаты (1 бірлік), № 09-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасы "Азаматтық кодексі", Қазақстан Республикасы "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдары, Қазақстан Республикасының Жер Кодексі, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және есептік филиалдарды және олардың өкілдерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, іс жүргізуді бақылау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и планирование работы управления, распределение функциональных обязанностей сотрудников, внесение представлений на сотрудников, осуществление административного делопроизводства, регистрация актов гражданского состояния, организация мероприятий по интеллектуальной собственности, контроль за работой оценщиков организация работы по праворазъянительной работе и оказанию юридических услуг населению, регистрация юридических лиц, прав на недвижимое имущество.
24. Главный специалист Управления юстиции города Арысь
/по регистрации юридических лиц и по регистрации прав
на недвижимое имущество/, категория С-R-4 (1 единица), № 09-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Законов "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", Земельный кодекс Республики Казахстан, желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним, осуществление государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств. контроль за ведением делопроизводства.

25. Арыс қаласының Әділет басқармасының бас маманы/азаматтық
хал актілерін тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 09-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Азаматтық кодексі", Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексі, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау.
26. Арыс қаласының Әділет басқармасының бас маманы/зияткерлік
меншік құқықтары, құқықтық түсіндіру және халыққа заңгерлік
көмек салалары бойынша/, С-R-4 санаты (1 бірлік), № 09-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы" Заңы, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

25. Главный специалист Управления юстиции города Арысь
/по регистрации актов гражданского состояния/,
Категория С-R-4
(1 единица), № 09-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Главный специалист Управления юстиции города Арысь
/по интеллектуальной собственности, по
праворазьяснительной работе и оказанию юридических услуг
населению/, Категория С-R-4 (1 единица), № 09-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных прав", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Шығармалар және сабақтас құқық объектілері, өнеркәсіптік меншік объектілері, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, тауарлық белгілер, қызмет көрсету белгілері, тауарлардың шығу орындарының атаулары, селекциялық жетістіктер, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында құқық қорғау органдарымен бірлесіп тексерулер жүргізуді жүзеге асыру, ұжымдық негізінде меншік құқықтарын басқарушы ұйымдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру.
27. Кентау қаласының Әділет басқармасының басшысы,
С-R-1 санаты (1 бірлік), № 10-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы", "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Авторлық және сабақтас құқықтары туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение охраны прав на произведения и объекты смежных прав, объекты промышленной собственности изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем, осуществление совместные проверки с правоохранительными органами на выявления контрафактности, осуществление контроль за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, осуществление планов по праворазъяснительной работе, исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в средствами массовой информации о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения.
27. Руководитель Управления юстиции города Кентау,
категория С-R-1 (1 единица), № 10-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудового Кодекса Республики Казахстан, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", Законов Республики Казахстан "О нотариате", "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, қызметкерлерге қатысты ұсыныс беруді, қызметкерлердің лауазымдық міндеттерін айқындауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді, құқықтық түсіндіру және заңгерлік көмек көрсетуді, бағалауды жүзеге асыруды қадағалауды, зияткерлік меншік құқықтары саласындағы іс шараларды ұйымдастыруды, азаматтық хал актілерін тіркеуді, әкімшілік іс жүргізуді қамтамасыз ету.
28. Кентау қаласының Әділет басқармасының бас маманы/құқықтық
түсіндіру және халыққа заңгерлік көмек көрсету, заңды
тұлғаларды тіркеу салалары бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 10-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңы, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру, заңды тұлғаларды және есептік филиалдарды және олардың өкілдерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, іс жүргізуді бақылау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и планирование работы управления, распределение функциональных обязанностей сотрудников, внесение представлений на сотрудников, осуществление административного делопроизводства, регистрация актов гражданского состояния, организация мероприятий по интеллектуальной собственности, контроль за работой оценщиков организация работы по праворазъянительной работе и оказанию юридических услуг населению, регистрация юридических лиц, прав на недвижимое имущество.
28. Главный специалист Управления юстиции города Кентау
/по праворазъяснительной работе и оказанию юридических
услуг населению, по регистрации юридических лиц/,
категория С-R-4 (1 единица), № 10-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", Гражданский кодекс, желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в средствами массовой информации о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения, осуществление государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств. контроль за ведением делопроизводства.

29. Кентау қаласының Әділет басқармасының азаматтық хал
актілерін тіркеу бөлімінің басшысы /жылжымайтын мүлікке
құқықтарды тіркеу саласы бойынша/,
С-R-3 санаты (1 бірлік), № 10-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру және басшылық жасау, жұмысты жоспарлау, болжамдау, азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау, жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру.
30. Кентау қаласының Әділет басқармасының азаматтық хал
актілерін тіркеу бөлімінің бас маманы/зияткерлік меншік
құқықтары саласы бойынша/, С-R-4 санаты (1 бірлік), № 10-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

29. Руководитель отдела регистрации актов гражданского
состояния Управления юстиции города Кентау /по
регистрации прав на недвижимое имущество/,
категория С-R-3 (1 единица), № 10-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Закона "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс, желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
организация работы отдела и руководства, планирование работы, обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством РК, осуществление государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним.
30. Главный специалист отдела регистрации актов
гражданского состояния Управления юстиции города Кентау /по
интеллектуальной собственности/, категория С-R-4
(1 единица), № 10-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс, Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных прав", Кодекс Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау, шығармалар және сабақтас құқық объектілері, өнеркәсіптік меншік объектілері, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, тауарлық белгілер, қызмет көрсету белгілері, тауарлардың шығу орындарының атаулары, селекциялық жетістіктер, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында құқық қорғау органдарымен бірлесіп тексерулер жүргізуді жүзеге асыру, ұжымдық негізінде меншік құқықтарын басқарушы ұйымдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру.
31. Түркістан қаласының Әділет басқармасының басшысы,
С-R-1 санаты (1 бірлік), № 11-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы""Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы""Авторлық және сабақтас құқықтары туралы""Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством РК, обеспечение охраны прав на произведения и объекты смежных прав, объекты промышленной собственности изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем, осуществление совместные проверки с правоохранительными органами на выявления контрафактности, осуществление контроль за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе.
31. Руководитель Управления юстиции города Туркестан,
категория С-R-1 (1 единица), № 11-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудового Кодекса Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс, кодекс "О браке (супружестве) и семье", Законов Республики Казахстан “О нотариате” "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, қызметкерлерге қатысты ұсыныс беруді, қызметкерлердің лауазымдық міндеттерін айқындауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді, құқықтық түсіндіру және заңгерлік көмек көрсетуді, бағалауды жүзеге асыруды қадағалауды, зияткерлік меншік құқықтары саласындағы іс шараларды ұйымдастыруды, азаматтық хал актілерін тіркеуді, әкімшілік іс жүргізуді қамтамасыз ету.
32. Түркістан қаласының Әділет басқармасы басшысының орынбасары
/зияткерлік меншік құқықтары саласы бойынша/,
С-R-2 санаты (1 бірлік), № 11-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" кодексін, Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы", "Нотариат туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және бақылау, шығармалар және сабақтас құқық объектілері, өнеркәсіптік меншік объектілері, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, тауарлық белгілер, қызмет көрсету белгілері, тауарлардың шығу орындарының атаулары, селекциялық жетістіктер, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында құқық қорғау органдарымен бірлесіп тексерулер жүргізуді жүзеге асыру, ұжымдық негізінде меншік құқықтарын басқарушы ұйымдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и планирование работы управления, распределение функциональных обязанностей сотрудников, внесение представлений на сотрудников, осуществление административного делопроизводства, регистрация актов гражданского состояния, организация мероприятий по интеллектуальной собственности, контроль за работой оценщиков организация работы по праворазъянительной работе и оказанию юридических услуг населению, регистрация юридических лиц, прав на недвижимое имущество.
32. Заместитель руководителя Управления юстиции
города Туркестан
/по интеллектуальной собственности/, категория С-R-2
(1 единица), № 11-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой кодекс Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", законов "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", "О нотариате", кодекс "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и контроль работе управления, обеспечение охраны прав на произведения и объекты смежных прав, объекты промышленной собственности изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем, осуществление совместные проверки с правоохранительными органами на выявления контрафактности, осуществление контроля за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе.

33. Түркістан қаласының Әділет басқармасының бас
маманы/жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 11-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының Азаматтық Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, сондай-ақ функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру.
34. Түркістан қаласының Әділет басқармасының бас маманы/заңды
тұлғаларды тіркеу, құқықтық түсіндіру және халыққа заңгерлік
көмек көрсету салалары бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 11-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

33. Главный специалист Управления юстиции
города Туркестан
/по регистрации прав на недвижимое имущество/,
категория С-R-4 (1 единица), № 11-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", Гражданский кодекс Республики Казахстан, Земельный кодекс Республики Казахстан, желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним.
34. Главный специалист Управления юстиции
города Туркестан
/по регистрации юридических лиц, по праворазъяснительной
работе и оказанию юридических услуг населению/,
категория С-R-4 (1 единица), № 11-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Заңды тұлғаларды және есептік филиалдарды және олардың өкілдерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, іс жүргізуді бақылау, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру.
35. Түркістан қаласының Әділет басқармасының азаматтық хал
актілерін тіркеу бөлімінің басшысы,
С-R-3 санаты (1 бірлік), №11-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру және басшылық жасау; жұмысты жоспарлау, азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств. контроль за ведением делопроизводства, исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в средствами массовой информации о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения.
35. Руководитель отдела регистрации актов гражданского
состояния Управления юстиции города Туркестан,
категория С-R-3 (1 единица), № 11-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация работы отдела и руководства, планирование работы, обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан.

36. Түркістан қаласының Әділет басқармасының азаматтық хал
актілерін тіркеу бөлімінің бас маманы,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 11-06
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау.
37. Бәйдібек ауданының Әділет басқармасының басшысы,
С -R-1 санаты (1 бірлік), № 12-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы", "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Авторлық және сабақтас құқықтары туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

36. Главный специалист отдела регистрации актов
гражданского состояния Управления юстиции города
Туркестан, категория С-R-4 (1 единица), № 11-06
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан.
37. Руководитель Управления юстиции Байдибекского района,
категория С-R-1 (1 единица), № 12-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой Кодекс Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс, кодекс "О браке (супружестве) и семье", Законов Республики Казахстан "О нотариате" "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, қызметкерлерге қатысты ұсыныс беруді, қызметкерлердің лауазымдық міндеттерін айқындауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді, құқықтық түсіндіру және заңгерлік көмек көрсетуді, бағалауды жүзеге асыруды қадағалауды, зияткерлік меншік құқықтары саласындағы іс шараларды ұйымдастыруды, азаматтық хал актілерін тіркеуді, әкімшілік іс жүргізуді қамтамасыз ету.
38. Бәйдібек ауданының Әділет басқармасының бас маманы/заңды
тұлғаларды тіркеу, зияткерлік меншік құқықтары салалары
бойынша/, С-R-4 санаты (1 бірлік), № 12-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы" Заңдарын, көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Заңды тұлғаларды және есептік филиалдарды және олардың өкілдерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, іс жүргізуді бақылау, шығармалар және сабақтас құқық объектілері, өнеркәсіптік меншік объектілері, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, тауарлық белгілер, қызмет көрсету белгілері, тауарлардың шығу орындарының атаулары, селекциялық жетістіктер, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында құқық қорғау органдарымен бірлесіп тексерулер жүргізуді жүзеге асыру, ұжымдық негізінде меншік құқықтарын басқарушы ұйымдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и планирование работы управления, распределение функциональных обязанностей сотрудников, внесение представлений на сотрудников, осуществление административного делопроизводства, регистрация актов гражданского состояния, организация мероприятий по интеллектуальной собственности, контроль за работой оценщиков организация работы по праворазъянительной работе и оказанию юридических услуг населению, регистрация юридических лиц, прав на недвижимое имущество.
38. Главный специалист Управления юстиции
Байдибекского района /по регистрации юридических лиц,
по интеллектуальной собственности/,категория С-R-4
(1 единица), № 12-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", законов Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств. контроль за ведением делопроизводства, обеспечение охраны прав на произведения и объекты смежных прав, объекты промышленной собственности изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем, осуществление совместные проверки с правоохранительными органами на выявления контрафактности, осуществление контроль за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе.

39. Бәйдібек ауданының Әділет басқармасының бас
маманы/азаматтық хал актілерін тіркеу, құқықтық түсіндіру және
халыққа заңгерлік көмек көрсету салалары бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 12-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасыныі "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру.
40. Бәйдібек ауданының Әділет басқармасының жетекші маманы
/жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу саласы бойынша/,
С-R-5 санаты (1 бірлік), № 12-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Құқықтану мамандығы болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық Кодексін, Қазақстан Республикасы Жер Кодексін, сондай-ақ функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

39. Главный специалист Управления юстиции Байдибекского района
/по регистрации актов гражданского состояния, по
праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг
населению/, категория С-R-4 (1 единица), № 12-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством РК, исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в средствами массовой информации о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения.
40. Ведущий специалист Управления юстиции
Байдибекского района
/по регистрации прав на недвижимое имущество/,
категория С-R-5 (1 единица), № 12-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Гражданский кодекс Республики Казахстан, Земельный кодекс Республики Казахстан, желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру
41. Қазығұрт ауданының Әділет басқармасының басшысы,
С-R-1 санаты (1 бірлік), № 13-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы""Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы""Авторлық және сабақтас құқықтары туралы""Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, қызметкерлерге қатысты ұсыныс беруді, қызметкерлердің лауазымдық міндеттерін айқындауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді, құқықтық түсіндіру және заңгерлік көмек көрсетуді, бағалауды жүзеге асыруды қадағалауды, зияткерлік меншік құқықтары саласындағы іс шараларды ұйымдастыруды, азаматтық хал актілерін тіркеуді, әкімшілік іс жүргізуді қамтамасыз ету.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним.
41. Руководитель Управления юстиции Казыгуртского района,
категория С-R-1 (1 единица), № 13-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой кодекс Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекс Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", Законов Республики Казахстан “О нотариате” "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
организация и планирование работы управления, распределение функциональных обязанностей сотрудников, внесение представлений на сотрудников, осуществление административного делопроизводства, регистрация актов гражданского состояния, организация мероприятий по интеллектуальной собственности, контроль за работой оценщиков организация работы по праворазъянительной работе и оказанию юридических услуг населению, регистрация юридических лиц, прав на недвижимое имущество.

42. Қазығұрт ауданының Әділет басқармасының бас маманы/заңды
тұлғаларды тіркеу, зияткерлік меншік құқықтары салалары
бойынша/, С-R-4 санаты (1 бірлік), № 13-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы", Қазақстан Республикасының  "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңдарын, көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Заңды тұлғаларды және есептік филиалдарды және олардың өкілдерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, іс жүргізуді бақылау, шығармалар және сабақтас құқық объектілері, өнеркәсіптік меншік объектілері, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, тауарлық белгілер, қызмет көрсету белгілері, тауарлардың шығу орындарының атаулары, селекциялық жетістіктер, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында құқық қорғау органдарымен бірлесіп тексерулер жүргізуді жүзеге асыру, ұжымдық негізінде меншік құқықтарын басқарушы ұйымдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру.
43. Қазығұрт ауданының Әділет басқармасының азаматтық хал
актілерін тіркеу бөлімінің басшысы,

42. Главный специалист Управления юстиции
Казыгуртского района
/по регистрации юридических лиц, по интеллектуальной
собственности/, категория С-R-4 (1 единица), № 13-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, законов Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение охраны прав на произведения и объекты смежных прав, объекты промышленной собственности изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем, осуществление совместные проверки с правоохранительными органами на выявления контрафактности, осуществление контроль за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе; осуществление государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств. контроль за ведением делопроизводства.
43. Руководитель отдела регистрации актов гражданского
состояния Управления юстиции Казыгуртского района,

С-R-3 санаты (1 бірлік), № 13-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру және басшылық жасау; жұмысты жоспарлау, азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау.
44. Қазығұрт ауданының Әділет басқармасының азаматтық хал
актілерін тіркеу бөлімінің бас маманы/жылжымайтын мүлікке
құқықтарды тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), №13-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

категория С-R-3 (1 единица), № 13-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация работы отдела и руководства, планирование работы, обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством РК.
44. Главный специалист отдела регистрации актов
гражданского состояния Управления юстиции Казыгуртского
района /по регистрации прав на недвижимое имущество/,
категория С-R-4 (1 единица), № 13-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", кодекс "О браке (супружестве) и семье", Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс, желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау, жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру.
45. Қазығұрт ауданының Әділет басқармасының азаматтық хал
актілерін тіркеу бөлімінің жетекші маманы /құқықтық түсіндіру
және халыққа заңгерлік көмек көрсету саласы бойынша/,
С-R-5 санаты (1 бірлік), № 13-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Құқықтану мамандығы болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан, осуществление государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним.
45. Ведущий специалист отдела регистрации актов
гражданского состояния Управления юстиции Казыгуртского
района /по праворазъяснительной работе и оказанию
юридических услуг населению/, категория С-R-5
(1 единица), № 13-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан, исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в средствами массовой информации о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения.

46. Мақтарал ауданының Әділет басқармасының басшысы,
С-R-1 санаты (1 бірлік), № 14-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы", "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Авторлық және сабақтас құқықтары туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, қызметкерлерге қатысты ұсыныс беруді, қызметкерлердің лауазымдық міндеттерін айқындауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді, құқықтық түсіндіру және заңгерлік көмек көрсетуді, бағалауды жүзеге асыруды қадағалауды, зияткерлік меншік құқықтары саласындағы іс шараларды ұйымдастыруды, азаматтық хал актілерін тіркеуді, әкімшілік іс жүргізуді қамтамасыз ету.
47. Мақтарал ауданының Әділет басқармасы басшысының
орынбасары/заңды тұлғаларды тіркеу саласы бойынша/,
С-R-2 санаты (1 бірлік), №14-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы", "Нотариат туралы" Заңдарын, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтық мәдени деңгейін арттыру жөніндегі кешенді жоспарды бекіту туралы" Қаулысын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

46. Руководитель Управления юстиции Мактаральского района,
категория С-R-1 (1 единица), № 14-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой Кодекс Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", законов Республики Казахстан “О нотариате” "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и планирование работы управления, распределение функциональных обязанностей сотрудников, внесение представлений на сотрудников, осуществление административного делопроизводства, регистрация актов гражданского состояния, организация мероприятий по интеллектуальной собственности, контроль за работой оценщиков организация работы по праворазъянительной работе и оказанию юридических услуг населению, регистрация юридических лиц, прав на недвижимое имущество.
47. Заместитель руководителя Управления юстиции
Мактаральского района
/по регистрации юридических лиц/, категория С-R-2
(1 единица), № 14-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс, Кодекс "Об административных правонарушениях", законов "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О нотариате", Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении Комплексного плана по повышению уровня правовой культуры граждан Республики Казахстан", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және бақылау, заңды тұлғаларды және есептік филиалдарды және олардың өкілдерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, іс жүргізуді бақылау
48. Мақтарал ауданының Әділет басқармасының бас
маманы/жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу, зияткерлік меншік
құқықтары салалары бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 14-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы""Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы" Заңдарын, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, шығармалар және сабақтас құқық объектілері, өнеркәсіптік меншік объектілері, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, тауарлық белгілер, қызмет көрсету белгілері, тауарлардың шығу орындарының атаулары, селекциялық жетістіктер, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында құқық қорғау органдарымен бірлесіп тексерулер жүргізуді жүзеге асыру, ұжымдық негізінде меншік құқықтарын басқарушы ұйымдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и контроль работе управления, осуществление государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств. контроль за ведением делопроизводства.
48. Главный специалист Управления юстиции
Мактаральского района
/по регистрации прав на недвижимое имущество, по
интеллектуальной собственности/, категория С-R-4
(1 единица), № 14-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", "Об авторском праве и смежных прав", Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс Республики Казахстан, желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним, обеспечение охраны прав на произведения и объекты смежных прав, объекты промышленной собственности изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем, осуществление совместные проверки с правоохранительными органами на выявления контрафактности, осуществление контроль за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе.

49. Мақтарал ауданының Әділет басқармасының жетекші
маманы/құқықтық түсіндіру және халыққа заңгерлік көмек көрсету
саласы бойынша/, С-R-5 санаты (1 бірлік), № 14-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Құқықтану мамандығы болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру.
50. Мақтарал ауданының Әділет басқармасының азаматтық хал
актілерін тіркеу бөлімінің басшысы,
С-R-3 санаты (1 бірлік), № 14-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

49. Ведущий специалист Управления юстиции
Мактаральского района
/по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг
населению/, категория С-R-5 (1 единица), № 14-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в средствами массовой информации о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения.
50. Руководитель отдела регистрации актов гражданского
состояния Управления юстиции Мактаральского района,
категория С-R-3 (1 единица), № 14-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

52. Ордабасы ауданының Әділет басқармасының басшысы,
С-R-1 санаты (1 бірлік), № 15-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы", "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Авторлық және сабақтас құқықтары туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, қызметкерлерге қатысты ұсыныс беруді, қызметкерлердің лауазымдық міндеттерін айқындауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді, құқықтық түсіндіру және заңгерлік көмек көрсетуді, бағалауды жүзеге асыруды қадағалауды, зияткерлік меншік құқықтары саласындағы іс шараларды ұйымдастыруды, азаматтық хал актілерін тіркеуді, әкімшілік іс жүргізуді қамтамасыз ету.
53. Ордабасы ауданының Әділет басқармасының азаматтық хал
актілерін тіркеу бөлімінің басшысы /зияткерлік меншік құқықтары
саласы бойынша/, С-R-3 санаты (1 бірлік), № 15-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық және сабақтас құқықтары туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

52. Руководитель Управления юстиции
Ордабасинского района,
категория С-R-1 (1 единица), № 15-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой Кодекс Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный Кодекса Республики Казахстан, "О браке (супружестве) и семье", законов Республики Казахстан "О нотариате", "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и планирование работы управления, распределение функциональных обязанностей сотрудников, внесение представлений на сотрудников, осуществление административного делопроизводства, регистрация актов гражданского состояния, организация мероприятий по интеллектуальной собственности, контроль за работой оценщиков организация работы по праворазъянительной работе и оказанию юридических услуг населению, регистрация юридических лиц, прав на недвижимое имущество.
53. Руководитель отдела регистрации актов
гражданского состояния
Управления юстиции Ордабасинского района /по
интеллектуальной собственности/,
категория С-R-3 (1 единица), № 15-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных прав", Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру және басшылық жасау, жұмысты жоспарлау, азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау, шығармалар және сабақтас құқық объектілері, өнеркәсіптік меншік объектілері, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, тауарлық белгілер, қызмет көрсету белгілері, тауарлардың шығу орындарының атаулары, селекциялық жетістіктер, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында құқық қорғау органдарымен бірлесіп тексерулер жүргізуді жүзеге асыру, ұжымдық негізінде меншік құқықтарын басқарушы ұйымдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру.
54. Ордабасы ауданының Әділет басқармасының азаматтық хал
актілерін тіркеу бөлімінің бас маманы /құқықтық түсіндіру және
халыққа заңгерлік көмек көрсету саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 15-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация работы отдела и руководства, планирование работы, обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан, обеспечение охраны прав на произведения и объекты смежных прав, объекты промышленной собственности изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем, осуществление совместные проверки с правоохранительными органами на выявления контрафактности, осуществление контроль за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе.
54. Главный специалист отдела регистрации актов
гражданского состояния Управления юстиции Ордабасинского
района /по праворазъяснительной работе и оказанию
юридических услуг населению/, категория С-R-4
(1 единица), № 15-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру.
55. Ордабасы ауданының Әділет басқармасының жетекші маманы
/жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу, заңды тұлғаларды тіркеу
салалары бойынша/,С-R-5 санаты (1 бірлік), № 15-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Құқықтану мамандығы болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Заңды тұлғаларды және есептік филиалдарды және олардың өкілдерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, іс жүргізуді бақылау, жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан, исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в средствами массовой информации о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения.
55. Ведущий специалист Управления юстиции
Ордабасинского района
/по регистрации прав на недвижимое имущество, по
регистрации юридических лиц/, категория С-R-5
(1 единица), № 15-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", законов Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств. контроль за ведением делопроизводства, осуществление государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним.

56. Отырар ауданының Әділет басқармасының басшысы,
С-R-1 санаты (1 бірлік), № 16-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы""Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы""Авторлық және сабақтас құқықтары туралы""Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, қызметкерлерге қатысты ұсыныс беруді, қызметкерлердің лауазымдық міндеттерін айқындауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді, құқықтық түсіндіру және заңгерлік көмек көрсетуді, бағалауды жүзеге асыруды қадағалауды, зияткерлік меншік құқықтары саласындағы іс шараларды ұйымдастыруды, азаматтық хал актілерін тіркеуді, әкімшілік іс жүргізуді қамтамасыз ету.
57. Отырар ауданының Әділет басқармасының бас
маманы/жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 16-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

56. Руководитель Управления юстиции Отырарского района,
категория С-R-1 (1 единица), № 16-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой Кодекс Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", законов Республики Казахстан "О нотариате", "О государственной регистрации филиалов и перставительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и планирование работы управления, распределение функциональных обязанностей сотрудников, внесение представлений на сотрудников, осуществление административного делопроизводства, регистрация актов гражданского состояния, организация мероприятий по интеллектуальной собственности, контроль за работой оценщиков организация работы по праворазъянительной работе и оказанию юридических услуг населению, регистрация юридических лиц, прав на недвижимое имущество.
57. Главный специалист Управления юстиции
Отырарского района
/по регистрации прав на недвижимое имущество/,
категория С-R-4 (1 единица), № 16-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан, "Об административных правонарушениях", Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру
58. Отырар ауданының Әділет басқармасының бас маманы/азаматтық
хал актілерін тіркеу, заңды тұлғаларды тіркеу салалары
бойынша/, С-R-4 санаты (1 бірлік), № 16-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау, заңды тұлғаларды және есептік филиалдарды және олардың өкілдерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, іс жүргізуді бақылау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним.
58. Главный специалист Управления юстиции
Отырарского района
/по регистрации актов гражданского состояния, по
регистрации юридических лиц/, категория С-R-4
(1 единица), № 16-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан, осуществление государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств, контроль за ведением делопроизводства.

59. Отырар ауданының Әділет басқармасының бас маманы/зияткерлік
меншік құқықтары, құқықтық түсіндіру және халыққа заңгерлік көмек көрсету салалары бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 16-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Шығармалар және сабақтас құқық объектілері, өнеркәсіптік меншік объектілері, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, тауарлық белгілер, қызмет көрсету белгілері, тауарлардың шығу орындарының атаулары, селекциялық жетістіктер, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында құқық қорғау органдарымен бірлесіп тексерулер жүргізуді жүзеге асыру, ұжымдық негізінде меншік құқықтарын басқарушы ұйымдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру.

59. Главный специалист Управления юстиции
Отырарского района
/по интеллектуальной собственности, по
праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг
населению/, категория С-R-4 (1 единица), № 16-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных прав", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение охраны прав на произведения и объекты смежных прав, объекты промышленной собственности изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем, осуществление совместные проверки с правоохранительными органами на выявления контрафактности, осуществление контроль за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в средствами массовой информации о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения.

60. Сайрам ауданының Әділет басқармасының басшысы,
С-R-1 санаты (1 бірлік), № 17-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы""Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы""Авторлық және сабақтас құқықтары туралы""Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, қызметкерлерге қатысты ұсыныс беруді, қызметкерлердің лауазымдық міндеттерін айқындауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді, құқықтық түсіндіру және заңгерлік көмек көрсетуді, бағалауды жүзеге асыруды қадағалауды, зияткерлік меншік құқықтары саласындағы іс шараларды ұйымдастыруды, азаматтық хал актілерін тіркеуді, әкімшілік іс жүргізуді қамтамасыз ету.
61. Сайрам ауданының Әділет басқармасының бас
маманы/жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 17-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының Азаматтық Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

60. Руководитель Управления юстиции Сайрамского района,
категория С-R-1 (1 единица), № 17-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой Кодекса Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", законов Республики Казахстан "О нотариате" "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и планирование работы управления, распределение функциональных обязанностей сотрудников, внесение представлений на сотрудников, осуществление административного делопроизводства, регистрация актов гражданского состояния, организация мероприятий по интеллектуальной собственности, контроль за работой оценщиков организация работы по праворазъянительной работе и оказанию юридических услуг населению, регистрация юридических лиц, прав на недвижимое имущество.
61. Главный специалист Управления юстиции
Сайрамского района
/по регистрации прав на недвижимое имущество/,
категория С-R-4 (1 единица), № 17-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", Гражданский кодекс Республики Казахстан, Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру
62. Сайрам ауданының Әділет басқармасының бас маманы/зияткерлік
меншік құқықтары, заңды тұлғаларды тіркеу салалары бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 17-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы","Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Шығармалар және сабақтас құқық объектілері, өнеркәсіптік меншік объектілері, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, тауарлық белгілер, қызмет көрсету белгілері, тауарлардың шығу орындарының атаулары, селекциялық жетістіктер, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында құқық қорғау органдарымен бірлесіп тексерулер жүргізуді жүзеге асыру, ұжымдық негізінде меншік құқықтарын басқарушы ұйымдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және есептік филиалдарды және олардың өкілдерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, іс жүргізуді бақылау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
осуществление государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним.
62. Главный специалист Управления юстиции
Сайрамского района
/по интеллектуальной собственности, по регистрации
юридических лиц/,
категория С-R-4 (1 единица), № 17-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", законов Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение охраны прав на произведения и объекты смежных прав, объекты промышленной собственности изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем, осуществление совместные проверки с правоохранительными органами на выявления контрафактности, осуществление контроль за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, осуществление государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств. контроль за ведением делопроизводства.

66. Сарыағаш ауданының Әділет басқармасының басшысы,
С-R-1 санаты (1 бірлік), № 18-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы", "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Авторлық және сабақтас құқықтары туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, қызметкерлерге қатысты ұсыныс беруді, қызметкерлердің лауазымдық міндеттерін айқындауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді, құқықтық түсіндіру және заңгерлік көмек көрсетуді, бағалауды жүзеге асыруды қадағалауды, зияткерлік меншік құқықтары саласындағы іс шараларды ұйымдастыруды, азаматтық хал актілерін тіркеуді, әкімшілік іс жүргізуді қамтамасыз ету.
67. Сарыағаш ауданының Әділет басқармасы басшысының орынбасары
/жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу саласы саласы бойынша/,
С-R-2 санаты (1 бірлік), № 18-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Нотариат туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

66. Руководитель Управления юстиции Сарыагашского района,
категория С-R-1 (1 единица), № 18-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой кодекс Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекс Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", законов Республики Казахстан “О нотариате” "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и планирование работы управления, распределение функциональных обязанностей сотрудников, внесение представлений на сотрудников, осуществление административного делопроизводства, регистрация актов гражданского состояния, организация мероприятий по интеллектуальной собственности, контроль за работой оценщиков организация работы по праворазъянительной работе и оказанию юридических услуг населению, регистрация юридических лиц, прав на недвижимое имущество.
67. Заместитель руководителя Управления юстиции
Сарыагашского района /по регистрации прав на недвижимое
имущество/, категория С-R-2 (1 единица), № 18-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой Кодекс Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", законов "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "О нотариате", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", Земельный кодекс, желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және бақылау, жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру.
68. Сарыағаш ауданының Әділет басқармасының бас маманы/құқықтық
түсіндіру және халыққа заңгерлік көмек көрсету саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 18-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы",  "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру.
69. Сарыағаш ауданының Әділет басқармасының бас маманы/заңды
тұлғаларды тіркеу, зияткерлік меншік құқықтары салалары

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и контроль работе управления, осуществление государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним.
68. Главный специалист Управления юстиции
Сарыагашского района
/по праворазъяснительной работе и оказанию
юридических услуг населению/,
категория С-R-4 (1 единица), № 18-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в СМИ о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения.
69. Главный специалист Управления юстиции
Сарыагашского района
/по регистрации юридических лиц, по
интеллектуальной собственности/,

С-R-4 санаты (1 бірлік), № 19-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру.
76. Созақ ауданының Әділет басқармасының жетекші
маманы/құқықтық түсіндіру және халыққа заңгерлік көмек көрсету,
зияткерлік меншік құқықтары салалары бойынша/,
С-R-5 санаты (1 бірлік), № 19-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Құқықтану мамандығы болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

категория С-R-4 (1 единица), № 19-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", Гражданский кодекс Республики Казахстан, Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним.
76. Ведущий специалист Управления юстиции
Сузакского района
/по праворазъяснительной работе и оказанию юридических
услуг населению, по интеллектуальной собственности/,
категория С-R-5 (1 единица), № 19-06
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных прав", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру, шығармалар және сабақтас құқық объектілері, өнеркәсіптік меншік объектілері, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, тауарлық белгілер, қызмет көрсету белгілері, тауарлардың шығу орындарының атаулары, селекциялық жетістіктер, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында құқық қорғау органдарымен бірлесіп тексерулер жүргізуді жүзеге асыру, ұжымдық негізінде меншік құқықтарын басқарушы ұйымдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру.
77. Төлеби ауданының Әділет басқармасының басшысы,
С-R-1 санаты (1 бірлік), № 20-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы", "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Авторлық және сабақтас құқықтары туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, қызметкерлерге қатысты ұсыныс беруді, қызметкерлердің лауазымдық міндеттерін айқындауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді, құқықтық түсіндіру және заңгерлік көмек көрсетуді, бағалауды жүзеге асыруды қадағалауды, зияткерлік меншік құқықтары саласындағы іс шараларды ұйымдастыруды, азаматтық хал актілерін тіркеуді, әкімшілік іс жүргізуді қамтамасыз ету.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в средствами массовой информации о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения.
77. Руководитель Управления юстиции Толебииского района,
категория С-R-1 (1 единица), № 20-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудовой Кодекса Республики Казахстан, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекс Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", законов Республики Казахстан “О нотариате” "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и планирование работы управления, распределение функциональных обязанностей сотрудников, внесение представлений на сотрудников, осуществление административного делопроизводства, регистрация актов гражданского состояния, организация мероприятий по интеллектуальной собственности, контроль за работой оценщиков организация работы по праворазъянительной работе и оказанию юридических услуг населению, регистрация юридических лиц, прав на недвижимое имущество.

78. Төлеби ауданының Әділет басқармасының бас маманы/заңды
тұлғаларды тіркеу, құқықтық түсіндіру және халыққа заңгерлік
көмек көрсету салалары бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 20-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Заңды тұлғаларды және есептік филиалдарды және олардың өкілдерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, іс жүргізуді бақылау, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру.
79. Төлеби ауданының Әділет басқармасының жетекші
маманы/жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу, зияткерлік меншік
құқықтары салалары бойынша/,
С-R-5 санаты (1 бірлік), № 20-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Құқықтану мамандығы болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

78. Главный специалист Управления юстиции
Толебииского района
/по регистрации юридических лиц, по праворазъяснительной
работе и оказанию юридических услуг населению/, категория
С-R-4 (1 единица), № 20-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в средствами массовой информации о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения; осуществление государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств. контроль за ведением делопроизводства.
79. Ведущий специалист Управления юстиции
Толебииского района
/по регистрации прав на недвижимое имущество, по
интеллектуальной собственности/, категория С-R-5
(1 единица), № 20-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, законов Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", "Об авторском праве и смежных прав" Гражданский кодекс Республики Казахстан, Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау.
83. Түлкібас ауданының Әділет басқармасының басшысы,
С-R-1 санаты: (1 бірлік), № 21-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Нормативтік құқықтық актілер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы""Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы""Авторлық және сабақтас құқықтары туралы""Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, қызметкерлерге қатысты ұсыныс беруді, қызметкерлердің лауазымдық міндеттерін айқындауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді, құқықтық түсіндіру және заңгерлік көмек көрсетуді, бағалауды жүзеге асыруды қадағалауды, зияткерлік меншік құқықтары саласындағы іс шараларды ұйымдастыруды, азаматтық хал актілерін тіркеуді, әкімшілік іс жүргізуді қамтамасыз ету.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан.
83. Руководитель Управления юстиции Тюлькубасского района,
категория С-R-1 (1 единица), № 21-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", законов Республики Казахстан "О нотариате" "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и планирование работы управления, распределение функциональных обязанностей сотрудников, внесение представлений на сотрудников, осуществление административного делопроизводства, регистрация актов гражданского состояния, организация мероприятий по интеллектуальной собственности, контроль за работой оценщиков организация работы по праворазъянительной работе и оказанию юридических услуг населению, регистрация юридических лиц, прав на недвижимое имущество.

90. Шардара ауданының Әділет басқармасының бас маманы/азаматтық
хал актілерін тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 22-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау.
91. Шардара ауданының Әділет басқармасының бас маманы/заңды
тұлғаларды тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты, (1 бірлік), № 22-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

90. Главный специалист Управления юстиции Шардаринского
района /по регистрации актов гражданского состояния/,
категория С-R-4 (1 единица), № 22-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекс Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан.
91. Главный специалист Управления юстиции
Шардаринского района
/по регистрации юридических лиц/, категория С-R-4
(1 единица), № 22-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданский кодекс Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Заңды тұлғаларды және есептік филиалдарды және олардың өкілдерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, іс жүргізуді бақылау.
92. Шардара ауданының Әділет басқармасының бас
маманы/жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 22-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру.
93. Шардара ауданының Әділет басқармасының жетекші
маманы/құқықтық түсіндіру және халыққа заңгерлік көмек көрсету,
зияткерлік меншік құқықтары салалары бойынша/,

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств. контроль за ведением делопроизводства.
92. Главный специалист Управления юстиции
Шардаринского района
/по регистрации прав на недвижимое имущество/,
категория С-R-4 (1 единица), № 22-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", Гражданский кодекс, Республики Казахстан Земельный кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним.
93. Ведущий специалист Управления юстиции
Шардаринского района
/по праворазъяснительной работе и оказанию юридических
услуг населению, по интеллектуальной собственности/,

С-R-5 санаты (1 бірлік), №22-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Құқықтану мамандығы болған жағдайда ортадан кейінгі білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру, шығармалар және сабақтас құқық объектілері, өнеркәсіптік меншік объектілері, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, тауарлық белгілер, қызмет көрсету белгілері, тауарлардың шығу орындарының атаулары, селекциялық жетістіктер, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында құқық қорғау органдарымен бірлесіп тексерулер жүргізуді жүзеге асыру, ұжымдық негізінде меншік құқықтарын басқарушы ұйымдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру.
94. Шымкент қаласы Әл-Фараби ауданының Әділет басқармасының
басшысы, С-R-1 санаты (1 бірлік), № 23-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы", "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Авторлық және сабақтас құқықтары туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

категория С-R-5 (1 единица), № 22-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных прав", Гражданский кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в средствами массовой информации о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения, обеспечение охраны прав на произведения и объекты смежных прав, объекты промышленной собственности изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем, осуществление совместные проверки с правоохранительными органами на выявления контрафактности, осуществление контроль за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе.
94. Руководитель Управления юстиции Аль-Фарабийского
района города Шымкент категория С-R-1 (1 единица), № 23-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудового кодекса Республики Казахстан, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельного кодекс Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", законов Республики Казахстан "О нотариате", "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

96. Шымкент қаласы Әл-Фараби ауданының Әділет басқармасының бас
маманы/кеңсе бойынша/, С-R-4 санаты (1 бірлік), № 23-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану, мемлекеттік басқару және педагогикалық;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтаны, мемлекеттік басқару және педагогикалық білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Үкіметінің 21 желтоқсан 2011 жылғы № 1570 "Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қаулысын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Іс қағаздарды нұсқаулыққа сәйкес жүргізу, кіріс және шығыс құжаттарын жүргізуді қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың арыз шағымдарымен өтініштерінің орындалуына бақылау жасау.
97. Шымкент қаласы Әл-Фараби ауданының Әділет басқармасының бас
маманы /азаматтық хал актілерін тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 23-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

96. Главный специалист Управления юстиции
Аль-Фарабийского района города Шымкент /по канцелярии/,
категория С-R-4 (1 единица), № 23-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция, государственное управление и педагогическое;
Допускается послесреднее образование юриспруденция, государственное управление и педагогическое, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1570 "Об утверждении Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Ведения контроля за исполнением заявлений и жалоб физических и юридических лиц, осуществление входящей и исходящей корреспонденции, введение делопроизводства по инструкции
97. Главный специалист Управления юстиции
Аль-Фарабийского района города Шымкент /по регистрации
актов гражданского состояния/, категория
С-R-4 (1 единица), № 23-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау.
98. Шымкент қаласы Әл-Фараби ауданының Әділет басқармасының бас
маманы /заңды тұлғаларды тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 23-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Заңды тұлғаларды және есептік филиалдарды және олардың өкілдерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, іс жүргізуді бақылау.
99. Шымкент қаласы Әл-Фараби ауданының Әділет басқармасының бас
маманы /зияткерлік меншік құқықтары, құқықтық түсіндіру және
халыққа заңгерлік көмек көрсету, азаматтық хал актілерін тіркеу

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан.
98. Главный специалист Управления юстиции
Аль-Фарабийского района города Шымкент /по регистрации
юридических лиц/, категория С-R-4 (1 единица), № 23-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданского кодекса, закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств. контроль за ведением делопроизводства
99. Главный специалист Управления юстиции
Аль-Фарабийского района города Шымкент /по
интеллектуальной собственности, по праворазъяснительной
работе и оказанию юридических услуг населению и по
регистрации актов гражданского состояния/, категория

салалары бойынша/, С-R-4 санаты (1 бірлік), № 23-06
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Шығармалар және сабақтас құқық объектілері, өнеркәсіптік меншік объектілері, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, тауарлық белгілер, қызмет көрсету белгілері, тауарлардың шығу орындарының атаулары, селекциялық жетістіктер, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында құқық қорғау органдарымен бірлесіп тексерулер жүргізуді жүзеге асыру, ұжымдық негізінде меншік құқықтарын басқарушы ұйымдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру, азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау.

С-R-4 (1 единица), № 23-06
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных прав", Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в средствами массовой информации о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения, обеспечение охраны прав на произведения и объекты смежных прав, объекты промышленной собственности изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем, осуществление совместные проверки с правоохранительными органами на выявления контрафактности, осуществление контроль за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе, обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау.
104. Шымкент қаласы Еңбекші ауданының Әділет басқармасының бас
маманы /кеңсе, азаматтық хал актілерін тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 24-04
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану, мемлекеттік басқару және педагогикалық;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану, мемлекеттік басқару және педагогикалық білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Үкіметінің 21 желтоқсан 2011 жылғы № 1570 "Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қаулысын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Іс қағаздарды нұсқаулыққа сәйкес жүргізу, кіріс және шығыс құжаттарын жүргізуді қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың арыз шағымдарымен өтініштерінің орындалуына бақылау жасау, азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау.

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан.
104. Главный специалист Управления юстиции Енбекшинского
района города Шымкент /по канцелярии и по регистрации
актов гражданского состояния/, категория
С-R-4 (1 единица), № 24-04
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция, государственное управление и педагогическое;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, государственное управление и педагогическое, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, постановление Республики Казахстан постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1570 "Об утверждении Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях", Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
введения контроля за исполнением заявлений и жалоб физических и юридических лиц, осуществление входящей и исходящей корреспонденции, введение делопроизводства по инструкции, обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан.

105. Шымкент қаласы Еңбекші ауданының Әділет басқармасының бас
маманы /жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 24-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру.
106. Шымкент қаласы Еңбекші ауданының Әділет басқармасының бас
маманы /зияткерлік меншік құқықтары, құқықтық түсіндіру және
халыққа заңгерлік көмек көрсету салалары бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 24-06
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

105. Главный специалист Управления юстиции Енбекшинского
района города Шымкент /по регистрации прав на недвижимое
имущество/, категория С-R-4 (1 единица), № 24-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", Гражданского кодекса Республики Казахстан, Земельного кодекса Республики Казахстан, Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Осуществление государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним.
106. Главный специалист Управления юстиции Енбекшинского
района города Шымкент /по интеллектуальной собственности,
по праворазъяснительной работе и оказанию юридических
услуг населению/, категория С-R-4 (1 единица), № 24-06
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных прав", Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

108. Шымкент қаласы Абай ауданының Әділет басқармасының
басшысы, С-R-1 санаты (1 бірлік), № 25-01
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Нормативтік құқықтық актілер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, Қазақстан Республикасының "Нотариат туралы", "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы", "Авторлық және сабақтас құқықтары туралы", "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңдарын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын жоспарлау, ұйымдастыру, қызметкерлерге қатысты ұсыныс беруді, қызметкерлердің лауазымдық міндеттерін айқындауды жүзеге асыру, заңды тұлғаларды және жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді, құқықтық түсіндіру және заңгерлік көмек көрсетуді, бағалауды жүзеге асыруды қадағалауды, зияткерлік меншік құқықтары саласындағы іс шараларды ұйымдастыруды, азаматтық хал актілерін тіркеуді, әкімшілік іс жүргізуді қамтамасыз ету.
109. Шымкент қаласы Абай ауданының Әділет басқармасының бөлім
басшысы /зияткерлік меншік құқықтары, құқықтық түсіндіру және
халыққа заңгерлік көмек көрсету салалары бойынша/, С-R-3 санаты
(1 бірлік), № 25-02
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Авторлық құқық және сабақтас құқықтары туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

108. Руководитель Управления юстиции
Абайского района города Шымкент,
категория С-R-1 (1 единица), № 25-01
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О нормативных правовых актах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Трудового кодекса Республики Казахстан, Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", Земельный кодекс, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", законов Республики Казахстан "О нотариате", "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", "Об авторском праве и смежных прав", "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация и планирование работы управления, распределение функциональных обязанностей сотрудников, внесение представлений на сотрудников, осуществление административного делопроизводства, регистрация актов гражданского состояния, организация мероприятий по интеллектуальной собственности, контроль за работой оценщиков организация работы по праворазъянительной работе и оказанию юридических услуг населению, регистрация юридических лиц, прав на недвижимое имущество.
109. Руководитель отдела Управления юстиции
Абайского района города Шымкент
/по интеллектуальной собственности, по
праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг
населении/, категория С-R-3 (1 единица), № 25-02
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "Об авторском праве и смежных прав", Гражданского кодекса Республики Казахстан, желательно знание государственного языка.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастыру және басшылық жасау, жұмысты жоспарлау, Шығармалар және сабақтас құқық объектілері, өнеркәсіптік меншік объектілері, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, тауарлық белгілер, қызмет көрсету белгілері, тауарлардың шығу орындарының атаулары, селекциялық жетістіктер, интегралдық микросхемалар топологияларының құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету, контрафактілік өнімдерін айқындау мақсатында құқық қорғау органдарымен бірлесіп тексерулер жүргізуді жүзеге асыру, ұжымдық негізінде меншік құқықтарын басқарушы ұйымдардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын жасауды жүзеге асыру, құқықтық түсіндіру жұмыстары жоспарын орындау, басқарманың қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында көрсетілуін және жариялауын ұйымдастыру, жергілікті атқарушы органдардың құқықтық түсіндіру және заң қызметін көрсету бойынша жұмысымен танысып, оларға құқықтық көмек көрсету, халық арасында құқықтық насихат жұмыстарын ұйымдастыру.
110. Шымкент қаласы Абай ауданының Әділет басқармасының бас
маманы /жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 25-03
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Заңын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының Жер Кодексін, Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Организация работы отдела и руководства, планирование работы, осуществление планов по праворазъяснительной работе; исполнение планов по праворазъяснительной работе, осуществление публикации и представлений в средствами массовой информации о работе управлении, ознакомление по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг местного исполнительного органа, оказание им правовой помощи, правовая пропаганда среди населения, обеспечение охраны прав на произведения и объекты смежных прав, объекты промышленной собственности изобретения, полезные модели, промышленные образцы, товарные знаки, знаки обслуживания, наименования мест происхождения товаров, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем, осуществление совместные проверки с правоохранительными органами на выявления контрафактности, осуществление контроль за деятельностью организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе
110. Главный специалист Управления юстиции Абайского
района города Шымкент /по регистрации прав на недвижимое
имущество/, категория С-R-4 (1 единица), № 25-03
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество", Гражданский кодекс Республики Казахстан, Земельного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях", желательно знание государственного языка.
Опыт работы

С-R-4 санаты (1 бірлік), № 25-05
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану, мемлекеттік басқару және педагогикалық;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану, мемлекеттік басқару және педагогикалық білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы", "Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы", "Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы", "Әкімшілік рәсімдер туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы", "Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Үкіметінің 21 желтоқсан 2011 жылғы № 1570 "Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қаулысын, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін, Қазақстан Республикасының "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Кодексін, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 Бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілердің кесімдерін мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 5084 болып тіркелген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес.
Компьютерде жұмыс жасай білу.
Функционалдық міндеттері
Іс қағаздарды нұсқаулыққа сәйкес жүргізу, кіріс және шығыс құжаттарын жүргізуді қамтамасыз ету, жеке және заңды тұлғалардың арыз шағымдарымен өтініштерінің орындалуына бақылау жасау, азаматтық хал актілерін толық және уақытылы тіркелуін қамтамасыз ету, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ тұлғалардың некесін тіркеуді жүзеге асыру, азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын өзгерту жөніндегі істерді Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңдарға сәйкестігін қарау.
113. Шымкент қаласы Абай ауданының Әділет басқармасының бас
маманы /заңды тұлғаларды тіркеу саласы бойынша/,
С-R-4 санаты (1 бірлік), № 25-06
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқықтану;
Мемлекеттік қызмет өтілі бір жылдан кем емес немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағытына сәйкес облыстарда екі жылдан кем емес жұмыс өтілі бар болған жағдайда ортадан кейінгі құқықтану білімі барларға рұқсат етіледі.
Кәсіби біліктілігі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының Президенті туралы""Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы""Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы""Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы""Әкімшілік рәсімдер туралы""Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы""Әділет органдары туралы" Заңдарын, "Қазақстан – 2050" Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі, Қазақстан Республикасының Азаматтықт кодексін, Қазақстан Республикасының "Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу туралы" Заңын, қажетті көлемде мемлекеттік тілді білу.
Жұмыс тәжірибесі

состояния/, категория С-R-4 (1 единица), №25-05
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция, государственное управление и педагогическое;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, государственное управление и педагогическое, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, постановление Республики Казахстан постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1570 "Об утверждении Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях", Гражданского кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье", желательно знание государственного языка.
Опыт работы
Согласно Типовым квалификационным требованиям к категориям административных государственных должностей корпуса "Б", утвержденным приказом первого заместителя председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084.
Умение работать на компьютере
Функциональные обязанности
Ведения контроля за исполнением заявлений и жалоб физических и юридических лиц, осуществление входящей и исходящей корреспонденции, введение делопроизводства по инструкции, обеспечение полной и своевременной регистрации актов гражданского состоянии, осуществление регистрации брака иностранных лиц и лицам без гражданства, ведение дел по исправлению, перемена фамилии, имени и отчества граждан в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан.
113. Главный специалист Управления юстиции
Абайского района города Шымкент
/по регистрации юридических лиц/, категория С-R-4
(1 единица), № 25-06
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: юриспруденция;
Допускается послесреднее образование по специальности юриспруденция, при наличии не менее одного года стажа государственной службы или не менее двух лет стажа работы в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан "О Президенте Республики Казахстан", "О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов", "О Правительстве Республики Казахстан", "О государственной службе", "О борьбе с коррупцией", "Об административных процедурах", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "Об органах юстиции", Стратегии "Казахстан – 2050": новый политический курс состоявшегося государства, Гражданского кодекс Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", желательно знание государственного языка.
Опыт работы