"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 4 наурыздағы № 69 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 12 сәуірде № 9330 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 11 маусымдағы № 374 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 11.06.2015 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2) тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Ғылым комитеті (Н.М. Ыбырайым):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жауапты хатшысы Ә.Қ. Ғалымоваға жүктелсін.
4. «Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы өткізуге арналған құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 21 қыркүйектегі № 434 бұйрығының (Нормативтік құқық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7994 тіркелген, 2012 жылғы 17 қарашада № 756-760 (27832) және 2012 жылғы 12 желтоқсанда № 818-823 (27894) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          А. Сәрінжіпов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 4 наурыздағы
№ 69 бұйрығымен бекітілген
«Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 ақпандағы № 45 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартына сәйкес «Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті (бұдан әрі – Комитет) жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.

Об утверждении регламента государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 марта 2014 года № 69. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2014 года № 9330. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июня 2015 года № 374
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 11.06.2015 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Проведение государственной научно-технической экспертизы».
2. Комитету науки (Ыбырайым Н.М.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Признать утратившим силу приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 сентября 2012 года № 434 «Об утверждении регламента государственной услуги «Прием документов на проведение государственной научно-технической экспертизы» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7994, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 17 ноября 2012 года № 399-400 (27218-27219) и от 12 декабря 2012 года № 431-432 (27250-27251).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства образования и науки Республики Казахстан Галимову А.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Саринжипов
Утвержден
приказом Министра образования
науки Республики Казахстан
от 4 марта 2014 года № 69
Регламент государственной услуги
«Проведение государственной научно-технической экспертизы»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение государственной научно-технической экспертизы» (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги «Проведение государственной научно-технической экспертизы», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2014 года № 45, акционерным обществом «Национальный центр государственной научно-технической экспертизы» (далее – услугодатель).
Прием заявлений осуществляется Комитетом науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее – Комитет).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманың (бұдан әрі – МҒТС) қорытындысы. Ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
2. Комитеттің және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) Мемлекеттік қызмет көрсету
процесіндегі іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылын) бастау үшін негіздеме қызмет алушының МҒТС объектілерін арналған мемлекеттік, орыс және ағылшын тілдеріндегі мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптамадан екі данадан өткізуге өтінімін (бұдан әрі – өтінім) алу болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің рәсімдері (іс-қимылдар):
1) Комитеттің қызметкері өтінім түскен кезден бастап он бес минут ішінде оны берілген өтінімдердің тіркеу журналында тіркейді және өтінімді берген күні оны Комитеттен іліспе хатпен қызмет берушіге жолдайды;
2) қызмет беруші кеңсесінің қызметкері өтінім түскен кезден бастан он бес минут ішінде оны кіріс хаттарын тіркеу журналында тіркейді және қызмет берушінің басшысына қарастыруға береді;
3) қызмет берушінің басшысы өтінім түскен кезден бастап екі сағат ішінде өтінімді қызмет беруші басшысының орынбасарына қарастыруға жазады;
4) қызмет беруші басшысының орынбасары өтінім түскен сәттен бастап екі сағат ішінде өтінімді қызмет беруші мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама басқармасының басшысына қарастыруға жазады;
5) қызмет беруші мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама басқармасының басшысы өтінім түскен сәттен бастап екі сағат ішінде өтінімді орындау үшін қызмет беруші мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама басқармасының қызметкеріне береді;
6) қызмет беруші мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама басқармасының қызметкері:
өтінім түскен кезден бастап күнтізбелік жиырма тоғыз күн ішінде өтінімді қарайды, оны өңдейді және МҒТС объектілерінің электрондық нұсқаулары деректерінің банкіне және МҒТС объектілері бойынша деректер қорына енгізеді;
өтінімді МҒТС объектілерінің электрондық нұсқаулары деректерінің банкіне және МҒТС объектілері бойынша деректер банкіне енгізгеннен кейін күнтізбелік отыз күн ішінде сарапшыларды іріктейді және олармен қол қою үшін МҒТС жүргізу бойынша қызмет көрсету туралы шарттар жасайды;
МҒТС жүргізу бойынша қызмет көрсету туралы сарапшылармен шарттар жасалғаннан кейін күнтізбелік отыз күн ішінде МҒТС қорытындысын дайындайды.
МҒТС объектілері бойынша МҒТС нәтижелері барлық МҒТС объектілері бойынша МҒТС жүргізленгеннен кейін күнтізбелік үш күн ішінде көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында жарияланады.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – заключение государственной научно-технической экспертизы (далее – ГНТЭ). Форма предоставления – бумажная.
2. Описание порядка действий Комитета и структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение заявки на проведение государственной научно-технической экспертизы объектов ГНТЭ услугополучателя (далее – заявка) в двух экземплярах на государственном, русском и английском языках.
5. Процедуры (действия) процесса оказания государственной услуги:
1) работник Комитета в течении пятнадцати минут с момента поступления заявки регистрирует его в журнале регистрации поданных заявок и в день подачи заявки сопроводительным письмом от Комитета направляет его услугодателю;
2) работник канцелярии услугодателя в течении пятнадцати минут с момента поступления заявки регистрирует ее в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течении двух часов с момента поступления заявки отписывает заявку на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя;
4) заместитель руководителя услугодателя в течении двух часов с момента поступления заявки отписывает заявку на рассмотрение руководителю управления государственной научно-технической экспертизы услугодателя;
5) руководитель управления государственной научно-технической экспертизы услугодателя в течении двух часов с момента поступления заявки передает заявку на исполнение работнику управления государственной научно-технической экспертизы услугодателя;
6) работник управления государственной научно-технической экспертизы услугодателя:
в течении двадцати девяти календарных дней со дня поступления заявки рассматривает заявку, обрабатывает ее и вносит в банк данных электронных версий объектов ГНТЭ и базы данных по объектам ГНТЭ;
в течении тридцати календарных дней после внесения заявки в банк данных электронных версий объектов ГНТЭ и базы данных по объектам ГНТЭ осуществляет подбор экспертов и подготавливает для заключения с ними договора об оказании услуг по проведению ГНТЭ;
в течении тридцати календарных дней после заключения с экспертами договоров об оказании услуг по проведению ГНТЭ подготавливает заключение ГНТЭ.
Результаты ГНТЭ по объектам ГНТЭ публикуются на интернет-ресурсе услугодателя в течение трех календарных дней после проведения ГНТЭ по всем объектам ГНТЭ.

6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) қызмет берушіге өтінімдерді беру комитетінің ілеспе хаты;
2) қызмет берушінің кеңсесінде өтінімді тіркеу және оны қызмет берушінің басқарушысына беру;
3) қызмет беруші басшысының резолюциясы;
4) қызмет берушінің басшысы орынбасарының резолюциясы;
5) қызмет беруші мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама басқармасы басшысының резолюциясы;
6) МҒТС объектілерінің электрондық нұсқаулары деректерінің банкіне және МҒТС объектілері бойынша деректер банкіне енгізу;
7) МҒТС жүргізу бойынша қызмет көрсету туралы сарапшылармен шарттар;
8) МҒТС қорытындысы және қызмет берушінің интернет-ресурсында МҒТС нәтижелері жариялау.
3. Комитеттің және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) Мемлекеттік қызмет көрсету
процесіндегі өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Комитет және көрсетілетін қызметті берушінің мынадай қызметкерлері қатысады:
1) Комитет қызметкері;
2) қызмет беруші кеңсесінің қызметкері;
3) қызмет берушінің басшысы;
4) қызмет беруші басшысының орынбасары;
5) қызмет беруші мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама басқармасының басшысы;
6) қызмет беруші мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама басқармасының қызметкері.
8. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы.
1) Комитеттің қызметкері өтінім түскен сәттен бастап он бес минут ішінде оны берілген өтінімдердің тіркеу журналында тіркейді және өтінімді берген күні оны Комитеттен ілеспе хатпен қызмет берушіге жолдайды;
2) қызмет беруші кеңсесінің қызметкері өтінім түскен сәттен бастан он бес минут ішінде оны кірген хаттар тіркеу журналында тіркейді және қызмет берушінің басшысына қарастыруға тапсырады;
3) қызмет берушінің басшысы өтінім түскен сәттен бастап екі сағат ішінде өтінімді қызмет беруші басшысының орынбасарына қарастыруға жазады;
4) қызмет беруші басшысының орынбасары өтінім түскеннен сәттен бастап екі сағат ішінде өтінімді қызмет беруші мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама басқармасының басшысына қарастыруға жазады;
5) қызмет беруші мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама басқармасының басшысы өтінім түскен сәттен бастап екі сағат уақытында өтінімді орындау үшін қызмет беруші мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама басқармасының қызметкеріне тапсырады;
6) қызмет беруші мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама басқармасының қызметкері:
өтінім түскен кезден бастап күнтізбелік жиырма тоғыз күн ішінде өтінімді қарайды, оны өңдейді және МҒТС объектілерінің электрондық нұсқаулары деректерінің банкіне және МҒТС объектілері бойынша деректер қорына енгізеді;
өтінімді МҒТС объектілерінің электрондық нұсқаулары деректерінің банкіне және МҒТС объектілері бойынша деректер банкіне енгізгеннен кейін күнтізбелік отыз күн ішінде сарапшыларды іріктейді және олармен қол қою үшін МҒТС жүргізу бойынша қызмет көрсету туралы шарттар жасайды;
МҒТС жүргізу бойынша қызмет көрсету туралы сарапшылармен шарттар жасалғаннан кейін күнтізбелік отыз күн ішінде МҒТС қорытындысын дайындайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Комитеттің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшілерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимыл) бірізділігін сипаттау осы регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) сопроводительное письмо Комитета по передаче заявки услугодателю;
2) регистрация заявки в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
3) резолюция руководителя услугодателя;
4) резолюция заместителя руководителя услугодателя;
5) резолюция руководителя управления государственной научно-технической экспертизы услугодателя;
6) внесение заявки в банк данных электронных версий объектов ГНТЭ и базы данных по объектам ГНТЭ;
7) договора с экспертами об оказании услуг по проведению ГНТЭ;
8) заключение ГНТЭ и публикация результатов ГНТЭ на интернет-ресурсе услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия Комитета и структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы сотрудники Комитета и услугодателя:
1) сотрудник Комитета;
2) сотрудник канцелярии услугодателя;
3) руководитель услугодателя;
4) заместитель руководителя услугодателя;
5) руководитель управления государственной научно-технической экспертизы;
6) сотрудник управления государственной научно-технической экспертизы.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями.
1) работник Комитета в течении пятнадцати минут с момента поступления заявки регистрирует его в журнале регистрации поданных заявок и в день подачи заявки сопроводительным письмом от Комитета направляет его услугодателю;
2) сотрудник канцелярии услугодателя в течении пятнадцати минут с момента поступления заявки регистрирует ее в журнале регистрации входящей корреспонденции и передает его на рассмотрение руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течении двух часов с момента поступления заявки отписывает заявку на рассмотрение заместителю руководителя услугодателя;
4) заместитель руководителя услугодателя в течении двух часов с момента поступления заявки отписывает заявку на рассмотрение руководителю управления государственной научно-технической экспертизы услугодателя;
5) руководитель управления государственной научно-технической экспертизы услугодателя в течении двух часов с момента поступления заявки передает заявку на исполнение работнику управления государственной научно-технической экспертизы услугодателя;
6) работник управления государственной научно-технической экспертизы услугодателя:
в течении двадцати девяти календарных дней со дня поступления заявки рассматривает заявку, обрабатывает ее и вносит в банк данных электронных версий объектов ГНТЭ и базы данных по объектам ГНТЭ;
в течении тридцати календарных дней после внесения заявки в банк данных электронных версий объектов ГНТЭ и базы данных по объектам ГНТЭ осуществляет подбор экспертов и подготавливает для заключения с ними договора об оказании услуг по проведению ГНТЭ;
в течении тридцати календарных дней после заключения с экспертами договоров об оказании услуг по проведению ГНТЭ подготавливает заключение ГНТЭ.
Описание последовательности процедур (действий) между Комитетом, структурными подразделениями (работниками) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.

Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрінің 18.06.2014 № 231 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті беруші өзінің www.ncste.kz интернет-ресурсында мемлекеттік қызметті көрсету бойынша әрбір кезеңді аяқтау туралы бес жұмыс күні ішінде ақпаратты жариялайды.
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын гранттық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыруға арналған конкурс шеңберінде МҒТС объектілері бойынша МҒТС нәтижелері, аталған конкурс шеңберіндегі барлық МҒТС объектілері бойынша МҒТС жүргізілгеннен кейін күнтізбелік үш күн ішінде көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында жарияланады.
«Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама
өткізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 18.06.2014 № 231 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу» мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра образования и науки РК от 18.06.2014 № 231 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугодатель опубликовывает на своем интернет-ресурсе www.ncste.kz информацию о завершении каждого этапа по оказанию государственной услуги в течение пяти рабочих дней после его окончания.
Результаты ГНТЭ по объектам ГНТЭ, поданным в рамках конкурса на грантовое и программно-целевое финансирование за счет средств государственного бюджета, публикуются на интернет-ресурсе услугодателя в течение трех календарных дней после проведения ГНТЭ по всем объектам ГНТЭ в рамках указанного конкурса.
Приложение
к Регламенту государственной услуги
«Проведение государственной
научно-технической экспертизы»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной
услуги «Проведение государственной
научно-технической экспертизы»
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра образования и науки РК от 18.06.2014 № 231 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).