Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі орталық аппаратының "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 8 сәуірдегі № 11-1/187 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 18 сәуірде № 9343 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 12 қарашадағы № 11-1/586 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 12.11.2014 № 11-1/586 бұйрығымен.
«Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 13-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 7 наурыздағы № 523 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік қызметшілер лауазымдарының тізіліміне, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі орталық аппаратының «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті (Ж.Е. Аманбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Министрдің м.а.                               А. Мамытбеков
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің төрағасы
_____________ А. Байменов
8 сәуір 2014 жыл
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 8 сәуірдегі
№ 11-1/187 бұйрығымен бекітілді
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
орталық аппаратының «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік
лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
1. Министрдің кеңесшісі, С–3 санаты,
1-бірлік, № 01-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі

Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" центрального аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 апреля 2014 года № 11-1/187. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 апреля 2014 года № 9343. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 ноября 2014 года № 11-1/586
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 12.11.2014 № 11-1/586.
В соответствии с пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», Реестром должностей государственных служащих, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 7 марта 2013 года № 523, Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса «Б» центрального аппарата Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Департаменту кадрового и административного обеспечения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Аманбаев Ж.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    А. Мамытбеков
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
______________ А. Байменов
15 апреля 2014 год
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2014 года № 11-1/187
Квалификационные требования
к административным государственным должностям корпуса «Б»
центрального аппарата Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
1. Советник Министра,
категория С-3, 1 единица, № 01-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция или международное право).
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Талдамалық, анықтамалық, ақпараттық материалдар даярлау, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін талдау, олардың қызметтерін жетілдіру жөнінде Министрге ұсыныстар енгізу; кеңес беру және үйлестіру органдарының жұмысына, Министрлікте өткізілетін кеңестерге қатысу; Министрліктің құрылымдық бөлімшелері әзірлеген заңнамалық және басқа да нормативтік құқықтық актілердің жобаларын, тұжырымдамаларын қарау.
2. Министрдің көмекшісі, С–3 санаты,
1-бірлік, № 01-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе ауыл шаруашылығы ғылымы саласында (агрономия), немесе техникалық ғылым және технология саласында (қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Құпия құжаттамалармен жұмыс, іс жүргізу жөніндегі нұсқаулықты және құжаттандыру және құжаттаманы басқару жөніндегі басқа да нормативтік-әдістемелік құжаттарды әзірлеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру; Министрдің ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді тапсырмаларын орындау, Министр айқындаған өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру, шетел делегациялары қызметін үйлестіру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Подготовка аналитических, справочных, информационных материалов, анализ деятельности структурных подразделений Министерства, внесение предложений Министру по совершенствованию их деятельности; участие в работе совещательных и координационных органов, в совещаниях, проводимых в Министерстве; рассмотрение проектов, концепций законодательных и других нормативных правовых актов, разработанных структурными подразделениями Министерства.
2. Помощник Министра,
категория С-3, 1-единица, № 01-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или государственное и местное управление) или в сфере права (юриспруденция), или в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия), или в сфере технических наук и технологий (технология перерабатывающих производств (по отраслям).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Работа с секретной документацией, организация работ по разработке инструкции по делопроизводству и других нормативно-методических документов по документированию и управлению документацией; выполнение долгосрочных и краткосрочных поручений Министра; осуществление иных полномочий, определяемых Министром, координация действий иностранных делегаций.

3. Министрдің көмекшісі, С–3 санаты,
1-бірлік, № 01-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе ауыл шаруашылығы ғылымы саласында (агрономия), немесе техникалық ғылым және технология саласында (қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Кіріс және шығыс хат-хабарлармен жұмыс жүргізу, Министрдің ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді тапсырмаларын орындау, Министр айқындаған өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
4. Стратегиялық жоспарлау және талдау
департаментінің директоры,
С–1 санаты, 1 бірлік, № 1-0-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру; мемлекеттің аграрлық саясатын қалыптастыруға, агроөнеркәсіптік сектордағы бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге, агроөнеркәсіптік кешенде іске асырылатын стратегиялық республикалық бюджеттік бағдарламаларды әзірлеуге және әкімшілік етуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешен салаларының мониторингі мен талдауын жүзеге асырудың негізінде олардың дамуы бойынша ұсыныстар әзірлеу және мүдделі мемлекеттік органдарға ақпарат беру; агроөнеркәсіптік кешенді дамыту стратегиясын әзірлеу шеңберінде мемлекеттік реттеу мәселелерін үйлестіру және агроөнеркәсіптік кешенді мемлекеттік қолдау көлемдері мен мемлекеттік реттеу тетіктерін оңтайландыруды жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу; «ИСО: 9001:2009» ҚР СТ талаптарына сәйкес сапа менеджменті жүйесін енгізу бойынша іс-шараларды үйлестіру; Теңгерімделген көрсеткіштер жүйесін енгізу бойынша іс-шараларды үйлестіру; жүйелендірілген басқарушылық есептілікті бойынша іс-шараларды үйлестіру; Министрлік жүзеге асыратын мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешен саласында мемлекеттік қызметті сапалы және уақытылы ұсынуды жақсартуды қамтамасыз ету бойынша ұсынымдар әзірлеу; аграрлық және өңірлік саясатты, агроөнеркәсіптік сектордағы стратегиялық жоспарларды, бағдарламалық құжаттарды іске асырудағы облыстардың, Астана және Алматы қалаларының орта мерзімдік әлеуметтік-экономикалық даму жоспарларын келісу; агроөнеркәсіптік кешендегі бағдарламалық құжаттарды жетілдіру жөніндегі министрліктер, агенттіктер және облыс әкімдіктерінің ұсыныстарын қарастыру; Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының және Департамент қызметінің бағыттарына жататын мәселелер бойынша Министр бұйрықтарының жобаларын әзірлеуге қатысу.

3. Помощник Министра,
категория С-3, 1-единица, № 01-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия), или в сфере технических наук и технологий (технология перерабатывающих производств (по отраслям).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Работа с входящей и исходящей корреспонденцией, выполнение долгосрочных и краткосрочных поручений Министра, осуществление иных полномочий, определяемых Министром.
4. Директор Департамента стратегического планирования и
анализа, категория С-1, 1 единица, № 1-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента; участие в формировании аграрной политики государства, в разработке программных документов в агропромышленном секторе, в разработке и администрировании стратегических республиканских бюджетных программ, реализуемых в агропромышленном комплексе; выработка предложений по развитию отраслей агропромышленного комплекса на основе осуществления их мониторинга и анализа и предоставление информации в заинтересованные государственные органы; в рамках разработки стратегии развития агропромышленного комплекса координация вопросов государственного регулирования и внесение предложений по совершенствованию оптимизации объемов государственной поддержки и механизмов государственного регулирования агропромышленного комплекса; координация мероприятий по внедрению Системы сбалансированных показателей; координация мероприятий по внедрению систематизированной управленческой отчетности; согласование среднесрочных планов социально-экономического развития областей, городов Астаны и Алматы в реализации аграрной и региональной политики, стратегических планов, программных документов в агропромышленном секторе; рассмотрение предложений министерств, агентств и акиматов областей по совершенствованию программных документов в агропромышленном комплексе; участие в разработке проектов законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан и приказов Министра по вопросам, относящимся к направлениям деятельности Департамента.

5. Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
директорының орынбасарлары,
С-2 санаты, 2 бірлік, № 1-0-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру; мемлекеттің аграрлық саясатын қалыптастыруға, агроөнеркәсіптік секторда бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешен салаларын дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешенді дамыту стратегиясын әзірлеу шеңберінде мемлекеттік реттеу мәселелерін үйлестіру және мемлекеттік қолдау көлемін және агроөнеркәсіптік кешенді мемлекеттік реттеу тетіктерін оңтайландыруды жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу; аграрлық және өңірлік саясатты, агроөнеркәсіптік сектордағы стратегиялық жоспарларды, бағдарламалық құжаттарды іске асырудағы облыстардың, Астана және Алматы қалаларының орта мерзімдік әлеуметтік-экономикалық даму жоспарларын келісу; агроөнеркәсіптік кешендегі бағдарламалық құжаттарды жетілдіру жөніндегі министрліктер, агенттіктер және облыс әкімдіктерінің ұсыныстарын қарастыру; агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы бағдарламалық құжаттар мен іс-шаралар жоспарының іске асырылуын талдауды жүзеге асыру; талдамалық анықтамалар, материалдар және Министр баяндамасының тезистерін дайындау; республикалық бюджеттік бағдарламаларға әкімшілік ету; Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының және Департамент қызметінің бағыттарына жататын мәселелер бойынша Министр бұйрықтарының жобаларын әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырыстарына, Министрліктің алқа отырыстарына департамент құзыретіне шегінде материалдар дайындау.

5. Заместители директора Департамента стратегического
планирования и анализа, категория С-2, 2 единицы,
№ 1-0-2, № 1-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика) или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента; участие в формировании аграрной политики государства, в разработке программных документов в агропромышленном секторе; выработка предложений по развитию отраслей агропромышленного комплекса; в рамках разработки стратегии развития агропромышленного комплекса координация вопросов государственного регулирования и внесения предложений по совершенствованию оптимизации объемов государственной поддержки и механизмов государственного регулирования агропромышленного комплекса; согласование среднесрочных планов социально-экономического развития областей, городов Астаны и Алматы в реализации аграрной и региональной политики, стратегических планов, программных документов в агропромышленном секторе; рассмотрение предложений министерств, агентств и акиматов областей по совершенствованию программных документов в агропромышленном комплексе; осуществление анализа реализации программных документов и планов мероприятий в области развития агропромышленного комплекса; подготовка аналитических справок, материалов и тезисов докладов Министра; администрирование республиканских бюджетных программ; участие в разработке проектов законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан и приказов Министра по вопросам, относящимся к направлениям деятельности департамента; подготовка материалов для заседаний Правительства Республики Казахстан, заседаний коллегий Министерства в рамках компетенции Департамента.

6. Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 1-1-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; агроөнеркәсіптік кешенді дамыту стратегиясын және оны іске асыру жолдарын, агроөнеркәсіптік кешенді экономикалық және қаржылай реттеу болжамдарын әзірлеуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешенді дамытудыың стратегиялық жоспарларын, бағдарламалық құжаттарды, агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі іс-шараларды әзірлеуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешенді әлеуметтік-экономикалық дамытудың маңызды макроэкономикалық көрсеткіштерінің қысқа және орта мерзімді болжамдарын әзірлеуге қатысу; ҚР Үкіметі бағдарламаларын, орталық мемлекеттік органдардың мемлекеттік, салалық, бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешенді дамытудың өңірлік бағдарламаларын әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі құрылымдық бөлімшелерінің және ведомстволарының операциялық жоспарларын әзірлеуге қатысу; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу, Кеден Одағына қатысушы елдер, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы, Шанхай ынтымақтастық ұйымы, Еуразия экономикалық қауымдастығы және т.б. бірлестіктер әзірлеген келісімдерді келісу; экономиканы тұрақтандыру мен отандық тауар өндірушілерді іштей қолдау шараларын әзірлеуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешенді нормативтік-құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру бойынша ұсыныстарды, агроөнеркәсіптік кешенді дамыту стратегиясын әзірлеу шеңберінде агроөнеркәсіптік кешен қызметі мәселелері бойынша нормативтік-құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешенді мемлекеттік реттеу шаралары мен тетіктерін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу; агроөнеркәсіптік кешендегі саясатты реттеу туралы салалық одақтар мен қауымдастықтардың, агробизнес субъектілерінің ұсыныстары бойынша қортынды әзірлеу; Департамент құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

6. Руководитель управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования и анализа,
категория С–3, 1 единица, № 1-1-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика) или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; участие в разработке стратегии развития агропромышленного комплекса и путей ее реализации, прогнозов экономического и финансового регулирования агропромышленного комплекса; участие в разработке стратегических планов развития агропромышленного комплекса, программных документов, мероприятий по реализации государственной политики в агропромышленном комплексе; участие в разработке кратко - и среднесрочных прогнозов важнейших макроэкономических показателей социально-экономического развития агропромышленного комплекса; участие в разработке программ Правительства Республики Казахстан, государственных, отраслевых программ центральных государственных органов; участие в разработке региональных программ развития агропромышленного комплекса; участие в разработке операционных планов структурных подразделений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан; участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов, соглашений разрабатываемых странами участницами стран Таможенного Союза, Содружеств независимых государств, Шанхайской организации сотрудничества, Евразийского экономического союза и других объединений; участие в разработке мер стабилизации экономики и внутренней поддержки отечественных товаропроизводителей; участие в разработке предложений по совершенствованию нормативно-правового обеспечения агропромышленного комплекса, проектов нормативных правовых актов по вопросам деятельности агропромышленного комплекса в рамках разработки стратегии развития агропромышленного комплекса; внесение предложений по совершенствованию мер и механизмов государственного регулирования агропромышленного комплекса; подготовка заключений по предложениям отраслевых союзов и ассоциаций, субъектов агробизнеса о регулировании политики в агропромышленном комплексе; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

7. Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының бас сарапшылары,
С-4 санаты, 2 бірлік, № 1-1-1, № 1-1-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Мыналарға: агроөнеркәсіптік кешенді әлеуметтік-экономикалық дамытудың стратегиялық жоспарларын, мемлекеттік, салалық бағдарламаларды әзірлеуге; агроөнеркәсіптік кешенді дамыту стратегиясын және оны іске асыру жолдарын, агроөнеркәсіптік кешенді экономикалық және қаржылай реттеу болжамдарын әзірлеуге; салалық және өңірлік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға; Қазақстан Республикасы Үкіметінің басымды мемлекеттік (ұлттық) бағдарламаларын әзірлеуге; агроөнеркәсіптік кешенде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша шараларды әзірлеуге; агроөнеркәсіптік кешен саласындағы уәкілетті органның стратегиялық жоспарларын әзірлеуге; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі құрылымдық бөлімшелерінің және ведомстволарының операциялық жоспарларын әзірлеуге; агроөнеркәсіптік кешенді нормативтік-құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру мәселелері бойынша актілер ұсыныстар әзірлеуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешенді мемлекеттік реттеу шаралары мен тетіктерін жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу; агроөнеркәсіптік кешендегі саясатты реттеу туралы салалық одақтар мен қауымдастықтардың, агробизнес субъектілерінің ұсыныстары бойынша қортынды әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешенді экономикалық және қаржылық реттеудің басым бағыттарын әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешенді дамытудың өңірлік бағдарламаларын әзірлеу және іске асыру бойынша жұмыстарды үйлестіру; агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды стратегиялық жоспарлауға қатысты мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; агроөнеркәсіптік кешенді дамытуға қатысты нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу және әдістемелік нұсқауларды әзірлеу мен басып шығаруға қатысу; Департамент құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

7. Главные эксперты управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования и анализа,
категория С-4, 2 единицы, № 1-1-1, № 1-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика), или в сфере гуманитарных наук (международные отношения), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке стратегических планов социально-экономического развития агропромышленного комплекса, государственных, отраслевых программ; в разработке стратегии развития агропромышленного комплекса и путей ее реализации, прогнозов экономического и финансового регулирования агропромышленного комплекса; в разработке и реализации отраслевых и региональных программ; в разработке приоритетных государственных (национальных) программ Правительства Республики Казахстан; в разработке мероприятий по реализации государственной политики в агропромышленном комплексе; в разработке стратегических планов уполномоченного органа в сфере агропромышленного комплекса; в разработке операционных планов структурных подразделений Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан; в разработке предложений по совершенствованию нормативно-правового обеспечения агропромышленного комплекса; внесение предложений по совершенствованию мер и механизмов государственного регулирования агропромышленного комплекса; подготовка заключения по предложениям отраслевых союзов и ассоциаций, субъектов агробизнеса о регулировании политики в агропромышленном комплексе; разработка перспективных направлений экономического и финансового регулирования агропромышленного комплекса; координация работ по разработке и реализации региональных программ развития агропромышленного комплекса; рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к стратегическому планированию развития агропромышленного комплекса; выработка предложений по совершенствованию нормативных правовых актов, имеющих отношения к развитию агропромышленного комплекса и участие в подготовке и издании методических рекомендаций; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

8. Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Стратегиялық жоспарлау басқармасының сарапшылары,
С-5 санаты, 3 бірлік, № 1-1-3, № 1-1-4, № 1-1-5
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Мыналарға: агроөнеркәсіптік кешенді дамыту стратегиясын және оны іске асыру жолдарын, агроөнеркәсіптік кешенді экономикалық және қаржылай реттеу болжамдарын әзірлеуге; Кеден Одағына қатысушы елдер, Тәуелсіз мемлекеттер достастығы, Шанхай ынтымақтастық ұйымы, Еуразия экономикалық қауымдастығы және т.б. бірлестіктер әзірлеген нормативтік құқықтық актілерді, келісімдерді әзірлеуге және келісуге; агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды мемлекеттік реттеу бойынша шетелдік тәжірибені талдауға және қорытуға; агроөнеркәсіптік кешенді нормативтік-құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру бойынша ұсыныстарды, агроөнеркәсіптік кешенді дамыту стратегиясын әзірлеу шеңберінде агроөнеркәсіптік кешен қызметі мәселелері бойынша нормативтік-құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге; экономиканы тұрақтандыру мен отандық тауар өндірушілерді іштей қолдау шараларын әзірлеуге қатысу; тиісті талдамалық анықтаманы әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды стратегиялық жоспарлауға қатысты мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштері қарау; агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды стратегиялық жоспарлауға қатысты мәселелер бойынша заң, қаулы және басқа да нормативтік құжаттар жобаларын келісуді жүзеге асыру; агроөнеркәсіптік кешеніндегі саясатты реттеу туралы салалық одақтар мен қауымдастықтардың, агробизнес субъектілерінің ұсыныстары бойынша қортынды әзірлеу; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің веб-сайтында ақпарат орналастыру үшін материалдар әзірлеу; жұмысқа техникалық-ұйымдастырушылық көмек көрсету; іс қағаздарын жүргізу, іс номенклатурасын жасау, істерді ведомстволық мұрағатқа өткізу; Департамент құзыретіне кіретін өзге тапсырмаларды орындау.

8. Эксперты управления стратегического планирования
Департамента стратегического планирования и анализа,
категория С-5, 3 единицы, № 1-1-3, № 1-1-4, № 1-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика) или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке стратегии развития агропромышленного комплекса и путей ее реализации, прогнозов экономического и финансового регулирования агропромышленного комплекса; в разработке и согласовании нормативных правовых актов, соглашений разрабатываемых странами участницами стран Таможенного Союза, Содружеств независимых государств, Шанхайской организации сотрудничества, Евразийского экономического союза и других объединений; анализ и обобщение зарубежного опыта по государственному регулированию развития агропромышленного комплекса; в разработке предложений по совершенствованию нормативно-правового обеспечения агропромышленного комплекса, проектов нормативных правовых актов по вопросам деятельности агропромышленного комплекса в рамках разработки стратегии развития агропромышленного комплекса; в разработке мер стабилизации экономики и внутренней поддержки отечественных товаропроизводителей; разработка соответствующих аналитических справок; рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к стратегическому планированию развития агропромышленного комплекса; осуществление согласований проектов законов, постановлений и других нормативных правовых и правовых документов по вопросам, относящимся к стратегическому планированию развития агропромышленного комплекса; подготовка заключений по предложениям отраслевых союзов и ассоциаций, субъектов агропромышленного комплекса о регулировании политики в агропромышленном комплексе; подготовка материалов для размещения информации на веб-сайте Министерства; оказание организационно-технического содействия в работе; ведение делопроизводства, составление номенклатуры дел, передача дел в ведомственный архив; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

9. Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Даму бағдарламаларының мониторингі және талдау басқармасының
басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 1-2-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар) жоғары білім
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; агроөнеркәсіптік кешен саласындағы бағдарламалық мониторинг пен талдауды жүзеге асыру; агроөнеркәсіптік кешен салаларын дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу; Талдамалық анықтамалар, материалдар және Министр баяндамасының тезистерін дайындау; Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырыстарына, Министрліктің алқа отырыстарына департамент құзыретіне шегінде материалдар дайындау. Агроөнеркәсіптік кешен салаларын дамытудың экономикалық көрсеткіштерін және экономикалық қауіпсіздік өлшемдерін жақсарту бойынша ұсыныстар әзірлеу; Департамент құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.
10. Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Даму бағдарламаларының мониторингі және талдау басқармасының

9. Руководитель управления мониторинга и анализа программ
развития
Департамента стратегического планирования и анализа,
категория С-3, 1 единица, № 1-2-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере гуманитарных наук (международное право).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; осуществление мониторинга и анализа реализации программных документов и планов мероприятий в области развития агропромышленного комплекса; выработка предложений по развитию отраслей агропромышленного комплекса; подготовка аналитических справок, материалов и тезисов докладов Министра; подготовка материалов для заседаний Правительства Республики Казахстан, заседаний коллегий Министерства, в рамках компетенции департамента; выработка предложений по улучшению экономических показателей развития отраслей агропромышленного комплекса и критериев экономической безопасности; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.
10. Главные эксперты управления мониторинга и анализа программ
развития Департамента стратегического планирования и анализа,

бас сарапшылары, С-4 санаты, 2 бірлік, № 1-2-1, № 1-2-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) жоғары білім
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту мәселелері бойынша, республиканың әлеуметтік-экономикалық дамуының нәтижелері туралы ақпараттық-талдамалық материалдарды, баяндамалар мен сөз сөйлеу жобаларын дайындау; Ауыл шаруашылығы министрлігі басшылығының республиканың облыстары бойынша жұмыс сапарларына осы өңірлердің әлеуметтік-экономикалық дамуы және олардың агроөнеркәсіптік кешенді қолдауға бөлінетін бюджеттік қаражатты пайдалануы жөнінде анықтамалық материалдар әзірлеу (өңірлер бойынша бөлініске сәйкес); Қазақстан Республикасы Үкіметінің отырыстарына, Министрліктің алқа отырыстарына Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенінің күйі мен ары қарай даму мәселелері бойынша материалдар дайындау; жоғарғы мемлекеттік органдарға ұсыну үшін ақпараттық-талдамалы материалдарды, баяндамалар тезистерін дайындау; министрліктің басшылығына сұхбат дайындау; агроөнеркәсіптік кешен салаларының дамуы жөнінде талдамалық материалдар дайындау және салалық департаменттермен, комитеттермен, құрылымдық бөлімшелермен тиісті өзара іс-қимыл жасау (салалар бойынша бөлініске сәйкес); Мемлекет басшысының Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) Жалпыұлттық жоспары және Қазақстан Республикасы Үкіметі бағдарламасының орындалуы жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат дайындау; салалық бастамаларды дамыту жөнінде есеп дайындау; Экономиканы әртараптандыру жөнінде есеп дайындау; Департаменттің құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

категория С-4, 2 единицы, № 1-2-1, № 1-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика), или в сфере права (юриспруденция или международное право).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Подготовка информационно-аналитических материалов по вопросам развития агропромышленного комплекса, об итогах социально-экономического развития республики, проектов докладов и выступлений; подготовка справочных материалов к рабочим поездкам руководства Министерства сельского хозяйства по областям республики по социально-экономическому развитию этих регионов и использованию ими бюджетных средств выделяемых на поддержку агропромышленного комплекса (в соответствии с распределением по регионам); подготовка материалов для заседаний Правительства Республики Казахстан, заседаний коллегий Министерства по вопросам состояния и дальнейшего развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан; подготовка информационно-аналитических материалов для представления в вышестоящие государственные органы, тезисов докладов; подготовка аналитических материалов по развитию отраслей агропромышленного комплекса и соответствующее взаимодействие с отраслевыми департаментами, Комитетами, структурными подразделениями (в соответствии с распределением по отраслям); подготовка информации о ходе исполнения Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан; подготовка отчета по развитию отраслевых инициатив; подготовка отчета по диверсификации экономики; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

11. Стратегиялық жоспарлау және талдау департаменті
Даму бағдарламаларының мониторингі және талдау басқармасының
сарапшылары,
С-5 санаты, 4 бірлік, № 1-2-3, № 1-2-4, № 1-2-5, № 1-2-6
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық), немесе білім беру саласында (шетел тілі: екі шетел тіл) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Ауыл шаруашылығы министрлігі басшылығының республиканың облыстары бойынша жұмыс сапарларына осы өңірлердің әлеуметтік-экономикалық дамуы және олардың агроөнеркәсіптік кешенді қолдауға бөлінетін бюджеттік қаражатты пайдалануы жөніндегі анықтамалық материалдарды дайындауға қатысу (өңірлер бойынша бөлініске сәйкес); агроөнеркәсіптік кешен салаларының дамуы жөнінде талдамалық материалдар дайындауға қатысу және салалық департаменттермен, комитеттермен, құрылымдық бөлімшелермен тиісті өзара іс-қимыл жасау (салалар бойынша бөлініске сәйкес); қаулылар, заңдар және басқа да нормативтік-құқықтық жобаларын келісуді жүзеге асыру; агроөнеркәсіптік кешен салаларының экономикалық тиімділігі бойынша талдамалық жұмысты жүзеге асыру; Хаттамалар, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің өкімдері және т.б. бойынша бақылауды бекіту жөніндегі Ауыл шаруашылығы министрлігінің бұйрықтарын әзірлеу; Қазақстан Республикасын дамтудың 2015 жылға дейін стратегиялық жоспарының орындалу барысы туралы талдамалық-жиынтық ақпарат дайындау; Агроөнеркәсіптік кешен дамуының негізгі бағыттарын, агроөнеркәсіптік кешен дамуының макроэкономикалық көрсеткіштерін айқындау үшін оның салаларының қаржылық-экономикалық дамуына талдау жүргізуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешеннің әлеуметтік-экономикалық дамуының орта мерзімді жоспарларын әзірлеуге қатысу; ауыл шаруашылығының әлеуметтік-экономикалық дамуының маңызды макроэкономикалық көрсеткіштерінің қысқа мерзімді болжамдарын әзірлеуге қатысу; қажетті талдамалық ақпаратты дайындауға, талдамалық анықтамаларды жасауға, экономикалық қауіпсіздік индикаторларына мониторинг жүргізуге қатысу; Президенттің Қазақстан халқына жолдауын насихаттауды белсенді ету мәселелері жөніндегі талдамалық материалдарды дайындауға қатысу; талдау жұмыстарын орындау және басшылықтың елдің өңірлері бойынша жұмыс сапарларына Басқарманың құзыретіне кіретін ақпараттарды, баяндамаларды, анықтамалық материалдарды дайындау; Басқарманың құзыретіне жататын жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; агроөнеркәсіптік кешен мәселелері бойынша статистикалық материалдарды (жинақтарды, басылымдарды және т.б.) жинау, талдау, есепке алу және сақтау; Қазақстан Республикасы Статистика агенттігімен өзара іс-қимыл жасау; агроөнеркәсіптік кешен салаларының жай-күйі мен дамуына мониторинг жүргізу; агроөнеркәсіптік кешені салаларының ауыл шаруашылығы өндірісінің экономикалық тиімділігі жөніндегі талдамалық жұмысты жүзеге асыру; Басқармада іс жүргізу, істер номенклатурасын жасау, істі ведомстволық мұрағатқа беру; Департаменттің құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

11. Эксперты управления мониторинга и анализа программ развития
Департамента стратегического планирования и анализа
категория С-5, 4 единицы, № 1-2-3, № 1-2-4, № 1-2-5, № 1-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика), или в области права (юриспруденция или международное право), или в сфере образования (иностранный язык: два иностранных языка).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке справочных материалов к рабочим поездкам руководства Министерства сельского хозяйства по областям республики по социально-экономическому развитию этих регионов и использованию ими бюджетных средств выделяемых на поддержку агропромышленного комплекса (в соответствии с распределением по регионам); участие в подготовке аналитических материалов по развитию отраслей агропромышленного комплекса и соответствующее взаимодействие с отраслевыми департаментами, Комитетами, структурными подразделениями (в соответствии с распределением по отраслям); осуществление согласований проектов постановлений, законов и других нормативных правовых актов; осуществление аналитической работы по экономической эффективности отраслей агропромышленного комплекса; разработка приказов министерства по закреплению контроля по протоколам, постановлениям Правительства Республики Казахстан, распоряжениям Правительства Республики Казахстан; подготовка сводно-аналитической информации о ходе выполнения Стратегического плана развития Республики Казахстан до 2015 года; участие в проведении анализа финансово-экономического развития отраслей агропромышленного комплекса для определения основных направлений его развития, макроэкономических показателей развития агропромышленного комплекса; участие в разработке среднесрочных планов социально-экономического развития агропромышленного комплекса; участие в разработке краткосрочных прогнозов важнейших макроэкономических показателей социально-экономического развития сельского хозяйства; участие в подготовке требуемой аналитической информации, составлении аналитических справок, проведении мониторинга индикаторов экономической безопасности; участие в подготовке аналитического материала по вопросам активизации пропаганды послания Президента народу Казахстана; выполнение аналитической работы и подготовка информации, докладов, справочных материалов к рабочим поездкам руководства по регионам страны, входящих в компетенцию Управления; оказание организационно-технического содействия в работе Управления; рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Управления; сбор, анализ, учет и хранение статистических материалов (сборников, изданий и других) по вопросам агропромышленного комплекса; взаимодействие с Агентством Республики Казахстан по статистике; проведение мониторинга состояния и развития отраслей агропромышленного комплекса; осуществление аналитической работы по экономической эффективности сельскохозяйственного производства отраслей агропромышленного комплекса; ведение делопроизводства, составление номенклатуры дел в Управлении, передача дел в ведомственный архив; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

12. Ішкі аудит және бақылау департаментінің директоры,
С-1 санаты, 1 бірлік, № 2-0-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит, немесе қаржы), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының бюджетеңбекәкімшіліказаматтықзаңнамаларын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралысыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралынормативтік құқықтық актілерінаудиторлық қызмет туралыбухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның атқарылуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасы ережелері), Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білуі, ішкі бақылау қызметі құрылған мемлекеттік органның қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуі, сонымен қатар негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы куәлігінің болуы
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру, Департаменттің функциялары мен міндеттерін орындаумен байланысты құжаттар мен материалдарды сапалы және уақтылы орындауды ұйымдастыру, Ішкі аудит және бақылау департаментінің жұмыс жоспарын бекіту, Департамент қызметкерлерінің бақылау іс-шараларын сапалы орындауын және жүргізілген бақылау іс-шараларының нәтижелері туралы Министрлік басшылығын уақтылы хабардар етуін бақылауды жүзеге асыру, Министр берген тапсырмалардың белгіленген мерзімде сапалы орындалуын ұйымдастыру, сондай-ақ, Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволарының Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қажетті құжаттарды және материалдарды дайындауына Департамент қызметкерлерінің қатысуын қамтамасыз ету, белгіленген тәртіппен Департамент атынан шығыс құжаттарға қол қою, Департаментке келген кіріс хат-хабарларды қарау және Департамент қызметкерлеріне орындау үшін жіберу; Министрліктің жемқорлыққа қарсы іс-шараларын қалыптастыру жөніндегі жоспарларын әзірлеуге және келісуге қатысу, өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлық көріністерінің алдын алу мен жою жөніндегі Министрліктің жүйелі шараларын әзірлеуге қатысу, Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Министрліктің алқа отырыстарына, сондай-ақ, Министр, Жауапты хатшы және Вице-министрлер өткізетін кеңестерге қатысу, Ішкі бақылау қызметінің жұмысын басқару, бақылау объектілерінің жауапты тұлғаларын жазалау бойынша Министрге және Жауапты хатшыға ұсыныстар енгізу, Министрліктің орталық аппаратының құрылымдық бөлімшелерінің және Министрлікке ведомстволық бағынысты ұйымдардың қатысуымен жұмыс кеңестерін өткізу, белгіленген қызметкерлер саны және еңбек ақы төлеу қоры шегінде Министрге және Жауапты хатшыға Департаменттің құрылымы мен штаттық кестесі туралы ұсыныстар енгізу; департамент қызметкерлерін қызметке тағайындау және қызметтен босату, сондай-ақ оларды ынталандыру және тәртіптік жаза қолдану шаралары бойынша Жауапты хатшыға кадрлық ұсыныстар ұсыну; Департамент қызметкерлерінің қызметтік нұсқаулықтарын бекіту; заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.

12. Директор Департамента внутреннего аудита и контроля,
категория С–1, 1 единица, № 2-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или финансы) или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан законодательства Республики Казахстан о государственной службе, о борьбе с коррупцией, о нормативных правовых актов, в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), Стратегии развития Казахстана до 2030 года, нормативных правовых актов Республики Казахстан в отрасли деятельности государственного органа, в котором создана служба внутреннего контроля, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента, организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов, связанных с выполнением функций и задач Департамента, утверждение плана работы Департамента внутреннего аудита и контроля, осуществление контроля за качественным исполнением контрольных мероприятий работниками Департамента и своевременным информированием руководства Министерства об итогах проведенных контрольных мероприятий, организация и выполнение в установленные сроки поручений Министра, а также, обеспечение участия сотрудников Департамента в подготовке структурными подразделениями и ведомствами Министерства необходимых документов и материалов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, в установленном порядке, подписание от имени Департамента исходящих документов, рассмотрение и направление для исполнения работникам Департамента входящей корреспонденции, участие в разработке и согласовании планов по формированию антикоррупционных мероприятий Министерства, участие в разработке системных мер Министерства по предупреждению и искоренению коррупционных проявлений, в пределах компетенции, участие в заседаниях коллегии Министерства, в совещаниях, проводимых Министром, Ответственным секретарем и Вице-министрами по вопросам, входящим в компетенцию Департамента, руководство работой Службы внутреннего контроля, внесение предложения Министру и Ответственному секретарю о наказании виновных должностных лиц объектов контроля, проведение рабочих совещаний с участием структурных подразделений центрального аппарата Министерства и подведомственных организаций Министерства, представление Министру и Ответственному секретарю предложений о структуре и штатном расписании Департамента в пределах установленной численности работников и фонда оплаты труда, в установленном порядке, представление Ответственному секретарю, кадровых предложений о назначении на должность и освобождении от должности работников Департамента, а также, внесение предложений о поощрении и наложении на них дисциплинарных взысканий, согласование должностных инструкции работников Департамента, осуществление иных полномочий в соответствии с законодательством.

13. Ішкі аудит және бақылау департаменті
Қаржылық бақылау басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 2-1-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит, немесе қаржы) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының бюджетеңбекәкімшіліказаматтықзаңнамаларын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралысыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралынормативтік құқықтық актілерінаудиторлық қызмет туралыбухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның атқарылуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасы ережелері), Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білуі, ішкі бақылау қызметі құрылған мемлекеттік органның қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуі, сонымен қатар негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы куәлігінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарманың функциялары мен міндеттерін орындаумен байланысты құжаттар мен материалдарды сапалы және уақтылы орындауды ұйымдастыру; тәуекел дәрежесін қолдануды ескере отырып, Ішкі бақылау қызметінің жұмыс жоспарын әзірлеуге қатысу; Басқарма қызметкерлерінің бақылау іс-шараларын сапалы орындауын және жүргізілген бақылау іс-шараларының нәтижелері туралы Департамент басшылығын уақтылы хабардар етуін бақылау; мемлекеттік орган жұмысының сапасы мен өнімделігін арттыру мақсатында оның қызметінің бағыттары бойынша ішкі бақылауды жүзеге асыру; Министрліктің және оның ведомстволық бағынысты ұйымдарының Қазақстан Республикасының бюджеттік және өзге де заңнамаларын сақтауын тексеруді жүзеге асыру; есеп және есептілік жүргізудің шынайылығы мен дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру; объектіге шығу құқығымен дамытуға арналған нысаналы трансферттердің іске асырылуын қоса алғанда, бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бақылау жүргізу; ішкі бақылау жүргізу нәтижелері бойынша қорытындылар жасау; бақылау объектісінде анықталған нақты мерзімге арналған бұзушылықтардың нәтижелері, бұзушылық жасауға ықпал еткен себептер мен шарттар және жұмыстағы кемшіліктер, сондай-ақ, оларды жою жөніндегі ұсыныстар туралы ақпаратты қамтитын ішкі бақылау нәтижелері туралы есепті жасауға қатысу; Басқарманың операциялық жоспарын әзірлеуге қатысу; мемлекеттік орган қызметін жетілдіру бойынша ұсынымдар жасауға қатысу; Басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша хаттарды, ұйымдардың ұсыныстарын және азаматтардың өтініштерін қарау (функционалдық міндеттер бөлігінде); бақылау іс-шараларын жүргізу мәселелері бойынша түсіндірмелер мен консультациялар беру; ішкі бақылау қызметін жетілдіру және оның қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; Департамент құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

13. Руководитель управления финансового контроля
Департамента внутреннего аудита и контроля,
категория С-3, 1 единица, № 2-1-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или финансы).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан законодательства Республики Казахстан о государственной службе, о борьбе с коррупцией, о нормативных правовых актов, в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), Стратегии развития Казахстана до 2030 года, нормативных правовых актов Республики Казахстан в отрасли деятельности государственного органа, в котором создана служба внутреннего контроля, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов, связанных с выполнением функций и задач Управления; участие в разработке плана работы Службы внутреннего контроля с учетом применения степени риска; контроль за качественным исполнением контрольных мероприятий работниками Управления и своевременного информирования руководства Департамента об итогах проведенных контрольных мероприятий; осуществление внутреннего контроля по направлениям деятельности государственного органа с целью повышения качества и производительности его работы; осуществление проверки соблюдения Министерством и его подведомственными организациями бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан; осуществление контроля за достоверностью и правильностью ведения учета и отчетности; проведение контроля за реализацией бюджетных инвестиций, включая реализацию целевых трансфертов на развитие с правом выезда на объект; составление заключений по итогам проведения внутреннего контроля; участие в составлении отчета о результатах внутреннего контроля, который включает информацию о результатах, выявленных в объекте контроля нарушений за конкретный период, причинах и условиях, способствовавших совершению нарушений и недостаткам в работе, а также предложения по их устранению; участие в разработке операционного плана Управления; участие в выработке рекомендаций по совершенствованию деятельности государственного органа; участие в рассмотрении писем, предложений организаций и обращений граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления (в части функциональных обязанностей); проведение разъяснений и консультаций по вопросам проведения контрольных мероприятий; внесение предложений по совершенствованию и повышению квалификации работников службы внутреннего контроля; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

14. Ішкі аудит және бақылау департаменті
Қаржылық бақылау басқармасының бас сарапшылары,
С-4 санаты, 4 бірлік, № 2-1-1, № 2-1-2, № 2-1-3, № 2-1-4
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит, немесе қаржы) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының бюджетеңбекәкімшіліказаматтықзаңнамаларын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралысыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралынормативтік құқықтық актілерінаудиторлық қызмет туралыбухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның атқарылуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасы ережелері), Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білуі, ішкі бақылау қызметі құрылған мемлекеттік органның қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуі, сонымен қатар негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы куәлігінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік орган жұмысының сапасы мен өнімделігін арттыру мақсатында оның қызметінің бағыттары бойынша ішкі бақылауды жүзеге асыру; Министрліктің және оның ведомстволық бағынысты ұйымдарының Қазақстан Республикасының бюджеттік және өзге де заңнамаларын сақтауын тексеруді жүзеге асыру; есеп және есептілік жүргізудің шынайылығы мен дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру; объектіге шығу құқығымен дамытуға арналған нысаналы трансферттердің іске асырылуын қоса алғанда, бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бақылау жүргізу; ішкі бақылау жүргізу нәтижелері бойынша қорытындылар жасау; бақылау объектісінде анықталған нақты мерзімге арналған бұзушылықтардың нәтижелері, бұзушылық жасауға ықпал еткен себептер мен шарттар және жұмыстағы кемшіліктер, сондай-ақ, оларды жою жөніндегі ұсыныстар туралы ақпаратты қамтитын ішкі бақылау нәтижелері туралы есеп жасау; мемлекеттік орган қызметін жетілдіру бойынша ұсынымдар жасауға қатысу; бақылау объектілеріне жіберілген ұсыныстардың және бақылау нәтижелері бойынша қабылданған шешімдердің орындауын бақылауды жүзеге асыру; тәуекел дәрежесін қолдануды ескере отырып, Ішкі бақылау қызметінің жұмыс жоспарын әзірлеу; ішкі бақылау қызметі жүргізген бақылау іс-шараларының нәтижелері туралы есепті жасау және ішкі бақылау жөніндегі уәкілетті органға ұсыну; Министрлікке ведомстволық бағынысты акционерлік қоғамдардың және олардың бақылауындағы ұйымдардың ішкі аудит қызметтерінің Бақылау жұмысының жоспарлары мен олардың орындалуы туралы есептеріне, сондай-ақ бақылау материалдарына мониторинг жүргізу; ведомстволық бағынысты ұйымдарда Басқарма жүргізген тексеру материалдарын қорыту, талдау және Министрлік басшылығына жүргізілген тексеру қорытындылары туралы тиісті ақпаратты дайындау; Басқарманың операциялық жоспарын әзірлеуге қатысу; Басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша хаттарды, ұйымдардың ұсыныстарын және азаматтардың өтініштерін қарау (функционалдық міндеттер бөлігінде); Департамент құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

14. Главные эксперты управления финансового контроля
Департамента внутреннего аудита и контроля,
категория С-4, 4 единицы, № 2-1-1, № 2-1-2, № 2-1-3, № 2-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или финансы).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан законодательства Республики Казахстан о государственной службе, о борьбе с коррупцией, о нормативных правовых актов, в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), Стратегии развития Казахстана до 2030 года, нормативных правовых актов Республики Казахстан в отрасли деятельности государственного органа, в котором создана служба внутреннего контроля, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Функциональные обязанности
Осуществление внутреннего контроля по направлениям деятельности государственного органа с целью повышения качества и производительности его работы; осуществление проверки соблюдения Министерством и его подведомственными организациями бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан; осуществление контроля за достоверностью и правильностью ведения учета и отчетности; проведение контроля за реализацией бюджетных инвестиций, включая реализацию целевых трансфертов на развитие с правом выезда на объект; составление заключений по итогам проведения внутреннего контроля; составление отчета о результатах внутреннего контроля, который включает информацию о результатах, выявленных в объекте контроля нарушений за конкретный период, причинах и условиях, способствовавших совершению нарушений и недостаткам в работе; участие в выработке рекомендаций по совершенствованию деятельности государственного органа; осуществление контроля за исполнением представлений, направляемых объектам контроля, и решений, принятых по итогам результатов контроля; разработка плана работы Службы внутреннего контроля с учетом применения степени риска; составление и представление в уполномоченный орган по внутреннему контролю отчета о результатах контрольных мероприятий, проведенных службой внутреннего контроля; проведение мониторинга Планов контрольной работы и отчетов по их исполнению, материалов контроля служб внутреннего аудита акционерных обществ, подведомственных Министерству, и их подконтрольных организаций; обобщение, анализ материалов проверок подведомственных организаций, проведенных Управлением и подготовка соответствующей информации об итогах проведенных проверок руководству министерства; участие в разработке операционного плана Управления; участие в рассмотрении писем, предложений организаций и обращений граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления (в части функциональных обязанностей) выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

15. Ішкі аудит және бақылау департаменті
Қаржылық бақылау басқармасының сарапшылары,
С-5 санаты, 2 бірлік, № 2-1-5, № 2-1-6
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит, немесе қаржы) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының бюджет, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы, нормативтік құқықтық актілерін, аудиторлық қызмет туралы, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның атқарылуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасы ережелері), Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білуі, ішкі бақылау қызметі құрылған мемлекеттік органның қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуі, сонымен қатар негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы куәлігінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік орган жұмысының сапасы мен өнімделігін арттыру мақсатында оның қызметінің бағыттары бойынша ішкі бақылауды жүзеге асыру; Министрліктің және оның ведомстволық бағынысты ұйымдарының Қазақстан Республикасының бюджеттік және өзге де заңнамаларын сақтауын тексеруді жүзеге асыру; есеп және есептілік жүргізудің шынайылығы мен дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру; объектіге шығу құқығымен дамытуға арналған нысаналы трансферттердің іске асырылуын қоса алғанда, бюджеттік инвестициялардың іске асырылуына бақылау жүргізу; бақылау объектісінде анықталған нақты мерзімге арналған бұзушылықтардың нәтижелері, бұзушылық жасауға ықпал еткен себептер мен шарттар және жұмыстағы кемшіліктер, сондай-ақ, оларды жою жөніндегі ұсыныстар туралы ақпаратты қамтитын ішкі бақылау нәтижелері туралы есеп жасау; мемлекеттік орган қызметін жетілдіру бойынша ұсынымдар жасауға қатысу; бақылау объектілеріне жіберілген ұсыныстардың және бақылау нәтижелері бойынша қабылданған шешімдердің орындауын бақылауды жүзеге асыру; тәуекел дәрежесін қолдануды ескере отырып, Ішкі бақылау қызметінің жұмыс жоспарын әзірлеу; Министрлікке ведомстволық бағынысты акционерлік қоғамдардың және олардың бақылауындағы ұйымдардың ішкі аудит қызметтерінің Бақылау жұмысының жоспарлары мен олардың орындалуы туралы есептеріне, сондай-ақ бақылау материалдарына мониторинг жүргізу; ведомстволық бағынысты ұйымдарда Басқарма жүргізген тексеру материалдарын қорыту, талдау және Министрлік басшылығына жүргізілген тексеру қорытындылары туралы тиісті ақпаратты дайындау; тексерістерді есепке алу журналын жүргізу және шаруашылық жүргізуші субъектілерде жүргізілетін тексерістерді тіркеу және есепке алу жөніндегі уәкілетті органмен жыл сайын салыстыру жүргізу; Басқарманың операциялық жоспарын әзірлеуге қатысу; Басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша хаттарды, ұйымдардың ұсыныстарын және азаматтардың өтініштерін қарау (функционалдық міндеттер бөлігінде); Департамент құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

15. Эксперты управления финансового контроля
Департамента внутреннего аудита и контроля,
категория С-5, 2 единицы, № 2-1-5, № 2-1-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или финансы).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан законодательства Республики Казахстан о государственной службе, о борьбе с коррупцией, о нормативных правовых актов, в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), Стратегии развития Казахстана до 2030 года, нормативных правовых актов Республики Казахстан в отрасли деятельности государственного органа, в котором создана служба внутреннего контроля, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Функциональные обязанности
Осуществление внутреннего контроля по направлениям деятельности государственного органа с целью повышения качества и производительности его работы; осуществление проверки соблюдения Министерством и его подведомственными организациями бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан; осуществление контроля за достоверностью и правильностью ведения учета и отчетности; проведение контроля за реализацией бюджетных инвестиций, включая реализацию целевых трансфертов на развитие с правом выезда на объект; составлении отчета о результатах внутреннего контроля, который включает информацию о результатах, выявленных в объекте контроля нарушений за конкретный период, причинах и условиях, способствовавших совершению нарушений и недостаткам в работе участие в выработке рекомендаций по совершенствованию деятельности государственного органа; осуществление контроля за исполнением представлений, направляемых объектам контроля, и решений, принятых по итогам результатов контроля; составление заключений по итогам проведения внутреннего контроля; участие в разработке плана работы Службы внутреннего контроля с учетом применения степени риска; проведение мониторинга Планов контрольной работы и отчетов по их исполнению, материалов контроля служб внутреннего аудита акционерных обществ, подведомственных Министерству, и их подконтрольных организаций; обобщение, анализ материалов проверок подведомственных организаций, проведенных Управлением и подготовка соответствующей информации об итогах проведенных проверок руководству министерства; ведение журнала учета проверок и проведение ежегодных сверок с Уполномоченным органом по регистрации и учету проверок хозяйствующих субъектов; участие в разработке операционного плана Управления; участие в рассмотрении писем, предложений организаций и обращений граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления (в части функциональных обязанностей); выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

16. Ішкі аудит және бақылау департаменті
Ішкі аудит басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 2-2-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит, немесе қаржы) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының бюджет, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы, нормативтік құқықтық актілерін, аудиторлық қызмет туралы, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның атқарылуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасы ережелері), Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білуі, ішкі бақылау қызметі құрылған мемлекеттік органның қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуі, сонымен қатар негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы куәлігінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық жасау, Басқарманың функциялары мен міндеттерін орындаумен байланысты құжаттар мен материалдарды сапалы және уақтылы орындауды ұйымдастыру; Ішкі аудит басқармасының жұмыс жоспарын әзірлеуге қатысу; Басқарманың операциялық жоспарын әзірлеуге қатысу; жұмыс сапасы мен өнімделігін арттыру мақсатында қызмет бағыттары бойынша Министрліктің және оның құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне аудит жүргізуді және талдауды жүзеге асыру; Министрліктің, оның ведомстволарының және ведомстволық ұйымдарының мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасына аудит жүргізуді ұйымдастыру; ведомстволық бағынысты ұйымдардың квазимемлекеттік секторды тиімді басқаруына мониторинг жүргізу; Министрліктің орталық аппаратына және ведомстволарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорындар мен мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мемлекеттік мүліктің пайдаланылу тиімділігін талдау; Министрліктің жемқорлыққа қарсы іс-шараларын қалыптастыру жөніндегі жоспарларын әзірлеуге және келісуге қатысу; сыбайлас жемқорлық көріністерінің алдын алу мен жою жөніндегі Министрліктің жүйелі шараларын әзірлеуге қатысу; мемлекеттік орган қызметін жетілдіру бойынша ұсынымдар жасауға қатысу; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша хаттарды, ұйымдардың ұсыныстарын және азаматтардың өтініштерін қарау (функционалдық міндеттер бөлігінде); Ішкі аудит басқармасының қызметін жетілдіру және қызметкерлерінің біліктілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; Басқарманың штаттық кестесі, кадрларды іріктеу және орналастыру бойынша, Басқарма қызметкерлерін көтермелеу, қолданыстағы заңнама нормаларын бұзуға жол берген Басқарма қызметкерлеріне қатысты тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстарды дайындау және Департамент басшылығының қарауына ұсыну; Департамент құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау. Департамент құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

16. Руководитель управления внутреннего аудита
Департамента внутреннего аудита и контроля,
категория С-3, 1 единица, № 2-2-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или финансы).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан законодательства Республики Казахстан о государственной службе, о борьбе с коррупцией, о нормативных правовых актов, в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), Стратегии развития Казахстана до 2030 года, нормативных правовых актов Республики Казахстан в отрасли деятельности государственного органа, в котором создана служба внутреннего контроля, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов, связанных с выполнением функций и задач Управления; участие в разработке плана работы Управления внутреннего аудита; участие в разработке операционного плана Управления; организация проведения аудита и анализа деятельности Министерства и его структурных подразделений по направлениям деятельности с целью повышения качества и производительности работы; организация проведения аудита качества оказания государственных услуг Министерством, его ведомствами и подведомственными организациями; проведение мониторинга эффективности управления подведомственными организациями квазигосударственного сектора; анализ эффективности использования государственного имущества, закрепленного за государственными предприятиями и государственными учреждениями, подведомственными центральному аппарату и ведомствам Министерства; участие в разработке и согласовании планов по формированию антикоррупционных мероприятий Министерства, участие в разработке системных мер Министерства по предупреждению и искоренению коррупционных проявлений, участие в выработке рекомендаций по совершенствованию деятельности государственного органа; участие в рассмотрении писем, предложений организаций и обращений граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления (в части функциональных обязанностей); внесение предложений по совершенствованию и повышению квалификации работников Управления внутреннего аудита; подготовка и представление на рассмотрение руководству Департамента предложений по штатному расписанию Управления, по подбору и расстановке кадров, по поощрению работников Управления, по применению дисциплинарных взысканий в отношении работников Управления, допустивших нарушение норм действующего законодательства; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

17. Ішкі аудит және бақылау департаменті
Ішкі аудит басқармасының бас сарапшылары,
С-4 санаты, 3 бірлік, № 2-2-1, № 2-2-2, № 2-2-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит, немесе қаржы) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының бюджет, еңбек, әкімшілік, азаматтық заңнамаларын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы, нормативтік құқықтық актілерін, аудиторлық қызмет туралы, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның атқарылуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасы ережелері), Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білуі, ішкі бақылау қызметі құрылған мемлекеттік органның қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуі, сонымен қатар негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы куәлігінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың функциялары мен міндеттерін орындаумен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру: Ішкі аудит басқармасының жұмыс жоспарын әзірлеуге қатысу; Басқарманың операциялық жоспарын әзірлеуге қатысу; жұмыс сапасы мен өнімделігін арттыру мақсатында қызмет бағыттары бойынша Министрліктің және оның құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне аудит жүргізуді және талдауды жүзеге асыру; Министрліктің, оның ведомстволарының және ведомстволық ұйымдарының мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасына аудит жүргізуді ұйымдастыру; ведомстволық бағынысты ұйымдардың квазимемлекеттік секторды тиімді басқаруына мониторинг жүргізу; Министрліктің орталық аппаратына және ведомстволарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорындар мен мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мемлекеттік мүліктің пайдаланылу тиімділігін талдау; Министрліктің жемқорлыққа қарсы іс-шараларын қалыптастыру жөніндегі жоспарларын әзірлеуге және келісуге қатысу; сыбайлас жемқорлық көріністерінің алдын алу мен жою жөніндегі Министрліктің жүйелі шараларын әзірлеуге қатысу; мемлекеттік орган қызметін жетілдіру бойынша ұсынымдар жасауға қатысу; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша хаттарды, ұйымдардың ұсыныстарын және азаматтардың өтініштерін қарау (функционалдық міндеттер бөлігінде); Министрлік пен Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындау; Департамент басшылығының ағымдағы тапсырмаларын орындау.

17. Главные эксперты управления внутреннего аудита
Департамента внутреннего аудита и контроля,
категория С-4, 3 единицы, № 2-2-1, № 2-2-2, № 2-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или финансы).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан законодательства Республики Казахстан о государственной службе, о борьбе с коррупцией, о нормативных правовых актов, в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), Стратегии развития Казахстана до 2030 года, нормативных правовых актов Республики Казахстан в отрасли деятельности государственного органа, в котором создана служба внутреннего контроля, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с выполнением функций и задач Управления; участие в разработке плана работы Управления внутреннего аудита; участие в разработке операционного плана Управления; проведение аудита и анализа деятельности Министерства и его структурных подразделений по направлениям деятельности с целью повышения качества и производительности работы; проведение аудита качества оказания государственных услуг Министерством, его ведомствами и подведомственными организациями; проведение мониторинга эффективности управления подведомственными организациями квазигосударственного сектора; проведение анализа эффективности использования государственного имущества, закрепленного за государственными предприятиями и государственными учреждениями, подведомственными центральному аппарату и ведомствам Министерства; участие в разработке и согласовании планов по формированию антикоррупционных мероприятий Министерства, участие в разработке системных мер Министерства по предупреждению и искоренению коррупционных проявлений, участие в выработке рекомендаций по совершенствованию деятельности государственного органа; своевременная подготовка материалов и заключений по поручениям руководства Министерства и Департамента.

18. Ішкі аудит және бақылау департаменті
Ішкі аудит басқармасының сарапшылары,
С-5 санаты, 5 бірлік, № 2-2-4, № 2-2-5, № 2-2-6,
№ 2-2-7, № 2-2-8
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит, немесе қаржы) немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе білім беру саласында (құқық және экономика негіздері) жоғары білім..
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының бюджетеңбекәкімшілік,  азаматтықзаңнамаларын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралысыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралынормативтік құқықтық актілерінаудиторлық қызмет туралыбухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамаларын, мемлекеттік бюджетті жоспарлау және оның атқарылуы саласындағы, мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясат мәселелері бойынша заңнаманы, Қазақстан Республикасының қаржы-экономикалық саясатының негізгі бағыттарын, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасы ережелері), Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын білуі, ішкі бақылау қызметі құрылған мемлекеттік органның қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, мемлекеттік қаржылық бақылау органдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілін білуі, сонымен қатар негізгі мамандығының бейіні бойынша мерзімді қайта даярлау курстарын өткендігі туралы куәлігінің болуы.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың функциялары мен міндеттерін орындаумен байланысты жұмыстар кешенін жүзеге асыру: Ішкі аудит басқармасының жұмыс жоспарын әзірлеуге қатысу; Басқарманың операциялық жоспарын әзірлеуге қатысу; жұмыс сапасы мен өнімделігін арттыру мақсатында қызмет бағыттары бойынша Министрліктің және оның құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне аудит жүргізуді және талдауды жүзеге асыру; Министрліктің, оның ведомстволарының және ведомстволық ұйымдарының мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасына аудит жүргізуді ұйымдастыру; ведомстволық бағынысты ұйымдардың квазимемлекеттік секторды тиімді басқаруына мониторинг жүргізу; Министрліктің орталық аппаратына және ведомстволарына ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорындар мен мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мемлекеттік мүліктің пайдаланылу тиімділігін талдау; Министрліктің жемқорлыққа қарсы іс-шараларын қалыптастыру жөніндегі жоспарларын әзірлеуге және келісуге қатысу; сыбайлас жемқорлық көріністерінің алдын алу мен жою жөніндегі Министрліктің жүйелі шараларын әзірлеуге қатысу; мемлекеттік орган қызметін жетілдіру бойынша ұсынымдар жасауға қатысу; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша хаттарды, ұйымдардың ұсыныстарын және азаматтардың өтініштерін қарау (функционалдық міндеттер бөлігінде); Министрлік пен Департамент басшылығының тапсырмалары бойынша материалдар мен қорытындыларды уақтылы дайындау; Департамент басшылығының ағымдағы тапсырмаларын орындау.

18. Эксперты управления внутреннего аудита
Департамента внутреннего аудита и контроля,
категория С-5, 5 единиц, № 2-2-4, № 2-2-5,
№ 2-2-6, № 2-2-7, № 2-2-8
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или финансы), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере образования (основы права и экономики.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, бюджетного, трудового, административного, гражданского законодательства Республики Казахстан, законодательства по вопросам государственной политики в области планирования и исполнения государственного бюджета, в области государственных закупок, основных направлений финансово-экономической политики Республики Казахстан законодательства Республики Казахстан о государственной службе, о борьбе с коррупцией, о нормативных правовых актов, в области аудиторской деятельности, бухгалтерского учета и финансовой отчетности, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), Стратегии развития Казахстана до 2030 года, нормативных правовых актов Республики Казахстан в отрасли деятельности государственного органа, в котором создана служба внутреннего контроля, нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих деятельность органов государственного финансового контроля, государственного языка Республики Казахстан, а также желательно наличие сертификатов о периодической переподготовке на курсах по профилю основной специальности.
Функциональные обязанности
Осуществление комплекса работ, связанных с выполнением функций и задач Управления; участие в разработке плана работы Управления внутреннего аудита; участие в разработке операционного плана Управления; проведение аудита и анализа деятельности Министерства и его структурных подразделений по направлениям деятельности с целью повышения качества и производительности работы; проведение аудита качества оказания государственных услуг Министерством, его ведомствами и подведомственными организациями; проведение мониторинга эффективности управления подведомственными организациями квазигосударственного сектора; проведение анализа эффективности использования государственного имущества, закрепленного за государственными предприятиями и государственными учреждениями, подведомственными центральному аппарату и ведомствам Министерства; участие в разработке и согласовании планов по формированию антикоррупционных мероприятий Министерства, участие в разработке системных мер Министерства по предупреждению и искоренению коррупционных проявлений, участие в выработке рекомендаций по совершенствованию деятельности государственного органа; рассмотрение писем, предложений организаций и обращений граждан по вопросам, относящимся к компетенции Управления (в части функциональных обязанностей); своевременная подготовка материалов и заключений по поручениям руководства Министерства и Департамента, выполнение текущих заданий руководства Департамента.

19. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру
және қайта өңдеу департаментінің директоры,
С-1 санаты, 1 бірлік, № 3-0-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе есеп және аудит, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе білім беру саласында (метаматика), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Мал шаруашылығын дамыту саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты айқындау; Департамент қызметіне жалпы басшылық жасауды жүзеге асыру; Министрдің, Жауапты хатшының және вице-министрлердің тапсырмаларының белгіленген мерзімде сапалы орындалуын ұйымдастыру; мал шаруашылығын және тауарлы балық өсіруді дамыту тиімділігін қолдауға және арттыруға бағытталған 001 бюджеттік бағдарламасының 103, 101 кіші бағдарламаларының іске асырылуын бақылауды жүзеге асыру; асыл тұқымдық істі жетілдіру жөнінде, отандық және шетелдік инвестициялардың басым бағыттары, сондай-ақ мал шаруашылығы өнімдерінің өндірісін мемлекеттік қолдау, салық және кеден саясаты арқылы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің мүдделерін қорғау, импорттық кедендік баждарды уақтылы енгізу, мал шаруашылығы өнімдеріне импорттық квоталарды белгілеу жөнінде ұсыныстар жасау; алдынғы қатарлы технологияларды және инвестициялық жобаларды енгізу; 001 бюджеттік бағдарламасының 101, 103 кіші бағдарламалары шеңберінде көрсетілген қызметтерді қабылдау және бағалау жөніндегі комиссияның жұмысын үйлестіру; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қажетті құжаттар мен материалдарды Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерінің дайындауына Департамент қызметкерлерінің қатысуын қамтамасыз ету; Жауапты хатшыға Департамент қызметкерлерін қызметке тағайындау және қызметтен босату бойынша, көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану шараларын қабылдау бойынша ұсыныстар енгізу; Жауапты хатшыға қызметкерлердің белгіленген саны және еңбекақы төлеу қоры шегінде Департаменттің құрылымы және штат кестесі бойынша ұсыныстар беру; «Астана құс» өндірістік шаруашылығы» акционерлік қоғамының қызметін үйлестіру.

19. Директор Департамента производства и переработки
животноводческой продукции, категория С- 1, 1 единица, № 3-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства), в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или учет и аудит, или государственное и местное управление), или в сфере образования (математика), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Определение единой государственной политики в области развития животноводства; осуществление общего руководства деятельностью Департамента; организация качественного выполнения в установленные сроки поручений Министра, Ответственного секретаря и Вице-министров; осуществление контроля за реализацией подпрограмм 101, 103 бюджетной программы 001, направленных на поддержку и повышение эффективности развития животноводства и товарного рыбоводства; выработка предложений по совершенствованию племенного дела, по приоритетным направлениям отечественных и зарубежных инвестиций, а также государственной поддержке производства животноводческой продукции, по защите интересов сельскохозяйственных товаропроизводителей через налоговую и таможенную политику, по своевременному введению импортных таможенных пошлин, установления импортных квот на животноводческую продукцию; внедрение передовых технологий и инвестиционных проектов; координация работы комиссии по приемке и оценке услуг оказанных в рамках подпрограмм 103, 101 бюджетной программы 001; обеспечение участия сотрудников Департамента в подготовке другими структурными подразделениями Министерства необходимых документов и материалов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; внесение предложений Ответственному секретарю по назначению на должность и освобождению от должности работников Департамента, принятию мер по поощрению и наложению дисциплинарных взысканий; представление Ответственному секретарю предложений по структуре и штатному расписанию Департамента в пределах установленной численности работников и фонда оплаты труда; координация деятельности Акционерного Общества «Производственное Хозяйство «АстанаҚұс».

20. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру
және қайта өңдеу департаменті директорының орынбасары,
С-2 санаты, 1 бірлік, № 3-0-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе есеп және аудит, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Мал шаруашылығы саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты айқындау; жануарлардың саулығын, бәсекеге қабілетті мал шаруашылығы өнімдерін өндіруді қамтамасыз ететін мал шаруашылығын дамыту, халықаралық талаптарға, нормаларға және стандарттарға сәйкес бақылау саласындағы стратегияны әзірлеу және нормативтік-құқықтық актілермен қамтамасыз ету; асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қолдау және асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы ғылыми зерттеулерге мемлекеттік тапсырыс беру шараларын әзірлеу; мал шаруашылығын және тауарлы балық өсіруді дамыту тиімділігін қолдауға және арттыруға бағытталған бюджеттік жобаларды іске асыру жөніндегі жұмыстарға мониторинг жүргізуді және үйлестіруді жүзеге асыру; мал шаруашылығы және балық өсіру саласында мемлекеттік қолдауды жүзеге асыру тетіктерін реттейтін заңнама актілерін жетілдіру; мал шаруашылығы және тауарлы балық өсіру саласындағы мемлекеттік қолдаудың қолданыстағы тетіктері мен нысандарының тиімділігін арттыру, сондай-ақ жаңаларын енгізу.

20. Заместитель директора Департамента производства
и переработки животноводческой продукции,
категория С–2, 1 единица, № 3-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Определение единой государственной политики в области животноводства; разработка стратегии и обеспечение нормативно-правовыми актами в области развития животноводства, обеспечивающих здоровье животных, производство конкурентоспособной животноводческой продукции, контроля в соответствии с международными требованиями, нормами и стандартами; разработка мер государственной поддержки в области племенного животноводства и государственного заказа на научные исследования в области племенного животноводства; осуществление мониторинга и координация работ по реализации бюджетных программ, направленных на поддержку и повышение эффективности развития животноводства и товарного рыбоводства; внесение предложений по совершенствованию законодательных актов, регулирующих механизмы осуществления государственной поддержки в области животноводства и рыбоводства; повышение эффективности действующих, а также внедрение новых механизмов и форм государственной поддержки в области животноводства и рыбоводства.

21. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу
департаменті Мал шаруашылығын дамыту стратегиясы
басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 3-1-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) немесе ветеринария саласында (ветеринарлық медицина немесе ветеринарлық санитария), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдарды сапалы және уақытылы орындауды ұйымдастыру; мал шаруашылығы және тауарлы балық өсіру саласындағы стратегиялық құжаттарды, тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, шебер-жоспарларды және өзге де бағдарламалық құжаттарды әзірлеу; мал шаруашылығы және тауарлы балық өсіру саласындағы заңнамаларды жетілдіру, мал шаруашылығы және тауарлы балық өсірудегі мемлекеттік саясаттың тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; Ауыл шаруашылығы министрлігінің стратегиялық жоспарын және мал шаруашылығы мен тауарлы балық өсіру саласындағы өзге де салалық бағдарламаларды әзірлеу және көрсеткіштерін түзету; мал шаруашылығы және тауарлы балық өсіру саласында халықаралық байланыстарды дамытуды және кеңейтуді ұйымдастыру;. Басқарманың құзіретіне кіретін мәселелер бойынша жұмыстарды үйлестіру.

21. Руководитель управления стратегии развития животноводства
Департамента производства и переработки животноводческой
продукции, категория С–3, 1 единица, № 3-1-0
Категория
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства), или в сфере ветеринарии (ветеринарная медицина или ветеринарная санитария), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; разработка стратегических документов, концепций, программ, мастер-планов и иных программных документов в области животноводства и товарного рыбоводства; внесение предложений по совершенствованию законодательства в области животноводства и рыбоводства, повышению эффективности государственной политики в животноводстве и товарном рыбоводстве; разработка и корректировка показателей Стратегического плана Министерства сельского хозяйства и иных отраслевых программ в области животноводства и рыбоводства; организация развития и расширения международных связей в области животноводства и товарного рыбоводства; координация работ по вопросам, входящим в компетенцию Управления.

22. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу
департаменті
Мал шаруашылығын дамыту стратегиясы басқармасының бас
сарапшылары,
C-4 санаты, 2 бірлік, № 3-1-1, № 3-1-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Мал шаруашылығы және балық өсіру саласындағы стратегиялық құжаттарды, тұжырымдамаларды, бағдарламаларды, шебер-жоспарларды және басқа да бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу; мал шаруашылығы және балық өсіру саласындағы заңнаманы жетілдіру, мал шаруашылығы мен балық өсірудегі мемлекеттік саясаттың тиімділігін арттыру, Ауыл шаруашылығы министрлігінің стратегиялық жоспарын және мал шаруашылығы мен балық өсіру саласындағы өзге де салалық бағдарламаларды әзірлеу және көрсеткіштерін түзету бойынша ұсыныстар енгізу; мал шаруашылығы және балық өсіру саласында халықаралық байланыстарды дамытуға және кеңейтуге қатысу;. мал шаруашылығы өнімдерін импорттауға квоталарды белгілеу және шектеу қоятын кедендік баждарды енгізу; мал шаруашылығы мен тауарлы балық өсіру саласының қысқа мерзімді, орта мерзімді және ұзақ мерзімді дамытудың негізгі көрсеткіштерін болжауды жүзеге асыру; ауыл шаруашылығы малдарының ішкі және сыртқы нарықтарын және малдан алынатын өнімдердің нарықтарын дамыту туралы, сондай-ақ республика облыстарының бөлінісіндегі осы нарықтарға баға белгілеудің қағидаттары мен жүйесі туралы талдамалық ақпарат жасау; мал шаруашылығы мен балық өсіруді дамыту стратегиясы мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштеріне жауаптар дайындау; мал шаруашылығы мен балық өсіруді дамыту туралы, оның ішінде, республика облыстарының бөлінісінде талдамалық ақпарат жасау; министрліктің мал шаруашылығы бойынша кеңестерін, алқа мәжілістерін және ғылыми-техникалық кеңестері мен өзге де іс-шараларды өткізу үшін мал шаруашылығы мен балық өсіруді дамыту стратегиясының мәселелері бойынша баяндамалар және презентациялық материалдар дайындауға қатысу.

22. Главные эксперты управления стратегии развития
животноводства Департамента производства и переработки
животноводческой продукции,
категория С-4, 2 единицы, № 3-1-1, № 3-1-2
Категория
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или государственное и местное управление).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке стратегических документов, концепций, программ, мастер-планов и иных программных документов в области животноводства и рыбоводства; внесение предложений по совершенствованию законодательства в области животноводства и рыбоводства, повышению эффективности государственной политики в животноводстве и рыбоводстве, разработке и корректировке показателей Стратегического плана Министерства сельского хозяйства и иных отраслевых программ в области животноводства и рыбоводства; участие в развитии и расширении международных связей в области животноводства и рыбоводства; квотирование импорта животноводческой продукции и введение ограничительных таможенных пошлин; осуществление прогнозирования основных показателей развития отраслей животноводства и товарного рыбоводства на краткосрочный, среднесрочный и долгосрочный периоды; составление аналитической информации о развитии внутреннего и внешнего рынков сельскохозяйственных животных и животноводческой продукции рынка, а также о принципах и системе ценообразования на данных рынках в разрезе областей республики; подготовка ответов на обращения физических и юридических лиц по вопросам стратегии развития животноводства и рыбоводства; составление аналитической информации о развитии животноводства и рыбоводства, в том числе в разрезе областей республики; участие в подготовке докладов и презентационных материалов по вопросам стратегии развития животноводства и рыбоводства для проведения совещаний, заседаний Коллегии и научно-технических советов министерства и иных мероприятий.

23. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті
Мал шаруашылығын дамыту стратегиясы басқармасының сарапшылары,
C-5 санаты, 2 бірлік, № 3-1-3, № 3-1-4
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы немесе аграрлық техника және технология) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Мал шаруашылығы және балық өсіру саласындағы заңнаманы жетілдіру, мал шаруашылығы мен балық өсірудегі мемлекеттік саясаттың тиімділігін арттыру, Ауыл шаруашылығы министрлігінің стратегиялық жоспарын және мал шаруашылығы мен балық өсіру саласындағы өзге де салалық бағдарламаларды әзірлеу және көрсеткіштерін түзету бойынша ұсыныстар енгізу; ауыл шаруашылығы малдарының ішкі және сыртқы нарықтарын және малдан алынатын өнімдердің нарықтарын дамыту туралы, республика облыстарының бөлінісіндегі осы нарықтарға баға белгілеудің қағидаттары мен жүйесі туралы талдамалық ақпаратты жасау; мал шаруашылығы мен балық өсіру саласында жаңа технологиялардың трансферттерін дамыту және ғылым мен техниканың алдыңғы қатарлы жетістіктерін енгізу туралы талдамалық ақпарат жасау; мал шаруашылығы мен балық өсіру кәсіпорындарының жемшөптік және материалды-техникалық базаларының жай-күйі туралы жедел ақпаратты және деректерді жинау және өңдеу; мал шаруашылығы мен балық өсіруді дамыту стратегиясы мәселелері бойынша қоғамдық бірлестіктермен, партиялармен және үкіметтік емес ұйымдармен, сондай-ақ бұқаралық ақапарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау; мал шаруашылығы мен балық өсіруді дамыту стратегиясы мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштеріне жауаптар дайындау; Министрліктің мал шаруашылығы бойынша кеңестерін, алқа мәжілістерін және ғылыми-техникалық кеңестерін мен өзге де іс-шараларды өткізу үшін мал шаруашылығы мен балық өсіруді дамыту стратегиясының мәселелері бойынша баяндамалар мен презентациялық материалдар дайындауға қатысу.

23. Эксперты управления стратегии развития животноводства
Департамента производства и переработки животноводческой
продукции, категория С-5, 2 единицы, № 3-1-3, № 3-1-4
Категория
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства или аграрная техника и технология), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление), или в сфере технических наук и технологий (технологические машины и оборудование (по отраслям).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Внесение предложений по совершенствованию законодательства в области животноводства и товарного рыбоводства, повышению эффективности государственной политики в животноводстве и рыбоводстве, разработке и корректировке показателей Стратегического плана Министерства сельского хозяйства и иных отраслевых программ в области животноводства и рыбоводства; составление аналитической информации о развитии внутреннего и внешнего рынков сельскохозяйственных животных и животноводческой продукции рынка, о принципах и системе ценообразования на данных рынках в разрезе областей республики; составление аналитической информации о развитии трансферта новых технологий и внедрении передовых достижений науки и техники в области животноводства и рыбоводства; сбор и обработка оперативной информации и данных о состоянии кормовой и материально-технической базы животноводческих и рыбоводческих предприятий; взаимодействие с общественными объединениями, партиями и неправительственными организациями, а также средств массовой и информации по вопросам стратегии развития животноводства и рыбоводства; подготовка ответов на обращения физических и юридических лиц по вопросам стратегии развития животноводства и рыбоводства; участие в подготовке докладов и презентационных материалов по вопросам стратегии развития животноводства и рыбоводства для проведения совещаний, заседаний Коллегии и научно-технических советов по животноводству министерства и иных мероприятий.

24. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу
департаменті
Мал шаруашылығының мониторингі және талдау басқармасының
басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 3-2-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; мал шаруашылығы мен балық өсіруді дамытудың тиімділігін қолдауға және арттыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды іске асыру жөніндегі жұмыстарға мониторинг жүргізу және үйлестіру; мал шаруашылығы мен балық өсіру салаларында мемлекеттік қолдауды жүзеге асыратын тетіктерді реттейтін заңнама актілерін жетілдіру, мал шаруашылығы мен балық өсіру салаларындағы қолданыстағы мемлекеттік қолдау тетіктері мен нысандарының тиімділігін арттыру, жаңаларын енгізу жөнінде ұсыныстар енгізу; Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жұмыстарды үйлестіру.
25. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу
департаменті
Мал шаруашылығының мониторингі және талдау басқармасының бас
сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 3-2-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі

24. Руководитель управления мониторинга и анализа
животноводства Департамента производства и переработки
животноводческой продукции,
категория С-3, 1 единица, № 3-2-0
Категория
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; мониторинг и координация работ по реализации бюджетных программ, направленных на поддержку и повышение эффективности развития животноводства и рыбоводства; внесение предложений по совершенствованию законодательных актов, регулирующих механизмы осуществления государственной поддержки в области животноводства и рыбоводства, повышению эффективности действующих, внедрению новых механизмов и форм государственной поддержки в области животноводства и рыбоводства; координация работы по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
25. Главный эксперт управления мониторинга и анализа
животноводства Департамента производства и переработки
животноводческой продукции,
категория С–4, 1 единица, № 3-2-1
Категория
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление).
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Мал шаруашылығы мен балық өсіру салаларындағы қолданыстағы мемлекеттік қолдау тетіктері мен нысандарын жетілдіру және жаңаларын енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеуге қатысу; мал шаруашылығы мен балық өсіру салаларында мемлекеттік қолдауды жүзеге асыратын тетіктерді реттейтін заңнамалық актілерді жетілдіру; мал шаруашылығы мен балық өсіру салаларындағы қолданыстағы мемлекеттік қолдау тетіктері мен нысандарының тиімділігін арттыру және жаңаларын енгізу бойынша ұсыныстар енгізу; бюджеттік бағдарламаларды іске асыру жөніндегі жұмыстарды үйлестіру және мониторинг; бюджеттік бағдарламаларды іске асыру нәтижелері туралы, тиісті бағдарламалар шеңберінде бөлінген бюджеттік қаражаттарды игеру туралы талдамалық ақпаратты жасау; бюджеттік бағдарламаларды іске асыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жасау; Министрліктің кеңестерін, алқа мәжілістерін және ғылыми-техникалық кеңестерін мен өзге де іс-шараларды өткізу үшін мал шаруашылығы мен балық өсіру саласындағы мемлекеттік қолдау мәселелері бойынша баяндамалар мен презентациялық материалдар дайындауға қатысу.
26. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу
департаменті
Мал шаруашылығының мониторингі және талдау басқармасының
сарапшылары,
С-5 санаты, 2 бірлік, № 3-2-2, № 3-2-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе ветерианряи саласында жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений по совершенствованию действующих и внедрению новых механизмов и форм государственной поддержки в области животноводства и рыбоводства; внесение предложений по совершенствованию законодательных актов, регулирующих механизмы осуществления государственной поддержки в области животноводства и рыбоводства, по повышению эффективности действующих, внедрению новых механизмов и форм государственной поддержки в области животноводства и рыбоводства; мониторинг и координация работы по реализации бюджетных программ; составление аналитической информации о результатах реализации бюджетных программ, об освоении бюджетных средств, выделенных в рамках соответствующих программ; взаимодействие с местными исполнительными органами по вопросам реализации бюджетных программ; участие в подготовке докладов и презентационных материалов по вопросам государственной поддержки в области животноводства и рыбоводства для проведения совещаний, заседаний Коллегии и научно-технических советов Министерства и иных мероприятий.
26. Эксперты управления мониторинга и анализа животноводства
Департамента производства и переработки животноводческой
продукции, категория С-5, 2 единицы, № 3-2-2, № 3-2-3
Категория
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление), или в сфере ветеринарии.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Мал шаруашылығы мен балық өсіру салаларындағы қолданыстағы мемлекеттік қолдау тетіктері мен нысандарын жетілдіру және жаңаларын енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеуге қатысу; мал шаруашылығы мен балық өсіру салаларында мемлекеттік қолдауды жүзеге асыратын тетіктерді реттейтін заңнамалық актілерді жетілдіру; мал шаруашылығы мен балық өсіру салаларындағы қолданыстағы мемлекеттік қолдау тетіктері мен нысандарының тиімділігін арттыру және жаңаларын енгізу бойынша ұсыныстар енгізу; 001 бюджеттік бағдарламасының 103, 101 кіші бағдарламаларын іске асыру жөніндегі жұмыстарды үйлестіру және мониторинг; 001 бюджеттік бағдарламасының 103, 101 кіші бағдарламаларын іске асыру нәтижелері туралы, аталған бағдарламалар шеңберінде бөлінген бюджеттік қаражаттарды игеру туралы талдамалық ақпаратты жасау; 001 бюджеттік бағдарламасының 103, 101 кіші бағдарламалары шеңберінде көрсетілген қызметтерді қабылдап алу және бағалау жөніндегі комиссияның жұмысын ұйымдастыру; жеткізушілердің 001 бюджеттік бағдарламасының 101 кіші бағдарламасы шеңберіндегі қызмет көрсету туралы ай сайынғы; алдын ала және қорытынды есептерін талдау; Министрліктің кеңестерін, алқа мәжілістерін және ғылыми-техникалық кеңестерін мен өзге де іс-шараларды өткізу үшін мал шаруашылығы мен балық өсіру саласындағы мемлекеттік қолдау мәселелері бойынша баяндамалар мен презентациялық материалдар дайындауға қатысу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке предложений по совершенствованию действующих и внедрению новых механизмов и форм государственной поддержки в области животноводства и рыбоводства; внесение предложений по совершенствованию законодательных актов, регулирующих механизмы осуществления государственной поддержки в области животноводства и рыбоводства; повышению эффективности действующих, внедрению новых механизмов и форм государственной поддержки в области животноводства и рыбоводства; мониторинг и координацию работы по реализации подпрограмм 103, 101 бюджетной программы 001; составление аналитической информации о результатах реализации подпрограмм 103, 101 бюджетной программы 001, об освоении бюджетных средств, выделенных в рамках данных программ; организация работы комиссии по приемке и оценке услуг оказанных в рамках подпрограмм 103, 101 бюджетной программы 001; анализ ежемесячного, предварительного и заключительного отчетов поставщиков об оказании услуг в рамках подпрограмм 101 бюджетной программы 001; участие в подготовке докладов и презентационных материалов по вопросам государственной поддержки в области животноводства и рыбоводства для проведения совещаний, заседаний Коллегии и научно-технического совета Министерства и иных мероприятий.

27. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу
департаменті
Мал шаруашылығы саласындағы норма шығармашылық басқармасының
басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 3-3-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Мүмкіндігінше ғылым дәрежесі болуы.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; мал шаруашылығы саласындағы нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; селекциялық жетістіктерді патент қабілеттілігіне және шаруашылылық пайдалылығына сынауды ұйымдастыру бойынша іс-шараларды жүзеге асыру; асыл тұқымдық іс саласындағы мемлекетік аграрлық саясатты жасау және іске асыру бойынша ұсыныстар енгізу; асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытудың орта мерзімді жоспарларын, салалық бағдарламаларын әзірлеуге қатысу; басшылықтың тапсырмасы бойынша Басқарманың құзіретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік және қоғамдық ұйымдарда, мекемелерде өкілдікті жүзеге асыру; салалар бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығының дамуына мониторинг жүргізу; асыл тұқымдық істегі мемлекетаралық байланыстарды дамыту бойынша жұмыстарға қатысу; асыл тұқымды мал шаруашылығындағы субъектілердің қызметіне мониторинг жүргізу, асыл тұқымды желіні кеңейту бойынша ұсыныс енгізу; асыл тұқымды өнімнің (материалдың) экспорты-импорты мәселесі бойынша талдау жүргізу және ұсыныс енгізу; асыл тұқымды мал шаруашылығы және құс шаруашылығы саласындағы сынақтан өткен селекциялық жетістіктерді ауыл шаруашылығы өндірісіне енгізу мониторингі; асыл тұқымды мал шаруашылығы мәселелері жөніндегі комиссияның жұмысына қатысу; республикадағы, сондай-ақ жақын және алыс шет елдердегі асыл тұқымды мал шаруашылығының негізгі көрсеткіштеріне мониторинг жүргізу, талдау, болжау және саланың дамуы, жаңа технологиялар трансферті бойынша ұсыныстар енгізу; инвестициялық жобаларды және алдыңғы технологияларды, мал шаруашылығы (асыл тұқымды) өнімінің экспорты-импортын енгізу;мал шаруашылығы мен құс шаруашылығында селекциялық-асыл тұқымдық жұмыстардың перспективалы жоспарларын жасау мәселесі бойынша бейінді ғылыми-зерттеу ұйымдарымен және басқа ведомстволармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру, мал шаруашылығындағы перспективалық ғылыми зерттеулер бойынша ұсыныстар енгізу; мал шаруашылығында селекциялық жетістіктерді сынақтан өткізу мәселелері бойынша комиссияның жұмысына қатысу; семинарлар, асыл тұқымды малды көрмеге, ауционға қою және байқау материалдарын жинақтау және қорыту; «Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы» Қазақстан Республикасының заңын іске асыруға қатысу.

27. Руководитель управления нормотворчества в области
животноводства Департамента производства и переработки
животноводческой продукции,
категория С-3, 1 единица, № 3-3-0
Категория
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция).
Желательно наличие ученой степени.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; участие в разработке нормативных правовых актов в области животноводства; осуществление мероприятий по организации испытаний селекционных достижений на патентоспособность и хозяйственную полезность; внесение предложений по выработке и реализации государственной аграрной политики в области племенного дела; участие в разработке среднесрочных планов, отраслевых программ развития племенного животноводства; по поручению руководства осуществление представительства в государственных и общественных организациях, учреждениях по вопросам, входящим в компетенцию Управления; мониторинг развития племенного животноводства по отраслям; участие в работе по развитию межгосударственных связей в племенном деле; мониторинг деятельности субъектов в области племенного животноводства, внесение предложений по расширению племенной сети; анализ и внесение предложений по вопросам экспорта-импорта племенной продукции (материала); мониторинг внедрения в сельскохозяйственное производство апробированных селекционных достижений в области племенного животноводства и птицеводства; участие в работе комиссии по вопросам племенного животноводства; мониторинг, анализ, прогнозирование основных показателей в племенном животноводстве республики, а также в странах ближнего и дальнего зарубежья и внесение предложений по развитию отрасли, трансферту новых технологий; внедрение передовых технологий и инвестиционных проектов, экспорта-импорта животноводческой (племенной) продукции, осуществление взаимодействия с профильными научно-исследовательскими организациями и другими ведомствами по вопросам составления перспективных планов селекционно-племенной работы в животноводстве и птицеводстве, внесение предложений по перспективным научным исследованиям в животноводстве; участие в работе комиссий по вопросам апробации селекционных достижений в животноводстве; сбор и обобщение материалов семинаров, выставок, аукционов и смотров племенного скота; участие в реализации Закона Республики Казахстан «Об охране селекционных достижений».

28. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу
департаменті
Мал шаруашылығы саласындағы норма шығармашылық басқармасының
бас сарапшылары,
C-4, 2 бірлік, № 3-3-1, № 3-3-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе ветеринария саласында жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Мал шаруашылығы саласындағы нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; асыл тұқымды іс саласындағы қызметтің шетелдік тәжірибесін талдау, Қазақстан Республикасында асыл тұқымды малдар мен табындардың асыл тұқымдық кітабын және Мемлекеттік Тізілімін жүргізу, асыл тұқымды істі жетілдіру бойынша, отандық және шетелдік инвестициялардың басымдық бағыттары, сондай-ақ мал шаруашылығы өнімдерін өндіруді мемлекеттік қолдау бойынша ұсыныстар енгізу; асыл тұқымды мал шаруашылығы базасының жай-күйі мен дамуына талдау жүргізу, бойынша шаруашылық жүргізуші субъектілерді ұйымдастыру-құқықтық нысандары, малдардың түрлік және тұқымдық құрамы, өнімділігі, төлдің түсімі және асыл тұқымды төлді сату көлемі бойынша топтастыру; салықтық және кедендік саясат арқылы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің мүдделерін қорғау бойынша, импорттық кедендік бажды уақтылы енгізу, мал шаруашылығы өнімдеріне импорттық квоталарды белгілеу бойынша ұсыныстар енгізу; инвестициялық жобаларды және алдыңғы технологияларды, мал шаруашылығы (асыл тұқымды) өнімінің экспорты-импортын, мемлекеттік қолдауды енгізу; бекітілген саладағы, сондай-ақ, алыс және жақын шетелдердегі негізгі көрсеткіштерге мониторинг жүргізу, талдау, болжау және саланы дамыту, жаңа технологиялар трансферті бойынша ұсыныстар енгізу; асыл тұқымдық істегі мемлекетаралық байланысты дамыту бойынша жұмыстарға қатысу; асыл тұқымды мал шаруашылығындағы субъектілердің қызметіне мониторинг жүргізу және асыл тұқымды желіні кеңейту бойынша ұсыныс енгізу; асыл тұқымды өнімнің (материалдың) экспорты-импорты мәселесі бойынша талдау жүргізу және ұсыныс енгізу; асыл тұқымды мал шаруашылығы және құс шаруашылығы саласындағы сынақтан өткен селекциялық жетістіктерді ауыл шаруашылығы өндірісіне енгізу мониторингі; асыл тұқымды мал шаруашылығы мәселелері бойынша комиссия жұмысына қатысу; талдамалық ақпаратты, сондай-ақ, Ауыл шаруашылығы министрінің блогында және бұқаралық ақпарат құралдарында орналасқан азаматтардың сұрақтарына жауаптарды жинақтау және орналастыру.

28. Главные эксперты управления нормотворчества в области
животноводства Департамента производства и переработки
животноводческой продукции,
категория С-4, 2 единицы, № 3-3-1, № 3-3-2
Категория
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере ветеринарии.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов в области животноводства; анализ зарубежного опыта организации службы в области племенного дела, ведения племенной книги и Государственного Регистра племенных животных и стад в Республике Казахстан, внесение предложений по совершенствованию племенного дела, по приоритетным направлениям отечественных и зарубежных инвестиций, а также государственной поддержке производства животноводческой продукции; проведение анализа состояния и развития базы племенного животноводства, группировка хозяйствующих субъектов по организационно-правовым формам, видовому и породному составу, продуктивности животных, поступлению приплода и объемов реализации племенного молодняка; внесение предложений по защите интересов сельскохозяйственных товаропроизводителей через налоговую и таможенную политику, по своевременному введению импортных таможенных пошлин, установления импортных квот на животноводческую продукцию; внедрение передовых технологий и инвестиционных проектов, экспорта-импорта животноводческой (племенной) продукции, государственной поддержки; мониторинг, анализ, прогнозирование основных показателей в закрепленной отрасли, а также в странах ближнего и дальнего зарубежья и внесение предложений по развитию отрасли, трансферту новых технологий; участие в работе по развитию межгосударственных связей в племенном деле; мониторинг деятельности субъектов в области племенного животноводства и внесение предложений по расширению племенной сети; анализ и внесение предложений по вопросам экспорта-импорта племенной продукции (материала); мониторинг внедрения в сельскохозяйственное производство апробированных селекционных достижений в области племенного животноводства и птицеводства; участие в работе комиссии по вопросам племенного животноводства; свод и размещение аналитической информации, а также ответов на вопросы граждан, размещенных на блоге Министра сельского хозяйства и средствах массовой информации.

29. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу
департаменті
Мал шаруашылығы саласындағы норма шығармашылық
басқармасының сарапшысы,
C-5, 1 бірлік, № 3-3-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе ветеринария саласында жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеті
Асыл тұқымды іс саласындағы қызметтің шетелдік тәжірибесін талдау, мал шаруашылығы саласындағы нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасында асыл тұқымды малдар мен табындардың асыл тұқымдық кітабын және Мемлекеттік Тізілімін жүргізу, асыл тұқымды істі жетілдіру бойынша, отандық және шетелдік инвестициялардың басымдық бағыттары, сондай-ақ мал шаруашылығы өнімдерін өндіруді мемлекеттік қолдау бойынша ұсыныстар енгізу; бекітілген саладағы, сондай-ақ, алыс және жақын шетелдердегі негізгі көрсеткіштерге мониторинг жүргізу, талдау, болжау және оларды дамыту, жаңа технологиялар трансферті бойынша ұсыныстар енгізу; асыл тұқымдық істегі мемлекетаралық байланысты дамыту бойынша жұмыстарға қатысу; асыл тұқымды мал шаруашылығындағы субъектілердің қызметіне мониторинг жүргізу және асыл тұқымды желіні кеңейту бойынша ұсыныс енгізу; асыл тұқымды өнімнің (материалдың) экспорты-импорты мәселесі бойынша талдау жүргізу және ұсыныс енгізу; талдамалық ақпаратты, сондай-ақ, Ауыл шаруашылығы министрінің блогында және бұқаралық ақпарат құралдарында орналасқан азаматтардың сұрақтарына жауаптарды жинақтау және орналастыру.

29. Эксперт управления нормотворчества в области животноводства
Департамента производства и переработки животноводческой
продукции, категория С–5, 1 единица, № 3-3-3
Категория
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства) или в сфере ветеринарии, или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Осуществление анализа зарубежного опыта организации службы в области племенного дела, участие в разработке нормативных правовых актов в области животноводства; ведения племенной книги и Государственного Регистра племенных животных и стад в Республике Казахстан, внесение предложений по совершенствованию племенного дела, по приоритетным направлениям отечественных и зарубежных инвестиций, а также государственной поддержке производства животноводческой продукции; мониторинг, анализ, прогнозирование основных показателей в закрепленной отрасли, а также в странах ближнего и дальнего зарубежья и внесение предложений по их развитию, трансферту новых технологий; участие в работе по развитию межгосударственных связей в племенном деле; мониторинг деятельности субъектов в области животноводства и внесение предложений по расширению племенной сети; анализ и внесение предложений по вопросам экспорта-импорта племенной продукции (материала); свод и размещение аналитической информации, а также ответов на вопросы граждан, размещенных на блоге Министра сельского хозяйства и средствах массовой информации.

30. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу
департаменті
Мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 3-4-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша) немесе азық-түлік өнімдерінің технологиясы), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; мемлекеттік, салалық және секторалдық бағдарламаларды әзірлеу және іске асырылуын үйлестіру; мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу өнімдерінің жай-күйі мен даму мониторингі; мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу өнімдерінің дамуын болжауды жүзеге асыру; мал шаруашылығы өнімдері мен оны қайта өңдеу өнімдерінің отандық және әлемдік өндірісін, экспортын, импортын талдау; мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу өнімдерінің түрлері бойынша өндірістік-шаруашылық қызметтің нәтижелерін талдау; мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласын дамытуға бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; алдыңғы қатарлы халықаралық тәжірибені ескере отырып, елдің азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласын мемлекеттік қолдау жөніндегі шараларды әрі қарай жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындарды қолдауды көздейтін республикалық бюджеттік бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру; мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласында мамандар дайындайтын бейінді ғылыми зерттеу институттарымен, жоғары және орта оқу орындарымен ынтымақтастық; отандық мал шаруашылығы өнімі мен оны қайта өңдеу өнімдерін жылжыту мақсатында ішкі және сыртқы нарықтарды талдау; мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласындағы бизнес-жоспарларға, инвестициялық жобаларға қорытындылар, салалық сараптамалар және Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бөлігінде өзге де қорытындылар дайындау; басшылыққа және жоғары тұрған органдарға қажетті ақпарат дайындау, анықтамаларды және басқа да құжаттарды жасау; Департамент, Министрлік басшылығының Департаменттің құзыретіне кіретін басқа да тапсырмаларын орындау.

30. Руководитель управления переработки животноводческой
продукции Департамента производства и переработки
животноводческой продукции,
категория С-3, 1 единица, № 3-4-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства), или в сфере технических наук и технологий (технология перерабатывающих производств (по отраслям) или технология продовольственных продуктов), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление)
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; участие в реализации государственной политики в области переработки животноводческой продукции; разработка и координация реализации государственных, отраслевых и секторальных программ; мониторинг состояния и развития продукции переработки животноводческой продукции; осуществление прогноза развития продукции переработки животноводческой продукции; анализ отечественного и мирового производства, экспорта, импорта животноводческой продукции и продуктов ее переработки; анализ результатов производственно-хозяйственной деятельности по видам продукции переработки животноводческой продукции; разработка проектов нормативных правовых актов, направленных на развитие сферы переработки животноводческой продукции; выработка предложений по дальнейшему совершенствованию мер по обеспечению продовольственной безопасности страны, государственной поддержке сферы переработки животноводческой продукции с учетом передового международного опыта; разработка и реализация республиканских бюджетных программ, предусматривающих поддержку предприятий по переработке животноводческой продукции; сотрудничество с профильными научно-исследовательскими институтами, высшими и средними учебными заведениями, выпускающими специалистов в области переработки животноводческой продукции; анализ внутреннего и внешних рынков с целью продвижения отечественной животноводческой продукции и продуктов ее переработки; подготовка заключений к бизнес-планам, инвестиционным проектам в области переработки животноводческой продукции, отраслевой экспертизы, и иные заключения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; подготовка для руководства и вышестоящих органов информации, составление справок и других документов; выполнение иных поручения руководства Департамента, Министерства, входящих в компетенцию Департамента.

31. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу
департаменті
Мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу басқармасының бас
сарапшылары,
C-4, 2 бірлік, № 3-4-1, № 3-4-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша) немесе азық-түлік өнімдерінің технологиясы, немесе стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу өнімдерінің жай-күйі мен дамуына мониторингті жүзеге асыру; мал шаруашылығы өнімдері мен оны қайта өңдеу өнімдерінің отандық және әлемдік өндірісін, экспортын, импортын талдау; мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласын дамытуға бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; алдыңғы қатарлы халықаралық тәжірибені ескере отырып, елдің азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласын мемлекеттік қолдау жөніндегі шараларды әрі қарай жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу; мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласында мамандар дайындайтын бейінді ғылыми зерттеу институттарымен, жоғары және орта оқу орындарымен ынтымақтастық; отандық мал шаруашылығы өнімі мен оны қайта өңдеу өнімдерін жылжыту мақсатында ішкі және сыртқы нарықтарды талдау; мал шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласындағы бизнес-жоспарларға, инвестициялық жобаларға қорытындылар, салалық сараптамалар және Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бөлігінде өзге де қорытындылар дайындау.

31. Главные эксперты управления переработки
животноводческой продукции Департамента производства и
переработки животноводческой продукции,
категория С-4, 2 единицы, № 3-4-1, № 3-4-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства), или в сфере технических наук и технологий (технология перерабатывающих производств (по отраслям) или технология продовольственных продуктов, или стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Осуществление мониторинга состояния и развития продукции переработки животноводческой продукции; анализа отечественного и мирового производства, экспорта, импорта сельскохозяйственной продукции животноводства и продуктов его переработки; разработка проектов нормативных правовых актов, направленных на развитие сферы переработки животноводческой продукции; выработка предложений по дальнейшему совершенствованию мер по обеспечению продовольственной безопасности страны, государственной поддержке сферы переработки животноводческой продукции, с учетом передового международного опыта; сотрудничество с профильными научно-исследовательскими институтами, высшими и средними учебными заведениями, выпускающими специалистов в области переработки животноводческой продукции; анализ внутреннего и внешних рынков с целью продвижения отечественной животноводческой продукции и продуктов ее переработки; подготовка заключений к бизнес-планам, инвестиционным проектам в области переработки животноводческой продукции, отраслевые экспертизы, и иных заключений в части вопросов, входящих в компетенцию Департамента.

33. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және
фитосанитариялық қауіпсіздік департаментінің директоры,
С-1 санаты, 1 бірлік, № 4-0-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе топырақтану және агрохимия, немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе жеміс-көкөніс шаруашылығы, немесе аграрлық техника және технология), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша) немесе азық-түлік өнімдерінің технологиясы), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық жасау; өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу (оның ішінде өсімдік шаруашылығындағы техникалық саясат) және фитосанитариялық қауіпсіздік саласындағы стратегиялық жоспарларды, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; саланың дамуына мониторинг жүргізу және талдау, өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу (оның ішінде өсімдік шаруашылығындағы техникалық саясат) және фитосанитариялық қауіпсіздік мәселелері бойынша мемлекеттік аграрлық саясатты әзірлеу; өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу (оның ішінде өсімдік шаруашылығындағы техникалық саясат) және фитосанитариялық қауіпсіздік мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді, халықаралық ынтымақтастық жөніндегі келісімдерді әзірлеуге қатысу және келісу; Министрліктің халықаралық ұйымдарға қатысу мәселелері бойынша ұсыныстар жасауға қатысу; өз құзыреті шегінде халықаралық сарапшылармен, ұйымдармен бірлескен жобаларды әзірлеу бойынша жұмыс жүргізу; Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру, бақылау және үйлестіру; Департаменттің құрылымы бойынша ұсыныстар енгізу; Департамент қызметкерлерінің міндеттерін бөлу; Департамент қызметкерлерін қызметке тағайындау және қызметтен босату, оларды ынталандыру және тәртіптік жаза қолдану шаралары бойынша ұсыныстар енгізу.

33. Директор Департамента производства и переработки
растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности,
категория С-1, 1 единица, № 4-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или почвоведение и агрохимия, или защита и карантин растений, или плодоовощеводство, или аграрная техника и технология), или в сфере технических наук и технологий (технология перерабатывающих производств (по отраслям) или технология продовольственных продуктов), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента; участие в разработке стратегических планов, государственных и отраслевых программ в сфере производства и переработки растениеводческой продукции (в том числе технической политики в растениеводстве) и фитосанитарной безопасности, мониторинг и анализ развития отрасли и выработка государственной аграрной политики по вопросам производства и переработки растениеводческой продукции (в том числе технической политики в растениеводстве) и фитосанитарной безопасности, участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов, соглашений по международному сотрудничеству по вопросам производства и переработки растениеводческой продукции (в том числе технической политики в растениеводстве) и фитосанитарной безопасности принятие участия в выработке предложений по вопросам участия Министерства в международных организациях; проведение в пределах компетенции работы с международными экспертами, организациями по разработке совместных проектов;
организация, контроль и координация деятельности структурных подразделений Департамента; внесение предложений по структуре Департамента; распределение обязанностей сотрудников Департамента; внесение предложений по назначению и освобождению от должности работников Департамента, по принятию мер по поощрению и наложению дисциплинарных взысканий.

34. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және
фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті директорының
орынбасары,
С-2 санаты, 1 бірлік, № 4-0-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе топырақтану және агрохимия, немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе жеміс-көкөніс шаруашылығы, немесе аграрлық техника және технология), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша) немесе азық-түлік өнімдерінің технологиясы), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру; өсімдік шаруашылығы, егіншілік, астық нарығы, тұқым шаруашылығы және сорт сынау саласындағы стратегиялық жоспарларды, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; саланың дамуына мониторинг жүргізу және талдау, өсімдік шаруашылығы, егіншілік, сорт сынау және тұқым шаруашылығы, астық нарығы бойынша мемлекеттік аграрлық саясатты әзірлеу; өсімдік шаруашылығы, егіншілік, тұқым шаруашылығы және сорт сынау, астық нарығы мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді, халықаралық ынтымақтастық жөніндегі келісімдерді әзірлеуге және келісуге қатысу.

34. Заместитель директора Департамента производства и
переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной
безопасности, категория С-2, 1 единица, № 4-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или почвоведение и агрохимия, или защита и карантин растений или плодоовощеводство, или аграрная техника и технология), или в сфере технических наук и технологий (технология перерабатывающих производств (по отраслям) или технология продовольственных продуктов), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента; участие в разработке стратегических планов, государственных и отраслевых программ в сфере растениеводства, земледелия, зернового рынка, семеноводства и сортоиспытания; мониторинг и анализ развития отрасли и выработка государственной аграрной политики по вопросам растениеводства, земледелия, семеноводства и сортоиспытания, зернового рынка; участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов, соглашений по международному сотрудничеству по вопросам растениеводства, земледелия, семеноводства и сортоиспытания, зернового рынка.

35. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және
фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті директорының
орынбасары,
С-2 санаты, 1 бірлік, № 4-0-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе топырақтану және агрохимия, немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе жеміс-көкөніс шаруашылығы, немесе аграрлық техника және технология), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша) немесе азық-түлік өнімдерінің технологиясы), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру; өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу, өсімдік шаруашылығындағы техникалық саясат және фитосанитариялық қауіпсіздік саласындағы стратегиялық жоспарларды, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; саланың дамуына мониторинг жүргізу және талдау, өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу, өсімдік шаруашылығындағы техникалық саясат және фитосанитариялық қауіпсіздік мәселелері бойынша мемлекеттік аграрлық саясатты әзірлеу; өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу, өсімдік шаруашылығындағы техникалық саясат және фитосанитариялық қауіпсіздік мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді, халықаралық ынтымақтастық жөніндегі келісімдерді әзірлеуге және келісуге қатысу; Министрліктің халықаралық ұйымдарға қатысу мәселелері бойынша ұсыныстар жасауға қатысу; өз құзыреті шегінде халықаралық сарапшылармен, ұйымдармен бірлескен жобаларды әзірлеу бойынша жұмыс жүргізу.

35. Заместитель директора Департамента производства и
переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной
безопасности категория С-2, 1 единица, № 4-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или почвоведение и агрохимия, или защита и карантин растений, или плодоовощеводство, или аграрная техника и технология), или в сфере технических наук и технологий (технология перерабатывающих производств (по отраслям) или технология продовольственных продуктов), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента; участие в разработке стратегических планов, государственных и отраслевых программ в сфере переработки растениеводческой продукции, технической политики в растениеводстве и фитосанитарной безопасности; мониторинг и анализ развития отрасли и выработка государственной аграрной политики по вопросам переработки растениеводческой продукции, технической политики в растениеводстве и фитосанитарной безопасности; участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов, соглашений по международному сотрудничеству по вопросам переработки растениеводческой продукции, технической политики в растениеводстве и фитосанитарной безопасности; принятие участия в выработке предложений по вопросам участия Министерства в международных организациях; проведение в пределах компетенции работы с международными экспертами, организациями по разработке совместных проектов.

36. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және
фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті Өсімдік шаруашылығын
дамыту стратегиясы басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 4-1-0
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе топырақтану және агрохимия, немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе жеміс-көкөніс шаруашылығы), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау және ұйымдастыру; өсімдік шаруашылығы, астық нарығы саласындағы стратегиялық жоспарларды, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; саланың дамуына мониторинг және талдау жасау және өсімдік шаруашылығы, астық нарығы мәселелері бойынша мемлекеттік аграрлық саясатты әзірлеу, өсімдік шаруашылығы және астық нарығы, өсімдік шаруашылығындағы техникалық реттеу мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді, халықаралық ынтымақтастық жөніндегі келісімдерді әзірлеуге және келісуге қатысу.
37. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және
фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті Өсімдік шаруашылығын
дамыту стратегиясы басқармасының бас сарапшылары,
С-4 санаты, 3 бірлік, № 4-1-1, № 4-1-2, № 4-1-3
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе топырақтану және агрохимия, немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе жеміс-көкөніс шаруашылығы), немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі

36. Руководитель управления стратегии развития растениеводства
Департамента производства и переработки растениеводческой
продукции и фитосанитарной безопасности, категория С-3, 1
единица, № 4-1-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или почвоведение и агрохимия, или защита и карантин растений, или плодоовощеводство) или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация работы Управления; участие в разработке стратегических планов, государственных и отраслевых программ в сфере растениеводства, зернового рынка, мониторинг и анализ развития отрасли и выработка государственной аграрной политики по вопросам растениеводства, зернового рынка; участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов, соглашений по международному сотрудничеству по вопросам растениеводства и зернового рынка, технического регулирования в растениеводстве.
37. Главные эксперты управления стратегии развития
растениеводства Департамента производства и переработки
растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности,
категория С-4, 3 единицы, № 4-1-1, № 4-1-2, № 4-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук агрономия или почвоведение и агрохимия, или защита и карантин растений, или плодоовощеводство), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент).
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Өсімдік шаруашылығы мен астық нарығы саласының жай-күйіне мониторинг жүргізу және талдау және даму перспективаларын айқындауға қатысу, өсімдік шаруашылығы мен астық нарығы саласындағы стратегиялық жоспарларды, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге қатысу, өсімдік шаруашылығы және астық нарығын реттеу жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу және келісу, өсімдік шаруашылығы және астық нарығы мәселелері бойынша шетелдермен ғылыми-техникалық және экономикалық ынтымақтастыққа қатысу, өсімдік шаруашылығы және астық нарығы мәселелері бойынша бюджеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу.
38. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу
және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті
Өсімдік шаруашылығын дамыту стратегиясы басқармасының
сарапшылары,
С-5 санаты, 4 бірлік, № 4-1-4, № 4-1-5, № 4-1-6, № 4-1-7
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе топырақтану және агрохимия, немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе жеміс-көкөніс шаруашылығы), немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша) жоғары білім
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Өсімдік шаруашылығы, астық нарығы саласының жай-күйі мен даму перспективаларына мониторинг жүргізу және талдау; ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру технологияларын дамыту, жетілдіру жөніндегі мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; өсімдік шаруашылығы, астық нарығын реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларді әзірлеуге және келісуге қатысу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Мониторинг, анализ состояния и участие в определении перспектив развития отрасли растениеводства и зернового рынка; участие в разработке стратегических планов, государственных и отраслевых программ в сфере растениеводства и рынка зерна; участие в разработке и согласовании и нормативных правовых актов по вопросам растениеводства и регулирования рынка; участие в научно-техническом и экономическом сотрудничестве с зарубежными странами по вопросам растениеводства и рынка зерна; участие в разработке бюджетных программ по вопросам растениеводства и рынка зерна.
38. Эксперты управления стратегии развития растениеводства
Департамента производства и переработки растениеводческой
продукции и фитосанитарной безопасности,
категория С-5, 4 единицы, № 4-1-4, № 4-1-5, № 4-1-6, № 4-1-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или почвоведение и агрохимия, или защита и карантин растений, или плодоовощеводство), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика), или в сфере технических наук и технологий (стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям)
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Мониторинг, анализ состояния и перспектив развития отрасли растениеводства зернового рынка; участие в разработке государственных программ по развитию, совершенствованию технологии возделывания сельскохозяйственных культур; участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов по вопросам растениеводства, регулирования зернового рынка.

39. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу
және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті
Тұқым шаруашылығы және сорт сынау басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 4-2-0
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе топырақтану және агрохимия, немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе жеміс-көкөніс шаруашылығы), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика) жоғары білім
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық жасау және ұйымдастыру; тұқым шаруашылығы және сорт сынау саласындағы стратегиялық жоспарларды, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; саланың дамуына мониторинг жүргізу және талдау және тұқым шаруашылығы және сорт сынау мәселелері бойынша мемлекеттік аграрлық саясатты әзірлеу; тұқым шаруашылығы және сорт сынау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, халықаралық ынтымақтастық жөніндегі келісімдерді әзірлеуге және келісуге қатысу.
40. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу
және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті
Тұқым шаруашылығы және сорт сынау басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 4-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе топырақтану және агрохимия, немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе жеміс-көкөніс шаруашылығы), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика) жоғары білім
Жұмыс тәжірибесі

39. Руководитель управления семеноводства и сортоиспытания
Департамента производства и переработки
растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности,
категория С-3, 1 единица, № 4-2-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или почвоведение и агрохимия, или защита и карантин растений, или плодоовощеводство), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистарции нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация работы Управления; участие в разработке стратегических планов, государственных и отраслевых программ в сфере семеноводства и сортоиспытания; мониторинг и анализ развития отрасли и выработка государственной аграрной политики по вопросам семеноводства и сортоиспытания; участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов, соглашений по международному сотрудничеству по вопросам семеноводства и сортоиспытания.
40. Главный эксперт управления семеноводства и сортоиспытания
Департамента производства и переработки
растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности,
категория С-4, 1 единица, № 4-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или почвоведение и агрохимия, или защита и карантин растений, или плодоовощеводство), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика).
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Тұқым шаруашылығы және сорт сынау саласындағы стратегиялық жоспарларды, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; саланың дамуына мониторинг жүргізу және талдау және тұқым шаруашылығы және сорт сынау мәселелері бойынша мемлекеттік аграрлық саясатты әзірлеу; тұқым шаруашылығы және сорт сынау мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, халықаралық ынтымақтастық жөніндегі келісімдерді әзірлеуге және келісуге қатысу.
41. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу
және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті
Тұқым шаруашылығы және сорт сынау басқармасының сарапшылары,
С-5 санаты, 3 бірлік, № 4-2-2, № 4-2-3, № 4-2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе топырақтану және агрохимия, немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе жеміс-көкөніс шаруашылығы), немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика) жоғары білім
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Тұқым шаруашылығы және сорт сынау саласының жай-күйі мен даму перспективаларына мониторинг жүргізу және талдау; ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру технологияларын дамыту, жетілдіру жөніндегі мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; тұқым шаруашылығы және сорт сынау мәселелері жөніндегі заңдар мен нормативтік құқықтық актілердің жобасын әзірлеу (әзірлеуге қатысу) және келісу; ғылыми-зерттеу институттарымен және Ауыл шаруашылығы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерімен бірлесе отырып, ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру технологияларын дамыту, өңірлік мамандандыру, жетілдіру мәселелері бойынша ұсынымдар әзірлеу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке стратегических планов, государственных и отраслевых программ в сфере семеноводства и сортоиспытания; мониторинг и анализ развития отрасли и выработка государственной аграрной политики по вопросам семеноводства и сортоиспытания; участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов, соглашений по международному сотрудничеству по вопросам семеноводства и сортоиспытания.
41. Эксперты управления семеноводства и сортоиспытания
Департамента производства и переработки
растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности,
категория С-5, 3 единицы, № 4-2-2, № 4-2-3, № 4-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или почвоведение и агрохимия, или защита и карантин растений, или плодоовощеводство), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Мониторинг и анализ состояния и перспектив развития отрасли семеноводства и сортоиспытания; участие в разработке государственных программ по развитию, совершенствованию технологии возделывания сельскохозяйственных культур; разработка (участие в разработке) и согласовании проектов законов и нормативных правовых актов по вопросам семеноводства и сортоиспытания; разработка совместно с научно-исследовательскими институтами и структурными подразделениями Министерства сельского хозяйства рекомендаций по вопросам развития, региональной специализации, совершенствования технологии возделывания сельскохозяйственных культур.

42. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу
және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті
Өсімдік шаруашылығындағы техникалық саясат басқармасының
басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 4-3-0
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (аграрлық техника және технология немесе агрономия), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша) немесе стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика) жоғары білім
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау және ұйымдастыру; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; өсімдік шаруашылығын механикаландыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; өсімдік шаруашылығындағы техникалық саясат саласындағы мемлекеттік, салалық және секторалдық бағдарламаларды әзірлеу және іске асырылуын үйлестіру; агроөнеркәсіптік кешеннің техникалық жарақтандырылу деңгейінің жай-күйі мен дамуына мониторинг жүргізу; өсімдік шаруашылығын механикаландыру, техникалық инспекция саласында нормативтік қамтамасыз етуге қатысу.
43. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу
және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті
Өсімдік шаруашылығындағы техникалық саясат басқармасының бас
сарапшылары,

42. Руководитель управления технической политики в
растениеводстве Департамента производства и переработки
растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности,
категория С-3, 1 единица, № 4-3-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (аграрная техника и технология или агрономия) или в сфере технических наук и технологий (технологические машины и оборудование (по отраслям) или стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация работы Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; участие в реализации государственной политики в области механизации растениеводства; разработка и координация реализации государственных, отраслевых и секторальных программ в области технической политики в растениеводстве; мониторинг состояния и развития уровня технической оснащенности агропромышленного комплекса; участие в нормативном обеспечении в сфере механизации растениеводства, технической инспекции.
43. Главные эксперты управления технической политики в
растениеводстве Департамента производства и переработки
растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности,

С-4 санаты, 2 бірлік, № 4-3-1, № 4-3-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (аграрлық техника және технология), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит) жоғары білім
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Өсімдік шаруашылығын механикаландыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; өсімдік шаруашылығындағы техникалық саясат саласындағы мемлекеттік, салалық және секторалдық бағдарламаларды әзірлеу және іске асырылуын үйлестіру; агроөнеркәсіптік кешеннің техникалық жарақтандырылу деңгейінің жай-күйі мен дамуына мониторинг жүргізу; өсімдік шаруашылығын механикаландыру, техникалық инспекция саласында нормативтік қамтамасыз етуге қатысу; тұжырымдамаларды, нормативтік құқықтық актілерді, нормативтік және әдістемелік құжаттарды, ведомстволық статистикалық есептілік нысандарын және оларды толтыру тәртібін, бюджеттік бағдарламаларды, қолда бар машина-трактор паркінің жұмыс істеу қабілетін қамтамасыз ету және сақтау жөніндегі шараларды әзірлеуге қатысу.
44. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу
және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті
Өсімдік шаруашылығындағы техникалық саясат басқармасының
сарапшылары,

категория С–4, 2 единицы, № 4-3-1, № 4-3-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (аграрная техника и технология), или в сфере технических наук и технологий (технологические машины и оборудование (по отраслям), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственной политики в области механизации растениеводства; разработка и координация реализации государственных, отраслевых и секторальных программ в области технической политики в растениеводстве; мониторинг состояния и развития уровня технической оснащенности агропромышленного комплекса; участие в нормативном обеспечении в сфере механизации растениеводства, технической инспекции; участие в разработке концепций, нормативных правовых актов, нормативных и методических документов, форм ведомственной статистической отчетности и порядка их заполнения, бюджетных программ, мер по обеспечению и сохранению работоспособности существующего машинно-тракторного парка.
44. Эксперты управления технической политики в растениеводстве
Департамента производства и переработки
растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности,

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; мемлекеттің аграрлық және өңірлік саясатын, стратегиялық жоспарларды қалыптастыруға қатысу; фитосанитариялық қауіпсіздік және химияландыру саласындағы мемлекеттік және өзге бағдарламалар мен жобаларды қалыптастыруға қатысу; фитосанитариялық қауіпсіздік және химияландыру саласының дамуын болжау; фитосанитариялық қауіпсіздік және химияландыру мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді, халықаралық ынтымақтастық жөніндегі келісімдерді әзірлеуге және келісуге қатысу; министрліктің халықаралық ұйымдарға қатысуы мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; бюджеттік бағдарламаларды талдауға қатысу және бюджеттік өтінімдерді дайындау; басшылықтың жекелеген тапсырмаларын орындау.
46. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу
және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті
Фитосанитариялық қауіпсіздік және химияландыру
басқармасының бас сарапшылары,
С-4 санаты, 2 бірлік, № 4-4-1, № 4-4-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе топырақтану және агрохимия), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (органикалық заттардың химиялық технологиясы немесе органикалық емес заттардың химиялық технологиясы), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; участие в формировании аграрной и региональной политики государства, стратегических планов; участие в формировании государственных и иных программ и проектов в сфере фитосанитарной безопасности и химизации; прогнозирование развития отрасли фитосанитарной безопасности и химизации; участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов, соглашений по международному сотрудничеству по вопросам фитосанитарной безопасности и химизации; принятие участия в выработке предложений по вопросам участия Министерства в международных организациях; участие в анализе бюджетных программ и подготовка бюджетных заявок; выполнение отдельных поручений руководства.
46. Главные эксперты управления фитосанитарной безопасности и
химизации Департамента производства и переработки
растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности,
категория С-4, 2 единицы, № 4-4-1, № 4-4-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или защита и карантин растений, или почвоведение и агрохимия), или в сфере технических наук и технологий (химическая технология органических веществ или химическая технология неорганических веществ), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шегінде фитосанитариялық қауіпсіздік пен химияландырудың жай-күйі мен даму перспективаларына талдау жасау; фитосанитариялық қауіпсіздік және химияландыру бойынша мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; фитосанитариялық қауіпсіздік және химияландыру мәселелері бойынша заңдар мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге және келісуге қатысу; ғылыми-өндірістік орталықтармен бірлесе отырып, жерді фитосанитариялық қауіпсіздік мәселелері бойынша ұсынымдар әзірлеу; фитосанитариялық қауіпсіздік және химияландыру мәселелері бойынша шетелдермен ғылыми-техникалық және экономикалық ынтымақтастыққа қатысу; фитосанитариялық қауіпсіздік мәселелері бойынша бюджеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; басшылықтың жекелеген тапсырмаларын орындау.
47. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу
және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті
Фитосанитариялық қауіпсіздік және химияландыру басқармасының
сарапшылары,
С-5 санаты, 2 бірлік, № 4-4-3, № 4-4-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе топырақтану және агрохимия), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (органикалық заттардың химиялық технологиясы немесе органикалық емес заттардың химиялық технологиясы), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Анализ состояния и перспектив развития фитосанитарной безопасности и химизации в пределах компетенции Министерства, участие в разработке государственных программ по фитосанитарной безопасности и химизации; участие в разработке и согласование проектов законов и нормативных правовых актов по вопросам фитосанитарной безопасности и химизации; участие в разработке и согласование проектов нормативных правовых актов в области фитосанитарной безопасности и химизации; разработка совместно с научно-производственными центрами рекомендаций по вопросам фитосанитарной безопасности; участие в научно-техническом и экономическом сотрудничестве с зарубежными странами по вопросам фитосанитарной безопасности и химизации; участие в разработке бюджетных программ по вопросам фитосанитарной безопасности и химизации; выполнение отдельных поручений руководства.
47. Эксперты управления фитосанитарной безопасности и химизации
Департамента производства и переработки
растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности,
категория С-5, 2 единицы, № 4-4-3, № 4-4-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или защита и карантин растений, или почвоведение и агрохимия), или в сфере технических наук и технологий (химическая технология органических веществ или химическая технология неорганических веществ), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құзыреті шегінде фитосанитариялық қауіпсіздік пен химияландырудың жай-күйі мен даму перспективаларына талдау жасау; фитосанитариялық қауіпсіздік және химияландыру мәселелері бойынша заң жобалары мен нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге және келісуге қатысу; фитосанитариялық қауіпсіздік және химияландыру саласындағы нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізу; фитосанитариялық қауіпсіздік және химияландыру саласында мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу.
48. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу
және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті
Өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу басқармасының
басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 4-5-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша) немесе азық-түлік өнімдерінің технологиясы), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе есеп және аудит), немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; мемлекеттік, салалық және секторалдық бағдарламаларды әзірлеу және іске асырылуын үйлестіру; өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу өнімдерінің жай-күйі мен даму мониторингі; өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу өнеркәсібі салаларының дамуын болжауды жүзеге асыру; өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеудің отандық және әлемдік өндірісін, экспортын, импортын талдау; қызмет салалары мен түрлері бойынша өндірістік-шаруашылық қызметтің нәтижелерін талдау; өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласын дамытуға бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; алдыңғы қатарлы халықаралық тәжірибені ескере отырып, өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласын мемлекеттік қолдау бойынша ұсыныстар әзірлеу; өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындарды қолдауды көздейтін республикалық бюджеттік бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру; басшылыққа және жоғары тұрған органдарға қажетті ақпарат дайындау, анықтамаларды және басқа да құжаттарды жасау; Департамент, Министрлік басшылығының Департаменттің құзыретіне кіретін басқа да тапсырмаларын орындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Анализ состояния и перспектив развития фитосанитарной безопасности и химизации в пределах компетенции Министерства; участие в разработке и согласовании законопроектов и нормативных правовых актов по фитосанитарной безопасности и химизации; мониторинг нормативных правовых актов в сфере фитосанитарной безопасности и химизации; участие в разработке государственных программ в отрасли фитосанитарной безопасности и химизации.
48. Руководитель управления переработки растениеводческой
продукции Департамента производства и переработки
растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности,
категория С-3, 1 единица, № 4-5-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере технических наук и технологий (технология перерабатывающих производств (по отраслям) или технология продовольственных продуктов), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление, или учет и аудит), или в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации ормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; участие в реализации государственной политики в области переработки растениеводческой продукции; разработка и координация реализации государственных, отраслевых и секторальных программ; мониторинг состояния и развития продукции переработки растениеводческой продукции; осуществление прогноза развития отраслей перерабатывающей промышленности растениеводческой продукции; анализ отечественного и мирового производства, экспорта, импорта переработки растениеводческой продукции; анализ результатов производственно-хозяйственной деятельности по отраслям и видам деятельности; разработка проектов нормативных правовых актов, направленных на развитие сферы переработки растениеводческой продукции; выработка предложений по государственной поддержке сферы переработки растениеводческой продукции, с учетом передового международного опыта; разработка и реализация республиканских бюджетных программ, предусматривающих поддержку предприятий по переработке растениеводческой продукции, подготовка для руководства и вышестоящих органов информации, составление справок и других документов; выполнение иных поручения руководства Департамента, Министерства, входящих в компетенцию Департамента.

49. Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу
және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті
Өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу басқармасының бас
сарапшылары,
С-4 санаты, 2 бірлік, № 4-5-1, № 4-5-2
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы (салалар бойынша) немесе азық-түлік өнімдерінің технологиясы, немесе биотехнология, немесе стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе есеп және аудит), немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу; мемлекеттік, салалық және секторлық бағдарламалады әзірлеу және іске асырылуын үйлестіру; өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу өнімдерінің жай-күйі мен дамыту мониторингі; өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу өнеркәсібінің салаларын дамыту болжамын жүзеге асыру; өсімдік шаруашылығы өнімдерін отандық және әлемдік өндірісін, экспортын, импортын, қайта өңдеуді талдау; салалар және қызмет түрлері бойынша өндірістік-шаруашылық қызмет нәтижелерін талдау; өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласын дамытуға бағытталған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; алдынғы қатарлы әлемдік тәжірибені ескере отырып, өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу саласын мемлекеттік қолдау жөніндегі ұсыныстарды әзірлеу; өсімдік шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорындарды қолдауды көздейтін республикалық бюджеттік бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру; басшылық және жоғары тұрған органдар үшін ақпарат дайындау, анықтамалар мен басқа құжаттарды жасау; Департамент құзыретіне кіретін Департамент, Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.

49. Главные эксперты управления переработки растениеводческой
продукции Департамента производства и переработки
растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности,
категория С-4, 2 единицы, № 4-5-1, № 4-5-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере технических наук и технологий (технология перерабатывающих производств или технология продовольственных продуктов (по отраслям), или биотехнология, или стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям), в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или финансы, или государственное и местное управление, или учет и аудит), или в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственной политики в области переработки растениеводческой продукции; разработка и координация реализации государственных, отраслевых и секторальных программ; мониторинг состояния и развития продукции переработки растениеводческой продукции; осуществление прогноза развития отраслей перерабатывающей промышленности растениеводческой продукции; анализ отечественного и мирового производства, экспорта, импорта переработки растениеводческой продукции; анализ результатов производственно-хозяйственной деятельности по отраслям и видам деятельности; разработка проектов нормативных правовых актов, направленных на развитие сферы переработки растениеводческой продукции; выработка предложений по государственной поддержке сферы переработки растениеводческой продукции, с учетом передового международного опыта; разработка и реализация республиканских бюджетных программ, предусматривающих поддержку предприятий по переработке растениеводческой продукции, подготовка для руководства и вышестоящих органов информации, составление справок и других документов; выполнение иных поручения руководства Департамента, Министерства, входящих в компетенцию Департамента.

51. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы
департаментінің директоры, С–1 санаты, 1 бірлік, № 5-0-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе әлемдік экономика), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар), немесе құқық саласында (халықаралық құқық немесе юриспруденция), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша), немесе ветеринария саласында, немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе өсімдіктерді қорғау және карантин) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы»Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық жасау; Министрлік басшылығы тапсырмаларының сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қажетті құжаттар мен материалдарды Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелерімен бірге дайындауға Департаменттің қатысуын қамтамасыз ету; Департаменттің құрылымы бойынша ұсыныстар енгізеді; Департамент қызметкерлерінің міндеттерін бөлу; Департаменттің қызметкерлерін қызметке тағайындау және қызметтен босату бойынша, оларды көтермелеу және тәртіптік жаза қолдану бойынша шаралар қабылдау жөнінде ұсыныстар енгізу; Министрліктің алқа отырыстарына, кеңестеріне қатысу; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Министрліктің регламенттеріне және іс жүргізу жөніндегі қолданыстағы нұсқаулықтарға сәйкес Департаментте іс қағаздарының жүргізілуін, сондай-ақ, мемлекеттік құпияның сақталуын қамтамасыз ету. Еуразиялық экономикалық одақ, Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберіндегі халықаралық экономикалық ықпалдастық стратегиясын әзірлеу мәселелері бойынша Департаменттің жұмысын үйлестіру; Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруге байланысты материалдарды дайындау; Кеден одағы мен Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберінде ауыл шаруашылығы өнімдерімен және олардың қайта өңдеу өнімдерімен сауда-саттықты реттеу; шет елдермен, ірі халықаралық ұйымдармен Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы саласындағы ынтымақтастығын нығайту бойынша жұмысты үйлестіру; сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссиялардың отырыстарына материалдар дайындау және олардың жауапты органы ретінде Министрлік айқындалған шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссиялардың отырыстары өткізу бойынша жұмысты үйлестіру; аграрлық азық-түлік нарықтарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру; шет елдермен ауыл шаруашылығы саласындағы халықаралық келісімдерді жасасу бойынша жұмысты үйлестіру; Еуразиялық экономикалық одақтың Ықпалдастық комитетінің жанындағы Агроөнеркәсіптік саясат жөніндегі кеңесінің және Кеңестің жанындағы жұмыс топтарының, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына, Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің Агроөнеркәсіптік кешен мәселелері жөніндегі үкіметаралық кеңесінің және Еуразиялық экономикалық комиссияның отырыстарына материалдар дайындау бойынша жұмысты үйлестіру, сондай-ақ осы отырыстарды Қазақстан Республикасының аумағында өткізу.

51. Директор Департамента экономической интеграции и
агропродовольственных рынков, категория С–1, 1 единица, № 5-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или финансы, или государственное и местное управление, или мировая экономика), или в сфере гуманитарных наук (международные отношения), или в сфере права (международное право или юриспруденция), или в сфере технических наук и технологий (стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям), или в сфере ветеринарии, или в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или защита и карантин растений).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента; организация качественного и своевременного исполнения поручений руководства Министерства; обеспечение участия Департамента в подготовке совместно с другими структурными подразделениями Министерства необходимых документов и материалов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; внесение предложений по структуре Департамента; распределение обязанностей сотрудников Департамента; внесение предложений по назначению и освобождению от должности работников Департамента, по принятию мер по поощрению и наложению дисциплинарных взысканий; участие в заседаниях коллегии Министерства, совещаниях; обеспечение ведения в Департаменте делопроизводства в соответствии с Регламентами Правительства Республики Казахстан, Министерства и действующими инструкциями по делопроизводству, а также сохранность государственных секретов; координация работы Департамента по вопросам разработки стратегии международной экономической интеграции в рамках Евразийского экономического союза, Таможенного Союза, Единого экономического пространства, подготовки материалов, связанных с вступлением во Всемирную Торговую Организацию, регулирования торговли сельскохозяйственными продуктами и продуктами их переработки в рамках Таможенного Союза и Единого экономического пространства; координация работ по укреплению сотрудничества Республики Казахстан с зарубежными странами, крупными международными организациями в области сельского хозяйства; координация работ по подготовке материалов к заседаниям межправительственных комиссий по торгово-экономическому, научно-техническому и культурно-гуманитарному сотрудничеству и проведению заседаний межправительственных комиссий по сотрудничеству с зарубежными странами, ответственным органом которых определено Министерство; формирование государственной политики в сфере регулирования агропродовольственных рынков; координация работ по заключению международных соглашений в области сельского хозяйства с зарубежными странами; координация работ по подготовке материалов к заседаниям Совета по агропромышленной политике при Интеграционном комитете Евразийского экономического союза и рабочих групп при Совете, Межправительственного совета по вопросам агропромышленного комплекса государств-участников Стран Независимых Государств, Таможенного союза и Евразийской экономической комиссии, а также проведение данных заседаний на территории Республики Казахстан

52. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы
департаменті директорының орынбасары,
С–2 санаты, 1 бірлік, № 5-0-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе әлемдік экономика), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар), немесе құқық саласында (халықаралық құқық немесе юриспруденция), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша), немесе ветеринария саласында, немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе өсімдіктерді қорғау және карантин) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық одақ, Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберінде халықаралық экономикалық ықпалдастық стратегиясын әзірлеу, Дүниежүзілік сауда ұйымына кірумен байланысты материалдарды дайындау мәселелері бойынша Департаменттің жұмысын жалпы ұйымдастыру және үйлестіру және Кеден одағы мен Бірыңғай экономикалық кеңестік шеңберінде ауыл шаруашылығы өнімдерімен және оларды қайта өңдеу өнімдерімен сауда-саттықты реттеу мәселелерін қарастыру; шет елдермен, ірі халықаралық ұйымдармен Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы саласындағы ынтымақтастығын нығайту бойынша жұмысты үйлестіру; сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссиялардың отырыстарына материалдар дайындау және олардың жауапты органы ретінде Министрлік айқындалған шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссиялардың отырыстары өткізу бойынша жұмысты үйлестіру; аграрлық азық-түлік нарықтарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру; шет елдермен ауыл шаруашылығы саласындағы халықаралық келісімдерді жасасу бойынша жұмысты үйлестіру; Еуразиялық экономикалық одақтың Ықпалдастық комитетінің жанындағы Агроөнеркәсіптік саясат жөніндегі кеңесінің және Кеңестің жанындағы жұмыс топтарының, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына, Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің Агроөнеркәсіптік кешен мәселелері жөніндегі үкіметаралық кеңесінің және Еуразиялық экономикалық комиссияның отырыстарына материалдар дайындау бойынша жұмысты үйлестіру, сондай-ақ осы отырыстарды Қазақстан Республикасының аумағында өткізу

52. Заместитель директора
Департамента экономической интеграции и агропродовольственных
рынков, категория С-2, 1 единица, № 5-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление, или мировая экономика), или в сфере гуманитарных наук (международные отношения), или в сфере права (международное право или юриспруденция), или в сфере технических наук и технологий (стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям), или в сфере ветеринарии, или в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или защита и карантин растений).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Осуществление организации и координации работы Департамента по вопросам разработки стратегии международной экономической интеграции в рамках Евразийского экономического союза, Таможенного Союза, Единого экономического пространства, подготовки материалов, связанных с вступлением во Всемирную Торговую Организацию, и рассмотрение вопросов регулирования торговли сельскохозяйственными продуктами и продуктами их переработки в рамках Таможенного Союза и Единого экономического пространства; координация работ по укреплению сотрудничества Республики Казахстан с зарубежными странами, крупными международными организациями в области сельского хозяйства; координация работ по подготовке материалов к заседаниям межправительственных комиссий по торгово-экономическому, научно-техническому и культурно-гуманитарному сотрудничеству и проведению заседаний межправительственных комиссий по сотрудничеству с зарубежными странами, ответственным органом которых определено Министерство; формирование государственной политики в сфере регулирования агропродовольственных рынков; координация работ по заключению международных соглашений в области сельского хозяйства с зарубежными странами; координация работ по подготовке материалов к заседаниям Совета по агропромышленной политике при Интеграционном комитете Евразийского экономического союза и рабочих групп при Совете, Межправительственного совета по вопросам агропромышленного комплекса государств-участников Стран Независимых Государств, Таможенного союза и Евразийской экономической комиссии, а также проведение данных заседаний на территории Республики Казахстан

53. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы
департаменті Аграрлық азық-түлік нарығы басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 5-1-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе есеп және аудит), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; аграрлық азық-түлік нарықтарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға, аграрлық азық-түлік нарықтарын әлемдік нарықтарға ілгерілету жөніндегі ұсыныстар дайындауға қатысу; тауар өндіруші жүйені, аграрлық азық-түлік нарығының инфрақұрылымын дамыту жөніндегі ұсыныстар әзірлеу; ауыл шаруашылығы аграрлық азық-түлік нарықтарын құруға әдістемелік қолдау көрсетуді ұйымдастыруға қатысу; ауыл шаруашылығы өнімдері мен азық-түліктің негізгі түрлерінің әлемдік нарықтарының жай-күйін және олардың ішкі азық-түлік нарығындағы бағаларға ықпалын қоса алғанда, негізгі тауарлық топтар бойынша аграрлық азық-түлік нарығының жай-күйіне мониторинг және талдау жүргізу; тамақ өнімдерінің жекелеген түрлерінің, оның ішінде әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының бағаларына мониторинг жүргізу; аграрлық азық-түлік нарығы жай-күйінің мониторингі және болжау мәселелері бойынша ақпараттық-талдау материалдарын дайындау; ішкі аграрлық азық-түлік нарығындағы инфрақұрылымның жай-күйі мен даму үдерістері туралы ақпарат дайындау; аграрлық секторда сауданы тарифтік және тарифтік емес реттеудің мониторингін жүргізу, тауарлардың импорты кезінде ішкі нарықты қорғау бойынша шаралар енгізу жөнінде ұсыныстар дайындау; ауыл шаруашылығы өнімдерімен және оларды қайта өңдеу өнімдерімен сауда-саттықты реттеу мәселелерін қарастыру; Департамент басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау

53. Руководитель управления агропродовольственных рынков
Департамента экономической интеграции и агропродовольственных
рынков, категория С-3, 1 единица, № 5-1-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление, или учет и аудит), или в сфере гуманитарных наук (международные отношения).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления участие в формировании государственной политики в сфере регулирования агропродовольственных рынков; в подготовке предложений по продвижению агропродовольственных рынков на мировые рынки; разработка предложений по развитию товаропроизводящей системы, инфраструктуры агропродовольственного рынка; участие в организации методической поддержки в создании сельскохозяйственных и продовольственных рынков; проведение мониторинга и анализа состояния агропродовольственного рынка по основным товарным группам, включая состояние мировых рынков основных видов сельскохозяйственной продукции и продовольствия, и их влияния на цены внутреннего агропродовольственного рынка; проведение мониторинга цен на отдельные виды продуктов питания, в том числе социально значимые продовольственные товары; подготовка информационно-аналитических материалов по вопросам мониторинга и прогнозирования состояния агропродовольственных рынков; подготовка информаций о состоянии и тенденциях развития инфраструктуры внутреннего агропродовольственного рынка; ведение мониторинга тарифного и нетарифного регулирования торговли в аграрном секторе, подготовка предложений по введению мер по защите внутреннего рынка при импорте товаров, рассмотрение вопросов регулирования торговли сельскохозяйственными продуктами и продуктами их переработки выполнение иных поручений руководства Департамента.

54. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы
департаменті Аграрлық азық-түлік нарығы басқармасының
бас сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 5-1-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (қайта өңдеу өндірісінің технологиясы немесе азық-түлік өнімдерінің технологиясы (салалар бойынша) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Аграрлық азық-түлік нарықтарын әлемдік нарықтарға ілгерілету жөнінде ұсыныстар дайындауға қатысу; аграрлық азық-түлік нарығының тауар өндіру жүйелерін, инфрақұрылымын дамыту жөніндегі ұсыныстар әзірлеу; ауыл шаруашылығы және азық-түлік нарықтарын құруға әдістемелік қолдауды ұйымдастыруға қатысу; ауыл шаруашылығы өнімдері мен азық-түліктің негізгі түрлерінің әлемдік нарықтарының жай-күйін және олардың ішкі азық-түлік нарығындағы бағаларға ықпалын қоса алғанда, негізгі тауарлық топтар бойынша аграрлық азық-түлік нарығының жай-күйіне мониторинг және талдау жүргізу; тамақ өнімдерінің жекелеген түрлерінің, оның ішінде әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының бағаларына мониторинг жүргізу; аграрлық азық-түлік нарығы жай-күйінің мониторингі және болжау мәселелері бойынша ақпараттық-талдау материалдарын дайындау; ішкі аграрлық азық-түлік нарығындағы инфрақұрылымның жай-күйі мен даму үдерістері туралы ақпарат дайындау; Департамент, басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау

54. Главный эксперт управления агропродовольственных рынков
Департамента экономической интеграции и
агропродовольственных рынков, категория С-4, 1 единица, № 5-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере технических наук и технологий (технология перерабатывающих производств или технология продовольственных продуктов (по отраслям)), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или государственное и местное управление), или в сфере гуманитарных наук (международные отношения), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке предложений по продвижению агропродовольственных рынков на мировые рынки; разработка предложений по развитию товаропроводящей системы, инфраструктуры агропродовольственного рынка; участие в организации методической поддержки в создании сельскохозяйственных и продовольственных рынков; проведение мониторинга и анализа состояния агропродовольственного рынка по основным товарным группам, включая состояние мировых рынков основных видов сельскохозяйственной продукции и продовольствия, и их влияния на цены внутреннего агропродовольственного рынка;
проведение мониторинга цен на отдельные виды продуктов питания, в том числе социально значимые продовольственные товары; подготовка информационно-аналитических материалов по вопросам мониторинга и прогнозирования состояния агропродовольственных рынков; подготовка информации о состоянии и тенденциях развития инфраструктуры внутреннего агропродовольственного рынка; выполнение иных поручений руководства Департамента, управления.

55. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы
департаменті
Аграрлық азық-түлік нарығы басқармасының сарапшылары,
С-5 санаты, 2 бірлік, № 5-1-2, № 5-1-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе есеп және аудит), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (ақпараттық жүйелер) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Аграрлық азық-түлік нарықтарын әлемдік нарықтарға ілгерілету жөнінде ұсыныстар дайындауға, ауыл шаруашылығы және азық-түлік нарығын құруға әдістемелік қолдауды ұйымдастыруға қатысу; ауыл шаруашылығы өнімдері мен азық-түліктің негізгі түрлерінің әлемдік нарықтарының жай-күйін және олардың ішкі азық-түлік нарығындағы бағаларға ықпалын қоса алғанда, негізгі тауарлық топтар бойынша аграрлық азық-түлік нарығының жай-күйіне мониторинг және талдау жүргізу; тамақ өнімдерінің жекелеген түрлерінің, оның ішінде әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларының бағаларына мониторинг жүргізу; тұрақтандыру қорын қалыптастыру бойынша жұмыстарды үйлестіруді жүзеге асыру; ішкі аграрлық азық-түлік нарығындағы инфрақұрылымның жай-күйі мен даму үдерістері туралы ақпарат дайындау; Департамент, басқарма басшылығының басқа да тапсырмаларын орындау
56. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы
департаменті Техникалық реттеу және санитариялық,
фитосанитариялық
шаралар мәселелері жөніндегі интеграция басқармасының басшысы,

55. Эксперты управления агропродовольственных рынков
Департамента экономической интеграции и
агропродовольственных рынков, категория С-5, 2 единицы,
№ 5-1-2, № 5-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или учет и аудит), или в сфере технических наук и технологий (информационные системы).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке предложений по продвижению агропродовольственных рынков на мировые рынки, в организации методической поддержки в создании сельскохозяйственных и продовольственных рынков; проведение мониторинга и анализ состояния агропродовольственного рынка по основным товарным группам, включая состояние мировых рынков основных видов сельскохозяйственной продукции и продовольствия, и их влияния на цены внутреннего агропродовольственного рынка; проведение мониторинга цен на отдельные виды продуктов питания, в том числе социально значимые продовольственные товары; осуществление координацию работ по формированию стабилизационного фонда; подготовка информаций о состоянии и тенденциях развития инфраструктуры внутреннего агропродовольственного рынка; выполнение иных поручений руководства Департамента, управления
56. Руководитель управления интеграции по вопросам
технического регулирования и санитарным, фитосанитарным мерам
Департамента экономической интеграции и агропродовольственных

С-3 санаты, 1 бірлік, № 5-2-0
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе әлемдік экономика), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша), немесе биотехнология), немесе ветеринария саласында, немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе өсімдіктерді қорғау және карантин) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік және Дүниежүзілік сауда ұйымы шеңберіндегі ауыл шаруашылығы саласындағы халықаралық экономикалық ықпалдастық стратегиясын әзірлеу мәселелерін үйлестіру; Бірыңғай экономикалық кеңістіктің техникалық реттеу мәселелері, санитариялық және фитосанитариялық шараларды қолдану жөніндегі шарттық-құқықтық базасын қалыптастыру бойынша жұмысқа қатысу; фитосанитариялық қауіпсіздік мәселелері бойынша халықаралық ынтымақтастық жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді, келісімдерді әзірлеуге және келісуге қатысу; Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі халықаралық экономикалық ықпалдастық стратегиясын әзірлеу; Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруге және Кеден одағын құруға байланысты материалдарды дайындау; Дүниежүзілік сауда ұйымының, Кеден одағының және Бірыңғай экономикалық кеңістіктің Техникалық реттеу, санитариялық және фитосанитариялық шараларды қолдану жөніндегі келісіміне және Дүниежүзілік сауда ұйымының Саудадағы техникалық кедергілер жөніндегі келісіміне сәйкес халықаралық ынтымақтастық жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді, келісімдерді әзірлеуге және келісуге қатысу; сауда-экономикалық ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссиялардың, үкіметтік комиссиялардың жұмысына, Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру мәселелері жөніндегі келіссөздерге қатысу; Департамент құзыретіне кіретін Департамент, Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау

рынков, категория С-3, 1 единица, № 5-2-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или мировая экономика), или в сфере технических наук и технологий (стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям), или биотехнология), или в сфере ветеринарии, или в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или защита и карантин растений).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; координация вопросов: разработка стратегии международной экономической интеграции в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Всемирной торговой организации в области сельского хозяйства; участие в работе по формированию договорно-правовой базы Единого экономического пространства по вопросам технического регулирования, применению санитарных и фитосанитарных мер; участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов, соглашений по международному сотрудничеству по вопросам фитосанитарной безопасности, разработки стратегии международной экономической интеграции в рамках Евразийского экономического союза, подготовки материалов, связанных с вступлением во Всемирную торговую организацию и созданием Таможенного Союза; участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов, соглашений по международному сотрудничеству в соответствии с Соглашением Всемирной торговой организации, Таможенного союза и Единого экономического союза по техническому регулированию, применению санитарных и фитосанитарных мер и Соглашения Всемирной торговой организации по техническим барьерам в торговле; участия в работе совместных межправительственных комиссий по торгово-экономическому сотрудничеству, правительственных комиссий в переговорах по вопросам вступления во Всемирную торговую организацию; выполнение иных поручения руководства Департамента, Министерства, входящие в компетенцию Департамента.

57. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы
департаменті Техникалық реттеу және санитариялық,
фитосанитариялық шаралар мәселелері жөніндегі интеграция
басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 5-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша), немесе биотехнология), немесе ветеринария саласында, немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе өсімдіктерді қорғау және карантин), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (халықаралық құқық) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Техникалық реттеу, ветеринария, өсімдіктерді қорғау және олардың карантині саласындағы халықаралық ықпалдасудағы мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешендегі техникалық реттеу, ветеринария, өсімдіктерді қорғау және олардың карантині саласындағы халықаралық ықпалдасу мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді талдау; сауда-экономикалық ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссиялардың, үкіметтік комиссиялардың жұмысына, Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру және Кеден одағын құру мәселелері жөніндегі келіссөздерге қатысу; Дүниежүзілік сауда ұйымының, Кеден одағының және Бірыңғай экономикалық кеңістіктің Техникалық реттеу, санитариялық және фитосанитариялық шараларды қолдану жөніндегі келісіміне және Дүниежүзілік сауда ұйымының Саудадағы техникалық кедергілер жөніндегі келісіміне сәйкес халықаралық ынтымақтастық жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді, келісімдерді әзірлеуге және келісуге қатысу; техникалық реттеу, ветеринария, өсімдіктерді қорғау және олардың карантині саласындағы халықаралық ықпалдасу мәселелері жөніндегі қолданыстағы нормативтік-құқықтық базаның мониторингін жүргізу және талдау; техникалық реттеу, ветеринария, өсімдіктерді қорғау және олардың карантині саласындағы халықаралық ықпалдасу мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу; техникалық реттеу, ветеринария, өсімдіктерді қорғау және олардың карантині саласындағы нормативтік құжаттарды дайындауға қатысу; агроөнеркәсіптік кешендегі техникалық реттеу, ветеринария, өсімдіктерді қорғау және олардың карантині саласындағы халықаралық ықпалдасу мәселелері жөніндегі қорытындылар және Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бөлігінде өзге қорытындылар дайындау; техникалық реттеу, ветеринария, өсімдіктерді қорғау және олардың карантині саласындағы, немесе агроөнеркәсіптік кешен салаларындағы халықаралық ықпалдасу мәселелері бойынша жұмысты жетілдіру және оны нормативтік қамтамасыз ету жөніндегі ұсыныстар енгізу; басшылыққа және жоғары тұрған органдарға қажетті ақпарат дайындау мен ұсыну, анықтамалар мен басқа да құжаттар жасау; техникалық реттеу мәселелері, санитариялық және фитосанитариялық шараларды қолдау бойынша сарапшылардың жұмысын үйлестіру; Департамент құзыретіне кіретін Басқарма, Департамент, Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау

57. Главный эксперт управления интеграции по вопросам
технического регулирования и санитарным, фитосанитарным мерам
Департамента экономической интеграции и агропродовольственных
рынков, категория С-4, 1 единица, № 5-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере технических наук и технологии (стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям), или биотехнология), или в сфере ветеринарии, или в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или защита и карантин растений), или в сфере гуманитарных наук (международные отношения), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (государственное и местное управление), или в сфере права (международное право).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственной политики в международной интеграции в области технического регулирования, ветеринарии, защите и карантина растений; анализ международных нормативных правовых актов по вопросам международной интеграции в области технического регулирования в агропромышленном комплексе, ветеринарии, защите и карантина растений; участие в работе совместных межправительственных комиссий по торгово-экономическому сотрудничеству, правительственных комиссий в переговорах по вопросам вступления во Всемирную торговую организацию и создания Таможенного Союза; участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов, соглашений по международному сотрудничеству в соответствии с Соглашением Всемирной торговой организации, Таможенного Союза и Единого экономического пространства по техническому регулированию, применению санитарных и фитосанитарных мер и Соглашения Всемирной торговой организации по техническим барьерам в торговле, мониторинг и анализ действующей нормативно-правовой базы по вопросам международной интеграции в области технического регулирования, ветеринарии, защите и карантине растений; разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам международной интеграции в области технического регулирования, ветеринарии, защите и карантина растений; участие в разработке нормативных документов в области технического регулирования, ветеринарии, защите и карантина растений; готовит заключения по вопросам международной интеграции в области технического регулирования агропромышленного комплекса, ветеринарии, защите и карантина растений и иные заключения в части вопросов, входящих в компетенцию Департамента; внесение предложений по совершенствованию работы по вопросам международной интеграции в области технического регулирования, ветеринарии, защите и карантина растений отраслей агропромышленного комплекса и их нормативному обеспечению; подготовка и представление руководству и вышестоящим органам необходимой информации, составление справок и других документов; координация работы экспертов по вопросам техническому регулирования, применению санитарных и фитосанитарных мер; выполнение иных поручений руководства Управления, Департамента, Министерства, входящие в компетенцию Департамента.

58. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы
департаменті Техникалық реттеу және санитариялық,
фитосанитариялық шаралар мәселелері жөніндегі интеграция
басқармасының сарапшылары,
С-5 санаты, 3 бірлік, № 5-2-2, № 5-2-3, № 5-2-4
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар немесе аударма ісі), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша), немесе биотехнология, немесе қайта өңдеу өндірістері (салалар бойынша), немесе ветеринария саласында, немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе өсімдіктерді қорғау және карантин) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Техникалық реттеу, ветеринария, өсімдіктерді қорғау және олардың карантині саласындағы халықаралық ықпалдасудағы мемлекеттік саясатты әзірлеуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешендегі техникалық реттеу, ветеринария, өсімдіктерді қорғау және олардың карантині саласындағы халықаралық ықпалдасу мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді талдау; сауда-экономикалық ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссиялардың, үкіметтік комиссиялардың жұмысына, Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру және Кеден одағын құру мәселелері жөніндегі келіссөздерге қатысу; Дүниежүзілік сауда ұйымының, Кеден одағының және Бірыңғай экономикалық кеңістіктің Техникалық реттеу, санитариялық және фитосанитариялық шараларды қолдану жөніндегі келісіміне және Дүниежүзілік сауда ұйымының Саудадағы техникалық кедергілер жөніндегі келісіміне сәйкес халықаралық ынтымақтастық жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді, келісімдерді әзірлеуге және келісуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешендегі техникалық реттеу, ветеринария, өсімдіктерді қорғау және олардың карантині саласындағы халықаралық ықпалдасу мәселелері жөніндегі қорытындылар және Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бөлігінде өзге қорытындылар дайындау; техникалық реттеу, ветеринария, өсімдіктерді қорғау және олардың карантині саласындағы, немесе агроөнеркәсіптік кешен салаларындағы халықаралық ықпалдасу мәселелері бойынша жұмысты жетілдіру және оны нормативтік қамтамасыз ету жөніндегі ұсыныстар енгізу; басшылыққа және жоғары тұрған органдарға қажетті ақпарат дайындау мен ұсыну, анықтамалар мен басқа да құжаттар жасау; Департамент құзыретіне кіретін Басқарма, Департамент, Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау

58. Эксперты управления интеграции по вопросам
технического регулирования и санитарным, фитосанитарным мерам
Департамента экономической интеграции и агропродовольственных
рынков, категория С-5, 3 единицы, № 5-2-2, № 5-2-3, № 5-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере гуманитарных наук (международные отношения или переводческое дело), или в сфере технических наук и технологий (стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям), или биотехнология, или технология перерабатывающих производств (по отраслям), или в сфере ветеринарии, или в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или защита и карантин растений).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в реализации государственной политики в международной интеграции в области технического регулирования, ветеринарии, защите и карантина растений; анализ международных нормативных правовых актов по вопросам международной интеграции в области технического регулирования в агропромышленного комплекса, ветеринарии, защите и карантина растений; участие в работе совместных межправительственных комиссий по торгово-экономическому сотрудничеству, правительственных комиссий в переговорах по вопросам вступления во Всемирную торговую организацию; и создания Таможенного Союза; участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов, соглашений по международному сотрудничеству в соответствии с Соглашением Всемирной торговой организации, Таможенного союза и Единого экономического союза по техническому регулированию, применению санитарных и фитосанитарных мер и Соглашения Всемирной торговой организации по техническим барьерам в торговле; подготовка заключения по вопросам международной интеграции в области технического регулирования агропромышленного комплекса, ветеринарии, защите и карантина растений и иные заключения в части вопросов, входящих в компетенцию Департамента; внесение предложений по совершенствованию работы по вопросам международной интеграции в области технического регулирования, ветеринарии, защите и карантина растений отраслей агропромышленного комплекса и их нормативному обеспечению; подготовка и представление руководству и вышестоящим органам необходимой информации, составление справок и других документов; выполнение иных поручений руководства Управления, Департамента, Министерства, входящие в компетенцию Департамента.

59. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы
департаменті Тарифтік, тарифтік емес реттеу және
агроөнеркәсіптік кешенді мемлекеттік қолдау мәселелері
жөніндегі интеграция басқарамасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 5-3-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе әлемдік экономика), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар), немесе құқық саласында (кеден ісі) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік және Дүниежүзілік сауда ұйымы шеңберіндегі ауыл шаруашылығы саласындағы халықаралық экономикалық ықпалдастық стратегиясын әзірлеу мәселелерін үйлестіру; Бірыңғай экономикалық кеңістіктің ауыл шаруашылығы саласындағы шарттық-құқықтық базасын қалыптастыру бойынша жұмысқа қатысу; Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру жөніндегі келіссөздер процесіне байланысты құжаттарды дайындау; ауыл шаруашылығы тауарларымен сыртқы саудалау қызметін тарифтік және тарифтік емес реттеу әдістерімен реттеуге қатысу; Қазақстан Республикасының кедендік-тарифтік саясатын жетілдіру жөніндегі ұсыныстар енгізу; еркін сауда аймақтарын құру жөніндегі келіссөздерге материалдар дайындау және қатысу; Кеден одағы Дүниежүзілік сауда ұйымы шеңберінде ауыл шаруашылығы мемлекеттік қолдау жөніндегі есептеулерді жүргізу; сауда-экономикалық ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссиялардың, үкіметтік комиссиялардың жұмысына, Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру мәселелері жөніндегі келіссөздерге қатысу; басшылыққа және жоғары тұрған органдарға қажетті ақпаратты дайындау және ұсыну; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша өзге де тапсырмаларды орындау; басшылық және жоғары тұрған органдар үшін ақпарат дайындау, анықтамалар мен басқа да құжаттар жасау; Департамент құзыретіне кіретін Департамент, Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау

59. Руководитель управления интеграции по вопросам тарифного,
нетарифного регулирования и государственной поддержки
агропромышленного комплекса Департамента экономической
интеграции и агропродовольственных рынков,
категория С-3, 1 единица, № 5-3-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или мировая экономика) или в сфере гуманитарных наук (международные отношения), или в сфере права (таможенное дело).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; координация вопросов: разработка стратегии международной экономической интеграции в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Всемирной торговой организации в области сельского хозяйства; участие в работе по формированию договорно-правовой базы Единого экономического пространства по вопросам сельского хозяйства, подготовка материалов, связанных с переговорным процессом по вступлению во Всемирную торговую организацию; участие в регулировании внешнеторговой деятельности сельскохозяйственными товарами методами тарифного и нетарифного регулирования; внесение предложений по совершенствованию таможенно-тарифной политики Республики Казахстан; подготовка материалов и участие в переговорах по созданию зон свободной торговли; проведение расчетов по государственной поддержке сельского хозяйства в рамках Таможенного союза и Всемирной торговой организации; участие в работе совместных межправительственных комиссий по торгово-экономическому сотрудничеству, правительственных комиссий в переговорах по вопросам вступления во Всемирную торговую организацию и формирования Единого экономического пространства; подготовка и представление руководству и вышестоящим органам необходимой информации, выполнение иных поручений по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; подготовка для руководства и вышестоящих органов информации, составление справок и других документов; выполнение иных поручения руководства Департамента, Министерства, входящих в компетенцию Департамента.

60. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы департаменті Тарифтік, тарифтік емес реттеу және агроөнеркәсіптік кешенді мемлекеттік қолдау мәселелері жөніндегі интеграция басқарамасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 5-3-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі халықаралық экономикалық ықпалдастық стратегиясын әзірлеуге қатысу; Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру бойынша шет елдердің және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерінің жұмыс тәжірибесін зерделеу; Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруге байланысты материалдарды дайындау және Кеден одағы және Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберінде ауыл шаруашылығы өнімдерімен және оларды қайта өңдеу өнімдерімен саудалауды реттеу мәселелерін қарау; еркін сауда аймақтарын құрумен байланысты материалдарды дайындау және келіссөздерге қатысу; ауыл шаруашылығы тауарларымен сыртқы саудалау қызметін тарифтік және тарифтік емес реттеу әдістерімен реттеуге қатысу; Қазақстан Республикасының кедендік-тарифтік саясатын жетілдіру, Кеден одағының және Дүниежүзілік сауда ұйымының Ауыл шаруашылығы жөніндегі келісіміне сәйкес ішкі қолдау деңгейін бағалау жөніндегі ұсыныстар енгізу; сауда-экономикалық ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссиялардың, үкіметтік комиссиялардың жұмысына, Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру және Кеден одағын құру мәселелері жөніндегі келіссөздерге қатысу; басшылыққа және жоғары тұрған органдарға қажетті ақпарат дайындау және ұсыну, анықтамалар мен басқа да құжаттар жасау; халықаралық экономикалық ықпалдастық, кедендік-тарифтік саясат мәселелері бойынша сарапшылардың жұмысын үйлестіру; Департамент құзыретіне кіретін Басқарма, Департамент, Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау

60. Главный эксперт управления интеграции по вопросам
тарифного, нетарифного регулирования и государственной
поддержки агропромышленного комплекса, Департамента
экономической интеграции и агропродовольственных рынков
категория С-4, 1 единица, № 5-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере гуманитарных наук (международные отношения).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке стратегии международной экономической интеграции в рамках Евразийского экономического союза; изучение опыта работы зарубежных стран и стран Содружества Независимых Государств по вступлению во Всемирную торговую организацию; подготовка материалов, связанных с вступлением во Всемирную торговую организацию и рассмотрение вопросов регулирования торговли сельскохозяйственными продуктами и продуктами их переработки в рамках Таможенного Союза и Единого экономического пространства; подготовка материалов, связанных с созданием зон свободной торговли и участие в переговорах; участие в регулировании внешнеторговой деятельности сельскохозяйственными товарами методами тарифного и нетарифного регулирования; внесение предложений по совершенствованию таможенно-тарифной политики Республики Казахстан; оценке уровня внутренней поддержки в соответствии с Соглашением Таможенного союза и Всемирной торговой организации по сельскому хозяйству; участие в работе совместных межправительственных комиссий по торгово-экономическому сотрудничеству, правительственных комиссий в переговорах по вопросам вступления во Всемирную торговую организацию и создания Таможенного Союза; подготовка и представление руководству и вышестоящим органам необходимой информацию, составление справок и других документов; координация работы экспертов по вопросам международной экономической интеграции, таможенно-тарифной политики; выполнение иных поручений руководства Управления, Департамента, Министерства, входящие в компетенцию Департамента.

61. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы
департаменті
Тарифтік, тарифтік емес реттеу және агроөнеркәсіптік кешенді
мемлекеттік қолдау мәселелері жөніндегі интеграция
басқарамасының сарапшылары,
С-5 санаты, 4 бірлік, № 5-3-2, № 5-3-3, № 5-3-4, № 5-3-5
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (аграрлық техника және технология), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша), немесе құқық саласында (кеден ісі немесе халықаралық құқық, немесе юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі халықаралық экономикалық ықпалдастық стратегиясын әзірлеуге қатысу; Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру бойынша шет елдердің және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерінің жұмыс тәжірибесін зерделеу; Дүниежүзілік сауда ұйымына кіруге байланысты материалдарды дайындау және Кеден одағы және Бірыңғай экономикалық кеңістік шеңберінде ауыл шаруашылығы өнімдерімен және оларды қайта өңдеу өнімдерімен саудалауды реттеу мәселелерін қарау; еркін сауда аймақтарын құрумен байланысты материалдарды дайындау; ауыл шаруашылығы тауарларымен сыртқы саудалау қызметін тарифтік және тарифтік емес реттеу әдістерімен реттеуге қатысу; Қазақстан Республикасының кедендік-тарифтік саясатын жетілдіру, Кеден одағының және Дүниежүзілік сауда ұйымының Ауыл шаруашылығы жөніндегі келісіміне сәйкес ішкі қолдау деңгейін бағалау жөніндегі ұсыныстар енгізу; басшылыққа және жоғары тұрған органдарға қажетті ақпарат дайындау және ұсыну; Департамент құзыретіне кіретін Басқарма, Департамент, Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау

61. Эксперты управления интеграции по вопросам тарифного,
нетарифного регулирования и государственной поддержки
агропромышленного комплекса Департамента экономической
интеграции и агропродовольственных рынков,
категория С-5, 4 единицы, № 5-3-2, № 5-3-3, № 5-3-4, № 5-3-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление), или в сфере сельскохозяйственных наук (аграрная техника и технология), или в сфере технических наук и технологий (стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям), или в сфере права (таможенное дело или международное право, или юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке стратегии международной экономической интеграции в рамках Евразийского экономического союза; изучение опыта работы зарубежных стран и стран Содружества Независимых Государств по вступлению во Всемирную торговую организацию, подготовки материалов, связанных с вступлением во Всемирную торговую организацию и рассмотрение вопросов регулирования торговли сельскохозяйственными продуктами и продуктами их переработки в рамках Таможенного Союза и Единого экономического пространства; подготовка материалов по вопросам создания зон свободной торговли, участие в регулировании внешнеторговой деятельности сельскохозяйственными товарами методами тарифного и нетарифного регулирования; внесение предложений по совершенствованию таможенно-тарифной политики Республики Казахстан; оценке уровня внутренней поддержки в соответствии с Соглашением Всемирной торговой организации по сельскому хозяйству; подготовка и представление руководству и вышестоящим органам необходимой информацию; выполнение иных поручений руководства Управления, Департамента, Министерства, входящих в компетенцию Департамента.

62. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы
департаменті Сыртқы байланыстарды үйлестіру басқармасының
басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 5-4-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылымдар саласында (аударма ісі немесе халықаралық қатынастар) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және қызметіне жалпы басшылық жасау; Қазақстан Республикасының шет елдермен, ауыл шаруашылығы саласындағы ірі халықаралық ұйымдармен ынтымақтастығын нығайту бойынша жұмыстарды үйлестіру; Министрлік жауапты орган болып айқындалған сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық бойынша үкіметаралық комиссия отырыстарына материалдар дайындау және шетелдермен ынтымақтастық бойынша үкіметаралық комиссиялар отырыстарын өткізу бойынша жұмыстарды үйлестіру; күшіне енген халықаралық келісімдерді және жоғарғы деңгейдегі келіссөздер барысында және бірлескен үкіметаралық комиссиялар (комитеттер, кеңестер) және олардың шетелдермен ынтымақтастық жөніндегі кіші комиссиялары шеңберінде қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру бойынша жұмыстарды үйлестіру және Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне, Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне және Қазақстан Республикасының басқа да министрліктеріне тоқсан және жарты жыл сайын есептік ақпараттарды дайындау; шетелдермен ауыл шаруашылығы саласында халықаралық келісімдерді жасасу бойынша жұмыстарды жүргізу; Еуразия экономикалық одағының Интеграциялық комитеттің жанындағы Агроөнеркәсіптік саясаты жөніндегі кеңесінің және Кеңес жанындағы жұмыс топтарының, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына, Кеден одағына және Еуразия экономикалық комиссиясына қатысушы мемлекеттердің агроөнеркәсіптік кешен мәселелері жөніндегі үкіметаралық кеңесінің отырыстарына материалдар дайындау жөніндегі жұмыстарды үйлестіру, сондай-ақ, аталған отырыстарды Қазақстан Республикасы аумағында өткізу; Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ауыл шаруашылығы ұйымдарымен (Біріккен Ұлттар Ұйымының Азық-түлік және ауыл шаруашылығы ұйымы (ФАО), Халықаралық эпизоотиялық бюромен, Экономикалық ынтымақтастық ұйымымен, Өсімдіктерді карантин және оларды қорғау жөніндегі еуропа және жерорта теңізі ұйымымен, Халықаралық ауыл шаруашылығын дамыту қорымен) ынтымақтастықты дамыту бойынша ұсыныстар дайындау және іс-шараларды өткізу; Министрлік басшылығының дипломатиялық корпуспен және шетелдік ресми делегация өкілдерімен хаттамалық іс-шаралар және іскерлік кездесу өткізуін ұйымдастыру; Министрліктің орталық аппараты қызметкерлерінің шетелдерге шығуын ұйымдастыру бойынша жұмыстарды үйлестіру (іссапар туралы өкімдер мен бұйрықтар дайындау, қызметтік, дипломатиялық төлқұжаттарды және жол жүру құжаттарын рәсімдеу, Министрлік басшылығы үшін қонақ үйде тұруға, тәуліктік және көліктік шығыстарға шетелдік валютада қаражат алу және олардың пайдаланылуы туралы Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне есеп беру.

62. Руководитель управления координации внешних связей
Департамента экономической интеграции и агропродовольственных
рынков, категория С-3, 1 единица, № 5-4-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере гуманитарных наук (переводческое дело или международные отношения), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Организация работы и общее руководство деятельностью Управления; координация работ по укреплению сотрудничества Республики Казахстан с зарубежными странами, крупными международными организациями в области сельского хозяйства; координация работ по подготовке материалов к заседаниям межправительственных комиссий по торгово-экономическому, научно-техническому и культурно-гуманитарному сотрудничеству и проведению заседаний межправительственных комиссий по сотрудничеству с зарубежными странами, ответственным органом которых определено Министерство; координация работ и подготовка ежеквартальной и полугодовой отчетной информации в Администрацию Президента Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан, Министерство иностранных дел Республики Казахстан и другие министерства Республики Казахстан по реализации, вступивших в силу международных соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе переговоров на высшем уровне и в рамках совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) и их подкомиссий по сотрудничеству с зарубежными странами; проведение работы по заключению международных соглашений в области сельского хозяйства с зарубежными странами; координация работ по подготовке материалов к заседаниям Совета по агропромышленной политике при Интеграционном комитете Евразийского экономического союза и рабочих групп при Совете, Межправительственного совета по вопросам агропромышленного комплекса государств-участников стран Содружества Независимых Государств, Таможенного союза и Евразийской экономической комиссии, а также проведение данных заседаний на территории Республики Казахстан; подготовка предложений и проведение мероприятий по развитию сотрудничества с международными сельскохозяйственными организациями, членами которых является Республика Казахстан (Продовольственная и Сельскохозяйственная Организация Объединенных Наций (ФАО), Международное эпизоотическое бюро, Организация Экономического сотрудничества, Европейская и Средиземноморская организация по карантину и защите растений, Международный фонд развития сельского хозяйства и т.д.); проведение протокольных мероприятий и деловых встреч руководства Министерства с представителями дипломатического корпуса и официальными иностранными делегациями; координация работ по организации выезда сотрудников центрального аппарата Министерства в зарубежные страны (подготовка распоряжений и приказов о командировании, оформление служебных, дипломатических паспортов и выездных документов, получение средств в иностранной валюте на проживание в гостинице, суточные и транспортные расходы на командировку для руководства Министерства и предоставление отчета об их использовании в Министерство иностранных дел Республики Казахстан.

63. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы
департаменті Сыртқы байланыстарды үйлестіру басқармасының бас
сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 5-4-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар немесе аударма ісі), немесе білім беру саласында (шетел тілі: екі шетел тілі), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика), немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Еуразия экономикалық одағының Интеграциялық комитеттің жанындағы Агроөнеркәсіптік саясат жөніндегі кеңесінің және Кеңес жанындағы жұмыс топтарының, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына, Кеден одағына және Еуразия экономикалық комиссиясына қатысушы мемлекеттердің агроөнеркәсіптік кешен мәселелері жөніндегі үкіметаралық кеңесінің отырыстарына ұсыныстар қалыптастыру және материалдар дайындау жөніндегі жұмыстарды үйлестіру, сондай-ақ осы отырыстарды Қазақстан Республикасы аумағында өткізу, жоғарыда көрсетілген отырыстар шеңберінде қабылданған шешімдерді іске асыру бойынша ақпарат дайындау; шет елдермен ауыл шаруашылығы саласындағы ынтымақтастық бойынша ұсыныстар дайындау; Министрлік жауапты орган болып айқындалған сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық бойынша үкіметаралық комиссия отырыстарына материалдар дайындау және шетелдермен ынтымақтастық бойынша үкіметаралық комиссиялар отырыстарын өткізу; Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне және Қазақстан Республикасының басқа министрліктеріне Мемлекет басшысының шетелдерге жұмыс сапары барысында қол жеткізген уағдаластықтардың және сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық бойынша үкіметаралық комиссия отырыстарының қорытындысы бойынша тоқсан сайын ақпарат дайындау; Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ауыл шаруашылығы ұйымдарымен (Біріккен Ұлттар Ұйымының Азық-түлік және ауыл шаруашылығы ұйымы (ФАО), Халықаралық эпизоотиялық бюромен, Экономикалық ынтымақтастық ұйымымен, Өсімдіктерді карантин және оларды қорғау жөніндегі еуропа және жерорта теңізі ұйымымен, Халықаралық ауыл шаруашылығын дамыту қорымен) ынтымақтастықты дамыту бойынша ұсыныстар дайындау және іс-шаралар өткізу; Министрлік басшылығының дипломатиялық корпуспен және шетелдік ресми делегация өкілдерімен хаттамалық іс-шараларын және іскерлік кездесуін өткізу; Министрліктің орталық аппараты қызметкерлерінің шетелдерге шығуын ұйымдастыру бойынша жұмыстарды үйлестіру (іссапар туралы өкімдер мен бұйрықтар дайындау, қызметтік, дипломатиялық төлқұжаттарды және жол жүру құжаттарын рәсімдеу, Министрлік басшылығы үшін қонақ үйде тұруға, тәуліктік және көліктік шығыстарға шетелдік валютада қаражат алу және олардың пайдаланылуы туралы Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне есеп беру.

63. Главный эксперт управления координации внешних связей
Департамента экономической интеграции и агропродовольственных
рынков, категория С-4, 1 единица, № 5-4-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере гуманитарных наук (международные отношения или переводческое дело), или в сфере образования (иностранный язык: два иностранных языка), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика), или в сфере сельскохозяйственных наук (технология производства продуктов животноводства).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Координация работ по формированию предложений и подготовке материалов к заседаниям Совета по агропромышленной политике при Интеграционном комитете Евразийского экономического союза и рабочих групп при Совете, Межправительственного совета по вопросам агропромышленного комплекса государств-участников стран Содружества Независимых Государств, Таможенного союза и Евразийской экономической комиссии, а также проведение данных заседаний на территории Республики Казахстан, подготовка информации по реализации решений, принятых в рамках вышеуказанных заседаний; подготовка предложений по сотрудничеству в области сельского хозяйства с зарубежными странами; подготовка материалов к заседаниям межправительственных комиссий по торгово-экономическому, научно-техническому и культурно-гуманитарному сотрудничеству и проведение заседаний межправительственных комиссий по сотрудничеству с зарубежными странами, ответственным органом которых определено Министерство; подготовка ежеквартальных отчетов в Правительство Республики Казахстан, Министерство иностранных дел Республики Казахстан и другие министерства Республики Казахстан по итогам договоренностей, достигнутых в ходе визитов Главы государства в зарубежные страны и заседаний межправительственных комиссий по торгово-экономическому, научно-техническому и культурно-гуманитарному сотрудничеству; подготовка предложений и проведение мероприятий по развитию сотрудничества с международными сельскохозяйственными организациями, членами которых является Республика Казахстан (Продовольственная и Сельскохозяйственная Организация Организации Объединенных Наций (ФАО), Международное эпизоотическое бюро, Организация Экономического сотрудничества, Европейская и Средиземноморская организация по карантину и защите растений, Международный фонд развития сельского хозяйства и т.д.); проведение протокольных мероприятий и деловых встреч руководства Министерства с представителями дипломатического корпуса и официальными иностранными делегациями; организация выезда сотрудников центрального аппарата Министерства в зарубежные страны (подготовка распоряжений и приказов о командировании, оформление служебных, дипломатических паспортов и выездных документов, получение средств в иностранной валюте на проживание в гостинице, суточные и транспортные расходы на командировку для руководства Министерства и предоставление отчета об их использовании в Министерство иностранных дел Республики Казахстан).

64. Экономикалық интеграция және аграрлық азық-түлік нарығы департаменті Сыртқы байланыстарды үйлестіру басқармасының сарапшылары,
С-5 санаты, 2 бірлік, № 5-4-2, № 5-4-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар немесе аударма ісі, немесе филология), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе әлемдік экономика), немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (аграрлық техника және технология), көрсетілетін қызметтер саласында (туризм) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Отырыстар шеңберінде қабылданған шешімдерді іске асыру бойынша ақпарат дайындау; Министрлік жауапты орган болып айқындалған сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық бойынша үкіметаралық комиссия отырыстарына материалдар дайындау және шетелдермен ынтымақтастық бойынша үкіметаралық комиссиялар отырыстарын өткізу; Қазақстан Республикасының Үкіметіне, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне және Қазақстан Республикасының басқа министрліктеріне Мемлекет басшысының шетелдерге жұмыс сапары барысында қол жеткізген уағдаластықтардың және сауда-экономикалық, ғылыми-техникалық және мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық бойынша үкіметаралық комиссия отырыстарының қорытындысы бойынша тоқсан сайын ақпарат дайындау; Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ауыл шаруашылығы ұйымдарымен (Біріккен Ұлттар Ұйымының Азық-түлік және ауыл шаруашылығы ұйымымен (ФАО), Халықаралық эпизоотиялық бюромен, Экономикалық ынтымақтастық ұйымымен, Өсімдіктерді карантин және оларды қорғау жөніндегі еуропа және жерорта теңізі ұйымымен, Халықаралық ауыл шаруашылығын дамыту қорымен) ынтымақтастықты дамыту бойынша ұсыныстар дайындау және іс-шаралар өткізу; Министрлік басшылығының дипломатиялық корпуспен және шетелдік ресми делегация өкілдерімен хаттамалық іс-шараларын және іскерлік кездесуін өткізу; Министрліктің орталық аппараты қызметкерлерінің шетелдерге шығуын ұйымдастыру бойынша жұмыстарды үйлестіру (іссапар туралы өкімдер мен бұйрықтар дайындау, қызметтік, дипломатиялық төлқұжаттарды және жол жүру құжаттарын рәсімдеу, Министрлік басшылығы үшін қонақ үйде тұруға, тәуліктік және көліктік шығыстарға шетелдік валютада қаражат алу және олардың пайдаланылуы туралы Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне есеп беру; экономикалық форумдарды ұйымдастыруға қатысу, Қазақстан Республикасының делегация құрамын қалыптастыру; Министрліктің құрылымдық бөлімшелермен бірлесіп, талдамалық және презентациялық материалдар, баяндамалар мәтінін дайындау; ауыл шаруашылығы өнімдерін әлемдік нарыққа шығару мақсатында халықаралық көрмелерге қазақстандық тауар өндірушілерді қатыстыру бойынша ұйымдастырушылық жұмыстар жүргізу.

64. Эксперты управления координации внешних связей
Департамента экономической интеграции и агропродовольственных
рынков, категория С-5, 2 единицы, № 5-4-2, № 5-4-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере гуманитарных наук (международные отношения или переводческое дело, или филология) или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или мировая экономика), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере сельскохозяйственных наук (аграрная техника и технология), или в сфере услуг (туризм).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Подготовка информации по реализации решений, принятых в рамках заседаний; подготовка предложений по сотрудничеству в области сельского хозяйства с зарубежными странами; подготовка материалов к заседаниям межправительственных комиссий по торгово-экономическому, научно-техническому и культурно-гуманитарному сотрудничеству и проведение заседаний межправительственных комиссий по сотрудничеству с зарубежными странами, ответственным органом которых определено Министерство; подготовка ежеквартальных отчетов в Правительство Республики Казахстан, Министерство иностранных дел Республики Казахстан и другие министерства Республики Казахстан по итогам договоренностей, достигнутых в ходе визитов Главы государства в зарубежные страны и заседаний межправительственных комиссий по торгово-экономическому, научно-техническому и культурно-гуманитарному сотрудничеству; подготовка предложений и проведение мероприятий по развитию сотрудничества с международными сельскохозяйственными организациями, членами которых является Республика Казахстан (Продовольственная и Сельскохозяйственная Организация Организации Объединенных Наций (ФАО), Международное эпизоотическое бюро, Организация Экономического сотрудничества, Европейская и Средиземноморская организация по карантину и защите растений, Международный фонд развития сельского хозяйства); проведение протокольных мероприятий и деловых встреч руководства Министерства с представителями дипломатического корпуса и официальными иностранными делегациями; организация выезда сотрудников центрального аппарата Министерства в зарубежные страны (подготовка распоряжений и приказов о командировании, оформление служебных, дипломатических паспортов и выездных документов, получение средств в иностранной валюте на проживание в гостинице, суточные и транспортные расходы на командировку для руководства Министерства и предоставление отчета об их использовании в Министерство иностранных дел Республики Казахстан; участие в организации экономических форумов, формирование состава делегации от Республики Казахстан; подготовка аналитических и презентационных материалов, текстов докладов совместно с заинтересованными структурными подразделениями Министерства; проведение организационных работ по участию казахстанских товаропроизводителей в международных выставках с целью продвижения сельскохозяйственной продукции на мировые рынки.

65. Мелиорация департаментінің директоры,
С-1 санаты, 1 бірлік, № 6-0-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (жерді мелиорациялау, баптау және қорғау, немесе су ресурстары және суды пайдалану, немесе топырақтану және агрохимия), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше су шаруашылығы саласында, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық жасау; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы орындалуын ұйымдастыру; суармалы жерлерді мелиорациялау және мониторингі саласындағы стратегиялық құжаттарды тұжырымдамаларды, бағдарламалармен құжаттарды әзірлеу; суармалы жерлерді мелиорациялау және мониторингі саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу, суармалы жерлерді мелиорациялау және мониторингі саласындағы мемлекеттік саясаттың тиімділігін арттыру; суармалы жерлерді мелиорациялау және мониторингі саласындағы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Стратегиялық жоспарының және өзгеде салалалық бағдарламалардың көрсеткіштерін әзірлеу және түзету; суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйінің мониторингі және бағалау мәселелері бойынша жұмыстардың орындалуын қамтамасыз ету; суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйінің мониторингі және бағалау саласындағы мемлекеттік мекемелердің жұмыстарын үйлестіру, су объектілерін қорғау саласында әдіснамалық қызмет көрсету; суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйінің мониторингі және бағалау, су объектілерін қорғау саласында әдіснамалық қызмет көрсету саласындағы республикалық бюджеттік бағдарламалардың әзірленуі мен іске асырылуына бақылауды жүзеге асыру; суармалы жерлердің мониторингі бойынша бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) әзірлеуге, дайындауға және қалыптастыруға қатысу; суарудың прогрессивтік режимдері мен техникасын, меншік нысандарына қарамастан гидромелиоративтік жүйелер деңгейіндегі су бөлуді диспетчерлеу мен автоматтандыруды қамтитын мелиорациялау және су үнемдеу технологияларын енгізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және үйлестіру; мамандандырылған мемлекеттік мекемелердің суармалы жерлер мониторингін жүргізуін ұйымдастыру; ғылыми-техникалық прогресті, озық отандық және халықаралық тәжірибені ескере отырып, мелиорация және нарықтық экономика жағдайларында су үнемдеу технологияларын, мелиорациялау мен су үнемдеу технологияларының неғұрлым оңтайлы әдістері мен тәсілдерін енгізу саласындағы өндірістік және технологиялық саясатты айқындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын жүзеге асыру.

65. Директор Департамента мелиорации,
категория С-1, 1 единица, № 6-0-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (мелиорация, рекультивация и охрана земель или водные ресурсы и водопользование, или почвоведение и агрохимия), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта в области водного хозяйства, по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента; организация качественного исполнения документов и материалов по вопросам, входящим в компетенцию управления; разработка стратегических документов, концепций, программ и документов в области мелиорации и мониторинга орошаемых земель; внесение предложений по совершенствованию законодательства в области мелиорации и мониторинга орошаемых земель, повышение эффективности государственной политики в области мелиорации и мониторинга орошаемых земель; разработка и корректировка показателей Стратегического плана Министерства сельского хозяйства и иных отраслевых программ в области мелиорации и мониторинга орошаемых земель; обеспечение выполнения работ по вопросам мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель; координация работ государственных учреждений в области мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель, оказание методологических услуг в области охраны водных объектов; осуществление контроля за разработкой и реализацией республиканских бюджетных программ в области мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель, оказания методологических услуг в области охраны водных объектов, участие в разработке, подготовке и формировании бюджетных инвестиционных проектов (программ) по мониторингу орошаемых земель, организация и координация мероприятий по мелиорации и внедрению водосберегающих технологий, включающих прогрессивные режимы и технику орошения, диспетчеризацию и автоматизацию водораспределения на уровне гидромелиоративных систем, независимо от форм собственности; организация проведения специализированными государственными учреждениями мониторинга орошаемых земель; определение производственной и технологической политики в области мелиорации и внедрении водосберегающих технологий в условиях рыночной экономики, наиболее целесообразных методов и приемов мелиорации и водосберегающих технологий, с учетом научно-технического прогресса, передового отечественного и международного опыта; осуществление иных поручений руководства.

66. Мелиорация департаменті
Жерлерді ұтымды пайдалану басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 6-1-0
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (жерді мелиорациялау, баптау және қорғау, немесе су ресурстары және суды пайдалану, немесе топырақтану және агрохимия, немесе агрономия), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше су шаруашылығы саласында, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысына жалпы басшылық жасау және ұйымдастыру; мемлекеттің аграрлық және аймақтық саясатын, стратегиялық жоспарларды қалыптастыруға қатысу; жерді ұтымды пайдалану, топырақ құнарлылығы, мақта нарығы саласындағы мемлекеттік және басқа да бағдарламалар мен жобаларды қалыптастыруға қатысу; Министрліктің құзыреті шегінде – суармалы егіншілік және ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер ресурстары мәселелері; жерді ұтымды пайдалану, топырақ құнарлылығы, мақта нарығы саласының дамуына мониторинг жүргізу және талдау, сондай-ақ болжау; жерді ұтымды пайдалану, топырақ құнарлылығы, мақта нарығы саласында нормативтік қамтамасыз етуге қатысу; Министрліктің халықаралық ұйымдарға қатысуы мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу; бюджеттік бағдарламаларды талдауға қатысу және бюджеттік өтінімдерді дайындау; басшылықтың жекелеген тапсырмаларын орындау.

66. Руководитель управления рационального использования земель
Департамента мелиорации,
категория С-3, 1 единица, № 6-1-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (мелиорация, рекультивация и охрана земель или водные ресурсы и водопользование, или почвоведение и агрохимия, или агрономия), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта в области водного хозяйства, по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство и организация работы Управления; участие в формировании аграрной и региональной политики государства, стратегических планов; участие в формировании государственных и иных программ и проектов в сфере рационального использования земель, плодородия почв, хлопкового рынка, в пределах компетенции Министерства - вопросы орошаемого земледелия и земельных ресурсов сельскохозяйственного назначения; мониторинг и анализ а также прогнозирование развития отрасли рационального использования земель, плодородия почв, хлопкового рынка; участие в нормативном обеспечении в сфере рационального использования земель, плодородия почв, хлопкового рынка; принятие участия в выработке предложений по вопросам участия Министерства в международных организациях; участие в анализе бюджетных программ и подготовка бюджетных заявок; выполнение отдельных поручений руководства.

67. Мелиорация департаменті
Жерлерді ұтымды пайдалану басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 6-1-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (жерді мелиорациялау, баптау және қорғау, немесе су ресурстары және суды пайдалану, немесе топырақтану және агрохимия, немесе агрономия), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (стандарттау, сертификаттау және метрология (салалар бойынша) немесе биотехнология) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше су шаруашылығы саласында, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Жерді ұтымды пайдалану, топырақ құнарлылығы, мақта нарығының жай-күйі мен даму перспективаларына мониторинг жүргізу және талдау, Министрлік құзыретінің шегіндегі – суармалы егіншілік және ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер ресурстары мәселелері; жерді ұтымды пайдалану, топырақ құнарлылығы, мақта нарығы мәселелері бойынша заң жобалары мен нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу мен келісуге қатысу; жерді ұтымды пайдалану, топырақ құнарлылығы, мақта нарығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің мониторингі; жерді ұтымды пайдалану, топырақ құнарлылығы, мақта нарығы саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу.

67. Главный эксперт управления рационального использования
земель Департамента мелиорации,
категория С-4, 1 единица, № 6-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (мелиорация, рекультивация и охрана земель или водные ресурсы и водопользование, или почвоведение и агрохимия, или агрономия), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере технических наук и технологий (стандартизация, сертификация и метрология (по отраслям) или биотехнология).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта в области водного хозяйства, по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Мониторинг и анализ состояния и перспектив развития рационального использования земель, плодородия почв, хлопкового рынка, в пределах компетенции Министерства - вопросы орошаемого земледелия и земельных ресурсов сельскохозяйственного назначения; участие в разработке и согласовании законопроектов и нормативных правовых актов по вопросам рационального использования земель, плодородия почв, хлопкового рынка; мониторинг нормативных правовых актов в сфере рационального использования земель, плодородия почв, хлопкового рынка; участие в разработке государственных программ в отрасли рационального использования земель, плодородия почв, хлопкового рынка.

С-3 санаты, 1 бірлік, № 6-2-0
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (жерді мелиорациялау, баптау және қорғау, немесе су ресурстары және суды пайдалану, немесе топырақтану және агрохимия, немесе агрономия), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше су шаруашылығы саласында, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдықміндеттері
Басқарманың қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы орындалуын ұйымдастыру; суармалы жерлерді мелиорациялау және мониторингі саласындағы стратегиялық құжаттарды тұжырымдамаларды, бағдарламалармен құжаттарды әзірлеу; суармалы жерлерді мелиорациялау және мониторингі саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу, суармалы жерлерді мелиорациялау және мониторингі саласындағы мемлекеттік саясаттың тиімділігін арттыру; суармалы жерлерді мелиорациялау және мониторингі саласындағы Ауыл шаруашылығы министрлігінің стратегиялық жоспарының және өзгеде салалалық бағдарламалардың көрсеткіштерін әзірлеу және түзету; суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйінің мониторингі және бағалау мәселелері бойынша жұмыстардың орындалуын қамтамасыз ету; суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйінің мониторингі және бағалау саласындағы мемлекеттік мекемелердің жұмыстарын үйлестіру, су объектілерін қорғау саласында әдіснамалық қызмет көрсету; суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйінің мониторингі және бағалау, су объектілерін қорғау саласында әдіснамалық қызмет көрсету саласындағы республикалық бюджеттік бағдарламалардың әзіленуі мен іске асырылуына бақылауды жүзеге асыру; суармалы жерлердің мониторингі бойынша бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) әзірлеу, дайындау және қалыптастыруға қатысу; суарудың прогрессивтік режимдері мен техникасын, меншік нысандарына қарамастан гидромелиоративтік жүйелер деңгейіндегі су бөлуді диспетчерлеу мен автоматтандыруды қамтитын мелиорациялау және су үнемдеу технологияларын енгізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және үйлестіру; мамандандырылған мемлекеттік мекемелердің суармалы жерлер мониторингін жүргізуін ұйымдастыру; ғылыми-техникалық прогресті, озық отандық және халықаралық тәжірибені ескере отырып, мелиорация және нарықтық экономика жағдайларында су үнемдеу технологияларын, мелиорациялау мен су үнемдеу технологияларының неғұрлым оңтайлы әдістері мен тәсілдерін енгізу саласындағы өндірістік және технологиялық саясатты айқындау; басшылықтың өзге де тапсырмаларын жүзеге асыру.

категория С-3, 1 единица, № 6-2-0
Критерий
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (мелиорация, рекультивация и охрана земель или водные ресурсы и водопользование, или почвоведение и агрохимия) или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта в области водного хозяйства, по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью управления; организация качественного исполнения документов и материалов по вопросам, входящим в компетенцию управления; разработка стратегических документов, концепций, программ и документов в области мелиорации и мониторинга орошаемых земель; внесение предложений по совершенствованию законодательства в области мелиорации и мониторинга орошаемых земель, повышение эффективности государственной политики в области мелиорации и мониторинга орошаемых земель; разработка и корректировка показателей Стратегического плана Министерства сельского хозяйства и иных отраслевых программ в области мелиорации и мониторинга орошаемых земель; обеспечение выполнения работ по вопросам мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель; координация работ государственных учреждений в области мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель, оказание методологических услуг в области охраны водных объектов; осуществление контроля за разработкой и реализацией республиканских бюджетных программ в области мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель, оказания методологических услуг в области охраны водных объектов, участие в разработке, подготовке и формировании бюджетных инвестиционных проектов (программ) по мониторингу орошаемых земель, организация и координация мероприятий по мелиорации и внедрению водосберегающих технологий, включающих прогрессивные режимы и технику орошения, диспетчеризацию и автоматизацию водораспределения на уровне гидромелиоративных систем, независимо от форм собственности; организация проведения специализированными государственными учреждениями мониторинга орошаемых земель; определение производственной и технологической политики в области мелиорации и внедрении водосберегающих технологий в условиях рыночной экономики, наиболее целесообразных методов и приемов мелиорации и водосберегающих технологий, с учетом научно-технического прогресса, передового отечественного и международного опыта; осуществление иных поручений руководства.

70. Мелиорация департаменті
Мелиорация және ауыл шаруашылығын
сумен қамтамасыз ету басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 6-2-1
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (жерді мелиорациялау, баптау және қорғау, немесе су ресурстары және суды пайдалану, немесе топырақтану және агрохимия, немесе агрономия), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше су шаруашылығы саласында, нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдықміндеттері
Суармалы жерлерді мелиорациялау және мониторингі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; мелиорациялау және прогрессивтік технологиялар (суару режимі және техникасы, меншік нысандарына қарамастан гидромелиоративтік жүйелер деңгейіндегі су бөлуді диспетчерлеу мен автоматтандыру) саласындағы нормативтік-құқықтық және нормативтік-әдістемелік базаны жетілдіруге қатысу; суармалы жерлерді гидромелиорациялау мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бұйрықтарының жобаларын дайындау; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Стратегиялық жоспарының іс-шараларын орындау; суармалы жерлерді гидромелиорациялау мәселелері бойынша министрліктермен, ведомстволармен және жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жасау; тұжырымдамалық ұсыныстар дайындай отырып, мелиорациялау мен су үнемдеу технологияларының, гидромелиоративтік жүйелер деңгейіндегі су пайдаланудың іс жүзіндегі жай-күйін зерделеу және талдау; суармалы жерлердің мелиоративтік жай-күйін мониторингі және бағалау саласындағы республикалық бюджеттік бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу, су объектілерін қорғау саласында әдістемелік қызмет көрсету; мелиоративтік шараларды жүзеге асыру және су үнемдеу технологияларын енгізу бойынша инфрақұрылымдар мен субъектілердің өзара әрекеттесуін және оларға әдістемелік қолдау көрсетуді ұйымдастыру; мелиорация және су үнемдеу технологияларын енгізу жөніндегі шығындарды қаржыландыру, субсидиялау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және мониторингілеу; басшылықтың тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру.

70. Главный эксперт управления мелиорации и
сельскохозяйственного водообеспечения Департамента мелиорации,
категория С-4, 1 единица, № 6-2-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (мелиорация, рекультивация и охрана земель или водные ресурсы и водопользование, или почвоведение и агрохимия, или агрономия), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта в области водного хозяйства, по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов в области мелиорации и мониторинга орошаемых земель; участие в совершенствование нормативно-правовой и нормативно-методической базы в области мелиорации и прогрессивных технологий (режима и техники орошения, диспетчеризации и автоматизации водораспределения на уровне гидромелиоративных систем, независимо от форм собственности); подготовка проектов постановлений Правительства Республики Казахстан, приказов Министерства по вопросам гидромелиорации орошаемых земель, выполнение мероприятий Стратегического плана Министерства; взаимодействие с министерствами, ведомствами и местными исполнительными органами по вопросам гидромелиорации орошаемых земель; изучение и анализ фактического состояния мелиорации и водосберегающих технологий, водопользования на уровне гидромелиоративных систем, с подготовкой концептуальных предложений; участие в разработке и реализации республиканских бюджетных программ в области мониторинга и оценки мелиоративного состояния орошаемых земель, оказания методологических услуг в области охраны водных объектов; организация взаимодействия и методической поддержки инфраструктур и субъектов по осуществлению мелиоративных мер и внедрению водосберегающих технологий; организация и мониторинг работ по финансированию, субсидированию затрат по мелиорации и внедрению водосберегающих технологий; осуществление иных функций по заданию руководства.

71. Мелиорация департаменті
Мелиорация және ауыл шаруашылығын сумен қамтамасыз ету
басқармасының сарапшылары,
С-5 санаты, 3 бірлік, № 6-2-2, № 6-2-3, № 6-2-4
Өлшемдер
Талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (жерді мелиорациялау, баптау және қорғау, немесе су ресурстары және суды пайдалану, немесе топырақтану және агрохимия, немесе агрономия), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе есеп және аудит), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Суармалы жерлерді мелиорациялау және мониторингі саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; суармалы жерлерді гидромелиорациялау мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі бұйрықтарының жобаларын дайындау; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Стратегиялық жоспарының іс-шараларын орындау; суармалы жерлерді гидромелиорациялау мәселелері бойынша министрліктермен, ведомстволармен және жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жасау; суармалы жерлерді мелиорациялау және мониторингі саласындағы Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және басқа да органдардың бақылаудағы тапсырмаларына, азаматтардың жеке өтініштеріне жауаптар дайындау; басқарманың құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау үшін материалдар, Министрліктің веб-сайты және Ауыл шаруашылығы министрінің блогы үшін ақпарат дайындауды ұйымдастыру; басшылықтың тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асыру.

71. Эксперты управления мелиорации и сельскохозяйственного
водообеспечения Департамента мелиорации,
категория С-5, 3 единицы, № 6-2-2, № 6-2-3, № 6-2-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (мелиорация, рекультивация и охрана земель или водные ресурсы и водопользование, или почвоведение и агрохимия), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление или учет и аудит), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке нормативных правовых актов в области мелиорации и мониторинга орошаемых земель; подготовка проектов постановлений Правительства Республики Казахстан, приказов Министерства по вопросам гидромелиорации орошаемых земель, выполнение мероприятий Стратегического плана Министерства; взаимодействие с министерствами, ведомствами и местными исполнительными органами по вопросам гидромелиорации орошаемых земель; подготовка ответов на контрольные поручения Администрации Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и других органов, на частные обращения граждан в области мелиорации и мониторинга орошаемых земель; в пределах компетенции управления организация подготовки материалов для публикаций в средствах массовой информации; информации для веб-сайта Министерства и на блог Министра сельского хозяйства; осуществление иных функций по заданию руководства.

72. Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі департаментінің
директоры,
С-1 санаты, 1 бірлік, № 7-0-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ветеринария саласында немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық жасау; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; республикадағы, сондай-ақ алыс және жақын елдердегі жануарлардың жұқпалы аурулары бойынша эпизоотиялық ахуалға мониторинг, талдау, болжау жүргізу және саланы дамыту, жануарлар аурулары диагностикасының жаңа технологиялары мен әдістері бойынша ұсыныстар енгізу; жануарлар саулығын және тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша заң жобаларын және нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуді жүзеге асыру; ветеринария саласындағы мемлекеттік аграрлық саясатты әзірлеу мен іске асыру бойынша ұсыныстар енгізу; жануарлар саулығын және тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы Ауыл шаруашылығы министрілігінің стратегиялық жоспарының және басқа да салалық бағдарламалардың орындалуына мониторинг жүргізу.
73. Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі департаменті
Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі саласында нормативтік
құқықтық актілерді әзірлеу басқармасының басшысы,

72. Директор Департамента ветеринарной и пищевой безопасности,
категория С-1, 1 единица, № 7-0-1
Категория
Требования
Образование
Высшее, в сфере ветеринарии, или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Департамента; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Департамента; проведение мониторинга, анализа, прогнозирования эпизоотической ситуации по заразным болезням животных в республике, а также в странах ближнего и дальнего зарубежья, внесение предложений по развитию отрасли, внедрению новых технологий и методов диагностики болезней животных; осуществление разработки проектов законов и нормативных правовых актов по вопросам обеспечения здоровья животных и безопасности пищевой продукции; внесение предложений по выработке и реализации государственной аграрной политики в области ветеринарии; осуществление мониторинга за выполнением Стратегического плана Министерства сельского хозяйства и других отраслевых программ в области обеспечения здоровья животных и безопасности пищевой продукции
73. Руководитель управления разработки нормативных правовых
актов в области ветеринарной и пищевой безопасности
Департамента ветеринарной и пищевой безопасности, категория

С-3 санаты, 1 бірлік, № 7-1-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ветеринария саласындағы жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу басқармасының қызметін үйлестіру, жануарлардың жұқпалы ауруларын диагностикалау, алдын алу және жою, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі бойынша заң жобаларын, және басқа да нормативтік құқықтық актілерді, ветеринария саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттары мен регламенттерінің жобаларын әзірлеуді қамтамасыз ету; Кеден одағы, Еуразиялық Экономикалық Кеңістік мәселелері бойынша халықаралық ынтымақтастық, содай-ақ шетелдермен ветеринария және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласында ынтымақтастық қызметін үйлестіру; ветеринария және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласында ұлттық заңнаманы және Кеден одағының, Бірыңғай экономикалық одақтың заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу, Кеден одағының, Бірыңғай экономикалық одақтың нормативтік актілерін әзірлеу жөніндегі отырыстар мен кеңестерге қатысу; нормативтік актілердің жобаларын мемлекеттік және мүдделі органдарда келісуді үйлестіруді, ветеринария саласында нормативтік актілерді қабылдау тиімділігіне мониторингті және талдауды жүзеге асыру; ветеринариялық заңнаманы жетілдіру, индикативтік көрсетікштерді енгізу және өзгерту жөнінде стратегиялық бағдарламаларға ұсыныстар дайындау, жетістік нәтижелерін талдау; жетекшілік ететін салалар бойынша жиынтық есептерді, талдауларды, баяндамаларды және басқа да тұсаукесер материалдарды дайындауға қатысу.

С–3, 1 единица, № 7-1-0
Категория
Требования
Образование
Высшее, в сфере ветеринарии.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Координация деятельности управления по разработке нормативных правовых актов в области ветеринарной и пищевой безопасности, обеспечение разработки проектов закона, и других нормативно-правовых актов диагностике, профилактике и ликвидации заразных болезней животных, по безопасности пищевой продукции, проектов стандартов и регламентов государственных услуг в области ветеринарии; координация деятельности по международному сотрудничеству по вопросам таможенного Союза, Евразийского Экономического Пространства, а также сотрудничество с зарубежными странами в области ветеринарии и обеспечения безопасности пищевой продукции; внесение предложений по совершенствованию национального законодательства и законодательства Таможенного союза, Единого экономического союза в области ветеринарной и пищевой безопасности, участие на заседаниях и совещаниях по разработке нормативных актов Таможенного союза, Единого экономического союза; осуществление координации согласования проектов нормативных актов в государственных и других заинтересованных органах, мониторинг и анализа эффекта от принятия нормативных актов в области ветеринарии; подготовка предложений в стратегические программы по совершенствованию ветеринарного законодательства, внесению и изменению индикативных показателей, анализ достижений результатов; участие в подготовке сводных отчетов, анализов, докладов и других презентационных материалов по курируемой отрасли.

74. Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі департаменті
Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі саласында нормативтік
құқықтық актілерді әзірлеу басқармасының бас сарапшылары,
С-4 санаты, 4 бірлік, № 7-1-1, № 7-1-2, № 7-1-3, № 7-1-4
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ветеринария саласындағы жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Жануарлардың жұқпалы ауруларын диагностикалау, алдын алу және жою, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету, ветеринариялық препараттардың, азық және азықтық қоспалардың айналымы және қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы, Кеден одағы және шетелдермен ветеринария саласындағы ынтымақтастық мәселелері бойынша нормаивтік құқықтық актілерді әзірлеу, сондай-ақ, көрсетілген жобаларды уәкілетті органдармен келісуді және олардың түпкілікті қабылдануын қамтамасыз ету; жануарлардың жұқпалы ауруларына, ветеринариялық препараттардың, азық және азықтық қоспалардың айналымына, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласында мониторинг, талдау, болжау жүргізу; Кедендік одақ шеңберінде ветеринария саласында қабылданған және әзірленіп жатқан нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізу, ветеринария саласындағы мемлекетаралық құжаттарды келісу, сондай-ақ, Халықаралық эпизоотиялық бюромен, алыс және жақын шетелдермен ветеринария мәселелері бойынша ынтымақтастық; республикадағы жануарлардың жұқпалы ауруларының эпизоотиялық процесін моделдеуді, болжау әдістерін жақсартуды және ветеринариялық есеп пен есептілікті жетілдіруді, ветеринариялық препараттардың, азық және азықтық қоспалардың айналымы есебін талдауды, олардың айналымы саласында ветеринариялық есепті және есептілікті жетілдіруді жүргізу; тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі көрсеткіштерінің нормативтерін әзірлеу; тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы заңдарды, техникалық регламенттерді әзірлеуге қатысу және қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамаларына өзгерістер енгізу; «Эпизоотияға қарсы» бюджеттік бағдарламаны әзірлеуге қатысу.

74. Главные эксперты управления разработки нормативных правовых
актов в области ветеринарной и пищевой безопасности
Департамента ветеринарной и пищевой безопасности,
категория С–4, 4 единицы, № 7-1-1, № 7-1-2, № 7-1-3, № 7-1-4
Категория
Требования
Образование
Высшее, в сфере ветеринарии.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Разработка нормативных правовых актов по диагностике, профилактике и ликвидации заразных болезней животных, обеспечения безопасности пищевой продукции, в области обращения и обеспечения безопасности ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, по вопросам таможенного Союза и сотрудничества с зарубежными странами в области ветеринарии, в области обеспечения безопасности пищевой продукции, а также обеспечение согласование указанных проектов в уполномоченных органах и окончательное их принятие; проведение мониторинга, анализа, прогнозирование заразных болезней животных, обращения ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, в области обеспечения безопасности пищевой продукции; мониторинг принятых и разрабатываемых нормативных правовых актов области ветеринарии в рамках Таможенного Союза, согласование межгосударственных документов в области ветеринарии, а также сотрудничество с Международным эпизоотическим бюро, со странами ближнего и дальнего зарубежья по вопросам ветеринарии; проведение моделирования эпизоотического процесса заразных болезней животных в республике, улучшения методов прогнозирования и совершенствованием ветеринарного учета и отчетности, анализа отчетов обращения ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, совершенствования ветеринарного учета и отчетности в области их обращения; разработка нормативов показателей безопасности пищевой продукции; участие в разработке законов, технических регламентов в области обеспечения безопасности пищевой продукции и внесение изменений в законодательства Республики Казахстан по вопросам обеспечения безопасности; участие в разработке бюджетной программы «Противоэпизоотия».

75. Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі департаменті
Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі саласында нормативтік
құқықтық актілерді әзірлеу басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты, 1 бірлік, № 7-1-5
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ветеринария саласында немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (биотехнология) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Жануарлардың жұқпалы ауруларына, тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласында, жануарлардың саулығын қамтамасыз ету саласында мониторинг, талдау, болжау жүргізу; лицензиялау, оның ішінде емдеу профилактикалық қызметті лицензиялау мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу; тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласында ветеринариялық есеп пен есептілік нысанын әзірлеу; тамақ өнімдерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша халықаралық ұсынымдарды, нормативтерді талдау және оларды тәжірибеге енгізу бойынша ұсыныстар енгізу; лицензиялау, оның ішінде емдеу профилактикалық қызметті лицензиялау мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу; «Эпизоотияға қарсы» бюджеттік бағдарламаны әзірлеуге қатысу.
76. Агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми және кадрлық қамтамасыз
ету департаментінің директоры,
С-1 санаты, 1 бірлік, № 8-0-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы), немесе ветеринария саласында, немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе маркетинг) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі

75. Эксперт управления разработки нормативных правовых актов
в области ветеринарной и пищевой безопасности
Департамента ветеринарной и пищевой безопасности,
категория С–5, 1 единица, № 7-1-5
Категория
Требования
Образование
Высшее, в сфере ветеринарии, или в сфере технических наук и технологий (биотехнология).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Проведение мониторинга, анализа, прогнозирования заразных болезней животных, в области обеспечения безопасности пищевой продукции, в области обеспечения здоровья животных, внесение предложения по вопросам лицензирования, в части лечебно-профилактической деятельности, разработка формы ветеринарного учета и отчетности в области обеспечения пищевой безопасности, анализ международных рекомендаций, нормативов по вопросам обеспечения безопасности пищевой продукции и внесение предложения по их внедрению в практику, внесение предложения по вопросам лицензирования, в части лечебно-профилактической деятельности, участие в разработке бюджетной программы «Противоэпизоотия».
76. Директор Департамента научного и кадрового обеспечения
агропромышленного комплекса,
категория С-1, 1 единица, № 8-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или защита и карантин растений, или технология производства продуктов животноводства), или в сфере ветеринарии, или в сфере права (юриспруденция), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или маркетинг).
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық жасау және ұйымдастыру; «ҚазАгроИнновация» акционерлік қоғамының қызметін үйлестіру; агроөнеркәсіптік кешендегі аграрлық ғылым мен инновациялық саясат, кадрлық қамтамасыз ету мен әлеуметтік саясат саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға, агроөнеркәсіптік кешен саласын ғылыми қамтамасыз ету мен инновациялық дамытудың бағдарламалық құжаттарын әзірлеуге, Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының және Министр бұйрықтарының жобаларын әзірлеуге қатысу; Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен агроөнеркәсіптік кешендегі аграрлық ғылым мен инновациялық саясатты дамыту мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің, нормативтік және әдістемелік құжаттардың жобаларын келісу; бюджеттік бағдарламаларға әкімшілік етуді және Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы (жоғарғы ғылыми-техникалық комиссия және т.б.) отырыстарға агроөнеркәсіптік кешендегі аграрлық ғылым және инновациялық саясат мәселелері бойынша материалдар дайындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; «ҚазАгроИнновация» акционерлік қоғамының Директорлар кеңесінің және Министрліктің Ғылыми-техникалық кеңесінің отырыстарына материалдар дайындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; аграрлық ғылымның ғылыми-техникалық әлеуетін дамытудың жай-күйі мен перспективаларын, ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелілігін және агроөнеркәсіптік кешендегі ғылымды ұйымдастырудың халықаралық тәжірибесін талдау; ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелілігін және сапасын, ғылыми әзірлемелердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру бойынша ұсыныстар енгізу; ғылым мен өндірістің ықпалдасуына, агроөнеркәсіптік кешендегі аграрлық ғылым және инновациялық саясат мәселелері бойынша халықаралық байланыстарды дамытуға көмек көрсету; өз құзыреті шегінде конкурстық және сараптамалық комиссиялардың құрамына, үйлестіру, ғылыми және т.б. кеңестердің жұмысына қатысу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Желательно наличие ученой степени или ученого звания
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные
обязанности
Общее руководство и организация работы Департамента; координация деятельности акционерного общества «КазАгроИнновация»; участие в формировании и реализации государственной политики в области аграрной науки и инновационной политики, кадрового обеспечения и социальной политики в агропромышленном комплексе; разработке программных документов научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; в разработке проектов законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан и приказов Министра; согласование в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, проектов нормативных правовых актов, нормативных и методических документов по вопросам развития аграрной науки и инновационной политики в агропромышленном комплексе; организация администрирования бюджетных программ и работы по подготовке материалов по вопросам аграрной науки и инновационной политики в агропромышленном комплексе к заседаниям при Правительстве Республики Казахстан (Высшей научно-технической комиссии и другие); организация работы по подготовке материалов к заседаниям Совета директоров акционерного общества «КазАгроИнновация» и Научно-технического совета Министерства; анализ состояния и перспективы развития научно-технического потенциала аграрной науки, результативности научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ и международного опыта организации науки в сфере агропромышленного комплекса; внесение предложений по повышению результативности и качества научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ, конкурентоспособности научных разработок; содействие интеграции науки и производства, развитию международных связей по вопросам аграрной науки и инновационной политики в агропромышленном комплексе; участие в пределах компетенции в составе конкурсных и экспертных комиссий; работе координационных, ученых и других советов

77. Агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми және кадрлық қамтамасыз ету
департаменті
Ғылым және инновациялық саясат басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 8-1-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ветеринария саласында немесе құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе маркетинг), немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (жеміс-көкөніс шаруашылығы немесе агрономия, немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе аграрлық техника және технология, немесе балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау, немесе орман ресурстары және орман шаруашылығы, немесе топырақтану және агрохимия, немесе ауыл шаруашылығын энергиямен қамтамасыз ету), немесе білім беру саласында (биология) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Мүмкіндігінше ғылым дәреженің немесе ғылым атағынын болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысын ұйымдастыру; «ҚазАгроИнновация» акционерлік қоғамының қызметін үйлестіру; агроөнеркәсіптік кешендегі аграрлық ғылым мен инновациялық саясат саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға, агроөнеркәсіптік кешен саласын ғылыми қамтамасыз ету мен инновациялық дамытудың бағдарламалық құжаттарын әзірлеуге, Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының және Министр бұйрықтарының жобаларын әзірлеуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешендегі аграрлық ғылым мен инновациялық саясатты дамыту мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің, нормативтік және әдістемелік құжаттардың жобаларын әзірлеу және келісу; бюджеттік бағдарламаларға әкімшілік етуді және Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы комиссиялардың отырыстарына агроөнеркәсіптік кешендегі аграрлық ғылым және инновациялық саясат мәселелері бойынша материалдар дайындау бойынша жұмыстарды қамтамасыз ету; «ҚазАгроИнновация» акционерлік қоғамының Директорлар кеңесінің және Министрліктің Ғылыми-техникалық кеңесінің отырыстарына материалдар дайындау; аграрлық ғылымның ғылыми-техникалық әлеуетін дамытудың жай-күйі мен перспективаларын, ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелілігін және агроөнеркәсіптік кешендегі ғылымды ұйымдастырудың халықаралық тәжірибесін талдау; ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың есептерін қарау және оларды әрі қарай қаржыландыру мақсаттылығы бойынша ұсыныстар әзірлеу; ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелілігін және сапасын, ғылыми әзірлемелердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру бойынша ұсыныстар әзірлеу және енгізу; ғылым мен өндірістің ықпалдасуына, агроөнеркәсіптік кешендегі аграрлық ғылым және инновациялық саясат мәселелері бойынша халықаралық байланыстарды дамытуға көмек көрсету; өз құзыреті шегінде конкурстық және сараптамалық комиссиялардың құрамына, үйлестіру, ғылыми және т.б. кеңестердің жұмысына қатысу; агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және инновациялық дамыту саласында азаматтардың өтініштерін қарау; өз құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында және ғылыми басылымдарда жариялау үшін материалдар, Министрліктің веб-сайты және Ауыл шаруашылығы министрінің блогы үшін ақпарат дайындауды ұйымдастыру; Департаменттің құзыретіне енетін өзге де тапсырмаларды орындау.

77. Руководитель управления науки и инновационной политики
Департамента научного и кадрового обеспечения агропромышленного
комплекса, категория С-3, 1 единица, № 8-1-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере ветеринарии, или в сфере права (юриспруденция или международное право), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или маркетинг), или в сфере сельскохозяйственных наук (плодоовощеводство или агрономия, или защита и карантин растений, или аграрная техника и технология, или рыбное хозяйство и промышленное рыболовство, или лесные ресурсы и лесоводство, или почвоведение и агрохимия, или энергообеспечение сельского хозяйства), или в сфере образования (биология).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Желательно наличие ученой степени или ученого звания
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные
обязанности
Организация работы Управления; координация деятельности акционерного общества «КазАгроИнновация»; участие в формировании и реализации государственной политики в области аграрной науки и инновационной политики в агропромышленном комплексе; разработке программных документов научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; разработке проектов законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан и приказов Министра; разработка и согласование проектов нормативных правовых актов, нормативных и методических документов по вопросам развития аграрной науки и инновационной политики в агропромышленном комплексе; обеспечение администрирования бюджетных программ и работы по подготовке материалов по вопросам аграрной науки и инновационной политики в агропромышленном комплексе к заседаниям при Правительстве Республики Казахстан; подготовка материалов к заседаниям Совета директоров акционерного общества «КазАгроИнновация» и Научно-технического совета Министерства; анализ состояния и перспективы развития научно-технического потенциала аграрной науки, результативности научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ и международного опыта организации науки в сфере агропромышленного комплекса; рассмотрение отчетов научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ и выработка предложений по целесообразности их дальнейшего финансирования; разработка и внесение предложений по повышению результативности и качества научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ, конкурентоспособности научных разработок; содействие интеграции науки и производства; развитию международных связей по вопросам аграрной науки и инновационной политики в агропромышленном комплексе; участие в пределах компетенции в составе конкурсных и экспертных комиссий; работе координационных, ученых и других советов; рассмотрение обращений граждан в области научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; организация подготовки в пределах компетенции материалов для публикаций в средствах массовой информации и научных изданиях, информации для веб-сайта Министерства и на блог Министра сельского хозяйства; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

78. Агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми және кадрлық қамтамасыз ету
департаменті
Ғылым және инновациялық саясат басқармасының бас сарапшылары,
С–4 санаты, 2 бірлік, № 8-1-1, № 8-1-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ветеринария саласында немесе құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе маркетинг), немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (жеміс-көкөніс шаруашылығы немесе агрономия, немесе өсімдіктерді қорғау және карантин, немесе аграрлық техника және технология, немесе балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау, немесе орман ресурстары және орман шаруашылығы, немесе топырақтану және агрохимия, немесе ауыл шаруашылығын энергиямен қамтамасыз ету), немесе білім беру саласында (биология) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Мүмкіндігінше ғылым дәреженің немесе ғылым атағынын болуы
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Агроөнеркәсіптік кешен салалаларын ғылыми қамтамасыз ету, инновациялық қызмет, зияткерлік меншікті қорғау, халықаралық ынтымақтастық саласындағы мемлекеттік, салалық және өзге бағдарламаларды, сондай-ақ, нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге және келісуге қатысу; қолда бар әлеуеттің жай-күйі мен даму перспективаларын, шетелдік тәжірибені, өзекті проблемаларды, ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстардың нәтижелілігін, аяқталған әзірлемелерді агроөнеркәсіптік кешеннің әр түрлі салаларына енгізуді және коммерцияландыруды талдау; Қазақстан Республикасы Үкіметі жанындағы Жоғарғы ғылыми-техникалық кеңестің және Министрліктің Ғылыми-техникалық кеңесінің отырыстарына материалдар дайындау; өз құзыреті шегінде сараптамалық комиссиялардың құрамына, үйлестіру, ғылыми және тағы басқа кеңестердің жұмыстарына қатысу; бюджеттік бағдарламалар шеңберінде агроөнеркәсіптік кешеннің әр түрлі салаларындағы ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар бойынша есептерді қарау және талдау; агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және инновациялық дамыту саласындағы бюджеттік бағдарламаларға әкімшілік ету; агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және инновациялық дамыту саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және келісу; Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығына ұсыну үшін ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар бойынша тапсырмаларды, жұмыстар кезеңін орындау барысы туралы есептерді дайындау; агроөнеркәсіптік кешен бойынша ғылыми-білім беру кешендерін құру бойынша жобаларды үйлестіру және сүйемелдеу; Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және тағы басқа органдардың бақылаудағы тапсырмаларына, агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және инновациялық дамыту саласындағы азаматтардың өтініштеріне жауап дайындау; агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және инновациялық дамыту мәселелері бойынша құрылымдық бөлімшелермен және ведомстволық бағысты ұйымдармен жүйелі ынтымақтастық; Департаменттің құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

78. Главные эксперты управления науки и инновационной политики
Департамента научного и кадрового обеспечения агропромышленного
комплекса, категория С-4, 2 единицы, № 8-1-1, № 8-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере ветеринарии или в сфере права (юриспруденция или международное право), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или маркетинг), или в сфере сельскохозяйственных наук (плодоовощеводство или агрономия, или аграрная техника и технология, или рыбное хозяйство и промышленное рыболовство, или лесные ресурсы и лесоводство, или почвоведение и агрохимия, или энергообеспечение сельского хозяйства), или в сфере образования (биология).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Желательно наличие ученой степени или ученого звания
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и согласовании проектов государственных, отраслевых и иных программ, а также проектов нормативных правовых актов в сфере научного обеспечения отраслей агропромышленного комплекса, инновационной деятельности, защиты интеллектуальной собственности, международного сотрудничества; анализ состояния и перспективы развития имеющегося потенциала, зарубежного опыта, актуальных проблем, результативности научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ, внедрения и коммерциализации завершенных разработок в различных отраслях агропромышленного комплекса; подготовка материалов к заседаниям Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан и Научно-технического совета Министерства; участие в пределах компетенции в составе экспертных комиссий; работе координационных, ученых и других советов; рассмотрение и анализ отчетов по научно-исследовательским и опытно-конструкторским работам в различных отраслях агропромышленного комплекса в рамках бюджетных программ; администрирование бюджетных программ в области научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; разработка и согласование нормативных правовых актов в области научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; подготовка отчетов о ходе выполнения заданий, этапов работ по научно-исследовательским и опытно-конструкторским работам для представления в Национальный центр научно-технической информации; координация и сопровождение проектов по созданию научно-образовательных комплексов по агропромышленному комплексу; подготовка ответов на контрольные поручения Администрации Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и других органов, обращений граждан в области научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; системное сотрудничество с структурными подразделениями и подведомственными организациями по вопросам научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

79. Агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми және кадрлық қамтамасыз ету
департаменті
Ғылым және инновациялық саясат басқармасының сарапшылары,
С–5 санаты, 3 бірлік, № 8-1-3, № 8-1-4, № 8-1-5
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе аграрлық техника және технология, немесе жеміс-көкөніс шаруашылығы, немесе балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау, немесе орман ресурстары және орман шаруашылығы, немесе топырақтану және агрохимия, немесе ауыл шаруашылығын энергиямен қамтамасыз ету, немесе су ресурстары және суды пайдалану, немесе аңшылықтану және аң шаруашылығы), немесе қызмет көрсету саласында (жерге орналастыру), немесе құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе есеп және аудит, немесе маркетинг), немесе немесе білім беру саласында (биология), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (филология) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше аграрлық ғылым және агроөнеркәсіптік кешендегі инновациялық қызмет салаларында жұмыс тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және инновациялық дамыту мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге және келісуге қатысу, оларды жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу; агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету стратегиясын, агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және инновациялық дамыту саласындағы мемлекеттік бюджеттік және өзге де бағдарламалардың жобаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу;
агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және инновациялық дамыту саласындағы бюджеттік бағдарламаларға әкімшілік ету; агроөнеркәсіптік кешен бойынша ғылыми-білім беру кешендерін құру жөніндегі жобаларды үйлестіру және сүйемелдеу; «ҚазАгроИнновация» акционерлік қоғамының Директорлар кеңесінің отырысына материалдар дайындау; «ҚазАгроИнновация» акционерлік қоғамының және оның еншілес ұйымдарының қаржы-шаруашылық қызметтерінің жоспарларын және оларды орындау бойынша есептерін қарау; агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және инновациялық дамыту саласындағы бюджеттік бағдарламалар бойынша агроөнеркәсіптік кешеннің әр түрлі салаларындағы ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар бойынша есептерді қарау және талдау; агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету мен инновациялық дамытудың проблемалық мәселелері бойынша өңірлік үйлестіру кеңестерінің отырыстарына, ғылыми конференцияларға және кеңестерге қатысу; Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және т.б. органдардың бақылаудағы тапсырмаларына, агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және инновациялық дамыту саласындағы азаматтардың өтініштеріне жауап дайындау; ғылыми-техникалық, инновациялық қызметті дамыту, зияткерлік меншікті қорғау, халықаралық ынтымақтастық бойынша ұсыныстар енгізу; агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және инновациялық дамыту саласындағы ғылыми жаңалықтарға және халықаралық ғылыми орталықтар мен ұйымдардың әзірлемелеріне мониторинг жүргізу; отандық ғылыми ұйымдардың агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және инновациялық дамыту мәселелері бойынша ірі халықаралық ғылыми орталықтармен және ғалымдармен ынтымақтасуы мен ықпалдасуына көмектесу; агроөнеркәсіптік кешендегі білім тарату орталықтары бойынша мәселелерге жетекшілік ету; агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми қамтамасыз ету және инновациялық дамыту мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы мемлекеттік органдар және үкіметтік емес ұйымдармен жұмыс жүргізу; Қазақстан Республикасы Президент Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және мемлекеттік органдардың хаттамалық шешімдеріне мониторинг жүргізу; қажет болған кезде өз құзыреті шегінде бұқаралық ақпарат құралдарында және ғылыми басылымдарда жариялау үшін материалдар, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің веб-сайты және Ауыл шаруашылығы министрінің блогы үшін ақпарат дайындау; Басқарманың іс номенклатурасын жасау және іс қағаздарын жүргізу; істерді ведомстволық мұрағатқа тапсыруды ұйымдастыру; Департаметтің құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

79. Эксперты управления науки и инновационной политики
Департамента научного и кадрового обеспечения агропромышленного
комплекса, категория С-5, 3 единицы, № 8-1-3, № 8-1-4, № 8-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или аграрная техника и технология, или плодоовощеводство, или рыбное хозяйство и промышленное рыболовство, или лесные ресурсы и лесоводство, или почвоведение и агрохимия, или энергообеспечение сельского хозяйства, или водные ресурсы и водопользование, или охотоведение и звероводство), или в сфере услуг (землеустройство), или в сфере права (международное право или юриспруденция), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (менеджмент или экономика, или финансы, или учет и аудит, или маркетинг), или в сфере образования (биология), или в сфере гуманитарных наук (филология).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта работы в области аграрной науки и инновационной деятельности в агропромышленном комплексе.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и согласовании проектов нормативных правовых актов по вопросам научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; внесение предложений по их совершенствованию; участие в разработке и реализации стратегии научного обеспечения агропромышленного комплекса, проектов государственных бюджетных и иных программ в сфере научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; администрирование бюджетных программ в области научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; координация и сопровождение проектов по созданию научно-образовательных комплексов по агропромышленному комплексу; подготовка материалов на заседание Совета директоров акционерного общества «КазАгроИнновация»; рассмотрение планов финансово-хозяйственной деятельности акционерного общества «КазАгроИнновация» и его дочерних организаций и отчетов по их исполнению; рассмотрение и анализ отчетов по научно-исследовательским и опытно-конструкторским работам в различных отраслях агропромышленного комплекса по бюджетным программам в области научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; участие в заседаниях региональных координационных советов, в научных конференциях, совещаниях по проблемам научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; подготовка ответов на контрольные поручения Администрации Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и других органов, обращения граждан в области научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; внесение предложений по развитию научно-технической, инновационной деятельности, защиты интеллектуальной собственности, международного сотрудничества; мониторинг научных открытий и разработок международных научных центров и организаций в сфере научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; содействие сотрудничеству и интеграции отечественных научных организаций с крупными международными научными центрами и учеными по вопросам научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; курирование вопросов по центрам распространения знаний в агропромышленном комплексе; работа с центральными и местными исполнительными государственными органами и неправительственными организациями по вопросам научного обеспечения и инновационного развития агропромышленного комплекса; мониторинг протокольных решений Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и государственных органов; подготовка при необходимости в пределах компетенции материалов для публикаций в средствах массовой информации и научных изданиях; информации для веб-сайта Министерства и на блог Министра сельского хозяйства; составление номенклатуры дел и ведение делопроизводства Управления; организация передачи дел в ведомственный архив; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

80. Агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми және кадрлық қамтамасыз ету
департаменті
Әлеуметтік саясат басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 8-2-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (ауыл шаруашылығын энергиямен қамтамасыз ету, немесе агрономия немесе аграрлық техника және технология), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (мемлекеттік және жергілікті басқару басқару немесе менеджмент, немесе экономика, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе әлеуметтану, немесе саясаттану), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (электр энергетикасы немесе көлік, көлік техникасы және технологиясы), немесе құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық), немесе ветеринария саласындағы жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; агроөнеркәсіптік кешенді дамытудың әлеуметтік аспектілері саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға катысу; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдармен, үкіметтік емес және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар, баяндамалар дайындау; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат саласындағы бағдарламалық құжаттарды жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындау; Министрліктің үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылын жүзеге асыру; мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыру; республикалық бюджеттік бағдарламаларға әкімшілік ету; Басқарма қызметінің бағыттарына жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының, Қазақстан Республикасы Заңдарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, Министрлік бұйрықтарының жобаларын әзірлеуге қатысу; Мемлекет басшысының «Қазақстанды әлеуметтік жаңғырту: Жалпыға ортақ Еңбек қоғамына қарай жиырма қадам» атты мақаласында берген тапсырмаларын іске асыруға қатысу; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат саласындағы бағдарламалық құжаттардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру және талдау; жастар саясатын, «Дипломмен ауылға» жобасын іске асыруға, «Агроөнеркәсіптік кешендегі мамандығы бойынша үздік» атты конкурсты ұйымдастыру мен өткізуге, мүгедектер мен мүмкіндіктері шектеулі адамдардың өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі шараларға, балалар еңбегінің тыйым салынған нысандарының алдын алуға, гендерлік теңдікті қамтамасыз етуге, агроөнеркәсіптік кешенді дамытудың өзге де қоғамдық-саяси және әлеуметтік аспектілеріне қатысу; мыналарға: жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, теникалық және кәсіптік білім беруді дамытуға, білім деңгейі мен мамандықтар бойынша агроөнеркәсіптік кешеннің мамандарға деген ағымдағы және болжамдық қажеттілігін айқындау, мамандықтар бөлінісінде аграрлық кадрлар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырыстарын қалыптастыруға, аграрлық мамандықтар бойынша жоғары, техникалық және кәсіптік білім беру орындарының оқу бағдарламаларын қарауға (тексеру, тексерістер жүргізуге), «Болашақ» бағдарламасы бойынша аграрлық мамандар даярлау мәселелеріне, саланың ғылыми, инженер-педагогикалық кадрлары мен инженерлік-техникалық персоналын қайта даярлау және біліктілігін арттыру мәселелеріне, салалық біліктілік шеңберлерін әзірлеуге; агроөнеркәсіптік кешен мамандарының кәсіби стандарттарын әзірлеуге, аграрлық бейіндегі мамандықтар бойынша техникалық және кәсіптік білім беру орындарын бітірушілердің біліктілігін сертификаттаудың тәуелсіз салалық жүйесін енгізуге, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы басшылардың, мамандардың және жұмысшылардың үлгілік біліктілік сипаттамаларын әзірлеуге қатысу; Техникалық және кәсіптік білім беруді дамыту жөніндегі салалық кеңестің жұмысын ұйымдастыру; жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін, оның ішінде, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің блогына түскен өтініштерін қарау; персоналды тиімді басқаруды қамтамасыз ету; сыбайлас жемқорлыққа қарсы күреске бағытталған шараларды қабылдау; қызметте ақпараттық технология деңгейін арттыруды қамтамасыз ету.

80. Руководитель управления социальной политики
Департамента научного и кадрового обеспечения агропромышленного
комплекса, категория С-3, 1 единица, № 8-2-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере сельскохозяйственных наук (энергообеспечение сельского хозяйства или агрономия, или аграрная техника и технология), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (государственное и местное управление или менеджмент, или экономика или учет и аудит, или финансы, или социология, или политология), или в сфере технических наук и технологий (электроэнергетика или транспорт, транспортная техника и технологии), или в сфере права (юриспруденция или международное право), или в сфере ветеринарии.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; участие в формировании государственной политики в области социальных аспектов развития агропромышленного комплекса; выработка предложений по вопросам социальной политики в агропромышленном комплексе; взаимодействие с центральными и местными исполнительными органами, с неправительственными и другими организациями по вопросам социальной политики в агропромышленном комплексе; подготовка аналитических материалов, справок, докладов по вопросам социальной политики в агропромышленном комплексе; подготовка предложений по совершенствованию программных документов в области социальной политики агропромышленного комплекса; осуществление взаимодействия Министерства с неправительственными организациями; осуществление государственного социального заказа; администрирование республиканских бюджетных программ; участие в разработке проектов Указов Президента Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, приказов Министерства по вопросам, относящимся к направлениям деятельности Управления; участие в реализации поручений Главы государства, данных в статье «Социальная модернизация Казахстана: двадцать шагов к обществу Всеобщего Труда»; осуществление мониторинга и анализа реализации программных документов в области социальной политики в агропромышленном комплексе; участие в реализации молодежной политики, проекта «С дипломом - в село!», в подготовке и проведении конкурса «Лучший по профессии агропромышленного комплекса», мер по улучшению качества жизни инвалидов и лиц с ограниченными возможностями, предотвращения запрещенных форм детского труда, обеспечения гендерного равенства, иных общественно-политических и социальных аспектов развития агропромышленного комплекса; участие в развитии высшего и послевузовского, технического и профессионального образования, в определении текущей и прогнозной потребности в специалистах агропромышленного комплекса по уровню образования и специальностям, в формировании государственного образовательного заказа на подготовку аграрных кадров в разрезе специальностей, в рассмотрении (проведение ревизий, проверка) учебных программ высших, технических и профессиональных учебных заведений по аграрным специальностям, в вопросах подготовки аграрных кадров по программе «Болашак», в вопросах переподготовки и повышения квалификации научных, инженерно-педагогических кадров и инженерно-технического персонала отраслей, в разработке отраслевой рамки квалификаций, в разработке профессиональных стандартов специалистов агропромышленного комплекса, во внедрении независимой отраслевой системы сертификации квалификации выпускников по специальностям аграрного профиля, в разработке типовых квалификационных характеристик руководителей, специалистов и рабочих в сфере агропромышленного комплекса, организация работы Отраслевого совета по развитию технического и профессионального образования; рассмотрение обращений физических и юридических лиц, в том числе поступивших на блог Министра сельского хозяйства Республики Казахстан; принятие мер, направленных на противодействие коррупции; обеспечение повышения уровня информационных технологий в деятельности.

81. Агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми және кадрлық қамтамасыз ету
департаменті
Әлеуметтік саясат басқармасының бас сарапшылары,
С-4 санаты, 2 бірлік, № 8-2-1, № 8-2-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (мемлекеттік және жергілікті басқару басқару немесе менеджмент, немесе әлеуметтану, немесе саясаттану немесе экономика, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе маркетинг), немесе құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық), немесе ветеринария саласындағы, немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (агрономия немесе аграрлық техника және технология, немесе ауыл шаруашылығын энергиямен қамтамасыз ету), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (көлік, көлік техникасы және технологиясы немесе электр энергетикасы) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Агроөнеркәсіптік кешенді дамытудың әлеуметтік аспектілері саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға катысу; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдармен, үкіметтік емес және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар, баяндамалар дайындау; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат саласындағы бағдарламалық құжаттарды жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындау; Министрліктің үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылын жүзеге асыру; мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыру; республикалық бюджеттік бағдарламаларға әкімшілік ету; Басқарма қызметінің бағыттарына жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының, Қазақстан Республикасы Заңдарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, Министрлік бұйрықтарының жобаларын әзірлеуге қатысу; Мемлекет басшысының «Қазақстанды әлеуметтік жаңғырту: Жалпыға ортақ Еңбек қоғамына қарай жиырма қадам» атты мақаласында берген тапсырмаларын іске асыруға қатысу; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат саласындағы бағдарламалық құжаттардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру және талдау; жастар саясатын, «Дипломмен ауылға» жобасын іске асыруға, «Агроөнеркәсіптік кешендегі мамандығы бойынша үздік» атты конкурсты ұйымдастыру мен өткізуге, мүгедектер мен мүмкіндіктері шектеулі адамдардың өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі шараларға, балалар еңбегінің тыйым салынған нысандарының алдын алуға, гендерлік теңдікті қамтамасыз етуге, агроөнеркәсіптік кешенді дамытудың өзге де қоғамдық-саяси және әлеуметтік аспектілеріне қатысу; мыналарға: жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, теникалық және кәсіптік білім беруді дамытуға, білім деңгейі мен мамандықтар бойынша агроөнеркәсіптік кешеннің мамандарға деген ағымдағы және болжамдық қажеттілігін айқындау, мамандықтар бөлінісінде аграрлық кадрлар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырыстарын қалыптастыруға, аграрлық мамандықтар бойынша жоғары, техникалық және кәсіптік білім беру орындарының оқу бағдарламаларын қарауға (тексеру, тексерістер жүргізуге), «Болашақ» бағдарламасы бойынша аграрлық мамандар даярлау мәселелеріне, саланың ғылыми, инженер-педагогикалық кадрлары мен инженерлік-техникалық персоналын қайта даярлау және біліктілігін арттыру мәселелеріне, салалық біліктілік шеңберлерін әзірлеуге; агроөнеркәсіптік кешен мамандарының кәсіби стандарттарын әзірлеуге, аграрлық бейіндегі мамандықтар бойынша техникалық және кәсіптік білім беру орындарын бітірушілердің біліктілігін сертификаттаудың тәуелсіз салалық жүйесін енгізуге, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы басшылардың, мамандардың және жұмысшылардың үлгілік біліктілік сипаттамаларын әзірлеуге қатысу; Техникалық және кәсіптік білім беруді дамыту жөніндегі салалық кеңестің жұмысын ұйымдастыру.

81. Главные эксперты управления социальной политики
Департамента научного и кадрового обеспечения агропромышленного
комплекса, категория С-4, 2 единицы, № 8-2-1, № 8-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (государственное и местное управление или менеджмент, или социология, или политология, или экономика, или учет и аудит, или финансы, или маркетинг), или в сфере права (юриспруденция или международное право), или в сфере ветеринарии, или в сфере сельскохозяйственных наук (агрономия или аграрная техника и технология, или энергообеспечение сельского хозяйства), или в сфере технических наук и технологий (транспорт, транспортная техника и технологии или электроэнергетика).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в формировании государственной политики в области социальных аспектов развития агропромышленного комплекса; выработка предложений по вопросам социальной политики в агропромышленном комплексе; взаимодействие с центральными и местными исполнительными органами, с неправительственными и другими организациями по вопросам социальной политики в агропромышленном комплексе; подготовка аналитических материалов, справок, докладов по вопросам социальной политики в агропромышленном комплексе; подготовка предложений по совершенствованию программных документов в области социальной политики агропромышленного комплекса; осуществление взаимодействия Министерства с неправительственными организациями; осуществление государственного социального заказа; администрирование республиканских бюджетных программ; участие в разработке проектов Указов Президента Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, приказов Министерства по вопросам, относящимся к направлениям деятельности Управления; участие в реализации поручений Главы государства, данных в статье «Социальная модернизация Казахстана: двадцать шагов к обществу Всеобщего Труда»; мониторинг и осуществление анализа реализации программных документов в области социальной политики в агропромышленном комплексе; участие в реализации молодежной политики, проекта «С дипломом - в село!», в подготовке и проведении конкурса «Лучший по профессии агропромышленного комплекса», мер по улучшению качества жизни инвалидов и лиц с ограниченными возможностями, предотвращения запрещенных форм детского труда, обеспечения гендерного равенства, иных общественно-политических и социальных аспектов развития агропромышленного комплекса; участие в развитии высшего и послевузовского, технического и профессионального образования в определении текущей и прогнозной потребности в специалистах агропромышленного комплекса по уровню образования и специальностям, в формировании государственного образовательного заказа на подготовку аграрных кадров в разрезе специальностей, в рассмотрении (проведение ревизий, проверка) учебных программ высших, технических и профессиональных учебных заведений по аграрным специальностям, в вопросах подготовки аграрных кадров по программе «Болашак», в вопросах переподготовки и повышения квалификации научных, инженерно-педагогических кадров и инженерно-технического персонала отраслей, в разработке отраслевой рамки квалификаций, в разработке профессиональных стандартов специалистов агропромышленного комплекса, во внедрении независимой отраслевой системы сертификации квалификации выпускников технического и профессионального образования по специальностям аграрного профиля, в разработке типовых квалификационных характеристик руководителей, специалистов и рабочих в сфере агропромышленного комплекса, организация работы Отраслевого совета по развитию технического и профессионального образования.

82. Агроөнеркәсіптік кешенді ғылыми және кадрлық қамтамасыз ету
департаменті
Әлеуметтік саясат басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты, 1 бірлік, № 8-2-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (мемлекеттік және жергілікті басқару басқару немесе менеджмент, немесе әлеуметтану, немесе саясаттану немесе экономика, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе маркетинг), немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (ауыл шаруашылығын энергиямен қамтамасыз ету немесе агрономия, немесе аграрлық техника және технология), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (көлік, көлік техникасы және технологиясы немесе электр энергетикасы), немесе құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық), немесе ветеринария саласындағы жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Агроөнеркәсіптік кешенді дамытудың әлеуметтік аспектілері саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға катысу; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдармен, үкіметтік емес және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат мәселелері бойынша талдамалық материалдар, анықтамалар, баяндамалар дайындау; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат саласындағы бағдарламалық құжаттарды жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындау; Министрліктің үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылын жүзеге асыру; мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыру; республикалық бюджеттік бағдарламаларға әкімшілік ету; Басқарма қызметінің бағыттарына жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының, Қазақстан Республикасы Заңдарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының, Министрлік бұйрықтарының жобаларын әзірлеуге қатысу; Мемлекет басшысының «Қазақстанды әлеуметтік жаңғырту: Жалпыға ортақ Еңбек қоғамына қарай жиырма қадам» атты мақаласында берген тапсырмаларын іске асыруға қатысу; агроөнеркәсіптік кешендегі әлеуметтік саясат саласындағы бағдарламалық құжаттардың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру және талдау; жастар саясатын, «Дипломмен ауылға» жобасын іске асыруға, «Агроөнеркәсіптік кешендегі мамандығы бойынша үздік» атты конкурсты ұйымдастыру мен өткізуге, мүгедектер мен мүмкіндіктері шектеулі адамдардың өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі шараларға, балалар еңбегінің тыйым салынған нысандарының алдын алуға, гендерлік теңдікті қамтамасыз етуге, агроөнеркәсіптік кешенді дамытудың өзге де қоғамдық-саяси және әлеуметтік аспектілеріне қатысу; мыналарға: жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, теникалық және кәсіптік білім беруді дамытуға, білім деңгейі мен мамандықтар бойынша агроөнеркәсіптік кешеннің мамандарға деген ағымдағы және болжамдық қажеттілігін айқындау, мамандықтар бөлінісінде аграрлық кадрлар даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырыстарын қалыптастыруға, аграрлық мамандықтар бойынша жоғары, техникалық және кәсіптік білім беру орындарының оқу бағдарламаларын қарауға (тексеру, тексерістер жүргізуге), «Болашақ» бағдарламасы бойынша аграрлық мамандар даярлау мәселелеріне, саланың ғылыми, инженер-педагогикалық кадрлары мен инженерлік-техникалық персоналын қайта даярлау және біліктілігін арттыру мәселелеріне, салалық біліктілік шеңберлерін әзірлеуге, агроөнеркәсіптік кешен мамандарының кәсіби стандарттарын әзірлеуге, аграрлық бейіндегі мамандықтар бойынша техникалық және кәсіптік білім беру орындарын бітірушілердің біліктілігін сертификаттаудың тәуелсіз салалық жүйесін енгізуге, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы басшылардың, мамандардың және жұмысшылардың үлгілік біліктілік сипаттамаларын әзірлеуге қатысу; Техникалық және кәсіптік білім беруді дамыту жөніндегі салалық кеңестің жұмысын ұйымдастыру; іс қағаздарын жүргізу, істер номенклатурасын жасау, оларды ведомствалық мұрағатқа тапсыру.

82. Эксперт управления социальной политики и развития
Департамента научного и кадрового обеспечения агропромышленного
комплекса, категория С-5, 1 единица, № 8-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (государственное и местное управление или менеджмент, или социология, или политология, или экономика, или учет и аудит, или финансы, или маркетинг), или в сфере сельскохозяйственных наук (энергообеспечение сельского хозяйства или агрономия, или аграрная техника и технология), или в сфере технических наук и технологий (электроэнергетика или транспорт, транспортная техника и технологии), или в сфере права (юриспруденция или международное право), или в сфере ветеринарии.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в формировании государственной политики в области социальных аспектов развития агропромышленного комплекса; выработка предложений по вопросам социальной политики в агропромышленном комплексе; взаимодействие с центральными и местными исполнительными органами, с неправительственными и другими организациями по вопросам социальной политики в агропромышленном комплексе; подготовка аналитических материалов, справок, докладов по вопросам социальной политики в агропромышленном комплексе; подготовка предложений по совершенствованию программных документов в области социальной политики агропромышленного комплекса; осуществление взаимодействия Министерства с неправительственными организациями; осуществление государственного социального заказа; администрирование республиканских бюджетных программ; участие в разработке проектов Указов Президента Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан, приказов Министерства по вопросам, относящимся к направлениям деятельности Управления; участие в реализации поручений Главы государства, данных в статье «Социальная модернизация Казахстана: двадцать шагов к обществу Всеобщего Труда»; мониторинг и осуществление анализа реализации программных документов в области социальной политики в агропромышленном комплексе; участие в реализации молодежной политики, проекта «С дипломом - в село!», в подготовке и проведении конкурса «Лучший по профессии АПК», мер по улучшению качества жизни инвалидов и лиц с ограниченными возможностями, предотвращения запрещенных форм детского труда, обеспечения гендерного равенства, иных общественно-политических и социальных аспектов развития агропромышленного комплекса; участие в развитии высшего и послевузовского, технического и профессионального образования, в определении текущей и прогнозной потребности в специалистах агропромышленного комплекса по уровню образования и специальностям, в формировании государственного образовательного заказа на подготовку аграрных кадров в разрезе специальностей, в рассмотрении (проведение ревизий, проверка) учебных программ высших, технических и профессиональных учебных заведений по аграрным специальностям, в вопросах подготовки аграрных кадров по программе «Болашак», в вопросах переподготовки и повышения квалификации научных, инженерно-педагогических кадров и инженерно-технического персонала отраслей, в разработке отраслевой рамки квалификаций, в разработке профессиональных стандартов специалистов агропромышленного комплекса, во внедрении независимой отраслевой системы сертификации квалификации выпускников технического и профессионального образования по специальностям аграрного профиля, в разработке типовых квалификационных характеристик руководителей, специалистов и рабочих в сфере агропромышленного комплекса, организация работы Отраслевого совета по развитию технического и профессионального образования; ведение делопроизводства, составление номенклатуры дел, передача их в ведомственный архив.

83. Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаментінің
директоры,
С–1 санаты, 1 бірлік, № 9-0-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе қаржы), немесе құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметін жалпы үйлестіру және жұмысын ұйымдастыру; нормативтік құқықтық актілер, құқықтық және әдістемелік құжаттар жобаларын келісуге, Департаменттің қызмет бағытына жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының және Министр бұйрықтарының жобаларын әзірлеуге, мемлекеттің аграрлық саясатын қалыптастыруға, агроөнеркәсіптік секторда бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу; Департаменттің құзыреті шегінде іске асырылатын агроөнеркәсіптік кешендегі бюджеттік бағдарламаларға әкімшілік етуді ұйымдастыру; «ҚазАгро» Ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының қызметін үйлестіру; Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы «ҚазАгро» Ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңесстің отырыстарына және «ҚазАгро» Ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының Директорлар кеңесінің отырыстарына материалдар дайындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің шаруашылық жүргізу нысандарын дамыту және агроөнеркәсіптік кешенді дамытуға кредит беруге арналған республикалық бюджеттен бөлінетін мемлекеттік қолдау қаражаттарын пайдаланудың тиімділігі бойынша ұсыныстар әзірлеу; қаржы институттарының, агроөнеркәсіптік кешендегі кредиттік және салықтық саясатының тиімділігін арттыру, жаңаларын құру және қолданыстағыларын жетілдіру, аграрлық және ауыл шаруашылығына жатпайтын бизнесті дамыту бойынша ұсыныстар енгізу; аграрлық секторда шағын және орта бизнесті, сондай-ақ ауыл шаруашылығына жатпайтын бизнесті және ауыл халқына шағын кредит беруді дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешенге кредит беру жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындауды ұйымдастыру; агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін ақпараттық-консультациялық қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешеніне инвестицияларды тарту бойынша іс-шараларды үйлестіруді ұйымдастыру; облыстардың стратегиялық жоспарларын және аумақтарды дамытудың өңірлік бағдарламаларын келісуге қатысу; ауыл халқына шағын кредит беру
мәселелері бойынша талдамалық материалдарды, анықтамаларды және баяндамаларды дайындау; агроөнеркәсіптік кешеннің жекелеген кіші салаларын дамытудың пилоттық инвестициялық бағдарламаларын әзірлеу үшін құрылған Іскерлік кеңес, Жобалық топтар бойынша жұмыстарды үйлестіру және іс қағаздарын жүргізу; құзыреті шегінде Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.

83. Директор Департамента инвестиционной политики и финансовых
инструментов, категория С–1, 1 единица, № 9-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере гуманитарных наук (международные отношения) или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или государственное и местное управление, или финансы), в сфере права (юриспруденция или международное право).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общая координация деятельности и организация работы Департамента; участие в согласовании проектов нормативных правовых актов, нормативных и методических документов; в разработке проектов законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан и приказов Министра по вопросам, относящимся к направлениям деятельности Департамента; в формировании аграрной политики государства, в разработке программных документов в агропромышленном секторе; организация администрирования бюджетных программ в агропромышленном комплексе, реализуемых в пределах компетенции Департамента; координация деятельности акционерного общества «Национальный управляющий холдинг «КазАгро»; организация работы по подготовке материалов к заседаниям Специализированного Совета по вопросам акционерного общества «Национальный управляющий холдинг «КазАгро» при Правительстве Республики Казахстан и заседаниям Совета директоров акционерного общества «Национальный управляющий холдинг «КазАгро»; выработка предложений по развитию форм хозяйствования субъектов агропромышленного комплекса и эффективности использования средств государственной поддержки, выделяемых из республиканского бюджета на кредитование развития агропромышленного комплекса; внесение предложений по повышению эффективности, созданию новых и совершенствованию действующих финансовых институтов, кредитной и налоговой политики в агропромышленном комплексе, развитию агро и несельскохозяйственного бизнеса; выработка предложений по развитию малого и среднего бизнеса в аграрном секторе, а также несельскохозяйственного бизнеса и микрокредитования сельского населения; организация подготовки предложений по совершенствованию системы кредитования агропродовольственного комплекса; организация координации мероприятий по информационно-консультационному обеспечению субъектов агропромышленного комплекса, по привлечению инвестиций в агропромышленный комплекс Республики Казахстан; участие в согласовании Стратегических планов областей и региональных программ развития территорий; подготовка аналитических материалов, справок, докладов по вопросам микрокредитования в сельском населении; координация работы и ведение делопроизводства по Деловому совету, Проектным группам, создаваемым для разработки пилотных инвестиционных программ развития отдельных подотраслей агропромышленного комплекса; выполнение в пределах компетенции иных поручений руководства Министерства.

84. Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті
директорының орынбасары, С–2 санаты, 1 бірлік, № 9-0-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе қаржы), немесе құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Инвестиция және қаржы құралдары басқармаларының қызметтерін жалпы үйлестіруді және жұмыстарын ұйымдастыру; нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге және келісуге, мемлекеттің аграрлық саясатын қалыптастыруға, агроөнеркәсіптік секторда бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу; Департамент құзыреті шегінде іске асырылатын агроөнеркәсіптік кешеніндегі бюджеттік бағдарламаларға әкімшілік ету; «ҚазАгро» Ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының қызметін үйлестіру; Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы «ҚазАгро» Ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының мәселелері жөніндегі мамандандырылған кеңестің отырыстарына және «ҚазАгро» Ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының Директорлар кеңесінің отырыстарына материалдар дайындауды ұйымдастыру; агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің шаруашылық жүргізу нысандарын дамыту және агроөнеркәсіптік кешенді дамытуға кредит беруге арналған республикалық бюджеттен бөлінетін мемлекеттік қолдау қаражаттарын пайдаланудың тиімділігі бойынша ұсыныстар әзірлеу; қаржы институттарының, агроөнеркәсіптік кешендегі кредиттік және салықтық саясатының тиімділігін арттыру, жаңаларын құру және қолданыстағыларын жетілдіру, аграрлық және ауыл шаруашылығына жатпайтын бизнесті дамыту бойынша ұсыныстар енгізу; агроөнеркәсіптік кешендегі кредиттік және салықтық саясатты реттеу туралы салалық одақтар мен қауымдастықтардың, агробизнес субъектілерінің ұсыныстарына қорытынды дайындауды ұйымдастыру; аграрлық секторда шағын және орта бизнесті, сондай-ақ, ауыл шаруашылығына жатпайтын бизнесті дамыту бойынша ұсыныстар әзірлеу; агробизнесті дамыту мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер, нормативтік және әдістемелік құжаттар жобаларын әзірлеуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешенге кредит беру жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар дайындауды ұйымдастыру; агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін ақпараттық-консультациялық қамтамасыз ету бойынша, Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешеніне инвестицияларды тарту бойынша іс-шараларды үйлестіру; облыстардың стратегиялық жоспарларын және аумақтарды дамытудың өңірлік бағдарламаларын келісуге қатысу; орталық және жергілікті атқарушы органдардың қызметтерін үйлестіру, Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша үкіметтік емес және басқа ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау; агроөнеркәсіптік кешеннің жекелеген кіші салаларын дамытудың пилоттық инвестициялық бағдарламаларын әзірлеу үшін құрылған Іскерлік кеңес, Жобалық топтар бойынша жұмыстарды үйлестіру және іс қағаздарын жүргізу; құзыреті шегінде Департамент және Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.

84. Заместитель директора Департамента инвестиционной политики
и финансовых инструментов,
категория С-2, 1 единица, № 9-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере гуманитарных наук (международные отношения) или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или государственное и местное управление, или финансы), или в сфере права (юриспруденция или международное право).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные
обязанности
Общая координация деятельности и организация работы Управлений инвестиций и финансовых инструментов; участие в разработке и согласовании проектов нормативных правовых актов, в формировании аграрной политики государства, в разработке программных документов в агропромышленном секторе; администрирование бюджетных программ в агропромышленном комплексе, реализуемых в пределах компетенции Департамента; координация деятельности акционерного общества «Национальный управляющий холдинг «КазАгро»; организация подготовки материалов к заседаниям Специализированного Совета по вопросам акционерного общества «Национальный управляющий холдинг «КазАгро» при Правительстве Республики Казахстан и заседаниям Совета директоров акционерного общества «Национальный управляющий холдинг «КазАгро»; выработка предложений по развитию форм хозяйствования субъектов агропромышленного комплекса и эффективности использования средств государственной поддержки, выделяемых из республиканского бюджета на кредитование развития агропромышленного комплекса; внесение предложений по повышению эффективности, созданию новых и совершенствованию действующих финансовых институтов, кредитной и налоговой политики в агропромышленном комплексе, развитию агро и несельскохозяйственного бизнеса; организация подготовки заключений к предложениям отраслевых союзов и ассоциаций, субъектов агробизнеса о регулировании кредитной и налоговой политики в агропромышленном комплексе; выработка предложений по развитию малого и среднего бизнеса в аграрном секторе, а также несельскохозяйственного бизнеса; участие в разработке проектов нормативных правовых актов, нормативных и методических документов по вопросам развития агробизнеса. организация подготовки предложений по совершенствованию системы кредитования агропродовольственного комплекса; координация мероприятий по информационно-консультационному обеспечению субъектов агропромышленного комплекса, по привлечению инвестиций в агропромышленный комплекс Республики Казахстан; участие в согласовании Стратегических планов областей и региональных программ развития территорий; координация деятельности центральных и местных исполнительных органов, взаимодействие с неправительственными и другими организациями по вопросам входящих в компетенцию Департамента; координация работы и ведение делопроизводства по Деловому совету, проектным группам, создаваемым для разработки пилотных инвестиционных программ развития отдельных подотраслей агропромышленного комплекса; выполнение в пределах компетенции иных поручений руководства Департамента и Министерства.

85. Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті
Қаржы құралдары басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 9-1-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе қаржы), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және қызметін жалпы басшылық жасау; агроөнеркәсіптік секторында бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге, Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасын әлеуметік-экономикалық дамытудың индикативтік жоспарларын әзірлеуге және келісуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешенде кредит беруді дамытуға республикалық бюджеттен бөлінетін мемлекеттік қолдау қаражаттарын пайдаланудың тиімділігіне бағытталған ұсыныстарды әзірлеу бойынша жұмыстарды үйлестіру; агроөнеркәсіптік кешенде қаржы институттарының жаңаларын құру және қолданыстағыларын жетілдіру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының және Министр бұйрықтарының жобаларын әзірлеу бойынша жұмыстарды үйлестіру; агробизнес субъектілерінің қаржыландыруға қол жеткізуін қамтамасыз етуге бағытталған қолдаудың қаржы құралдарын іске асыру бойынша жұмыстарды үйлестіру; қаржы құралдарын іске асыру нәтижелеріне мониторинг жүргізу жұмыстарын үйлестіру; құзыреті шегінде Департамент және Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.

85. Руководитель управления финансовых инструментов
Департамента инвестиционной политики и финансовых инструментов,
категория С-3, 1 единица, № 9-1-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере гуманитарных наук (международные отношения) или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или государственное и местное управление, или финансы), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Организация работы и общее руководство деятельностью Управления; участие в разработке программных документов в агропромышленном секторе, в разработке и согласовании индикативных планов социально-экономического развития Республики Казахстан по вопросам входящих в компетенцию Департамента; координация работ по выработке предложений, направленных на эффективное использование средств государственной поддержки, выделяемых из республиканского бюджета на развитие системы кредитования в агропромышленном комплексе; координация работ по разработке проектов законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан и приказов Министра по вопросам создания новых и совершенствования действующих финансовых инструментов в агропромышленном комплексе; координация работ по реализации финансовых инструментов поддержки направленных на обеспечение доступа субъектов агробизнеса к финансированию; координация работ мониторингу результатов реализации финансовых инструментов; выполнение в пределах компетенции иных поручений руководства Департамента и Министерства.

86. Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті
Қаржы құралдары басқармасының бас сарапшылары,
С-4 санаты, 3 бірлік, № 9-1-1, № 9-1-2, № 9-1-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе есеп және аудит, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе қаржы), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Агроөнеркәсіптік кешенде қаржы институттарының жаңаларын құру және қолданыстағыларын жетілдіру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының және Министр бұйрықтарының жобаларын әзірлеу; Басқарма құзыреті шегінде іске асырылатын агроөнеркәсіптік кешендегі бюджеттік бағдарламаларға әкімшілік ету; агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кредиттеу және лизингі, қаржылық сауықтыру, кепілдердіру және сақтандыру кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау жөніндегі қаржы институттарының тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар әзірлеу, енгізу; агроөнеркәсіптік секторында бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге, Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасын әлеуметік-экономикалық дамытудың индикативтік жоспарларын әзірлеуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешенде кредит беруді дамытуға республикалық бюджеттен бөлінетін мемлекеттік қолдау қаражаттарын пайдаланудың тиімділігіне бағытталған ұсыныстарды әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешенде кредит беруді дамытуға бағытталған қаржы институттарының жаңаларын құру және қолданыстағыларын жетілдіру бойынша ұсыныстарды енгізуді ұйымдастыру; құзыреті шегінде Басқарма, Департамент және Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.

86. Главные эксперты управления финансовых инструментов
Департамента инвестиционной политики и финансовых
инструментов, категория С-4, 3 единицы, № 9-1-1, №
9-1-2, № 9-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере гуманитарных наук (международные отношения) или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или государственное и местное управление, или финансы), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Разработка проектов законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан и приказов Министра по вопросам создания новых и совершенствования действующих финансовых инструментов в агропромышленном комплексе; администрирование бюджетных программ в агропромышленном комплексе, реализуемых в пределах компетенции Управления; разработка, внесение предложений по повышению эффективности финансовых институтов по субсидированию ставки вознаграждения при кредитовании и лизинге, финансовому оздоровлению, гарантировании и страховании займов субъектов агропромышленного комплекса; участие в разработке программных документов в агропромышленном секторе, в разработке и согласовании индикативных планов социально-экономического развития Республики Казахстан по вопросам входящих в компетенцию Департамента; выработка предложений, направленных на эффективное использование средств государственной поддержки, выделяемых из республиканского бюджета на развитие системы кредитования в агропромышленном комплексе; организация внесений предложений по созданию новых и совершенствованию действующих финансовых инструментов направленных на развитие кредитования в агропромышленном комплексе; выполнение в пределах компетенции иных поручений руководства Управления, Департамента и Министерства.

87. Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті
Қаржы құралдары басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты, 1 бірлік, № 9-1-4
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе әлемдік экономика), немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (халықаралық қатынастар), немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (аграрлық техника және технология), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (технологиялық машиналар мен жабдықтар (салалар бойынша) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Қаржы институттарының тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар әзірлеуге, енгізуге қатысу; агроөнеркәсіптік секторында бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге, Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Қазақстан Республикасын әлеуметік-экономикалық дамытудың индикативтік жоспарларын әзірлеуге қатысу; қаржы құралдарынының аралық және қорытынды нәтижелерін іске асыру барысына мониторинг; қаржы институттарының жаңаларын құру және қолданыстағыларын жетілдіру, агроөнеркәсіптік кешенде кредит беру жүйесін дамытуға республикалық бюджеттен бөлінетін мемлекеттік қолдау қаражаттарын пайдаланудың тиімділігі бойынша ұсыныстар әзірлеу; құзыреті шегінде Басқарма, Департамент және Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.

87. Эксперт управления финансовых инструментов
Департамента инвестиционной политики и финансовых
инструментов, категория С-5, 1 единица, № 9-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или мировая экономика), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере гуманитарных наук (международные отношения), или в сфере сельскохозяйственных наук (аграрная техника и технология), или в сфере технических наук и технологий (технологические машины и оборудование (по отраслям).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке, внесение предложений по повышению эффективности финансовых институтов; участие в разработке программных документов в агропромышленном секторе, в разработке и согласовании индикативных планов социально-экономического развития Республики Казахстан по вопросам входящих в компетенцию Департамента; мониторинг хода реализации, промежуточных и итоговых результатов финансовых инструментов, выработка предложений, по созданию новых и совершенствованию действующих финансовых инструментов, эффективности использования средств государственной поддержки, выделяемых из республиканского бюджета на развитие системы кредитования в агропромышленном комплексе, выполнение в пределах компетенции иных поручений руководства Управления, Департамента и Министерства.

88. Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті
Инвестициялар басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 9-2-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (халықаралық құқық немесе юриспруденция), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (аударма ісі немесе халықаралық қатынастар) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және қызметіне жалпы басшылық жасау; халықаралық қаржылық ұйымдардан қарыздар, гранттар, техникалық көмектер тарту бойынша жұмыстарды үйлестіру; агроөнеркәсіптік кешен саласындағы халықаралық, үкіметаралық және ведомствоаралық шарттардың, келісімдердің, хаттамалардың және меморандумдардың жобаларын дайындау және мемлекеттік мүдделі органдармен келісуді, Қазақстан Республикасының Біріккен ұлттар ұйымының азық түлік және ауыл шаруашылығы ұйымының (ФАО) және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ынтымақтастық мәселелері бойынша басқа да ірі халықаралық ұйымдардың қызметтеріне қатысуын қамтамасыз ету; сыртқы инвестициялық саясат және оны іске асыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу, ынтымақтастың басым бағыттарын және тартылатын қаражат көлемін айқындау; Басқарма құзыреті шегінде іске асырылатын агроөнеркәсіптік кешеніндегі бюджеттік бағдарламаларға әкімшілік ету; аграрлық секторға жеке инвестициялардың ағынын ынталандыру механизмдерінің жаңаларын құру және қолданыстағыларын жетілдіру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының және Министр бұйрықтарының жобаларын әзірлеу бойынша жұмыстарды үйлестіру; агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің инвестициялық салым кезіндегі шығыстарының бөлігін өтеу бойынша іске асыруды жетілдіру және субидиялауды жетілдіру бойынша жұмыстарды үйлестіру; жоспарланатын қарыздардың, техникалық көмектің, гранттардың тізбесін қалыптастыру және оларды халықаралық қаржы ұйымдарының елдерге көмек көрсету бағдарламаларына енгізу; жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін дайындау, олардың банктік, экологиялық, салалық, құрылыстық, экономикалық және заңнамада көзделген басқа да сараптамалардан өтуін ұйымдастыру, донорлармен ресми келіссөздер жүргізу, қарыз туралы келісімге Қазақстан Республикасы Үкіметінің қол қоюы және Қазақстан Республикасы Парламентінің ратификациялауы арқылы агроөнеркәсіптік кешен саласындағы инвестициялық жобалар бойынша сыртқы қарыздарды тарту жөнінде ұсыныстар енгізу; агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялар мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму жоспарларын әзірлеу, негіздеу және келісу; жыл сайын Министрлік сатып алатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша шарт жобаларын, сондай-ақ, халықаралық келісімдерді іске асыру мақсатында жасалатын келісімдер және/немесе келісімшарттар жобаларын (құзыреті болған жағдайда) әзірлеу, келісу; экономикалық форумдарды ұйымдастыруға қатысу, Қазақстан Республикасының делегациясы құрамын қалыптастыру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелермен бірлесіп, талдамалық және презентациялық материалдар, баяндамалар мәтінін дайындау; түпкі қарыз алушылардың қарыз қаражатын қайтару мониторингі; ұзақ мерзімді кезеңде агроөнеркәсіптік кешен жетістіктерін насихаттау бойынша көрмелік қызметті ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде Департамент пен Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.

88. Руководитель управления инвестиций
Департамента инвестиционной политики и финансовых инструментов
категория С-3, 1 единица, № 9-2-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или маркетинг, или статистика), или в сфере права (международное право или юриспруденция), или в сфере гуманитарных наук (переводческое дело или международные отношения).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Организация работы и общее руководство деятельностью Управления; координация работ по привлечению займов, грантов и технической помощи международных финансовых организаций; подготовка и обеспечение согласования с заинтересованными государственными органами проектов международных, межправительственных и межведомственных договоров, соглашений, протоколов и меморандумов в сфере агропромышленного комплекса, участия Республики Казахстан в деятельности Продовольственной и сельскохозяйственной организации Организации объединенных наций (ФАО) и других крупных международных организациях по вопросам сотрудничества в области агропромышленного комплекса; выработка предложений по вопросам внешней инвестиционной политики и ее реализации, определение приоритетных направлений сотрудничества и объемов привлекаемых средств; администрирование бюджетных программ в агропромышленном комплексе, реализуемых в пределах компетенции Управления; координация работ по разработке проектов законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан и приказов Министра по вопросам создания новых и совершенствования действующих механизмов стимулирования притока частный инвестиций в аграрный сектор; координация работ по совершенствованию реализации и совершенствованию субсидирования по возмещению части расходов субъектов агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях; формирование перечня планируемых займов, технической помощи, грантов и включение их в страновые программы помощи международных финансовых организаций; внесение предложений по привлечению внешних займов по инвестиционным проектам в области агропромышленного комплекса посредством подготовки технико-экономического обоснования проектов, организации их банковской, экологической, отраслевой, строительной, экономической и других предусмотренных законодательством экспертиз, проведения официальных переговоров с донорами, подписания Правительством Республики Казахстан и ратификации Парламентом Республики Казахстан соглашений о займе; разработка, обоснование и согласование планов социально-экономического развития Республики Казахстан по вопросам инвестиций в агропромышленном комплексе; разработка, согласование проектов договоров по государственным закупкам товаров работ и услуг, ежегодно закупаемых Министерством, а также (в случае наличия компетенции) проектов соглашений и/или контрактов, заключаемых в целях реализации международных соглашений; участие в организации экономических форумов, формирование состава делегации от Республики Казахстан, подготовка аналитических и презентационных материалов, текстов докладов совместно с заинтересованными структурными подразделениями Министерства; мониторинг возврата средств займов конечными заемщиками; организация на долгосрочный период выставочной деятельности по пропаганде достижений агропромышленного комплекса; выполнение в пределах компетенции иных поручений руководства Департамента и Министерства.

89. Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті
Инвестициялар басқармасының бас сарапшылары,
С-4 санаты, 2 бірлік, № 9-2-1, № 9-2-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе маркетинг), немесе құқық саласында (халықаралық құқық немесе юриспруденция), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (аударма ісі немесе халықаралық қатынастар) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық қаржылық ұйымдардан қарыздар, гранттар, техникалық көмектер тарту бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; агроөнеркәсіптік кешен саласындағы халықаралық, үкіметаралық және ведомствоаралық шарттардың, келісімдердің, хаттамалардың және меморандумдардың жобаларын дайындау және мемлекеттік мүдделі органдармен келісуді, Қазақстан Республикасының Біріккен ұлттар ұйымының азық түлік және ауыл шаруашылығы ұйымының (ФАО) және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ынтымақтастық мәселелері бойынша басқа да ірі халықаралық ұйымдардың қызметтеріне қатысуын қамтамасыз ету; сыртқы инвестициялық саясат және оны іске асыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу, ынтымақтастың басым бағыттарын және тартылатын қаражат көлемін айқындау, жоспарланатын қарыздардың, техникалық көмектің, гранттардың тізбесін қалыптастыру және оларды халықаралық қаржы ұйымдарының елдерге көмек көрсету бағдарламаларына енгізу; Басқарма құзыреті шегінде іске асырылатын агроөнеркәсіптік кешеніндегі бюджеттік бағдарламаларға әкімшілік ету; аграрлық секторға жеке инвестициялардың ағынын ынталандыру механизмдерінің жаңаларын құру және қолданыстағыларын жетілдіру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы заңдарының, Қазақстан Республикасы Президенті жарлықтарының, Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының және Министр бұйрықтарының жобаларын әзірлеу бойынша жұмыстарды үйлестіру; агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің инвестициялық салым кезіндегі шығыстарының бөлігін өтеу бойынша іске асыруды жетілдіру және субидиялауды жетілдіру бойынша жұмыстарды жүзеге асыру; агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялар мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму жоспарларын әзірлеу, негіздеу және келісу; жыл сайын Министрлік сатып алатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша шарт жобаларын, сондай-ақ, халықаралық келісімдерді іске асыру мақсатында жасалатын келісімдер және/немесе келісімшарттар жобаларын (құзыреті болған жағдайда) әзірлеу, келісу; түпкі қарыз алушылардың қарыз қаражатын қайтару мониторингі; ұзақ мерзімді кезеңде агроөнеркәсіптік кешен жетістіктерін насихаттау бойынша көрмелік қызметті ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде Департамент пен Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.

89. Главные эксперты управления инвестиций
Департамента инвестиционной политики и финансовых
инструментов, категория С-4, 2 единицы, № 9-2-1, № 9-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или маркетинг), или в сфере права (международное право или юриспруденция), или в сфере гуманитарных наук (переводческое дело или международные отношения.)
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Организация работ по привлечению займов, грантов и технической помощи международных финансовых организаций; подготовка и обеспечение согласования с заинтересованными государственными органами проектов международных, межправительственных и межведомственных договоров, соглашений, протоколов и меморандумов в сфере агропромышленного комплекса; участие Республики Казахстан в деятельности Продовольственной и сельскохозяйственной организации объединенных наций (ФАО) и других крупных международных организациях по вопросам сотрудничества в области агропромышленного комплекса; выработка предложений по вопросам внешней инвестиционной политики и ее реализации, определение приоритетных направлений сотрудничества и объемов привлекаемых средств, формирование перечня планируемых займов, технической помощи, грантов и включение их в страновые программы помощи международных финансовых организаций; администрирование бюджетных программ в агропромышленном комплексе, реализуемых в пределах компетенции Управления; разработка проектов законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан и приказов Министра по вопросам создания новых и совершенствования действующих механизмов стимулирования притока частный инвестиций в аграрный сектор; осуществление работ по совершенствованию реализации и совершенствованию субсидирования по возмещению части расходов субъектов агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях; разработка, обоснование и согласование планов социально-экономического развития Республики Казахстан по вопросам инвестиций в агропромышленном комплексе; разработка, согласование проектов договоров по государственным закупкам товаров работ и услуг, ежегодно закупаемых Министерством, а также (в случае наличия компетенции) проектов соглашений и/или контрактов, заключаемых в целях реализации международных соглашений; мониторинг возврата средств займов конечными заемщиками; организация на долгосрочный период выставочной деятельности по пропаганде достижений агропромышленного комплекса; выполнение в пределах компетенции иных поручений руководства Департамента и Министерства.

90. Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті
Инвестициялар басқармасының сарапшылары,
С-5 санаты, 2 бірлік, № 9-2-3, № 9-2-4
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе маркетинг), немесе құқық саласында (халықаралық құқық немесе юриспруденция), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (аударма ісі немесе халықаралық қатынастар) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының Біріккен Ұлттар Ұйымының азық түлік және ауыл шаруашылығы ұйымының (ФАО) және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ынтымақтастық мәселелері бойынша басқа да ірі халықаралық ұйымдардың қызметтеріне қатысуын қамтамасыз ету;
жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін дайындау, олардың банктік, экологиялық, салалық, құрылыстық, экономикалық және заңнамада көзделген басқа да сараптамалардан өтуін ұйымдастыру, донорлармен ресми келіссөздер жүргізу, қарыз туралы келісімге Қазақстан Республикасы Үкіметінің қол қоюы және Қазақстан Республикасы Парламентінің ратификациялауы арқылы агроөнеркәсіптік кешен саласындағы инвестициялық жобалар бойынша сыртқы қарыздарды тарту жөнінде ұсыныстар енгізу; жыл сайын Министрлік сатып алатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша шарт жобаларын, сондай-ақ, халықаралық келісімдерді іске асыру мақсатында жасалатын келісімдер және/немесе келісімшарттар жобаларын (құзыреті болған жағдайда) келісу; экономикалық форумдарды ұйымдастыру бойынша Министрліктің құрылымдық бөлімшелермен бірлесіп, талдамалық және презентациялық материалдар, баяндамалар мәтінін дайындау; түпкі қарыз алушылардың қарыз қаражатын қайтару мониторингі; ұзақ мерзімді кезеңде агроөнеркәсіптік кешен жетістіктерін насихаттау бойынша көрмелік қызметті ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде Департамент пен Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.

90. Эксперты управления инвестиций
Департамента инвестиционной политики и финансовых
инструментов, категория С-5, 2 единицы, № 9-2-3, № 9-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или маркетинг), или в сфере права (международное право или юриспруденция), или в сфере гуманитарных наук (переводческое дело или международные отношения).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие Республики Казахстан в деятельности Продовольственной и сельскохозяйственной организации Организации объединенных наций (ФАО) и других крупных международных организациях по вопросам сотрудничества в области агропромышленного комплекса; внесение предложений по привлечению внешних займов по инвестиционным проектам в области агропромышленного комплекса посредством подготовки технико-экономического обоснования проектов, организации их банковской, экологической, отраслевой, строительной, экономической и других предусмотренных законодательством экспертиз, проведение официальных переговоров с донорами, подписания Правительством Республики Казахстан и ратификации Парламентом Республики Казахстан соглашений о займе; разработка, обоснование и согласование планов социально-экономического развития Республики Казахстан по вопросам инвестиций в агропромышленном комплексе; согласование проектов договоров по государственным закупкам товаров работ и услуг, ежегодно закупаемых Министерством, а также (в случае наличия компетенции) проектов соглашений и/или контрактов, заключаемых в целях реализации международных соглашений; подготовка аналитических и презентационных материалов, текстов докладов совместно с заинтересованными структурными подразделениями Министерства по вопросам организации экономических форумов; мониторинг возврата средств займов конечными заемщиками; организация на долгосрочный период выставочной деятельности по пропаганде достижений агропромышленного комплекса; выполнение в пределах компетенции иных поручений руководства Департамента и Министерства.

91. Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті
Кредиттік-инвестициялық қызмет мониторингі басқармасының
басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 10-3-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (халықаралық құқық немесе юриспруденция), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (аударма ісі немесе халықаралық қатынастар) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысын ұйымдастыру және қызметіне жалпы басшылық жасау; халықаралық қаржылық ұйымдардан қарыздар, гранттар, техникалық көмектер тарту бойынша жұмыстарды үйлестіру; агроөнеркәсіптік кешен саласындағы халықаралық, үкіметаралық және ведомствоаралық шарттардың, келісімдердің, хаттамалардың және меморандумдардың жобаларын дайындау және мемлекеттік мүдделі органдармен келісуді, Қазақстан Республикасының Біріккен ұлттар ұйымының азық түлік және ауыл шаруашылығы ұйымының (ФАО) және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ынтымақтастық мәселелері бойынша басқа да ірі халықаралық ұйымдардың қызметтеріне қатысуын қамтамасыз ету; сыртқы инвестициялық саясат және оны іске асыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу, ынтымақтастың басым бағыттарын және тартылатын қаражат көлемін айқындау; жоспарланатын қарыздардың, техникалық көмектің, гранттардың тізбесін қалыптастыру және оларды халықаралық қаржы ұйымдарының елдерге көмек көрсету бағдарламаларына енгізу; жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін дайындау, олардың банктік, экологиялық, салалық, құрылыстық, экономикалық және заңнамада көзделген басқа да сараптамалардан өтуін ұйымдастыру, донорлармен ресми келіссөздер жүргізу, қарыз туралы келісімге Қазақстан Республикасы Үкіметінің қол қоюы және Қазақстан Республикасы Парламентінің ратификациялауы арқылы агроөнеркәсіптік кешен саласындағы инвестициялық жобалар бойынша сыртқы қарыздарды тарту жөнінде ұсыныстар енгізу; агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялар мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму жоспарларын әзірлеу, негіздеу және келісу; жыл сайын Министрлік сатып алатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша шарт жобаларын, сондай-ақ, халықаралық келісімдерді іске асыру мақсатында жасалатын келісімдер және/немесе келісімшарттар жобаларын (құзыреті болған жағдайда) әзірлеу, келісу; экономикалық форумдарды ұйымдастыруға қатысу, Қазақстан Республикасының делегациясы құрамын қалыптастыру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелермен бірлесіп, талдамалық және презентациялық материалдар, баяндамалар мәтінін дайындау; түпкі қарыз алушылардың қарыз қаражатын қайтару мониторингі; ұзақ мерзімді кезеңде агроөнеркәсіптік кешен жетістіктерін насихаттау бойынша көрмелік қызметті ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде Департамент пен Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.

91. Руководитель управления мониторинга кредитно-инвестиционной
деятельности Департамента инвестиционной политики и финансовых
инструментов, категория С-3, 1 единица, № 9-3-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или маркетинг, или статистика), или в сфере права (международное право или юриспруденция), или в сфере гуманитарных наук (переводческое дело или международные отношения).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Организация работы и общее руководство деятельностью Управления; координация работ по привлечению займов, грантов и технической помощи международных финансовых организаций; подготовка и обеспечение согласования с заинтересованными государственными органами проектов международных, межправительственных и межведомственных договоров, соглашений, протоколов и меморандумов в сфере агропромышленного комплекса, участия Республики Казахстан в деятельности Продовольственной и сельскохозяйственной организации Организации объединенных наций (ФАО) и других крупных международных организациях по вопросам сотрудничества в области агропромышленного комплекса; выработка предложений по вопросам внешней инвестиционной политики и ее реализации, определение приоритетных направлений сотрудничества и объемов привлекаемых средств; формирование перечня планируемых займов, технической помощи, грантов и включение их в страновые программы помощи международных финансовых организаций; внесение предложений по привлечению внешних займов по инвестиционным проектам в области агропромышленного комплекса посредством подготовки технико-экономического обоснования проектов, организации их банковской, экологической, отраслевой, строительной, экономической и других предусмотренных законодательством экспертиз, проведения официальных переговоров с донорами, подписания Правительством Республики Казахстан и ратификации Парламентом Республики Казахстан соглашений о займе; разработка, обоснование и согласование планов социально-экономического развития Республики Казахстан по вопросам инвестиций в агропромышленном комплексе; разработка, согласование проектов договоров по государственным закупкам товаров работ и услуг, ежегодно закупаемых Министерством, а также (в случае наличия компетенции) проектов соглашений и/или контрактов, заключаемых в целях реализации международных соглашений; участие в организации экономических форумов, формирование состава делегации от Республики Казахстан, подготовка аналитических и презентационных материалов, текстов докладов совместно с заинтересованными структурными подразделениями Министерства; мониторинг возврата средств займов конечными заемщиками; организация на долгосрочный период выставочной деятельности по пропаганде достижений агропромышленного комплекса; выполнение в пределах компетенции иных поручений руководства Департамента и Министерства.

92. Инвестициялық саясат және қаржы құралдары департаменті
Кредиттік-инвестициялық қызмет мониторингі басқармасының бас
сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 9-3-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе маркетинг), немесе құқық саласында (халықаралық құқық немесе юриспруденция), немесе гуманитарлық ғылымдар саласында (аударма ісі немесе халықаралық қатынастар), немесе ауыл шаруашылығы ғылымдары саласында (аграрлық техника және технология) жоғары білім..
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Халықаралық қаржылық ұйымдардан қарыздар, гранттар, техникалық көмектер тарту бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; агроөнеркәсіптік кешен саласындағы халықаралық, үкіметаралық және ведомствоаралық шарттардың, келісімдердің, хаттамалардың және меморандумдардың жобаларын дайындау және мемлекеттік мүдделі органдармен келісуді, Қазақстан Республикасының Біріккен ұлттар ұйымының азық түлік және ауыл шаруашылығы ұйымының (ФАО) және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ынтымақтастық мәселелері бойынша басқа да ірі халықаралық ұйымдардың қызметтеріне қатысуын қамтамасыз ету; сыртқы инвестициялық саясат және оны іске асыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу, ынтымақтастың басым бағыттарын және тартылатын қаражат көлемін айқындау, жоспарланатын қарыздардың, техникалық көмектің, гранттардың тізбесін қалыптастыру және оларды халықаралық қаржы ұйымдарының елдерге көмек көрсету бағдарламаларына енгізу; агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялар мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму жоспарларын әзірлеу, негіздеу және келісу; жыл сайын Министрлік сатып алатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша шарт жобаларын, сондай-ақ, халықаралық келісімдерді іске асыру мақсатында жасалатын келісімдер және/немесе келісімшарттар жобаларын (құзыреті болған жағдайда) әзірлеу, келісу; түпкі қарыз алушылардың қарыз қаражатын қайтару мониторингі; ұзақ мерзімді кезеңде агроөнеркәсіптік кешен жетістіктерін насихаттау бойынша көрмелік қызметті ұйымдастыру; өз құзыреті шегінде Департамент пен Министрлік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.

92. Главный эксперт управления мониторинга
кредитно-инвестиционной деятельности Департамента
инвестиционной политики и финансовых инструментов,
категория С-4, 1 единица, № 9-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или маркетинг), в сфере права (международное право или юриспруденция), или в сфере гуманитарных наук (переводческое дело или международные отношения), или в сфере сельскохозяйственных наук (аграрная техника и технологии).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Организация работ по привлечению займов, грантов и технической помощи международных финансовых организаций; подготовка и обеспечение согласования с заинтересованными государственными органами проектов международных, межправительственных и межведомственных договоров, соглашений, протоколов и меморандумов в сфере агропромышленного комплекса; участие Республики Казахстан в деятельности Продовольственной и сельскохозяйственной организации Организации объединенных наций (ФАО) и других крупных международных организациях по вопросам сотрудничества в области агропромышленного комплекса; выработка предложений по вопросам внешней инвестиционной политики и ее реализации, определение приоритетных направлений сотрудничества и объемов привлекаемых средств, формирование перечня планируемых займов, технической помощи, грантов и включение их в страновые программы помощи международных финансовых организаций; разработка, обоснование и согласование планов социально-экономического развития Республики Казахстан по вопросам инвестиций в агропромышленном комплексе; разработка, согласование проектов договоров по государственным закупкам товаров работ и услуг, ежегодно закупаемых Министерством, а также (в случае наличия компетенции) проектов соглашений и/или контрактов, заключаемых в целях реализации международных соглашений; мониторинг возврата средств займов конечными заемщиками; организация на долгосрочный период выставочной деятельности по пропаганде достижений агропромышленного комплекса; выполнение в пределах компетенции иных поручений руководства Департамента и Министерства.

94. Құқықтық қамтамасыз ету департаментінің директоры,
С–1 санаты, 1 бірлік, № 10-0-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдықміндеттері
Департамент қызметіне жалпы басшылық жасауды жүзеге асыру және Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы үшін дербес жауап беру; Министрлік басшылығы тапсырмаларының сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; Департаменттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қажетті құжаттар мен материалдарды Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволарының дайындауына Департамент қызметкерлерінің қатысуын қамтамасыз ету; Министрлік әзірлейтін құқықтық және нормативтік құқықтық актілердің, шарттардың, іс жүргізу құжаттарының, сондай-ақ өзге де құқықтық сипаттағы құжаттардың жобаларын әзірлеу, оның ішінде оларды Министрліктің басқа құрылымдық бөлімшелері әзірлеген жағдайда келісу жолымен әзірлеу, нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізу, заңнамада белгіленген тәртіппен құрылымдық бөлімшелерге практикалық құқықтық көмек көрсету, құқытық жалпы оқыту жүрігзу бойынша Департамент жұмысын ұйымдастыру; норма шығармашылық қызметті талдау бойынша жұмысқа басшылық жасауды жүзеге асыру; Департаменттің құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.
95. Құқықтық қамтамасыз ету департаменті директорының
орынбасары,

94. Директор Департамента правового обеспечения
категория С–1, 1 единица, № 10-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Осуществление общего руководства деятельностью Департамента и несение персональной ответственности за выполнение возложенных на Департамент задач; организация качественного и своевременного исполнения поручений руководства Министерства; обеспечение участия сотрудников Департамента в подготовке другими структурными подразделениями и ведомствами Министерства необходимых документов и материалов по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; организация работы Департамента по разработке проектов правовых и нормативных правовых актов, договоров, процессуальных документов, а также других документов юридического характера, разрабатываемых Министерством, в том числе путем согласования в случае их разработки другими структурными подразделениями Министерства, ведению мониторинга нормативных правовых актов, оказанию практической правовой помощи структурным подразделениям в порядке, установленном законодательством, проведению правового всеобуча; осуществление руководства по анализу нормотворческой деятельности; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.
95. Заместитель директора Департамента правового обеспечения,

С–2 санаты, 1 бірлік, № 10-0-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің қызметін үйлестіру, оның ішінде соттар мен басқа ұйымдарда Министрліктің мүддесін қорғау бойынша жұмыстарды үйлестіру; нормативтік құқықтық актілер, бұйрықтар және құқықтық сипаттағы басқа құжаттар жобаларына құқықтық сараптама жүргізуді үйлестіру; мемлекеттік органдарда құқықтық мәселелер бойынша Министрліктің мүддесін білдіруді үйлестіру; шарттар жобасының қолданыстағы заңнамаға сәйкестігіне құқықтық сараптама жүргізуді үйлестіру; қызметшілердің біліктілігін арттыру бойынша жұмыстарды үйлестіру; нормативтік-құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге және келісуге қатысу; Департаменттің құзыретіне керетін өзге де тапсырмаларды орындау.
96. Құқықтық қамтамасыз ету департаменті
Нормативтік құқықтық актілер сараптамасы басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 10-1-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі қызметінде заңдылықтың сақталуын қамтамасыз етуді бақылау; Басқарма жұмысына байланысты құжаттарды дайындау, іс қағаздарын жедел және дұрыс жүргізуді қамтамасыз ету; нормативтік құқықтық актілердің, бұйрықтардың жобаларына құқықтық сараптама жүргізуді ұйымдастыру; лауазымдық міндеттердің, Министрлік басшылығы тапсырмаларының орындалуын бақылау; Басқармада орындаушылық және еңбек тәртібін бақылау; Басқарма қызметін тиісінше материалдық-техникалық қамтамасыз етуді, оның ішінде ұйымдастыру техникасымен, әдебиеттермен, кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуді ұйымдастыру; Басқармаға бекітілген мүліктің ұтымды пайдаланылуын бақылау; Басқармада заң жұмысының тиімділігін арттыру бойынша шаралар қабылдау; Басқарма құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

категория С–2, 1 единица, № 10-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента, в том числе координация работы по защите интересов Министерства в судах и иных организациях; координация проведения правовой экспертизы проектов нормативных правовых актов, приказов и иных документов правового характера; координация представления интересов Министерства в государственных органах по правовым вопросам; координация проведения правовой экспертизы проектов договоров на предмет соответствия действующему законодательству; координация работы по повышению квалификации сотрудников; участие в разработке и согласовании проектов нормативных правовых актов; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.
96. Руководитель управления экспертизы нормативных правовых
актов Департамента правового обеспечения,
категория С–3, 1 единица, № 10-1-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; контроль за обеспечением соблюдения законности в деятельности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан; подготовка документов, связанных с работой Управления, обеспечение оперативного и правильного ведения делопроизводства; организация проведения правовой экспертизы проектов нормативных правовых актов, приказов; контроль за выполнением должностных обязанностей, поручений руководства Министерства; контроль за исполнительской и трудовой дисциплиной в управлении; организация должного материально-технического обеспечения деятельности Управления, в том числе организационной техникой, литературой, канцелярскими товарами; контроль за рациональным использованием имущества, закрепленного за управлением; принятие мер по повышению эффективности юридической работы в управлении; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Управления.

97. Құқықтық қамтамасыз ету департаменті
Нормативтік құқықтық актілер сараптамасы басқармасының
бас сарапшылары,
С-4 санаты, 2 бірлік, № 10-1-1, № 10-1-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметінде туындаған құқықтық мәселелер, нормативтік актілер бойынша қорытындылар дайындауға қатысу; агроөнеркәсіптік кешен саласындағы заңнаманы жетілдіру жөніндегі ұсыныстарға құқықтық баға беру; Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, өзге мемлекеттік органдардың, құрылымдық бөлімшелердің құқықтық сипаттағы хаттары бойынша қорытындылар дайындау; заң жобаларын, сондай-ақ Үкімет қаулылары мен басқа да нормативтік актілерді дайындауға және Министрліктің құрылымдық бөлімшелерімен келісуге қатысу, нормативтік актілерді Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберу бойынша жұмысты ұйымдастыру; нормативтік құқықтық актілерді немесе құқықтық сипаттағы өзге де құжаттарды әзірлеу немесе әзірлеуге қатысу; министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің заң жобалау жұмыстары жоспарларын және заң жобалары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу жөніндегі жекелеген тапсырмаларды қалыптастыруын және орындауын жалпы бақылау, олардың осы бағыттағы қызметіне әдістемелік басшылық жасау және бұл үшін қажетті ақпараттық және құқықтық көмек көрсету; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің нормативтік құқықтық актілеріне сараптама жүргізу; Басқарма құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

97. Главные эксперты управления экспертизы нормативных правовых
актов Департамента правового обеспечения,
категория С–4, 2 единицы, № 10-1-1, № 10-1-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке заключений по правовым вопросам, возникающим в деятельности министерства, проектам нормативных актов; правовая оценка предложений по совершенствованию законодательства в области агропромышленного комплекса; подготовка заключений по поручениям Правительства Республики Казахстан, письмам правового характера иных государственных органов структурных подразделений; участие в подготовке и согласовании структурными подразделениями Министерства проектов законов, а также постановлений Правительства и других нормативных актов, организация работ по направлению нормативных актов в Министерство юстиции Республики Казахстан на государственную регистрацию; разработка или участие в разработке нормативных правовых актов или иных документов правового характера; методическое руководство их деятельностью в этом направлении и необходимое для этого информационное и правовое содействие; экспертиза нормативных правовых актов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Управления.

98. Құқықтық қамтамасыз ету департаменті
Нормативтік құқықтық актілер сараптамасы басқармасының
сарапшылары,
С–5 санаты, 2 бірлік, № 10-1-3, № 10-1-4
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметінде туындаған құқықтық мәселелер, нормативтік актілер бойынша қорытындылар дайындауға қатысу; агроөнеркәсіптік кешен саласындағы заңнаманы жетілдіру жөніндегі ұсыныстарға құқықтық баға беру; Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, өзге мемлекеттік органдардың, құрылымдық бөлімшелердің құқықтық сипаттағы хаттары бойынша қорытындылар дайындау; министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің заң жобалау жұмыстары жоспарларын және заң жобалары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу жөніндегі жекелеген тапсырмаларды қалыптастыруын және орындауын жалпы бақылау, олардың осы бағыттағы қызметіне әдістемелік басшылық жасау және бұл үшін қажетті ақпараттық және құқықтық көмек көрсету; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің нормативтік құқықтық актілеріне сараптама жүргізу; Басқарма құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.
99. Құқықтық қамтамасыз ету департаменті
Құқықтық қамтамасыз ету, шарт және қуыным жұмысы басқармасының
басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 10-2-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі

98. Эксперты управления экспертизы нормативных правовых актов
Департамента правового обеспечения,
категория С-5, 2 единицы, № 10-1-3, № 10-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке заключений по правовым вопросам, возникающим в деятельности министерства, проектам нормативных актов; правовая оценка предложений по совершенствованию законодательства в области агропромышленного комплекса; подготовка заключений по поручениям Правительства Республики Казахстан, письмам правового характера и иных государственных органов и структурных подразделений; методическое руководство их деятельностью в этом направлении и необходимое для этого информационное и правовое содействие; экспертиза нормативных правовых актов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Управления.
99. Руководитель управления правового обеспечения, договорной и
исковой работы Департамента правового обеспечения, категория
С-3, 1 единица, № 10-2-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право).
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; соттарда, және өзге де ұйымдарда Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің мүддесін білдіру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; шаруашылық шарттар, келісім-шарт жобаларының Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестігі мәніне құқықтық сараптама жүргізуді ұйымдастыру; Басқарма қызметкерлерінің орындаушылық және еңбек тәртібін бақылау; құқықтық мәселелер жөнінде мемлекеттік органдарда Министрліктің мүддесін білдіру; Басқарма қызметін тиісінше материалдық-техникалық қамтамасыз етуді, оның ішінде ұйымдастыру техникасымен, әдебиеттермен, кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуді ұйымдастыру; Басқарма бекітіліп берілген мүліктің тиімді пайдаланылуын бақылау; Басқармада заң жұмысының тиімділігін арттыру жөнінде шаралар қабылдау; Басқарма, Департамент құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.
100. Құқықтық қамтамасыз ету департаменті
Құқықтық қамтамасыз ету, шарт және қуыным жұмысы басқармасының
бас сарапшылары С-4 санаты, 2 бірлік, № 10-2-1, № 10-2-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Құқықтық мәселелер жөнінде мемлекеттік органдарда Министрліктің мүддесін білдіру; шарттардың және құқықтық сипаттағы өзге де құжаттардың жобаларын әзірлеуді құқықтық қамтамасыз ету; басшылықтың тапсырмасы бойынша соттарда белгіленген тәртіпте Министрліктің мүддесін білдіру; Министрліктің қызметінде туындаған құқықтық мәселелер бойынша қорытындылар дайындау; мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстық комиссияның жұмысына қатысу; шаруашылық қатынастарды реттейтін шарттарға, келісім-шарттар жобаларына, қуынымдық өтініштерге және нормативтік құқықтық актілерге бұрыштама қою; жеке және заңды тұлғалардың өтініштеріне жауап жобаларын дайындау; Министрлік басшылығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындау; құқықтық мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен хат алмасу; Министрліктің құзыретіне жататын құқықтық мәселелер бойынша Министрліктің атынан түсіндірмелер беру; Басқарма құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; организация работы по представлению интересов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в судах, и иных организациях; организация проведения правовой экспертизы проектов хозяйственных договоров на предмет соответствия действующему законодательству Республики Казахстан, проектов контрактов; контроль за исполнительской и трудовой дисциплиной сотрудников Управления; представление интересов Министерства в государственных органах по правовым вопросам; организация должного материально-технического обеспечения деятельности Управления, в том числе организационной техникой, литературой, канцелярскими товарами, контроль за рациональным использованием имущества, закрепленного за управлением; принятие мер по повышению эффективности юридической работы в управлении; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Управления, Департамента.
100. Главные эксперты управления правового обеспечения,
договорной и исковой работы Департамента правового
обеспечения, категория С–4, 2 единицы, № 10-2-1, № 10-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии государства.
Функциональные обязанности
Представление интересов Министерства в государственных органах по правовым вопросам; правовое обеспечение разработки проектов договоров и иных документов правового характера; по поручению руководства представление в установленном порядке интересов Министерства в судах; подготовка заключений по правовым вопросам, возникающим в деятельности Министерства; участие в работе конкурсных комиссий по государственным закупкам; визирование договоров, регулирующих хозяйственные отношения, проектов контрактов, исковых заявлений и нормативных правовых актов; мониторинг судебной работы Министерства; подготовка проектов ответов на обращения физических и юридических лиц; своевременное и качественное исполнение поручений руководства Министерства; разъяснения от имени Министерства по правовым вопросам, относящимся к компетенции Министерства; переписка с государственными органами и другими организациями по правовым вопросам; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Управления.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; агроөнеркәсіптік кешен саласындағы заңнаманы жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу; агроөнеркәсіп кешен саласындағы нормативтік құқықтық актілерге мониторингті жүзеге асыруды қамтамасыз ету; Министрлікте жалпыға бірдей құқықтық оқыту жүргізуді ұйымдастыру; келіп түскен нормативтік құқықтық актілердің жүйелендірілген есепке алуды және сақтауды ұйымдастыру, сондай-ақ заңнаманы жүйелендіру мен кодификациялауды ұйымдастыру; Басқарма жұмысына байланысты құжаттарды дайындау, іс қағаздарын жедел және дұрыс жүргізуді қамтамасыз ету; Басқарма құзыретіне жататын құжаттардың, Министрлік және Департамент басшылығының тапсырмаларын уақытылы орындау; лауазымдық міндеттердің, Министрлік басшылығы тапсырмаларын орындалуын бақылау; Басқармада орындаушылық және еңбек тәртіпті бақылау; Басқарма қызметін тиісінше материалдық-техникалық қамтамасыз етуді, оның ішінде ұйымдастыру техникасымен, әдебиеттермен, кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуді ұйымдастыру, Басқарма бекітіліп берілген мүліктің тиімді пайдаланылуын бақылау; Басқармада заң жұмысының тиімділігін арттыру жөнінде шаралар қабылдау; Департамент, Басқарма құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; внесение предложений по совершенствованию законодательства в области агропромышленного комплекса; обеспечение осуществления мониторинга нормативных правовых актов в области агропромышленного комплекса; организация проведения правового всеобуча в Министерстве; организация систематизированного учета и хранения поступающих нормативных актов, также обеспечение систематизации и кодификации законодательства; подготовка документов, связанных с работой Управления, обеспечение оперативного и правильного ведения делопроизводства; своевременное исполнение документов, заданий и поручений руководства Министерства и Департамента, относящихся к компетенции Управления; контроль за выполнением должностных обязанностей, поручений руководства Министерства; контроль за исполнительской и трудовой дисциплиной в управлении; организация должного материально-технического обеспечения деятельности Управления, в том числе организационной техникой, литературой, канцелярскими товарами, контроль за рациональным использованием имущества, закрепленного за управлением; принятие мер по повышению эффективности юридической работы в управлении; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Управления, Департамента.

103. Құқықтық қамтамасыз ету департаменті
Нормативтік құқықтық актілер мониторингі, жүйеге келтіру және
есепке алу басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 10-3-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметінде туындайтын құқықтық мәселелер, нормативтік актілер жобалары бойынша қорытындылар дайындауға қатысу, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы заңнаманы жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу; агроөнеркәсіптік кешен саласындағы нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізу; Министрлікте жалпыға бірдей құқықтық оқыту ұйымдастыру; келіп түскен нормативтік құқықтық актілерді жүйелендірілген есепке алуды және сақтауды ұйымдастыру, заңнаманы жүйелендіру мен кодификациялауды ұйымдастыру; Департамент, Министрлік басшысының тапсырмаларына сәйкес өзге де өкілеттіктер; Басқарма құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.
104. Құқықтық қамтамасыз ету департаменті
Нормативтік құқықтық актілер мониторингі, жүйеге келтіру
және есепке алу басқармасының сарапшысы,
С–5 санаты, 1 бірлік, № 10-3-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі

103. Главный эксперт управления мониторинга, систематизации и
учета нормативных правовых актов Департамента правового
обеспечения, категория С–4, 1 единица, № 10-3-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке заключений по правовым вопросам, возникающим в деятельности министерства, проектам нормативных актов, внесение предложений по совершенствованию законодательства в области агропромышленного комплекса; мониторинг нормативных правовых актов в области агропромышленного комплекса; организация правового всеобуча в Министерстве; общий контроль за формированием и выполнением структурными подразделениями министерства планов законопроектных работ и отдельных поручений по разработке законопроектов и иных нормативных правовых актов; организация систематизированного учета и хранение поступающих нормативных актов, организация систематизации и кодификации законодательства, иные полномочия в соответствии с поручениями руководства Департамента, Министерства; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Управления.
104. Эксперт управления мониторинга, систематизации и учета
нормативных правовых актов Департамента правового
обеспечения, категория С–5, 1 единица, № 10-3-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право).
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлік қызметінде туындайтын құқықтық мәселелер, нормативтік актілер бойынша қорытындылар дайындауға қатысу, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы заңнаманы жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу; агроөнеркәсіптік кешен саласындағы нормативтік құқықтық актілерге мониторинг жүргізу; Министрлікте жалпыға бірдей құқықтық оқыту ұйымдастыру; келіп түскен нормативтік құқықтық актілерді жүйелендірілген есепке алуды және сақтауды ұйымдастыру, заңнаманы жүйелендіруді және кодификациялауды ұйымдастыру; Басқарма құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.
105. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаментінің
директоры,
С-1 санаты, 1 бірлік, № 11-0-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе қаржы, немесе есеп және аудит, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі мен Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің актілері мен тапсырмаларын, Министрліктің алқа қаулыларын, Министрдің бұйрықтары мен тапсырмаларын уақытылы орындауға бақылауды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің қатысуымен іс-шаралар өткізуді қамтамасыз ету; Министрлік қызметін қамтамасыз етуді ұйымдастыру, Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, комитеттерінің, аумақтық инспекцияларының және ведомстволық бағынысты ұйымдарының өзара іс-қимылын үйлестіру; «Ғимараттарға және көлікке қызмет көрсету дирекциясы» жауапкершілігі шектеулі серектістігінің қызметін басқару бөлігінде үйлестіру; Министрлікке келіп түсетін заң жобаларын, Үкімет қаулылары мен өкімдерін және басқа да нормативтік құқықтық актілерді заңнамада белгіленген тәртіппен келісуді қамтамасыз ету; Министрліктің аумақтық инспекциялары мен ведомстволық бағынысты ұйымдары жұмысының жай-күйіне кешенді және бақылау тексерістерін жүргізу; Министрліктің конкурстық комиссиясының, орталық аппарат қызметшілерінің мемлекеттік қызметтегі өтілін айқындау комиссиясының, Министрлік қызметшілерінің лауазымдық жалақыларына үстемеақы белгілеу, материалдық көмек көрсету комиссиясының, орталық аппарат қызметшілерінің лауазымдарына сәйкестігін айқындау жөніндегі аттестаттау комиссиясының және басқа да комиссиялардың жұмысын үйлестіру; іс қағаздарын жүргізуге мемлекеттік тілді енгізу және қолдану жөніндегі жұмысты үйлестіру; ақша қаражатын, есептеулер мен материалдық құндылықтарды түгендеу бойынша жұмыстардың жүргізілуін, түгендеу нәтижелерінің уақтылы және дұрыс айқындалуын және олардың есебінің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в подготовке заключений по правовым вопросам, возникающим в деятельности министерства, проектам нормативных актов, внесение предложений по совершенствованию законодательства в области агропромышленного комплекса; мониторинг нормативных правовых актов в области агропромышленного комплекса; общий контроль за формированием и выполнением структурными подразделениями министерства планов законопроектных работ и отдельных поручений по разработке законопроектов и иных нормативных правовых актов; организация правового всеобуча в Министерстве; организация систематизированного учета и хранение поступающих нормативных актов, обеспечение систематизации и кодификация законодательства, выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Управления.
105. Директор Департамента кадрового и административного
обеспечения, категория С–1, 1 единица, № 11-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или учет и аудит, или государственное и местное управление).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности Департамента, осуществление контроля за своевременным исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан, Премьер - Министра и Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан постановлений коллегии, приказов и поручений Министра; обеспечение проведение мероприятий с участием Министра сельского хозяйства Республики Казахстан; организация обеспечения деятельности Министерства, координация взаимодействия структурных подразделений, комитетов, территориальных инспекций и подведомственных организаций Министерства; координация в части управления деятельностью товарищества с ограниченной ответственностью «Дирекция по обслуживанию зданий и транспорта»; обеспечение в установленном законодательством порядке согласования поступающих в Министерство проектов законов, постановлений, распоряжений Правительства и других нормативных правовых актов; проведение комплексных и контрольных проверок состояния работы территориальных инспекций и подведомственных организаций Министерства; координация работы конкурсной комиссии, комиссии по определению стажа государственной службы сотрудников центрального аппарата Министерства, комиссии по установлению надбавок к должностным окладам, оказанию материальной помощи сотрудникам Министерства, аттестационной комиссии по определению соответствия занимаемым должностям сотрудников центрального аппарата, и других комиссий; координация работы по внедрению и функционированию государственного языка в делопроизводстве; осуществление контроля за проведением работ по инвентаризации денежных средств, расчетов и материальных ценностей, своевременным и правильным определением результатов инвентаризации и проведению их учета.

106. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
директорының орынбасары,
С-2 санаты, 1 бірлік, № 11-0-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік сатып алу, шарт және шаруашылық жұмыс, бухгалтерлік есеп басқармаларының қызметін үйлестіру; мемлекеттік сатып алу рәсімін реттейтін нормативтік құқықтық актілер әзірлеуге және келісуге қатысу; Министрліктің орталық аппаратының құрылымдық бөлімшелері іске асыратын бюджеттік бағдарламалар шеңберінде жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізуге қатысу (қарыздар мен гранттар қаражаты есебінен қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларды қоспағанда); мемлекеттік сатып алуды жүргізу туралы бұйрықтардың жобаларын әзірлеу және бекітуге ұсыну; тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың жобаларын қарауға қатысу; белгіленген тәртіппен рәсімделген, мемлекеттік тапсырыс нысанында іске асырылатын, жасасқан шарттар бойынша міндеттемелерге ақы төлеу үшін Қаржылық қамтамасыз ету департаментіне беруді қамтамасыз ету; мемлекеттік тапсырыс шеңберінде жүзеге асырылатын тауарларды (орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді) жеткізу актілерін тексеруді қамтамасыз ету; мемлекеттік сатып алудың жүргізілгені туралы есеп дайындауды және мемлекеттік сатып алу жөніндегі уәкілетті органға беруді қамтамасыз ету; мемлекеттік сатып алу рәсімдерін ведомстволық бағынысты ұйымдардың орындауын бақылау; мемлекеттік сатып алу мониторингі; жергілікті жерлерде мемлекеттік сатып алу жүргізу мәселелері бойынша ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерге әдістемелік көмек көрсету, есеп жасау, қажет болғанда аумақтық басқармаларға барып тәжірибелік көмек көрсету; заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асыру.

106. Заместитель директора Департамента кадрового
и административного обеспечения,
категория С-2, 1 единица, № 11-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Управлений государственных закупок, договорной и хозяйственной работы, бухгалтерского учета; участие в разработке и согласовании нормативных правовых актов, регулирующих процедуру государственных закупок; организация и участие в проведении государственных закупок товаров, работ и услуг, осуществляемых в рамках бюджетных программ, реализуемых структурными подразделениями центрального аппарата Министерства (за исключением бюджетных программ, финансируемых за счет средств займов и грантов); участие в разработке и внесение на утверждение проектов приказов о проведении государственных закупок; участие в рассмотрении проектов договоров о государственных закупках товаров, работ и услуг; обеспечение передачи в Департамент финансового обеспечения на оплату обязательств по заключенным договорам, реализуемым в форме государственного заказа, оформленным в установленном порядке; обеспечение проверки актов поставки товаров (выполненных работ, оказанных услуг), осуществляемых в рамках государственного заказа; обеспечение подготовки и представления в уполномоченный орган по государственным закупкам отчетов о проведении государственных закупок; контроль за соблюдением процедур государственных закупок подведомственными организациями; мониторинг государственных закупок; оказание методической помощи подведомственным государственным учреждениям по вопросам проведения государственных закупок на местах, составления отчетности; при необходимости оказание практической помощи с выездом в территориальные управления; осуществление иных полномочий в соответствии с законодательством.

107. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
директорының орынбасары,
С-2 санаты, 1 бірлік, № 11-0-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету, персоналды басқару басқармаларының қызметін ұйымдастыру және үйлестіру; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі мен Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің актілері мен тапсырмаларының, Министрліктің алқа қаулыларының, Министрдің бұйрықтары мен тапсырмаларының уақытылы орындалуын бақылауды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің қатысуымен іс-шаралар өткізуді қамтамасыз ету; Министрліктің ұйымдастырушылық қызметін регламенттейтін құжаттарды әзірлеуге қатысу; бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға конкурстар ұйымдастыру және өткізуге қатысу; мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті атқаруына, мемлекеттік қызмет кадрларының жай-күйі мониторингіне байланысты Министрліктің шешімдерін ресімдеуге бақылауды жүзеге асыру; қызметкерлердің лауазымдарына сәйкестігін айқындау жөніндегі аттестаттау комиссиясын құруға және оның жұмысына, мемлекеттік қызметтегі еңбек өтілін айқындау жөніндегі комиссия жұмысына қатысу; мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және біліктілігін арттыру мәселелерін реттеу; қызметтік хат-хабардың уақытылы өтуін және жолдануын, электрондық құжат айналымының жұмыс істеуін қамтамасыз ету; Министрліктің ведомстволық мұрағатының жұмысына бақылауды эүзеге асыру; заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асыру.

107. Заместитель директора Департамента кадрового
и административного обеспечения,
категория С–2, 1 единица, № 11-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право) или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или государственное и местное управление).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Организация и координация деятельности Управлений контроля и документационного обеспечения, развития персонала Департамента; осуществление контроля за своевременным исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан, Премьер - Министра и Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан постановлений коллегии, приказов и поручений Министра; обеспечение проведения мероприятий с участием Министра сельского хозяйства Республики Казахстан; участие в разработке документов, регламентирующих организационную деятельность Министерства; организация и участие в проведении конкурсов на занятие вакантных административных государственных должностей; осуществление контроля за оформлением решений Министерства, связанных с прохождением государственными служащими государственной службы, мониторингом состояния кадров государственной службы; участие в формировании и работе аттестационной комиссии по определению соответствия занимаемым должностям, в работе комиссии по определению стажа государственной службы; регулирование вопросов переподготовки и повышения квалификации госслужащих; обеспечение своевременного прохождения и отправки служебной корреспонденции, функционирования электронного документооборота; осуществление контроля за работой ведомственного архива Министерства; осуществление иных полномочий в соответствии с законодательством.

108. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Персоналды дамыту басқармасының басшысы,
С–3 санаты, 1 бірлік, № 11-1-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің қатысуымен іс-шаралар өткізуді қамтамасыз ету; бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға конкурстар ұйымдастыру және өткізуге қатысу; мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызмет атқаруына, мемлекеттік қызмет кадрларының жай-күйі мониторингіне байланысты Министрліктің шешімдерін ресімдеуге бақылауды жүзеге асыру; қызметкерлердің лауазымдарына сәйкестігін айқындау жөніндегі аттестаттау комиссиясын құруға және оның жұмысына, мемлекеттік қызметтегі еңбек өтілін айқындау жөніндегі комиссия жұмысына қатысу; мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және біліктілігін арттыру мәселелерін реттеу; Министрліктің аумақтық инспекцияларымен өзара іс-қимыл; персоналды дамыту бағыты бойынша қызметкерлерді, құрылымдық бөлімшелерді бағалау бағалау жөніндегі материалдарды дайындауға, Министрлік қызметкерлерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтау жөніндегі құжаттарды дайындауға, Қазақстан Республикасы азаматтарының өтініштеріне жауап жобаларын дайындауға, жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар жоспарын уақтылы орындауға, есептерді уақтылы тапсыруға бақылауды жүзеге асыру; Министрлік жүйесінде тілдерді дамыту жөніндегі мемлекеттік тіл саясатын жүргізу; тілдерді қолдану және дамыту жөніндегі перспективалық және ағымдағы салалық бағдарламалар әзірлеу және іске асыру және олардың орындалуын бақылау; Басқарманың ағымдағы мұрағатының жұмысын бақылауды жүзеге асыру; мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруге байланысты шектеулерді сақтауын бақылау.

108. Руководитель управления развития персонала
Департамента кадрового и административного обеспечения,
категория С-3, 1 единица, № 11-1-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; обеспечение проведения мероприятий с участием Министра сельского хозяйства Республики Казахстан; организация и участие в проведении конкурсов на занятие вакантных административных государственных должностей; осуществление контроля за оформлением решений Министерства, связанных с прохождением госслужащими государственной службы, мониторингом состояния кадров государственной службы; участие в формировании и работе аттестационной комиссии по определению соответствия занимаемым должностям, в работе комиссии по определению стажа государственной службы; регулирование вопросов переподготовки и повышения квалификации госслужащих; взаимодействие с территориальными органами Министерства; осуществление контроля за подготовкой материалов по оценке сотрудников, оценке структурных подразделений по направлению управление персоналом, подготовкой документов по награждению работников Министерства государственной наградой Республики Казахстан, подготовкой проектов ответов на обращения граждан Республики Казахстан, своевременным исполнением плана мероприятии по борьбе с коррупции, своевременной сдачей отчетов; проведение государственной языковой политики по развитию языков в системе Министерства; разработка и реализация перспективных и текущих отраслевых программ по функционированию и развитию языков и контроль за их выполнением; осуществление контроля за работой текущего архива Управления; контроль за соблюдением государственными служащими ограничений, связанных с прохождением государственной служб.

109. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Персоналды дамыту басқармасының бас сарапшылары
С–4 санаты, 3 бірлік, № 11-1-1, № 11-1-2, № 11-1-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысымен байланысты құжаттарды дайындау, іс қағаздарының жедел және дұрыс жүргізілуін қамтамасыз ету; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша Министрлік басшыларының құжаттарын, міндеттерін және тапсырмаларын уақтылы орындау; тәртіптік комиссия жұмысына материалдар дайындау; Министрлік қызметкерлерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалармен наградтау бойынша құжаттарды даярлау және орындау; жеке және заңды тұлғалардың өтініштеріне жауап дайындау, жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар жоспарын, А-3, А-4 есептерін уақтылы орындау; мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруге байланысты шектеулерді сақтауын бақылау; мемлекеттік қызметшілерді аттестаттау жұмыстарын жүргізу; Министрліктің қызметкерлерін, құрылымдық бөлімшелерді персоналды басқару бағыты бойынша бағалау материалдарын дайындау; кадрлардың жай-күйі мониторингі бойынша статистикалық есептер жасау; мемлекеттік қызметтегі еңбек өтілін белгілеу жөніндегі комиссияның шешімдерін рәсімдеу; әскери міндеттілерді әскери есепке алуды жүргізу; бос лауазымдарға орналасуға конкурстар өткізуге материалдар дайындау және қамтамасыз ету; ауыл шаруашылығы жүйесі қызметкерлерін ведомстволық наградамен наградтау бойынша құжаттарды дайындау және орындау; қызметкерлерге қызметтік рұқсатнама және қызметтік куәліктер дайындау және беру; Министрлік қызметкерлеріне материалдық көмек бөлу және үстемеақылар белгілеу жөніндегі комиссия шешімдерін рәсімдеу.

109. Главные эксперты управления развития персонала
Департамента кадрового и административного обеспечения,
категория С-4, 3 единицы, № 11-1-1, № 11-1-2, № 11-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Подготовка документов, связанных с работой Управления, обеспечение оперативного и правильного ведения делопроизводства; своевременное исполнение документов, заданий и поручений руководства Министерства, по вопросам, относящимся к компетенции Управления; подготовка материалов для работы дисциплинарной комиссии; подготовка и исполнение документов по награждению работников министерства государственной наградой Республики Казахстан; подготовка ответов на обращения физических и юридических лиц; своевременное исполнение плана мероприятий по борьбе с коррупцией, отчетов по формам А-3, А-4; контроль за соблюдением государственными служащими ограничений, связанных с прохождением государственной службы; организация работы по проведению аттестации сотрудников; подготовка материалов по оценке сотрудников, структурных подразделений Министерства по направлению управление персоналом; составление статистических отчетов по мониторингу состояния кадров; оформление решений комиссии по установлению стажа государственной службы; ведение воинского учета военнообязанных; подготовка материалов и обеспечение проведения конкурсов на занятие вакантных должностей; подготовка и исполнение документов по награждению работников системы сельского хозяйства ведомственной наградой; подготовка и выдача служебных пропусков и служебных удостоверений работникам; оформление решений комиссии по выделению материальной помощи и надбавок работникам Министерства.

110. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Персоналды дамыту басқармасының бас сарапшысы,
С–4 санаты, 1 бірлік, № 11-1-4
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлік жүйесінде тілдерді дамыту жөніндегі мемлекеттік тіл саясатын жүргізу; тілдерді қолдану және дамыту жөніндегі перспективалық және ағымдағы салалық бағдарламалар әзірлеу және оларды іске асыру және олардың орындалуын бақылау; Басқарманың ағымдағы мұрағатының жұмысына бақылауды жүзеге асыру; нормативтік құқықтық актілер мәтіндерін редакциялау, Министрдің баяндамалары мен сөздерінің мәтіндерін дайындау.
111. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Персоналды дамыту басқармасының сарапшылары,
С-5 санаты, 2 бірлік, № 11-1-5, №11-1-6
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма жұмысымен байланысты құжаттарды дайындау, іс қағаздарының жедел және дұрыс жүргізілуін қамтамасыз ету; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша Министрлік басшыларының құжаттарын, міндеттерін және тапсырмаларын уақтылы орындау; мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткеруімен байланысты Министрліктің шешімдерін ресімдеу; мемлекеттік қызметшілердің жеке істерін жүргізу; мемлекеттік қызметшілердің еңбек кітапшаларына қажетті жазбалар енгізу; Басқарманың ағымдағы мұрағатының жұмысын жүргізу; жеке және заңды тұлғалардың өтініштеріне жауап дайындау; мемлекеттік қызметшілердің мемлекеттік қызметті өткерумен байланысты шектеулерді сақтауын бақылау; әскери есепті жүргізу.

110. Главный эксперт управления развития персонала Департамента
кадрового и административного обеспечения,
категория С–4, 1 единица, № 11-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Проведение государственной языковой политики по развитию языков в системе Министерства; разработка и реализация перспективных и текущих отраслевых программ по функционированию и развитию языков и контроль за их выполнением; осуществление контроля за работой текущего архива Управления; редактирование текстов, подготовка текстов докладов и выступлений Министра.
111. Эксперты управления развития персонала
Департамента кадрового и административного обеспечения,
категория С-5, 2 единицы, № 11-1-5, № 11-1-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Подготовка документов, связанных с работой Управления, обеспечение оперативного и правильного ведения делопроизводства; своевременное исполнение документов, заданий и поручений вышестоящих руководителей Министерства, относящихся к компетенции Управления; оформление решений Министерства, связанных с прохождением госслужащими государственной службы; ведение личных дел госслужащих; внесение необходимых записей в трудовые книжки государственных служащих; проведение работы текущего архива Управления; подготовка ответов на обращения физических и юридических лиц; контроль за соблюдением государственными служащими ограничений, связанных с прохождением государственной службы; ведение воинского учета.

112. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының басшысы,
С–3 санаты, 1 бірлік, № 11-2-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; іс қағаздарын жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар мен құжаттандыру және құжаттаманы басқару жөніндегі басқа да нормативтік-әдістемелік құжаттар әзірлеу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру; Министрлік Регламентін әзірлеуге қатысу; үлгілік іс номенклатурасын әзірлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінің жұмысын ұйымдастыру; директивалық құжаттардың орындалуын бақылау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; электронды ішкі құжат айналымының жұмысын ұйымдастыру; Министрлік алқасының отырыстарын, Министрде өтетін апта сайынғы аппараттық кеңестерді дайындау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; алқа қаулылары мен кеңес хаттамаларын бақылауға алу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; Министрліктің ұйымдастырушылық-өкімдік құжаттары бланкілерінің жобаларын әзірлеу, құжаттандыру және құжаттаманы басқару мәселелері бойынша семинарлар мен консультациялар ұйымдастыру; азаматтарды қабылдау кестесін және азаматтарды қабылдау бойынша есептерді жасау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру, жеке және заңды тұлғалар өтініштерінің орындалуын бақылау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; құжаттарды сақтауға іріктеп алу және жою мақсатында ведомстволық мұрағаттың және құжаттар құндылығы жөніндегі сараптама комиссиясының жұмысын ұйымдастыру, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі мен Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің актілері мен тапсырмаларының, Министрліктің алқа қаулыларының уақытылы орындалуына бақылау жасау.

112. Руководитель управления контроля и документационного
обеспечения Департамента кадрового и административного
обеспечения, категория С–3, 1 единица, № 11-2-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; разработка инструкции по делопроизводству и других нормативно-методических документов по документированию и управлению документацией; участие в разработке Регламента Министерства; организация работы по разработке типовой номенклатуры дел; организация работы единой системы электронного документооборота; организация работы по контролю исполнения директивных документов; организация работы электронного внутреннего документооборота; организация работы по подготовке к заседаниям коллегии Министерства, к еженедельным аппаратным совещаниям у Министра; организация работы по контролю постановлений коллегий и протоколов совещаний; разработка проектов бланков организационно-распорядительных документов Министерства, организация семинаров и консультаций по вопросам документирования и управления документацией; организация работы по составлению Графика приема граждан и отчетов по приему граждан, организация работы по контролю исполнения обращений физических и юридических лиц; организация работы ведомственного архива и экспертной комиссии по ценности документов с целью их отбора на хранение и уничтожение, контроль за своевременным исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан, Премьер - Министра и Правительства Республики Казахстан, Администрации Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, постановлений коллегии.

113. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының бас
сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 11-2-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Кеңсе қызметіне жалпы басшылық жасау; қызметтік кіріс хат-хабарларды тіреуді және шығыс хат-хабарларды жіберуді қамтамасыз ету; қызметтік кіріс және шығыс хат-хабарларды адресаттарға дейін уақтылы жеткізуді қамтамасыз ету; іс қағаздарын жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар мен құжаттандыру және құжаттаманы басқару жөніндегі басқа да нормативтік-әдістемелік құжаттарды әзірлеуге қатысу, Министрлік бланкілерінің қатаң есебін жүргізу; үлгілік іс номенклатурасын әзірлеуге және келісуге қатысу, электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінің жұмысын ұйымдастыру; азаматтардың арыздары мен өтініштерімен жұмыс; жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша, жалпы құжат айналымы бойынша есептер жасау; Кеңсенің ағымдағы мұрағатының жұмысын бақылауды жүзеге асыру.
114. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының бас
сарапшылары,
С–4 санаты, 2 бірлік, № 11-2-2, № 11-2-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Кіріс хат-хабарларды алғашқы өңдеу, кіріс хат-хабарларды есепке алу, тіркеу, жеткізу және тарату; шығыс құжаттардың дұрыс ресімделуін тексеру және оларды адресаттарға жөнелту; Басқарма басшылығы айқындаған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру; Кеңсенің ағымдағы мұрағатын жүргізу бойынша жұмыс.

113. Главный эксперт управления контроля и документационного
обеспечения Департамента кадрового и административного
обеспечения, категория С–4, 1 единица, № 11-2-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Канцелярии; обеспечение регистрации входящей и отправки исходящей служебной корреспонденции; обеспечение своевременной доставки входящей и исходящей служебной корреспонденции до адресатов; участие в разработке инструкции по делопроизводству и других нормативно-методических документов по документированию и управлению документацией, ведение строгого учета бланков Министерства; участие в разработке и согласовании типовой номенклатуры дел, организация работы единой системы электронного документооборота; работа с обращениями и заявлениями граждан; составление отчетов по обращениям физических и юридических лиц, по общему документообороту; осуществление контроля за работой текущего архива Канцелярии.
114. Главные эксперты управления контроля и документационного
обеспечения Департамента кадрового и административного
обеспечения, категория С–4, 2 единицы, № 11-2-2, № 11-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Первоначальная обработка входящей корреспонденции, учет, регистрация, доставка и рассылка входящих документов; проверка правильности оформления исходящих документов и отправка их адресатам; осуществление других полномочий, определяемых руководством Управления; работа по ведению текущего архива Канцелярии.

115. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының бас
сарапшысы,
С–4 санаты, 1 бірлік, № 11-2-4
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктегі мұрағат ісін жетілдіру бойынша әдістемелік және практикалық жұмыстарды ұйымдастыру; одан әрі сақтау мақсатында құжаттарды өңдеу, есепке алу және ведомстволық мұрағатта пайдалану бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; істер номенклатурасын қалыптастыру және уәкілетті органдармен келісу; іс қағаздарын жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар мен құжаттандыру және құжаттаманы басқару жөніндегі басқа да нормативтік - әдістемелік құжаттарды әзірлеуге қатысу; құжаттарды сақтауға іріктеп алу және жою мақсатында құжат құндылығы жөніндегі сараптама комиссиясының жұмысына қатысу; мұрағат ісі мәселелері бойынша семинарлар мен консультациялар ұйымдастыруға және өткізуге қатысу; негізгі қызмет бойынша бұйрықтарды және Министрдің қатысуымен өткен кеңес хаттамаларын тіркеу; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.
116. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының бас
сарапшылары,
С–4 санаты, 2 бірлік, № 11-2-5, № 11-2-6
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары
Жұмыс тәжірибесі

115. Главный эксперт управления контроля и документационного
обеспечения Департамента кадрового и административного
обеспечения, категория С-4, 1 единица, № 11-2-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Организация методической и практической работы по совершенствованию архивного дела в Министерстве; организация работы по обработке документов в целях их дальнейшего хранения, учета и использования в ведомственном архиве; формирование номенклатуры дел и согласование с уполномоченными органами; участие в разработке инструкций по делопроизводству и других нормативно-методических документов по документированию и управлению документацией; участие в работе экспертной комиссии по ценности документов с целью их отбора на хранение и уничтожение; участие в организации и проведении семинаров и консультаций по вопросам архивного дела; регистрация приказов по основной деятельности и протоколов совещаний с участием Министра; выполнение иных поручений руководства Управления, по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
116. Главные эксперты управления контроля и документационного
обеспечения Департамента кадрового и административного
обеспечения, категория С–4, 2 единицы, № 11-2-5, № 11-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық
міндеттері
Директивалық құжаттармен жұмысты ұйымдастыру жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және іске асыруға қатысу; Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің, басқа да жоғары тұрған органдардың нормативтік құқықтық актілерінің, тапсырмаларының, сондай-ақ, Министрліктің бұйрықтары мен хаттамаларының, белгіленген мерзімде белгілі бір тапсырмалармен регламенттелетін құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру; бақылауға алынған құжаттардың орындалу нәтижелері туралы жоғары басшылыққа жүйелі ақпарат дайындау және ұсыну; бақылау- анықтамалық және басқа да картотекалар қалыптастыру және жүргізу; апта сайынғы аппараттық кеңестер хаттамасын жүргізу; Министрліктің алқа отырысы материалдарын дайындау және алқа отырысы хаттамасын жүргізу; Басқарманың ағымдағы мұрағаты жұмысын жүзеге асыру; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.
117. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету басқармасының
сарапшысы,
С–5 санаты, 1 бірлік, № 11-2-7
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің, басқа да жоғары тұрған органдардың нормативтік құқықтық актілерінің, тапсырмаларының, сондай-ақ, Министрліктің бұйрықтары мен хаттамаларының, белгіленген мерзімде белгілі бір тапсырмалармен регламенттелетін құжаттардың орындалуын бақылауды жүзеге асыру; бақылауға алынған құжаттардың орындалу нәтижелері туралы жоғары басшылыққа жүйелі ақпарат дайындау және ұсыну; бақылау- анықтамалық және басқа да картотекалар жүргізу; Министрліктің алқа отырысына материалар дайындауға қатысу; негізгі қызмет бойынша Министрлік бұйрықтарын және Министрдің қатысумен өтетін кеңестердің хаттамаларын тіркеу, сондай-ақ, Министр тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру; Басқарманың ағымдағы мұрағатымен жұмыс; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Басқарма басшылығының өзге де тапсырмаларын орындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в разработке и реализации нормативных правовых актов по организации работы с директивными документами; осуществление контроля за исполнением нормативных правовых актов, поручений Президента и Правительства Республики Казахстан, других вышестоящих органов, а также приказов и протоколов Министерства, регламентированных определенными поручениями документов в установленные сроки; подготовка и предоставление регулярной информации вышестоящему руководству о результатах исполнения контрольных документов; формирование и ведение контрольно-справочной и другой картотеки; ведение протокола еженедельных аппаратных совещаний; подготовка материалов заседаний коллегии Министерства и ведение протокола заседаний коллегий; выполнение иных поручений руководства Управления, по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
117. Эксперт управления контроля и документационного
обеспечения Департамента кадрового и административного
обеспечения, категория С-5, 1 единица, № 11-2-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за исполнением нормативных правовых актов, поручений Президента и Правительства Республики Казахстан, других вышестоящих органов, а также приказов и протоколов Министерства, регламентированных определенными поручениями документов в установленные сроки; участие в подготовке регулярной информации вышестоящему руководству о результатах исполнения контрольных документов; ведение контрольно-справочной и другой картотеки; участие в подготовке материалов к заседаниям коллегий Министерства; ведение контроля за исполнением приказов Министерства по основной деятельности и протоколов совещаний с участием Министра, а также осуществление контроля за исполнением поручений Министра; работа текущего архива Управления; выполнение иных поручений руководства Управления, по вопросам, входящим в компетенцию Управления.

118. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Бухгалтерлік есеп басқармасының басшысы,
С–3 санаты, 1 бірлік, № 11-3-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе есеп және аудит) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақтылы орындалуын ұйымдастыру; бюджет қаражатын мақсатты пайдалануды бақылауды жүзеге асыру; Министрлік аппараты мен оның аумақтық органдары бойынша бухгалтерлік есеп жүргізу; қаржылық жылға бюджеттік өтінім жасауға қатысу; қазынашылықтың аумақтық органдары арқылы жүргізілетін операциялардың есебін жүргізу; шығыстар сметасының орындалуы және бюджет қаражатын мақсатты пайдалану бойынша Министрліктің аумақтық органдарымен өзара іс-қимыл; Министрліктің орталық аппаратына қаржылық қызмет көрсетуді жүзеге асыру, Министрлік аппараты мен оның аумақтық органдарын ұстаудың әкімшілік-шаруашылық шығыстары мәселелерін үйлестіру; шаруашылық операцияларын жүзеге асыру; Министрліктің аумақтық органдарына, ведомстволық бағынысты ұйымдарына әдістемелік басшылық жасау.
119. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Бухгалтерлік есеп басқармасының бас сарапшылары,
С–4 санаты, 2 бірлік, № 11-3-1, № 11-1-3-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе есеп және аудит) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі

118. Руководитель управления бухгалтерского учета Департамента
кадрового и административного обеспечения,
категория С–3, 1 единица, № 11-3-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или финансы, или учет и аудит).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; осуществление контроля за целевым использованием бюджетных средств; ведение бухгалтерского учета по аппарату Министерства и его территориальных органов; участие в составлении бюджетной заявки на финансовый год; учет операций, проводимых через территориальные органы Казначейства; взаимодействие с территориальными органами Министерства по исполнению сметы расходов и целевым использованием бюджетных средств; осуществление финансового обслуживания центрального аппарата Министерства; координация вопросов административно-хозяйственных расходов; содержание центрального аппарата Министерства и территориальных органов; осуществлению хозяйственных операций; методическое руководство территориальных органов, подведомственных организаций Министерства.
119. Главные эксперты управления бухгалтерского учета
Департамента кадрового и административного обеспечения,
категория С–4, 2 единицы, № 11-3-1, № 11-3-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или финансы, или учет и аудит).
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Аумақтық органдардың бюджет қаражатын мақсатты пайдалануын бақылауды жүзеге асыру; Министрлік аумақтық органдар бойынша және қаржылық жылға арналған бухгалтерлік есепті жүргізу; қазынашылықтың аумақтық органдары арқылы жүргізілетін операциялардың есебін жүргізу; қаржыландыру жоспарларының орындалуы және бюджет қаражатын мақсатты пайдалану бойынша Министрлік ведомстволарының аумақтық органдарымен өзара іс-қимыл жасау; дебиторлық және кредиторлық берешекті болдырмау мақсатында республикалық бюджеттің төлемдері мен міндеттемелері қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу; Министрліктің аумақтық органдарына қаржылық қызмет көрсетуді жүзеге асыру, Министрлік аумақтық органдарын ұстаудың әкімшілік-шаруашылық шығыстары мәселелерін үйлестіру; шаруашылық операцияларын жүзеге асыру; Министрліктің аумақтық инспекцияларына, ведомстволық бағынысты ұйымдарына әдістемелік басшылық жасау; еңбекақыны аударуды, іссапар шығындарын есепке алуды, жинақтаушы зейнетақы қорларына аударымдар жіберуді жүзеге асыру; Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетіне, салық органдарына, статистика мекемелеріне есептілікті ұсыну; карталық шоттар бойынша банкпен жұмыс.
120. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Бухгалтерлік есеп басқармасының сарапшысы,
С–5 санаты, 1 бірлік, № 11-3-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе есеп және аудит) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за целевым использованием бюджетных средств территориальных органов; ведение бухгалтерского учета по территориальным органам Министерства и на финансовый год; учет операций, проводимых через территориальные органы Казначейства; взаимодействие с территориальными инспекциями ведомств Министерства по исполнению планов финансирования и целевым использованием бюджетных средств; внесение изменений в планы финансирования по платежам и обязательствам республиканского бюджета в целях недопущения дебиторской и кредиторской задолженности; осуществление финансового обслуживания центрального аппарата Министерства, координация вопросов административно-хозяйственных расходов, содержание центрального аппарата Министерства; осуществление хозяйственных операций; методическое руководство территориальных инспекций, подведомственных организаций Министерства. осуществление начисления заработной платы, учет командировочных расходов, начислений отчислений в Национальный пенсионный фонд; предоставление отчетности в Комитет Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, налоговые органы, статистические учреждения; работа с банком по карт-счетам.
120. Эксперт управления бухгалтерского учета
Департамента кадрового и административного обеспечения,
категория С–5, 1 единица, № 11-3-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса экономика (экономика или менеджмент, или финансы, или учет и аудит).
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Аумақтық органдардың бюджет қаражатын мақсатты пайдалануын бақылауды жүзеге асыру; Министрлік аумақтық органдар бойынша және қаржылық жылға арналған бухгалтерлік есепті жүргізу; қазынашылықтың аумақтық органдары арқылы жүргізілетін операциялардың есебін жүргізу; қаржыландыру жоспарларының орындалуы және бюджет қаражатын мақсатты пайдалану бойынша Министрлік ведомстволарының аумақтық органдарымен өзара іс-қимыл жасау; дебиторлық және кредиторлық берешекті болдырмау мақсатында республикалық бюджеттің төлемдері мен міндеттемелері қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу; Министрліктің аумақтық органдарына қаржылық қызмет көрсетуді жүзеге асыру, Министрлік аумақтық органдарын ұстаудың әкімшілік-шаруашылық шығыстары мәселелерін үйлестіру; шаруашылық операцияларын жүзеге асыру; Министрліктің аумақтық инспекцияларына, ведомстволық бағынысты ұйымдарына әдістемелік басшылық жасау.
121. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Мемлекеттік сатып алу басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 11-4-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе есеп және аудит, немесе қаржы) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақтылы орындалуын ұйымдастыру; Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволары әкімшілік ететін мемлекеттік тапсырыс нысанында іске асырылатын бюджеттік бағдарламалар бойынша мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу бойынша іс-шараларды іске асыруға белгіленген тәртіппен қатысу; мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді белгіленген тәртіппен әзірлеу және қарау; Министрлік әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламалар шеңберінде жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша есептілікті (терді) белгіленген тәртіппен ұйымдастыру; Министрлікке бағынысты комитеттерге, мемлекеттік мекемелерге жергілікті жерлерде мемлекеттік сатып алуды жүргізу, есептілік жасау мәселелері бойынша әдістемелік көмек көрсету, қажет болған жағдайда аумақтық инспекцияларға барып тәжірибелік көмек көрсету; жүргізілген мемлекеттік сатып алулар бойынша талдау жүргізу, ақпарат, анықтама дайындау; келіп түскен бақылауға алынған құжаттарды белгіленген тәртіппен орындау; Департамент басшылығының тапсырмаларына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Осуществление контроля за целевым использованием бюджетных средств территориальных органов; ведение бухгалтерского учета по территориальным органам Министерства и на финансовый год; учет операций, проводимых через территориальные органы Казначейства; взаимодействие с территориальными инспекциями ведомств Министерства по исполнению планов финансирования и целевым использованием бюджетных средств; внесение изменений в планы финансирования по платежам и обязательствам республиканского бюджета в целях недопущения дебиторской и кредиторской задолженности; осуществление финансового обслуживания территориальных инспекций ведомств Министерства, координация вопросов административно-хозяйственных расходов, содержание территориальных инспекций ведомств Министерства; осуществление хозяйственных операций; методическое руководство территориальных инспекций, подведомственных организаций Министерства.
121. Руководитель управления государственных закупок
Департамента кадрового и административного обеспечения,
категория С–3, 1 единица, № 11-4-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или финансы).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; в установленном порядке участие в реализации мероприятий по организации и проведению государственных закупок по бюджетным программам, реализуемым в форме государственного заказа, администрируемым структурными подразделениями и ведомствами Министерства; в установленном порядке разработка и рассмотрение проектов нормативных правовых актов по вопросам государственных закупок; организация в установленном порядке отчетность(и) по государственным закупкам товаров, работ и услуг, осуществляемых в рамках бюджетных программ, администрируемых Министерством; оказание методической помощи подведомственным Министерству Комитетам, государственным учреждениям по вопросам проведения государственных закупок на местах, составления отчетности, при необходимости оказание практической помощи с выездом в территориальные инспекции; проведение анализа, подготовка информации, справки по проведенным государственным закупкам; в установленном порядке исполнение поступающих контрольных документов; осуществление иных полномочий в соответствии с поручениями руководства Департамента.

122. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Мемлекеттік сатып алу басқармасының бас сарапшылары,
С–4 санаты, 2 бірлік, № 11-4-1, № 11-4-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволары әкімшілік ететін мемлекеттік тапсырыс нысанында іске асырылатын бюджеттік бағдарламалар бойынша мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу бойынша іс-шараларды белгіленген тәртіппен іске асыруға қатысу; мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді белгіленген тәртіппен әзірлеу және қарау; Министрлік әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламалар шеңберінде жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша есептілікті (терді) белгіленген тәртіппен ұйымдастыру; Министрлікке бағынысты комитеттерге, мемлекеттік мекемелерге жергілікті жерлерде мемлекеттік сатып алуды жүргізу, есептілік жасау мәселелері бойынша әдістемелік көмек көрсету, қажет болған жағдайда аумақтық инспекцияларға барып тәжірибелік көмек көрсету; жүргізілген мемлекеттік сатып алулар бойынша талдау жүргізу, ақпарат, анықтама дайындау; келіп түскен бақылауға алынған құжаттарды белгіленген тәртіппен орындау; Департамент басшылығының тапсырмаларына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.

122. Главные эксперты управления государственных закупок
Департамента кадрового и административного обеспечения,
категория С–4, 2 единицы, № 11-4-1, № 11-4-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие в реализации мероприятий по организации и проведению государственных закупок по бюджетным программам, реализуемым в форме государственного заказа, администрируемым структурными подразделениями и ведомствами Министерства; в установленном порядке разработка и рассмотрение проектов нормативных правовых актов по вопросам государственных закупок; организует в установленном порядке отчетность(и) по государственным закупкам товаров, работ и услуг, осуществляемых в рамках бюджетных программ, администрируемых Министерством; оказание методической помощи подведомственным Министерству Комитетам, государственным учреждениям по вопросам проведения государственных закупок на местах, составления отчетности, при необходимости оказание практической помощи с выездом в территориальные инспекции; проведение анализа, подготовка информацию, справки по проведенным государственным закупкам; в установленном порядке исполнение поступающих контрольных документов; осуществление иных полномочий в соответствии с поручениями руководства Департамента.

123. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Мемлекеттік сатып алу басқармасының сарапшысы,
С–5 санаты, 1 бірлік, № 11-4-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе менеджмент, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрліктің құрылымдық бөлімшелері мен ведомстволары әкімшілік ететін мемлекеттік тапсырыс нысанында іске асырылатын бюджеттік бағдарламалар бойынша мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу бойынша іс-шараларды белгіленген тәртіппен іске асыруға қатысу; мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді белгіленген тәртіппен әзірлеу және қарау; Министрлік әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламалар шеңберінде жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша есептілікті (терді) белгіленген тәртіппен ұйымдастыру; Министрлікке бағынысты комитеттерге, мемлекеттік мекемелерге жергілікті жерлерде мемлекеттік сатып алуды жүргізу, есептілік жасау мәселелері бойынша әдістемелік көмек көрсету, қажет болған жағдайда аумақтық инспекцияларға барып тәжірибелік көмек көрсету; жүргізілген мемлекеттік сатып алулар бойынша талдау жүргізу, ақпарат, анықтама дайындау; келіп түскен бақылауға алынған құжаттарды белгіленген тәртіппен орындау; Департамент басшылығының тапсырмаларына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.

123. Эксперт управления государственных закупок
Департамента кадрового и административного обеспечения,
категория С–5, 1 единица, № 11-4-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или финансы, или менеджмент, или государственное и местное управление).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
В установленном порядке участие в реализации мероприятий по организации и проведению государственных закупок по бюджетным программам, реализуемым в форме государственного заказа, администрируемым структурными подразделениями и ведомствами Министерства; в установленном порядке разработка и рассмотрение проектов нормативных правовых актов по вопросам государственных закупок; организация в установленном порядке отчетность(и) по государственным закупкам товаров, работ и услуг, осуществляемых в рамках бюджетных программ, администрируемых Министерством; оказание методической помощи подведомственным Министерству Комитетам, государственным учреждениям по вопросам проведения государственных закупок на местах, составление отчетности, при необходимости оказание практической помощи с выездом в территориальные инспекции; проведение анализа, подготовка информации, справки по проведенным государственным закупкам; в установленном порядке исполнение поступающих контрольных документов; осуществление иных полномочий в соответствии с поручениями руководства Департамента.

124. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Шарт және шаруашылық жұмыс басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 11-5-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақтылы орындалуын ұйымдастыру; Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаментінің тиісті бюджеттік бағдарламалары бойынша тауарлар, жұмыстар мен қызметтер номенклатурасын әзірлеуге белгіленген тәртіппен қатысу; Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаментінің мемлекеттік сатып алуларын өткізуді ұйымдастыруға арналған материалдарды дайындау; Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті үшін шарттар жасасу; тауарларды (орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді) жеткізу актілерін актінің тиісінше рәсімделуі мәніне тексеру; ұйымдастыру техникасына қызмет көрсету және жөндеу, оның ішінде картридждерді толтыру бойынша өтінімдерді қабылдау; келіп түскен бақылауға алынған құжаттарды белгіленген тәртіппен орындау; Департамент басшылығының тапсырмаларына сәйкес өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.

124. Руководитель управления договорной и хозяйственной работы
Департамента кадрового и административного обеспечения,
категория С–3, 1 единица, № 11-5-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; в установленном порядке участие в разработке номенклатуры товаров, работ и услуг по соответствующим бюджетным программам Департамента административного обеспечения; подготовка материалов для организации проведения государственных закупок Департамента административного обеспечения; заключение договоров для Департамента административного обеспечения; проверка актов поставки товаров (выполненных работ, оказанных услуг) на предмет надлежащего оформления акта; принятие заявок по обслуживанию и ремонту организационной техники, в том числе заправка картриджей; в установленном порядке исполняет поступающие контрольные документы; осуществляет иные полномочия в соответствии с поручениями руководства Департамента.

125. Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті
Шарт және шаруашылық жұмыс басқармасының бас сарапшылары,
С–4 санаты, 2 бірлік, № 11-5-1, № 11-5-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Құқық саласында (юриспруденция немесе халықаралық құқық) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаментінің тиісті бюджеттік бағдарламалары бойынша тауарлар, жұмыстар мен қызметтер номенклатурасын әзірлеуге белгіленген тәртіппен қатысу; Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаментінің мемлекеттік сатып алуларын өткізуді ұйымдастыруға арналған материалдарды дайындау; Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті үшін шарттар жасасу; тауарларды (орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді) жеткізу актілерін актінің тиісінше рәсімделуі мәніне тексеру; ұйымдастыру техникасына қызмет көрсету және жөндеу, оның ішінде картридждерді толтыру бойынша өтінімдерді қабылдау; келіп түскен бақылауға алынған құжаттарды белгіленген тәртіппен орындау; Департамент басшылығының тапсырмаларына сәйкес өзге өкілеттіктерді жүзеге асыру.
126. Қаржылық қамтамасыз ету департаментінің директоры,
С-1 санаты, 1 бірлік, № 12-0-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе есеп және аудит) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі

125. Главные эксперты управления договорной и хозяйственной
работы Департамента кадрового и административного обеспечения,
категория С–4, 2 единицы, № 11-5-1, № 11-5-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере права (юриспруденция или международное право), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
В установленном порядке участие в разработке номенклатуры товаров, работ и услуг по соответствующим бюджетным программам Департамента административного обеспечения; подготовка материалов для организации проведения государственных закупок Департамента административного обеспечения; заключение договоров для Департамента административного обеспечения; проверка актов поставки товаров (выполненных работ, оказанных услуг) на предмет надлежащего оформления акта; принятие заявок по обслуживанию и ремонту организационной техники, в том числе заправка картриджей; в установленном порядке исполнение поступающих контрольных документов; осуществление иных полномочий в соответствии с поручениями руководства Департамента.
126. Директор Департамента финансового обеспечения,
категория С-1, 1 единица, № 12-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса по специальности экономика или менеджмент, или финансы, или учет и аудит).
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Инвестициялық жобаларды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің үш жылдық кезеңге арналған бюджеттік өтінімдерін әзірлеу, үш жылдық кезеңге арналған шығыстар лимиті, инвестициялық жобаларды қоса алғанда, тиісті жылға арналған бюджеттің орындалуы, инвестициялық жобаларды қаржыландыру, мемлекеттік қаржылық есептілікті дайындау және тиісті мемлекеттік мекемелерге тапсыру жөніндегі Департаменттің қызметіне басшылық жасау; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыруды, үйлестіруді жоспарлау және бақылау.
127. Қаржылық қамтамасыз ету департаменті директорының
орынбасары,
С-2 санаты, 1 бірлік, № 12-0-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе есеп және аудит) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Инвестициялық жобаларды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің үш жылдық кезеңге арналған бюджеттік өтінімдерін әзірлеу, үш жылдық кезеңге арналған шығыстар лимиті, инвестициялық жобаларды қоса алғанда, тиісті жылға арналған бюджеттің орындалуы, инвестициялық жобаларды қаржыландыру, мемлекеттік қаржылық есептілікті дайындау және тиісті мемлекеттік мекемелерге тапсыру жөніндегі жұмыстарды үйлестіру; нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын ұйымдастыруды, үйлестіруді жоспарлау және бақылау; Департамент директоры жұмыста болмаған кезеңде оның функционалдық міндеттерін орындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Руководство деятельностью Департамента по разработке бюджетной заявки Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на трехлетний период включая инвестиционные проекты; лимитам расходов на трехлетний период; исполнению бюджета на соответствующий год, включая инвестиционные проекты; финансированию инвестиционных проектов по подготовке и представлению государственной финансовой отчетности в соответствующие госорганы; участие в разработке нормативных правовых актов; планирование организации, координации и контроль работы подразделений Департамента.
127. Заместитель директора Департамента финансового
обеспечения, категория С-2, 1 единица, № 12-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или финансы, или учет и аудит).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Координация работы по разработке бюджетной заявки Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на трехлетний период, включая инвестиционные проекты; лимитам расходов на трехлетний период; исполнению бюджета на соответствующий год, включая инвестиционные проекты; финансированию инвестиционных проектов по подготовке и представлению государственной финансовой отчетности в соответствующие государственные органы; участие в разработке нормативных правовых актов; планирование организации, координации и контроль работы подразделений Департамента; исполнение функциональных обязанностей директора Департамента в период его отсутствия.

128. Қаржылық қамтамасыз ету департаменті
Бюджетті әзірлеу және инвестициялық жобаларды қаржыландыру
басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 12-1-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе есеп және аудит) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақтылы орындалуын ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің үш жылдық кезеңге арналған бюджеттік өтінімін қалыптастыру; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Стратегиялық жоспарын әзірлеу және бекітуге қатысу; республикалық бюджеттен қаржыландыру мәселелері бөлігінде нормативтік құқықтық актілер әзірлеуге қатысу; ауыл шаруашылығы салаларын қаржылық қолдау және дамыту бойынша мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; Департаменттердің (Комитеттердің) тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімге және үш жылдық кезеңге арналған лимиттерге ұсыныстарына мониторинг ұйымдастыру және жүргізу; Департаменттердің (Комитеттердің) тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімге және үш жылдық кезеңге арналған лимиттерге ұсыныстарының Стратегиялық жоспардың бағыттарына, мемлекеттік және салалық бағдарламаларға, заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігіне талдау жасау; бағдарламалардың өткен жылда іске асырылуын бағалау; жаңа іс-шаралардың және олардың негіздемесінің болуы; өткен жылмен салыстырғанда жоспарланған жылда шығыстардың ұлғаюының негізділігі; ұсынылған құжаттарда ескертулер болған жағдайда, оларды белгіленген талаптарға сәйкес келтіруді қамтамасыз ету; Ведомстволық бюджеттік комиссияның отырысын өткізуді; Парламентте тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заң жобасын қарау жөніндегі отырыстарға материалдарды дайындау; Бюджеттік заңнамаға және мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің бюджеттік бағдарламаларының қаржыландыру жоспарларын, сондай-ақ ведомстволық бағынысты мекемелердің жылдық сомасын айлар бойынша бөлу бөлігінде міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларын қалыптастыру; тиісті жылдарға арналған республикалық бюджетті іске асыру шеңберінде дайындалатын нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу; инвестициялық жобалардың орындалуына талдау жүргізуді ұйымдастыру, инвестициялық жобалар бойынша бюджеттік өтінімдерді жасауға қатысу; басқарма қызметкерлерінің лауазымдық міндеттемелерін, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі басшыларының тапсырмаларын орындалуын және еңбек тәртібін бақылау.

128. Руководитель управления разработки бюджета и
финансирования инвестиционных проектов Департамента финансового
обеспечения, категория С-3, 1 единица, № 12-1-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или финансы, или учет и аудит).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; формирование бюджетной заявки Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на трехлетний период; разработка и участие в утверждении Стратегического плана Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан; участие в разработке нормативных правовых актов в части вопросов финансирования из республиканского бюджета; участие в разработке государственных программ по финансовой поддержке и развитию отраслей сельского хозяйства; организация и ведение мониторинга предложений Департаментов (Комитетов) к бюджетной заявке на соответствующий финансовый год и лимитам расходов на трехлетний период; анализ предложений Департаментов (Комитетов) к бюджетной заявке на соответствующий финансовый год и лимитам расходов на трехлетний период на соответствие направлениям Стратегического плана государственным и отраслевым программам, законодательным и нормативным - правовым актам; оценку реализации программы в истекшем году; наличие новых мероприятий и их обоснованности; обоснованность увеличения расходов в планируемом году в сравнении с предыдущим годом; в случае наличия замечаний, обеспечение приведения представленных документов в соответствие с установленными требованиями; подготовка проведения заседаний Ведомственной бюджетной комиссии; материалов к заседаниям по рассмотрению проекта Закона о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год в Парламенте; формирование планов финансирования бюджетных программ Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, а также индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам в части помесячного распределения годовых сумм подведомственных государственных учреждений в соответствии с бюджетным законодательством и законодательством о государственных закупках; участие в разработке проектов нормативных правовых актов, подготавливаемых в рамках реализации республиканского бюджета на соответствующие годы; организация проведения анализа исполнения инвестиционных проектов, участие в составлении бюджетной заявки по инвестиционным проектам; контроль за выполнением должностных обязанностей работниками управления, поручений руководства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и трудовой дисциплины.

129. Қаржылық қамтамасыз ету департаменті
Бюджетті әзірлеу және инвестициялық жобаларды қаржыландыру
басқармасының бас сарапшылары,
С-4 санаты, 3 бірлік, № 12-1-1, № 12-1-2, № 12-1-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе есеп және аудит) немесе білім беру саласында (математика) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің бюджеттік өтінімін қалыптастыру, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Стратегиялық жоспарын әзірлеу және бекітуге қатысу; республикалық бюджеттен қаржыландыру мәселелер бөлігінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу; ауыл шаруашылығы саласын қаржылық қолдау және дамыту бойынша мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысу; Департаменттердің (Комитеттердің) тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімге ұсыныстарына және үш жылдық кезеңге арналған боджамдық көрсеткіштерге мониторинг ұйымдастыру және жүргізу; жетекшілік ететін Департаменттердің (Комитеттердің) тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімге және үш жылдық кезеңге арналған лимиттерге ұсыныстарының Стратегиялық жоспардың бағыттарына, мемлекеттік және салалық бағдарламаларға, заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігіне талдау жасау; бағдарламалардың өткен жылда іске асырылуын бағалау; жаңа іс-шаралардың және олардың негіздемесінің болуы; өткен жылмен салыстырғанда жоспарланған жылда шығыстардың ұлғаюының негізділігі; ұсынылған құжаттарда ескертулер болған жағдайда, оларды белгіленген талаптарға сәйкес келтіруді қамтамасыз ету; Ведомстволық бюджеттік комиссияның отырысын өткізуді дайындау; Парламентте тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заң жобасын қарау жөніндегі отырыстарға материалдарды дайындау; Бюджеттік заңнамаға және мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің бюджеттік бағдарламаларының қаржыландыру жоспарларын, ведомстволық бағынысты мекемелердің жылдық сомасын айлар бойынша бөлу бөлігінде міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларын қалыптастыру; тиісті жылдарға арналған республикалық бюджетті іске асыру шеңберінде дайындалатын нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлеуге қатысу.

129. Главные эксперты управления разработки бюджета и
финансирования инвестиционных проектов Департамента финансового
обеспечения, категория С-4, 3 единицы, № 12-1-1, № 12-1-2,
№ 12-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или финансы, или учет и аудит), или в сфере образования (математика).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Формирование бюджетной заявки Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, разработка и участие в утверждении Стратегического плана Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан; участие в разработке нормативных - правовых актов в части вопросов финансирования из республиканского бюджета; участие в разработке государственных программ по финансовой поддержке и развитию отраслей сельского хозяйства; организация и ведение мониторинга предложений Департаментов (Комитетов) к бюджетной заявке на соответствующий финансовый год и прогнозных показателей на трехлетний период; анализ предложений курируемых Департаментов (Комитетов) к бюджетной заявке на соответствующий финансовый год и лимитам расходов на трехлетний период на соответствие направлениям Стратегического плана, государственным и отраслевым программам, законодательным и нормативным - правовым актам; оценка реализации программы в истекшем году; наличие новых мероприятий и их обоснованности; обоснованность увеличения (уменьшения) расходов в планируемых годах в сравнении с предыдущим годом; в случае наличия замечаний, обеспечение приведения представленных документов в соответствие с установленными требованиями; подготовка к проведению заседаний Ведомственной бюджетной комиссии; подготовка материалов к заседаниям по рассмотрению проекта Закона о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год в Парламенте; формирование планов финансирования бюджетных программ Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам в части помесячного распределения годовых сумм подведомственных государственных учреждений в соответствии с бюджетным законодательством и законодательством о государственных закупках; участие в разработке проектов нормативных правовых актов, подготавливаемых в рамках реализации республиканского бюджета на соответствующие годы.

130. Қаржылық қамтамасыз ету департаменті
Бюджетті әзірлеу және инвестициялық жобаларды қаржыландыру
басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 12-1-4
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе қаржы, немесе менеджмент, немесе есеп және аудит) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Инвестициялық жобалар бөлігінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің орталық аппараты бойынша бюджеттік өтінімдерді қалыптастыру, инвестициялық жобалар бөлігінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің орталық аппараты бойынша Стратегиялық жоспарды әзірлеу және бекітуге қатысу; инвестициялық жобалар бөлігінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің орталық аппараты бойынша бюджеттік бағдарламалардың әкімшісін қаржыландыру жоспарын, сондай-ақ, бюджеттік заңнамаларға, сондай-ақ мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаларға сәйкес жетекшілік ететін департаменттерге жылдық сомаларды айлар бойынша бөлу бөлігінде міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарын талдау; уәкілетті органдарға инвестициялық жобалар бойынша қаражаттардың игерілуі туралы айлық, тоқсандық және жылдық есептер дайындау және ұсыну;. инвестициялық жобалардың, қарыздардың орындалуына талдау жүргізу, инвестициялық жобалар бойынша бюджеттік өтінімдерді жасауға қатысу; қарыздардың қаржылық бөлігіне мониторинг жасау; донорлық банктерге қарыз қаражатының пайдаланылуы бойынша есептерді, шоттарды толықтыруға және тікелей төлемдерге арналған өтінімдерді ұсыну; халықаралық стандарттарға және донорлық банктердің талаптарына сәйкес аудиторлармен жұмыс жасау; инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға тартылған министрліктермен, ұйымдармен және басқа мекемелермен жұмыс жасау.

130. Главный эксперт управления разработки бюджета и
финансирования инвестиционных проектов Департамента финансового
обеспечения, категория С-4, 1 единица, № 12-1-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или менеджмент, или учет и аудит).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные особенности
Формирование бюджетной заявки по центральному аппарату Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в части инвестиционных проектов, разработка и участие в утверждении Стратегического плана по центральному аппарату Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в части инвестиционных проектов; анализ планов финансирования администратора бюджетных программ по центральному аппарату Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в части инвестиционных проектов, а также индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам в части помесячного распределения годовых сумм курируемым Департаментом в соответствии с бюджетным законодательством, а также законодательством о государственных закупках; подготовка и представление ежемесячных, ежеквартальных, годовых отчетов об освоении средств по инвестиционным проектам в уполномоченные органы; проведение анализа исполнения инвестиционных проектов, займов, участие в составлении бюджетной заявки по инвестиционным проектам; мониторинг финансовой части займов; представление в банки-доноры отчетов по использованию средств займов, заявок на пополнение счетов и прямые платежи; работа с аудиторами в соответствии с международными стандартами и требованиями банков-доноров; работа с министерствами, организациями и другими учреждениями, вовлеченных в реализацию инвестиционных проектов.

131. Қаржылық қамтамасыз ету департаменті
Бюджетті әзірлеу және инвестициялық жобаларды қаржыландыру
басқармасының сарапшылары,
С-5 санаты, 2 бірлік, № 12-1-5, № 12-1-6
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе қаржы, немесе менеджмент, немесе есеп және аудит) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Тиісті қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімді және үш жылдық кезеңге арналған шығыстар лимиттерін дайындау; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің бюджеттік бағдарламаларының міндеттемелері мен төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарларын қалыптастыру; тиісті үш жылдық кезеңге арналған «Республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңымен бекітілген көрсеткіштерге сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Стратегиялық жоспарын белгіленген тәртіппен бекіту бойынша жұмыстарға қатысу; республикалық бюджетті қалыптастыру шеңберінде дайындалатын нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу.
132. Бюджетті әзірлеу және инвестициялық жобаларды
қаржыландыру басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты, 1 бірлік, № 12-1-7
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе есеп және аудит) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Инвестициялық жобалар бойынша тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді жеткізушілердің келісімдерін қарастыру және дайындау; бірлесіп қаржыландыру қаражатын алуға, инвестициялық жобалар бойынша тікелей төлемге және арнайы шоттарды толықтыруға арналған өтінімдерді жасау, орындалған жұмыстар актілерін (сертификаттар, инвойстар), қаржылық есептерді және басқа да төлеуге арналған құжаттарды қарау; инвестициялық жобалардың іске асырылу барысы туралы ай сайын, тоқсан сайын есеп беру, инвестициялық жобалар бойынша валюталарды конвертациялауға және аударуға өтінімдерді дайындау және Астана қаласы бойынша Қазынашылық департаментіне жолдау, аударымдармен бірге еңбекақыны есептеу және аудару, Астана қаласы бойынша Қазынашылық департаментіне жіберу үшін инвестициялық жобалар бойынша төлем шоттарын, шот тізілімін жасау.

131. Эксперты управления разработки бюджета и финансирования
инвестиционных проектов Департамента финансового обеспечения,
категория С-5, 2 единицы, № 12-1-5, № 12-1-6,
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или финансы, или менеджмент, или учет и аудит).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Подготовка бюджетной заявки на соответствующий финансовый год и лимитов расходов на трехлетний период; формирование плана финансирования по обязательствам и платежам бюджетных программ Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан; участие в работе по утверждению в установленном порядке Стратегического плана Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в соответствии с показателями утвержденного Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете» на соответствующий трехлетний период; участие в разработке проектов нормативно-правовых актов подготавливаемых в рамках формирования республиканского бюджета.
132. Эксперт управления разработки бюджета и финансирования
инвестиционных проектов Департамента финансового обеспечения,
категория С-5, 1 единица, № 12-1-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или финансы, или учет и аудит).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Рассмотрение и подготовка на регистрацию договоров с поставщиками товаров, работ и услуг по инвестиционным проектам; составление заявок на снятие средств софинансирования, на прямые платежи и пополнение специальных счетов по инвестиционным проектам, рассмотрение актов выполненных работ (сертификатов, инвойсов), финансовых отчетов и других материалов, представляемых для оплаты; представление ежемесячных, ежеквартальных отчетов о ходе реализации инвестиционных проектов, подготовка и направление в Департамент казначейства по г. Астана заявок на конвертацию и перевод валюты по инвестиционным проектам, начисление и перечисление заработной платы с отчислениями, составление счетов к оплате, реестров счетов по инвестиционным проектам для направления в Департамент казначейства по г. Астана.

133. Қаржылық қамтамасыз ету департаменті
Бюджетті орындау мониторингі басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 12-2-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе есеп және аудит) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Қаржыландыру және бюджеттік бағдарламаларды орындау мәселелері бойынша жұмыстарды бақылау және үйлестіру, республикалық бюджетті орындау бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне есеп дайындау; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің аппараттық және басқа да кеңестеріне материалдар дайындау; Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің, бақылау органдарының және өзге де мемлекеттік органдардың сұрауы бойынша Министрліктің республикалық бюджетті атқаруы жөніндегі материалдарды дайындау; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің тиісті қаржы жылына арналған бюджетті орындауы мәселесі бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің алқа отырысына материалдар дайындауды үйлестіру және қамтамасыз ету; тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетті іске асыру шеңберінде дайындалатын нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеуге қатысу; мынадай бюджеттік бағдарламалар бойынша төлем жүргізу: мемлекеттік тапсырысты қоспағанда, субсидиялау бойынша және өзге бағдарламалар бойынша; бюджеттік бағдарламалар бойынша бухгалтерлік есепті жүргізу, республикалық бюджетті атқару жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің жылдық есебіне түсіндірме жазбаға ұсыныстарды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне дайындау және ұсыну жөніндегі жұмыстарды бақылау және үйлестіру; Министрліктің жылдық және жарты жылдық жиынтық бюджеттік есептілігін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетіне ұсыну;
тиісті жылға арналған республикалық бюджетті атқару жөніндегі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің есебін Қазақстан Республикасы Парламентінде қорғау бойынша материалдарды дайындау; тексеруші органдарға материалдарды ұсыну; басқарма қызметкерлерінің лауазымдық міндеттемелерін, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі басшылығының тапсырмаларын орындалуын және еңбек тәртібін бақылау; өзге де функцияларды жүзеге асыру.

133. Руководитель управления мониторинга исполнения бюджета
Департамента финансового обеспечения,
категория С-3, 1 единица, № 12-2-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или финансы, или учет и аудит).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Контроль и координация работы по вопросам финансирования и исполнения бюджетных программ, подготовки отчетности в Министерстве финансов Республики Казахстан по исполнению республиканского бюджета; подготовки материалов к аппаратным и другим совещаниям Министерства; подготовка материалов по исполнению республиканского бюджета Министерством по запросам Правительства Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением бюджета, контролирующих органов и других государственных органов; координация и обеспечение подготовки материалов к заседанию коллегии Министерства по вопросу исполнения бюджета Министерства за соответствующий финансовый год; участие в разработке проектов нормативных правовых актов, подготавливаемых в рамках реализации республиканского бюджета на соответствующий финансовый год; проведение платежей по бюджетным программам: по субсидированию и прочих программ, за исключением государственного заказа; контроль и координация работы по ведению бухгалтерского учета по бюджетным программам; подготовке и представлению в Министерство финансов Республики Казахстан предложений к пояснительной записке к годовому отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета; представление сводной полугодовой и годовой Бюджетной отчетности Министерства; подготовка материалов по защите отчета Министерства по исполнению республиканского бюджета за соответствующий год в Парламенте Республики Казахстан; представление материалов проверяющим органам; контроль за выполнением должностных обязанностей работниками управления, поручений руководства Министерства и трудовой дисциплины

134. Қаржылық қамтамасыз ету департаменті
Бюджетті орындау мониторингі басқармасының бас сарапшылары,
С–4 санаты, 2 бірлік, № 12-2-1, № 12-2-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе есеп және аудит, немесе маркетинг) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Қаржыландыру және бюджеттік бағдарламалардың орындалуын бағалау мәселелері бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; қаржыландыру мәселелеріне қатысты салалық департаменттер әзірлеген және Қазақстан Республикасы Үкіметінің Регламентіне сәйкес басқа мемлекеттік органдар дайындаған нормативтік актілер жобаларын қарау; тиісті қаржы жылына арналған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің бюджетін атқару мәселесі бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Алқа отырысына материалдарды дайындауға қатысу; ведомстволық тиістілігі бойынша республикалық бюджеттен қаржыландырылатын Мемлекеттік мекемелер анықтамалығының қалыптастырылуын және қажеттілігіне қарай жыл ішінде көрсетілген Анықтамалыққа өзгерістер енгізілуін бақылу; мынадай бюджеттік бағдарламалар бойынша төлем жүргізу: мемлекеттік тапсырысты қоспағанда, субсидиялау бойынша және өзге бағдарламалар бойынша; бекітілген стратегиялық жоспарларға (жартыжылдық, жылдық) сәйкес бюджеттік бағдарламаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің салалық Департаменттерімен (Комитеттерімен) бірлесіп орындауға талдау жүргізуді жүзеге асыру; бюджеттік бағдарламалардың міндеттемелері мен төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізуге арналған өтінімді қалыптастыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне жіберу; мынадай есептілік түрлерін жинау, қалыптастыру және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне жолдау: жарғылық капиталды ұлғайтуға республикалық бюджеттен бөлінетін қаражатты пайдалану туралы ай сайынғы ақпарат; бюджеттік инвестициялық жобалардың (жыртыжылдық, жылдық) іске асырудың мониторингі және бағалау; бекітіліген стратегиялық жоспарлармен тиісті қаржы жылындағы бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуы туралы талдамалық есеп; операциялық жоспардың іске асырылу барыс туралы тоқсандық есеп; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мүдделі министрліктермен, «ҚазАгро» Ұлттық басқару холдингі», «ҚазАгроИнновация» акционерлік қоғамдармен, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ведомстволық бағынысты ұйымдарымен, сондай-ақ, жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру; өз құзыреті шегінде Президент Әкімшілігі Талдамалық кешенінің (АШМ-4 (к) нысаны бойынша) деректер базасын жүргізу, қатысу; өзге де функцияларды жүзеге асыру.

134. Главные эксперты управления мониторинга исполнения бюджета
Департамента финансового обеспечения,
категория С–4, 2 единицы, № 12-2-1, № 12-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или финансы, или учет и аудит, или маркетинг).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Организация работы по вопросам финансирования и оценки исполнения бюджетных программ; рассмотрение проектов нормативных актов, разрабатываемых отраслевыми департаментами, касающихся вопросов финансирования, и других государственных органов согласно Регламента Правительства Республики Казахстан; принятие участия в подготовке материалов к заседанию коллегии Министерства по вопросу исполнения бюджета Министерства на соответствующий финансовый год; ведение контроля за формированием Справочника государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета по ведомственной принадлежности и за внесением изменений в указанный Справочник в течение года по мере необходимости; проведение платежей по бюджетным программам: по субсидированию и прочих программ, за исключением государственного заказа; осуществление анализа выполнения мероприятий совместно с отраслевыми Департаментами (Комитетами) Министерства по реализации бюджетных программ в соответствии с утвержденными стратегическими планами (полугодовой, годовой); организация работы по формированию заявки на внесение изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам бюджетных программ и направления в Министерстве финансов Республики Казахстан; сбор, формирование и направление в Министерстве финансов Республики Казахстан следующих видов отчетности: ежемесячная информация об использовании средств, выделенных из республиканского бюджета на увеличение уставного капитала; мониторинг и оценка реализации бюджетных инвестиционных проектов (полугодовой, годовой); аналитический отчет о реализации бюджетных программ за соответствующий финансовый год, с утвержденными стратегическими планами; ежеквартальный отчет о ходе реализации оперативного плана; осуществление взаимодействия с заинтересованными министерствами, акционерными обществами «Национальный управляющий холдинг «КазАгро», «КазАгроИнновация», подведомственными организациями Министерства, а также местными исполнительными органами по вопросам входящим в компетенцию Департамента; участие, ведение в пределах компетенции базы данных Аналитического комплекса Администрации Президента (по форме МСХ-4 (к)).

135. Қаржылық қамтамасыз ету департаменті
Бюджетті орындау мониторингі басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 12-2-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе есеп және аудит) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Бухгалтерлік есеп және есеп беру мәселелері бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; бюджеттік бағдарламалар бойынша бухгалтерлік есепті жүргізу, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне есептілікті дайындау; Комитеттер, Кадр және әкімшілік қамтамасыз ету департаменті, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер ұсынатын салықтар, кредиторлық, дебиторлық берешектер бойынша бюджеттік есептілікке (тоқсандық, жылдық) талдау, жинақтау жүргізу;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің жылдық және жарты жылдық жиынтық бюджеттік есептілігін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитетіне ұсыну;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаржыландыру жоспарын орындау жөніндегі жылдық есебіне түсіндірме жазбаға ұсыныстарды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне дайындау және ұсыну; «Бас журнал» кітабында мемориалдық ордерлердің жүргізілуін және тіркелуін бақылауды жүзеге асыру; бухгалтерлік есеп және есеп беру мәселелері бойынша анықтамалар және басқа материалдар дайындау, хаттарды қарастыру және олар бойынша тиісті шаралар қабылдау; бюджеттік есеп және есептілік мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдардан келіп түсетін нормативтік-құқықтық актілер жобаларын келісу; бюджеттік есеп және есептілік мәселелері бойынша әдістемелік көмек көрсету; Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

135. Главный эксперт управления мониторинга исполнения бюджета
Департамента финансового обеспечения,
категория С-4, 1 единица, № 12-2-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или финансы, или учет и аудит).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Организация работы по вопросам бухгалтерского учета и отчетности; ведение бухгалтерского учета по бюджетным программам, подготовка отчетности в Министерстве финансов Республики Казахстан; проведение анализа, свода бюджетной отчетности (квартальные, годовые), по налогам, кредиторской, дебиторской задолженностей, представляемых Комитетами, Департаментом административного обеспечения, подведомственными государственными учреждениями Министерства; представление сводной квартальной и годовой Бюджетной отчетности Министерства; подготовка и представление предложений к пояснительной записке к годовому отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении плана финансирования; осуществление контроля ведения и регистрации мемориальных ордеров в книге «Журнал-главная»; подготовка справок и других материалов по вопросам бухгалтерского учета и отчетности, рассмотрения писем и принятия по ним необходимых мер; согласование проектов нормативно-правовых актов, поступивших от других государственных органов по вопросам бюджетного учета и отчетности; методическая помощь по вопросам бюджетного учета и отчетности.

136. Қаржылық қамтамасыз ету департаменті
Бюджетті орындау мониторингі басқармасының сарапшылары,
С-5 санаты, 3 бірлік, № 12-2-4, № 12-2-5, № 12-2-6
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе есеп және аудит) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бөлінісінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі құрылымдық бөлімшелерінің, ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларын орындауына мониторингті жүзеге асыру; бюджеттік бағдарламалардың міндеттемелері мен төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізуге өтінімді қалыптастыру және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне жіберу; ведомстволық тиістілігі бойынша республикалық бюджеттен қаржыландырылатын Мемлекеттік мекемелердің анықтамалығын қалыптастыру (қажеттілігіне қарай жыл ішінде көрсетілген Анықтамалыққа өзгерістер енгізеді); мынадай бюджеттік бағдарламалар бойынша төлем жүргізу: мемлекеттік тапсырысты қоспағанда, субсидиялау және өзге де бағдарламалар бойынша; өз құзыреті шегінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетті іске асыру шеңберінде дайындалған нормативтік құқықтық актілер жобаларын қарауға қатысу; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің аппараттық және басқа да кеңестеріне материалдар дайындауды жүзеге асыру; республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді және дамытуға арналған трансферттерді игеру мониторингін жүзеге асыру; бюджеттік қаражатты игеру бойынша кеңестер хаттамаларын дайындау; мынадай есептілік түрлерін жинау, қалыптастыру және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне жолдау: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің есептік деректері бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы ай сайынғы есеп; республикалық бюджеттің орындалуы туралы ай сайынғы есеп, инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған республикалық бюджеттік даму бағдарламаларын орындау бойынша есептілік жасау; алдағы айға республикалық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) күтілетін игерілімі туралы ақпарат; жарғылық капиталды ұлғайтуға республикалық бюджеттен бөлінетін қаражатты пайдалану туралы ай сайынғы ақпарат; бюджеттік инвестициялық жобалардың (жыртыжылдық, жылдық) іске асырылу мониторингін жүргізу және бағалау; бекітіліген стратегиялық жоспарлармен тиісті қаржы жылындағы бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуы туралы талдамалық есеп; Департамент құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мүдделі министрліктермен, «ҚазАгро» Ұлттық басқару холдингі», «ҚазАгроИнновация» акционерлік қоғамдармен, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ведомстволық бағынысты ұйымдарымен, сондай-ақ, жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру; өзге де функцияларды жүзеге асыру.

136. Эксперты управления мониторинга исполнения бюджета
Департамента финансового обеспечения,
категория С-5, 3 единицы, № 12-2-4, № 12-2-5, № 12-2-6
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или финансы, или учет и аудит.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Осуществление мониторинга исполнения планов финансирования по обязательствам и платежам структурными подразделениями Министерства, подведомственными государственными учреждениями, в разрезе программ (подпрограмм); формирование заявки на внесение изменений в планы финансирования по обязательствам и платежам бюджетных программ и направление в Министерство финансов; формирование Справочника государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета по ведомственной принадлежности (в течение года по мере необходимости вносит изменения в указанный Справочник); проведение платежей по бюджетным программам: по субсидированию и прочих программ, за исключением государственного заказа; участие в рассмотрении проектов нормативных правовых актов, подготавливаемых в рамках реализации республиканского бюджета на соответствующий год в пределах компетенции; осуществление подготовки материалов к аппаратным и другим совещаниям Министерства; осуществление мониторинга освоения целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие выделяемых из республиканского бюджета; подготовка протоколов совещаний по освоению бюджетных средств; сбор, формирование и направление в Министерстве финансов следующих видов отчетности: ежемесячный отчет о результатах мониторинга реализации бюджетных программ (подпрограмм) по отчетным данным Министерства финансов; ежемесячный отчет исполнения республиканского бюджета, составление отчетности по исполнению республиканских бюджетных программ развития направленных на реализацию инвестиционных проектов; информация об ожидаемом освоении республиканских бюджетных программ (подпрограмм) на предстоящий месяц; ежемесячная информация об использовании средств, выделенных из республиканского бюджета на увеличение уставного капитала; мониторинг и оценка реализации бюджетных инвестиционных проектов (полугодовой, годовой); аналитический отчет о реализации бюджетных программ за соответствующий финансовый год, с утвержденными стратегическими планами и др.; осуществление взаимодействия с заинтересованными министерствами, акционерными обществами «Национальный управляющий холдинг «КазАгро», «КазАгроИнновация», подведомственными организациями Министерства, а также местными исполнительными органами по вопросам, входящим в компетенцию Департамента; осуществление иных функций.

137. Қаржылық қамтамасыз ету департаменті
Бюджетті орындау мониторингі басқармасының сарапшысы,
С-5 санаты, 1 бірлік, № 12-2-7
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе қаржы, немесе есеп және аудит) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Бюджеттік бағдарламалар бойынша бухгалтерлік есепті жүргізу; департаменттер ұсынған құжаттар бойынша белгіленген талаптарға сәйкес төлемдерді ресімдеуді, тіркеуді және өткізуді қамтамасыз ету; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің бюджеттік, валюталық және депозиттік шоттарындағы қаражат қозғалысының есебін жүргізу; дебиторлық және кредиторлық берешектер туралы есептілікті ұсыну, салықтар бойынша тоқсандық және жылдық есептерді талдауды және жинақтауды жүргізу; өз құзыреті шегінде мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстарының жоспарларын қарастыру; бюджеттік есеп және есептілік мәселелері бойынша басқа мемлекеттік органдардан келіп түскен нормативтік-құқықтық актілер жобаларын келісуге қатысу; Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі басшылығының тапсырмалары бойынша уақтылы қорытындылар дайындауды қамтамасыз ету; «Бас журнал» кітабына мемориалдық ордерлердің енгізілуін және тіркелуін жүзеге асыру; бухгалтерлік есеп және есептілік мәселелері бойынша анықтамалар және басқа да материалдар дайындау, хаттарды қарастыру және олар бойынша тиісті шаралар қабылдау; Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

137. Эксперт управления мониторинга исполнения бюджета
Департамента финансового обеспечения,
категория С-5, 1 единица, № 12-2-7
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или финансы, или учет и аудит).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Ведение бухгалтерского учета по бюджетным программам; обеспечение согласно установленным требованиям оформления, регистрации и проведения платежей по представленным департаментами документам, ведение учета движения средств на бюджетном, валютном, депозитных счетах Министерства; представление отчетов о кредиторской и дебиторской задолженности, проведение анализа и свода квартальных и годовых отчетов по налогам; рассмотрение в пределах компетенции Планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственных учреждений; участие в согласовании проектов нормативно-правовых актов, поступивших от других государственных органов по вопросам бюджетного учета и отчетности; обеспечение своевременной подготовки заключений по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, руководства Министерства; осуществление ведения и регистрации мемориальных ордеров в книге «Журнал-главная»; подготовка справок и других материалов по вопросам бухгалтерского учета и отчетности, рассмотрение писем и принятие по ним необходимых мер; осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

138. Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру дайындығы
басқармасының басшысы,
С-3 санаты, 1 бірлік, № 13-1-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; құпия құжаттамалар шеңберінде «Азық-түлік келісім шарт корпорациясы» «Ұлттық компания» акционерлік қоғамының қыземтін үйлестіру; құпия құжаттамалармен, жұмылдыру мәселелері бойынша, азаматтық қорғаныс, төтенше жағдайлар бойынша жұмысты ұйымдастыру; іс қағаздарын жүргізу жөніндегі нұсқаулықтарды және құжаттандыру және құжаттаманы басқару жөніндегі басқа да нормативтік-әдістемелік құжаттарды әзірлеуді ұйымдастыру.
139. Мемлекеттік құпияларды қорғау және жұмылдыру
дайындығы басқармасының бас сарапшысы,
С-4 санаты, 1 бірлік, № 13-1-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Жоғары
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Құпия құжаттамалармен, жұмылдыру мәселелері, азаматтық қорғаныс, төтенше жағдайлар мәселелері, әскери міндеттілерді брондау мәселелері бойынша жұмыстарды ұйымдастыру; іс қағаздарын жүргізу жөніндегі нұсқаулықтарды және құжаттандыру және құжаттаманы басқару жөніндегі басқа да нормативтік-әдістемелік құжаттарды әзірлеуді ұйымдастыру; Басқарма басшылығы айқындаған өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.

138. Руководитель управления по защите
государственных секретов и мобилизационной подготовки,
категория С–3, 1 единица, № 13-1-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистарции нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; координация деятельности в рамках секретного делопроизводства акционерного общества «Национальная Компания «Продовольственная корпорация»; организация работы с секретной документацией, по мобилизационным вопросам, гражданской обороне, чрезвычайным ситуациям; организация по разработке инструкции по делопроизводству и других нормативно-методических документов по документированию и управлению документацией.
139. Главный эксперт управления по защите
государственных секретов и мобилизационной подготовки,
категория С–4, 1 единица, № 13-1-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистарции нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Организация работы с секретной документацией, по мобилизационным вопросам, гражданской обороны, чрезвычайным ситуациям, вопросам бронирования военнообязанных, организация по разработке инструкции по делопроизводству и других нормативно-методических документов по документированию и управлению документацией, осуществление иных полномочий определяемых руководством Управления.

140. Қоғаммен байланыс басқармасының басшысы,
С–3 санаты, 1-бірлік, № 14-0-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (журналист) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау және жұмысты үйлестіру (PR-акцияларын, баспасөз конференцияларын, сұхбаттарды, баспасөз турларын ұйымдастыру және өткізу, баспасөз парақшасын дайындау, мемлекеттің аграрлық саясатының іске асырылу барысы туралы бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау); құрылымдық бөлімшелер мен комитеттердің ақпараттық саясат тұжырымдамасын Министрлікті дамыту миссиясы мен стратегиясына сәйкес әзірлеу; Министрліктің қызметі туралы материалдарды ұйымдастыру және жариялау; жергілікті және орталық бұқаралық ақпарат құралдары деңгейінде Министрліктің аумақтық басқармаларымен аграрлық саясатты іске асыру мәселелері жөнінде өзара іс-қимыл жасау; басқа мемлекеттік органдардың баспасөз қызметтерімен өзара іс-әрекет жасау; Министрліктің Интернет-ресурсын қолдауға және жылжытуға, және мерзімді баспасөзге жазылу науқанын ұйымдастыруға министрлікке бөлінген бюджеттік қаражаттың уақтылы игерілуіне бақылауды жүзеге асыру; басқарманың ақпараттық-талдамалық жұмысын ұйымдастыру.
141. Қоғаммен байланыс басқармасының бас сарапшысы,
С–4 санаты, 1-бірлік, № 14-0-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылым саласында (филология), немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (әлеументтану немесе журналист, немесе саясаттану), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі

140. Руководитель управления по связям с общественностью,
категория С–3, 1 единица, № 14-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (журналистика).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Взаимодействие и координация работы со средствами массовой информации (организация и проведение PR-акций, пресс-конференций, интервью, пресс-туров и подготовка пресс-релизов, освещение в средствах массовой информации хода реализации аграрной политики государства); разработка концепции информационной политики структурных подразделений и комитетов согласно миссии и стратегии развития Министерства; организация и публикация материалов о деятельности Министерства; взаимодействие с территориальными управлениями Министерства по вопросам реализации аграрной политики на уровне местных и центральных средств массовой информации; взаимодействие с пресс–службами государственных органов; осуществление контроля над своевременным освоением бюджетных средств, выделенных министерству на поддержку и продвижение Интернет-ресурса Министерства, и организацию подписной кампании на периодические издания; организация информационно-аналитической работы управления.
141. Главный эксперт управления по связям с общественностью,
категория С–4, 1 единица, № 14-0-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере гуманитарных наук (филология) или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (социология или журналистика, или политология), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау және жұмысты үйлестіру (PR-акцияларын, баспасөз конференцияларын, сұхбаттарды, баспасөз турларын ұйымдастыру және өткізу, баспасөз парақшасын дайындау); мемлекеттің аграрлық саясатының іске асырылу барысы туралы бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау; республикалық және жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарын аккредиттеуді ұйымдастыру; орталық және өңірлік бұқаралық ақпарат құралдарының материалдарына контент-талдауды жүргізу; Министрліктің қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарындағы ақпаратты талдау (мониторинг); Министрліктің интернет-ресурсын қолдауға және жылжытуға министрлікке бөлінген бюджеттік қаражаттың уақтылы игерілуі бойынша жұмысты ұйымдастыру; мемлекеттік органдарға белгіленген мерзімде есептерді дайындау; министрліктердің және ведомстволардың баспасөз қызметтерімен өзара іс-қимыл жасау; әлеуметтік желілерде ресми парақшаларды жүргізу.
142. Қоғаммен байланыс басқармасының сарапшысы,
С–5 санаты, 1-бірлік, № 14-0-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Гуманитарлық ғылым саласында (филология) немесе әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (әлеументтану немесе журналист, немесе саясаттану), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау және жұмысты үйлестіру, бұқаралық ақпарат құралдарын жедел мәліметтермен қамтамасыз ету; министрлік басшылығының қатысуымен болатын іс-шараларды ақпараттық сүйемелдеуді ұйымдастыру; Министрдің сөйлейтін сөзін, сұхбатын және мақалаларын дайындау; Министрліктің Интернет-ресурсын ақпараттық қолдау, Министрліктің қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарындағы ақпаратты талдау (мониторинг) және қажеттілігіне қарай түсінідірме хатын және теріске шығаруды дайындау; Министрлік үшін мерзімді баспасөзге жазылу науқанын, ақпарттық агенттердің жаңалық таспаларын ұйымдастыру; Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің ресми блог-платформасын жүргізу.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Взаимодействие и координация работы с средствами массовой информации (организация и проведение PR-акций, пресс-конференций, интервью, пресс-туров и подготовка пресс-релизов); освещение в средствах массовой информации мероприятий, связанных с реализацией государственной политики в области аграрной политики; организация аккредитации республиканских и местных средств массовой информации; проведение контент-анализа материалов центральных и региональных средств массовой информации; анализ информации о деятельности Министерства в средствах массовой информации (мониторинг); организация работы по своевременному освоению бюджетных средств, выделенных министерству на поддержку и продвижение интернет-ресурса Министерства; подготовка отчетов в госорганы в установленные сроки; взаимодействие с пресс-службами министерств и ведомств; ведение официальных страниц в социальных сетях.
142. Эксперт управления по связям с общественностью,
категория С–4, 1 единица, № 14-0-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере гуманитарных наук (филология), или в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (социология или журналистика, или политология), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Взаимодействие и координация работы со средствами массовой информации, обеспечение средства массовой информации оперативными сведениями; организация информационного сопровождения мероприятий с участием руководства министерства; подготовка выступлений, интервью и статей Министра; информационная поддержка Интернет-ресурса Министерства, анализ информации о деятельности Министерства в средствах массовой информации (мониторинг) и подготовка (по мере необходимости) разъяснительных писем и опровержений; организация подписной кампании на периодические издания, новостные ленты информационных агентств для Министерства; модерация официальной блог-платформы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.

143. Мемлекеттік қызметтерді дамыту және
ақпараттық технология департаментінің директоры,
С–1 санаты, 1 бірлік, № 17-0-1
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласындағы (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (ақпараттық технологиялар) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметін үйлестіру; агроөнеркәсіптік секторда мемлекеттің аграрлық саясатын қалыптастыруға, бағдарламалық құжаттарды әзірлеуге қатысу; агроөнеркәсіптік кешен салаларының мониторингі мен талдауын жүзеге асырудың негізінде оларды дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлеу және мүдделі мемлекеттік органдарға ақпарат ұсыну; агроөнеркәсіптік кешенді мемлекеттік реттеу мәселелерін үйлестіру және мемлекеттік қолдау көлемдері мен мемлекеттік реттеу тетіктерін оңтайландыруды жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу; «ИСО: 9001:2009» Қазақстан Республикасы техникалық стандарт талаптарына сәйкес сапа менеджменті жүйесін енгізу бойынша іс-шараларды үйлестіру; Теңгерімделген көрсеткіштер жүйесін енгізу бойынша іс-шараларды үйлестіру; жүйелендірілген басқарушылық есептілікті енгізу бойынша іс-шараларды үйлестіру; Министрлік жүзеге асыратын мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру бойынша ұсыныстар әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешен саласында мемлекеттік қызметтерді ұсынудың сапасы және уақытылығын жақсартуды қамтамасыз ету бойынша ұсынымдар әзірлеу; аграрлық және өңірлік саясатты іске асыруда облыстардың, Астана және Алматы қалаларының орта мерзімді әлеуметтік-экономикалық даму жоспарларын, агроөнеркәсіптік сектордағы саласындағы стратегиялық жоспарларды, бағдарламалық құжаттарды келісу; агроөнеркәсіптік кешеніндегі бағдарламалық құжаттарды жетілдіру жөніндегі министрліктер, агенттіктер және облыс әкімдіктерінің ұсыныстарын қарау; Департамент қызметінің бағыттарына жататын мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының заңдары, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары және Министрдің бұйрықтары жобаларын әзірлеуге қатысу.

143. Директор Департамента развития государственных услуг
и информационных технологий,
категория С-1, 1 единица, № 17-0-1
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере технических наук и технологий (информационные системы).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Координация деятельности Департамента; участие в формировании аграрной политики государства, в разработке программных документов в агропромышленном секторе; выработка предложений по развитию отраслей агропромышленного комплекса на основе осуществления их мониторинга и анализа и предоставление информации в заинтересованные государственные органы; координация вопросов государственного регулирования и внесение предложений по совершенствованию оптимизации объемов государственной поддержки и механизмов государственного регулирования агропромышленного комплекса; координация мероприятий по внедрению системы менеджмента качества в соответствии с требованиями стандарта технического Республики Казахстан «ИСО 9001:2009»; координация мероприятий по внедрению Системы сбалансированных показателей; координация мероприятий по внедрению систематизированной управленческой отчетности; выработка предложений по автоматизации государственных услуг, осуществляемых Министерством; разработка рекомендаций по обеспечению улучшения качества и своевременности предоставления государственных услуг в сфере агропромышленного комплекса; согласование среднесрочных планов социально-экономического развития областей, городов Астаны и Алматы в реализации аграрной и региональной политики, стратегических планов, программных документов в агропромышленном секторе; рассмотрение предложений министерств, агентств и акиматов областей по совершенствованию программных документов в агропромышленном комплексе; участие в разработке проектов законов Республики Казахстан, указов Президента Республики Казахстан, постановлений Правительства Республики Казахстан и приказов Министра по вопросам, относящимся к направлениям деятельности Департамента.

144. Мемлекеттік қызметтерді дамыту және ақпараттық
технология департаменті
Мемлекеттік қызметтерді дамыту басқармасының басшысы,
С–3 санаты, 1 бірлік, № 17-1-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; 9000 сериялы ИСО стандарттарының талаптарына сәйкес сапа менеджменті жүйесін енгізу бойынша шараларды үйлестіру; Теңгерімделген көрсеткіштер жүйесін енгізу жөніндегі іс-шараларды үйлестіру; Министрлік жүзеге асыратын мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру бойынша талдау жүргізу және ұсыныстар енгізу; агроөнеркәсіптік кешен саласында мемлекеттік қызметтерді ұсынудың сапасы мен уақытылығын жақсартуды қамтамасыз ету бойынша ұсынымдар әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешенінің нормативтік құқықтық актілері жобаларын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің басым мемлекеттік (ұлттық) бағдарламаларын, агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі іс-шараларды, басқарманың нормативтік және әдістемелік құжаттарын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; Департамент құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

144. Руководитель управления развития государственных услуг
Департамента развития государственных услуг и информационных
технологий, категория С-3, 1 единица, № 17-1-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; координация мероприятий по внедрению системы менеджмента качества в соответствии с требованиями стандартов ИСО серии 9000; координация мероприятий по внедрению Системы сбалансированных показателей; проведение анализа и выработка предложений по автоматизации государственных услуг, осуществляемых Министерством; разработка рекомендаций по обеспечению улучшения качества и своевременности предоставления государственных услуг в сфере агропромышленного комплекса; участие в разработке и реализации проектов нормативных и правовых актов агропромышленного комплекса, приоритетных государственных (национальных) программ Правительства Республики Казахстан, мероприятий по реализации государственной политики в агропромышленном комплексе, нормативных и методических документов Управления; рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Управления; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

145. Мемлекеттік қызметтерді дамыту және
ақпараттық технология департаменті
Мемлекеттік қызметтерді дамыту басқармасының бас сарапшылары,
С-4 санаты, 3 бірлік, № 17-1-1, № 17-1-2, № 17-1-3
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
9000 сериялы ИСО стандарттарының талаптарына сәйкес сапа менеджменті жүйесін енгізуге қатысу; Министрлік жүзеге асыратын мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру бойынша талдау жүргізу және ұсыныстар енгізу; агроөнеркәсіптік кешен саласында мемлекеттік қызметтерді ұсынудың сапасы мен уақытылығын жақсартуды қамтамасыз ету бойынша ұсынымдар әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешенінің нормативтік құқықтық актілері, бағдарламалық құжаттар жобаларын, агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі іс-шараларды, басқарманың нормативтік және әдістемелік құжаттарын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша іс-шаралар жоспарын әзірлеу; Басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; Департамент құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.

145. Главные эксперты управления развития государственных
услуг Департамента развития государственных услуг
и информационных технологий,
категория С-4, 3 единицы, № 17-1-1, № 17-1-2, № 17-1-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Участие во внедрении системы менеджмента качества в соответствии с требованиями стандартов ИСО серии 9000; проведение анализа и выработка предложений по автоматизации государственных услуг, осуществляемых Министерством; разработка рекомендаций по обеспечению улучшения качества и своевременности предоставления государственных услуг в сфере агропромышленного комплекса; участие в разработке и реализации проектов нормативных правовых актов, программных документов агропромышленного комплекса, мероприятий по реализации государственной политики в агропромышленном комплексе, нормативных и методических документов Управления; разработка Планов мероприятий по вопросам, относящимся к компетенции Управления; рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Управления; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

146. Мемлекеттік қызметтерді дамыту және ақпараттық
технология департаменті
Мемлекеттік қызметтерді дамыту басқармасының сарапшылары,
С-5 санаты, 2 бірлік, № 17-1-4, № 17-1-5
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (юриспруденция) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Министрлік жүзеге асыратын мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру бойынша талдау жүргізу және ұсыныстар енгізу; агроөнеркәсіптік кешен саласында мемлекеттік қызметтерді ұсынудың сапасы мен уақытылығын жақсартуды қамтамасыз ету бойынша ұсынымдар әзірлеу; агроөнеркәсіптік кешенінің нормативтік құқықтық актілері, бағдарламалық құжаттар жобаларын, агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі іс-шараларды, басқарманың нормативтік және әдістемелік құжаттарын әзірлеуге және іске асыруға қатысу; Басқармада істер номенклатурасын жасау, істерді ведомстволық мұрағатқа тапсыру; Басқарманың құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; Департамент құзыретіне кіретін өзге де тапсырмаларды орындау.
147. Мемлекеттік қызметтерді дамыту және ақпараттық технология
департаменті
Ақпараттық технологиялар басқармасының басшысы,

146. Эксперты управления развития государственных услуг
Департамента развития государственных услуг и информационных
технологий, категория С-5, 2 единицы, № 17-1-4, № 17-1-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика), или в сфере права (юриспруденция).
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Проведение анализа и выработка предложений по автоматизации государственных услуг, осуществляемых Министерством; разработка рекомендаций по обеспечению улучшения качества и своевременности предоставления государственных услуг в сфере агропромышленного комплекса; участие в разработке и реализации проектов нормативных правовых актов, программных документов агропромышленного комплекса, мероприятий по реализации государственной политики в агропромышленном комплексе, нормативных и методических документов Управления; составление номенклатуры дел, передача дел в ведомственный архив в Управлении; рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Управления; выполнение иных поручений руководства, входящих в компетенцию Департамента.
147. Руководитель управления информационных технологий
Департамента развития государственных услуг и информационных

С–3 санаты, 1 бірлік, № 17-2-0
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (ақпараттық технологиялар) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
Басқарма қызметіне жалпы басшылық жасау; Басқарма құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құжаттар мен материалдардың сапалы және уақытылы орындалуын ұйымдастыру; 200 «Бірыңғай ақпараттық кеңістікте электрондық ақпараттық ресурсын, жүйесін және ақпараттық-коммуникациялық желіні дамыту» бюджеттік бағдарламасына әкімшілік ету; пайдаланушылардың Министрліктің ақпараттық жүйелерін (ЕАСУ, СЭТ және тағы басқа) қолдану бойынша жұмысты үйлестіру; ақпараттық технологияларды қолдану бойынша іс-шаралар жоспарын іске асыруға қатысу; ақпараттық технологияларды қолдану бойынша Министрлік қызметінің тиімділігін бағалауды жүргізуді ұйымдастыру; әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламаларды жетілдіру бойынша ұсынымдар әзірлеу және бюджеттік бағдарламалардың тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар дайындауға қатысу; агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін ақпараттық-консультациялық қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды үйлестіру және олар бойынша есептер қабылдау; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; Департамент құзыретіне кіретін өзге тапсырмаларды орындау.

технологий, категория С-3, 1 единица, № 17-2-0
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере технических наук и технологий (информационные системы)
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Общее руководство деятельностью Управления; организация качественного и своевременного исполнения документов и материалов по вопросам входящим в компетенцию Управления; общее руководство по администрированию бюджетной программы 200 «Развитие электронного информационного ресурса, системы и информационно-коммуникационной сети в едином информационном пространстве»; координация работы по использованию информационных систем Министерства пользователями; участие в реализации Плана мероприятий по применению информационных технологий; организация проведения оценки эффективности деятельности Министерства по применению информационных технологий; разработка рекомендаций по совершенствованию администрируемых бюджетных программ и участие в подготовке предложений по повышению эффективности бюджетных программ; координация мероприятий и принятие отчетов по информационно-консультационному обеспечению субъектов агропромышленного комплекса; рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Управления; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.

148. Мемлекеттік қызметтерді дамыту және ақпараттық
технология департаменті
Ақпараттық технологиялар басқармасының бас сарапшылары,
С-4 санаты, 2 бірлік, № 17-2-1, № 17-2-2
Өлшемдер
Қойылатын талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес саласында (экономика немесе менеджмент, немесе есеп және аудит, немесе қаржы, немесе мемлекеттік және жергілікті басқару, немесе маркетинг, немесе статистика), немесе құқық саласында (юриспруденция), немесе немесе техникалық ғылымдар және технологиялар саласында (ақпараттық технологиялар) жоғары білім.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына үлгілік біліктілік талаптарына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5084 болып тіркелген) сәйкес.
Мүмкіндігінше нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу бойынша тәжірибесінің болуы.
Білуі
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламентi және оның депутаттарының мәртебесi туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарын және ауыл шаруашылығы саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білуі.
Функционалдық міндеттері
200 «Бірыңғай ақпараттық кеңістікте электрондық ақпараттық ресурсын, жүйесін және ақпараттық-коммуникациялық желіні дамыту» бюджеттік бағдарламасына әкімшілік ету; әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламалар бойынша мемлекеттік сатып алуға қатысу;
әкімшілік ететін бюджеттік бағдарламаларды жетілдіру бойынша ұсынымдар әзірлеу және бюджеттік бағдарламалардың тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар дайындауға қатысу; алдағы жылға бюджеттік бағдарламалардың паспорттары жобаларын және қаржыландыру жоспарларын дайындау; ақпараттық технологияларды қолдану бойынша іс-шаралар жоспарын іске асыруға қатысу; ақпараттық технологияларды қолдану бойынша Министрлік қызметінің тиімділігін бағалауды жүргізуді ұйымдастыру; агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін ақпараттық-консультациялық қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды үйлестіру және олар бойынша есептер қабылдау; Басқарма құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау; Департамент құзыретіне кіретін өзге тапсырмаларды орындау.

148. Главные эксперты управления информационных технологий
Департамента развития государственных услуг и информационных
технологий, категория С-4, 2 единицы, № 17-2-1, № 17-2-2
Критерии
Требования
Образование
Высшее, в сфере социальных наук, экономики и бизнеса (экономика или менеджмент, или учет и аудит, или финансы, или государственное и местное управление, или маркетинг, или статистика), или в сфере права (юриспруденция), или в сфере технических наук и технологий (информационные системы)
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Желательно наличие опыта по разработке нормативных правовых актов.
Знания
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и другие нормативные правовые акты в области сельского хозяйства, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Функциональные обязанности
Администрирование бюджетных программ: 200 «Развитие электронного информационного ресурса, системы и информационно-коммуникационной сети в едином информационном пространстве»; участие в государственных закупках услуг по администрируемым бюджетным программам; разработка рекомендаций по совершенствованию администрируемых бюджетных программ и участие в подготовке предложений по повышению эффективности бюджетных программ; подготовка проектов паспортов бюджетных программ и планов финансирования на предстоящий год; участие в реализации Плана мероприятий по применению информационных технологий; организация проведения оценки эффективности деятельности Министерства по применению информационных технологий; разработка рекомендаций по совершенствованию администрируемых бюджетных программ и участие в подготовке предложений по повышению эффективности бюджетных программ; координация мероприятий и принятие отчетов по информационно-консультационному обеспечению субъектов агропромышленного комплекса; рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Управления; выполнение иных поручений, входящих в компетенцию Департамента.