"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі № 112 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 25 сәуірде № 9353 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2014.09.18 № 403 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН :
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8397 болып тіркелген, 2013 жылғы 18 маусымдағы № 170-171 (27444-27445) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер» функционалдық тобында:
1 «Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар» функционалдық кіші тобында:
101 «Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 008 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«008 Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының кітапханасының қызметін қамтамасыз ету»;
120 «Облыс әкімінің аппараты» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 «Қазақстан Республикасы Президентінің «Байқоңыр» кешеніндегі арнаулы өкілінің аппараты» бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
02 «Қорғаныс» функционалдық тобында:
1 «Әскери мұқтаждар» функционалдық кіші тобында:
296 «Облыстың жұмылдыру дайындығы басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
003 «Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар» және 007 «Аумақтық қорғанысты дайындау және облыстық ауқымдағы аумақтық қорғанысы» бюджеттік бағдарламалар бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
2 «Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру» функционалдық кіші тобында:
120 «Облыс әкімінің аппараты» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
014 «Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою» бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
296 «Облыстың жұмылдыру дайындығы басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

О внесении дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 24 апреля 2014 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 апреля 2014 года № 9353. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.09.2014 № 403.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71 «Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8397, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 18 мая 2013 года № 170-171 (27444-27445) следующие дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 «Государственные услуги общего характера»:
в функциональной подгруппе 1 «Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления»:
по администратору бюджетных программ 101 «Администрация Президента Республики Казахстан»:
дополнить бюджетной программой 008 следующего содержания:
«008 Обеспечение деятельности Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации»;
по администратору бюджетных программ 120 «Аппарат акима области»:
по бюджетной программе 006 «Аппарат специального представителя Президента Республики Казахстан на комплексе «Байконур»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 02 «Оборона»:
в функциональной подгруппе 1 «Военные нужды»:
по администратору бюджетных программ 296 «Управление по мобилизационной подготовке области»:
по бюджетным программам 003 «Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности» и 007 «Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона областного масштаба»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 2 «Организация работы по чрезвычайным ситуациям»:
по администратору бюджетных программ 120 «Аппарат акима области»:
по бюджетной программе 014 «Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 296 «Управление по мобилизационной подготовке области»:

001 «Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер» және 005 «Облыстық ауқымдағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру» бюджеттік бағдарламалар бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
287 «Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
004 «Облыс ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою» бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
06 «Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру» функционалдық тобында:
9 «Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 146 бюджеттік бағдарламасы бар 221, 231, 237 және 621 бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен толықтырылсын:
«221 Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
146 Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
231 Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
146 Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
237 Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі
146 Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
621 Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі
146 Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету»;
07 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» функционалдық тобында:
1 «Тұрғын үй шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
271 «Облыстың құрылыс басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
066 «Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларға тұрғын үй салуға кредит беру» бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
281 «Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
092 «Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларға тұрғын үй салуға кредит беру» бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
288 «Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы» және 373 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
066 «Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларға тұрғын үй салуға кредит беру» бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
487 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер» бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк» функционалдық тобында:
9 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
286 «Облыстың туризм және сыртқы байланыстар басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Жергiлiктi деңгейде туризм және сыртқы байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
10 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» функционалдық тобында:
3 «Орман шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
254 «Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
009 ««Шортанды - Щучинск» учаскесінде «Астана – Щучинск» автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызу» бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен»;
5 «Қоршаған ортаны қорғау» функционалдық кіші тобында:
237 «Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

по бюджетным программам 001 «Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области мобилизационной подготовки» и 005 «Мобилизационная подготовка и мобилизация областного масштаба»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 287 «Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета»:
по бюджетной программе 004 «Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 06 «Социальная помощь и социальное обеспечение»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения»:
дополнить администраторами бюджетных программ 221, 231, 237 и 621 с бюджетной программой 146 следующего содержания:
«221 Министерство юстиции Республики Казахстан
146 Обеспечение разработки профессиональных стандартов
231 Министерство нефти и газа Республики Казахстан
146 Обеспечение разработки профессиональных стандартов
237 Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
146 Обеспечение разработки профессиональных стандартов
621 Агентство Республики Казахстан по связи и информации
146 Обеспечение разработки профессиональных стандартов»;
в функциональной группе 07 «Жилищно-коммунальное хозяйство»:
в функциональной подгруппе 1 «Жилищное хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 271 «Управление строительства области»:
по бюджетной программе 066 «Кредитование социально-предпринимательских корпораций на строительство жилья»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 281 «Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области»:
по бюджетной программе 092 «Кредитование социально-предпринимательских корпораций на строительство жилья»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администраторам бюджетных программ 288 «Управление строительства, архитектуры и градостроительства области» и 373 «Управление строительства города республиканского значения, столицы»:
по бюджетной программе 066 «Кредитование социально-предпринимательских корпораций на строительство жилья»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
по администратору бюджетных программ 487 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)»:
по бюджетной программе 001 «Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 08 «Культура, спорт, туризм и информационное пространство»:
в функциональной подгруппе 9 «Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства»:
по администратору бюджетных программ 286 «Управление туризма и внешних связей области»:
по бюджетной программе 001 «Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма и внешних связей»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной группе 10 «Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения»:
в функциональной подгруппе 3 «Лесное хозяйство»:
по администратору бюджетных программ 254 «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области»:
по бюджетной программе 009 «Создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги «Астана-Щучинск» на участках «Шортанды-Щучинск»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета»;
в функциональной подгруппе 5 «Охрана окружающей среды»:
по администратору бюджетных программ 237 «Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан»:

мынадай мазмұндағы 016 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 036 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«036 Нұра және Есіл өзендері бассейнінің қоршаған ортасын оңалту және басқару
016 Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен»;
11 «Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі» функционалдық тобында:
2 «Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі» функционалдық кіші тобында:
288 «Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарлама бойынша:
«011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен».
2. Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті (Ж.Т. Тоқабекова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр                                          Е. Досаев

дополнить бюджетной программой 036 с бюджетной подпрограммой 016 следующего содержания:
«036 Реабилитация и управление окружающей средой бассейна рек Нура и Ишим
016 За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета»;
в функциональной группе 11 «Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность»:
в функциональной подгруппе 2 «Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность»:
по администратору бюджетных программ 288 «Управление строительства, архитектуры и градостроительства области»:
по бюджетной программе 001 «Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне»:
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
«011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета».
2. Департаменту бюджетного планирования и прогнозирования (Токабекова Ж.Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в официальных средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр                                    Е. Досаев