"Болашақ" халықаралық стипендиясын беру мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 19 наурыздағы № 83 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 29 сәуірдегі № 9362 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 1 маусымдағы № 346 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 01.06.2015 № 346 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес «Болашақ» халықаралық стипендиясын беруге арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес «Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде оқуға баратындар үшін кепілдік хатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының шығыстарын өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаттарына аванс беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының міндеттемелерді орындауы кезінде қамтамасыз ету ретінде ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл шартын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерін орындау кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Стратегиялық жоспарлау және ақпараттық технологиялар департаменті (Э.М. Телеков):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) мемлекеттік тіркеуден өткен соң осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды;

Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам присуждения международной стипендии "Болашак"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 марта 2014 года № 83. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2014 года № 9362. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 июня 2015 года № 346
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 01.06.2015 № 346 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии «Болашак», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Выдача справки о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение в качестве стипендиата международной стипендии «Болашак», согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии «Болашак», согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги «Авансирование стипендиатов международной стипендии «Болашак» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги «Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов международной стипендии «Болашак» согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги «Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии «Болашак» согласно приложению 7 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту стартегического планирования и информационных технологий (Тулеков Э.М.) обеспечить:
1) в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации опубликование настоящего приказа в средствах массовой и нформации;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің вице-министрі Е.Н. Иманғалиевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                           А. Сәрінжіпов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 83 бұйрығына
1-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясын беруге арналған конкурсқа
қатысу үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті «Халықаралық бағдарламалар орталығы» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды, қағаз жүзінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі:
көрсетілетін қызметті берушіде – конкурсқа қатысуға рұқсат беру немесе Министрлік болып табылатын Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның жұмыс органына (бұдан әрі – жұмыс органы) жеке тәртіппен қарау үшін құжаттарды жіберу туралы қолхат;
ХҚО-да – конкурсқа қатысуға рұқсат беру немесе жұмыс органына жеке тәртіппен қарау үшін құжаттарды жіберу туралы қолхат;
порталда – уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электронды құжат нысанындағы конкурсқа қатысуға рұқсат беру немесе жұмыс органына жеке тәртіппен қарау үшін құжаттарды жіберу туралы қолхат.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-қимыл жүргізу тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 2-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге Министрлік жыл сайын бекітетін құжаттарды қабылдау мерзімдерінде қажетті құжаттармен бірге беретін өтініші немесе ХҚО-ға не портал арқылы электронды сұраныстың болуы негіз болып табылады.

3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Имангалиева Е.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Саринжипов
Приложение 1
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 83
Регламент государственной услуги
«Прием документов для участия в конкурсе на присуждение
международной стипендии «Болашак»»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная, бумажная.
3. Результат оказываемой государственной услуги:
у услугодателя – расписка о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в рабочий орган Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом (далее – рабочий орган), которым является Министерство;
в ЦОНе – расписка о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в рабочий орган;
на портале – расписка о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в рабочий орган, в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Сноска. Наименование главы 2 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя с приложением необходимых документов услугодателю, в ЦОН или через портал в период сроков приема документов, утверждаемых ежегодно Министерством.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің портал немесе ХҚО арқылы тікелей келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішін не сұранысын қарауы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің немесе ХҚО-ның ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің конкурсқа қатысу үшін көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын шарттар мен талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асыруы;
4) құжаттар конкурсқа қатысудың шарттары мен талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы қолхат/электронды хабарлама ресімдеу және беру;
5) көрсетілетін қызметті берушінің «еБолашақ» КАЖ-ға көрсетілетін қызметті алушы туралы ақпаратты енгізуі және тіркеуі;
6) көрсетілетін қызметті алушыға конкурсқа қатысуға рұқсат немесе жеке тәртіпте қарау үшін жұмыс органына құжаттарын жіберу туралы қолхат/электронды хабарлама беріледі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Келесі рәсімдерді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болып табылатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (әрекеттердің) нәтижесі:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін құжаттар қабылдау;
2) конкурсқа қатысуға жіберу туралы немесе Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның жұмыс органы болып табылатын Министрлікте жеке тәртіппен қарау үшін құжаттар жіберу туралы қолхат дайындау;
3) конкурсқа қатысуға жіберу туралы немесе Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның жұмыс органы болып табылатын Министрлікте жеке тәртіппен қарау үшін құжаттар жіберу туралы қолхат беру.
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету
орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл жүргізу, сондай-ақ ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 3-тараудың атауы жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) рассмотрение услугодателем заявления либо запроса на получение государственной услуги, поступившего напрямую от услугоплучателя, через портал или через ЦОН;
2) проверка услугодателем или ЦОНом полноты представленных документов;
3) осуществление услугодателем проверки документов услугополучателя на соответствие условиям и требованиям для участия в конкурсе;
4) оформление и выдача расписки/электронного уведомления об отказе в предоставлении государственной услуги, в случае несоответствия документов условиям и требованиям для участия в конкурсе;
5) ввод и регистрация услугодателем информации об услугополучателе в Многофункциональную информационную систему «еБолашак» (далее – МИС еБолашак);
6) выдача услугополучателю расписки/электронного уведомления о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов в рабочий орган для рассмотрения в индивидуальном порядке.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов для получения государственной услуги;
2) подготовка расписки о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в рабочий орган Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом которым является Министерство;
3) выдача расписки о допуске к участию в конкурсе или о направлении документов для рассмотрения в индивидуальном порядке в рабочий орган Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом которым является Министерство.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
Сноска. Наименование главы 3 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің құжаттарды қабылдау және конкурсты ұйымдастыру бойынша жауапты уәкілетті қызметкері қатысады.
8. ХҚО-ға өтініш жасау, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу процесінің сипаттамасы. Орталықта көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы – 15 минуттан аспайды.
ХҚКО арқылы қадамдық әрекет пен шешімдер (№ 1 диаграмма) осы регламентке 2-қосымшада келтірілген:
1) қызмет алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тіркелген орны бойынша ХҚО-ға өтініш жасайды.
ХҚО-ға қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз «электронды кезек» тәртібімен жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауына қарай портал арқылы электронды кезекті «броньдау» мүмкіндігі бар.
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ХҚО операторына дайын құжаттар топтамасын тапсырады.
3) 2-процесс – ХҚО операторының қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраныс нысанын экранға шығару және ХҚО операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4) 3-процесс – ХҚО операторының сауалнама нысанын қағаз нысандағы құжаттарының болуы туралы белгі бойынша толтыруы және алушы тапсырған құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына бекіту және портал арқылы толтырылған нысанды (енгізілген деректерді) куәландыру;
5) 4-процесс – сауалдың қабылданғанын растау көрсетілетін қызметті алушыға қабылдау нөмірі мен күнін, сұратылған мемлекеттік қызмет түрін; қоса берілген құжаттардың саны мен атауын; көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің атын, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің атын және олардың байланыс телефондарын көрсетіп, ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған тиісті құжаттарды электронды көшірмелер нысанында қабылдау туралы қолхат беру (құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушының өзінде қалады) болып табылады;;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы оған өтініш тапсырған күні берілген қолхатпен 2 (екі) күннен кейін ХҚО-ға барады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының өтініш жасау және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы алушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын электрондық сандық қолдың (бұдан әрі – ЭСҚ) өз тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады;

7. В процессе оказания государственной услуги участвует уполномоченный сотрудник структурного подразделения услугодателя, ответственный по приему документов и организации конкурса.
8. Описание процесса обращения в ЦОН, получение результата оказания государственной услуги. Длительность обработки запроса услугополучателя в центре – не более 15 минут.
Пошаговые действия и решения через ЦОН (диаграмма № 1) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) для получения услуги услугополучатель обращается в ЦОН по месту регистрации.
Прием в ЦОН осуществляется в порядке «электронной очереди» без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
2) процесс 1 – услугополучатель сдает подготовленный пакет документов оператору ЦОНа.
3) процесс 2 – выбор оператором ЦОНа услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОНа данных услугополучателя;
4) процесс 3 – заполнение оператором ЦОНа формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
5) процесс 4 – подтверждением принятия запроса является выдача услугополучателю расписки о приеме в форме электронной копии соответствующих документов, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа (оригиналы документов остаются у услугополучателя) с указанием номера и даты приема; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названия приложенных документов; фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя услугополучателя и их контактные телефоны.
6) для получения результата оказания государственной услуги услугополучатель через (два) рабочих дня с распиской которая была ему вручена при подаче запроса обращается в ЦОН.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя;

2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭСҚ тіркеу куәлігін, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға алушының паролін енгізу процесін бекіту;
3) 1-шарт – порталда логин (ЖСН/БИН) және пароль арқылы тіркелген алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама жасау;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда «Білім» бөлімін таңдауы, экранға қызмет көрсету үшін сауал нысанын шығару және көрсетілетін қызмет алушының сауал нысанына қажетті құжаттарды электронды түрде бекітумен оның құрылымы мен форматтық талаптарын есепке алып, нысанды толтыру (деректерді енгізу);
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сауалды куәландыру (қол қою) үшін ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталда ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде шақыртып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сауалда көрсетілген ЖСН/БИН және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БИН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама жасау;
9) 6-процесс – қызмет көрсетуге арналған сауалнаманың толтырылған нысанын (енгізілген деректерін) алушының ЭСҚ арқылы куәландыру (қол қою);
10) 7-процесс – «Жеке кабинет»/«Қызмет алу тарихы» бөлімінде (екі) жұмыс күнінен кейін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу.
Портал арқылы қадамдық әрекеттер мен шешімдер (№ 2 диаграмма) осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9-1. Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдарының, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Болашақ» халықаралық стипендиясын
беруге арналған конкурсқа қатысу үшін
құжаттар қабылдау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында рәсімдердің
(әрекеттердің) реттілігінің сипаттамасы

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля на портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем на портале в разделе «Образование», вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – получение результата оказания государственной услуги через (два) рабочих дня в разделе «Личный кабинет»/«История получения услуг».
Пошаговые действия и решения через портал (диаграмма № 2) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-1. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Прием документов для
участия в конкурсе на
присуждение международной
стипендии «Болашак»
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками)

Ескерту. 1-қосымшаның атауы жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Болашақ» халықаралық стипендиясын
тағайындау конкурсына қатысу үшін
құжаттар қабылдау» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
ХҚКО арқылы қадамдық әрекет пен шешімдер (№ 1 диаграмма)
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Портал арқылы қадамдық әрекеттер мен шешімдер (№ 2 диаграмма)
«Болашақ» халықаралық стипендиясын
тағайындау конкурсына қатысу үшін
құжаттар қабылдау» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу
үшін құжаттар қабылдау» мемлекеттік қызметін көрсету
бизнес-процесінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 83 бұйрығына
2-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі
туралы анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Халықаралық бағдарламалар орталығы» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 146 қаулысымен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы қағаз жүзіндегі анықтама болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мынадай рәсімдерден тұрады:
1-рәсім – өтінішті 1 (бір) жұмыс күні ішінде қабылдау және тіркеу;
2-рәсім – «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтаманы ресімдеу;

Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Прием документов для
участия в конкурсе на
присуждение международной
стипендии «Болашак»
Пошаговые действия и решения через ЦОН (диаграмма № 1)
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Пошаговые действия и решения через портал (диаграмма № 2)
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Прием документов для
участия в конкурсе на
присуждение международной
стипендии «Болашак»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Прием документов для участия в конкурсе на присуждение
международной стипендии «Болашак»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 83
Регламент государственной услуги
«Выдача справки о статусе стипендиата международной стипендии
«Болашак»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги «Выдача справки о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 146 (далее – стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является справка о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак» в бумажной форме.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем заявления по форме согласно приложению 1 к стандарту.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур, которые указаны в приложении 1 к настоящему регламенту:
процедура 1 – прием и регистрация заявления в течение 1 (одного) рабочего дня;
процедура 2 – оформление справки о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак»;

3-рәсім – «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтамаға қол қою және кеңсеге жіберу (2 және 3-рәсімдер 1 (бір) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады);
4-рәсім – «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтаманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде тіркеу және оны көрсетілетін қызметті алушының қолына беру немесе поштамен жіберу.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай бөлімшелері қатысады:
1) кеңсе;
2) түлектермен жұмыс жөніндегі бөлімше;
3) басшылық.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдауды және тіркеуді көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады және түлектермен жұмыс бөлімшесіне қарастыруға жібереді.
Түлектермен жұмыс жөніндегі бөлімше өтінішті қарастырып, «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтаманы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ресімдеп, кеңсеге жібереді.
Кеңсе қызметкері «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтаманы тіркейді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының қолына береді не поштамен жібереді.
8. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдар осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиатының мәртебесі туралы
анықтама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесі
Рәсімдер №
1
2
3
4
Құрылымдық бөлімше атауы
Кеңсе
Түлектермен жұмыс жөніндегі бөлімше
Басшылық
Кеңсе
Рәсімнің сипаттамасы
Өтінішті қабылдау және тіркеу
Өтінішті қарау және «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтаманы ресімдеу
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтамаға қол қою
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтаманы көрсетілетін қызметті алушының қолына беру не поштамен жіберу
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиатының мәртебесі туралы
анықтама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелердің арасындағы рәсімдер (іс-әрекет)
реттілігінің сипаттамасы
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
мәртебесі туралы анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы мәртебесі туралы анықтама
беру» мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесінің
анықтамалығы

процедура 3 - подписание справки о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак» и передача в канцелярию (процедуры 2 и 3 осуществляются в течение 1 (одного) рабочего дня);
процедура 4 – регистрация и выдача услугополучателю справки о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак» нарочно либо отправка по почте в течение 1 (одного) рабочего дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие подразделения услугодателя:
1) канцелярия;
2) подразделение по работе с выпускниками;
3) руководство.
7. Прием и регистрация заявления для оказания государственной услуги осуществляется сотрудником канцелярии услугодателя и передается на рассмотрение в подразделение по работе с выпускниками в течение 1 (одного) рабочего дня.
Подразделение по работе с выпускниками рассматривает заявление, оформляет справку о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак» и передает в канцелярию в течение 1 (одного) рабочего дня.
Сотрудник канцелярии регистрирует справку о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак» и выдает услугополучателю нарочно либо отправляет по почте в течение 1 (одного) рабочего дня.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 2 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача справки о статусе
стипендиата международной
стипендии «Болашак»
Процесс оказания государственной услуги
№ процедуры
1
2
3
4
Наименование структурного подразделения
Канцелярия
Подразделение по работе с выпускниками
Руководство
Канцелярия
Описание процедуры
Прием и регистрация заявления.
Рассмотрение заявления и оформление справки о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак»
Подписание справки о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак»
Регистрация и выдача услугополучателю справки о статусе стипендиата международной стипендии «Болашак» нарочно либо отправка по почте
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Выдача справки о статусе
стипендиата международной
стипендии «Болашак»
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Выдача справки о статусе
стипендиата международной
стипендии «Болашак»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача справки о статусе стипендиата международной стипендии
«Болашак»

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы «19» наурыздағы
№ 83 бұйрығына
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде
шетелге оқуға шығатындар үшін кепілхат ұсыну» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Халықаралық бағдарламалар орталығы» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 146 қаулысымен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде шетелге оқуға шығатындар үшін кепілхат ұсыну» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - «Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде оқуға шығатындар үшін жоғары оқу орындарының/тілдік мектептердің/елшіліктердің мекенжайына қағаз түрінде кепілхатты (бұдан әрі – кепілхат) беру болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді бастау үшін стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттармен қоса берілген өтініш негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мынадай рәсімдерден тұрады:
1-рәсім – қоса берілген құжаттармен бірге өтінішті 1 (бір) жұмыс күні ішінде тіркеу;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің 4 (төрт) жұмыс күні ішінде:
1) көрсетілетін қызметті беруші тапсырған құжаттардың стандарттың 9-тармақшасында көрсетілген құжаттар тізбесіне сәйкестігін;
2) көрсетілген қызметті алушының өткен семестрдегі бағасын және транскрипт түпнұсқасы бойынша немесе студенттік аккаунт арқылы алдағы семестр курстарына тіркелудің болуын;
3) көрсетілетін қызметті алушының шарттық міндеттемелерді орындауын тексеруі (өндеуі).
3-рәсім – кепілхатты 3 (үш) жұмыс күні ішінде ресімдеу;
4-рәсім – кепілхатқа 1 (бір) жұмыс күні ішінде қол қою;
5-рәсім – кепілхатты тіркеу және оны 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының қолына беру не поштамен/электрондық поштамен жіберу.
6. Келесі рәсімдерді бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімдерінің нәтижелері:

Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 83
Регламент государственной услуги
«Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение
в качестве стипендиата международной стипендии «Болашак»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги «Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение в качестве стипендиата международной стипендии «Болашак», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 146 (далее – стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является гарантийное письмо для выезжающих на обучение в качестве стипендиата Международной стипендии «Болашак» в адрес вуза/языковой школы/посольства (далее – гарантийное письмо) в бумажной форме.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления с приложением необходимых документов указанных в пункте 9 стандарта.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из процедур (действий) согласно приложению 1 к настоящему регламенту:
процедура 1 – регистрация заявления с приложенными к нему документами в течение 1 (одного) рабочего дня;
процедура 2 – проверка (обработка) услугодателем в течение 4 (четырех) рабочих дней:
1) представленных услугополучателем документов на соответствие перечню документов указанных в пункте 9 стандарта;
2) оценок услугополучателя за прошедший семестр и наличие регистрации на курсы предстоящего семестра по оригиналу транскрипта или через студенческий аккаунт;
3) исполнения услугополучателем договорных обязательств.
процедура 3 – оформление гарантийного письма в течение 3 (трех) рабочих дней;
процедура 4 - подписание гарантийного письма в течение 1 (одного) рабочего дня;
процедура 5 – регистрация гарантийного письма и выдача услугополучателю нарочно либо отправка по почте/по электронной почте в течение 1 (одного) рабочего дня.
6. Результаты процедур по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур:

1) тіркелген өтініш;
2) толық құжаттар топтамасы және көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің кепілхат берудің талаптарына сәйкес келуі;
3) қол қойылған кепілхат;
4) кепілхатты беру.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай бөлімшелері қатысады:
1) кеңсе;
2) шетелде оқуды ұйымдастыру жөніндегі бөлімше (бұдан әрі – ШОҰБ);
3) басшылық.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдауды және тіркеуді көрсетілген қызметті берушінің кеңсе қызметкері жүзеге асырады. Кіріс нөмірі беріліп, өтініш тіркелгеннен кейін құжаттармен қоса берілген өтініш ШОҰБ-ға қарау үшін жіберіледі – 1 (бір) жұмыс күні.
9. ШОҰБ тапсырылған құжаттарды осы регламенттің 5-тармағындағы 2-рәсімге сәйкестілігін тексереді – 4 (төрт) жұмыс күні.
10. ШОҰБ қарастыру нәтижелері бойынша кепілхатты ресімдеп, басшылыққа қол қоюға жібереді – 4 (төрт) жұмыс күні.
11. Көрсетілетін қызметті алушының кеңсесі қол қойылған кепілдік хатты қолға береді не поштамен/электрондық поштамен жібереді.
12. Құрылымдық бөлімшелердің арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
12-1. Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдар осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. Регламент 12-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Болашақ» халықаралық стипендиясының
стипендиаты ретінде шетелге оқуға
шығатындар үшін кепілхат ұсыну»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі құрылымдық бөлімшелердің
арасындағы рәсімдер реттілігі
Рәсімдер №
1
2
3
4
5
Құрылымдық бөлімше атауы
Кеңсе
Шетелде оқуды ұйымдастыру жөніндегі бөлімше
Қызмет берушінің басшылығы
Кеңсе
Рәсімнің сипаттамасы
Қоса берілген құжаттармен бірге өтінішті тіркеу
Көрсетілетін қызметті беруші келесіні:

1) зарегистрированное заявление;
2) полный пакет документов и соответствие сведений услугополучателя требованиям для выдачи гарантийного письма;
3) подписанное гарантийное письмо;
4) выдача гарантийного письма.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Глава 3 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие подразделения услугодателя:
1) канцелярия;
2) подразделение по организации обучения за рубежом (ПООР);
3) руководство.
8. Прием и регистрация заявления для оказания государственной услуги осуществляется сотрудником канцелярии услугодателя. После регистрации заявления с присвоением входящего номера, заявление с прилагаемыми документами передаются на рассмотрение в ПООР – 1 (один) рабочий день.
9. ПООР проверяет (обработка) представленные документы в соответствий с процедурой 2 пункта 5 настоящего регламента – 4 (четыре) рабочих дней.
10. По итогам рассмотрения ПООР оформляет гарантийное письмо и вносит руководству на подпись – 4 (четыре) рабочих дня.
11. Подписанное гарантийное письмо выдается канцелярией услугополучателю нарочно либо отправляется по почте/по электронной почте – 1 (один) рабочий день.
12. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 2 к настоящему регламенту.
12-1. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 12-1 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача гарантийного
письма для выезжающих на
обучение в качестве стипендиата
Международной стипендии «Болашак»
Последовательность процедур между структурными подразделениями
при оказании государственной услуги
№ процедуры
1
2
3
4
5
Наименование структурного подразделения
Канцелярия
Подразделение по организации обучения за рубежом
Руководство услугодателя
Канцелярия
Описание процедуры
Регистрация заявления с приложенными к нему документами
Проверка (обработка) услугодателем:

1) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілген қызметті алушы тапсырған құжаттардың стандарттың 9- тармақшасында көрсетілген құжаттар тізбесіне сәйкестігін;
2) өткен семестр бағасын және транскрипт түпнұсқасы бойынша немесе студенттік аккаунт арқылы алдағы семестр курстарына тіркелудің болуын;
3) көрсетілетін қызметті алушының шарттық міндеттемелерді орындауын тексереді (өңдейді).
Кепілхатты ресімдеу
Кепілхатқа қол қою
Көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін қолына беру не поштамен/электрондық поштамен жіберу
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
4 жұмыс күні
4 жұмыс күні
1 жұмыс күні
«Болашақ» халықаралық стипендиясының
стипендиаты ретінде шетелге оқуға
шығатындар үшін кепілхат ұсыну»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелердің арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер)
реттілігінің сипаттамасы
«Болашақ» халықаралық стипендиясының
стипендиаты ретінде оқуға шығатындар
үшін кепілхат беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде оқуға
шығатындар үшін кепілхат беру» мемлекеттік қызметін көрсету
бизнес-процесінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 83 бұйрығына
4-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының шығыстарын
өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Халықаралық бағдарламалар орталығы» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 146 қаулысымен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының шығыстарын өтеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – шығыстарды өтеу бойынша қаражатты көрсетілетін қызметті алушының банк шотына теңгемен аудару.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-әрекетті) бастау үшін стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттармен қоса көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіз болып табылады;
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мынадай рәсімдерден тұрады:

1) представленных услугополучателем документов на соответствие перечню документов указанных в пункте 9 стандарта;
2) оценок услугополучателя за прошедший семестр и наличие регистрации на курсы предстоящего семестра по оригиналу транскрипта или через студенческий аккаунт;
3) исполнения услугополучателем договорных обязательств.
Оформление гарантийного письма
Подписание гарантийного письма
Выдача услугополучателю результата оказываемой государственной услуги нарочно либо отправка по почте/по электронной почте
Сроки исполнения
1 рабочий день
4 рабочих дня
4 рабочих дня
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Выдача гарантийного
письма для выезжающих на
обучение в качестве стипендиата
Международной стипендии «Болашак»
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Предоставление гарантийного
письма для выезжающих на обучение в
качестве стипендиата международной
стипендии «Болашак»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение
в качестве стипендиата международной стипендии «Болашак»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 83
Регламент государственной услуги
«Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии
«Болашак»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги «Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии «Болашак», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 146 (далее – стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – перечисление средств по возмещению расходов на банковский счет услугополучателя в тенге.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением необходимых документов указанных в пункте 9 стандарта.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из процедур (действий) согласно приложению 1 к настоящему регламенту:

1-рәсім – құжаттар топтамасын қабылдау және күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде өтінішті тіркеу;
2-рәсім – құжаттардың толықтығын, алдыңғы төлемнің барын және стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген шығыстарды өтеу сәйкестілігін тексеріп, күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде ОҰБ-ға келісуге жіберу;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының «Болашақ» бағдарламасының стипендиаты мәртебесінің болуы туралы деректерді, көрсетілетін қызметті алушыны орналастыру және оқыту бойынша мәліметтерді күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде тексеру;
4-рәсім – осы регламенттің 2) және 3) тармақшаларында санамаланған тексеріс нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші тапсырған құжаттар стандартта көрсетілген талаптарға сәйкес болған жағдайда күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде стипендиаттардың шығыстарын өтеу ведомосын дайындайды;
5-рәсім – шығыстарды өтеу ведомосын күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде келісу және растау;
6-рәсім – шығыстарды өтеу ведомосын құжаттарды қабылдау-табыстау тізілімі бойынша бухгалтерияға күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде жіберу;
7-рәсім – шығыстарды өтеу бойынша қаражатты көрсетілетін қызметті алушының банк шотына күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде аудару.
6. Мынадай рәсімдерді орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің нәтижелері:
1) тіркелген өтініш;
2) толық құжаттар топтамасы;
3) көрсетілетін қызметті алушының мәртебесін растау, көрсетілетін қызметті алушыны орналастыру және оқыту бойынша деректерді нақтылау;
4) шығыстарды өтеу ведомосы;
5) шығыстарды өтеудің келісілген ведомосы;
6) көрсетілетін қызметті алушының банк шотына шығыстарды өтеу бойынша соманы аудару.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай бөлімшелер қатысады:
1) кеңсе;
2) оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше (ОҚБ);
3) шетелде оқуды ұйымдастыру жөніндегі бөлімше (ОҰБ);
4) вице-президент;
5) бухгалтерия.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес құрылымдық бөлімшелердің арасындағы мынадай рәсімдерден тұрады:
1-рәсім - кеңсе өтінішті тіркейді және күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде ОҚБ-ға орындау үшін тапсырады;
2-рәсім – ОҚБ қызметкері құжаттардың толықтығын, алдыңғы төлемнің барын және стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген шығыстарды өтеу сәйкестілігін тексеріп, күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде ОҰБ-ға келісуге тапсырады;
3-рәсім – ОҰБ көрсетілетін қызметті алушының «Болашақ» халықаралық бағдарламасының стипендиаты мәртебесінің болуы туралы деректерді, көрсетілетін қызметті алушыны орналастыру, оқыту бойынша мәліметтерді тексереді және келісілген өтінішті алған сәттен бастап күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде ОҚБ-ға береді;

процедура 1 - прием пакета документов и регистрация заявления в течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 2 – проверк полноты документов, наличие предыдущей оплаты и соответствие возмещения расходам, указанных в приложении 2 стандарта и передача на согласование в ПОО течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 3 - проверка данных услугополучателя на наличие статуса стипендиата программы «Болашак», сведений по размещению и обучению услугополучателя в течение 4-х (четырех) календарных дней;
процедура 4 - по результатам проверок, перечисленных в подпунктах 2 и 3 настоящего регламента, услугодатель при соответствии предоставленных документов требованиям, указанным в стандарте, готовит ведомость на возмещение расходов стипендиатам в течение 4-х (четырех) календарных дней:
процедура 5 - согласование и утверждение ведомости на возмещение расходов в течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 6 – передача ведомости на возмещение расходов в бухгалтерию по реестру приема-передачи документов в течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 7 – перечисление средств по возмещению расходов на банковский счет услугополучателя в течение 3-х (трех) календарных дней.
6. Результаты процедур по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур:
1) зарегистрированное заявление;
2) полный пакет документов;
3) подтверждение статуса стипендиата, предоставление сведений по размещению и обучению услугополучателя;
4) ведомость на возмещение расходов;
5) утвержденная ведомость возмещения расходов;
6) перечисление суммы по возмещению расходов на банковский счет услугополучателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие подразделения:
1) канцелярия;
2) подразделение по финансированию обучения (ПФО);
3) подразделение по организации обучения за рубежом (далее ПОО);
4) вице-президент;
5) бухгалтерия.
8. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур между структурными подразделениями, которые указаны в приложении 2 к настоящему регламенту:
процедура 1 - канцелярия регистрирует заявление и передает на исполнение в ПФО в течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 2 - ПФО проверяет полноту документов, наличие предыдущей оплаты и соответствие возмещения расходам, указанных в приложении 2 стандарта и передает на согласование в ПОО течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 3 - ПОО проверяет данные услугополучателя на наличие статуса стипендиата международной программы «Болашак», предоставляет сведения по размещению и обучению услугополучателя и передает согласованное заявление в ПФО в течение 4-х (четырех) календарных дней с момента получения;

4-рәсім – ОҚБ шығыстарды өтеу ведомосын дайындайды және күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде басшылыққа келісуге жібереді;
5-рәсім – басшылық шығыстарды өтеу ведомосын растайды және күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде ОҚБ-ға жібереді;
6-рәсім – ОҚБ шығыстарды өтеу ведомосын күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде құжаттарды қабылдау-табыстау тізілімі бойынша бухгалтерияға жібереді;
7-рәсім - бухгалтерия шығыстарды өтеу бойынша соманы көрсетілетін қызметті алушының банк шотына ОҚБ-дан бекітілген ведомосты алған күннен бастап күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде аударады.
9. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдар осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарының шығыстарын өтеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесі
Ескерту. 1-қосымшаның атауы жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Рәсім (іс-әрекет) №
1
2
3
4
5
6
7
Құрылымдық бөлімше атауы
Кеңсе
Оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше (ОҚБ)
Шетелде оқуды ұйымдастыру жөніндегі бөлімше (ОҰБ)
Оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше (ОҚБ)
Басшылық
Оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше (ОҚБ)
Бухгалтерия
Рәсім мазмұны
Құжаттарды қабылдау және өтінішті тіркеу
Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша құжаттардың толықтығын және аванстың мақсатты қолданысының шығыстарға сәйкестілігін тексеру
Көрсетілетін қызметті алушының «Болашақ» бағдарламасының стипендиаты мәртебесінің болуы туралы деректерді, көрсетілетін қызметті алушыны орналастыру және оқыту бойынша мәліметтерді күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде тексеру
Тексеріс нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші тапсырған құжаттар стандартта көрсетілген талаптарға сәйкес болған жағдайда стипендиаттардың шығыстарын өтеу ведомосын дайындайды
Шығыстарды өтеу ведомосын келісу және растау
Шығыстарды өтеу ведомосын құжаттарды қабылдау-табыстау тізілімі бойынша бухгалтерияға жіберу
Шығыстарды өтеу сомасын көрсетілетін қызметті алушының банк шотына аудару
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
күнтізбелік 1 күн
күнтізбелік 4 күн
күнтізбелік 4 күн
күнтізбелік 1 күн
күнтізбелік 1 күн
күнтізбелік 3 күн
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарының шығыстарын өтеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер)
реттілігінің сипаттамасы

процедура 4 - ПФО готовит ведомость на возмещение расходов и передает на согласование руководству в течение 4-х (четырех) календарных дней;
процедура 5 – руководство утверждает ведомость на возмещение расходов передает документ в ПФО в течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 6 - ПФО передает ведомость на возмещение расходов в бухгалтерию по реестру приема-передачи документов в течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 7 - бухгалтерия производит перечисление суммы по возмещению расходов на банковский счет услугополучателя в течение 3-х (трех) календарных дней со дня получения утвержденной ведомости от ПФО.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 2 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Возмещение расходов
стипендиатам международной
стипендии «Болашак»
Процесс оказания государственной услуги
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование структурного подразделения
Канцелярия
Подразделение по финансированию обучения (ПФО)
Пыводразделение по организации обучения за рубежом (далее ПОО)
Подразделение по финансированию обучения (ПФО)
Руководство
ПФО
Бухгалтерия
Описание процедуры
Прием пакета документов и регистрация заявления
Проверка полноты документов и соответствие целевого назначения аванса расходам, указанных в пункте 9 стандарта
Проверка данных услугополучателя на наличие статуса стипендиата программы «Болашак», сведений по размещению и обучению услугополучателя
По результатам проверок, услугодатель при соответствии предоставленных документов требованиям, указанным в стандарте, готовит ведомость на возмещение расходов стипендиатам
Согласование и утверждение ведомости на возмещение расходов
Передача ведомости на возмещение расходов в бухгалтерию по реестру приема-передачи документов
Перечисление средств по возмещению расходов на банковский счет услугополучателя
Сроки исполнения
1 календарный день
1 календарный день
4 календарных дня
4 календарных дней
1 календарный день
1 календарный день
3 календарных дня
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Возмещение расходов
стипендиатам международной
стипендии «Болашак»
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями

Ескерту. 2-қосымшаның атауы жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарының шығыстарын өтеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының шығыстарын
өтеу» мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесінің
анықтамалығы
Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 83 бұйрығына
5-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарына аванс беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Халықаралық бағдарламалар орталығы» акционерлік қоғамы бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 146 қаулысымен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясының стипендиаттарына аванс беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының банк шотына аванс сомасын теңгемен аудару.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-әрекетті) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттармен бірге өтінішті тапсыруы негіз болып табылады;
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мынадай рәсімдерден тұрады:
1-рәсім – құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу және оны оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімшеге 1 күнтізбелік күн ішінде жіберу;
2-рәсім – осы стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша құжаттардың толықтығын және аванстың мақсатты қолданысының шығыстарға сәйкестілігін күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде тексеру;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының «Болашақ» халықаралық бағдарламасының стипендиаты мәртебесінің болуы туралы деректерді, көрсетілетін қызметті алушыны орналастыру және оқыту бойынша мәліметтерді күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде тексеру;
4-рәсім – осы регламенттің 2) және 3) тармақшаларында санамаланған тексеріс нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші тапсырған құжаттар стандартта көрсетілген талаптарға сәйкес болған жағдайда күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде аванс төлеу ведомосын дайындайды;
5-рәсім – аванс төлеу ведомосын келісу және растау;

Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Возмещение расходов
стипендиатам международной
стипендии «Болашак»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии
«Болашак»
Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 83
Регламент государственной услуги
«Авансирование стипендиатов международной
стипендии «Болашак».
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги «Авансирование стипендиатов международной стипендии «Болашак», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 146 (далее – стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – перечисление авансовой суммы в тенге на банковский счет услугополучателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с приложением необходимых документов указанных в пункте 9 стандарта.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из процедур (действий) согласно приложению 1 к настоящему регламенту:
процедура 1 – прием пакета документов, регистрация заявления и передача в подразделение по финансированию обучения в течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 2 – проверка полноты документов и соответствие целевого назначения аванса расходам согласно перечню, указанного в пункте 9 стандарта в течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 3 - проверка данных услугополучателя на наличие статуса стипендиата международной программы «Болашак», сведений по размещению и обучению услугополучателя в течение 2-х (двух) календарных дней;
процедура 4 – подготовка ведомости на выплату аванса при соответствии представленных документов требованиям, указанным в стандарте по результатам проверок, перечисленных в подпунктах 2 и 3 настоящего регламента в течение 3-х (трех) календарных дней;
процедура 5 - согласование и утверждение ведомости на выплату аванса;

6-рәсім – аванс төлеу ведомосын қабылдау-табыстау тізілімі бойынша бухгалтерияға жіберу (5, 6 - рәсімдер күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде орындалады);
7-рәсім – көрсетілетін қызметті алушының банк шотына авансты күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде аудару.
6. Мынадай рәсімдерді орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің нәтижелері:
1) тіркелген өтініш;
2) толық құжаттар топтамасы;
3) көрсетілетін қызметті алушының мәртебесін растау, көрсетілетін қызметті алушыны орналастыру және оқыту бойынша деректерді нақтылау;
4) аванс төлеу ведомосы;
5) аванс төлеудің келісілген ведомосы;
6) көрсетілетін қызметті алушының банк шотына аванс сомасын теңгемен аудару.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне мынадай бөлімшелер қатысады:
1) кеңсе;
2) оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше (ОҚБ);
3) шетелде оқуды ұйымдастыру жөніндегі бөлімше (ОҰБ);
4) вице-президент;
5) бухгалтерия.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі құрылымдық бөлімшелердің арасындағы мынадай рәсімдерден тұрады:
1-рәсім - кеңсе қызметкері құжаттар топтамасын қабылдап, өтінішті тіркейді және күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде ОҚБ-ға орындау үшін тапсырады;
2-рәсім – ОҚБ қызметкері стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбе бойынша құжаттардың толықтығын, аванстың мақсатты қолданысының шығыстарға сәйкестілігін тексеріп, күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде ОҰБ-ға келісуге тапсырады;
3-рәсім – ОҰБ көрсетілетін қызметті алушының «Болашақ» халықаралық бағдарламасының стипендиаты мәртебесінің болуы туралы деректерді, көрсетілетін қызметті алушыны орналастыру, оқыту бойынша мәліметтерді тексереді және келісілген өтінішті алған сәттен бастап күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде ОҚБ-ға қайтарады;
4-рәсім – ОҚБ аванс төлеу ведомосын дайындайды және ОҰБ-дан өтінішті алғаннан соң күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде басшылыққа келісуге жібереді;
5-рәсім – басшылық аванс төлеу ведомосын растайды және құжатты ОҚБ-ға береді;
6-рәсім – ОҚБ аванс төлеу ведомосын құжаттарды қабылдау-табыстау тізілімі бойынша бухгалтерияға жібереді (5, 6-рәсімдер күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде орындалады);
7-рәсім - бухгалтерия көрсетілетін қызметті алушының банк шотына аванс сомасын ОҚБ-дан бекітілген ведомосты алған күннен бастап күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде аударады.

процедура 6 - передача ведомости на выплату аванса в бухгалтерию по реестру приема-передачи документов (процедуры 5 и 6 осуществляются в течение 1-го (одного) календарного дня);
процедура 7 - перечисление аванса на банковский счет услугополучателя в течение 2-х (двух) календарных дней.
6. Результаты процедур по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур:
1) зарегистрированное заявление;
2) полный пакет документов;
3) подтверждение статуса стипендиата, предоставление сведений по размещению и обучению услугополучателя;
4) ведомость на выплату аванса;
5) утвержденная ведомость на выплату аванса;
6) перечисление авансовой суммы в тенге на банковский счет услугополучателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие подразделения:
1) канцелярия;
2) подразделение по финансированию обучения (далее - ПФО);
3) подразделение по организации обучения за рубежом (далее - ПОО);
4) вице-президент;
5) бухгалтерия.
8. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур между структурными подразделениями:
процедура 1 - сотрудник канцелярии принимает пакет документов, регистрирует заявление и передает на исполнение в ПФО в течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 2 – сотрудник ПФО проверяет полноту документов и соответствие целевого назначения аванса расходам согласно перечню, указанного в пункте 9 стандарта и передает на согласование в ПОО в течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 3 - ПОО проверяет данные услугополучателя на наличие статуса стипендиата международной программы «Болашак», предоставляет сведения по размещению и обучению услугополучателя и возвращает согласованное заявление в ПФО в течение 2-х (двух) календарных дней с момента получения;
процедура 4 - ПФО готовит ведомость на выплату аванса и передает на согласование руководству в течение 2-х (двух) календарных дней со дня получения заявления от ПОО;
процедура 5 - руководство утверждает ведомость на выплату аванса и передает документ в ПФО;
процедура 6 – ПФО передает ведомость на выплату аванса в бухгалтерию по реестру приема-передачи документов (процедуры 5 и 6 осуществляются в течение 1 (одного) календарного дня);
процедура 7 – бухгалтерия производит перечисление авансовой суммы на банковский счет услугополучателя в течение 2-х (двух) календарных дней со дня получения утвержденной ведомости от ПФО.

9. Құрылымдық бөлімшелердің арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
9-1. Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдар осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. Регламент 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарына аванс беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесі
Ескерту. 1-қосымшаның атауы жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Рәсімдер (іс-әрекеттер) №
1
2
3
4
5
6
7
Құрылымдық бөлімше атауы
Кеңсе
Оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше (ОҚБ)
Шетелде оқуды ұйымдастыру жөніндегі бөлімше (ОҰБ)
Оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше (ОҚБ)
Басшылық
ОҚБ
Бухгалтерия
Рәсім мазмұны
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу және оны оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімшеге жіберу
Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттардың толықтығын және аванстың мақсатты қолданысының шығыстарға сәйкестілігін тексеру
Көрсетілетін қызметті алушының «Болашақ» халықаралық бағдарламасының стипендиаты мәртебесінің болуы туралы деректерді, көрсетілетін қызметті алушыны орналастыру және оқыту бойынша мәліметтерді тексеру
Осы регламенттің 2) және 3) тармақшаларында санамаланған тексеріс нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші тапсырған құжаттар стандартта көрсетілген талаптарға сәйкес болған жағдайда 3 (үш) күнтізбелік күн ішінде аванс төлеу ведомосын дайындау
Аванс төлеу ведомосын келісу және растау
Аванс төлеу ведомосын құжаттарды қабылдау-табыстау тізілімі бойынша бухгалтерияға жіберу
Көрсетілетін қызметті алушының банк шотына аванс сомасын аудару
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
күнтізбелік 1 күн
күнтізбелік 2 күн
күнтізбелік 3 күн
күнтізбелік 1 күн
күнтізбелік 2 күн
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарына аванс беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер)
реттілігінің сипаттамасы
Ескерту. 2-қосымшаның атауы жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарына аванс беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарына аванс беру»
мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы

9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 2 к настоящему регламенту.
9-1. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Авансирование стипендиатов
международной стипендии «Болашак»
Процесс оказания государственной услуги
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование структурного подразделения
Канцелярия
Подразделение по финансированию обучения (ПФО)
Подразделение по финансированию обучения (ПОО)
Подразделение по финансированию обучения (ПФО)
Руководство
ПФО
Бухгалтерия
Описание процедуры
Прием пакета документов, регистрация заявления и передача в подразделение по финансированию обучения
Проверка полноты документов и соответствие целевого назначения аванса расходам, указанных в пункте 9 стандарта
Проверка данных услугополучателя на наличие статуса стипендиата программы «Болашак», сведений по размещению и обучению услугополучателя
Подготовка ведомости на выплату аванса при соответствии представленных документов требованиям, указанным в стандарте по результатам проверок, перечисленных в подпунктах 2 и 3 настоящего регламента
Согласование и утверждение ведомости на авансирование расходов
Передача ведомости на выплату аванса в бухгалтерию по реестру приема-передачи документов
Перечисление средств по авансирование расходов на банковский счет услугополучателя
Сроки исполнения
1 календарный день
1 календарный день
2 календарных дня
3 календарных дня
1 календарный день
2 календарных дня
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Авансирование стипендиатов
международной стипендии «Болашак»
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Авансирование
стипендиатов международной
стипендии «Болашак»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Авансирование стипендиатов международной стипендии «Болашак»

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 83 бұйрығына
6-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының
міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету ретінде ұсынылған
жылжымайтын мүлікке кепіл шартын беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Халықаралық бағдарламалар орталығы» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 146 қаулысымен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету ретінде ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл шартын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жылжымайтын мүлік кепіл шартын қағаз нысанында беру болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-әрекеттерді) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағында көрсетілген толық құжаттар топтамасын тапсыруы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламенттің 1- қосымшасында көрсетілген мынадай рәсімдерден (іс-әрекеттерден) тұрады:
1-рәсім – стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушының тапсырған құжаттарын көрсетілген қызметті берушінің қабылдауы және оны күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде заң қызметіне жіберу;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының тапсырған құжаттарын Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестілігін тексеруі (өңдеуі);
3-рәсім – жылжымайтын мүлік кепіл шартын ресімдеу және бөлімше басшысына келісуге тапсыру;
4- рәсім – бөлімше басшысы жылжымайтын мүлік кепіл шартын тексереді және келіседі – 2-4- рәсімдер күнтізбелік 1(бір) күн ішінде жүзеге асырылады;
5- рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жылжымайтын мүлік кепіл шартына қол қояды;
6- рәсім – жылжымайтын мүлік кепіл шартына көрсетілетін қызметті берушінің мөрі қойылады;
7- рәсім – жылжымайтын мүлік кепіл шарты көрсетілетін қызметті алушының қолына беріледі – 5-7- рәсімдер күнтізбелік 1(бір) күн ішінде жүзеге асырылады.

Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 83
Регламент государственной услуги
«Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного
в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов
международной стипендии «Болашак»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги «Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов международной стипендии «Болашак», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 146 (далее – стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является договор залога недвижимого имущества в бумажной форме.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем полного пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из следующих процедур (действий), которые отражены в приложении 1 к настоящему регламенту:
процедура 1 – прием услугодателем представленных услугополучателем документов, согласно перечню документов указанных в  пункте 9 стандарта и их передача в юридическую службу в течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия представленных услугополучателем документов требованиям законодательства Республики Казахстан;
процедура 3 – оформление договор залога недвижимого имущества и передача на согласование руководителю подразделения;
процедура 4 – проверка и согласование руководителем подразделения договора залога недвижимого имущества - процедуры 2-4 осуществляются в течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 5 – подписание руководителем услугодателя договора залога недвижимого имущества;
процедура 6 – проставление печати услугодателя в договоре залоге недвижимого имущества;
процедура 7 – выдача услугополучателю договора залога недвижимого имущества нарочно – процедуры 5-7 осуществляются в течение 1 (одного) календарного дня.

3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне кеңсе, заң қызметі және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қатысады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесіне сәйкес көрсетілетін қызметті алушының тапсырған құжаттарын қабылдап, күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде заң қызметіне жібереді;
Заң қызметінің қызметкерлері көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарын Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестілігін тексереді (өңдейді) және жылжымайтын мүлік кепіл шартын ресімдейді. Жылжымайтын мүлік кепіл шартын рәсімдегеннен кейін қызметкер оны бөлімше басшысына келісуге береді.
Жоғарыда көрсетілген іс-әрекеттер күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде жүзеге асырылады.
Келісілген жылжымайтын мүлік кепіл шарты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға беріледі. Заң қызметі қызметкерлері қол қойғаннан кейін жылжымайтын мүлік кепіл шартына мөр басылып, кеңсеге жіберіледі.
Кеңсе қызметкері жылжымайтын мүлік кепіл шартын тіркеп, көрсетілетін қызметті алушының қолына береді - күнтізбелік 1(бір) күн.
8. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы бұйрыққа 2-қосымшада көрсетілген.
Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдар осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарының міндеттемелерін
орындауын қамтамасыз ету ретінде
ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл
шартын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесі
Ескерту. 1-қосымшаның атауы жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Рәсімдер (іс-әрекеттер) №
1
2
3
4
5
6
7
Құрылымдық бөлімшелер атауы
Кеңсе
Көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметі
Басшылық
Заң қызметі
Кеңсе
Рәсімдер сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы тапсырған құжаттарды қабылдау
Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының тапсырған құжаттарының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестілігін тексеруі (өңдеуі);
Жылжымайтын мүлік кепіл шартын ресімдеу және бөлімше басшысына келісуге тапсыру
Бөлімше басшысы жылжымайтын мүлік кепіл шартын тексереді және келіседі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жылжымайтын мүлік кепіл шартына қол қояды
Көрсетілетін қызметті беруші жылжымайтын мүлік кепіл шартына мөр қояды
Жылжымайтын мүлік кепіл шартын көрсетілетін қызметті алушының қолына береді
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
күнтізбелік 1 күн
күнтізбелік 1 күн
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарының міндеттемелерін
орындауын қамтамасыз ету ретінде
ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл
шартын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелердің арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер)
реттілігінің сипаттамасы
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиаттарының міндеттемелерін
орындауды қамтамасыз ету ретінде
ұсынылған жылжымайтын мүлік кепіл
шартын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиаттарының
міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ету ретінде ұсынылған
жылжымайтын мүлік кепіл шартын беру» мемлекеттік қызметін
көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвует канцелярия, юридическая служба и руководство услугодателя.
7. Канцелярия услугодателя принимает представленные услугополучателем пакет документов, согласно перечню документов указанных в пункте 9 стандарта и передает в юридическую службу в течение 1 (одного) календарного дня;
Сотрудник юридической службы проверяет (обработка) представленные услугополучателем документы на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан и оформляет договор залога недвижимого имущества. После оформления договора залога недвижимого имущества сотрудник передает его на проверку руководителю службы на согласование.
Вышеперечисленные действия осуществляются в течение 1 (одного) рабочего дня.
Согласованный договор залога недвижимого имущества передается на подписание руководству услугодателя. После подписания сотрудником юридической службы ставиться печать на договоре залога и направляется в канцелярию.
Сотрудник канцелярии регистрирует договор залога недвижимого имущества и передает услугополучателю нарочно – 1 (один) календарный день.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 2 к настоящему приказу.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача договора залога
недвижимого имущества,
предоставленного в качестве
обеспечения исполнения
обязательств стипендиатов
международной стипендии
«Болашак»
Процесс оказания государственной услуги
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование структурного подразделения
Канцелярия
Юридическая служба услугодателя
Руководство
Юридическая служба
Канцелярия
Описание процедуры
прием представленных услугополучателем документов
проверка (обработка) представленных услугополучателем документов на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан
оформление договора залога недвижимого имущества и передача на согласование руководителю подразделения
проверка и согласование руководителем подразделения договора залога недвижимого имущества
подписание руководителем услугодателя договора залога недвижимого имущества
проставление печати услугодателя в договоре залоге недвижимого имущества
выдача услугополучателю договора залога недвижимого имущества нарочно
Сроки исполнения
1 календарный день
1 календарный день
1 календарный день
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Выдача договора залога
недвижимого имущества,
предоставленного в качестве
обеспечения исполнения
обязательств стипендиатов
международной стипендии
«Болашак»
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Выдача договора
залога недвижимого имущества,
предоставленного в качестве
обеспечения исполнения
обязательств стипендиатов
международной стипендии
«Болашак»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного
в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов
международной стипендии «Болашак»

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2014 жылғы 19 наурыздағы
№ 83 бұйрығына
7-қосымша
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының
міндеттемелерді орындауы кезінде жылжымайтын мүлік кепілін
тоқтату туралы хабарлама беру» мемлекеттік қызметінің
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Халықаралық бағдарламалар орталығы» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 146 қаулысымен бекітілген «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерді орындауы кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерді орындауы туралы хабарламаны қағаз нысанында беру болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-әрекеті тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағындағы көрсетілген құжаттарды толық ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесі осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мынадай рәсімдерден (іс-әрекеттерден) тұрады:
1-рәсім – кеңсе өтініш пен оған қосымша берілген құжаттарды күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде тіркейді;
2-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметі көрсетілетін қызметті алушы тапсырған құжаттардың стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізбесіне сәйкестігін тексереді;
3-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімшесі көрсетілген қызметті беруші алдында көрсетілген қызметті алушының қаржылық қарызының болуын тексереді және қызметтік жазбаны көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметіне жібереді;
4-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің түлектермен жұмыс жөніндегі бөлімшесі көрсетілетін қызметті алушының оқуды/тағылымдамадан өтуді ұйымдастыру шартына сәйкес Қазақстан Республикасы аумағында бес/үш жыл жұмыс істеу бойынша міндеттемені орындауын тексереді және қызметтік жазбаны көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметіне жібереді (2-4-рәсімдер күнтізбелік 10 (он) күн ішінде жүзеге асырылады);

Сноска. Регламент дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к приказу Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 19 марта 2014 года № 83
Регламент государственной услуги
«Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого
имущества, при исполнении обязательств стипендиатом
международной стипендии «Болашак»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается акционерным обществом «Центр международных программ» (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги «Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества, при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии «Болашак», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 146 (далее – стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление об исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии «Болашак» в бумажной форме.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем полного пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта.
5. Процесс оказания государственной услуги состоит из процедур (действий) согласно приложению 1 к настоящему регламенту:
процедура 1 – регистрация канцелярией заявления с приложенными к нему документами в течение 1 (одного) календарного дня;
процедура 2 – проверка юридической службой услугодателя соответствия предоставленных услугополучателем документов, перечню документов указанных в пункте 9 стандарта;
процедура 3 – проверка подразделением услугодателя по финансированию обучения финансовой задолженности услугополучателя перед услугодателем, и направление служебной записки в юридическую службу услугодателя;
процедура 4 – проверка подразделением услугодателя по работе с выпускниками исполнения услугополучателем обязательства по пятилетней отработке на территории Республики Казахстан согласно договору об организации обучения/прохождения стажировки, и направление служебной записки в юридическую службу услугодателя (процедуры 2-4 осуществляются в течение 10 (десяти) календарных дней);

5-рәсім – «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемені орындауы туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің заң қызметі күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде ресімдейді;
6-рәсім –күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемені орындауы туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының қолына беру не поштамен жіберу.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне кеңсе, заң қызметі, түлектермен жұмыс жөніндегі бөлімше, оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше қатысады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдауды және тіркеуді көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері жүзеге асырады және тіркеуден кейін күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде заң қызметіне, түлектермен жұмыс жөніндегі бөлімшеге, оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімшеге жіберіледі.
Заң қызметі көрсетілген қызметті алушы тапсырған құжаттар және түлектермен жұмыс жөніндегі бөлімше, оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше ұсынған көрсетілген қызметті алушы туралы ақпарат негізінде өтінішті күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қарастырады.
Заң қызметінің қарастыру қорытындылары бойынша «Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемені орындауы туралы хабарлама ресімделеді және күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде кеңсеге жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін кеңсе қызметкері күнтізбелік 1 (бір) күн ішінде береді.
8. Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы осы бұйрыққа 2-қосымшада көрсетілген.
Рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігінің нақты сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылдар осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.06.2014 № 245 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиатының міндеттемелерін орындауы
кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату
туралы хабарлама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесі
Рәсімдер №
1
2
3
4
5
6
Құрылымдық бөлімше атауы
Кеңсе
Заң қызметі
Оқуды қаржыландыру жөніндегі бөлімше
Түлектермен жұмыс жөніндегі бөлімше
Заң қызметі
Кеңсе
Рәсімнің сипаттамасы
Өтінішті және оған қоса берілген құжаттарды қабылдау және тіркеу.
Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесі бойынша көрсетілген қызметті алушы тапсырған құжаттардың сәйкестігін тексеру
көрсетілген қызметті алушының көрсетілген қызметті берушіде қаржылық қарызының болуы туралы қызметтік жазбаларды ресімдеу және заң қызметіне жіберу
көрсетілетін қызметті алушының оқуды/тағылымдамадан өтуді ұйымдастыру шартына сәйкес Қазақстан Республикасы аумағында бес/үш жыл жұмыс істеу бойынша міндеттемені орындауы туралы қызметтік жазбаны ресімдеу және заң қызметіне жіберуі
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемені орындауы туралы хабарламаны ресімдеу
«Болашақ» халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемені орындауы туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының қолына беру не почтамен жіберу
Орындалу мерзімі
күнтізбелік 1 күн
күнтізбелік 10 күн
күнтізбелік 3 күн
күнтізбелік 1 күн
«Болашақ» халықаралық стипендиясы
стипендиатының міндеттемелерін орындауы
кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату
туралы хабарлама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы

процедура 5 – оформление юридической службой услугодателя уведомления об исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии «Болашак» в течение 3 (трех) календарных дней;
процедура 6 – регистрация и выдача услугополучателю уведомления об исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии «Болашак» нарочно либо отправка по почте в течение 1 (одного) календарного дня.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют канцелярия, юридическая служба, подразделение по работе с выпускниками, подразделение по финансированию обучения услугодателя.
7. Прием и регистрация заявления для оказания государственной услуги осуществляется сотрудником канцелярии и после регистрации передается в юридическую службу, подразделение по работе с выпускниками, подразделение по финансированию обучения в течение 1 (одного) календарного дня.
Рассмотрение заявления осуществляется юридической службой на основании предоставленных услугополучателем документов и информации об услугополучателе, предоставленной подразделением по работе с выпускниками и подразделением по финансированию обучения в течение 10 (десяти) календарных дней.
По итогам рассмотрения сотрудником юридической службы оформляется уведомления об исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии «Болашак» и направляется в канцелярию в течение 3 (трех) календарных дней.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется сотрудником канцелярии в течение 1 (одного) календарного дня.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями отражено в приложении 2 к настоящему приказу.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.06.2014 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Выдача уведомления о
прекращении залога с недвижимого
имущества, при исполнении
обязательств стипендиатов
Международной стипендии «Болашак»
Процесс оказания государственной услуги
№ процедуры
1
2
3
4
5
6
Наименование структурного подразделения
Канцелярия
Юридическая служба
Подразделение по финансированию обучения
Подразделение по работе с выпускниками
Юридическая служба
Канцелярия
Описание процедуры
Прием и регистрация заявления и документов к нему.
Проверка соответствия предоставленных услугополучателем документов, перечню документов указанных в пункте 9 стандарта.
Оформление и направление в юридическую службу служебной записки о финансовой задолженности услугополучателя перед услугодателем.
Оформление и направление в юридическую службу служебной записки об исполнении улугополучателем обязательства по пятилетней отработке на территории Республики Казахстан согласно договору об организации обучения/прохождения стажировки.
Оформление уведомления об исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии «Болашак»
Регистрация  и выдача услугополучателю уведомления об исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии «Болашак» нарочно либо отправка по почте
Сроки исполнения
1 календарный день
10 календарных дней
3 календарных дня
1 календарный день
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Выдача уведомления о
прекращении залога с недвижимого
имущества, при исполнении
обязательств стипендиатов
Международной стипендии «Болашак»
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями