Туризм саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьр-Министрінің орынбасары-Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 1 сәуірдегі № 111 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 6 мамырда № 9403 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 8 ақпандағы № 161 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 08.02.2016 № 161 бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1)осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік тізілімінен және туристік бағыттар мен жолдардың мемлекеттік тізілімінен көшірме беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламента;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Туризм индустриясы комитеті (М.Н. Иғалиев):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Бұқаралық ақпарат құралдары мен «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметті ұсынуды заңнамада белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялардың вице-министрі Н. Е. Сауранбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрі.                   Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрінің орынбасары-Қазақстан
Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің 2014 жылғы
1 сәуірдегі № 111 бұйрығына 1-қосымша
«Туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік
тізбесінен және туристік маршруттар мен жолдардың мемлекеттік
тізбесінен көшірме беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере туризма
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 1 апреля 2014 года № 111. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2014 года № 9403. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 8 февраля 2016 года № 161
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 08.02.2016 № 161.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Выписка из государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и государственного реестра туристских маршрутов и троп» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)» согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету индустрии туризма Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Игалиев М.Н.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Сауранбаева Н.Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан                       А. Исекешев
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 111
Регламент государственной услуги
«Выписка из государственного реестра лиц, осуществляющих
туристскую деятельность, и государственного реестра туристских
маршрутов и троп» 1. Общие положения

1. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 192 қаулысымен бекітілген «Туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік тізбесінен және туристік маршруттар мен жолдардың мемлекеттік тізбесінен көшірме беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Туризм индустриясы комитеті (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны - қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі - туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік тізбесінен және туристік маршруттар мен жолдардың мемлекеттік тізбесінен көшірме беру болып табылады (бұдан әрі - Көшірме).
Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесiн беру нысаны: қағаз жүзінде.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінде (қызметшілер) мемлекеттік қызметті
көрсету үрдісіндегі іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастаудың негізі Стандартта бекітілген нысаны бойынша мемлекеттік қызметті алушының өтініші болып табылады
5. Әр бір рәсімдердің (іс-әрекеттердің) мазмұны мемлекеттік қызметті көрсету іс-әрекеті құрамына кіретін орындалу ұзақтығы:
1-рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне өтініш беріледі, тіркелген нөмірі мен күні қойылып тіркеледі, содан соң көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 1 сағат ішінде жіберіледі;
2-рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 4 сағат ішінде бұрыштамасын толтырып, құрылымдық бөлімшесінің басшысына қарауға жібереді;
3-рәсім - құрылымдық бөлімшесінің басшысы 3 сағат ішінде жауапты орындаушыны анықтап, өтінішті қарастыруға береді.
4-рәсім - құрылымдық бөлімшесінің басшысы 3 сағат ішінде көшірме жобасын қалыптастырады және құрылымдық бөлімшесінің басшысына көшірмені келісуге жолдайды;
5-рәсім - құрылымдық бөлімшесінің басшысы 2 сағат ішінде көшірмеге визасын қойып, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолын қоюға жолдау үшін жауапты орындаушыға береді;
6-рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 сағат ішінде көшірмеге қол қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдауы үшін жауапты орындаушыға береді;
7-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 2 сағат ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол немесе пошта арқылы беру үшін, орындаушы ұсынған мемлекеттік тізбесінен көшірмені қабылдап, тіркейді.

1. Государственная услуга оказывается Комитетом индустрии туризма Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее - услугодатель) в соответствии с пунктом 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» и Стандарта государственной услуги «Выписка из государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и государственного реестра туристских маршрутов и троп» утвержденного  постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 192 (далее - Стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - выписка из государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и государственного реестра туристских маршрутов и троп (далее - Выписка).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
1. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем заявления по форме установленного Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
процедура 1 - заявление подается в канцелярию услугодателя, регистрируется с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передается руководителю услугодателя в течение 1 часа;
процедура 2 - руководитель услугодателя в течение 4 часов налагает резолюцию и направляет их на рассмотрение руководителю структурного подразделения;
процедура 3 - руководитель структурного подразделения в течение 3 часов определяет ответственного исполнителя и передает заявление на рассмотрение;
процедура 4 - ответственный исполнитель в течение 3 рабочих дней формирует проект выписки и направляет выписку руководителю структурного подразделения на согласование;
процедура 5 - руководитель структурного подразделения в течение 2 часов визирует выписку и передает ответственному исполнителю для направления руководителю услугодателя на подписание;
процедура 6 - руководитель услугодателя в течение 2 часов подписывает выписку и передает ответственному исполнителю для направления в канцелярию услугодателя;
процедура 7 - сотрудник канцелярии услугодателя принимает, в течение 2 часов регистрирует выписку для направления получателю государственной услуги нарочно либо по почте.

6. Келесі рәсімдерді (іс-әрекеттерді) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттердің) нәтижесі осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметшілер) мемлекеттік қызметті көрсету үрдісіндегі өзара
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілер) тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) жауапты орындаушысы;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметшілер) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында әр бір рәсімдердің (іс-әрекеттердің) ұзақтылығы көрсетілген.
«Туристік қызметті жүзеге асыратын
тұлғалардың мемлекеттік тізбесінен
және туристік маршруттар мен
жолдардың мемлекеттік тізбесінен
көшірме беру» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша келесі рәсімдерді
(іс-әрекеті) орындаудың басталуына негіз болатын
рәсімдердің (іс-әрекеттерінің) нәтижесі
рәсімдер
1
2
3
4
5
6
7
Атаулары
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
Іс әрекеттердің (үдерісі, рәсімдердің (іс-әрекеттердің), операциялары) атаулары және олардың сипаттамасы
Тіркеп, тіркелген нөмірі мен күнін қойяды
Бұрыштаманы толтырады
Өтінішті қарастыруға жауапты орындаушыны анықтайды
Көшірме жобасын қалыптастырады
Көшірмеге визасын қояды
Көшірмеге қол кояды
Көшірмені тіркейді
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша келесі ресімдерді (іс-әрекет) орындаудың басталуына негіз болатын рәсімдердің (іс-әрекет) нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды
Бұрыштама
Бұрыштама
Көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің басшысына көшірмені келісуге жолдайды
Көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолын қоюға жолдау үшін жауапты орындаушыға береді
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдау үшін жауапты орындаушыға береді
Көшірмені қолма-қол немесе пошта арқылы ұсынады
Орындалу мерзімдері
1 сағат
4 сағат
3 сағат
3 жұмыс күндері
2 сағат
2 сағат
2 сағат
Келесі рәсімдердің (іс-әрекеттердің) №
2
3
4
5
6
7
«Туристік қызметті жүзеге асыратын
тұлғалардың мемлекеттік тізбесінен
және туристік маршруттар мен
жолдардың мемлекеттік тізбесінен
көшірме беру» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметшілер) арасындағы рәсімдердің
(іс-әрекеттер), әр бір рәсімдердің
(іс-әрекеттердің) ұзақтылығы көрсетілген
Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрінің орынбасары-Қазақстан
Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің 2014 жылғы
1 сәуірдегі № 111 бұйрығына 2-қосымша
«Туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке)
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия), указан в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения;
4) ответственный исполнитель;
5) сотрудник канцелярии услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выписка из государственного реестра лиц,
осуществляющих туристскую деятельность, и
государственного реестра туристских
маршрутов и троп»
Результат процедуры (действия) по оказанию
государственной услуги, который служит основанием для
начала выполнения следующей процедуры (действия)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование
Канцелярия услугодателя
Руководитель услугодателя
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразделения
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация с присвоением регистрационного номера и даты
Наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения заявления
Формирование проекта выписки
Визирование выписки
Подписание выписки
Регистрация выписки
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление заявления руководителю услугодателя
Резолюция
Резолюция
Направление выписки руководителю структурного услугодателя на согласование
Передача ответственному исполнителю для направления руководителю услугодателя на подписание
Передача ответственному исполнителю для направления в канцелярию услугодателя
Предоставление выписки нарочно либо по почте
Сроки исполнения
1 час
4 часа
3 часа
3 рабочих дня
2 часа
2 час
2 час
следующего действия
2
3
4
5
6
7
-
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выписка из государственного реестра лиц,
осуществляющих туристскую деятельность, и
государственного реестра туристских
маршрутов и троп»
Описание последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к приказу Заместителя Премьер-Министра
Республика Казахстан-Министра индустрии и
новых технологий Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 год № 111
Регламент государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
туристскую операторскую деятельность (туроператорская
деятельность)» 1. Общие положения

1. «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10 бабы 2 тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 192 қаулысымен бекітілген «Туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Туризм индустриясы комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы;
«электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы, «Е-лицензиялау» веб-порталы: www.elicense.kz (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсетудің нәтижесі - туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесiн беру нысаны: электрондық.
2. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінде
(қызметшілер) мемлекеттік қызметті көрсету үрдісіндегі
іс-әрекеттер тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастаудың негізі мемлекеттік қызметті алушының өтініші немесе Стандарттың 9 тармағына сәйкес электрондық сұранымға қосымша құжаттар болып табылады.
5. Әр бір рәсімдердің (іс-әрекеттердің) мазмұны мемлекеттік қызметті көрсету іс-әрекеті құрамына кіретін орындалу ұзақтығы:
1-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 15 минут ішінде портал арқылы келіп түскен құжаттарды ХҚКО ұсынуы бойынша қабылдап, тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына жібереді;
2-рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 15 минут ішінде бұрыштамасын толтырып, құрылымдық бөлімшесінің басшысына қарауға жібереді;
3-рәсім - құрылымдық бөлімшесінің басшысы 15 минут ішінде жауапты орындаушыны анықтап, құжаттарды табыстайды;
1-шарт - мемлекеттік қызметті алушының толық ұсынған құжаттар топтамасы;

1. Государственная услуга оказывается Комитетом индустрии туризма Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее - услугодатель) в соответствии с пунктом 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» и Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 192 (далее - Стандарт).
Прием заявлений для оказания государственной услуги осуществляется:
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - ЦОН);
через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz и веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее - Портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - выдача лицензии, переоформленная лицензия, дубликат лицензии на туроператорскую деятельность, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление или электронный запрос услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
процедура 1 - специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут принимает и регистрирует документы, представленные ЦОН, поступившие через Портал и направляет их руководителю услугодателя;
процедура 2 - руководитель услугодателя в течение 15 минут налагает резолюцию и направляет их на рассмотрение руководителю структурного подразделения;
процедура 3 - руководитель структурного подразделения в течение 15 минут определяет ответственного исполнителя и передает ему документы;
условие 1 - полнота представленного услугополучателем пакета документов;

4-рәсім - жауапты орындаушы көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарын лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру шартына,қойылған талапқа сәйкестігін қарап, дайындайды және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін басқарма басшысының қарауына енгізеді (лицензияны беру және қайта ресiмдеу - 15 (он бес) жұмыс күні ішінде, лицензияның телнұсқасын беру - 2 (екi) жұмыс күні ішінде) немесе 2 жұмыс күні ішінде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартады және құрылымдық бөлім басшысына қарауға жібереді;
5-рәсім - құрылымдық бөлімшесінің басшысы 15 минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне визасын қояды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартады және көрсетілетін қызметті беруші басшылығының қолын қоюына жіберу үшін жауапты орындаушыға береді;
6-рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 15 минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қолын қояды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартады және жауапты орындаушыға береді;
7-рәсім - жауапты орындаушы 15 минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартуын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тіркеу үшін жолдайды;
8-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 15 минут ішінде тіркеп, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартуын жауапты орындаушыға жібереді;
9-рәсім - жауапты орындаушы 15 минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартуын www.elicense.kz порталына орналастырады.
6. Келесі рәсімдерді (іс-әрекеттерді) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-әрекеттердің) нәтижесі осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметшілер) мемлекеттік қызметті көрсету үрдісіндегі өзара
іс-қимылдар тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілер) тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) құрылымдық бөлім басшысы;
3) жауапты орындаушы;
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері.
8. Құрылымдық бөлімшелер (қызметшілер) арасындағы рәсімдер (іс-әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында әр бір рәсімдердің (іс-әрекеттердің) ұзақтылығы көрсетілген.

процедура 4 - ответственный исполнитель рассматривает документы услугополучателя на его соответствие условиям выдачи лицензии, переоформления, выдачи дубликата лицензии, а также предъявляемым квалификационным требованиям, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю структурного подразделения (при выдаче и переоформлении лицензии - 15 рабочих дней, при выдаче дубликатов лицензии - 2 рабочих дня), либо готовит письменный мотивированный ответ в течение 2 рабочих дней и направляет их на рассмотрение руководителю структурного подразделения;
процедура 5 - руководитель структурного подразделения в течение 15 минут визирует результат оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и передает ответственному исполнителю для направления руководителю услугодателя на подписание;
процедура 6 - руководитель услугодателя в течение 15 минут подписывает результат оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и передает его ответственному исполнителю;
процедура 7 - ответственный исполнитель в течение 15 направляет результат оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги для регистрации в канцелярию услугодателя;
процедура 8 - специалист канцелярии услугодателя в течение 15 минут регистрирует и передает результат оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги ответственному исполнителю;
процедура 9 - ответственный исполнитель в течение 15 минут размещает результат оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на портале www.elicense.kz.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) указан в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) руководитель структурного подразделения;
3) ответственный исполнитель;
4) специалист канцелярии услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) указано в приложении 2 к настоящему регламенту.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінде халыққа қызмет
көрсету орталықтарымен, уәкілетті ұйымдармен және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимылдар
тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің
сипаттамалары
9. Көрсетілетін қызметті алушысының сұранысын өндеу ұзақтығы мен ХҚКО жүгіну тәртіптерінің сипаттамасы:
1) Көрсетілетін қызметті алушы қызметті алу үшін ХҚКО тіркеу орыны бойынша жүгінеді:
1-рәсім - ХҚКО қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін ақпараттық жүйеде «Халыққа қызмет көрсету орталығының интеграцияланған ақпараттық жүйе» (бұдан әрі - ХҚКО ИАЖ) логинді және поролді (авторластыру рәсімі) енгізуі;
2-рәсім - ХҚКО қызметкерінің өтінішке қол қойған жеке тұлғаны сәйкестендіруі;
3-рәсім - ХҚКО қызметкерінің қызметті тандап, осы регламентте көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін экранға сұраныс нысанын шығаруы және ХҚКО қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4-рәсім - ХҚКО қызметкерінің электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы сұранысты жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі - ЖТ МДБ) немесе заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі - ЗТ МДБ) мемлекеттік қызметті алушы туралы деректерді жолдауы;
1-шарт - ЖТ МДБ/ЗТ МДБ көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің барлығын тексеру;
5-рәсім - ЖТ МДБ/ ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің жоқтығына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабар қалыптастыру;
6-рәсім - ХҚКО қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының Заңмен қорғалатын құпия құрамынадағы ақпараттық жүйедегі құрайтын мәліметін қолдануға жазбаша келісімін алуы, егер өзге де Қазақстан Республикасы Заңдарымен көзделмесе;
2-шарт - өтініштін дұрыс толтырылуы және ХҚКО ИАЖ жүйесіндегі тізімге сәйкес ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығы;
7-рәсім - ХҚКО қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттар топтамасы толық болмаған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беруі;
8-рәсім - ХҚКО қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттар тізімін ХҚКО ИАЖ жүйесіне құжаттарды сканерлеуі, сұраныс нысанына оларды тіркеуі және сондай-ақ қызметтік мақсатта қолдану үшін оған берілген электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) өзіңің электрондық құжаттар нысанындағы құжаттардың түп нұсқасы (көшірмесі) көрсетілетін қызметті алушының сұранысын растау, көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімі негізінде енгізуі;
9-рәсім - ХҚКО қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушыдан сәйкес құжаттарын қабылдау туралы ХҚКО ИАЖ жүйесіндегі иеленген штрих-кодпен қолхаты;
10-рәсім - ХҚКО қызметкерінің көрсетілетін қызметті берушіге электрондық нысандағы құжаттар көшірмесін қызметтік мақсатта қолдану үшін оған берілген ЭЦҚ куәландырылған құжаттар топтамасын ЭҮШ арқылы «Е-лицензиялау» мемлекеттік деректер базасы» ақпараттындыру жүйесіне (бұдан әрі - ЕЛ МДБ АЖ) олардың рұқсаттама беру талаптары мен шартарына сәйкестігін қарастыру үшін жолдауы.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін мемлекеттік қызметті берушіге қажетті ақпараттар және құжаттар тізімі Стандарттың 9 тармағында көрсетілген.
ХҚКО жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет ету диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.

4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для получения услуги услугополучатель обращается в ЦОН по месту регистрации:
процедура 1 - ввод работником ЦОН в информационной системе «Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения» (далее - ИИС ЦОН) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
процедура 2 - идентификация работником ЦОН личности лица, подписавшего заявление;
процедура 3 - выбор работником ЦОН услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод работником ЦОН данных услугополучателя;
процедура 4 - направление работником ЦОН запроса через шлюз электронного правительства (далее - ШЭП) в государственную базу данных «Юридические лица» (далее - ГБД ЮЛ) или государственную базу данных «Физические лица» (далее - ГБД ФЛ) о данных услугополучателя;
условие 1 - проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 6 - работник ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
условие 2 - правильность заполнения заявления и полнота представленного пакета документов в соответствии с перечнем в ИИС ЦОН;
процедура 7 - выдача работником ЦОН расписки об отказе в приеме документов в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов;
процедура 8 - внесение работником ЦОН списка предоставленных услугополучателем документов в ИИС ЦОН, сканирование документов, прикрепление их к форме запроса и, на основании письменного согласия услугополучателя, заверение запроса услугополучателя, а также оригиналов (копий) документов в форме электронных документов своей электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП), выданной ему для использования в служебных целях;
процедура 9 - выдача работником ЦОН расписки с штрих-кодом, присвоенным ИИС ЦОН, о приеме соответствующих документов от услугополучателя;
процедура 10 - направление работником ЦОН пакета документов услугодателю в форме электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП, выданной ему для использования в служебных целях, через ШЭП в информационную систему «Государственная база данных «Е-лицензирование» (далее - ИС ГБД ЕЛ) для рассмотрения их на предмет соответствия условиям и требованиям выдачи разрешения.
Перечень документов и информация, которые необходимы услугодателю для оказания государственной услуги, определены пунктом 9 Стандарта.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги при обращении в ЦОН, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.

10. Көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті берушінің Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) жүйеліліктері мен жүгіну тәртіптерінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) жүйелілік сипаттамасы:
1-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін ЕЛ МДБ АЖ логинді және поролді (авторластыру рәсімі) енгізуі;
1-шарт - көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің ЕЛ МДБ АЖ тіркелгендігі туралы деректердің дұрыстығын логині және поролі арқылы тексеруі;
2-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерде қателіктің болуына байланысты авторластырудан бас тарту туралы ЕЛ МДБ АЖ хабарламаның қалыптасуы;
3-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, қызметті көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
4-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің ЭҮШ арқылы сұранысты ЖТ МДБ/ЗТ МДБ мемлекеттік қызметті алушы туралы деректерді жолдауы;
2-шарт - ЖТ МДБ/ЗТ МДБ көрсетілетін қызметті алушы туралы деректедің барлығын тексеруі;
5-рәсім - ЖТ МДБ/ ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің жоқтығына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабар қалыптастыруы;
6-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің қағаз жүзінде құжаттардың барлығы туралы сұранымның бөлігін толтырып, көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеп, сұраным нысанына бекіту;
7-рәсім - ЕЛ МДБ АЖ сұранымды тіркеп, ЕЛ МДБ АЖ қызметтерді өңдеу;
8-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға лицензия беру талаптарының және шарттарының сәйкестігін тексеруі;
9-рәсім - көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін алуы.
2) Көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) жүйеліліктері мен жүгіну тәртіптерінің сипаттамасы:
1-рәсім - көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Порталда логинді және поролді (авторластыру рәсімі) енгізуі;
1-шарт - көрсетілетін қызметті алушы Порталда тіркелгендігі туралы деректердің дұрыстығын логині (жеке сәйкестендіру нөмері немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі) және поролі арқылы тексеруі;
2-рәсім - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде қателіктің болуына байланысты авторластырудан бас тарту туралы Порталдан хабарламаның қалыптасуы;
3-рәсім - көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметтерді таңдауы, қызметті көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының сұраным нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде тіркеп, нысандардың (деректерді енгізу) құрылымдары мен форматтық талаптарын ескере отырып, оны толтыруы;
4-рәсім - сұраным куәлігі (жазылуы) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
5-рәсім - көрсетілетін қызметті алушының қызметті көрсетуге сұраным нысандарын (деректер енгізудің) толтырудың ЭЦҚ-сы арқылы куәландырылуы (жазылуы);
6-рәсім - ЕЛ МДБ АЖ электрондық құжатты тіркеуі (көрсетілетін қызметті алушының сұранымы) және ЕЛ МДБ АЖ сұранымды өндеуі;
7-рәсім - көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға лицензия беру талаптарының және шарттарының сәйкестігін тексеруі;
8-рәсім - көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін алуы.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет ету диаграммасы және көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет ету диаграммасы осы регламенттің 45-қосымшаларында көрсетілген.
«Туристік операторлық
қызметке (туроператорлық
қызметке) лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензия
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша келесі ресімдерді
(іс-әрекеттерді) орындаудың басталуына негіз болатын
рәсімдердің (іс-әрекеттердің) нәтижесі
рәсімдер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Атаулары
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері
Жауапты орындаушы
Іс әрекеттердің (үдерісі, рәсімдердің (іс-әрекеттердің), операциялары) атаулары және олардың сипаттамасы
Портал арқылы келіп түскен құжаттарды ХҚКО ұсынуы бойынша қабылдап, тіркейді
Бұрыштаманы қояды
Жауапты орындаушыны анықтайды
Көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарын лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру шартына,қойылған талапқа сәйкестігін қарап, дайындайды және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін басқарма басшысының қарауына енгізеді (лицензияны беру және қайта ресiмдеу – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде, лицензияның телнұсқасын беру – 2 (екi) жұмыс күні ішінде) немесе 2 жұмыс күні ішінде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартады
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне визасын қояды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартуды көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға жібереді
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қолын қояды немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартады және жауапты орындаушыға береді
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартуын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне тіркеу үшін жолдайды
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартуын тіркеп, жауапты орындаушыға жібереді
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартуын www.elicense.kz порталына орналастырады
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша келесі ресімдерді (іс-әрекет) орындаудың басталуына негіз болатын рәсімдердің (іс-әрекет) нәтижесі
көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына жібереді
Бұрыштама
Бұрыштама
Құжаттарды құрылымдық бөлім басшысына қарауға жібереді
Виза қойылған мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартуы
Қол қойылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартуы
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартуын тіркеу
Тіркелген мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тартуы
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі
Орындалу мерзімдері
15 минут
15 минут
15 минут
Лицензияны беру және қайта ресiмдеу – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде, лицензияның телнұсқасын беру – 2 (екi) жұмыс күні ішінде 2 жұмыс күні ішінде әрі қараудан жазбаша дәлелді түрде бас тарту
15 минут
15 минут
15 минут
15 минут
15 минут
Келесі рәсімдердің (іс-әрекеттердің) №
2
3
4
5
6
7
8
9
10
«Туристік операторлық
қызметке (туроператорлық
қызметке) лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензия
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметшілер) арасындағы рәсімдер
(іс-әрекеттер) жүйелілігінің сипаттамасы әр бір рәсімдердің
(іс-әрекеттердің) ұзақтылығы көрсетілген
«Туристік операторлық
қызметке (туроператорлық
қызметке) лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензия
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
ХҚКО жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет ету диаграммасы
«Туристік операторлық
қызметке (туроператорлық
қызметке) лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензия
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет ету диаграммасы
«Туристік операторлық
қызметке (туроператорлық
қызметке) лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензия
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 5-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет ету диаграммасы

10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал.
1) описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1 - ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процедура авторизации) в ИС ГБД ЕЛ для оказания государственной услуги;
условие 1 - проверка в ИС ГБД ЕЛ подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2 - формирование ИС ГБД ЕЛ сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процедура 3 - выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
процедура 4 - направление сотрудником услугодателя запроса через ШЭП в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ о данных услугополучателя;
условие 2 - проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ/ГБД ФЛ;
процедура 6 - заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме, сканирование необходимых документов предоставленных услугополучателем.
процедура 7 - регистрация запроса в ИС ГБД ЕЛ и обработка услуги в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 8 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя условиям и требованиям выдачи лицензии;
процедура 9 - получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
2) описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
процедура 1 - ввод услугополучателем логина и пароля (процедура авторизации) на Портале для получения государственной услуги;
условие 1 - проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер) и пароль;
процедура 2 - формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
процедура 5 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процедура 6 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД ЕЛ и обработка запроса в ИС ГБД ЕЛ;
процедура 7 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя условиям и требованиям выдачи лицензии;
процедура 8 - получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугодателя, и диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугополучателя, приведены в приложениях 45 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление  ,
выдача дубликатов лицензии
на туристскую операторскую деятельность
туроператорская деятельность)»
Результат процедуры (действия) по оказанию
государственной услуги, который служит основанием для
начала выполнения следующей процедуры (действия)
№ процедуры
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование
Специалист канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Руководитель структурного подразделения
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель
Специалист канцелярии услугодателя
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов, представленные  ЦОН,  поступившие через портал
Наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя
Рассмотрение документов услугополучателя на его соответствие условиям выдачи лицензии, переоформления, выдачи дубликата лицензии, а также предъявляемым квалификационным требованиям, подготавливает и вносит результат оказания государственной услуги на рассмотрение руководителю структурного подразделения (при выдаче и переоформлении лицензии срок 15 рабочих дней; при выдаче дубликатов лицензии срок 2 рабочих дня), либо в течение 2 рабочих дней готовит письменный мотивированный ответ
Визирование результата оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и передача на подпись руководителю услугодателя
Подписание результата оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и передача его ответственному исполнителю
Направление результата оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги для регистрации в канцелярию услугодателя
регистрирует и передает результат оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги ответственному исполнителю для дальнейшего размещения на портале
Размещения оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на портале www.elicense.kz
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
направление их руководителю услугодателя
Резолюция
Резолюция
направление документов на рассмотрение руководителю структурного подразделения
Завизированный результат оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Подписание результата оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Регистрация результат оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Зарегистрированный результата оказания государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Результат оказания государственной услуги
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
15 минут
При выдаче/переоформлении лицензии - 15 рабочих дней, выдаче дубликата - 2 рабочих дня
Письменный мотивированный ответ в течение 2 рабочих дня
15 минут
15 минут
15 минут
15 минут
15 минут
№ следующей процедуры (действия)
2
3
4
5
6
7
8
9
-
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление  ,
выдача дубликатов лицензии
на туристскую операторскую деятельность
туроператорская деятельность)»
Описание последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) с
указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление  ,
выдача дубликатов лицензии
на туристскую операторскую деятельность
туроператорская деятельность)»
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных в оказании
государственной услуги при обращении в ЦОН
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление  ,
выдача дубликатов лицензии
на туристскую операторскую деятельность
туроператорская деятельность)»
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных в оказании
государственной услуги через услугодателя
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление  ,
выдача дубликатов лицензии
на туристскую операторскую деятельность
туроператорская деятельность)»
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных в оказании
государственной услуги через услугополучателя