Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 116 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 21 мамырда № 9454 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 мамырдағы № 396 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.05.2015 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының Үкіметі және (немесе) Еуразиялық экономикалық комиссия шешімдерінің негізінде сыртқы сауда қызметін кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу шаралары, сондай-ақ арнайы қорғау шаралары қолданылған кезде тауарлар импортына және (немесе) экспортына лицензия беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Талқылау объектiлерi болып табылатын тауарлардың Қазақстан Республикасының аумағына импортына сандық шектеулердi қолданбай лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Тауарлардың жекелеген түрлерiнің Қазақстан Республикасының аумағына импортына рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі көрсететін электрондық мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2012 жылғы 8 тамыздағы № 242 бұйрығының ("Егемен Қазақстан" газеті 27.12.2012 ж. № 852-856 (27927) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жорспарлау министрлігінің Сауда комитеті (Д.В. Вагапов) заңнамамен белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және «Әділет» ақпараттық құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 116. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2014 года № 9454. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 мая 2015 года № 396
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 20.05.2015 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт товаров при применении мер таможенно-тарифного и нетарифного регулирования внешнеторговой деятельности, а также специальных защитных мер на основании решений Правительства Республики Казахстан и (или) Евразийской экономической комиссии», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на импорт товаров, являющихся объектами разбирательства, на территорию Республики Казахстан без применения количественных ограничений», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Выдача разрешения на импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан», согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж», согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж», согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж», согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 242 «Об утверждении регламентов электронных государственных услуг, оказываемых Министерством экономического развития и торговли Республики Казахстан» ("Казахстанская правда" от 27.12.2012 г. № 449-450 (27268-27269).
3. Комитету торговли Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (Вагапов Д.В.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в средствах массовой информации.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі Т.М. Жақсылықовқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрі                                          Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2014 жылғы 28 сәуірдегі
№ 116 бұйрығының
1-қосымша
«Қазақстан Республикасының Үкіметі және (немесе) Еуразиялық
экономикалық комиссия шешімдерінің негізінде сыртқы сауда
қызметінің кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу
шаралары, сондай-ақ арнайы қорғау шаралары қолданылған кезде
тауарлар импортына және (немесе) экспортына лицензия беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті»
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің Сауда комитеті көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – Орталық);
3) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Лицензия электрондық нысанда беріледі. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз тасығышта алуға өтініш білдірген жағдайда, лицензия электрондық форматта рәсімделіп, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталады және оған көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оны алмастыратын адам қол қояды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
беруші қызметкерлерінің іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Жаксылыкова Т.М.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан          Е. Досаев
Приложение 1
к приказу Министра
экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 28 апреля 2014 года № 116
Регламент
государственной услуги «Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт товаров при применении мер таможенно-тарифного и
нетарифного регулирования внешнеторговой деятельности, а также
специальных защитных мер на основании решений
Правительства Республики Казахстан и (или)
Евразийской экономической комиссии»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом торговли Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Агентства Республики Казахстан по связи и информации (далее – Центр);
3) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Лицензия выдается в электронной форме. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронном формате, распечатывается, подписывается руководителем услугодателя, либо лицом его замещающим, и заверяется печатью услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе
оказания государственной услуги

4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының қағаз немесе электрондық сұраным тәсілімен көрсетілетін қызметті берушіге өтініштің болуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – жауапты орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған өтінішті (бұдан әрі – өтініш) тіркеу – өтініш түскен күні.
Өтініш қағаз тасығышта түскен жағдайда жауапты орындаушы барлық алаңдарды толтыра отырып өтінішті порталға тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының жауапты орындаушыны таңдауы - өтініш түскен күні;
3) қажет болған жағдайда екі жұмыс күн мерзімінде жауапты орындаушының келісуші мемлекеттік органға келісуге сұрау дайындауы;
5) келісуші мемлекеттік органның оң жауабы болған кезде он бір жұмыс күн мерзімінде тиісті лицензия дайындалады, теріс жауабы болған кезде - мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауабы дайындалады;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бір жұмыс күн мерзімінде лицензияға қол қоюы не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы туралы уәжді жауабына қол қояды.
6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) келісуші мемлекеттік органға сұраныс жолдау;
4) келісуші мемлекеттік органның жауаптарын талдау;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш:
электрондық тәсілмен берілген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында рәсімделеді;
қағаз тәсілімен берілген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында рәсімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады және мөрі басылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) шешім жобасын тіркейтін (сұранымды электрондық немесе қағаз тәсілмен берген жағдайда), қарайтын және дайындайтын жауапты орындаушы;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысы.

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя, поданного услугодателю способом бумажного или электронного запроса.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления на оказания государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей (далее – заявление) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя (далее – ответственный исполнитель) – в день поступления заявления.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, ответственным исполнителем производится регистрация заявления на портал с заполнением всех полей;
2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя в день поступления заявления;
3) в случае необходимости в течении двух рабочих дней подготовки ответственным исполнителем запроса на согласование в согласующий государственный орган;
4) при положительном ответе согласующего государственного органа ответственным исполнителем в течении одиннадцати рабочих дней рассматриваются документы на соответствие законодательству, в случае отрицательного - мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
5) подготовка лицензии либо мотивированного ответа об отказе в лказании государственной услуги - в течении одного рабочего дня;
6) подписание руководителем услугодателя лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в течении одного рабочего дня.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) направление запроса в согласующий государственный орган;
4) анализ ответов согласующего государственного органа;
5) электронный документ, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя.
В случае подачи заявления для оказания государственной услуги:
электронным способом – результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа;
бумажным способом – результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа, распечатывается, подписывается руководителем и заверяется печатью услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия
работников услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель, который регистрирует (в случае подачи запроса электронным или бумажным способом), рассматривает и подготавливает проект решения;
2) руководитель услугодателя.

8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып қызметкерлер арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан портал/«Е-лицензиялау» веб-порталы мемлекеттік деректер басасының ақпарттық жүйесі (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ) немесе қағаз тасығыш арқылы түскен мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтінішті түскен күні тіркеу;
2) қажет болған жағдайда екі жұмыс күні ішінде келісуші мемлекеттік органға жолдауы;
3) он бір жұмыс күні ішінде келісуші мемлекеттік органның басшысы қол қойған келісу немесе келісуден бас тарту туралы жауап дайындау;
4) келісуші мемлекеттік органның оң жауабы болған кезде он бір жұмыс күн мерзімінде тиісті лицензия дайындалады, теріс жауабы болған кезде - мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауабы дайындалады;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бір жұмыс күн мерзімінде лицензияға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қоюы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде орталықпен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
9. Орталыққа немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді;
Орталықта қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауына қарай портал арқылы электрондық кезекті «брондауға» болады.
Өтініштің қабылдануын растау осы Орталықтың немесе көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау күні туралы белгісі мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жоспарланатын беру күні бар көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыға берілетін қолхат болып табылады.
2) Орталықта көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы – 20 минуттан көп емес;
3) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін Орталықтан көрсетілетін қызметті берушіге жөнелту мерзімі - құжаттарды қабылдағаннан кейін бірден;
4) көрсетілетін қызметті алушы (не сенім хат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге немесе Орталыққа:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 25 ақпандағы № 149 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасы Үкіметі шешімдерінің негізінде сыртқы сауда қызметінің кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу шараларын қолданған кезде импортқа және (немесе) экспортқа лицензия беру» мемлекеттік қызметінің стандарты (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетілген бойынша өтініш;
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – комиссия) бекіткен, комиссия әзірлеген бағдарламалық қамтамасыз ету көмегімен құрылған нысандағы және өтеусіз негізде сыртқы сауда қызметінің қатысушыларына берілетін өтініштің электрондық көшірмесі. Сыртқы сауда қызметінің қатысушысы комиссия бекіткен форматқа қатаң сәйкестікте өтініштің электрондық көшірмесін қалыптастыратын меншік бағдарламалық қамтамасыз етуін пайдалана алады;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) көшірмесі, оған қосымшалар және (немесе толықтырулар) (бір жолғы лицензиялар үшін), сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
салық органында есепке қою туралы құжаттың көшірмесі;
егер қызметтің лицензияланған түрі оған қатысты Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағында лицензиялау енгізілген болса тауар айналымымен байланысты қызметтің мұндай түрін жүзеге асыруға арналған лицензия көшірмесі;
қызметтің жекелеген түрімен айналысуға құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлеуді растайтын құжат;
комиссия шешімімен айқындалып, оның негізінде тауардың осы түрін лицензиялау енгізілген өзге де құжаттар.
Құжаттардың ұсынылған көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен расталуы тиіс не құжаттардың көшірмелері тігілуі және көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен расталуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе Орталық ұсынған нысан бойынша ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беруді қолхат негізінде Орталық қызметкері жүзеге асырады;
2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы Стандартпен бекітілген нысан бойынша өтініш;
электрондық өтінішке мыналар коса беріледі:
комиссия бекіткен, комиссия әзірлеген бағдарламалық қамтамасыз ету көмегімен құрылған нысандағы және өтеусіз негізде сыртқы сауда қызметінің қатысушыларына берілетін өтініштің электрондық көшірмесі. Сыртқы сауда қызметінің қатысушысы комиссия бекіткен форматқа қатаң сәйкестікте өтініштің электрондық көшірмесін қалыптастыратын меншік бағдарламалық қамтамасыз етуін пайдалана алады;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) көшірмесі, оған қосымшалар және (немесе толықтырулар) (бір жолғы лицензиялар үшін), сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
салық органында есепке қою туралы құжаттың көшірмесі;
егер қызметтің лицензияланған түрі оған қатысты Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағында лицензиялау енгізілген болса тауар айналымымен байланысты қызметтің мұндай түрін жүзеге асыруға арналған лицензия көшірмесі;
лицензиялық алымды «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда қызметтің жекелеген түрімен айналысуға құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлеуді растайтын құжат;
комиссия шешімімен айқындалып, оның негізінде тауардың осы түрін лицензиялау енгізілген өзге де құжаттар.
Құжаттардың ұсынылған көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен расталуы тиіс.
портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып өтінішті қабылдау туралы статус көрініс табады.
Орталықтың кіріктірілген ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдар мен шешімдер (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының № 1 диаграммасы) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-үрдіс – Орталықтың ақпараттық жүйесіне Орталық операторының мемлекеттік қызмет көрсету үшін логин мен құпия сөз (авторлану үрдісі) енгізуі;
2) 2-үрдіс – Орталық операторының осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және Орталық операторының көрсетілетін қызметті алушы деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша деректерді енгізуі (нотариалды куәландырылған сенімхат болған кезде, сенімхатты өзгеше куәландырған сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-үрдіс – ЭҮТШ арқылы заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ бірыңғай нотариалды ақпараттық жүйеге (бұдан әрі - БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілінің деректері туралы сұраным жолдау;
4) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЗТ МДБ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-да бар-жоғын тексеру;
5) 4-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЗТ МДБ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-үрдіс – Орталық операторының сұранымды қағаз нысанында құжаттардың бар-жоғы туралы белгілеу және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізу, оларды сұраным нысанына бекіту және мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру бөлігінде толтыруы;
7) 6-үрдіс - ЭҮТШ арқылы Орталық операторы ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранымын) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға жіберу;

8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления заявления на оказания государственной услуги, поступившего через портал/информационную систему государственной базы данных веб-портала «Е-лицензирование» (далее - ИС ГБД «Е-лицензирование») от услугоплучателя либо на бумажном носителе;
2) в случае необходимости направление в течении двух рабочих дней в согласующий государственный орган;
3) обработка в течении одиннадцати рабочих дней поступившего ответа от согласующего государственного органа и подготовка лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
4) подготовка лицензии либо мотивированного ответа об отказе в лказании государственной услуги - в течении одного рабочего дня;
5) подписание руководителем услугодателя в течении одного рабочего дня лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Центр или к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается в Центр или к услугодателю;
Прием в Центре осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
Подтверждением принятия заявления является расписка, копия которой вручается услугополучателю с отметкой о дате приема документов указанным Центром или услугодателем и датой планируемой выдачи результата оказания государственной услуги.
2) длительность обработки запроса услугополучателя в Центре – не более 20 минут;
3) сроки отправки запроса услугополучателя из Центра к услугодателю – сразу после принятия документов;
4) Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю или в Центр:
заявление по форме, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 149 от 25 февраля 2014 года Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт товаров при применении мер таможенно-тарифного и нетарифного регулирования внешнеторговой деятельности, а также специальных защитных мер на основании решений Правительства Республики Казахстан и (или) Евразийской экономической комиссии» (далее – Стандарт);
электронная копия заявления в формате, утвержденном Евразийской экономической комиссией (далее – комиссия), созданная с помощью программного обеспечения, разработанного комиссией и передаваемого участникам внешнеторговой деятельности на безвозмездной основе. Участник внешнеторговой деятельности может использовать собственное программное обеспечение, которое формирует электронную копию заявления в строгом соответствии с утвержденным комиссией форматом;
копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
копия документа о постановке на учет в налоговом органе;
копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на единой таможенной территории Таможенного союза;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
иные документы, если они определены решением комиссии, на основании которого введено лицензирование данного вида товара.
Каждый лист представленных копий документов должен быть заверен подписью и печатью услугополучателя, либо копии документов должны быть прошиты и заверены подписью и печатью услугополучателя.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной Центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В Центре выдача документов услугополучателю осуществляется работником Центра на основании расписки;
2) на портал:
заявление по форме, указанной в Стандарте, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
к электронному заявлению прикрепляются:
электронная копия заявления в формате, утвержденном комиссией, созданная с помощью программного обеспечения, разработанного комиссией и передаваемого участникам внешнеторговой деятельности на безвозмездной основе. Участник внешнеторговой деятельности может использовать собственное программное обеспечение, которое формирует электронную копию заявления в строгом соответствии с утвержденным комиссией форматом;
копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
копия документа о постановке на учет в налоговом органе;
копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на единой таможенной территории Таможенного союза;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты лицензионного сбора через платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ПШЭП);
иные документы, если они определены решением комиссии, на основании которого введено лицензирование данного вида товара.
Каждый лист представленных копий документов должен быть заверен подписью и печатью услугополучателя.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личном кабинете» отображается статус о принятии заявления с указанием даты получения результата оказания государственной услуги.
Пошаговые действия и решения через интегрированную информационную систему Центра (диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных систем при оказании государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в информационной системе Центра логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод оператором Центра данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ПШЭП в государственной базе данных юридических лиц (далее - ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ПШЭП в ИС ГБД «Е-лицензирование»;

8) 7-үрдіс – сұранымды «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да мемлекеттік көрсетілетін қызметті өңдеу;
9) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының сәйкестігін тексеруі;
10) 8-үрдіс – осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің қорытындысы негізінде «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үрдіс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ қалыптастырған мемлекеттік қызмет көрсету (электрондық лицензия) нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырады.
10. Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үрдісінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті алушыға берілген қолхаты бар көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа жүгінеді;
2) Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру ұзақтығы – 20 минуттан көп емес.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен рәсімдері (іс-қимылдары) кезектілігінің сипаттамасы:
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының № 2 диаграммасы) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушы құпия сөзін енгізу үрдісі;
3) 1-шарт – порталда логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) және құпия сөз арқылы тіркелген алушы туралы деректердің нақтылығын тексеру;
4) 2-үрдіс – порталдың көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламасын қалыптастыру;
5) 3-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушының осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып сұраным нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-үрдіс – порталға мемлекеттік көрсетілетін қызметке ақы төлеу, одан кейін бұл ақпарат ақпараттық жүйеге түседі;
7) 2-шарт – ақпараттық жүйеде мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін төлемдер фактісін тексеру;

8) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка государственной услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя для выдачи лицензии;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование» на основании заключения услугодателя в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту государственной услуги;
11) процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Центр, его длительность:
1) для получения результата оказания государственной услуги услугополучатель с распиской, которая была ему вручена при подаче заявления, обращается в Центр;
2) длительность выдачи результата оказания государственной услуги услугополучателю в Центре – не более 20 минут.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
Пошаговые действия и решения услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал (диаграмма № 2 функционального взаимодействия информационных систем при оказании государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля на портал для оказания государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портал подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги на портале, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата государственной услуги на портал, а затем эта информация поступает в информационную систему;
7) условие 2 – проверка в информационной системе факта оплаты за оказание государственной услуги;

8) 5-үрдіс – порталда қызметті көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үрдіс - сұранымды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және тізімде қайтарылған (күшін жойған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сұранымда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ нақтылығы расталмауына байланысты мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректер) куәландыру (қол қою);
13) 9-үрдіс – электрондық құжатты тіркеу (көрсетілетін қызметті алушының сұранымы) және сұранымды «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру үшін сәйкестігін тексеруі;
15) 10-үрдіс – осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің қорытындысы негізінде «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-үрдіс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ қалыптастырған мемлекеттік қызмет көрсету (электрондық лицензия) нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының алуы. Электрондық құжат осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің қорытындысы негізінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы қадамдық іс-қимылдар мен шешімдер (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдардың № 3 диаграммасы) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-үрдіс – мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-ға көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің логин мен құпия сөзін енгізуі (авторлану үрдісі);
2)1-шарт – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да көрсетілетін қызметті берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің нақтылығын логин және құпия сөз арқылы тексеру;
3) 2-үрдіс – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері туралы деректерде бұзушылықтар болуына байланысты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-үрдіс – көрсетілетін қызметті берушінің осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының деректерін енгізуі;
5) 4-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұранымды «Заңды тұлға» (бұдан әрі – ЗТ МДБ) мемлекеттік деректер базасына «электрондық үкімет» шлюзі арқылы жолдау;
6) 2-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЗТ МДБ-да болуын тексеру;
7) 5-үрдіс – ЗТ МДБ көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги, в связи с отсутствием оплаты за оказание государственной услуги на портал;
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портал срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем на соответствие услугополучателя для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование» на основании заключения услугодателя в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту государственной услуги;
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя на основании заключения услугодателя в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
5) процесс 4 – направление запроса через шлюз «электронного правительства» в государственную базу данных «Юридические лица» (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ;

8) 6-үрдіс – қағаз нысанда құжаттың болуы туралы белгі бөлігінде сұраным нысанын толтыру және қажет болған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерден өткізуі және оларды сұраным нысанына тіркеуі;
9) 7-үрдіс – сұранымды «Е-лицензиялауда» тіркеу және өңдеу;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының сәйкестігін тексеруі;
11) 8-үрдіс – «Е-лицензиялауда» көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламасын қалыптастыру;
12) 9-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушының «Е-лицензилау» қалыптастырған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электрондық лицензия) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырады.
12. Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері ұсынылатын оң және теріс жауаптардың шығыс нысаны келтірілген.
13. Өтінішті өңдегеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұранымды өңдеу нәтижелерін мынадай тәсілдер арқылы қарау мүмкіндігі беріледі:
мемлекеттік қызмет көрсету тарихында «шығыс құжатты қарау» батырмасын басқаннан кейін – сұраным нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
«сақтау» батырмасын басқаннан кейін – сұраным нәтижесі тұтынушы берген «Adobe Acrobat» форматындағы магнитті тасығышта сақталады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпараттар мен консультацияларды порталдың «жеке кабинеті» арқылы, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс-орталығының телефоны бойынша: (1414) алуға болады.
«Қазақстан Республикасының Үкіметі
және (немесе) Еуразиялық экономикалық
комиссия шешімдерінің негізінде сыртқы
сауда қызметінің кедендік-тарифтік және
тарифтік емес реттеу шаралары, сондай-ақ
арнайы қорғау шаралары қолданылған кезде
тауарлар импортына және (немесе) экспортына
лицензия беру» мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
«Қазақстан Республикасының Үкіметі және (немесе) Еуразиялық
экономикалық комиссия шешімдерінің негізінде сыртқы сауда
қызметінің кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу
шаралары, сондай-ақ арнайы қорғау шаралары қолданылған кезде
тауарлар импортына және (немесе) экспортына лицензия беру»
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
«Қазақстан Республикасының Үкіметі
және (немесе) Еуразиялық экономикалық
комиссия шешімдерінің негізінде сыртқы
сауда қызметінің кедендік-тарифтік және
тарифтік емес реттеу шаралары, сондай-ақ
арнайы қорғау шаралары қолданылған кезде
тауарлар импортына және (немесе) экспортына
лицензия беру» мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекеттесудің N 3 диаграммасы
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«Қазақстан Республикасының Үкіметі
және (немесе) Еуразиялық экономикалық
комиссия шешімдерінің негізінде сыртқы
сауда қызметінің кедендік-тарифтік және
тарифтік емес реттеу шаралары, сондай-ақ
арнайы қорғау шаралары қолданылған кезде
тауарлар импортына және (немесе) экспортына
лицензия беру» мемлекеттік қызметінің регламентіне
3-қосымша
Оң және теріс жауаптардың шығыс нысаны
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрінің
2014 жылғы 28 сәуірдегі
№ 116 бұйрығының
2-қосымша
«Талқылау объектілері болып табылатын тауарлардың
импортына сандық шектеулерді қолданбай
Қазақстан Республикасының аумағына лицензия беру,
қайта рәсімдеу, лицензия төлнұсқасын беру» мемлекеттік
қызметінің регламенті

8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация и обработка запроса в «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронная лицензия) сформированной «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. В приложении 3 к настоящему Регламенту государственной услуги приведена выходная форма положительного и отрицательного ответов, в соответствии с которыми представляется результат оказания государственной услуги.
13. После обработки заявления услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки «просмотреть выходной документ» в истории оказания государственных услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки «сохранить» – результат запроса сохраняется на заданном потребителем магнитном носителе в формате «Adobe Acrobat».
14. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить посредством «личного кабинета» портала, по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственной услуги: (1414).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт товаров при применении мер
таможенно-тарифного и нетарифного
регулирования внешнеторговой
деятельности, а также специальных
защитных мер на основании решений
Правительства Республики Казахстан и
(или) Евразийской экономической комиссии»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт товаров при
применении мер таможенно-тарифного и нетарифного регулирования
внешнеторговой деятельности, а так же специальных защитных мер на
основании решений Правительства Республики Казахстан и (или)
Евразийской экономической комиссии"
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт товаров при применении мер
таможенно-тарифного и нетарифного
регулирования внешнеторговой
деятельности, а также специальных
защитных мер на основании решений
Правительства Республики Казахстан и
(или) Евразийской экономической комиссии»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Центр
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт товаров при применении мер
таможенно-тарифного и нетарифного
регулирования внешнеторговой
деятельности, а также специальных
защитных мер на основании решений
Правительства Республики Казахстан и
(или) Евразийской экономической комиссии»
Выходная форма положительного и отрицательного ответа
Приложение 2
к приказу Министра
экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
от 28 апреля 2014 года № 116
Регламент
государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на импорт товаров, являющихся объектами
разбирательства, на территорию Республики Казахстан без
применения количественных ограничений»

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің Сауда комитеті көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – Орталық);
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы талқылау объектілері болып табылатын тауарлардың импортына сандық шектеулерді қолданбай Қазақстан Республикасының аумағына лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензия төлнұсқасын беру лицензия не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Лицензия электрондық нысанда беріледі. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз тасығышта алуға өтініш білдірген жағдайда, лицензия электрондық форматта рәсімделіп, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталады және оған көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оны алмастыратын адам қол қояды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
беруші қызметкерлерінің іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының қағаз немесе электрондық сұраным тәсілімен көрсетілетін қызметті берушіге өтініштің болуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – жауапты орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған өтінішті (бұдан әрі – өтініш) тіркеу – өтініш түскен күні.
Өтініш қағаз тасығышта түскен жағдайда жауапты орындаушы барлық алаңдарды толтыра отырып өтінішті порталға тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының жауапты орындаушыны таңдауы өтініш түскен күні;
3) жауапты орындаушының өтінішке қоса берілген құжаттарды осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 9-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарау;
4) жауапты орындаушы он бір жүмыс күн мерзімінде тиісті лицензия дайындайды, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауабы;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бір жүмыс күн мерзімінде лицензияға қол қоюы не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы туралы уәжді жауабы.

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом торговли Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Агентства Республики Казахстан по связи и информации (далее – Центр);
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформленная лицензия, дубликат лицензии на импорт товаров, являющихся объектами разбирательства, на территорию Республики Казахстан без применения количественных ограничений либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Лицензия выдается в электронной форме. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя, поданного услугодателю способом электронного запроса.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления на оказание государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей (далее – заявление) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя (далее – ответственный исполнитель) – в день поступления заявления.
2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя в день поступления заявления;
3) рассмотрение ответственным исполнителем документов, прикрепленных к заявлению в течении двух рабочмх дней на полноту в соответствии с перечнем, указанном в подпункте 4) пункта 9 настоящего Регламента государственной услуги.
В случае неполного представленного пакета документов подготовка отказа в рассмотрении заявлении;
4) ответственным исполнителем в течении одиннадцати рабочих дней рассматриваются документы на соответствие законодательству и подготавливается соответствующая лицензия и (или) приложение к лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
5) подписание в течении одного рабочего дня руководителем услугодателя лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.

6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) келісуші мемлекеттік органға сұраныс жолдау;
4) келісуші мемлекеттік органның жауаптарын талдау;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш:
электрондық тәсілмен берілген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында рәсімделеді;
қағаз тәсілімен берілген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында рәсімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады және мөрі басылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылы тәртібінің
сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) шешім жобасын тіркейтін (сұранымды электрондық немесе қағаз тәсілмен берген жағдайда), қарайтын және дайындайтын жауапты орындаушы;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып қызметкерлер арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан портал/«Е-лицензиялау» веб-порталы мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ) немесе қағаз тасығыш арқылы түскен мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтінішті түскен күні тіркеу;
2) қажет болған жағдайда екі жұмыс күні ішінде келісуші мемлекеттік органға жолдауы;
3) он жұмыс күні ішінде келісуші мемлекеттік органның басшысы қол қойған келісу немесе келісуден бас тарту туралы жауап дайындау;
4) келісуші мемлекеттік органнан түскен жауапты үш жұмыс күні ішінде өңдеу және лицензия не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап дайындау;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының лицензияға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қоюы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде орталықпен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
9. Орталыққа немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді;
Орталықта қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауына қарай портал арқылы электрондық кезекті «брондауға» болады.
Өтініштің қабылдануын растау осы Орталықтың немесе көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау күні туралы белгісі мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жоспарланатын беру күні бар көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыға берілетін қолхат болып табылады.
2) Орталықта көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы – 20 минуттан көп емес;
3) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін Орталықтан көрсетілетін қызметті берушіге жөнелту мерзімі - құжаттарды қабылдағаннан кейін бірден;
4) көрсетілетін қызметті алушы (не сенім хат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге немесе Орталыққа:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 25 ақпандағы № 149 қаулысымен бекітілген «Талқылау объектілері болып табылатын тауарлардың импортына сандық шектеулерді қолданбай Қазақстан Республикасының аумағына лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензия төлнұсқасын беру» мемлекеттік қызметінің стандарты (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетілген бойынша өтініш;
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – комиссия) бекіткен, комиссия әзірлеген бағдарламалық қамтамасыз ету көмегімен құрылған нысандағы және өтеусіз негізде сыртқы сауда қызметінің қатысушыларына берілетін өтініштің электрондық көшірмесі. Сыртқы сауда қызметінің қатысушысы комиссия бекіткен форматқа қатаң сәйкестікте өтініштің электрондық көшірмесін қалыптастыратын меншік бағдарламалық қамтамасыз етуін пайдалана алады;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) көшірмесі, оған қосымшалар және (немесе толықтырулар) (бір жолғы лицензиялар үшін), сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
салық органында есепке қою туралы құжаттың көшірмесі;
егер қызметтің лицензияланған түрі оған қатысты Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағында лицензиялау енгізілген болса тауар айналымымен байланысты қызметтің мұндай түрін жүзеге асыруға арналған лицензия көшірмесі;
қызметтің жекелеген түрімен айналысуға құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлеуді растайтын құжат;
комиссия шешімімен айқындалып, оның негізінде тауардың осы түрін лицензиялау енгізілген өзге де құжаттар.
Құжаттардың ұсынылған көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен расталуы тиіс не құжаттардың көшірмелері тігілуі және көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен расталуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе Орталық ұсынған нысан бойынша ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беруді қолхат негізінде Орталық қызметкері жүзеге асырады;
2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы Стандартпен бекітілген нысан бойынша өтініш;
электрондық өтінішке мыналар коса беріледі:
комиссия бекіткен, комиссия әзірлеген бағдарламалық қамтамасыз ету көмегімен құрылған нысандағы және өтеусіз негізде сыртқы сауда қызметінің қатысушыларына берілетін өтініштің электрондық көшірмесі. Сыртқы сауда қызметінің қатысушысы комиссия бекіткен форматқа қатаң сәйкестікте өтініштің электрондық көшірмесін қалыптастыратын меншік бағдарламалық қамтамасыз етуін пайдалана алады;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) көшірмесі, оған қосымшалар және (немесе толықтырулар) (бір жолғы лицензиялар үшін), сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
салық органында есепке қою туралы құжаттың көшірмесі;
егер қызметтің лицензияланған түрі оған қатысты Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағында лицензиялау енгізілген болса тауар айналымымен байланысты қызметтің мұндай түрін жүзеге асыруға арналған лицензия көшірмесі;
лицензиялық алымды «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда қызметтің жекелеген түрімен айналысуға құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлеуді растайтын құжат;
комиссия шешімімен айқындалып, оның негізінде тауардың осы түрін лицензиялау енгізілген өзге де құжаттар.
Құжаттардың ұсынылған көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен расталуы тиіс.
портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып өтінішті қабылдау туралы статус көрініс табады.
Орталықтың кіріктірілген ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдар мен шешімдер (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының № 1 диаграммасы) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-үрдіс – Орталықтың ақпараттық жүйесіне Орталық операторының мемлекеттік қызмет көрсету үшін логин мен құпия сөз (авторлану үрдісі) енгізуі;
2) 2-үрдіс – Орталық операторының осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және Орталық операторының көрсетілетін қызметті алушы деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша деректерді енгізуі (нотариалды куәландырылған сенімхат болған кезде, сенімхатты өзгеше куәландырған сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-үрдіс – ЭҮТШ арқылы заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ бірыңғай нотариалды ақпараттық жүйеге (бұдан әрі - БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілінің деректері туралы сұраным жолдау;
4) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЗТ МДБ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-да бар-жоғын тексеру;
5) 4-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЗТ МДБ-да, сенімхат деректерінің БНАЖ-да болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-үрдіс – Орталық операторының сұранымды қағаз нысанында құжаттардың бар-жоғы туралы белгілеу және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерден өткізу, оларды сұраным нысанына бекіту және мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыру бөлігінде толтыруы;
7) 6-үрдіс - ЭҮТШ арқылы Орталық операторы ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранымын) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға жіберу;

6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) направление запроса в согласующий государственный орган;
4) анализ ответов согласующего государственного органа;
5) электронный документ, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя.
В случае подачи заявления для оказания государственной услуги:
электронным способом – результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа.
3. Описание порядка взаимодействия
работников услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель, который регистрирует (в случае подачи запроса электронным способом), рассматривает и подготавливает проект решения;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления заявления на оказание государственной услуги, поступившего через портал/информационную систему государственной базы данных веб-портала «Е-лицензирование» (далее - ИС ГБД «Е-лицензирование») от услугополучателя;
2) рассмотрение ответственным исполнителем в течении двух рабочих дней на полноту представленных документов;
3) обработка в течении одиннадцати рабочих дней документов на соответствие законодательству;
4) подготовка в течении одного рабочего дня лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
5) подписание руководителем услугодателя в течении одного дня лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в центр и длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается в Центр;
Прием в Центре осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
Подтверждением принятия заявления является расписка, копия которой вручается услугополучателю с отметкой о дате приема документов указанного Центра и датой планируемой выдачи результата оказания государственной услуги.
2) длительность обработки запроса услугополучателя в Центре – не более 20 минут;
3) сроки отправки запроса услугополучателя из Центра к услугодателю – сразу после принятия документов;
4) Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в Центр:
заявление по форме, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 149 от 25 февраля 2014 года Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на импорт товаров, являющихся объектами разбирательства, на территорию Республики Казахстан без применения количественных ограничений» (далее – Стандарт);
копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ПШЭП);
копия внешнеторгового договора (контракта).
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя (для физического лица), о государственной регистрации юридического лица, о регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник Центра получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Переоформление лицензии осуществляется в соответствии со статьей 47 Закона Республики Казахстан «О лицензировании» с предоставлением следующих документов:
1) заявление о переоформлении;
2) копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя (для физического лица), о государственной регистрации юридического лица (для юридического лица), о регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя (для индивидуального предпринимателя), об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник Центра получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
При утере, порче лицензии услугополучатель имеет право на получение дубликата лицензии.
Если лицензия была выдана на бумажном носителе, услугополучатель вправе по заявлению перевести ее в электронный формат без получения дубликата.
Утерянные, испорченные бланки лицензии считаются недействительными со дня подачи услугополучателем письменного заявления услугодателю.
Услугодатель в течении двух рабочих дней со дня подачи заявления производит выдачу дубликатов лицензии с присвоением нового номера и надписью «Дубликат» в правом верхнем углу.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной Центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В Центре выдача документов услугополучателю осуществляется работником Центра на основании расписки;
2) на портал:
заявление по форме, указанной в Стандарте, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта).
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя (для физического лица), о государственной регистрации юридического лица (для юридического лица), о регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя (для индивидуального предпринимателя), об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает посредством портала из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Переоформление лицензии осуществляется в соответствии со статьей 47 Закона Республики Казахстан «О лицензировании» с предоставлением следующих документов:
1) заявление о переоформлении в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия платежного документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении, либо сведения об оплате лицензионного сбора, если оплата произведена через ПШЭП.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя (для физического лица), о государственной регистрации юридического лица (для юридического лица), о регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя (для индивидуального предпринимателя), об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает посредством портала из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личном кабинете» отображается статус о принятии заявления с указанием даты получения результата оказания государственной услуги.
Пошаговые действия и решения через интегрированную информационную систему Центра (диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных систем при оказании государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в информационной системе Центра логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод оператором Центра данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ПШЭП в государственной базе данных физических лиц (далее - ГБД ФЛ//государственной базе данных юридических лиц (далее - ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ПШЭП в ИС ГБД «Е-лицензирование»;

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің Сауда комитеті көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оны алмастыратын адам қол қоятын және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырылатын электрондық құжат нысанында немесе қатаң үлгідегі бланкіде жекелеген тауар түрлерін импорттауға берілетін рұқсат.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Лицензия электрондық нысанда беріледі. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз тасығышта алуға өтініш білдірген жағдайда, лицензия электрондық форматта рәсімделіп, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталады және оған көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оны алмастыратын адам қол қояды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті беруші қызметкерлерінің іс-қимылы тәртібінің
сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының қағаз немесе электрондық сұраным тәсілімен көрсетілетін қызметті берушіге өтініштің болуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – жауапты орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған өтінішті (бұдан әрі – өтініш) тіркеу – өтініш түскен күні.
Өтініш қағаз тасығышта түскен жағдайда жауапты орындаушы барлық алаңдарды толтыра отырып өтінішті порталға тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының жауапты орындаушыны таңдауы өтініш түскен күні;
3) жауапты орындаушының өтінішке қоса берілген құжаттарды осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 9-тармағының 4) тармақшасында көресетілген тізбеге сәйкес толықтығын қарау;
4) қажет болған жағдайда жауапты орындаушының келісуші мемлекеттік органға келісуге сұрау дайындауы;
5) келісуші мемлекеттік органға жолдау үшін көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюы не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы туралы уәжді жауабы;
6) келісуші мемлекеттік органның оң жауабы болған кезде тиісті лицензия дайындалады, теріс жауабы болған кезде - мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауабы;
7) көрсетілетін қызметті беруші басшысының лицензияға қол қоюы не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы туралы уәжді жауабы.

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом торговли Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан в форме электронного документа или на бланке строгого образца, который подписывается руководителем услугодателя либо лицом его замещающим, и заверяется печатью услугодателя.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя
Разрешение выдается в электронной форме. В случае обращения услугополучателя за получением разрешения на бумажном носителе разрешение оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя, поданного услугодателю способом бумажного или электронного запроса.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления на оказание государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей (далее – заявление) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя (далее – ответственный исполнитель) – в день поступления заявления.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, ответственным исполнителем производится регистрация заявления на портале с заполнением всех полей;
2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя в день поступления заявления;
3) рассмотрение и подготовление ответственным исполнителем в течении двух рабочих дней документов, прикрепленных к заявлению на полноту в соответствии с перечнем, указанном в пункте 9 настоящего Регламента государственной услуги; 4) в течении одного рабочего дня подписывается результат оказания государственной услуги.

6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) келісуші мемлекеттік органға сұраныс жолдау;
4) келісуші мемлекеттік органның жауаптарын талдау;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш:
электрондық тәсілмен берілген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында рәсімделеді;
қағаз тәсілімен берілген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында рәсімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады және мөрі басылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылы тәртібінің
сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) шешім жобасын тіркейтін (сұранымды электрондық немесе қағаз тәсілмен берген жағдайда), қарайтын және дайындайтын жауапты орындаушы;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып қызметкерлер арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан портал/«Е-лицензиялау» веб-порталы мемлекеттік деректер басасының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ) немесе қағаз тасығыш арқылы түскен мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтінішті түскен күні тіркеу;
2) он жұмыс күні ішінде келісуші мемлекеттік органның басшысы қол қойған келісу немесе келісуден бас тарту туралы жауап дайындау;
3) келісуші мемлекеттік органнан түскен жауапты үш жұмыс күні ішінде өңдеу және лицензия не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап дайындау;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының лицензияға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қоюы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде орталықпен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
9. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға жүгінеді;
Көрсетілетін қызметті алушы (не сенім хат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:

6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) электронный документ, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя.
В случае подачи заявления для оказания государственной услуги:
электронным способом – результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа;
бумажным способом – результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа, распечатывается, подписывается руководителем и заверяется печатью услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия
работников услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель, который регистрирует (в случае подачи запроса электронным или бумажным способом), рассматривает и подготавливает проект результата оказания государственной услуги;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления заявления на оказание государственной услуги, поступившего через портал/информационную систему государственной базы данных веб-портала «Е-лицензирование» (далее - ИС ГБД «Е-лицензирование») от услугоплучателя либо на бумажном носителе;
2) обработка в течении двух рабочих дней поступившего запроса и подготовка результата оказания государственной услуги;
4) подписание руководителем услугодателя в течении одного рабочего дня результата оказания государственной услуги.
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя.
Для оказания государственной услуги услугополучатель подает запрос на портал либо к услугодателю.
Документы, необходимые для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
беруші қызметкерлерінің іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының қағаз немесе электрондық сұраным тәсілімен көрсетілетін қызметті берушіге өтініштің болуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – жауапты орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған өтінішті (бұдан әрі – өтініш) тіркеу – өтініш түскен күні.
Өтініш қағаз тасығышта түскен жағдайда жауапты орындаушы барлық алаңдарды толтыра отырып өтінішті порталға тіркейді;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының жауапты орындаушыны таңдауы өтініш түскен күні;
3) жауапты орындаушының өтінішке қоса берілген құжаттарды осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 9-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген тізбеге сәйкес екі жұмыс күн мерзімінде толықтығын қарау, құжаттар толық емес жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы туралы жауабын дайындау;
4) жауапты орындаушы он бір жұмыс күн мерзімінде құжаттарды заңға сәйкес қарау;
5) жауапты орындаушы бір жұмыс күн мерзімінде лицензия дайындайды, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап дайындау;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бір жұмыс күн мерзімінде лицензияға қол қоюы не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы туралы уәжді жауапқа қол қоюы.
6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш:
электрондық тәсілмен берілген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында рәсімделеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
беруші қызметкерлерінің өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) шешім жобасын тіркейтін (сұранымды электрондық немесе қағаз тәсілмен берген жағдайда), қарайтын және дайындайтын жауапты орындаушы;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып қызметкерлер арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан портал/«Е-лицензиялау» веб-порталы мемлекеттік деректер базасының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ) немесе қағаз тасығыш арқылы түскен мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған өтінішті түскен күні тіркеу;
2) жауапты орындаушының өтінішке қоса берілген құжаттарды екі жұмыс күн мерзімінде толықтығын қарау, құжаттар толық емес жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы туралы жауабын дайындау;

2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя, поданного услугодателю способом электронного запроса.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация на оказание государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей (далее – заявление) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя (далее – ответственный исполнитель) - в день поступления заявления.
2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя в день поступления заявления;
3) рассмотрение ответственным исполнителем в течении двух рабочих дней документов, прикрепленных к заявлению на полноту в соответствии с перечнем, указанном в пункте 9 настоящего Регламента государственной услуги, в случае неполноты представленных документов: подготовка мотивированного ответа об отказе в рассмотрении заявления;
4) рассмотрение ответственным исполнителем в течении одиннадцати рабочих дней документов на соответствие законодательству;
5) подготовка ответственным исполнителем в течении одного рабочего дня лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
6) подписание руководителем услугодателя в течении одного рабочего дня лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) электронный документ, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя.
В случае подачи заявления для оказания государственной услуги:
электронным способом – результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа;
3. Описание порядка взаимодействия
работников услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель, который регистрирует, рассматривает и подготавливает проект решения;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления заявления на оказание государственной услуги, поступившего через портал от услугоплучателя;
2) проверка полноты представленных документов, в течении двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя, в случае представления не полного пакета документов, направляется мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;

3) жауапты орындаушы он бір жұмыс күн мерзімінде құжаттарды заңға сәйкес қарау;
4) жауапты орындаушы бір жұмыс күн мерзімінде лицензия дайындайды, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап дайындау;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бір жұмыс күн мерзімінде лицензияға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қоюы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде орталықпен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану
тәртібінің сипаттамасы
9. Орталыққа немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы Орталыққа немесе көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді;
Орталықта қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауына қарай портал арқылы электрондық кезекті «брондауға» болады.
Өтініштің қабылдануын растау осы Орталықтың немесе көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау күні туралы белгісі мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жоспарланатын беру күні бар көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыға берілетін қолхат болып табылады.
2) Орталықта көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы – 20 минуттан көп емес;
3) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін Орталықтан көрсетілетін қызметті берушіге жөнелту мерзімі - құжаттарды қабылдағаннан кейін бірден;
4) көрсетілетін қызметті алушы (не сенім хат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін Орталыққа:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 25 ақпандағы № 149 қаулысымен бекітілген «Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензия төлнұсқасын беру» мемлекеттік қызметінің стандарты (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетілген бойынша өтініш;
салық органында есепке қою туралы құжаттың көшірмесі;
егер қызметтің лицензияланған түрі оған қатысты Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағында лицензиялау енгізілген болса тауар айналымымен байланысты қызметтің мұндай түрін жүзеге асыруға арналған лицензия көшірмесі;
қызметтің жекелеген түрімен айналысуға құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлеуді растайтын құжат;
комиссия шешімімен айқындалып, оның негізінде тауардың осы түрін лицензиялау енгізілген өзге де құжаттар.
Құжаттардың ұсынылған көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен расталуы тиіс не құжаттардың көшірмелері тігілуі және көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен расталуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе Орталық ұсынған нысан бойынша ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Орталықта көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беруді қолхат негізінде Орталық қызметкері жүзеге асырады;
2) порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы Стандартпен бекітілген нысан бойынша өтініш;
лицензиялық алымды «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда қызметтің жекелеген түрімен айналысуға құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлеуді растайтын құжат;
комиссия шешімімен айқындалып, оның негізінде тауардың осы түрін лицензиялау енгізілген өзге де құжаттар.
Құжаттардың ұсынылған көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен расталуы тиіс.
портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінде» мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып өтінішті қабылдау туралы статус көрініс табады.
Орталықтың кіріктірілген ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдар мен шешімдер (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының № 1 диаграммасы) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-үрдіс – Орталықтың ақпараттық жүйесіне Орталық операторының мемлекеттік қызмет көрсету үшін логин мен құпия сөз (авторлану үрдісі) енгізуі;
2) 2-үрдіс – Орталық операторының осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және Орталық операторының көрсетілетін қызметті алушы деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша деректерді енгізуі (нотариалды куәландырылған сенімхат болған кезде, сенімхатты өзгеше куәландырған сенімхат деректері толтырылмайды);

3) рассмотрение в течении одиннадцати рабочих дней документов на соответствие законодательству;
4) подготовка в течении одного рабочего дня лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
5) подписание руководителем услугодателя в течении одного рабочего дня лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Центр и длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается в Центр;
Прием в Центр осуществляется в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
Подтверждением принятия заявления является расписка, копия которой вручается услугополучателю с отметкой о дате приема документов указанного Центра или услугодателем и датой планируемой выдачи результата оказания государственной услуги.
2) длительность обработки запроса услугополучателя в Центре – не более 20 минут;
3) сроки отправки запроса услугополучателя из Центра к услугодателю – сразу после принятия документов;
4) Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в Центр:
заявление по форме, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 149 от 25 февраля 2014 года Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж» (далее – Стандарт);
копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ПШЭП);
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям к деятельности биржевых дилеров, указанная в Стандарте.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник Центра получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Если лицензия была выдана на бумажном носителе, услугополучатель вправе по заявлению перевести ее в электронный формат.
Переоформление лицензии осуществляется в соответствии со статьей 47 Закона Республики Казахстан «О лицензировании» с представлением следующих документов:
1) заявление о переоформлении;
2) копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник Центра получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной Центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В Центре выдача документов услугополучателю осуществляется работником Центра на основании расписки;
2) на портал:
заявление по форме, указанной в Стандарте, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия платежного документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, либо сведения об оплате лицензионного сбора, если оплата произведена через ПШЭП;
электронная форма сведений о соответствии квалификационным требованиям к деятельности биржевых дилеров, указанная в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает посредством портала из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Если лицензия была выдана на бумажном носителе, услугополучатель вправе по заявлению перевести ее в электронный формат.
Переоформление лицензии осуществляется в соответствии со статьей 47 Закона Республики Казахстан «О лицензировании» с представлением следующих документов:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия платежного документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении, либо сведения об оплате лицензионного сбора, если оплата произведена через ПШЭП.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает посредством портала из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личном кабинете» отображается статус о принятии заявления с указанием даты получения результата оказания государственной услуги.
Пошаговые действия и решения через интегрированную информационную систему Центра (диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных систем при оказании государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в информационной системе Центра логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);