Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану есебінен өндірілетін электр энергиясына тарифтерді салыстырып талдау үшін мемлекеттер тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 16 мамырдағы № 188-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 27 мамырда № 9471 тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 27 наурыздағы № 271 қаулысымен бекітілген Тіркелген тарифтерді айқындау қағидаларының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану есебінен өндірілетін электр энергиясына тарифтерді салыстырып талдау үшін мемлекеттер тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Жаңартылатын энергия көздері департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауына жіберуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Н. Қаппаров
Қоршаған орта және су
ресурстары министрінің
2014 жылғы 16 мамырдағы
№ 188-ө бұйрығына
қосымша
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану есебінен өндірілетін
электр энергиясына тарифтерді салыстырып талдау үшін
мемлекеттер тізбесі
Жел электр станциялары
Күн энергиясын фото электрлік өзгертуші
Кіші су электр станциялары
Биогаз қондырғылары
1
Дания
Дания
Дания
Дания
2
Германия
Германия
Германия
Германия
3
Италия
Италия
Италия
Италия
4
Нидерланды
Испания
Нидерланды
Нидерланды
5
Испания
Түркия
Испания
Испания
6
Болгария
Украина
Болгария
Болгария
7
Түркия
Индия
Түркия
Түркия
8
Украина
ОАР
Украина
Украина
9
Қытай
Ұлыбритания
Индия
Индия
10
Индия
АҚШ (Гавайи, Калифорния, Нью-Йорк, Орегон, Вермонт)
ОАР
ОАР
11
ОАР
Бельгия
Ұлыбритания
Ұлыбритания
12
Ұлыбритания
Қытай
АҚШ (Гавайи, Нью-Йорк)
АҚШ (Нью-Йорк)
13
АҚШ (Гавайи, Нью-Йорк, Вермонт)
Болгария
Бельгия
Бельгия
14
Бельгия
Бразилия
Бразилия
Бразилия
15
Бразилия
16
Финляндия

Об определении перечня государств для проведения сравнительного анализа тарифов на электрическую энергию, произведенную за счет использования возобновляемых источников энергии
Приказ Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 188-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 мая 2014 года № 9471
В соответствии с пунктом 7 Правил определения фиксированных тарифов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2014 года № 271, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить перечень государств для проведения сравнительного анализа тарифов на электрическую энергию, произведенную за счет использования возобновляемых источников энергии, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по возобновляемым источникам энергии Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Н. Каппаров
Приложение
к приказу Министра
окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 16 мая 2014 года № 188-Ө
Перечень государств
для проведения сравнительного анализа тарифов
на электрическую энергию, произведенную за счет
использования возобновляемых источников энергии
Ветровые
электростанции
Фотоэлектрические
преобразователи
солнечной энергии
Малые
гидроэлектростанции
Биогазовые
установки
1
Дания
Дания
Дания
Дания
2
Германия
Германия
Германия
Германия
3
Италия
Италия
Италия
Италия
4
Нидерланды
Испания
Нидерланды
Нидерланды
5
Испания
Турция
Испания
Испания
6
Болгария
Украна
Болгария
Болгария
7
Турция
Индия
Турция
Турция
8
Украина
ЮАР
Украина
Украина
9
Китай
Великобритания
Индия
Индия
10
Индия
США (Гавайи,
Калифорния,
Нью-Йорк, Орегон,
Вермонт)
ЮАР
ЮАР
11
ЮАР
Бельгия
Великобритания
Великобритания
12
Великобритания
Китай
США
(Гавайи, Нью-Йорк)
США
(Нью-Йорк)
13
США (Гавайи,
Нью-Йорк,
Вермонт)
Болгария
Бельгия
Бельгия
14
Бельгия
Бразилия
Бразилия
Бразилия
15
Бразилия
16
Финляндия