Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлiк құралдарының (шетелдiктердi қоса алғанда) жүрiп өтуі үшін арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 25 сәуірдегі № 276 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 30 сәуірдегі № 198 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 9 маусымда № 9489 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 672 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 739 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.05.2015 № 672 және ҚР Қаржы министрінің 31.12.2015 № 739 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса берiлiп отырған "Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлік құралдарының (шетелдiктердi қоса алғанда) жүріп өтуіне арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлік құралдарының (шетелдiктердi қоса алғанда) жүріп өтуіне арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 819 бұйрығының күші жойылған деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8144 болып тіркелген, 2013 жылғы 5 маусымда № 141 (28080) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында, оның ішінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында ресми жариялануын және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
3) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға көшірмесін жіберуді қамтамасыз етсін;

Об утверждении Регламента государственной услуги "Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных транспортных средств (включая иностранные) по территории Республики Казахстан
Совместный приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 25 апреля 2014 года № 276 и Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2014 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 июня 2014 года № 9489. Утратил силу совместным приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 672 и Министра финансов Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 739
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.05.2015 № 672 и Министра финансов РК от 31.12.2015 № 739 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент государственной услуги «Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных транспортных средств (включая иностранные) по территории Республики Казахстан».
2. Признать утратившим силу приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 819 «Об утверждении регламента государственной услуги «Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и крупногабаритных транспортных средств (включая иностранные) по территории Республики Казахстан» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8144, опубликованный 5 июня 2013 года в газете «Казахстанская правда» № 190-191 (27464-27465).
3. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и размещение его на интранет-портале государственных органов;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление копии на официальное опубликование в информационно-правовую систему «Әділет» республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан»;

4) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін 5 жұмыс күні ішінде мемлекеттік тіркеу және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жіберу туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
5. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитетінің төрағасы Ә.А. Асавбаевқа және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің төрағасы Ғ.К. Әмринге жүктелсін.
6. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрі
_____________ Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Қаржы вице-министрі
_____________ Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2014 жылғы 25 сәуірдегі № 276
және Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 30 сәуірдегі № 198
бірлескен бұйрығымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының аумағы арқылы
ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлiк құралдарының
(шетелдiктердi қоса алғанда) жүрiп өтуі үшін арнайы рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлiк құралдарының (шетелдiктердi қоса алғанда) жүрiп өтуіне арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-11-бабы негізінде, сондай-ақ "Автокөлік саласында көрсетілетін мемлекеттік қызмет мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысымен бекітілген, "Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлiк құралдарының (шетелдiктердi қоса алғанда) жүрiп өтуіне арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрілігі Көлiктiк бақылау комитетiнiң аумақтық органдарымен (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші 1) және Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттеріндегі кеден органдары (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші 2) көрсетеді.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау:

4) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на Председателя Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Асавбаева А.А. и Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Амрина Г.К.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
_____________ Ж. Касымбек
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов
Утвержден
совместным приказом
Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 25 апреля 2014 года № 276
и Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 апреля 2014 года № 198
Регламент государственной услуги
«Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или)
крупногабаритных транспортных средств (включая иностранные)
по территории Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных транспортных средств (включая иностранные) по территории Республики Казахстан» (далее – государственная услуга) оказывается на основании статьи 19-11 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года «Об автомобильном транспорте», а также согласно стандарту государственной услуги «Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных транспортных средств (включая иностранные) по территории Республики Казахстан», утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 «О вопросах оказания государственной услуг в сфере автомобильного транспорта», территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – услугодатель 1) и таможенными органами в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза (далее – услугодатель 2).
2. Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется:

1) отандық көрсетілетін қызметті алушы үшін:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны арқылы (бұдан әрі – ХҚО);
көрсетілетін қызметті беруші 2 арқылы;
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2) шетелдік көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі үшін көрсетілетін қызметті беруші 1 және 2 арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) отандық көрсетілетін қызметті алушы үшін:
ХҚО арқылы;
көрсетілетін қызметті беруші 2 арқылы;
2) шетелдік көрсетілетін қызметті алушы үшін көрсетілетін қызметті беруші 1 және 2 арқылы жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлiк құралдарының жүрiп өтуіне арнайы рұқсат (бұдан әрі – арнайы рұқсат) және оған бақылау талоны қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша ресімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің белгіленген нысандағы өтінішті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушының өтініші) алуы болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші 1 жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті беруші 1 кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініші келіп түскеннен кейін бір сағат ішінде оны тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші 1 басшысының немесе оны ауыстыратын тұлғаның қарастыруына береді;
көрсетілетін қызметті беруші 1 басшысы немесе оны ауыстыратын тұлға бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады және көрсетілетін қызметті беруші 1 автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына береді;
көрсетілетін қызметті беруші 1 автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады және көрсетілетін қызметті беруші 1 автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына береді;
көрсетілетін қызмет беруші 1 автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы:
бес жұмыс күні ішінде, ал тасымалдау бағытын келісу қажет болмаған жағдайларда – бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады және белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
iрi көлемді және (немесе) ауыр салмақты отандық және шетелдiк автокөлiк құралдарының Қазақстан Республикасының аумағымен жүруге алым сомасын көрсете отырып мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) ресімдейді және оны ақпараттық жүйе арқылы ХҚО-ға жолдайды немесе шетелдік көрсетілетін қызметті алушыға береді;
көрсетілетін қызметті алушымен алым сомасы республикалық бюджетке төленгені расталғаннан кейін бір жұмыс күн ішінде арнайы рұқсатты және оған бақылау талонын ресімдейді және оларды көрсетілетін қызметті беруші 1 басшысының немесе оны ауыстыратын тұлғаның қол қоюына жолдайды;
көрсетілетін қызметті беруші 1 басшысы немесе оны ауыстыратын тұлға бір сағат ішінде арнайы рұқсатқа қол қойып, оны және оған бақылау талонын көрсетілетін қызметті беруші 1 кеңсесіне жолдайды;

1) для отечественного услугополучателя через:
Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
услугодателя 2;
веб-портал «электронного правительства» (далее – Портал);
2) для иностранного услугополучателя либо его представителя через услугодателей 1 и 2.
3. Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется:
1) для отечественного услугополучателя через:
ЦОН;
услугодателя 2;
2) для иностранного услугополучателя через услугодателей 1 и 2.
4. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5. Результат оказания государственной услуги – специальное разрешение на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных транспортных средств по территории Республики Казахстан (далее – специальное разрешение) и контрольный талон к нему в бумажном виде.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателей в процессе оказания
государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления установленной формы (далее – заявление услугополучателя).
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) при обращении к услугодателю 1:
сотрудник канцелярии услугодателя 1 в течение одного часа после поступления заявления услугополучателя, проводит его регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя 1 либо лицу его замещающему;
руководитель услугодателя 1 либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает заявление услугополучателя и передает руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя 1;
руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя 1 в течение одного часа рассматривает заявление услугополучателя и передает специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя 1;
специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя 1:
в течение пяти рабочих дней, а в случаях, когда не требуется согласование маршрута перевозки – в течение одного рабочего дня рассматривает заявление услугополучателя и проверяет на соответствие установленным требованиям;
оформляет уведомление о выдаче результата оказания государственной услуги с указанием суммы сбора за проезд отечественных и иностранных крупногабаритных и (или) тяжеловесных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан (далее – уведомление) и направляет его в ЦОН посредством информационной системы либо выдает иностранному услугополучателю;
в течение одного рабочего дня после подтверждения услугополучателем уплаты суммы сбора в республиканский бюджет, оформляет специальное разрешение и контрольный талон к нему и направляет их на подписание руководителю услугодателя 1 либо лицу его замещающему;
руководитель услугодателя 1 либо лицо его замещающее в течение одного часа подписывает специальное разрешение и направляет его и контрольный талон к нему в канцелярию услугодателя 1;

көрсетілетін қызметті беруші 1 кеңсе қызметкері қызмет көрсету нәтижесі түскеннен кейін бір сағат ішінде оны курьер арқылы ХҚО-ға жолдайды немесе 10 минут ішінде шетелдік қызмет алушыға немесе оның өкіліне береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші 2 жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті беруші 2 кеңсе қызметкері немесе құжаттарды қабылдауды жүзеге асырушы лауазымды тұлға (бұдан әрі – лауазымды тұлға) құжаттар түскен сәттен бастап бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші 2 басшысына немесе оны ауыстыратын тұлғаның қарастыруына береді;
көрсетілетін қызметті беруші 2 басшысы немесе оны ауыстыратын тұлға бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады және көрсетілетін қызметті беруші 2 арнайы рұқсаттың және оған бақылау талонының ресімделуін жүзеге асырушы уәкілетті тұлғасына (бұдан әрі – уәкілетті тұлға) береді;
көрсетілетін қызметті беруші 2 уәкілетті тұлғасы:
бес жұмыс күні ішінде, ал тасымалдау бағытын келісу қажет болмаған жағдайларда бір жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады және белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
бір сағат ішінде хабарламаны ресімдейді және оны көрсетілетін қызметті алушыға немесе оның өкіліне береді;
көрсетілетін қызметті алушымен алым сомасы республикалық бюджетке төленгені расталғаннан кейін бір жұмыс күн ішінде арнайы рұқсатты және оған бақылау талонын ресімдейді және оларды көрсетілетін қызметті беруші 2 басшысының немесе оны ауыстыратын тұлғаның қол қоюына жолдайды;
көрсетілетін қызметті беруші 2 басшысы немесе оны ауыстыратын тұлға бір сағат ішінде арнайы рұқсатқа қол қояды және оны және оған бақылау талонын көрсетілетін қызметті беруші 2 кеңсе қызметкеріне немесе лауазымды тұлғаға жолдайды;
көрсетілетін қызметті беруші 2 кеңсе қызметкері немесе лауазымды тұлға қызмет көрсету нәтижесі түскеннен кейін 10 минут ішінде оны көрсетілетін қызметті алушыға немесе оның өкіліне береді.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі мынадай рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті беруші 1 жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті беруші 1 кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеу және оны көрсетілетін қызметті беруші 1 басшысына немесе оны ауыстыратын тұлғаға беру;
көрсетілетін қызметті беруші 1 басшысының немесе оның орынбасарының бұрыштамасы;
көрсетілетін қызметті беруші 1 автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімі басшысының бұрыштамасы;
хабарламаны ресімдеу және оны ақпараттық жүйе арқылы ХҚО-ға жолдау немесе шетелдік қызмет алушыға не оның өкіліне беру;
алым сомасын төлегені туралы төлем құжатын қабылдау;
арнайы рұқсатты және оған бақылау талонын ресімдеу және оларды көрсетілетін қызметті беруші 1 басшысының немесе оны ауыстыратын тұлғаның қол қоюына беру;
көрсетілетін қызметті беруші 1 кеңсесіне қызмет көрсету нәтижесін беру;
мемлекеттік қызмет нәтижесін курьер арқылы ХҚО-ға жолдау немесе оны шетелдік көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне беру;

сотрудник канцелярии услугодателя 1 в течение одного часа после поступления результата оказания государственной услуги направляет его в ЦОН через курьера либо в течение 10 минут выдает иностранному услугополучателю либо его представителю;
2) при обращении к услугодателю 2:
сотрудник канцелярии либо должностное лицо, осуществляющее прием документов (далее – должностное лицо) услугодателя 2 в течение одного часа с момента поступления документов проводит регистрацию заявления услугополучателя и передает на рассмотрение руководителю услугодателя 2 либо лицу его замещающего;
руководитель услугодателя 2 либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает заявление услугополучателя и передает его уполномоченному лицу услугодателя 2, осуществляющее оформление специального разрешения и контрольного талона к нему (далее – уполномоченное лицо);
уполномоченное лицо услугодателя 2:
в течение пяти рабочих дней, а в случаях, когда не требуется согласование маршрута перевозки – в течение одного рабочего дня рассматривает заявление услугополучателя и проверяет на соответствие установленным требованиям;
в течение одного часа оформляет уведомление и выдает его услугополучателю либо его представителю;
в течение одного рабочего дня после подтверждения услугополучателем уплаты суммы сбора в республиканский бюджет, оформляет специальное разрешение и контрольный талон к нему и направляет их на подписание руководителю услугодателя 2 либо лицу его замещающего;
руководитель услугодателя 2 либо лицо его замещающее в течение одного часа подписывает специальное разрешение и направляет его и контрольный талон к нему в канцелярию либо должностному лицу услугодателя 2;
сотрудник канцелярии либо должностное лицо услугодателя 2 в течение 10 минут после поступления результата оказания государственной услуги выдает его услугополучателю либо его представителю.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) при обращении к услугодателю 1:
регистрация заявления услугополучателя в канцелярии услугодателя 1 и передача его руководителю услугодателя 1 либо лицу его замещающему;
резолюция руководителя услугодателя 1 либо лица его замещающего;
резолюция руководителя отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя 1;
оформление уведомления и направление его в ЦОН посредством информационной системы или передача иностранному услугополучателю либо его представителю;
прием платежного документа об уплате суммы сбора;
оформление специального разрешения и контрольного талона к нему и передача их на подписание руководителю услугодателя 1 либо лицу его замещающему;
передача результата оказания государственной услуги в канцелярию услугодателя 1;
передача результата оказания государственной услуги в ЦОН через курьера или его выдача иностранному услугополучателю либо его представителю;

2) көрсетілетін қызметті беруші 2 жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті беруші 2 кеңсесінде немесе лауазымды тұлғамен көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеу және көрсетілетін қызметті беруші 2 басшысының немесе оны ауыстыратын тұлғаның қарастыруына беру;
көрсетілетін қызметті беруші 2 басшысының немесе оны ауыстыратын тұлғаның бұрыштамасы;
хабарламаны ресімдеу және көрсетілетін қызметті алушыға немесе оның өкіліне беру;
алым сомасын төлегені туралы төлем құжатын қабылдау;
арнайы рұқсатты және оған бақылау талонын ресімдеу және оларды көрсетілетін қызметті беруші 2 басшысының немесе оны ауыстыратын тұлғаның қол қоюына беру;
мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға немесе оның өкіліне беру.
3. Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші 1 жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті беруші 1 кеңсе қызметкері;
көрсетілетін қызметті беруші 1 басшысы немесе оны ауыстыратын тұлға;
көрсетілетін қызметті беруші 1 автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы;
көрсетілетін қызметті беруші 1 автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті беруші 2 жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті беруші 2 кеңсе қызметкері немесе лауазымды тұлға;
көрсетілетін қызметті беруші 2 басшысы немесе оны ауыстыратын тұлға;
көрсетілетін қызметті беруші 2 уәкілетті тұлғасы.
10. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдарының) дәйектілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші 1 жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті беруші 1 кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініші келіп түскеннен кейін бір сағат ішінде оны тіркейді және көрсетілетін қызметті беруші 1 басшысының немесе оны ауыстыратын тұлғаның қарастыруына береді;
көрсетілетін қызметті беруші 1 басшысы немесе оны ауыстыратын тұлға бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады және көрсетілетін қызметті беруші 1 автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына береді;
көрсетілетін қызметті беруші 1 автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады және көрсетілетін қызметті беруші 1 автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына береді;
көрсетілетін қызмет беруші 1 автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы:
бес жұмыс күні ішінде, ал тасымалдау бағытын келісу қажет болмаған жағдайларда – бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастырады және белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
iрi көлемді және (немесе) ауыр салмақты отандық және шетелдік автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағымен жүруге алым сомасын көрсете отырып мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) ресімдейді және оны ақпараттық жүйе арқылы ХҚО-ға жолдайды немесе шетелдік көрсетілетін қызметті алушыға береді;
көрсетілетін қызметті алушымен алым сомасы республикалық бюджетке төленгені расталғаннан кейін бір жұмыс күн ішінде арнайы рұқсатты және оған бақылау талонын ресімдейді және оларды көрсетілетін қызметті беруші 1 басшысының немесе оны ауыстыратын тұлғаның қол қоюына жолдайды;
көрсетілетін қызметті беруші 1 басшысы немесе оны ауыстыратын тұлға бір сағат ішінде арнайы рұқсатқа қол қойып, оны және оған бақылау талонын көрсетілетін қызметті беруші 1 кеңсесіне жолдайды;

2) при обращении к услугодателю 2:
регистрация заявления услугополучателя в канцелярии услугодателя 2 либо должностным лицом услугодателя 2 и передача руководителю услугодателя 2 либо лицу его замещающему;
резолюция руководителя услугодателя 2 либо лица его замещающего;
оформление уведомления и передача услугополучателю либо его представителю;
прием платежного документа об уплате суммы сбора;
оформление специального разрешения и контрольного талона к нему и передача их на подписание руководителю услугодателя 2 либо лицу его замещающему;
выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю либо его представителю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) при обращении к услугодателю 1:
сотрудник канцелярии услугодателя 1;
руководитель услугодателя 1 либо лицо его замещающее;
руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя 1;
специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя 1;
2) при обращении к услугодателю 2:
сотрудник канцелярии либо должностное лицо услугодателя 2;
уполномоченное лицо услугодателя 2;
руководитель услугодателя 2 либо лицо его замещающее.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
1) при обращении к услугодателю 1:
сотрудник канцелярии услугодателя 1 в течение одного часа после поступления заявления услугополучателя, проводит его регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя 1 либо лицу его замещающему;
руководитель услугодателя 1 либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает заявление услугополучателя и передает руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя 1;
руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя 1 в течение одного часа рассматривает заявление услугополучателя и передает специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя 1;
специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя 1:
в течение пяти рабочих дней, а в случаях, когда не требуется согласование маршрута перевозки – в течение одного рабочего дня рассматривает заявление услугополучателя и проверяет на соответствие установленным требованиям;
оформляет уведомление о выдаче результата оказания государственной услуги с указанием суммы сбора за проезд отечественных и иностранных крупногабаритных и (или) тяжеловесных автотранспортных средств по территории Республики Казахстан (далее – уведомление) и направляет его в ЦОН посредством информационной системы либо выдает иностранному услугополучателю;
в течение одного рабочего дня после подтверждения услугополучателем уплаты суммы сбора в республиканский бюджет, оформляет специальное разрешение и контрольный талон к нему и направляет их на подписание руководителю услугодателя 1 либо лицу его замещающему;
руководитель услугодателя 1 либо лицо его замещающее в течение одного часа подписывает специальное разрешение и направляет его и контрольный талон к нему в канцелярию услугодателя 1;

12. ХҚО жүгінудің тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
ХҚО қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға ХҚО қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған ақпараттық жүйе арқылы электрондық құжат нысанындағы құжаттардың көшірмесін жолдайды.
13. Құжаттар пакетін ХҚО тапсыру үшін кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
14. Мемлекеттік қызмет алу үшін көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) ХҚО-ға жүгіну кезінде қажетті құжаттардың тізбесі:
1) белгіленген нысандағы өтініш;
2) алым сомасы республикалық бюджетке төленгенін растайтын төлем құжаты.
15. ХҚО-ға құжаттарды тапсырған кезде ХҚО-ның қызметкері отандық көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:
1) құжаттың нөмірі және қабылданған күнін;
2) сұрау салынған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң атауын;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауларын;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орнын;
5) құжатты қабылдаған жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің атын (бар болған кезде);
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) – жеке тұлғалар үшін; немесе атауы – заңды тұлғалар үшін, байланыс деректерін көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді;
16. Мемлекеттік қызметті ХҚО арқылы нәтижесін алу процесінің сипаты, оның ұзақтығы:
ХҚО қызметкері орындалған құжаттар түскеннен кейін 15 минут ішінде Сканер штрихкодтың көмегімен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін қабылдауды жүзеге асырады;
көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап 15 минут ішінде көрсетілетін қызмет алушыға немесе оның өкіліне мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
17. Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді ХҚО қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті тұлғаларының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің ақпараттық мониторинг жүргізу жүйесі арқылы алады.
18. ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы "Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлік құралдарының (шетелдiктердi қоса алғанда) жүріп өтуіне арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада көрсетілген.

12. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
работник ЦОН в течении 15 минут производит регистрацию заявления услугополучателя и направляет услугодателю 1 в форме электронных копий документов посредством информационной системы, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника ЦОН.
13. Максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в ЦОН – 15 минут.
Максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН – 15 минут.
14. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ЦОН:
1) заявление установленной формы;
2) платежный документ, подтверждающий уплату суммы сбора в республиканский бюджет.
15. При сдаче документов в ЦОН, работник ЦОН выдает отечественному услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документа;
2) наименование запрашиваемой государственной услуги;
3) названия и количества приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества (при его наличии) ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (при его наличии) – для физических лиц или наименование – для юридических лиц, контактных данных услугополучателя.
16. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
работник ЦОН в течение 15 минут после поступления исполненных документов осуществляет прием результата оказания государственной услуги при помощи Сканера штрихкода;
с момента обращения услугополучателя в течение 15 минут выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю либо его представителю.
17. Сведения о документе, удостоверяющим личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах сотрудник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем посредством информационной системы мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
18. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ЦОН, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту государственной услуги «Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных транспортных средств (включая иностранные) по территории Республики Казахстан».

19. ХҚО-да құжаттарды қабылдау "электрондық" кезек тәртiбiмен, жеделдетіп қызмет көрсетусiз операциялық залда жүзеге асырылады, Портал арқылы электрондық кезекті броньдау мүмкіндігі бар.
20. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібін және рәсімдерінің (іс-қимылдардың) дәйектілігін сипаттау:
портал арқылы электрондық сұрау салу кезінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күнін көрсету арқылы мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
21. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхаттың, онда көрсетілген мерзімде (мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру туралы хабарламаны алғаннан кейін) жеке өзі келген және жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған кезде, тауарлық-материалдық құндылықтарды алуға арналған белгіленген нысандағы сенімхатының және "электронды үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеуді қоспағанда, төлем құжатының негізінде жүзеге асырылады.
22. Портал арқылы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы "Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) iрi көлемді көлiк құралдарының (шетелдiктердi қоса алғанда) жүрiп өтуіне арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымшада көрсетілген.
"Қазақстан Республикасының аумағы
арқылы ауыр салмақты және (немесе)
iрi көлемді көлiк құралдарының
(шетелдiктердi қоса алғанда) жүрiп
өтуі үшін арнайы рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші 1 құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл блок-схемасы
"Қазақстан Республикасының аумағы
арқылы ауыр салмақты және (немесе)
iрi көлемді көлiк құралдарының
(шетелдiктердi қоса алғанда) жүрiп
өтуі үшін арнайы рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші 2 құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл блок-схемасы
"Қазақстан Республикасының аумағы
арқылы ауыр салмақты және (немесе)
iрi көлемді көлiк құралдарының
(шетелдiктердi қоса алғанда) жүрiп
өтуі үшін арнайы рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:
"Қазақстан Республикасының аумағы
арқылы ауыр салмақты және (немесе)
iрi көлемді көлiк құралдарының
(шетелдiктердi қоса алғанда) жүрiп
өтуі үшін арнайы рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Портал арқылы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
Шартты белгілер:

19. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством Портала.
20. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через Портал:
1) подача электронного запроса посредством Портала с приложением электронных копий документов (в формате «pdf»), удостоверенных ЭЦП услугополучателя;
2) после поступления электронного запроса услугополучателя последовательность процедур (действий) услугодателя при оказании государственных услуг через Портал осуществляется согласно пункту 7 настоящего Регламента.
При подаче электронного запроса посредством портала в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса на получение государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
21. Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, указанный в ней срок (после получения уведомления о выдаче результата оказания государственной услуги), при личном посещении и по предъявлению документа, удостоверяющего личность, доверенности на получение товароматериальных ценностей установленной формы и платежного документа об уплате суммы сбора, за исключением случаев уплаты через платежный шлюз «электронного правительства».
21. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Портал приведена в приложении 4 к настоящему Регламенту государственной услуги «Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных транспортных средств (включая иностранные) по территории Республики Казахстан».
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача специального разрешения на
проезд тяжеловесных и (или)
крупногабаритных транспортных средств
(включая иностранные) по территории
Республики Казахстан»
Блок-схема взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя 1
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача специального разрешения на
проезд тяжеловесных и (или)
крупногабаритных транспортных средств
(включая иностранные) по территории
Республики Казахстан»
Блок-схема взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя 2
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача специального разрешения на
проезд тяжеловесных и (или)
крупногабаритных транспортных средств
(включая иностранные) по территории
Республики Казахстан»
Диаграмма функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача специального разрешения на
проезд тяжеловесных и (или)
крупногабаритных транспортных средств
(включая иностранные) по территории
Республики Казахстан»
Диаграмма функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной услуги через Портал
Условные обозначения: