Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2010 жылғы 8 ақпандағы № 40 "Сырттай, кешкі және экстернат нысанында білім алуға жол берілмейтін кәсіптер мен мамандықтардың тізбесін және Жоғары білім беретін білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру нұсқаулығын бекіту туралы" бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Ресубликасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 26 мамырдағы № 173 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрілінде 2014 жылы 11 маусымда № 9496 тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2010 жылғы 8 ақпандағы № 40 «Сырттай, кешкі және экстернат нысанында білім алуға жол берілмейтін кәсіптер мен мамандықтардың тізбесін және Жоғары білім беретін білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру нұсқаулығын бекіту туралы» бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6111 болып тіркелген, 2010 жылғы 12 шілдедегі № 11 Қазақстан Республикасы мемлекеттік атқарушы органдарының және басқа орталық мемлекеттік органдардың басылымында жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сырттай, кешкі және экстернат нысанында білім алуға жол берілмейтін кәсіптер мен мамандықтардың тізбесінде:
«3. Оқытудың сырттай нысанында жалпы орта білім беру базасында жол берілмейтін жоғары білім беру мамандықтары» бөлімде:
«2. Құқық» деген бөлімшеде:
«
5В030300
Құқық қорғау қызметі
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
5В030300
Құқық қорғау қызметі (құқық қорғау органдарына ведомстволық бағынысты жоғары оқу орындарынан басқа)
».
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім, халықаралық ынтымақтастық департаменті (Ж.Қ. Шаймарданов):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркеуден өткеннен кейiн бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр Т.О.Балықбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          А. Сәрінжіпов

О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 февраля 2010 года № 40 "Об утверждении Перечня профессий и специальностей, получение которых в заочной, вечерней формах и в форме экстерната не допускается и Инструкции по выдаче разрешения на обучение в форме экстерната в организациях образования, дающих высшее образование"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2014 года № 173. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2014 года № 9496
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 8 февраля 2010 года № 40 «Об утверждении Перечня профессий и специальностей, получение которых в заочной, вечерней формах и в форме экстерната не допускается и Инструкции по выдаче разрешения на обучение в форме экстерната в организациях образования, дающих высшее образование» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6111, опубликованный от 12 июля 2010 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан) следующее изменение:
в Перечне профессий и специальностей, получение которых в заочной, вечерней формах и в форме экстерната не допускается, утвержденных указанным приказом:
в разделе «3. Специальности высшего образования, получение которых по заочной форме обучения на базе среднего общего образования не допускается»:
в подразделе«2. Право» строку:
«
5В030300
Правоохранительная деятельность
»
изложить в следующей редакции:
«
5В030300
Правоохранительная деятельность (за исключением высших учебных заведений, подведомственных правоохранительным органам)
».
2. Департаменту высшего, послевузовского образования и международного сотрудничества (Шаймарданов Ж.К.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Балыкбаева Т.О.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Саринжипов