Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 16 мамырдағы № 139/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 17 маусымда № 9523 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 355 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.04.2015 № 355 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) «Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) «Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес.
2. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті (Б.Ә. Смағұлов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның «Әділет» ақпараттық құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің бірінші орынбасары Қ.А. Өскенбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2014 жылғы 16 мамырдағы
№ 139/НҚ бұйрығына
1-қосымша
«Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметтер стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес, Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитетінің «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен, оның жергілікті жердегі филиалдары және аудандық бөлімшелерімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) көрсетіледі.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Приказ Министра регионального развития Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 139/ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2014 года № 9523. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 355
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 24.04.2015 № 355 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Регламент государственной услуги «Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка» согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету по управлению земельными ресурсами Министерства регионального развития Республики Казахстан (Смагулов Б.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в официальных средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя министра регионального развития Республики Казахстан Ускенбаева К.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра регионального
развития Республики Казахстан
от 16 мая 2014 года № 139/ОД
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право
частной собственности на земельный участок»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» (далее – государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием «Научно-производственный центр земельного кадастра» Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства регионального развития Республики Казахстан, его филиалами и районными отделениями на местах (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственных услуг «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее – Стандарт).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (жартылай автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні (бұдан әрі – сәйкестендіру құжаты) беру болып табылады.
Қызмет көрсетушінің кеңсесі арқылы өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі электронды форматта ресімделеді, басылып шығарылады, қызмет көрсетушінің өкілетті тұлғасының қолтаңбасымен және мөрмен расталады;
«Электронды үкімет» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі қызмет көрсетушінің өкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанында көрсетілетін қызмет алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімін (іс-қимылын) бастауға негіздеме қызмет көрсетушімен Стандарттың 4-қосымшасындағы нысанға сәйкес өтінішті Стандарттын 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) қоса қабылдау болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің құрамына кіретін әр рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызмет алушымен немесе Халыққа қызмет көрсету орталығымен (бұдан әрі – ХҚКО) ұсынған құжаттарды түскен күні, оларды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді 15 минут ішінде жүзеге асырады;
2) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері құжаттар түскен күні 30 минут ішінде қызмет көрсетушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады;
3) қызмет көрсетушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінің (техникалық мұрағатының) қызметкері 1 жұмыс күн ішінде қабылданған құжаттарды тіркеуге алады, мұрағаттан инвентарды жер-кадастрлық істерді көтеріп, оларға материалдарды қоса тіркейді және қызмет көрсетушінің мемлекеттік жер кадастры автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – МЖК ААЖ) бөліміне тапсырады;
4) МЖК ААЖ бөлімі 3 жұмыс күн ішінде тапсырыс бланкілерін толтырады, жер-кадастрлық істерді қалыптастырып тігеді, атрибутивті және графикалық деректерді МЖК ААЖ базасына енгізеді, сәйкестендіру құжатын басып шығарады және қызмет көрсетушінің басшысына қол қоюға ұсынады;
5) қызмет көрсетушінің басшысы сәйкестендіру құжатына қол қояды және оны құжаттарды қабылдау және беру бөліміне тапсырады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача акта на право частной собственности на земельный участок (далее – идентификационный документ).
При обращении через канцелярию услугодателя результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя;
При обращении через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП) результат оказания государственной услуги направляется в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления по форме согласно приложению 4 Стандарта с приложением соответствующих документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – документы).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса, длительность выполнения:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя в день поступления документов, предоставленных услугополучателем или Центром обслуживания населения (далее – ЦОН), осуществляет их прием, проверку и регистрацию в течении 15 минут;
2) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя, в день поступления документов, передает их в течении 30 минут в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя;
3) работник отдела систематизации и хранения документов (технического архива) услугодателя, регистрирует принятые документы, поднимает из архива инвентарные земельно-кадастровые дела, приобщает к ним материалы и передает их в отдел автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра (далее – АИС ГЗК) услугодателя в течении 1 рабочего дня;
4) работник отдела АИС ГЗК заполняет бланки заказов, формирует и подшивает земельно-кадастровые дела, заносит атрибутивные и графические данные в базу данных АИС ГЗК, распечатывает идентификационный документ и передает на подпись руководителю услугодателя в течении 3 рабочих дней;
5) руководитель услугодателя подписывает и передает идентификационный документ в отдел приема и выдачи документов в течении 4 часов;

6) құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері 1 жұмыс күн ішінде сәйкестендіру құжатын елтаңбалы мөрмен куәландырады және тіркейді.
7) құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға 1 жұмыс күн ішінде береді немесе ХҚКО-ның курьеріне 4 сағат ішінде тапсырады. Бұл ретте, ХҚКО-нің курьері құжаттарды алғаны туралы уақыты мен күнін көрсетіп белгі қояды.
ЭУП арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызмет алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі (рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесін және оның басқа құрылымдық бөлімшеге беру тәртібі көрсетілсін) қамтиды:
1) құжаттарды қабылдау және беру бөлімімен құжаттарды қабылдау және тексеру, оның нәтижесі кіріс нөмірі бар тіркелген құжат болып табылады (15 минут);
2) қабылданған құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағат) тапсыру (30 минут);
3) қабылданған құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінде (техникалық мұрағатта) тіркеу, мұрағаттан инвентарды жер-кадастрлық істерді көтеру, оларға материалдарды қоса тіркейді және МЖК ААЖ бөліміне тапсыру (1 жұмыс күн);
4) МЖК ААЖ бөлімінде тапсырыс бланкілерін толтыру, жер-кадастрлық істерді қалыптастырып тігу, атрибутивті және графикалық деректерді МЖК ААЖ базасына енгізу, сәйкестендіру құжатын басып шығару және қызмет көрсетушінің басшысына қол қоюға ұсыну (3 жұмыс күн);
5) қызмет көрсетуші басшысының сәйкестендіру құжатына қол қойып және құжаттарды қабылдау және беру бөлімімен тапсыру;
6) құжаттарды қабылдау және беру бөлімінде сәйкестендіру құжатын тіркеу;
7) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға беру немесе ХҚКО-ның курьеріне тапсыру (1 жұмыс күн).
ЭУП арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызмет алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын, қызмет берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері;

6) работник отдела приема и выдачи документов заверяет идентификационный документ гербовой печатью и регистрирует его в течении 4 часов;
7) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя результат оказания государственной услуги выдает услугополучателю в течении 1 рабочего дня или передает курьеру ЦОН в течении 4 часов. При этом, курьер ЦОН ставит отметку о получении документов от услугодателя с указанием даты и времени.
При обращении через ПЭП специалист услугодателя регистрирует результат оказания государственной услуги и направляет в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя в течении 1 рабочего дня.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и проверка документов отделом приема и выдачи документов, результатом которой является зарегистрированный документ с входящим номером (15 минут);
2) передача принятых документов в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) (30 минут);
3) регистрация принятых документов в отделе систематизации и хранения документов (техническом архиве), поднятие с архива инвентарных земельно-кадастровых дел, приобщение к ним материалов и передача их в отдел АИС ГЗК (1 рабочий день);
4) заполнение бланков заказов в отделе АИС ГЗК, формирование и подшивка земельно-кадастровых дел, занесение атрибутивных и графических данных в базу данных АИС ГЗК, распечатка и передача идентификационного документа на подпись руководителю услугодателя (3 рабочих дня);
5) подписание и передача руководителем услугодателя идентификационного документа в отдел приема и выдачи документов (4 часа);
6) регистрация идентификационного документа в отделе приема и выдачи документов (4 часа);
7) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю (1 рабочий день) или передача курьеру ЦОН (4 часа).
При электронном запросе специалист услугодателя регистрирует результат оказания государственной услуги и направляет в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя (1 рабочий день).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания электронной услуги:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя;

2) құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінің (техникалық мұрағаттын) қызметкері;
3) қызмет көрсетушінің МЖК ААЖ бөлімінің қызметкері.
4) қызмет көрсетушінің басшысы.
5) ХҚКО қызметкері (операторы, курьер) қызмет алушы қызмет көрсетуге көрсетілетін мемлекетті алу үшін ХҚКО-на өтініш білдірген жағдайда.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:
1) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызмет алушымен немесе ХҚКО ұсынған құжаттарды түскен күні, оларды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді 15 минут ішінде жүзеге асырады;
2) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері құжаттар түскен күні 30 минут ішінде қызмет көрсетушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады;
3) қызмет көрсетушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінің (техникалық мұрағатының) қызметкері 1 жұмыс күн ішінде қабылданған құжаттарды тіркеуге алады, мұрағаттан инвентарды жер-кадастрлық істерді көтеріп, оларға материалдарды қоса тіркейді және қызмет көрсетушінің МЖК ААЖ бөліміне тапсырады;
4) МЖК ААЖ бөлімі 3 жұмыс күн ішінде тапсырыс бланкілерін толтырады, жер-кадастрлық істерді қалыптастырып тігеді, атрибутивті және графикалық деректерді МЖК ААЖ базасына енгізеді, сәйкестендіру құжатын басып шығарады және қызмет көрсетушінің басшысына қол қоюға ұсынады;
5) қызмет көрсетушінің басшысы сәйкестендіру құжатына қол қояды және оны құжаттарды қабылдау және беру бөліміне тапсырады.
6) құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері 1 жұмыс күн ішінде сәйкестендіру құжатын елтаңбалы мөрмен куәландырады және тіркейді;
7) құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға 1 жұмыс күн ішінде береді немесе ХҚКО-ның курьеріне 4 сағат ішінде тапсырады. Бұл ретте, ХҚКО-нің курьері құжаттарды алғаны туралы уақыты мен күнін көрсетіп белгі қояды.
ЭУП арқылы өтініш берген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызмет алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасы «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметі регламенттің (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасында келтірілген.

2) работник отдела систематизации и хранения документов (технического архива) услугодателя;
3) работник отдела АИС ГЗК услугодателя;
4) руководитель услугодателя;
5) работники ЦОН (оператор, курьер), в случае обращения услугодателя за получением государственной услуги в ЦОН.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя в день поступления документов, предоставленных услугополучателем ЦОН, осуществляет их прием, проверку и регистрацию в течении 15 минут;
2) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя, в день поступления документов, передает их в течении 30 минут в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя;
3) работник отдела систематизации и хранения документов (технического архива) услугодателя, регистрирует принятые документы, поднимает из архива инвентарные земельно-кадастровые дела, приобщает к ним материалы и передает их в отдел АИС ГЗК услугодателя в течении 1 рабочего дня;
4) работник отдела АИС ГЗК заполняет бланки заказов, формирует и подшивает земельно-кадастровые дела, заносит атрибутивные и графические данные в базу данных АИС ГЗК, распечатывает идентификационный документ и передает на подпись руководителю услугодателя в течении 3 рабочих дней;
5) руководитель услугодателя подписывает и передает идентификационный документ в отдел приема и выдачи документов в течении 4 часов;
6) работник отдела приема и выдачи документов заверяет идентификационный документ гербовой печатью и регистрирует его в течении 4 часов;
7) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя результат оказания государственной услуги выдает услугополучателю в течении 1 рабочего дня или передает курьеру ЦОН в течении 4 часов. При этом, курьер ЦОН ставит отметку о получении документов от услугодателя с указанием даты и времени.
При обращении через ПЭП специалист услугодателя регистрирует результат оказания государственной услуги и направляет в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя в течении 1 рабочего дня.
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 1 Регламента государственной услуги «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» (далее - Регламент).

4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
9. Көрсетілетін қызметті алушының қызмет берушіге ХҚКО арқылы өтініш беру тәртібінің сипаттамасы, қызмет алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
1) ХҚКО-ның реттеу залының қызметкері (операторы) көрсетілетін қызмет алушы берген құжаттарды қабылдап және тексеруді, оларды тіркеуді жүзеге асырады құжаттар түскен күні, 15 минут ішінде;
Көрсетілетін қызметті алушы Стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚКО қызметкері Стандартын 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) реттеу залының қызметкері (операторы) көрсетілетін қызмет алушыдан қабылданған құжаттарды жинақтау секторының қызметкеріне (маманына) тапсырады құжаттар түскен күні, 15 минут ішінде;
3) ХҚКО-ның жинақтау секторының қызметкері (маманы) құжаттарды дайындап қызмет берушіге жіберу үшін ХҚКО-ның курьеріне тапсыралы. Бұл ретте, ХҚО-ға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді;
4) қызмет көрсетуші 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілген мемлекеттік қызметтің көрсетудің нәтижесін дайындайды;
5) құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін көрсетілетін қызмет алушыға 1 жұмыс күн ішінде береді немесе ХҚКО-ның курьеріне 4 сағат ішінде тапсырады. Бұл ретте, ХҚКО-нің курьері құжаттарды алғаны туралы уақыты мен күнін көрсетіп белгі қояды;
6) ХҚКО-нің курьері ХҚКО-ның жинақтау секторының қызметкеріне (маманына) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тапсырады (2 сағат);
7) ХҚКО-ның жинақтау секторының қызметкері (маманы) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін қабылдайды және ХҚКО-ның жинақтау секторының маманына жолдайды (1 сағат);
8) талон негізінде және жеке куәлігін және/немесе сенімхат ұсынған жағдайда, ХҚКО-ның жинақтау секторының маманы қызмет алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді (15 минут);
9) егер де қызмет алушы көрсетілген қызметтің қорытындысын алуға көрсетілген мерзімде келмеген жағдайда, ХҚКО оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оны әрі қарай сақтау үшін қызмет көрсетушіге тапсырады.
10. Қызмет алушының ЭҮП арқылы өтініш беру тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету барысында ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі:
Мемлекеттік қызмет алушының ЭЦҚ бар болған жағдайда көрсетіледі.

4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Описание порядка обращения услугополучателя через ЦОН, длительность обработки заявления услугополучателя:
1) работник (оператор) операционного зала ЦОН осуществляет прием и проверку документов, представленных услугополучателем, их регистрацию в день поступления документов в течении 15 минут.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта работник ЦОНа выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к Стандарту.
2) работник (оператор) операционного зала ЦОН принятые от услугополучателя документы передает работнику (специалисту) накопительного отдела ЦОН в день поступления документов (15 минут);
3) работник (специалист) накопительного сектора ЦОН подготавливает и передает документы курьеру ЦОН, для направления услугодателю. При этом, при обращении в ЦОН день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги (в течении дня приема документов);
4) услугодатель в течении 5 (пяти) рабочих дней готовит результат оказания государственной услуги;
5) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя передает результат оказания государственной услуги курьеру ЦОН в течении 4 часов. При этом, курьер ЦОН ставит отметку о получении документов от услугодателя с указанием даты и времени;
6) курьер ЦОН передает работнику (специалисту) накопительного сектора ЦОН результат оказания государственной услуги (2 часа);
7) работник (специалист) накопительного сектора ЦОН принимает результат оказания государственной услуги и направляет работнику сектора выдачи ЦОН (1 час);
8) на основании талона и при предъявлении удостоверения личности и/или доверенности, работник сектора выдачи ЦОН выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги (15 минут);
9) в случае, если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
10. Описание порядка обращения услугополучателя через ПЭП и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги:
Государственная услуга оказывается при условии наличия у услугополучателя ЭЦП.

1) қызмет алушы ЭҮП-на өзін тіркеуді жеке сәйкестендіру немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) арқылы жүзеге асырады (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызмет алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП-да ЖСН/ БСН және парольді енгізеді (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЭҮП-де ЖСН/БСН және пароль арқылы қызмет алушы туралы тіркелген деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-үдеріс – ЭҮП көрсетілетін қызметті алушының деректерінде қателіктердің болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – мемлекеттік қызмет алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электронды түрде қыстырумен қызмет алушының нысанды толтыру үшін өтініш нысанын экранға шығару, өтінішті куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – ЭҮП-да ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) тексеру;
7) 4-үдеріс – ЭҮП қызмет алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады;
8) 5-үдеріс – ЭҮП электрондық құжатты (өтінішті) ЭҮШ арқылы МЖК ААЖ-ға тексеру үшін жібереді;
9) 3-шарт – қызмет көрсетуші 2 (екі) жұмыс күні ішінде стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізімге сәйкес құжаттардың толықтығын тексереді
10) 6-үдеріс – берілген құжаттар стандарттың 9-тармағында сәйкес келмеген жағдайда қызмет көрсетуші бастарту туралы өкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған, жауапты қалыптастырады;
11) 7-үдеріс – қызмет көрсетуші оның өкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған мемлекеттік қызмет көрсетудің төлем шотын қалыптастырады;
12) 4-шарт – қызмет алушы 2 (екі) жұмыс күні өткеннен кейін өтінішті тексерудің қорытындысын алады;
13) 9-үдеріс – қызмет алушы қызмет көрсетудің төлем шотын алғаннан кейін электрондық үкімет шлюзі порталының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ЭҮШП АЖ) арқылы төлем жүргізу нысанына өтеді, төлем картасының/есеп шотының қажетті деректерін толтырады;
14) 10-үдеріс – қызмет көрсетуші МЖК ААЖ арқылы ЭҮШП АЖ-нен жүргізілген төлем туралы растауын алғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін дайындайды;
15) 11-үдеріс – қызмет алушы көрсетілген қызметтің нәтижесі актіні (сәйкестендіру құжатын) қызмет көрсетушінің өкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанында алады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуде тартылған графикалық нысанда ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
«Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу
және беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) өту жүйелілігін сипаттау блог-схемасы
«Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу
және беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуде тартылған графикалық нысанда
ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
«Жер учаскесіне жеке меншік
құқығына актілерді ресімдеу және
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің
анықтамалығы «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді
ресімдеу және беру»
Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2014 жылғы 16 мамырдағы
№ 139/НҚ бұйрығына
2-қосымша
«Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1) услугополучатель осуществляет свою регистрацию на ПЭП с помощью индивидуального идентификационного или бизнес-идентификационнго номера (далее - ИИН/БИН) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о услугополучателе через ИНН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы с учетом ее структуры и форматных требований с прикреплением необходимых документов в электронном виде, указанных в пункте 9 стандарта, выбор регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) заявления;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – ПЭП формирует сообщение об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – ПЭП направляет электронный документ (заявление) через ШЭП для проверки в АИС ГЗК;
9) условие 3 – услугодатель проверяет полноту перечня документов, указанных в пункте 9 Стандарта в течение 2 (двух) рабочих;
10) процесс 6 – при не соответствии приложенных документов перечню, указанных в пункте 9 Стандарта услугодатель формируется ответ об отказе, подписанный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя;
11) процесс 7 - услугодатель формирует счет на оплату оказания государственной услуги, подписанный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя;
12) условие 4 – услугополучатель по истечению 2 (двух) рабочих дней получает результат проверки заявления;
13) процесс 9 – услугополучатель при получении счета на оплату оказания услуги переходит к форме проведения оплаты посредством информационной системы платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ИС ПШЭП), заполняет необходимые данные платежной карты/лицевого счета;
14) процесс 10 – услугодатель, после получения из ИС ПШЭП подтверждения о проведенной оплате в течении 5 (пяти) рабочих дней готовит результат оказания государственной услуги;
15) процесс 11 - услугополучатель получает результат услуги (идентификационный документ) в форме электронного документа, подписанный ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Оформление и выдача
актов на право частной
собственности на земельный участок»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
прохождения каждого действия (процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Оформление и выдача
актов на право частной
собственности на земельный участок»
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных в оказании
государственной услуги, в графической форме
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Оформление и выдача
актов на право частной
собственности на земельный участок»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право частной собственности
на земельный участок»
Приложение 2
к приказу Министра регионального
развития Республики Казахстан
от 16 мая 2014 года № 139/ОД
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право постоянного
землепользования»

1. Жалпы ережелер
1. «Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген «Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметтер стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес, Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитетінің «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен, оның жергілікті жердегі филиалдары және аудандық бөлімшелерімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (жартылай автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жер учаскесіне жеке тұрақты жер пайдалану құқығына актіні (бұдан әрі – сәйкестендіру құжаты) беру болып табылады.
Қызмет көрсетушінің кеңсесі арқылы өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электронды форматта ресімделеді, басылып шығарылады, қызмет көрсетушінің өкілетті тұлғасының қолтаңбасымен және мөрмен расталады;
«Электронды үкімет» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қызмет көрсетушінің өкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанында көрсетілетін қызмет алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімін (іс-қимылын) бастауға негіздеме қызмет көрсетушімен Стандарттың 4-қосымшасындағы нысанға сәйкес өтінішті Стандарттын 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) қоса қабылдау болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің құрамына кіретін әр рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызмет алушымен немесе Халыққа қызмет көрсету орталығымен (бұдан әрі – ХҚКО) ұсынған құжаттарды түскен күні, оларды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді 15 минут ішінде жүзеге асырады;
2) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері құжаттар түскен күні 30 минут ішінде қызмет көрсетушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады;
3) қызмет көрсетушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінің (техникалық мұрағатының) қызметкері 1 жұмыс күн ішінде қабылданған құжаттарды тіркеуге алады, мұрағаттан инвентарды жер-кадастрлық істерді көтеріп, оларға материалдарды қоса тіркейді және қызмет көрсетушінің мемлекеттік жер кадастры автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – МЖК ААЖ) бөліміне тапсырады;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования» (далее – государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием «Научно-производственный центр земельного кадастра» Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства регионального развития Республики Казахстан, его филиалами и районными отделениями на местах (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственных услуг «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее – Стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача акта на право постоянного землепользования (далее – идентификационный документ).
При обращении через канцелярию услугодателя результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя;
При обращении через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП) результат оказания государственной услуги направляется в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления по форме согласно приложению 4 Стандарта с приложением соответствующих документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – документы).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса, длительность выполнения:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя в день поступления документов, предоставленных услугополучателем или Центром обслуживания населения (далее – ЦОН), осуществляет их прием, проверку и регистрацию в течении 15 минут;
2) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя, в день поступления документов, передает их в течении 30 минут в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя;
3) работник отдела систематизации и хранения документов (технического архива) услугодателя, регистрирует принятые документы, поднимает из архива инвентарные земельно-кадастровые дела, приобщает к ним материалы и передает их в отдел автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра (далее – АИС ГЗК) услугодателя в течении 1 рабочего дня;

1. Жалпы ережелер
1. «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметтер стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес, Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитетінің «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен, оның жергілікті жердегі филиалдары және аудандық бөлімшелерімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (жартылай автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні (бұдан әрі – сәйкестендіру құжаты) беру болып табылады.
Қызмет көрсетушінің кеңсесі арқылы өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электронды форматта ресімделеді, басылып шығарылады, қызмет көрсетушінің өкілетті тұлғасының қолтаңбасымен және мөрмен расталады;
«Электронды үкімет» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі қызмет көрсетушінің өкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанында көрсетілетін қызмет алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімін (іс-қимылын) бастауға негіздеме қызмет көрсетушімен Стандарттың 4-қосымшасындағы нысанға сәйкес өтінішті Стандарттын 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) қоса қабылдау болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің құрамына кіретін әр рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызмет алушымен немесе Халыққа қызмет көрсету орталығымен (бұдан әрі – ХҚКО) ұсынған құжаттарды түскен күні, оларды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді 15 минут ішінде жүзеге асырады;
2) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері құжаттар түскен күні 30 минут ішінде қызмет көрсетушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады;
3) қызмет көрсетушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөлімінің (техникалық мұрағатының) қызметкері 1 жұмыс күн ішінде қабылданған құжаттарды тіркеуге алады, мұрағаттан инвентарды жер-кадастрлық істерді көтеріп, оларға материалдарды қоса тіркейді және қызмет көрсетушінің мемлекеттік жер кадастры автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – МЖК ААЖ) бөліміне тапсырады;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования» (далее – государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием «Научно-производственный центр земельного кадастра» Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства регионального развития Республики Казахстан, его филиалами и районными отделениями на местах (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственных услуг «О Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее – Стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача акта на право временного безвозмездного землепользования (далее – идентификационный документ).
При обращении через канцелярию услугодателя результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя;
При обращении через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП) результат оказания государственной услуги направляется в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления по форме согласно приложению 4 Стандарта с приложением соответствующих документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - пакет документов).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса, длительность выполнения:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя в день поступления документов, предоставленных услугополучателем или Центром обслуживания населения (далее – ЦОН), осуществляет их прием, проверку и регистрацию в течении 15 минут;
2) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя, в день поступления документов, передает их в течении 30 минут в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя;
3) работник отдела систематизации и хранения документов (технического архива) услугодателя, регистрирует принятые документы, поднимает из архива инвентарные земельно-кадастровые дела, приобщает к ним материалы и передает их в отдел автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра (далее – АИС ГЗК) услугодателя в течении 1 рабочего дня;

1. Жалпы ереже
1. «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметтер  стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес, Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитетінің «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен, оның жергілікті жердегі филиалдары және аудандық бөлімшелерімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (жартылай автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні (бұдан әрі – сәйкестендіру құжаты) беру болып табылады.
Қызмет көрсетушінің кеңсесі арқылы өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электронды форматта ресімделеді, басылып шығарылады, қызмет көрсетушінің өкілетті тұлғасының қолтаңбасымен және мөрмен расталады;
«Электронды үкімет» www.e.gov.kz веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі қызмет көрсетушінің өкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электронды құжат нысанында көрсетілетін қызмет алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімін (іс-қимылын) бастауға негіздеме қызмет көрсетушімен Стандарттың 4-қосымшасындағы нысанға сәйкес өтінішті Стандарттын 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) қоса қабылдау болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің құрамына кіретін әр рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызмет алушымен немесе Халыққа қызмет көрсету орталығымен (бұдан әрі – ХҚКО) ұсынған құжаттарды түскен күні, оларды қабылдауды, тексеруді және тіркеуді 15 минут ішінде жүзеге асырады;
2) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері құжаттар түскен күні 30 минут ішінде қызмет көрсетушінің құжаттарды жүйелендіру және сақтау бөліміне (техникалық мұрағатқа) тапсырады;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)» (далее – государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием «Научно-производственный центр земельного кадастра» Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства регионального развития Республики Казахстан, его филиалами и районными отделениями на местах (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственных услуг «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее – Стандарт).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) (далее – идентификационный документ).
При обращении через канцелярию услугодателя результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя;
При обращении через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП) результат оказания государственной услуги направляется в «личный кабинет» услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления по форме согласно приложению 4 Стандарта с приложением соответствующих документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - пакет документов).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса, длительность выполнения:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя в день поступления документов, предоставленных услугополучателем или Центром обслуживания населения (далее – ЦОН), осуществляет их прием, проверку и регистрацию в течении 15 минут;
2) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя, в день поступления документов, передает их в течении 30 минут в отдел систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя;

1. Жалпы ережелер
1. «Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау» мемлекеттік қызметі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген «Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау» мемлекеттік қызметтер стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес, Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитетінің «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен, оның жергілікті жердегі филиалдары және аудандық бөлімшелерімен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру қызмет көрсетушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі жер учаскенің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісін (бұдан әрі – кадастрлық құнның актісі) беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Қызмет көрсетушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекет ету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімін (іс-қимылын) бастауға негіздеме қызмет көрсетушімен Стандарттың 4-қосымшасындағы нысанға сәйкес өтінішті Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) қоса қабылдау болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің құрамына кіретін әр рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімінің қызметкері көрсетілетін қызмет алушыдан құжаттарды қабылдаған күні, толықтығын тексеруді, қабылдауды, оларды тіркеуді жүзеге асырады (15 минут);
2) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімі қызметкері қабылданған құжаттарды жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау және акті дайындау үшін қызмет көрсетушінің жерді бағалау бөліміне береді (30 минут);
3) қызмет көрсетушінің жерді бағалау бөлімінің қызметкері қабылданған құжаттарды тіркейді, жер учаскесін Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – МЖК ААЖ) деректер базасы бойынша сәйкестендіреді, қажет болған жағдайда қызмет көрсетушінің құжаттарды сақтау және жүйелеу бөлімінен (техникалық мұрағаттан) инвентарлық жер-кадастрлық істерді сұратады, бағалы аймақтарды және аймақтылық коэффициентін анықтайды, кадастрлық бағалау актісін дайындайды (12 жұмыс күн);
4) дайындалған кадастрлық құнның актісін қызмет көрсетушінің жерді бағалау бөлімінің қызметкері қызмет көрсетушінің басшысына қол қоюға береді (1 жұмыс күн);

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка» оказывается Республиканским государственным предприятием «Научно–производственный центр земельного кадастра» Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства регионального развития Республики Казахстан, его филиалами и районными отделениями на местах (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственных услуг «Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выдача акта об определении кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (далее – акт кадастровой стоимости).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления по форме согласно приложению 4 Стандарта с приложением соответствующих документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – документы).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса, длительность выполнения:
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя осуществляет прием, проверку полноты документов, предоставленных услугополучателем, их регистрацию (15 минут) в день принятия;
2) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя передает принятые документы в отдел оценки земель услугодателя для определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и подготовки акта кадастровой стоимости (30 минут) в день принятия;
3) работник отдела оценки земель услугодателя регистрирует принятые документы, идентифицирует земельный участок по базе данных автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра (далее – АИС ГЗК), при необходимости запрашивает в отделе систематизации и хранения документов (техническом архиве) услугодателя инвентарные земельно-кадастровые дела, определяет ценовую зону и коэффициент зональности, изготавливает акт кадастровой стоимости (12 рабочих дней);
4) изготовленный акт кадастровой стоимости работник отдела оценки земель услугодателя передает на подпись руководителю услугодателя (1 рабочий день);

5) қызмет көрсетушінің басшысы кадастрлық құнның актісіне қол қояды және қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөліміне береді (1 жұмыс күн);
6) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімі қызметкері мөрмен куәландырады, тіркейді және кадастрлық құнның актісін қызмет алушыға береді (1 жұмыс күн).
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі (рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесін және оның басқа құрылымдық бөлімшеге беру тәртібі көрсетілсін) қамтиды:
1) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімімен құжаттарды қабылдап және тексеру, кіріс нөмірі бар тіркелген құжат оның нәтижесі болып табылады (15 минут);
2) қабылданған құжаттарды жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау және кадастрлық құнының актісін дайындау үшін қызмет көрсетушінің жерді бағалау бөліміне беру (30 минут);
3) қызмет көрсетушінің жерді бағалау бөлімінде қабылданған құжаттарды тіркеу, жер учаскесін МЖК ААЖ деректер базасы бойынша сәйкестендіру, қажет болған жағдайда құжаттарды сақтау және жүйелеу бөлімінен (техникалық мұрағатан) инвентарлық жер-кадастрлық істерді алу, бағалы аймақтарды және аймақтылық коэффициентін анықтау, кадастрлық құнының актісін дайындау (12 жұмыс күн);
4) дайындалған кадастрлық құнның актісін қызмет көрсетушінің жерді бағалау бөлімінің қызметкерімен қызмет көрсетушінің басшысына қол қоюға беру (1 жұмыс күн);
5) қызмет көрсетушінің басшысы қол қояған кадастрлық құнның актісін құжаттарды қабылдау және беру бөліміне беру (1 күн);
6) құжаттарды қабылдау және беру бөлімі қызметкері мөрмен куәландырады, тіркейді және кадастрлық құнның актісін қызмет алушыға береді (1 күн).
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде қызмет көрсетушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара әрекет ету
тәртібінің сипаты
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын қызмет көрсетушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) құжаттарды қабылдау және беру бөлімің қызметкері;
2) қызмет көрсетушінің жерді бағалау бөлімінің қызметкері;
3) қызмет көрсетушінің басшысы.
8. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасында әр рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып рәсімнің (әрекеттің) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімі қызметкері стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізімінің толықтығын тексереді, журналға тіркейді және көрсетілетін қызмет алушыға құжаттарды алғандығы туралы қолхат береді (15 минут);

5) руководитель услугодателя подписывает и передает акт кадастровой стоимости работнику отдела приема и выдачи документов (1 рабочий день);
6) работник отдела приема и выдачи документов заверяет гербовой печатью, регистрирует и выдает акт кадастровой стоимости услугополучателю (1 рабочий день).
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и проверка документов отделом приема и выдачи документов, результатом которой является зарегистрированный документ с входящим номером (15 минут);
2) передача принятых документов в отдел оценки земель для определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и подготовки акта кадастровой стоимости (30 минут);
3) регистрация принятых документов в отделе оценки земель идентификация земельного участка по базе данных в АИС ГЗК, при необходимости получение в отделе систематизации и хранения документов (техническом архиве) инвентарного земельно-кадастровые дела, определение ценовой зоны и коэффициента зональности, изготовление акта кадастровой стоимости (12 рабочих дней);
4) передача изготовленного акта кадастровой стоимости работником отдела оценки земель на подпись руководителю (1 рабочий день);
5) подписание руководителем акта кадастровой стоимости и передача в отдел приема и выдачи документов (1 рабочий день);
6) работник отдела приема и выдачи документов заверяет гербовой печатью, регистрирует и выдает акт кадастровой стоимости услугополучателю (1 рабочий день).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) работник отдела приема и выдачи документов;
2) работник отдела оценки земель услугодателя;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя осуществляет прием и проверку полноту пакета документов, предоставленных услугополучателем, их регистрацию (15 минут);

2) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімі қызметкері қабылданған құжаттарды жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау және акті дайындау үшін қызмет көрсетушінің жерді бағалау бөліміне береді (30 минут);
3) қызмет көрсетушінің жерді бағалау бөлімінің қызметкері қабылданған құжаттарды тіркейді, жер учаскесін МЖК ААЖ деректер базасы бойынша сәйкестендіреді, қажет болған жағдайда қызмет көрсетушінің құжаттарды сақтау және жүйелеу бөлімінен (техникалық мұрағаттан) инвентарлық жер-кадастрлық істерді сұратады, бағалы аймақтарды, аймақтылық коэффициентін анықтайды, кадастрлық бағалау актісін дайындайды (12 жұмыс күн);
4) дайындалған кадастрлық құнның актісін қызмет көрсетушінің жерді бағалау бөлімінің қызметкері қызмет көрсетушінің басшысына қол қоюға береді (1 жұмыс күн);
5) қызмет көрсетушінің басшысы кадастрлық құнның актісіне қол қояды және қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөліміне береді (1 жұмыс күн);
6) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау және беру бөлімі қызметкері мөрмен куәландырады, тіркейді және кадастрлық құнның актісін қызмет алушыға береді (1 жұмыс күн).
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блок-схемасы «Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау» мемлекеттік қызметі регламенттің (бұдан әрі – Регламент)1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
9. Мемлекеттік қызмет көрсеткенде мемлекеттік қызмет алушының ХҚКО-на және (немесе) басқа қызмет көрсетушілерге шағымдану мүмкіндігі қарастырылмаған.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Жер учаскесінің кадастрлық
(бағалау) құнын анықтау»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
«Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау»
мемлекеттік қызмет көрсетудің Блок-схема
«Жер учаскесінің кадастрлық
(бағалау) құнын анықтау»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің
анықтамалығы
«Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау»

2) работник отдела приема и выдачи документов услугодателя передает принятые документы в отдел оценки земель услугодателя для определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и подготовки акта кадастровой стоимости (30 минут);
3) работник отдела оценки земель услугодателя регистрирует принятые документы, идентифицирует земельный участок по базе данных автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра (далее – АИС ГЗК), при необходимости запрашивает из отдела систематизации и хранения документов (технический архив) услугодателя инвентарные земельно-кадастровые дела, определяет ценовую зону и коэффициент зональности, изготавливает акт кадастровой стоимости (12 рабочих дней);
4) изготовленный акт кадастровой стоимости работник отдела оценки земель услугодателя передает на подпись руководителю услугодателя (1 рабочий день);
5) руководитель услугодателя подписывает и передает акт кадастровой стоимости работнику отдела приема и выдачи документов (1 рабочий день);
6) работник отдела приема и выдачи документов заверяет гербовой печатью, регистрирует и выдает акт кадастровой стоимости услугополучателю (1 рабочий день).
Блок-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 1 Регламента государственной услуги «Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка» (далее - Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использовании информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. При оказании государственной услуги не предусморена возможность обращения услугополучателя в ЦОН и (или) иным услугодателям.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Определение кадастровой (оценочной)
стоимости земельного участка»
Блог-схема описания последовательности процедур (действий)
прохождения каждого действия (процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Определение кадастровой (оценочной)
стоимости земельного участка»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Определение кадастровой (оценочной)стоимости земельного
участка»