Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 16 мамырдағы № 138/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 18 маусымда № 9526 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 355 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.04.2015 № 355 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) «Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) «Жер учаскесінің тиесілілігі туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) «Жер учаскесіне бастапқы құқық беруге құқық белгілейтін құжат туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. «Электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі төрағасының 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 223-ОД бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8215 болып тіркелген, 2013 жылғы 2 қазандағы № 224 (28163) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитеті (Б.Ә. Смағұлов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның «Әділет» ақпараттық құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің бірінші орынбасары Қ.А. Өскенбаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2014 жылғы 16 мамырдағы
№ 138-НҚ бұйрығына
1-қосымша
«Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ереже
1. «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитетінің «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынмен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметтер стандартына (бұдан әрі – стандарт) сәйкес.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Приказ Министра регионального развития Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 138/ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июня 2014 года № 9526. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 355
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 24.04.2015 № 355 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Представление информации об изготовлении идентификационного документа на земельный участок» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Представление кадастровой информации на земельный участок» согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3) регламент государственной услуги «Представление информации о принадлежности земельного участка» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Представление информации о правоустанавливающем документе первичного предоставления права на земельный участок» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 4 декабря 2012 года № 223-ОД «Об утверждении регламентов электронных государственных услуг» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 8215, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 2 октября 2013 № 286 (27560).
3. Комитету по управлению земельными ресурсами Министерства регионального развития Республики Казахстан (Смагулов Б.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет» и в официальных средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя министра регионального развития Республики Казахстан Ускенбаева К.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра регионального
развития Республики Казахстан
от 16 мая 2014 года № 138/ОД
Регламент государственной услуги
«Представление информации об изготовлении
идентификационного документа на земельный участок»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Предоставление информации об изготовлении идентификационного документа на земельный участок» (далее - государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием «Научно-производственный центр земельного кадастра» Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства регионального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственных услуг «Предоставление информации об изготовлении идентификационного документа на земельный участок», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее – стандарт).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электроныдық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесі – жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат (бұдан әрі – ақпарат).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлеккеттік қызмет көрсету рәсімдерін (іс-қимылдарын) бастаудың негізі көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізімге сәйкес құжаттардың болуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау бөлімінің қызметкерімен құжаттарды қабылдау;
2) құжаттар топтамасын тапсырған уақыттан бастап 10 минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін мәліметтерді дайындау;
3) 5 минут ішінде ақпаратты басып шығарып және оған басшының қолын қою, мөрмен куаландыру;
4) ақпаратты беру.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (әрекетінің) нәтижесі, ол келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) мемлекеттік қызметтерді алу үшін қажетті құжаттарды қабылдау;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін мәліметтерді дайындау;
3) ақпаратты басып шығару және басшының қолын қою;
4) ақпаратты беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын қызмет берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесін;
1) өтініштерді қабылдайтын және ақпарат беретін, қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау бөлімінің қызметкері;
2) қызмет көрсетушінің басшысы.
8. Әр рәсімнің (іс-қимылдын) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) жүйелілігінің сипаттамасы:
1) қызмет көрсетушінің құжаттарды қабылдау бөлімінің қызметкерімен құжаттарды қабылдау;
2) құжаттар топтамасын тапсырған уақыттан бастап 10 минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін мәліметтерді дайындау;
3) 5 минут ішінде ақпаратты басып шығарып және оған басшының қолын қою, мөрмен куаландыру;
4) ақпаратты беру.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) өту блог-схемасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – информация об изготовлении идентификационного документа на земельный участок (далее – информация).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказания государственной услуги является наличие документов у услугополучателя согласно перечню, указанному в пункте 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) прием пакета документов работником отдела приема документов услугодателя;
2) подготовка данных для оказания государственной услуги, с момента сдачи пакета документов в течении 10 минут;
3) распечатка и подписание у руководителя услугодателя информации, заверенного печатью в течении 5 минут;
4) выдача информации.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов для получения государственной услуги;
2) подготовка данных для оказания государственной услуги;
3) распечатка и подписание у руководителя информации;
4) выдача информации.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) работник отдела приема документов услугодателя, который принимает заявление и выдает информацию;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) прием пакета документов от услугополучателя работником отдела приема документов услугодателя;
2) подготовка данных для оказания государственной услуги, с момента сдачи пакета документов в течении 10 минут;
3) распечатка и подписание у руководителя услугодателя информации, заверенного печатью в течении 5 минут;
4) выдача информации.
Блог-схема описания последовательности процедур (действий) прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги

9. Қызметті «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету процессінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) көмегімен ЭҮП-да тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-те тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы электрондық мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП-да ЖСН немесе БСН және парольді енгізеді (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЭҮП ЖСН немесе БСН және пароль арқылы көрсетілетін көрсетілетін қызметті алушы туралы тіркелген деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процесс – ЭҮП-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде қателіктердің болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген мемелкеттік қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (жер учаскесінің кадастрлық нөмірін енгізу, кадастрлық нөмір туралы ақпаратты «Жер учаскесінің тиесілігі туралы ақпараттарды беру» мемлекеттік қызмет арқылы алуға болады), сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбаның (бұдан әрі - ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұрауда көрсетілген ЖСН немесе БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН немесе БСН арасындағы) тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – қызметті көрсетуге сұрауға көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою) және электрондық құжатты (сұрауды) электрондық үкімет шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – МЖК ААЖ) өңдеу үшін жіберу;
9) 6-процесс – МЖК ААЖ электрондық құжатты тіркеу және сұрауды өңдеу;
10) 3-шарт – МЖК ААЖ-нен түскен деректерді тексеру (өңдеу);
11) 7-процесс – сұрау салынған деректердің МЖК ААЖ-де болмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырылады;
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының МЖК ААЖ арқылы қалыптастырылған нәтижені (электрондық құжат) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің өкілетті тұлғаның ЭЦҚ қолдануымен қалыптастырылады.
ЭҮП арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 2-қосымшасында (№ 1-диаграмма) келтірілген.
10. Қызметті халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚКО) арқылы көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті алушының өтініш беру тәртібінің сипаттамасы және мемлекеттік қызмет көрсету барысында ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі:
1) қызмет көрсетушінің ХҚКО қызметкері мемлекеттік қызметті атқару үшін, көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті құжаттарды қабылдау;
2) 1-үдеріс – ХҚКО операторының халыққа қызмет көрсету орталығының ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ХҚКО АЖ АЖО) қызмет көрсету үшін логин мен парольді енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 2-процесс – ХҚКО операторының осы регламентте берілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыру үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (жер учаскесінің кадастрлық нөмірін енгізу, кадастрлық нөмір туралы ақпаратты «Жер учаскесінің тиесілігі туралы ақпараттарды беру» мемлекеттік қызмет арқылы алуға болады), көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты туралы мәліметті (нотариалды түрде куәландырылғанда, басқа түрде куәландырылғанда – сенімхат мәліметтері толтырылмайды) енгізу;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы сұрауды ЭҮШ арқылы «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қорына немесе «Заңды тұлғалар» мемлекеттік және деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ) сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты туралы деректерді бірыңғай нотариалды ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – БНАЖ жіберу;

9. Описание порядка обращения услугополучателя при оказании услуги через веб-портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью индивидуального идентификационного или бизнес-идентификационного номера (далее – ИИН/БИН) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о услугополучателе через ИНН/БИН и пароля;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы с учетом ее структуры и форматных требований (ввод кадастрового номера земельного участка, информацию о кадастровом номере можно получить через государственную услугу «Предоставление информации о принадлежности земельного участка»), выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – удостоверение (подписание) запроса для оказания услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) для обработки в Автоматизированной информационной системе государственного земельного кадастра (далее – АИС ГЗК);
9) процесс 6 – регистрация электронного документа и обработка запроса в АИС ГЗК;
10) условие 3 – проверка (обработка) данных поступивших из АИС ГЗК;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием запрошенных данных в АИС ГЗК;
12) процесс 8 – получение услугополучателем информации государственной услуги (электронного документа), сформированный посредством АИС ГЗК. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения через ПЭП (диаграмма № 1) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
10. Описание порядка обращения услугополучателя при оказании услуги через центр обслуживания населения (далее – ЦОН) и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги:
1) прием документов от услугополучателя работника ЦОН, необходимых документов для получения государственной услуги;
2) процесс 1 – ввод оператором ЦОН в автоматизированное рабочее место информационной системы центра обслуживания населения (далее - АРМ ИС ЦОН) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) процесс 2 – выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОН данных услугополучателя в форму с учетом ее структуры и форматных требований (ввод кадастрового номера земельного участка, информацию о кадастровом номере можно получить через государственную услугу «Предоставление информации о принадлежности земельного участка»), а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
4) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в государственную базу данных физических лиц или государственную базу данных юридических лиц (далее – ГБД ФЛ иди ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;

5) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерін ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ-да, сенімхат деректерін БНАЖ-де тексеру;
6) 4-процесс – ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінің, сондай-ақ БНАЖ-де сенімхат деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5-процесс – ХҚКО операторының сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге) ЭЦҚ арқылы куаландыру (қол қоюы);
8) 6-процесс – ХҚКО операторымен ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) ЭҮШ арқылы МЖК ААЖ жіберуі;
9) 7-процесс – МЖК ААЖ электрондық құжатты тіркеу және сұрауды өңдеу;
10) 2-шарт – МЖК ААЖ-нен түскен деректерді тексеру;
11) 8-процесс – Сұрау салынған деректердің МЖК ААЖ-де болмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ХҚКО операторы арқылы МЖК ААЖ қалыптасқан нәтижені (электрондық құжат) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің өкілетті тұлғаның ЭЦҚ қолданумен қалыптастырылады.
ЭҮП арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 3-қосымшасында (№ 2-диаграмма) келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында осы Реглмаентін 4-қосымшасында көрсетілген.
«Жер учаскесіне сәйкестендіру
құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер регламентіне
1-қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) өту жүйелілігін сипаттау блог-схемасы
Қызмет алушығы қызмет көрсету уақыты - кем дегенде 15 минут
«Жер учаскесіне сәйкестендіру
құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды
өзара әрекет ету диаграммасы № 1-диаграммасы
«Жер учаскесіне сәйкестендіру
құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер регламентіне
3-қосымша
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалды өзара әрекет ету № 2-диаграммасы
«Жер учаскесіне сәйкестендіру
құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер регламентіне
4-қосымша
«Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат
беру» Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2014 жылғы 16 мамырдағы
№ 138/НҚ бұйрығына
2-қосымша
«Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ереже
1. «Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитетінің «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынмен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметтер стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт).

5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса и удостоверение (подписание) посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуг;
8) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через ШЭП в АИС ГЗК;
9) процесс 7 – регистрация электронного документа и обработка запроса в АИС ГЗК;
10) условие 2 – проверка (обработка) данных поступивших из АИС ГЗК;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием запрошенных данных в АИС ГЗК;
12) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора ЦОН результата услуги (электронного документа) сформированного посредством АИС ГЗК. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения через ЦОН (диаграмма № 2) приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление информации
об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Блог-схема описания последовательности процедур (действий)
прохождения каждого действия (процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление информации
об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через ПЭП
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление информации
об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление информации
об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Предоставление информации об изготовлении идентификационного
документа на земельный участок»
Приложение 2
к приказу Министра регионального
развития Республики Казахстан
от 16 мая 2014 года № 138/ОД
Регламент государственной услуги
«Представление кадастровой информации на земельный участок»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Предоставление кадастровой информации об изготовлении на земельный участок» (далее - государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием «Научно-производственный центр земельного кадастра» Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства регионального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственных услуг «Предоставление кадастровой информации об изготовлении на земельный участок», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее – стандарт).

5) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерін ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ-да, сенімхат деректерін БНАЖ-де тексеру;
6) 4-процесс – ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінің, сондай-ақ БНАЖ-де сенімхат деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5-процесс – ХҚКО операторының сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге) ЭЦҚ арқылы куаландыру (қол қоюы);
8) 6-процесс – ХҚКО операторымен ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) ЭҮШ арқылы МЖК ААЖ жіберуі;
9) 7-процесс – МЖК ААЖ электрондық құжатты тіркеу және сұрауды өңдеу;
10) 2-шарт – МЖК ААЖ-нен түскен деректерді тексеру;
11) 8-процесс – Сұрау салынған деректердің МЖК ААЖ-де болмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ХҚКО операторы арқылы МЖК ААЖ қалыптасқан нәтижені (электрондық құжат) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің өкілетті тұлғаның ЭЦҚ қолданумен қалыптастырылады.
ЭҮП арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 3-қосымшасында (№ 2-диаграмма) келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында осы Реглмаентін 4-қосымшасында көрсетілген.
«Жер учаскесіне кадастрлық
ақпарат беру» Мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
регламентіне
1-қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) өту жүйелілігін сипаттау блог-схемасы
Қызмет алушыға қызмет көрсету уақыты - кем дегенде 15 миниут
«Жер учаскесіне кадастрлық
ақпарат беру» Мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды
өзара әрекет ету диаграммасы № 1-диаграммасы
«Жер учаскесіне кадастрлық
ақпарат беру» Мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
регламентіне
3-қосымша
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалды өзара әрекет ету № 2-диаграммасы
«Жер учаскесіне кадастрлық
ақпарат беру» Мемлекеттік
көрсетілетін қызметтер
регламентіне
4-қосымша
«Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру»
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің
анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2014 жылғы 16 мамырдағы
№ 138/НҚ бұйрығына
3-қосымша
«Жер учаскесінің тиесілілігі туралы ақпарат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ереже
1. «Жер учаскесінің тиесілілігі туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитетінің «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынмен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт).

5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса и удостоверение (подписание) посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуг;
8) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через ШЭП в АИС ГЗК;
9) процесс 7 – регистрация электронного документа и обработка запроса в АИС ГЗК;
10) условие 2 – проверка (обработка) данных поступивших из АИС ГЗК;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием запрошенных данных в АИС ГЗК;
12) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора ЦОН результата услуги (электронного документа) сформированного посредством АИС ГЗК. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения через ЦОН (диаграмма № 2) приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Предоставление
кадастровой информации
на земельный участок»
Блог-схема описания последовательности процедур (действий)
прохождения каждого действия (процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги «Предоставление
кадастровой информации
на земельный участок»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Веб-портал «электронного
правительства»
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Предоставление
кадастровой информации
на земельный участок»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги «Предоставление
кадастровой информации
на земельный участок»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Предоставление кадастровой информации на земельный участок»
Приложение 3
к приказу Министра регионального
развития Республики Казахстан
от 16 мая 2014 года № 138/ОД
Регламент государственной услуги
«Представление информации о принадлежности земельного участка»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Предоставление информации о принадлежности земельного участка» (далее - государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием «Научно-производственный центр земельного кадастра» Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства регионального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственных услуг «Представление информации о принадлежности земельного участка», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее – стандарт).

5) 1-шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерін ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ-да, сенімхат деректерін БНАЖ-де тексеру;
6) 4-процесс – ЖТ МДҚ немесе ЗТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінің, сондай-ақ БНАЖ-де сенімхат деректерінің жоқ болуына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
7) 5-процесс – ХҚКО операторының сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерге) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
8) 6-процесс – ХҚКО операторымен ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) ЭҮШ арқылы МЖК ААЖ жіберуі;
9) 7-процесс – МЖК ААЖ электрондық құжатты тіркеу және сұрауды өңдеу;
10) 2-шарт – МЖК ААЖ-нен түскен деректерді тексеру;
11) 8-процесс – сұрау салынған деректердің МЖК ААЖ-де болмауына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ХҚКО операторы арқылы МЖК ААЖ қалыптасқан қызмет нәтижесін (электрондық құжат) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің өкілетті тұлғаның ЭЦҚ қолданумен қалыптастырылады.
ЭҮП арқылы қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері осы регламенттің 3-қосымшасында (№ 2-диаграмма) келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында осы Реглмаентін 4-қосымшасында көрсетілген.
«Жер учаскесінің тиесілілігі
туралы ақпарат
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер регламентіне
1-қосымша
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, әрбір рәсімнің
(іс-қимылдың) өту жүйелілігін сипаттау блог-схемасы
«Жер учаскесінің тиесілілігі
туралы ақпарат
беру» Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер регламентіне
2-қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалды
өзара әрекет ету диаграммасы № 1-диаграммасы
«Жер учаскесінің тиесілілігі
туралы ақпарат
беру» Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер регламентіне
3-қосымша
ХҚКО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалды өзара әрекет ету № 2-диаграммасы
«Жер учаскесінің тиесілілігі
туралы ақпарат
беру» Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер регламентіне
4-қосымша
«Жер учаскесінің тиесілілігі туралы ақпарат беру»
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесстерінің
анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2014 жылғы 16 мамырдағы
№ 138-НҚ бұйрығына
4-қосымша
«Жер учаскесіне құқықтың алғаш берілуінің құқық белгілеуші
құжаты туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті 1. Жалпы ереже
1. «Жер учаскесіне құқықтың алғаш берілуінің құқық белгілеуші құжаты туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Жер ресурстарын басқару комитетінің «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынмен (бұдан әрі – қызмет көрсетуші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 16 сәуірдегі № 358 қаулысымен бекітілген «Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметтер стандартына сәйкес (бұдан әрі – стандарт).

5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
7) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса и удостоверение (подписание) посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуг;
8) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через ШЭП в АИС ГЗК;
9) процесс 7 – регистрация электронного документа и обработка запроса в АИС ГЗК;
10) условие 2 – проверка (обработка) данных поступивших из АИС ГЗК;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием запрошенных данных в АИС ГЗК;
12) процесс 9 – получение услугополучателем через оператора ЦОН результата услуги (электронного документа) сформированного посредством АИС ГЗК. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Пошаговые действия и решения через ЦОН (диаграмма № 2) приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление информации о
принадлежности земельного участка»
Блог-схема описания последовательности процедур (действий)
прохождения каждого действия (процедуры) с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление информации о
принадлежности земельного участка»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Веб-портал «электронного
правительства»
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление информации о
принадлежности земельного участка»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Предоставление информации о
принадлежности земельного участка»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Предоставление информации о принадлежности земельного участка»
Приложение 4
к приказу Министра регионального
развития Республики Казахстан
от 16 мая 2014 года № 138/ОД
Регламент государственной услуги
«Представление информации о правоустанавливающем документе
первичного предоставления права на земельный участок»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Представление информации о правоустанавливающем документе первичного предоставления права на земельный участок» (далее - государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием «Научно-производственный центр земельного кадастра» Комитета по управлению земельными ресурсами Министерства регионального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственных услуг «Представление информации о правоустанавливающем документе первичного предоставления права на земельный участок», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2014 года № 358 (далее – стандарт).