"Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 39 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 19 маусымдағы № 208 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 4 шілдеде № 9564 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 26 мамырдағы № 297 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 26.05.2015 № 297 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерін әзірлеу жөніндегі қағиданы бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 14 тамыздағы № 249 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2014 жылғы 12 мамырдағы № 133 бұйрығына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 39 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9118 болып тіркелген) бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген «Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткізу» Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.»;
мынадай мазмұндағы 9-тармақпен толықтырылсын:
«9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.»;
осы бұйрықтың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес 1 және  2–қосымшалармен толықтырылсын.
осы бұйрықпен бекітілген «Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті:
мынадай мазмұндағы 13-тармақпен толықтырылсын:

О внесении дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 39 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 208. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 июля 2014 года № 9564. Утратил силу приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 297
Сноска. Утратил силу приказ и.о. Министра юстиции РК от 26.05.2015 № 297 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 12 мая 2014 года № 133 «О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 14 августа 2013 года № 249 «Об утверждении Правил по разработке стандартов и регламентов государственных услуг», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 39 «Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9118,) следующие дополнения:
в Регламенте государственной услуги «Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью» утвержденного данным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.»;
дополнить пунктом 9 следующего содержания:
«9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.»;
дополнить приложениями 1 и 2 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью» утвержденного данным приказом:
дополнить пунктом 13 следующего содержания:

«13. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.»;
осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
осы бұйрықпен бекітілген «Нотариустардың мөрлерін тіркеу және беру, өтініштерін қабылдау» Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасында келтірілген.»;
мынадай мазмұндағы 9-тармақпен толықтырылсын:
«9. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.»;
осы бұйрықтың 4 және 5-қосымшаларына сәйкес 1 және 2-қосымшаларымен толықтырылсын.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің төрағасы Б.Ш.Әбішевке жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                            Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 19 маусымдағы
№ 208 бұйрығына
1-қосымша
«Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына аттестаттаудан өткізу»
Мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1 Кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процесстің іс-қимылы
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) № ҚФБ-нің атауы
1
2
3
4
5
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң қызметін көрсету бөлімінің басшысы
Құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң қызметін көрсету бөлімінің маманы
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына әділет аттестациялық комиссиясы
Іс-қимылдардың атауы және олардың сипаттамасы
Өтінішті және қажетті құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу журналында тіркеу, сонымен қоса өтініштің оң жақтағы астыңғы бұрышында келіп түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік тілде тіркеу мөртаңбасы қойылады
Өтінішті қарау
Ұсынылған құжаттар тізбесінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестация өткізілетіні туралы хабарламаны ресімдеу
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткізу
Аяқтау нысаны
Өтінішті тіркеу журналында тіркеу, сонымен қоса өтініштің оң жақтағы астыңғы бұрышында тіркеу мөртаңбасын қою
Орындау мерзімімен және жауапты орындаушыны қамтыған бұрыштамасымен құжаттар
Орындау мерзімімен және бөлімдегі жауапты орындаушыны қамтыған бұрыштамасымен құжаттар
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестация өткізілетіні туралы ресімделген хабарлама
Мемлекеттік қызметтің ресімделген нәтижесі
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
5 жұмыс күндері
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестацияны тапсырған сәттен бастап
2 Кесте. Пайдалану түрлері. Негізгі процесс
Негізгі процесс
Қызмет берушінің кеңсесі
Қызмет берушінің басшысы
Құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң қызметін көрсету бөлімінің басшысы
Құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң қызметін көрсету бөлімінің маманы
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына әділет аттестациялық комиссиясы

«13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту государственной услуги.»;
дополнить приложением 4 согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги «Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов» утвержденного данным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.»;
дополнить пунктом 9 следующего содержания:
«9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.»;
дополнить приложениями 1 и 2 согласно приложениям 4 и 5 к настоящему приказу.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан Абишева Б.Ш.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Б. Имашев
Приложение 1
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 июня 2014 года № 208
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Проведение аттестации на
право занятия нотариальной деятельностью»
Текстовое табличное описание последовательности процедур
(действий), взаимодействий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
Таблица 1. Описание действий структурно–функциональных единиц
(далее - СФЕ)
Действия основного процесса
процедуры
(действия)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Канцелярия услугодателя
Руководитель
услугодателя
Руководитель отдела
по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг населению
Специалист отдела
по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг населению
Аттестационная комиссия юстиции на право занятия нотариальной деятельностью
Наименование
действия и
их описание
Прием заявления
и перечня
необходимых
документов, регистрация
заявления в
журнале
регистрации, при
этом в правом
нижнем углу
заявления
проставляется
регистрационный
штамп на
государственном
языке с
указанием даты
поступления и
входящего
номера
Рассмотрение
заявления
Рассмотрение
предоставленного перечня документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям
оформление уведомления о проведении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
Проведения аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
Форма
завершения
Регистрация
заявления в
журнале
регистрации, с проставлением
в правом
нижнем углу
заявления
регистрационного штампа
Документы с
резолюцией,
содержащей
сроки
исполнения
и ответственного исполнителя
Документы с
резолюцией,
содержащей
сроки
исполнения
и ответственного исполнителя в отделе
оформленное уведомление о проведении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
оформленный результат государственный услуги
Сроки
исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
5 рабочих дней
с момента сдачи аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс
Канцелярии услугодателя
Руководитель
услугодателя
Руководитель отдела
по праворазъяснительной работе и оказанием юридических услуг населению
Специалист отдела
по праворазъяснительной работе и оказанием юридических услуг населению
Аттестационная комиссия юстиции на право занятия нотариальной деятельностью

1. Өтінішті және қажетті құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу журналында тіркеу, сонымен қоса өтініштің оң жақтағы астыңғы бұрышына келіп түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік тілде тіркеу мөртаңбасы қойылады
2. Өтінішті қарау
3. Ұсынылған құжаттар тізбесінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау
4. Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестация өткізілетіні туралы хабарламаға хатты ресімдеу
7. Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткізу
6. Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестация өткізілетіні туралы хабарламаны жіберу
5. Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестация өткізілетіні туралы хабарламаға қол қою
8.Мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 19 маусымдағы
№ 208 бұйрығына
2-қосымша
«Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына аттестаттаудан өткізу»
Мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
«Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткізу»
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
*Әділет органдарының аумақтық бөлімшелері арқылы қызмет көрсеткенде
(Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әділет департаменттері)
*ҚФБ - құрылымдық – функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшілерінің (жұмыскерлерінің), халыққа қызмет көрсету орталығының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара іс-қимылдары;
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылының) және немесе ҚФБ атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту;
- ЭҚАБЖ – мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымы бірыңғай жүйесі.
- «Е-лицензиялау» АЖ- «Е-лицензиялау» Ақпараттық жүйесі;
- ЭҮП - «Электрондық үкімет» Порталы;
- МО - Мемлекеттік орган;
- ҚР БП АЕ АЖ –Бас прокуратураның Арнайы есепке алу ақпараттық жүйесі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 19 маусымдағы
№ 208 бұйрығына
3-қосымша
«Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына аттестаттаудан өткізу»
Мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
«Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
*Қызмет алушының мемлекеттік органға жүгінген кезінде,
қызметті көрсету тәртібі;
**Қызметті «Е-лицензиялау» АЖ арқылы электрондық түрде көрсеткенде
*ҚФБ - құрылымдық – функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшілерінің (жұмыскерлерінің), халыққа қызмет көрсету орталығының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара іс-қимылдары;
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылының) және немесе ҚФБ атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту;
- ЭҚАБЖ – мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымы бірыңғай жүйесі.
- «Е-лицензиялау» АЖ- «Е-лицензиялау» Ақпараттық жүйесі;
- ЭҮП - «Электрондық үкімет» Порталы;
- МО - Мемлекеттік орган;
- ҚР БП АЕ АЖ – Бас прокуратураның Арнайы есепке алу ақпараттық жүйесі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 19 маусымдағы
№ 208 бұйрығына
4-қосымша
«Нотариустардың мөрлерін тіркеу
және беру, өтініштерін қабылдау»
Мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігін, көрсетілетін қызмет берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылдары
мәтіндік кестелік сипаттамасы
1 Кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) әрекетінің сипаттамасы
Рәсімдер (іс-қимылдардың) № ҚФБ-нің атауы
1
2
3
4
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заң қызметін көрсету бөлімінің басшысы
Құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заңды қызметін көрсету бөлімінің маманы
Әрекеттің атауы және олардың сипаттамасы
Өтінішті және нотариустардың мөрлерін беруге қажетті құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу журналында тіркеу, сонымен бірге өтініштің оң жақтағы астыңғы бұрышы келіп түскен күні мен кіріс нөмірі көрсете отырып мемлекеттік тілде тіркеу мөртабан қойылады
Нотариустардың мөрлерін беру өтінішін қарау
Ұсынылған құжаттар тізбесінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау
Мөрлерді беру журналында жазу мөрлерді дайындау тапсырысына хатты ресімдеу
Аяқталудың нысаны
өтінішті тіркеу журналында тіркеу, сонымен бірге өтініштің оң жақтағы астыңғы бұрышы тіркеу мөртабанды қою
Орындау мерзімімен жауапты орындаушы туралы жазылған бұрыштамасымен құжаттар
Бөліміндегі орындау мерзімімен жауапты орындаушы туралы жазылған бұрыштамасымен құжаттар
мөрлерді дайындау тапсырыс туралы рәсімделген хаты, дайын мөрді алу
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
3 жұмыс күндері
2 Кесте. Пайдаланудың түрлері. Негізгі процессі
Негізгі процессі
Көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заңды қызметін көрсету бөлімінің басшысы
Құқық түсіндіру жұмысы және халыққа заңды қызметін көрсету бөлімінің маманы

1. Прием заявления и
перечня необходимых,
регистрация
заявление в журнале
регистрации, при
этом в правом нижнем
углу заявления
проставляется
регистрационный
штамп на
государственном
языке с указанием
даты поступления и
входящего номера
2. Рассмотрение
заявления
3. Рассмотрение
предоставленного
перечня
документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям
4. Оформление письма на уведомления о проведении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью.
7. Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью.
6. Направление
уведомления о проведении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью.
5. Подписание
уведомления о проведении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью.
8. Выдача результата государственной услуги
Приложение 2
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 июня 2014 года № 208
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Проведение аттестации на
право занятия нотариальной деятельностью»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Проведение аттестации на право занятия нотариальной
деятельностью»
*При оказании услуги через территориальные подразделения
органов юстиции (Департаменты юстиции областей гг. Астана и Алматы)
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию).
-
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота государственных органов;
-
ИС «Е-лицензирование» – Информационная система «Е-лицензирование»;
-
ПЭП - Портал «Электронное правительство».
-
ГО – Государственный орган.
-
ИС СУ ГП РК – Информационная система Специальных учетов Генеральной Прокуратуры
Приложение 3
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 июня 2014 года № 208
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на право занятия нотариальной
деятельностью»
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на право занятия нотариальной
деятельностью»
*При оказании услуги при обращении Услуполучателя в
государственный орган
**При предоставлении услуги в электронном формате посредством
ИС «Е-Лицензирование»
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию).
-
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота государственных органов;
-
ИС «Е-лицензирование» – Информационная система «Е-лицензирование»;
-
ПЭП - Портал «Электронное правительство».
-
ГО – Государственный орган.
-
ИС СУ ГП РК – Информационная система Специальных учетов Генеральной Прокуратуры
Приложение 4
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 июня 2014 года № 208
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Принятие заявлений, регистрация и
выдача печатей нотариусов»
Текстовое табличное описание последовательности
процедур (действий), взаимодействий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Таблица 1. Описание действий структурно-функционалных единиц
(далее – СФЕ)
Действия основного процесса
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
Канцелярия услугодателя
Руководитель
услугодателя
Руководитель отдела
по праворазъяснительной работе и оказанием юридических услуг населению
Специалист отдела
по праворазъяснительной работе и оказанием юридических услуг населению
Наименование
действия и
их описание
Прием заявления
и перечня необходимых
документов на
выдачу
печатей нотариусов
регистрация
заявления в
журнале
регистрации, при
этом в правом
нижнем углу
заявления
проставляется
регистрационный
штамп на
государственном
языке с
указанием даты
поступления и
входящего
номера
Рассмотрение
заявления о
выдаче печатей нотариусов
Рассмотрение
предоставленного перечня документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям
Запись в журнале выдачи печати оформление письма на заказ изготовление печати
Форма
завершения
Регистрация
заявления в
журнале
регистрации, с проставлением
в правом
нижнем углу
заявления
регистрационного штампа
Документы с
резолюцией,
содержащей
сроки
исполнения
и ответственного исполнителя
Документы с
резолюцией,
содержащей
сроки
исполнения
и ответственного исполнителя в отделе
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
3 рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс
Канцелярии услугодателя
Руководитель
услугодателя
Руководитель отдела
по праворазъяснительной работе и оказанием юридических услуг населению
Специалист отдела
по праворазъяснительной работе и оказанием юридических услуг населению

1. Өтінішті және қажетті құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу журналында тіркеу, сонымен қоса өтініштің оң жақтағы астыңғы бұрышына келіп түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік тілде тіркеу мөртаңбасы қойылады
2. Нотариустардың мөрлерін беру өтінішін қарау
3. Ұсынылған құжаттар тізбесінің қойылатын талаптарға сәйкестігін қарау, нотариустардың мөрлерін беруді келісу
4. Мөрлерді беру журналында жазу, мөрлерді дайындау тапсырысына хатты ресімдеу
6. Мөрлерді дайындау тапсырысына хат жолдау
5. Мөрлерді дайындау тапсырысына хатқа қол қою
7. Нотариустың дайын мөрін алу. Көрсетілетін қызмет берушінің стандарттардың 2 қосымшасына сәйкес нысанындағы мөрлерді беру журналында қол қойылғаннан кейін нотариустың мөрін беру
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2014 жылғы 19 маусымдағы
№ 208 бұйрығына
5-қосымша
«Нотариустардың мөрлерін тіркеу
және беру, өтініштерін қабылдау»
Мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
«Нотариустардың мөрлерін тіркеу және беру, өтініштерін қабылдау» Мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
*Әділет органдарының аумақтық бөлімшелері арқылы қызмет көрсеткенде
(Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әділет департаменттері)
*ҚФБ - құрылымдық – функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшілерінің (жұмыскерлерінің), халыққа қызмет көрсету орталығының, «электрондық үкімет» веб-порталының өзара іс-қимылдары;
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылының) және немесе ҚФБ атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту;
- ЭҚАБЖ – мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымы бірыңғай жүйесі.
- МО – Мемлекеттік орган

1. Прием заявления и
перечня необходимых
документов на выдачу
печатей нотариусов,
регистрация
заявление в журнале
регистрации, при
этом в правом нижнем
углу заявления
проставляется
регистрационный
штамп на
государственном
языке с указанием
даты поступления и
входящего номера
2. Рассмотрение
заявления о
выдаче
печатей нотариусо
3. Рассмотрение
предоставленного
перечня
документов на
соответствие
предъявляемым
требованиям,
согласование
выдачи
печатей нотариусов
4. Запись в журнале выдачи печати,
оформление письма на заказ изготовление печати нотариуса
6. Направление
письма на заказ, изготовление печати
5. Подписание
письма на заказ изготовление печати
7. Получение готового печати нотариуса.
Выдача печати нотариуса под роспись в журнале выдачи печати по форме согласно приложению 2 к Стандарту услугополучателю
Приложение 5
к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 19 июня 2014 года № 208
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Принятие заявлений, регистрация и
выдача печатей нотариусов»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов»
*При оказании услуги через территориальные подразделения
органов юстиции (Департаменты юстиции областей гг. Астана и Алматы)
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию).
-
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота государственных органов;
-
ГО – Государственный орган.