Халықтың санитариялық- эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 20 маусымдағы № 145 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 24 шілдеде № 9610 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 4 мамырдағы № 374 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 04.05.2015 № 374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Жобаларға, өнімдерге, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Микробиологиялық зертханаларға патогендігі 1-4-топтардағы қоздырғыштармен жұмыс істеуге рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Тамақ өнімдерінің жарамдылық мерзімдерін және сақталу шарттарын келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушының 2012 жылғы 24 қазандағы №739 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8016 болып тіркелген);

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей от 20 июня 2014 года № 145. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2014 года № 9610. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 мая 2015 года № 374
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 04.05.2015 № 374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги «Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги «Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги «Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, продукцию, работы и услуги» согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги «Выдача разрешения микробиологическим лабораториям на работу с возбудителями 1-4 группы патогенности» согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги «Согласование сроков годности и условий хранения пищевой продукции» согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 октября 2012 года № 739 «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8061);

2) «Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық активті қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, химиялық заттарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі міндетін атқарушының 2012 жылғы 24 қазандағы №743 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8112 болып тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің Санитариялық-гигиеналық қадағалау департаменті (Т.К. Ерубаев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы нормативтік-құқықтық актілерінің «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі төрағасының орынбасары Ж.М. Бекшинге жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                             Б. Қуандықов
Қазақстан Республикасы
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау
агенттігі төрағасының
2014 жылғы 20 маусымдағы № бұйрығына
1-қосымша
«Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Жалпы ережелер
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі және оның облыстар, Астана, Алматы қалаларының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі туралы хабарлама жіберіледі. Нәтижені беру www.azpp.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылының тәртібін сипаттау
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 мамырдағы № 533 қаулысымен бекітілген «Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көзделген өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:

2) приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 октября 2012 года № 743 «Об утверждении регламента государственной услуги «Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8112).
3. Департаменту санитарно-гигиенического надзора Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей (Ерубаев Т.К.) обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан «Әділет» и в средствах массовой информации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей Бекшина Ж.М.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Председатель                               Б. Куандыков
Приложение 1
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан
по защите прав потребителей
от 20 июня 2014 года № 145
Регламент государственной услуги
«Государственная регистрация и перерегистрация продуктов
детского питания, пищевых и биологически активных добавок
к пище, генетически модифицированных объектов,
красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и
дератизации, материалов и изделий, контактирующих с
водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных
видов продукции и веществ, оказывающих вредное
воздействие на здоровье человека»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по защите прав потребителей и его территориальными департаментами областей, городов Астана, Алматы (далее – услугодатель):
1) через канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: свидетельство о государственной регистрации (перерегистрации) продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении через Портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется уведомление о результате государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя. Выдача результата осуществляется по адресам мест оказания государственной услуги, которые размещены на интернет-ресурсе: www.azpp.gov.kz.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Государственная регистрация и перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2014 года № 533 (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, құжаттардың келіп түскен сәтінен бастап 2 (екі) сағат ішінде оларды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 4 (төрт) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және оларды көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысына береді;
3) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және оларды жауапты орындаушыға береді;
4) жауапты орындаушы күнтізбелік 25 (жиырма бес) күннің ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды, өтініш берілген өнімнің белгіленген талаптарға сәйкестігін тексереді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жұмысшы нұсқасын басып шығарады.
Өтініш берілген өнім санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес болған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жұмысшы нұсқасын көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысына бұрыштама қоюға береді;
5) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жұмысшы нұсқасына бұрыштама қояды және жауапты орындаушыға береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 15 (он бес) минут ішінде нөмірді беруді жүргізеді, мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін қатаң есептіліктің ресми бланкінде басып шығарады және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға береді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 1 (бір) жұмыс күннің ішінде мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне қол қояды және жауапты орындаушыға береді;
8) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 15 (он бес) минут ішінде тіркелген өнімді Кеден одағының Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізіліміне деректер базасына жазады, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі кеңсеге беріледі;
9) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін мемлекеттік қызметті алушының (оның сенімхат бойынша өкілі) мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне жүгінген сәтінен бастап 15 (он бес) минут ішінде береді.
6. Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижелері:

1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, в течение 2 (двух) часов с момента поступления документов проводит регистрацию и передает их на рассмотрение руководству услугодателя;
2) руководство услугодателя в течение 4 (четырех) часов после получения рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги и передает их руководителю управления(отдела) услугодателя;
3) руководитель управления(отдела) услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель в течение 25 (двадцати пяти) календарных дней рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, проверяет соответствие заявленной продукции установленным требованиям, распечатывает черновую копию результата оказания государственной услуги.
При соответствии заявленной продукции санитарно-эпидемиологическим требованиям передает черновую копию результата оказания государственной услуги руководителю управления(отдела) услугодателя на визирование;
5) руководитель управления(отдела) услугодателя в течение 2 (двух) часов визирует черновую копию результата оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю;
6) ответственный исполнитель услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут проводит присвоение номера, распечатывает результат оказания государственной услуги на официальном бланке строгой отчетности и передает руководству услугодателя на подписание;
7) руководство услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает результат оказания государственной услуги и передает ответственному исполнителю;
8) ответственный исполнитель услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут зарегистрированную продукцию формирует в базу данных в Единый реестр свидетельств о государственной регистрации Таможенного союза, результат оказания государственной услуги передается в канцелярию;
9) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги в течение 15 (пятнадцати) минут с момента обращения услугополучателя (либо его представителя по доверенности) за результатом оказания государственной услуги.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мемлекеттік қызметті алушының өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысына қарау үшін қарары;
3) басқарма/бөлім басшысының жауапты орындаушыға қарары;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жұмысшы нұсқасын басып шығару;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жұмысшы нұсқасына қол қою;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қатаң есептіліктің ресми бланкісінде басып шығару
7) мемлекеттік қызмет көрсетудің қол қойылған нәтижесін жауапты орындаушыға тапсыру;
8) нәтижені Кеден одағының Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің бірыңғай тізіліміне деректер базасына жазу және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін кеңсеге беру;
9) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне өтініш берген сәтінен бастап нәтижені беру.
Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
Мемлекеттiк қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетiлетiн қызметті берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
Әрбір рәсімдер (іс-әрекет) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекет) жүйелігін сипаттау осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-сызбасында келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өтініштер және рәсімдер (іс-әрекет) жүйелігі тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен Порталға тіркелуді жүзеге асырады (Порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алуы үшін Порталға ЖСН/БСН және парольді енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – Порталда тіркелген қызметті алушы туралы деректердiң дұрыстығын ЖСН/БСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – Порталдың көрсетілетін қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;

1) регистрация заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги в канцелярии услугодателя и передача их руководству услугодателя;
2) резолюция руководства услугодателя руководителю управления (отдела) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя управления (отдела) ответственному исполнителю;
4) распечатка черновой копии результата оказания государственной услуги;
5) визирование черновой копии результата оказания государственной услуги;
6) распечатка результата оказания государственной услуги на официальном бланке строгой отчетности;
7) передача подписанного результата оказания государственной услуги ответственному исполнителю;
8) формирование результата в базу данных в Единый Реестр свидетельств о государственной регистрации Таможенного союза и передача результата оказания государственной услуги в канцелярию услугодателя;
9) выдача результата с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель управления(отдела) услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия), приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет барузере компьютера услгополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;

5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметті көрсету үшiн сұрау нысанын экранға шығару және қызметті алушының құрылымы мен форматты талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұраудың нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі құжаттардың қажетті көшірмелерін тіркеу, сондай-ақ сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының – ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – Порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестілігін (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН-мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН-ін) тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетiлетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты қызметті алушының сұрауын пысықтау үшін (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) «электрондық үкімет» шлюзі арқылы жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушы Стандартта көрсетілген қоса берген құжаттардың және қызметті көрсетуге арналған негіздерге сәйкестілігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
10) 6-процесс – көрсетiлетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде алуы.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі www.azpp.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары бойынша беріледі.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес диаграммада келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелігін сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
«Балалар тамағы өнімдерін,
тағамға тағамдық және биологиялық
белсенді қоспаларды, генетикалық
түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды,
дезинфекция, дезинсекция және дератизация
құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен
жанасатын материалдар мен бұйымдарды,
адам денсаулығына зиянды әсер ететін
химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың
жекелеген түрлерін мемлекеттік
тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімдер (іс-әрекет) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекет) жүйелігін сипаттаудың блок-сызбасы
«Балалар тамағы өнімдерін,
тағамға тағамдық және биологиялық
белсенді қоспаларды, генетикалық
түрлендірілген объектілерді,бояғыштарды,
дезинфекция, дезинсекция және
дератизация құралдарын,сумен және тамақ
өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды,
адам денсаулығына зиянды әсер ететін
химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың
жекелеген түрлерін мемлекеттік
тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы
«Балалар тамағы өнімдерін,
тағамға тағамдық және биологиялық
белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді,бояғыштарды, дезинфекция,
дезинсекция және дератизация құралдарын,
сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын
материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына
зиянды әсер ететін химиялық заттарды,
өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін
мемлекеттік тіркеу және қайта тіркеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілеу:
Қазақстан Республикасы
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау
агенттігі төрағасының
2014 жылғы 20 маусымдағы № 145 бұйрығына
2-қосымша
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Жалпы ережелер
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі және оның облыстар, Астана, Алматы қалаларының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші):

5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно–цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз «электронного правительства» для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 – получение услугополучателем уведомления о результате государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Результат оказания государственной услуги выдается по адресам мест оказания государственной услуги, которые размещены на интернет–ресурсе: www.azpp.gov.rk.
10. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены в диаграмме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
11. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация и перерегистрация
продуктов детского питания, пищевых и
биологически активных добавок к пище,
генетически модифицированных объектов,
красителей, средств дезинфекции,
дезинсекции и дератизации, материалов и
изделий, контактирующих с водой
и продуктами питания, химических веществ,
отдельных видов продукции и веществ,
оказывающих вредное воздействие
на здоровье человека»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя,
с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация и перерегистрация
продуктов детского питания, пищевых и
биологически активных добавок к пище,
генетически модифицированных объектов,
красителей, средств дезинфекции,
дезинсекции и дератизации, материалов и
изделий, контактирующих с водой
и продуктами питания, химических веществ,
отдельных видов продукции и веществ,
оказывающих вредное воздействие
на здоровье человека»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Портал
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Государственная регистрация и перерегистрация
продуктов детского питания, пищевых и
биологически активных добавок к пище,
генетически модифицированных объектов,
красителей, средств дезинфекции,
дезинсекции и дератизации, материалов и
изделий, контактирующих с водой
и продуктами питания, химических веществ,
отдельных видов продукции и веществ,
оказывающих вредное воздействие
на здоровье человека»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан
по защите прав потребителей
от 20 июня 2014 года № 145
Регламент государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологических заключений
о соответствии (несоответствии) объекта государственного
санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым
актам в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения и гигиеническим нормативам»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по защите прав потребителей и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель):

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басылып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылының тәртібін сипаттау
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 мамырдағы № 533 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көзделген өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, құжаттардың келіп түскен сәтінен бастап 2 (екі) сағат ішінде оларды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 4 (төрт) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қарайды және оларды көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысына береді;

1) через канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления услугополучателя (либо его представителя по доверенности) и документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно- эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам», утвержденного постановлением Правительства РК от 22 мая 2014 года №533 (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, услугополучателю выдает талон согласно приложению 2 к стандарту, в течение 2 (двух) часов с момента поступления документов проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководству услугодателя;
2) руководство услугодателя в течение 4 (четырех) часов после получения рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги и передает их руководителю управления (отдела) услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және жауапты орындаушыға береді;
4) жауапты орындаушы 12 (он екі) жұмыс күнінің ішінде объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін тексереді, объектіні халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігіне тексеруді жүзеге асырады, объектіні санитариялық-эпидемиологиялық тексеру актісін ресімдейді, мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін ресімдеп, оны қол қою үшін басшылыққа енгізеді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне қол қояды және оны кеңсеге береді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін мемлекеттік қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне жүгінген сәтінен бастап 15 (он бес) минут ішінде береді.
Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижесi:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мемлекеттік қызметті алушының өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысына қарау үшін қарары;
3) басқарма/бөлім басшысының жауапты орындаушыға қарары;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін ресімдеу, қол қоюға енгізу;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне өтініш берген сәтінен бастап нәтижені беру.
Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
Мемлекеттiк қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетiлетiн қызметті берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
Әрбір рәсімдер (іс-әрекет) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекет) жүйелігін сипаттау осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-сызбасында келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өтініштер және рәсімдер (іс-әрекет) жүйелігі тәртібін сипаттау:

3) руководитель управления (отдела) услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги и передает их ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель в течение 12 (двенадцати) рабочих дней проверяет соответствие объекта представленным документам, осуществляет обследование объекта на соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам, оформляет акт санитарно-эпидемиологического обследования объекта, оформляет результат оказания государственной услуги и вносит руководству для подписания;
5) руководство услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает результат оказания государственной услуги и передает его в канцелярию услгодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги в течение 15 (пятнадцати) минут с момента обращения услгополучателя (либо его представителя по доверенности) за результатом оказания государственной услуги.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги в канцелярии услугодателя и передача их руководству услугодателя;
2) резолюция руководства услугодателя управлению(отделу) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя управления(отдела) ответственному исполнителю;
4) оформление результата оказания государственной услуги внесение на подписание;
5) подписание результата оказания государственной услуги;
6) выдача результата с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель управления (отдела) услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия), приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказании государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через Портал:

1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес-сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен Порталда тіркеуді жүзеге асырады (Порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алуы үшін Порталға ЖСН/БСН және парольді енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – Порталда тіркелген қызметті алушы туралы деректердiң дұрыстығын ЖСН/БСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – Порталдың көрсетілетін қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметті көрсету үшiн сұрау нысанын экранға шығару және қызметті алушының құрылымы мен форматты талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұраудың нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі құжаттардың қажетті көшірмелерін тіркеу, сондай-ақ сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының – ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – Порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестілігін (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН-мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН-ін) тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетiлетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты қызметті алушының сұрауын пысықтау үшін (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) «электрондық үкімет» шлюзі арқылы жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушы Стандартта көрсетілген қоса берген құжаттардың және қызметті көрсетуге арналған негіздерге сәйкестілігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
10) 6-процесс – көрсетiлетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде алуы.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес диаграммада келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелігін сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
«Мемлекеттік санитариялық-
эпидемиологиялық қадағалау
объектісінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық
салауаттылығы саласындағынормативтік
құқықтық актілерге жәнегигиеналық
нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі)
туралы санитариялық-эпидемиологиялық
қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін/
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімдер (іс-әрекет) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекет) жүйелігін сипаттаудың блок-сызбасы
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалау объектісінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы
саласындағынормативтік құқықтық
актілерге жәнегигиеналық нормативтерге
сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы
«Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалау объектісінің халықтың
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы
саласындағынормативтік құқықтық
актілерге жәнегигиеналық нормативтерге
сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілеу:
Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың
құқықтарын қорғау агенттігі төрағасының
2014 жылғы 20 маусымдағы № 145 бұйрығына
3-қосымша
«Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Жалпы ережелер
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі және оның облыстар, Астана, Алматы қалаларының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші):

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно–цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз «электронного правительства» для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 – результат оказания государственной услуги услугополучателю передается в «личный кабинет» в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены в диаграмме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
11. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии
(несоответствии) объекта государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
нормативным правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения и
гигиеническим нормативам»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками)
услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры
(действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии
(несоответствии) объекта государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
нормативным правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения и
гигиеническим нормативам»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Портал
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения о соответствии
(несоответствии) объекта государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
нормативным правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения и
гигиеническим нормативам»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 3
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан
по защите прав потребителей
от 20 июня 2014 года № 145
Регламент государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой
продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору»
1. Общие положения
1. Государственная услуга предоставляется Агентством Республики Казахстан по защите прав потребителей (далее – Агентство) и его территориальными департаментами областей, городов Астана, Алматы (далее – услугодатель):

1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі арқылы;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектісіне есептік нөмір беру туралы тізілімнен көшірме үзінді.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен расталады.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылының тәртібін сипаттау
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 мамырдағы № 533 қаулысымен бекітілген «Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көзделген өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 15 (он бес минут) ішінде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, құжаттардың келіп түскен сәтінен бастап 2 (екі) сағат ішінде оларды тіркеуді жүргізеді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 (төрт) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қарайды және оларды көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысына береді;
3) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және жауапты орындаушыға береді;
4) жауапты орындаушы 12 (он екі) жұмыс күннің ішінде объектінің ұсынылған құжаттарға сәйкестігін тексереді, объектіні санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын тамақ өнімдерін өндіру объектілерінің есептік нөмірлерінің тізіліміне енгізеді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді және қол қою үшін көрсетілетін қызмет берушінің басшысына береді;

1) через канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выписка из реестра о присвоении учетного номера объекту производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Присвоение учетных номеров объектам производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору», утвержденного постановлением Правительства РК от 22 мая 2014 года № 533 (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, в течение 2 (двух) часов с момента поступления документов проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководству услугодателя;
2) руководство услугодателя в течение 4 (четырех) часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги и передает их руководителю управления/отдела услугодателя;
3) руководитель управления/отдела услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги и передает их ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель в течение 12 (двенадцати) рабочих дней проверяет соответствие объекта по представленным документам, вносит объект в Реестр учетных номеров объектов производства пищевой продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору, оформляет результат оказания государственной услуги и передает руководству услугодателя на подписание;

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне қол қояды және оны кеңсеге береді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін мемлекеттік қызметті алушының немесе оның өкілінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне жүгінген сәтінен бастап 15 (он бес) минут ішінде береді;
Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижесi:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мемлекеттік қызметті алушының өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қарау үшін көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысына құжаттарды беру туралы қарары
3) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысының жауапты орындаушыға құжаттарды беру туралы қарары;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеу;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне өтініш берген сәтінен бастап нәтижені беру.
Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетiлетiн қызметті берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімдер (іс-әрекет) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекет) жүйелігін сипаттау осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-сызбасында келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі өтініштер және рәсімдер (іс-әрекет) жүйелігі тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес-сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен Порталда тіркеуді жүзеге асырады (Порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алуы үшін Порталға ЖСН/БСН және парольді енгізу процесі (авторизациялау процесі);

5) руководство услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает результат оказания государственной услуги и передает его в канцелярию;
6) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги в течение 15 (пятнадцати) минут с момента обращения услугополучателя либо его представителя по доверенности за результатом оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги в канцелярии услугодателя и передача их руководству услугодателя;
2) резолюция руководства услугодателя о передаче документов управлению (отделу) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя управления (отдела) о передаче документов ответственному исполнителю услугодателя;
4) оформление результата оказания государственной услуги;
5) подписание результата оказания государственной услуги;
6) выдача результата оказания государственной услуги с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель управления(отдела) услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия), приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;

3) 1-шарт – Порталда тіркелген қызметті алушы туралы деректердiң дұрыстығын ЖСН/БСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – Порталдың көрсетілетін қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызметті көрсету үшiн сұрау нысанын экранға шығару және қызметті алушының құрылымы мен форматты талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұраудың нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі құжаттардың қажетті көшірмелерін тіркеу, сондай-ақ сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының – ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – Порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестілігін (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН-мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН-ін) тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетiлетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты қызметті алушының сұрауын пысықтау үшін (көрсетілетін қызметті алушының сұрауын) «электрондық үкімет» шлюзі арқылы жіберу;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушы Стандартта көрсетілген қоса берген құжаттардың және қызметті көрсетуге арналған негіздерге сәйкестілігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
10) 6-процесс – көрсетiлетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде алуы.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес диаграммада келтірілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелігін сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
«Санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалауға жататын тамақ өнімдерін
өндіру объектілерінеесептік нөмірлер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімдер (іс-әрекет) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекет) жүйелігін сипаттаудың блок-сызбасы
«Санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалауға жататын тамақ өнімдерін
өндіру объектілерінеесептік нөмірлер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы
«Санитариялық-эпидемиологиялық
қадағалауға жататын тамақ өнімдерін
өндіру объектілеріне есептік нөмірлер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілеу:
Қазақстан Республикасы
Тұтынушылардың құқықтарын
қорғау агенттігі төрағасының
2014 жылғы 20 маусымдағы
№ 145 бұйрығына
4-қосымша
«Жобаларға, өнімдерге, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші):

3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно–цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз «электронного правительства» для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 – результат оказания государственной услуги услугополучателю передается в «личный кабинет» в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены в диаграмме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
11. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам
производства пищевой продукции,
подлежащей санитарно -
эпидемиологическому надзору»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками)
услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры
(действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам
производства пищевой продукции,
подлежащей санитарно -
эпидемиологическому надзору»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Портал
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам
производства пищевой продукции,
подлежащей санитарно -
эпидемиологическому надзору»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 4
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан
по защите прав потребителей
от 20 июня 2014 года № 145
Регламент государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты,
продукцию, работы и услуги»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по защите прав потребителей (далее - Агентство) и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель):

1) Агенттік:
елде аналогтары жоқ, жаңа, жеткілікті зерделенбеген технологиялары бар өнеркәсіптік және азаматтық мақсаттағы объектілерді салу және қайта жаңарту;
санитариялық сыныптамаға енгізілмеген, сондай-ақ жаңа, жеткілікті зерделенбеген технологиялары бар, елде аналогтары жоқ қауіптіліктің І және ІІ сыныбының өнеркәсіптік объектілері және өндірістері үшін санитариялық-қорғаныш аймақтарын белгілеу және түзету бойынша құжаттамалардың;
шикізаттың және тамақ өнімдерінің жаңа түрлеріне арналған стандарттар мен нормативтік құжаттардың;
дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау құралдарына, медициналық иммундық-биологиялық препараттарға арналған стандарттар мен нормативтік құжаттардың жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды береді.
2) Агенттіктің облыстар, Астана, Алматы қалаларының, Көліктегі департаменттері:
санитариялық сыныптамаға енгізілмеген, сондай-ақ жаңа, жеткілікті зерделенбеген технологиялары бар, елде аналогтары жоқ қауіптіліктің І және ІІ сыныбының өнеркәсіптік объектілері және өндірістері үшін қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілген шекті шығарындылары мен рұқсат етілген шекті төгінділерін белгілеу және түзету бойынша құжаттамалар бойынша;
осы тармаққа 1-қосымша көрсетілген объектілерді қоспағанда қауіптіліктің барлық сыныптарындағы өнеркәсіптік объектілері үшін санитариялық-қорғаныш аймақтарын белгілеу және түзету бойынша;
сумен жабдықтау көздерінің санитариялық-қорғаныш аймағын түзету (қысқарту немесе ұлғайту) бойынша;
азық-түлік шикізатымен, тағам өнімдерімен және ауызсумен, парфюмерлік-косметикалық және кеңінен қолданылатын басқа тауарлармен, жабдықтармен, аспаптармен және жұмыс құрал-саймандарымен жанасатын азық-түлік шикізатқа, өнеркәсіптік өнімдерге, құрылыс материалдарына, иондаушы сәулелену көздеріне, химиялық заттарға және өнімдерге, биологиялық заттар мен дәрілік өнімдерге, ыдыстарға, қаптама және полимер материалдарына арналған стандарттар мен нормативтік құжаттардың жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды береді.
3) Агенттік Департаменттерінің аумақтық (қалалық, аудандық) бөлімшелері:
осы тармаққа 2-қосымша көрсетілген объектілерді қоспағанда қауіптіліктің барлық сыныптарындағы өнеркәсіптік объектілері және өндірістері үшін қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың рұқсат етілген шекті шығарындылары мен рұқсат етілген шекті төгінділерін белгілеу және түзету бойынша құжаттамалар жобаларына;
өнеркәсіптік және азаматтық мақсаттағы объектілерді салу және қайта жаңарту;
сумен жабдықтау көздерінің санитариялық қорғау аймағын белгілеу;
геологиялық зерттеулер;
елді мекендер құрылысын жоспарлау;
жұмыстар, қызметтер жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет:

1) Агентством выдается санитарно-эпидемиологическое заключение на проекты:
строительства и реконструкции объектов промышленного и гражданского назначения с новыми, недостаточно изученными технологиями, не имеющими аналогов в стране;
документации по установлению и корректировке санитарно-защитных зон для промышленных объектов I и II класса опасности и производств, не включенных в санитарную классификацию, а также с новыми, недостаточно изученными технологиями, не имеющими аналогов в стране;
стандартов и нормативных документов на новые виды сырья и пищевой продукции;
стандартов и нормативных документов на дезинфицирующие, дезинсекционные и дератизационные средства, медицинские иммунобиологические препараты;
2) Департаментами Агентства областей, городов Астана, Алматы, на транспорте выдается санитарно-эпидемиологическое заключение на проекты:
по установлению и корректировке предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду для промышленных объектов I и II класса опасности и производств, не включенных в санитарную классификацию, а также с новыми, недостаточно изученными технологиями, не имеющими аналогов в стране;
по установлению и корректировке санитарно-защитных зон для промышленных объектов всех классов опасности и производств, за исключением указанных в подпункте 1) настоящего пункта;
по корректировке (сокращение или увеличение) зоны санитарной охраны источников водоснабжения;
стандартов и нормативных документов на продовольственное сырье, промышленные изделия, строительные материалы, источники ионизирующего излучения, химические вещества и продукты, биологические, лекарственные, тару, упаковочные и полимерные материалы, контактирующие с продовольственным сырьем, пищевыми продуктами и питьевой водой, парфюмерно-косметические и другие товары широкого потребления, оборудование, приборы и рабочий инструментарий;
3) территориальными подразделениями (районными, городскими) Департаментов Агентства выдается санитарно-эпидемиологическое заключение на проекты:
по установлению и корректировке предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду для промышленных объектов всех классов опасности и производств, за исключением указанных в подпункте 2) настоящего пункта;
проекты строительства и реконструкции объектов промышленного и гражданского назначения;
установления зоны санитарной охраны источников водоснабжения;
на геологические исследования;
планировки застройки населенных пунктов;
работы и услуги.
2. Государственная услуга оказывается:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы:
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – Орталық) арқылы;
3) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған қағаз жеткізгіштегі не электрондық құжат нысанындағы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады және мөрмен және көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қолымен расталады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылының тәртібін сипаттау
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 мамырдағы № 533 қаулысымен бекітілген «Жобаларға, өнімдерге, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көзделген өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 15 (он бес минут) ішінде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, құжаттардың келіп түскен сәтінен бастап 2 (екі) сағат ішінде оларды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 4 (төрт) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қарайды, қарар қояды және оларды көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысына береді;

1) через канцелярию услугодателя;
2) через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz.
3. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги: санитарно-эпидемиологическое заключение на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
3. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и документов, услугополучателя (либо его представителя по доверенности) предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги ««Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, продукцию, работы и услуги», по месту нахождения объекта либо осуществления деятельности, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2014 года № 533 (далее - Стандарт).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, в течение 2 (двух) часов с момента поступления документов проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководству услугодателя;
2) руководство услугодателя в течение 4 (четырех) часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, налагает резолюцию и передает их руководителю управления/отдела услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және оларды жауапты орындаушыға береді;
4) жауапты орындаушы 10 (он) жұмыс күнінің ішінде ұсынылған құжаттардың халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігіне санитариялық-эпидемиологиялық сараптама (бұдан әрі - сараптама) жүргізеді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдейді, оны құжаттармен бірге қол қою үшін басшылыққа енгізеді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне қол қояды және оны кеңсеге береді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін мемлекеттік қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне жүгінген сәтінен бастап 15 (он бес) минут ішінде қағаз түрінде береді не Орталықтың ақпараттық жүйесіне немесе порталға мемлекеттік қызмет берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған электрондық құжат түрінде жібереді;
Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижесi:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысына қарау үшін қарары;
3) басқарма/бөлім басшысының жауапты орындаушыға беру туралы қарары;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеу, қол қоюға енгізу;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне өтініш берген сәтінен бастап нәтижені беру, Орталықтың ақпараттық жүйесіне, не порталға жіберу.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7.Мемлекеттiк қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетiлетiн қызметті берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
Әрбір рәсімдер (іс-әрекет) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекет) жүйелігін сипаттау осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-сызбасында келтірілген.
Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінде халыққа қызмет көсрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
Орталыққа жүгіну тәртібін, көрсетілетін қызметті алушының сұрауын пысықтау ұзақтығын сипаттау:

3) руководитель управления/отдела услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель в течение 10 (десяти) рабочих дней проводит санитарно-эпидемиологическую экспертизу представленных документов на соответствие нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам, оформляет результат оказания государственной услуги, который вместе с документами вносит руководству услугодателя на подписание;
5) руководство услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает результат оказания государственной услуги и передает в канцелярию;
6) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги в течение 15 (пятнадцати) минут с момента обращения услугополучателя (либо его представителя по доверенности) за результатом оказания государственной услуги в бумажном виде, либо направляет в информационную систему ЦОН или на портал в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугодателя.
7. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги в канцелярии услугодателя и передача их руководству услугодателя;
2) резолюция руководства услугодателя управлению (отделу) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя управления (отдела) о передаче ответственному исполнителю;
4) оформление результата оказания государственной услуги внесение на подписание;
5) подписание результата оказания государственной услуги;
6) выдача результата с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги, передача в информационную систему ЦОН, либо на портал.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель управления/отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия), приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:

1) көрсетілетін қызмет алушы немесе оның сенім хат бойынша өкілі Стандарттың 9-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініш пен құжаттарды Орталыққа ұсынады;
2) Орталықтың қызметкері 20 (жиырма) минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтінішті және құжаттарды тірткейді. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Егер өзгесі Қазақстан Республикасының заңдарында көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы Орталық ұсынған нысан бойынша ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
1) Орталықтың қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде ХҚО қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған ақпараттық жүйе арқылы не курьер арқылы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті өтінішті және құжаттарды береді.
2) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді Орталықтың қызметкері көрсетілген мезгілде, өзі жүгінген жағдайда қолхат негізінде немесе оның өкілі жүгінген жағдайда, жеке басының куәлігін және сенімхатты (қызмет алушының өкілі) көрсеткен жағдайда жүзеге асырады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетiлетін қызметті берушi мен көрсетiлетін қызметті алушының жүгiну және рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) жүйелігін тәртiбiн сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес-сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен Порталда тіркеуді жүзеге асырады (Порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті алуы үшін Порталға ЖСН/БСН және парольді енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – Порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердiң дұрыстығын ЖСН/БСН және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – Порталдың көрсетілетін қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
5) 3-процесс – осы регламентте көрсетiлген қызметтi көрсетiлетін қызметті алушының таңдауы, қызметті көрсету үшiн сұрау нысанын экранға шығару және көрсетiлетін қызметті алушының оның құрылымы мен форматты талаптарын ескере отырып, нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұраудың нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген электрондық түрдегі құжаттардың қажетті көшірмелерін тіркеу, сондай-ақ сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетiлетін қызметті алушының электрондық-цифрлық қолтаңбаның (бұдан әрі - ЭЦҚ) тіркеу куәлігін таңдауы;

1) услугополучатель либо его представитель по доверенности предоставляет в ЦОН заявление и документы необходимые для оказания государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 Стандарта;
2) работник ЦОН в течение 20 (двадцати) минут производит регистрацию заявления и документы, необходимые для оказания государственной услуги. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, работник ЦОН отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной ЦОН, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) Работник ЦОН в течение 1 (одного) рабочего дня передает заявление и документы, необходимые для оказания государственной услуги услугодателю посредством информационной системы, удостоверенных электронной цифровой подписью работника ЦОН либо через курьера;
4) Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется работником ЦОН на основании расписки, в указанный в ней срок, при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность и доверенности (для представителя услугополучателя).
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронно–цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;

6) 2-шарт – Порталда ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің сәйкестілігін (сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН-мен ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН-ін) тексеру;
7) 4-процесс – көрсетiлетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетiлетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетiлетін қызметті алушының сұрауын) «электрондық үкімет» шлюзі арқылы жіберу;
9) 3-шарт – көрсетiлетін қызметті алушы қоса берген Стандартта көрсетілген құжаттардың және қызметті көрсетуге арналған негіздерге сәйкестілігін көрсетiлетін қызметті берушінің тексеруі;
10) 6-процесс – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат түрінде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес диаграммада келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелігін сипаттау, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
«Жобаларға, өнімдерге,
жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімдер (іс-әрекет) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекет) жүйелігін сипаттаудың блок-сызбасы
«Жобаларға, өнімдерге,
жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы
«Жобаларға, өнімдерге,
жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілеу
Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың
құқықтарын қорғау агентігі төрағасының
2014 жылғы 20 маусымдағы № бұйрығына
5-қосымша
«Микробиологиялық зертханаларға патогендігі 1-4-топтардағы қоздырғыштармен жұмыс істеуге рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Жалпы ережелер
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің Орталық режимдік комиссиясы және оның облыстар, Астана, Алматы қалаларының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: микробиологиялық зертханаларға патогендігі 1-4 топтардағы қоздырғыштармен жұмыс істеуге рұқсат беру.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылының тәртібін сипаттау
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 мамырдағы № 533 қаулысымен бекітілген «Микробиологиялық зертханаларға патогендігі 1-4-топтардағы қоздырғыштармен жұмыс істеуге рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көзделген өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:

6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз «электронного правительства» для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 6 – результат оказания государственной услуги услугополучателю передается в «личный кабинет» в виде электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведено в диаграмме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
13. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты, продукцию,
работы и услуги»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя,
с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты, продукцию,
работы и услуги»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через Портал
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты, продукцию,
работы и услуги»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 5
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан
по защите прав потребителей
от 20 июня 2014 года № 145
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения микробиологическим лабораториям на работу с
возбудителями 1-4 групп патогенности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Центральной режимной комиссией Агентства по защите прав потребителей Республики Казахстан и его территориальными департаментами областей, городов Астана, Алматы (далее - услугодатель) через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: разрешение микробиологическим лабораториям на работу с возбудителями 1-4 групп патогенности.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления услугополучателя (либо его представителя по доверенности) документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта государственной услуги «Выдача разрешения микробиологическим лабораториям на работу с возбудителями 1-4 групп патогенности», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2014 года № 533 (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, стандартқа 2-қосымшаға сәйкес талон береді, құжаттардың келіп түскен сәтінен бастап 2 (екі) сағат ішінде оларды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 4 (төрт) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қарайды, қарар қояды және оларды көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысына береді;
3) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды, қарар қояды және жауапты орындаушыға қарауға береді;
4) жауапты орындаушы 7 (жеті) жұмыс күнінің ішінде құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін ресімдейді және биологиялық қауіпсіздік талаптарының сақталуын бақылау жөніндегі комиссияның қарауына енгізеді;
5) Биологиялық қауіпсіздік талаптарының сақталуын бақылау жөніндегі комиссия 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қарап, бұрыштама қояды және көрсетілетін қызмет берушінің жауапты орындаушысына береді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 2 (екі) сағат ішінде келісілген мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілген қызмет берушінің басшысына қол қоюға енгізеді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және кеңсеге береді;
8) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік қызметті алушының (оның сенімхат бойынша өкілі) мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне жүгінген сәтінен бастап 15 (он бес) минут ішінде береді.
Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижесi:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мемлекеттік қызметті алушының өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысына қарау үшін қарары;
3) басқарма/бөлім басшысының жауапты орындаушыға бер туралы қарары;
4) мемлекеттік қызмет көрсет нәтижесін Биологиялық қауіпсіздік талаптарының сақталуын бақылау жөніндегі комиссияға қарауға енгізу;

1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, услугополучателю выдает талон согласно приложению 2 к стандарту, в течение 2 (двух) часов с момента поступления документов проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководству услугодателя;
2) руководство услугодателя в течение 4 (четырех) часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, налагает резолюцию и передает их руководителю управления (отдела) услугодателя на рассмотрение;
3) руководитель управления(отдела) услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, налагает резолюцию и передает ответственному исполнителю на рассмотрение;
4) ответственный исполнитель услугодателя в течение 7 (семи) рабочих дней рассматривает документы, оформляет результат оказания государственной услуги и вносит на рассмотрение Комиссии по контролю за соблюдением требований биологической безопасности;
5) Комиссия по контролю за соблюдением требований биологической безопасности в течение 2 (двух) рабочих дней, рассмотрев результат оказания государственной услуги, визирует и направляет ответственному исполнителю услугодателя;
6) ответственный исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) часов вносит согласованный результат оказания государственной услуги руководству услугодателя на подписание;
7) руководство услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает результат оказания государственной услуги и передает в канцелярию;
8) сотрудник канцелярии услугодателя результат оказания государственной услуги выдает в течение 15 (пятнадцати) минут с момента обращения услгополучателя (либо его представителя по доверенности) за результатом оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги в канцелярии услугодателя и передача их руководству услугодателя;
2) резолюция руководства услугодателя о передаче документов руководителю управления(отдела) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя управления/отдела о передаче ответственному исполнителю;
4) внесение результата оказания государственной услуги на рассмотрение Комиссии по контролю за соблюдением требований биологической безопасности;

5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне бұрыштама қою;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызмет берушінің басшысына енгізу;
7) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою;
8) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне өтініш берген сәтінен бастап нәтижені беру.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
Мемлекеттiк қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетiлетiн қызметті берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысы;
4) Биологиялық қауіпсіздік талаптарының сақталуын бақылау жөніндегі комиссия.
Әрбір рәсімдер (іс-әрекет) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекет) жүйелігін сипаттау осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-сызбасында келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимыл) жүйелігін сипаттау осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
«Микробиологиялық зертханаларға
патогендігі 1-4-топтардағы
қоздырғыштармен жұмыс істеуге
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімдер (іс-әрекет) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-әрекет) жүйелігін сипаттаудың блок-сызбасы
«Микробиологиялық зертханаларға
патогендігі 1-4-топтардағы
қоздырғыштармен жұмыс істеуге
рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілеу:
Қазақстан Республикасы
Тұтынушылардың құқықтарын
қорғау агенттігі төрағасының
2014 жылғы 20 маусымдағы
№ 145 бұйрығына
6-қосымша
«Тамақ өнімдерінің жарамдылық мерзімдерін және сақталу шарттарын келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Жалпы ережелер
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі және оның облыстар, Астана, Алматы қалаларының аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші):
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: тамақ өнімдерінің жарамдылық мерзімдерін және сақталу шарттарын келісу.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолымен куәландырылады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетіне» тамақ өнімдерінің жарамдылық мерзімдерін және сақталу шарттарын келісім беру туралы хабарлама жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылының тәртібін сипаттау
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) басталуы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 22 мамырдағы № 533 қаулысымен бекітілген «Тамақ өнімдерінің жарамдылық мерзімдерін және сақталу шарттарын келісу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көзделген өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің алуы болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесiнiң құрамына кiретiн әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:

5) визирование результата оказания государственной услуги;
6) внесение результата оказания государственной услуги руководству услугодателя;
7) подписание результата оказания государственной услуги;
8) выдача результата с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) руководитель управления (отдела) услугодателя;
4) Комиссия по контролю за соблюдением требований биологической безопасности;
5) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, с указанием длительности каждой процедуры (действия), приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
9. Описание последовательности процедур (действий) взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения микробиологическим
лабораториям на работу с возбудителями
1-4 групп патогенности»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя,
с указанием длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения микробиологическим
лабораториям на работу с возбудителями
1-4 групп патогенности»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 6
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан
по защите прав потребителей
от 20 июня 2014 года № 145
Регламент государственной услуги
«Согласование сроков годности и условий хранения пищевой
продукции»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Агентством Республики Казахстан по защите прав потребителей и его территориальными департаментами областей, городов Астана, Алматы (далее - услугодатель):
1) через канцелярию услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: согласование сроков годности и условий хранения пищевой продукции.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется на бумажном носителе, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
При обращении через Портал услугополучателю в «личный кабинет» направляется уведомление о выдаче согласования сроков годности и условий хранения пищевой продукции.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем заявления и документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности) предусмотренных в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Согласование сроков годности и условий хранения пищевой продукции», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2014 года № 533 (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, құжаттардың келіп түскен сәтінен бастап 2 (екі) сағат ішінде оларды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 4 (төрт) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды, қарар қояды және оларды көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысына береді;
3) көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысы 2 (екі) сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарын қарайды және оларды жауапты орындаушыға береді;
4) жауапты орындаушы 12 (он екі) жұмыс күнінің ішінде ұсынылған құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін ресімдейді, қол қою үшін басшыға енгізеді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне қол қояды және кеңсеге береді;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін мемлекеттік қызметті алушының немесе оның өкілінің мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесіне жүгінген сәтінен бастап 15 (он бес) минут ішінде береді.
Келесi рәсiмдi (iс-қимылды) орындауды бастау үшiн негiз болатын мемлекеттiк қызметтi көрсету бойынша рәсiмнің (iс-қимылдың) нәтижесі:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мемлекеттік қызметті алушының өтінішін және құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының көрсетілетін қызметті беруші басқармасының/бөлімінің басшысына қарау үшін бұрыштамасы;
3) басқарма/бөлім басшысының жауапты орындаушыға қарары;
4) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін ресімдеу және қол қоюға енгізу;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қою;
6) мемлекеттік қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне өтініш берген сәттен бастап нәтижені беру.
Мемлекеттiк қызметті көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
Мемлекеттiк қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетiлетiн қызметті берушiнің құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;

1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, в течение 2 (двух) часов с момента поступления документов проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководству услугодателя;
2) руководство услугодателя в течение 4 (четырех) часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, налагает резолюцию и передает их руководителю управления(отдела) услугодателя;
3) руководитель управления (отдела) услугодателя в течение 2 (двух) часов рассматривает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, налагает резолюцию и передает их ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель в течение 12 (двенадцати) рабочих дней рассматривает представленные документы, оформляет результат оказания государственной услуги и вносит руководителю на подписание;
5) руководство услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает результат оказания государственной услуги и передает в канцелярию;
6) сотрудник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги в течение 15 (пятнадцати) минут с момента обращения услгополучателя либо его представителя (по доверенности) за результатом оказания государственной услуги.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления и документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги в канцелярии услугодателя и передача их руководству услугодателя;
2) резолюция руководства услугодателя управлению (отделу) услугодателя для рассмотрения;
3) резолюция руководителя управления (отдела) о передаче ответственному исполнителю;
4) оформление результата оказания государственной услуги и внесение на подписание;
5) подписание результата оказания государственной услуги;
6) выдача результата с момента обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;