Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 256 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 25 шілдеде № 9626 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 14 шілдедегі № 410 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қорғаныс министрінің 14.07.2015 № 410 бұйрығымен.
«Білім туралы» 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 26-бабының 12-тармағына, «Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы» 2005 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 2-тармағының 9) тармақшасына және «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы 39-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына қабылдау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Әскери білім және ғылым департаментінің бастығы:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдасын;
2) мемлекеттік тіркеуден кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін ресми жариялау үшін бұқаралық ақпарат құралдарына және «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне жолдасын;
3) ресми жарияланғаннан кейін бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің веб-сайтына орналастырсын.
3. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары генерал-майор Т.С.Мұхтаровқа жүктелсін.
4. Бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
С. Ахметов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Сәрінжіпов
2014 жылғы 25 маусым
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2014 жылғы 17 маусымда
№ 256 бұйрығымен
бекітілген
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу
бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрлігінің әскери оқу орындарына қабылдау қағидалары 1. Жалпы ережелер
1. Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына қабылдау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы» 2005 жылғы 7 қаңтардағы, «Білім туралы» 2007 жылғы 27 шілдедегі, «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» 2012 жылғы 16 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы қаулысымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларына сәйкес әзірленді және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына (бұдан әрі – әскери оқу орындары) кандидаттарды қабылдау тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил приема в военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 256. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2014 года № 9626. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 14 июля 2015 года № 410
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 14.07.2015 № 410.
В соответствии с пунктом 12 статьи 26 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», подпунктом 9) пункта 2 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 7 января 2005 года «Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан» и пункта 1 статьи 39 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года «О воинской службе и статусе военнослужащих», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приема в военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования.
2. Начальнику Департамента военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан:
1) в установленном законодательством порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации копию настоящего приказа направить в средства массовой информации и в информационно-правовую систему «Әділет» республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан» для официального опубликования;
3) после официального опубликования приказ разместить на веб-сайте Министерства обороны Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан генерал-майора Мухтарова Т.С.
4. Приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
С. Ахметов
«СОГЛАСОВАНО»
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Саринжипов
25 июня 2014 г.
Утверждены
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 256
Правила
приема в военные учебные заведения
Министерства обороны Республики Казахстан, реализующие
профессиональные учебные программы послевузовского образования 1. Общие положения
1. Правила приема в военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования (далее – Правила), разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 7 января 2005 года «Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан», от 27 июля 2007 года «Об образовании», от 16 февраля 2012 года «О воинской службе и статусе военнослужащих», Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующими профессиональные учебные программы послевузовского образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 109, и определяют порядок приема кандидатов в военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования (далее – военные учебные заведения).

2. Әскери оқу орындарына оқуға түсу үшін әскери қызметшілер қатарынан кандидаттарды іріктеуді әскери бөлімдердің (мекемелердің) командирлері (бастықтары) жүзеге асырады.
3. Іріктеу білім беру мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің құрылымдық бөлімшесі жыл сайын осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қабылдау жылының алдындағы жылдың 20 желтоқсанында әзірлейтін және Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі бекітетін мамандықтар тізбесіне және әскери оқу орындарына қабылдау жоспарына (бұдан әрі – қабылдау жоспары) сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери оқу орындарына осы Қағидалардың талаптары негізінде Қазақстан Республикасының басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының офицерлері қабылдау жоспарында айқындалған орындар санына сәйкес қабылданады.
4. Қабылдау жоспарынан үзінділер оны бекіткеннен кейін онда көрсетілген әскери бөлімдер мен мекемелерге жеткізіледі.
5. Қабылдау жоспарынан үзіндіні алғаннан кейін әскери бөлімдер мен мекемелердің командирлері (бастықтары) осы Қағидаларға сәйкес әскери қызметшілерді әскери оқу орындарына қабылдау тәртібі туралы хабардар ету жөнінде жұмыс жүргізеді.
6. Магистратура мен докторантураға түсу емтихандары 10-20 тамызда, қабылдау – 25 тамызға дейін жүргізіледі.
2. Магистратураға, докторантураға құжаттарды қабылдау және оқуға түсу емтихандарын өткізу тәртібі
7. Әскери оқу орнына түсуге ниет білдірген кандидат оқуға түсетін жылдың 1 ақпанына дейін әскери атағын, тегін, атын және әкесінің атын (болған кезде), атқаратын лауазымын, туған күнін, білім деңгейін, оқуға ниет білдірген әскери оқу орны мен мамандығының атауын көрсете отырып, командирдің (бастықтың) атына баянат береді.
8.Кандидаттар алдын ала кезеңде кәсіби іріктеуден өтеді.
9. Әскери бөлімнің (мекеменің) командирі (бастығы) алдын ала кәсіби іріктеу қорытындылары бойынша оң аттестатталған және әскери қызметке жарамды деп танылған кандидатқа осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес әскери оқу орындарына түсу үшін қажетті құжаттар тізбесінде (бұдан әрі – Тізбе) көрсетілген құжаттарды жинау және ресімдеу үшін уақыт береді.
10. Әскери бөлімнің (мекеменің) командирі (бастығы) жоғары тұрған қолбасшылықтың және әскери оқу орындары қабылдау комиссияларының қарауы үшін кандидаттың баянатын және Тізбеде көрсетілген құжаттарды, сондай-ақ осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша оқуға түсу үшін іріктелген кандидаттардың тізімдерін және әскери қызметшілерге арналған кәсіби іріктеу карталарын жолдайды.

2. Отбор кандидатов для поступления в военные учебные заведения осуществляется из числа военнослужащих – командирами (начальниками) воинских частей (учреждений).
3. Отбор осуществляется в соответствии с перечнем специальностей и планом набора в военные учебные заведения (далее – план набора) ежегодно, разрабатываемым к 20 декабря года, предшествующего года набора, структурным подразделением Министерства обороны Республики Казахстан, регулирующего вопросы образования, и утверждаемым Министром обороны Республики Казахстан, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
В военные учебные заведения Министерства обороны Республики Казахстан на основании требований настоящих Правил принимаются офицеры других войск и воинских формирований Республики Казахстан, в соответствии с количеством мест, определенных планом набора.
4. Выписки из плана набора доводятся после его утверждения до воинских частей и учреждений, указанных в нем.
5. После получения выписки из плана набора командирами (начальниками) воинских частей и учреждений проводится работа по информированию военнослужащих о порядке приема в военные учебные заведения в соответствии с настоящими Правилами.
6. Вступительные экзамены в магистратуру и докторантуру проводятся с 10 по 20 августа, зачисление – до 25 августа.
2. Порядок приема документов в магистратуру, докторантуру
и проведения вступительных экзаменов
7. Кандидат, изъявивший желание поступать в военное учебное заведение, до 1 февраля года поступления подает рапорт на имя командира (начальника), с указанием воинского звания, фамилии, имени и отчества (при наличии), занимаемой должности, даты рождения, уровня образования, наименования военного учебного заведения и специальности, по которой желает обучаться.
8. Кандидаты проходят на предварительном этапе профессиональный отбор.
9. Командир (начальник) воинской части (учреждения) предоставляет кандидату, положительно аттестованному по итогам предварительного профессионального отбора и признанному годным к воинской службе, время для сбора и оформления документов, указанных в Перечне документов (далее – Перечень), необходимых для поступления в военные учебные заведения, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. Командир (начальник) воинской части (учреждения) направляет рапорт кандидата и документы, указанные в Перечне, а также списки кандидатов, отобранных для поступления и карты профессионального отбора на военнослужащих по формам, согласно приложениям 3 и 4 к настоящим Правилам для рассмотрения вышестоящим командованием и приемными комиссиями военных учебных заведений.

11. Осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін қамтитын кандидаттардың оқу істері әскери оқу орындарының қабылдау комиссияларына 10-30 шілде кезеңінде ұсынылады.
12. Кандидаттардың оқуға түсу емтихандарын тапсыру үшін әскери оқу орындарына келуі білім беру мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі құрылымдық бөлімшесінің шақыруы негізінде жүзеге асырылады.
13. Магистратураға жоғары білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын меңгерген, қажетті іскерлік қасиеттеріне ие және кезекті жылы оқуға жіберу үшін офицерлер құрамының резервінде тұрған офицерлер қабылданады.
Бейіндік бағыт бойынша магистратураға (басқарудың жедел-тактикалық деңгейі) мынадай лауазымдардан офицерлер қабылданады:
лауазымда кемінде үш жыл қызмет өтілі және Қарулы Күштерде кемінде 10 жыл еңбек сіңірген жылдары бар батальон, дивизион, эскадрилья командирлері, үшінші дәрежелі корабль дивизиондарының командирлері, олардың орынбасарлары, бригада (база) қызметтерінің бастықтары және оларға тең және одан жоғары.
Ғылыми және педагогикалық бағыттар бойынша магистратураға әскери оқу орындарының (бөлімдердің) оқытушылары (ғылыми қызметкерлері) және оларға тең және одан жоғары лауазымдардан офицерлер қабылданады.
Әскери және мемлекеттік басқару мамандығы бойынша магистратураға (басқарудың стратегиялық және жедел-стратегиялық деңгейлері) өңірлік қолбасшылықтардың (әскер тектерінің) басқарма бастықтары және оларға тең және одан жоғары лауазымдардан әскери академияларда және әскери университеттерде оқуды бітірген офицерлер қабылданады.
14. Оқуға түсетін жылы әскери оқу орындарында кандидаттардың оқу істерін зерделеуді жүзеге асыратын қабылдау комиссиялары құрылады.
Қабылдау комиссиясының төрағасы әскери оқу орнының бастығы болып табылады.
Одан басқа, қабылдау комиссиялары:
1) кандидаттарды медициналық куәландырудан өткізуді;
2) оқуға түсу емтихандарын өткізуді;
3) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әскери оқу орындарына қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту хаттамасын ресімдеуді жүзеге асырады.
15. Магистратураға және докторантураға түсу үшін қабылдау комиссиясының құрамы жыл сайын әскери оқу орны бастығының бұйрығымен айқындалады.
16. Магистратураға, докторантураға қабылдау осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес Пәндер тізбесінде көрсетілген оқуға түсу емтихандарының нәтижелері бойынша конкурстық негізде жүзеге асырылады:
1) мамандық бойынша;
2) дене дайындығы бойынша (магистратураға түсетіндер үшін);
3) таңдау бойынша шет тілдерінің бірі бойынша (ағылшын, француз, неміс; осы тілдерді білуді талап ететін мамандықтарға түсетін кандидаттар үшін араб, қытай, парсы тілдері бойынша).
Магистратураға, докторантураға түсу емтихандарын өткізу кезеңінде мамандықтар бойынша емтихан комиссиялары құрылады.
Мамандықтар бойынша емтихан комиссияларының құрамдары әскери оқу орны бастығының бұйрығымен бекітіледі.

11. Учебные дела кандидатов, включающие перечень документов указанных в пункте 10 настоящих Правил, представляются в приемные комиссии военных учебных заведений в период с 10 по 30 июля.
12. Прибытие кандидатов в военные учебные заведения для сдачи вступительных экзаменов осуществляется на основании вызова структурного подразделения Министерства обороны Республики Казахстан, регулирующего вопросы образования.
13. В магистратуру принимаются офицеры, освоившие профессиональные учебные программы высшего образования, состоящие в резерве офицерского состава для направления на учебу в очередном году.
В магистратуру по профильному направлению (оперативно-тактический уровень управления) принимаются офицеры с должностей:
командиров батальонов, дивизионов, эскадрилий, командиров дивизионов кораблей третьего ранга, их заместителей, начальников служб бригад (баз) им равных и выше, имеющие стаж службы в должности не менее трех лет и не менее 10 лет выслуги в Вооруженных Силах.
В магистратуру по научному и педагогическому направлению принимаются офицеры с должностей преподавателей (научных сотрудников) военных учебных заведений (частей) и им равных и выше.
В магистратуру по специальности военного и государственного управления (стратегический и оперативно-стратегический уровни управления) принимаются офицеры, завершившие обучение в военных академиях и военных университетах с должностей начальников управлений региональных командований (родов войск) и им равных и выше.
14. В военных учебных заведениях в год поступления создаются приемные комиссии, которые осуществляют изучение учебных дел кандидатов.
Председателем приемной комиссии является начальник военного учебного заведения.
Кроме того, приемные комиссии осуществляют:
1) проведение медицинского освидетельствования кандидатов;
2) проведение вступительных экзаменов;
3) оформление протокола приема или отказа в приеме в военные учебные заведения по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
15. Состав приемной комиссии для поступления в магистратуру и докторантуру определяется ежегодно приказом начальника военного учебного заведения.
16. Прием в магистратуру, докторантуру осуществляется на конкурсной основе по результатам вступительных экзаменов, указанных в Перечне дисциплин, согласно приложению 6 к настоящим Правилам:
1) по специальности;
2) по физической подготовке (для поступающих в магистратуру);
3) по одному из иностранных языков по выбору (английский, французский, немецкий; по арабскому, китайскому, персидскому языку для кандидатов, поступающих на специальности, требующие знание этих языков).
На период проведения вступительных экзаменов в магистратуру, докторантуру создаются экзаменационные комиссии по специальностям.
Составы экзаменационных комиссий по специальностям утверждаются приказом начальника военного учебного заведения.

17. Магистратураға түсу емтихандарының бағдарламалары жоғары білім берудің пәндері бойынша үлгілік оқу бағдарламалары негізінде қалыптастырылады.
Докторантураға түсу емтихандарының бағдарламалары магистратураның кәсіптік оқу бағдарламалары негізінде қалыптастырылады.
18. Магистратураға, докторантураға қабылдау үш негізгі кезеңде жүзеге асырылады:
бірінші кезеңде – қабылдау комиссиясы кандидаттардың оқу істерін зерделейді және медициналық көрсеткіштер бойынша іріктеуді жүргізеді;
екінші кезеңде – осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Пәндер тізбесі бойынша және мамандық бойынша емтихан комиссиясының хаттамасын жасай отырып, оқуға түсу емтихандарын тапсыру өткізіледі;
үшінші кезеңде – қабылдау комиссиясы медициналық іріктеу және оқуға түсу емтихандарын тапсыру нәтижелері бойынша магистратураға, докторантураға қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
19. Докторантураға медициналық куәландыру және дене дайындығын тапсыруды қоспағанда, Пәндер тізбесі бойынша түсу емтихандарын тапсыру негізінде және осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мамандық бойынша емтихан комиссиясының хаттамасын жасай отырып, «магистр» академиялық дәрежесі, «ғылымдар кандидаты» ғылыми дәрежесі бар немесе әскери мамандықтар бойынша (басқарудың жедел-тактикалық буынының деңгейі) әскери академияларда және университеттерде оқуды бітірген офицерлер қабылданады.
20. Шет тілдері бойынша оқуға түсу емтихандары Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ұлттық тестілеу орталығы әзірлеген технология бойынша жүргізіледі.
Жалпыеуропалық шет тілін меңгеру біліктілігіне (стандарттарына) сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттары бар кандидаттар мынадай емтихандар бойынша шет тілінен магистратураға және докторантураға түсу емтихандарынан босатылады:
ағылшын тілі: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (TOEFL ITP – кемінде 460 балл), Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm Internet-based Test (TOEFL IВP, өту балы – кемінде 87 балл), (TOEFL, өту балы – кемінде 560 балл), International English Language Tests System (IELTS, өту балы – кемінде 6.0);
неміс тілі: Deutsche Sprachprufung fur den Hochschulzugang (DSH, Niveau C1/С1деңгейі), Test DaF-Prufung (Niveau C1/С1 деңгейі);
француз тілі: Test de Fransais InternationalTM (TFI – оқу және сөйлеу секциялары бойынша В1 деңгейінен төмен емес), Diplome Approfondi de Langue fransaise (DELF, В2 деңгейі), Diplome Approfondi de Langue fransaise (DALF, С1 деңгейі), Test de connaissance du fransais (TCF – кемінде 400 балл).
Әскери оқу орнының емтихан комиссиясы араб тілінен емтиханды ауызша немесе жазбаша түрде әскери оқу орнының бастығы белгілеген және білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісілген тәртіпке сәйкес өткізеді.

17. Программы вступительных экзаменов в магистратуру формируются на основе типовых учебных программ по дисциплинам высшего образования.
Программы вступительных экзаменов в докторантуру формируются на основе профессиональных учебных программ магистратуры.
18. Прием в магистратуру, докторантуру осуществляется в три основных этапа:
на первом этапе - приемная комиссия изучает учебные дела кандидатов и проводит отбор по медицинским показаниям;
на втором этапе - проводится сдача вступительных экзаменов по Перечню дисциплин по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам и составлением протокола экзаменационной комиссии по специальности;
на третьем этапе - приемная комиссия принимает решение о приеме или отказе в приеме в магистратуру, докторантуру по результатам медицинского отбора и сдачи вступительных экзаменов.
19. В докторантуру принимаются офицеры, имеющие академическую степень «магистр», ученую степень «кандидат наук» или завершившие обучение в военных академиях и университетах по военным специальностям (уровень оперативно-тактического звена управления) на основании медицинского освидетельствования и сдачи вступительных экзаменов по Перечню дисциплин, за исключением сдачи физической подготовки, и составлением протокола экзаменационной комиссии по специальности по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
20. Вступительные экзамены по иностранным языкам проводятся по технологии, разработанной Национальным центром тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан.
Кандидаты, имеющие международные сертификаты, подтверждающие владение иностранным языком в соответствии с Общеевропейскими компетенциями (стандартами) владения иностранным языком, освобождаются от вступительного экзамена по иностранному языку в магистратуру и докторантуру по следующим экзаменам:
английский язык: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (TOEFL ITP – не менее 460 баллов), Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm Internet-based Test (TOEFL IВP, пороговый балл - не менее 87 баллов), (TOEFL, пороговый балл - не менее 560 баллов), International English Language Tests System (IELTS, пороговый балл - не менее 6.0);
немецкий язык: Deutsche Sprachprufung fur den Hochschulzugang (DSH, Niveau C1/уровень С1), Test DaF-Prufung (Niveau C1/уровень С1);
французский язык: Test de Fransais InternationalTM (TFI – не ниже уровня В1 по секциям чтения и аудирования), Diplome Approfondi de Langue fransaise (DELF, уровень В2), Diplome Approfondi de Langue fransaise (DALF, уровень С1), Test de connaissance du fransais (TCF – не менее 400 баллов).
Экзамен по арабскому языку проводится в устной или письменной формах экзаменационной комиссией военного учебного заведения в соответствии с порядком, установленным начальником военного учебного заведения и согласованным с уполномоченным органом в области образования.

21. Дене дайындығы бойынша баға осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес дене дайындығы пәні бойынша оқуға түсу емтиханының бағдарламасына қойылатын талаптарды ескере отырып айқындалады.
22 Оқуға түсу емтихандарын қайта тапсыруға жол берілмейді, медициналық көрсеткіштер бойынша қайта іріктеу жүргізілмейді.
Әскери оқу орнында қабылдау комиссиясы жұмыс істеу кезеңінде шағымдарды қарау үшін апелляциялық комиссия құрылады.
Апелляциялық комиссияның құрамы әскери оқу орны бастығының бұйрығымен бекітіледі.
Апелляциялық комиссиялар оқуға түсу емтихандарының нәтижелерімен келіспейтін кандидаттардың өтініштерін қарау үшін құрылады.
23. Апелляциялық комиссия емтихан материалдарының мазмұны және техникалық себептер бойынша магистратураға және докторантураға түсетін кандидаттардың өтініштерін қабылдайды және қарайды.
24. Апелляциялық комиссия мамандық бойынша оқуға түсу емтиханының нәтижелерін апелляцияға берген кандидатқа балл қосу туралы шешім қабылдайды.
Апелляциялық комиссия шет тілдері бойынша апелляцияны қарау нәтижелерін республикалық апелляциялық комиссияға береді.
Республикалық апелляциялық комиссия апелляциялық комиссия ұсынысының негізділігін қарайды және апелляциялық комиссияның ұсынысы келіп түскеннен кейін бір күн ішінде шет тілдері бойынша оқуға түсу емтихандарының нәтижелерін апелляцияға берген кандидатқа балл қосу туралы шешім қабылдайды.
25. Магистратураға және докторантураға түсетін кандидат апелляцияға өтінішті апелляциялық комиссия төрағасының атына береді. Емтихан материалдарының мазмұны және техникалық себептер бойынша өтініштер оқуға түсу емтиханының нәтижелері жарияланғаннан кейін келесі күні 13.00-ге дейін қабылданады және апелляциялық комиссия оларды өтініш берген күннен бастап бір күн ішінде қарайды.
Апелляциялық комиссия әрбір кандидатпен жеке тәртіпте жұмыс істейді. Егер кандидат апелляциялық комиссияның отырысына келмеген жағдайда, оның апелляцияға өтініші қаралмайды.
26. Апелляциялық комиссия өтінішті қарау кезінде апелляцияға берген кандидат жеке басын куәландыратын құжатты ұсынады.
27. Апелляциялық комиссияның шешімі комиссия мүшелерінің жалпы санынан көпшілік дауыспен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Апелляциялық комиссияның жұмысы комиссия төрағасы және оның барлық мүшелері қол қойған хаттамамен ресімделеді.
3. Магистратураға және докторантураға қабылдау
28. Әскери оқу орнына оқуға осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес әрбір емтихан үшін 100 балдық бағалау межелігі бойынша оқуға түсу емтихандарының сомасы бойынша магистратура үшін кемінде 225 балл, докторантура үшін кемінде 150 ең жоғары балл жинаған кандидат қабылданады.
Қабылдау кезінде конкурстық балл көрсеткіштері бірдей болған жағдайда басым құқыққа магистратура үшін мамандығы, дене дайындығы және шет тілі бойынша анағұрлым жоғары бағасы бар, докторантура үшін – мамандығы бойынша анағұрлым жоғары бағасы бар кандидаттар ие болады.

21. Оценка по физической подготовке определяется с учетом требований к программе вступительного экзамена по дисциплине физическая подготовка, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
22. Пересдача вступительных экзаменов не допускается, повторный отбор по медицинским показаниям не проводится.
В период работы приемной комиссии для рассмотрения жалоб в военном учебном заведении создается апелляционная комиссия.
Состав апелляционной комиссии утверждается приказом начальника военного учебного заведения.
Апелляционные комиссии создаются для рассмотрения заявлений кандидатов, не согласных с результатами вступительных экзаменов.
23. Апелляционная комиссия принимает и рассматривает заявления от кандидатов, поступающих в магистратуру и докторантуру, по содержанию экзаменационных материалов и по техническим причинам.
24. Апелляционная комиссия принимает решение о добавлении баллов кандидату, апеллирующему результаты вступительного экзамена по специальности.
Результаты рассмотрения апелляции по иностранным языкам передаются апелляционной комиссией в республиканскую апелляционную комиссию.
Республиканская апелляционная комиссия рассматривает обоснованность предложения апелляционной комиссии и в течение одного дня после поступления предложения апелляционной комиссии принимает решение о добавлении баллов кандидату, апеллирующего результаты вступительных экзаменов по иностранным языкам.
25. Заявление на апелляцию подается на имя председателя апелляционной комиссии кандидатом, поступающим в магистратуру и докторантуру. Заявления по содержанию экзаменационных материалов и по техническим причинам принимаются до 13.00 следующего дня после объявления результатов вступительного экзамена и рассматриваются апелляционной комиссией в течение одного дня со дня подачи заявления.
Апелляционная комиссия работает с каждым кандидатом в индивидуальном порядке. В случае неявки кандидата на заседание апелляционной комиссии, его заявление на апелляцию не рассматривается.
26. При рассмотрении заявления апелляционной комиссией, кандидат, подавший апелляцию, предоставляет документ, удостоверяющий личность.
27. Решение апелляционной комиссии принимается большинством голосов от общего числа членов комиссии. В случае равенства голосов голос председателя комиссии является решающим. Работа апелляционной комиссии оформляется протоколом, подписанным председателем и всеми членами комиссии.
3. Зачисление в магистратуру и докторантуру
28. На обучение в военное учебное заведение зачисляется кандидат, набравший наивысший балл по сумме вступительных экзаменов не менее 225 для магистратуры, не менее 150 для докторантуры, по 100-бальной шкале оценок за каждый экзамен, согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
В случае одинаковых показателей конкурсных баллов преимущественное право при зачислении получают кандидаты, имеющие наиболее высокую оценку для магистратуры - по специальности, физической подготовке и иностранному языку, для докторантуры - имеющие наиболее высокую оценку по специальности.

29. Қабылдау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығымен жүргізіледі.
Қазақстан Республикасының басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының әскери қызметшілерін қабылдау туралы бұйрықтан үзінді олардың ведомстволарына жеткізіледі және оқуға қабылданған әскери қызметшілерді әскери оқу орнына жіберу үшін негіз болып табылады.
Қабылдау комиссиясының жұмысы аяқталғаннан кейін әскери оқу орнының бастығы білім беру мәселелерін реттейтін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің құрылымдық бөлімшесіне жүргізілген әскери қызметшілерді қабылдау туралы есеп беруді ұсынады.
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің
кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына қабылдау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Келісілді Бекітемін
Қазақстан Республикасы Қорғаныс Қазақстан Республикасының
министрінің орынбасары Қорғаныс министрі
20__ ж. «___»___________ 20__ж. «___»___________
Мамандықтар тізбесі және қабылдау жоспары
Р/с №
Мамандықтың атауы
Қабылдау жоспары
ЖИЫНЫ
барлығы
оның ішінде
1.
ҚР ҚМ, БШ, ҚК құрылымдық бөлімшелері
басқа да әскерлер мен әскери құралымдар
шетел мемлекеттері
ЖИЫНЫ
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің
кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына қабылдау қағидаларына
2-қосымша
Әскери оқу орындарына оқуға түсу үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) № 8/ЖІ үлгісіндегі анықтама;
2) офицердің өзі толтырған сауалнама;
3) көлемі 4,5x6 сантиметр алты фотосурет;
4) әскери қызметшінің өмірбаяны (бұрын оқыған шет тілін көрсете
отырып);
5) әскери оқу орындарына оқуға ұсынымы бар әскери қызметшінің қызмет орнынан қызметтік мінездемесе (әскери бөлім қолбасшылығының қолы қойылған және елтаңбалы мөрмен куәландырылған);
6) шет тілінен тест тапсыру туралы сертификаттың көшірмесі (бар болған кезде);
7) тұрақты әрекеттегі аттестаттау комиссиясы отырысының хаттамасынан үзінді;
8) нотариат растаған білімі (қосымшасымен) және/немесе (доктор) ғылым кандидаты туралы (бар болған кезде) дипломның көшірмесі;
9) қызметтік карточканың көшірмесі (бөлім командирінің қолы қойылған және елтаңбалы мөрмен куәландырылған);
10) жеке куәліктің көшірмесі;
11) ғылыми және ғылыми-әдістемелік жұмыстардың тізімі (бар болған кезде);
12) жоспарланған диссертациялық зерттеудің негіздемесі (докторантураға түсетіндер үшін):
оқуға кандидаттың тегі, аты және әкесінің аты (бар болған кезде), арнайы атағы, лауазымы;
отандық немесе шетелдік кеңесшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, лауазымы, жұмыс істейтін әскери оқу орны;
жоспарланған диссертациялық зерттеудің тақырыбы;
жоспарланған диссертациялық зерттеу тақырыбының өзектілігі;
ғылыми проблеманың зерделену дәрежесі;
жоспарланған диссертациялық зерттеудің мақсаты мен міндеттері;
жоспарланған диссертациялық зерттеудің объектісі мен мәні;
жоспарланған диссертациялық зерттеудің әдіснамасы;
диссертациялық зерттеуден күтілетін нәтижелер, олардың теориялық және практикалық маңыздылығы. Оларды енгізу мен сынаудың болжамды бағыттары;

29. Зачисление производится приказом Министра обороны Республики Казахстан.
Выписка из приказа о зачислении военнослужащих других войск и воинских формирований Республики Казахстан доводится до их ведомств, и является основанием для направления военнослужащих, зачисленных на учебу, в военное учебное заведение.
30. После окончания работы приемной комиссии начальник военного учебного заведения представляет в структурное подразделение Министерства обороны Республики Казахстан, регулирующего вопросы образования, отчет о проведенном наборе военнослужащих.
Приложение 1
к Правилам приема в военные
учебные заведения
Министерства обороны
Республики Казахстан,
реализующие профессиональные
учебные программы
послевузовского образования
Форма
Согласовано
Заместитель Министра обороны Республики
Казахстан
«___» __________ 20__ г.
Утверждаю
Министр обороны Республики Казахстан
«___»__________ 20__ г.
Перечень специальностей и план набора
№ п/п
Наименование специальности
План набора
ИТОГО
всего
из них
структурные подразделения МО, ГШ,
ВС РК
другие войска и воинские формирования
зарубежные государства
1.
ИТОГО
Приложение 2
к Правилам приема в военные
учебные заведения
Министерства обороны
Республики Казахстан,
реализующие профессиональные
учебные программы
послевузовского образования
Перечень документов, необходимых для поступления
в военные учебные заведения
1) справка формы № 8/ЛД;
2) анкета, заполненная лично офицером;
3) шесть фотографий размером 4,5x6 сантиметров;
4) автобиография военнослужащего (с указанием ранее изучаемого иностранного языка);
5) служебная характеристика с места службы военнослужащего, содержащая рекомендацию на учебу в военные учебные заведения (подписанная командованием воинской части и заверенная гербовой печатью);
6) копия сертификата о сдаче теста по иностранному языку (при наличии);
7) выписка из протокола заседания постоянно действующей аттестационной комиссии;
8) копия диплома об образовании (с приложением) и/или кандидата (доктора) наук, заверенные нотариально (при наличии);
9) копия служебной карточки (подписанная командиром части и заверенная гербовой печатью);
10) копия удостоверения личности;
11) список научных и научно-методических работ (при наличии);
12) обоснование планируемого диссертационного исследования (для поступающих в докторантуру):
фамилия, имя и отчество (при наличии), специальное звание, должность кандидата на учебу;
фамилия, имя, отчество (при наличии), ученая степень, ученое звание, должность, военное учебное заведение, в котором работает отечественный или зарубежный консультант;
тема планируемого диссертационного исследования;
актуальность планируемой темы диссертационного исследования;
степень изученности научной проблемы;
цель и задачи планируемого диссертационного исследования;
объект и предмет планируемого диссертационного исследования;
методология планируемого диссертационного исследования;
ожидаемые результаты диссертационного исследования, их теоретическая и практическая значимость. Предполагаемые направления их внедрения и апробации;

13) әскери оқу орнына түсетін әскери қызметшінің медициналық куәландыру картасы;
14) психиатриялық, наркологиялық, тері-венерологиялық және туберкулез диспансерлерінен АҚТВ-ға анықтамалар;
15) нысаны, нөмірі және күні көрсетілген мемлекеттік құпияларға рұқсатнама туралы мәліметтер;
16) құжаттар тізімдемесі.
Ескертпе:
Жеке басын, білімін куәландыратын құжаттардың түпнұсқаларын, мемлекеттік құпияларға рұқсатнаманың бар болуы туралы мәліметтерді, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ұлттық аккредитациялық орталығы берген ғылым кандидатының немесе докторының дипломын, арнайы жоғары білімін (түрлік академиялар мен оларға тең жақын және алыс шет елдерінің жоғары оқу орындары) нострификациялау (мойындау) туралы куәлікті әскери қызметші қабылдау комиссиясына жеке өзі ұсынады.
Жоспарланған диссертациялық зерттеудің негіздемесі компьютерлік техниканың көмегімен көлемі 14 қарпімен (Times New Roman) бір жоларалық арақашықтықпен теріледі, негіздеменің көлемі үш беттен кем болмауы тиіс.
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің
кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына қабылдау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Бекітемін
__________________________________________
(лауазымы)
___________________________________________
(қолы, әскери атағы, атының бас әрпі мен тегі)
20___ ж. «____» _______
Оқуға түсу үшін іріктелген кандидаттардың тізімі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(әскери оқу орнының атауы)
__________________________________________________________ комиссиясы
(оның жанынан комиссия құрылатын органның атауы)
Р/с№
Тегі, аты, әкесінің аты
Ескертпе
1
2
3
Комиссия төрағасы _____________________________________________
(қолы, әскери атағы, атының бас әрпі және
тегі)
Комиссия мүшелері:_____________________________________________
(қолы, әскери атағы, атының бас әрпі және тегі)
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің
кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына қабылдау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
__________________________________________________ __________________
(әскери оқу орнының атауы)
_______________________________ факультетіне (бөліміне) оқуға түсетін
әскери қызметшіге арналған кәсіби іріктеу картасы
1. Әскери атағы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)_______________________________________________________________
2. Туған жылы және айы_________________________________________

13) карта медицинского освидетельствования военнослужащего, поступающего в военное учебное заведение;
14) справки из психиатрического, наркологического, кожно-венерологического и туберкулезного диспансеров, на ВИЧ;
15) сведения о допуске к государственным секретам с указанием формы, номера и даты;
16) опись документов.
Примечание:
Подлинные документы, удостоверяющие личность, образование, сведения о наличии допуска к государственным секретам, удостоверение, выданное Национальным аккредитационным центром Министерства образования и науки Республики Казахстан о нострификации (признание) диплома кандидата или доктора наук, высшего специального образования (видовые академии и им равные высшие учебные заведения стран ближнего и дальнего зарубежья) предоставляются в приемную комиссию лично военнослужащим.
Обоснование планируемого диссертационного исследования печатается при помощи компьютерной техники размером 14 шрифта (Times New Roman) через один межстрочный интервал, объем обоснования должен быть не меньше трех страниц.
Приложение 3
к Правилам приема в военные
учебные заведения
Министерства обороны
Республики Казахстан,
реализующие профессиональные
учебные программы
послевузовского образования
Форма
Утверждаю
_______________________________
(должность)
________________________________
(подпись, воинское звание,
инициал имени и фамилия)
«____» ___________ 20___ г.
Список
кандидатов, отобранных для поступления
в ________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(наименование военного учебного заведения)
комиссией ________________________________________________________
(наименование органа, при котором создается комиссия)
п/п
Фамилия, имя, отчество
Примечание
1
2
3
Председатель комиссии _______________________________________________
(подпись, воинское звание, инициал имени и фамилия)
Члены комиссии: _____________________________________________________
(подпись, воинское звание, инициал имени и фамилия)
Приложение 4
к Правилам приема в военные
учебные заведения
Министерства обороны
Республики Казахстан,
реализующие профессиональные
учебные программы
послевузовского образования
Форма
Карта
профессионального отбора на военнослужащего
поступающего в _______________________________________________
(наименование военного учебного заведения)
на _______________________________________ факультет (отделение)
1. Воинское звание, фамилия, имя, отчество (при наличии) ___________
2. Год и месяц рождения ________________________________________

3. Ұлты________________________________________________________
(қалауы бойынша)
4. Білімі______________________________________________________
(әскери оқу орнының атауы және бітірген жылы)
5. ҚК-га шақырылғанға дейінгі лауазымы мен жұмыс
өтілі________________________________________________________________
6. Мемлекеттік наградалары_____________________________________
7. Сыныптылығы_________________________________________________
8. Спорттық атағы немесе спорттық разряды (спорт түрі)_________
9. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде _________ бастап
10. Қызмет мерзімі және атқаратын лауазымы_____________________
Әскери бөлімде (мекемеде) алдын ала кәсіби іріктеу
11. Моральдық қасиеттері_______________________________________
_____________________________________________________________________
12. Психикалық-физиологиялық тексеру нәтижелері
Әдістеме атауы
Көрсеткіштер
Ескертпе
Психикалық-физиологиялық тексеру нәтижелері бойынша қорытынды
_____________________________________________________________________
13. Әскери-дәрігерлік комиссияның қаулысы
_____________________________________________________________________
14. Дене дайындығын тексеру нәтижелері
Тексерілетін жаттығулар
Өлшем бірліктері
Нәтижелер
Бағалары
Дене дайындығының қорытынды бағасы ____________________________
15. Кәсіби даярлық бойынша тексеру нәтижелері:
Пәннің атауы
Бағасы
16. Аттестаттау комиссиясының қорытындысы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы: ____________________________________________
(қолы, әскери атағы, атының бас әрпі және тегі)
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің
кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына қабылдау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
№ ____
әскери оқу орындарына қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту
хаттамасы
_____________ 20__ жылғы «___» ________
(толтыру орны) (толтырған күні)
қабылдау комиссиясының отырысы_________________________________
(оның жанынан комиссия құрылатын органның атауы)
_____________________________________ қабылдау (қабылдаудан бас
(әскери оқу орнының атауы)
тарту) туралы
Мынадай құрамдағы комиссия: төраға, төраға орынбасары,
мүшелері:______________________________________________________
өз отырысында кандидаттарды қарады, зерделеді және қаулы етті
Р/с
Әскери атағы, Т.А.Ә.
Туған күні, айы және жылы
Білімі
Мемлекеттік наградалары
ЖОО-ға түсу кезіндегі лауазымы және онда болу уақыты
әскери қызметшінің әскери атақта болу мерзімі
кестенің жалғасы
Емтихан тапсыру нәтижелері
ЖОО-ға оқуға қабылдау (бас тарту) туралы комиссияның шешімі
мамандық бойынша
Дене дайындығы бойынша (магистратураға түсетіндер үшін)
шет тілі бойынша
Жалпы балы (бағасы)
Комиссия төрағасы _____________________________________________
(қолы, әскери атағы, атының бас әрпі және тегі)
Комиссия мүшелері______________________________________________
(қолы, әскери атағы, атының бас әрпі және тегі)
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің
кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына қабылдау қағидаларына
6-қосымша
Оқуға түсу емтихандары өткізілетін пәндер (сабақтар) тізбесі
Р/с №
Пәндердің атауы
1
Мамандық бойынша емтихан
2
Дене дайындығы (магистратураға түсетіндер үшін)
3
Шет тілі
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің
кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына қабылдау қағидаларына
7-қосымша
Нысан
___________________ мамандығы бойынша емтихан
(мамандықтың атауы)
комиссиясы отырысының № ____ хаттамасы
___________
(толтыру орны)
20___ ж. «___» ________
______________________________________________бойынша емтиханды
тапсырғаны туралы (пәннің атауы)
Қатысқандар:
мамандық бойынша емтихан комиссиясының төрағасы
_______________________________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты-жөнінің бас әріптері)
мамандық бойынша емтихан комиссиясының мүшелері
_______________________________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты-жөнінің бас әріптері)
_______________________________________________________________
(әскери атағы, тегі, аты-жөнінің бас әріптері)
№ ___ мамандық бойынша емтихан комиссиясы
қабылдау комиссиясына мынадай бағалар қоюды қаулы етеді:
Р/с
Әскери атағы
Тегі, аты-жөнінің бас әріптері
Емтихан билетінің нөмірі
Бағасы (жазбаша)
Ескертпе
1
2
Мамандық бойынша емтихан комиссиясы мүшелерінің ерекше пікірі
_______________________________________________________________
Мамандық бойынша емтихан комиссиясының төрағасы
_______________________________________________________________
(қолы, әскери атағы, атының бас әрпі және тегі)
Мамандық бойынша емтихан комиссиясының төрағасы мүшелері
_______________________________________________________________
(қолы, әскери атағы, атының бас әрпі және тегі)
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің
кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
әскери оқу орындарына қабылдау қағидаларына
8-қосымша
Дене дайындығы пәні бойынша оқуға түсу емтиханының
бағдарламасына қойылатын талаптар

3. Национальность _____________________________________________
(по желанию)
4. Образование ________________________________________________
(наименование военного учебного заведения и год окончания)
5. Должность и стаж работы до призыва в ВС ______________________
6. Государственные награды _____________________________________
7. Классность _________________________________________________
8. Спортивное звание или спортивный разряд (вид спорта) __________
________________________________________________________________
8. В Вооруженных Силах Республики Казахстан с __________________
9. Срок службы и занимаемая должность _________________________
_____________________________________________________________
Предварительный профессиональный отбор
в воинской части (учреждении)
10. Моральные качества ________________________________________
_____________________________________________________________
11. Результаты психофизиологического обследования
Наименование методики
Показатели
Примечание
Заключение по результатам психофизиологического обследования
_____________________________________________________________
12. Постановление военно-врачебной комиссии
_____________________________________________________________
13. Результаты проверки физической подготовленности:
Проверяемые упражнения
Единицы измерения
Результаты
Оценки
Итоговая оценка физической подготовленности ____________________
14. Результаты проверки по профессиональной подготовке:
Наименование дисциплины
Оценка
15. Заключение аттестационной комиссии
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Председатель комиссии: ______________________________________________
(подпись, воинское звание, инициал имени и фамилия)
Приложение 5
к Правилам приема в военные
учебные заведения
Министерства обороны
Республики Казахстан,
реализующие профессиональные
учебные программы
послевузовского образования
Форма
Протокол № ____
приема или отказа в приеме в военные учебные заведения
________________                             «___» ________ 20__ года
(место заполнения)                              (дата заполнения)
заседания приемной комиссии _________________________________________
(наименование органа, при котором создается комиссия)
о приеме (отказе в приеме) в ________________________________________
(наименование военного учебного заведения)
Комиссия в составе: председателя, заместителя председателя, членов:
_____________________________________________________________
на своем заседании рассмотрела, изучила кандидатов и постановила
п/п
Воинское звание,
Ф.И.О.
Число, месяц и год рождения
Образование
Государственные награды
Должность при поступлении в ВУЗ и время пребывания в ней
Срок пребывания в воинском звании
продолжение таблицы
Результаты сдачи экзамена
Решение комиссии о приеме (отказе) на учебу в ВУЗ
по специальности
по
физической
подготовке
(для магистратуры)
по
иностранному языку
Общий балл
(оценка)
Председатель комиссии _______________________________________________
(подпись, воинское звание, инициал имени и фамилия)
Члены комиссии ______________________________________________________
(подпись, воинское звание, инициал имени и фамилия)
Приложение 6
к Правилам приема в военные
учебные заведения
Министерства обороны
Республики Казахстан,
реализующие профессиональные
учебные программы
послевузовского образования
Перечень
дисциплин (предметов), по которым
проводятся вступительные экзамены
№ п/п
Наименование дисциплин
1
Экзамен по специальности
2
Физическая подготовка (для поступающих в магистратуру)
3
Иностранный язык
Приложение 7
к Правилам приема в военные
учебные заведения
Министерства обороны
Республики Казахстан,
реализующие профессиональные
учебные программы
послевузовского образования
Форма
Протокол № ____
заседания экзаменационной комиссии
по специальности ______________________________
(наименование специальности)
______________________                  «___» ________ 20 ___ г.
(место заполнения)
о сдаче экзамена по ___________________________________________
(наименование дисциплины)
Присутствовали:
председатель экзаменационной комиссии по специальности
_____________________________________________________________
(воинское звание, фамилия, инициалы)
члены экзаменационной комиссии по специальности
___________________________________________________________
(воинское звание, фамилия, инициалы)
__________________________________________________________
(воинское звание, фамилия, инициалы)
Экзаменационная комиссия по специальности № ___
приемной комиссии постановляет выставить следующие оценки:
п/п
Воинское звание
Фамилия, инициалы
Номер экзаменационного билета
Оценка (прописью)
Примечание
1
2
Особое мнение членов экзаменационной комиссии по специальности
___________________________________________________________
Председатель экзаменационной комиссии по специальности
___________________________________________________________
(подпись, воинское звание, инициал имени и фамилия)
члены экзаменационной комиссии по специальности
___________________________________________________________
(подпись, воинское звание, инициал имени и фамилия)
Приложение 8
к Правилам приема на обучение в военные
учебные заведения, реализующие
профессиональные учебные программы
послевузовского образования
Требования к программе вступительного экзамена
по дисциплине физическая подготовка

1. Ұлттық қорғаныс университетінің магистранттарына кандидаттар Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығымен бекітілген «Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріндегі дене дайындығы мен жаппай спорттық жұмыстардың мазмұнына, түрлері мен әдістеріне» сәйкес үш жаттығу бойынша тексеріледі: 2, 3 және 4-жас топтары үшін – белағашта тартылу, 100 м және 3000 м жүгіру; 5 және 6-жас топтары үшін – белағашта тартылу, кешенді күш жаттығуы және 1000 м жүгіру.

1. Кандидаты в магистранты Национального университета обороны
проверяются по трем упражнениям согласно «Содержания, форм и методов
организации физической подготовки и спортивно-массовой работы в
Вооруженных Силах Республики Казахстан», утвержденными приказом
Министра обороны Республики Казахстан: для 2, 3 и 4 возрастных групп
- подтягивание на перекладине, бег на 100 м и 3000 м; для 5 и 6
возрастных групп - подтягивание на перекладине, комплексное силовое
упражнение и бег на 1000 м.