"Орталық сараптау-тексеру Комиссиясы және орталық мемлекеттік және арнайы мемлекеттік мұрағаттардың сараптау-тексеру комиссиялары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат Министрінің 2011 жылғы 16 қарашадағы № 348 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 11 қарашадағы № 91 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 8 желтоқсанда № 9937 тіркелді
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Орталық сараптау-тексеру комиссиясы және орталық мемлекеттік және арнайы мемлекеттік мұрағаттардың сараптау-тексеру комиссиялары туралы ережелерді бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат Министрінің 2011 жылғы 16 қарашадағы № 348 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7343 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2012 жылғы 20 қазандағы № 689-693 (27765) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орталық сараптау-тексеру комиссиясы туралы ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Орталық сараптау-тексеру комиссиясы (бұдан әрі - ОСТК Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт (бұдан әрі - Министрлік жанындағы құжаттардың құндылығына сараптама жасайтын және оларды Ұлттық мұрағат қорының құрамына енгізуге (шығаруға) байланысты ғылыми-әдістемелік мәселелерді қарастыратын, сонымен қатар, оның толықтыру көздерін белгілеуді жүзеге асыратын консультативтік-кеңесші орган болып табылады.»;
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«3. ОСТК құрамы Министрдің бұйрығымен бекітіледі.
4. ОСТК құрамына: төраға, төрағаның орынбасары, хатшы және Министрліктің, мемлекеттік, арнайы мемлекеттік, орталық және жергілікті атқарушы органдардың мамандарынан, ғылым, оқу ұйымдардың өкілдері ОСТК мүшелері болып кіреді;
1) ОСТК төрағасы болып Министрліктің жетекшілік ететін вице-министрі табылады.
ОСТК төрағасының орынбасары Департаменттің құрылымдық бөлімшелері басшыларының құрамынан тағайындалады;
2) ОСТК хатшысы Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің қатарынан тағайындалады, ОСТК қарастырылатын мәселелерді дайындауды қамтамасыз етеді.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Мұрағат ісі және құжаттама департаменті ОСТК жұмыс органы болып табылады.».
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«13. ОСТК шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оларға ОСТК мүшелерінің жалпы санынан көпшілік дауыс берілсе, қабылданған болып есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешім қабылданған болып есептеледі. ОСТК мүшелерінің ерекше пікір білдіруге құқығы бар, егер оны білдірсе, ол ОСТК хаттамасына қосымша ретінде жазбаша түрде берілуі қажет.
ОСТК шешімдері Министр бекіткен хаттамамен рәсімделеді.»

О внесении изменений в приказ Министра связи и информации Республики Казахстан от 16 ноября 2011 года № 348 "Об утверждении положений о Центральной экспертно-проверочной комиссии и экспертно-проверочных комиссиях центральных государственных и специальных государственных архивов"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 11 ноября 2014 года № 91. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2014 года № 9937
В соответствии со статьей 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра связи и информации Республики Казахстан от 16 ноября 2011 года № 348 «Об утверждении положений о Центральной экспертно-проверочной комиссии и экспертно-проверочных комиссиях центральных государственных и специальных государственных архивов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7343, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 20 октября 2012 года № 362-363 (27181-27182) следующие изменения:
в Положении о Центральной экспертно-проверочной комиссии, утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Центральная экспертно-проверочная комиссия (далее - ЦЭПК) является коллегиальным, консультативно-совещательным органом при Министерстве культуры и спорта Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим рассмотрение научно-методических вопросов экспертизы ценности документов, включения (исключения) документов в состав (из состава) Национального архивного фонда, а также установления источников его пополнения.»;
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
«3. Состав ЦЭПК утверждается приказом Министра.
4. В состав ЦЭПК входят: председатель, заместитель председателя, секретарь и члены ЦЭПК из числа специалистов Министерства, государственных, специальных государственных архивов, центральных и местных исполнительных органов, представители научных, учебных организаций:
1) председателем ЦЭПК является курирующий вице-министр.
Заместитель председателя ЦЭПК назначается из числа руководителей структурных подразделений Департамента;
2) секретарь ЦЭПК назначается из числа сотрудников структурного подразделения Департамента, обеспечивающего подготовку вопросов для рассмотрения ЦЭПК.»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Рабочим органом ЦЭПК является Департамент архивного дела и документации Министерства.»;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
«13. Решения ЦЭПК принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов ЦЭПК. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель. Члены ЦЭПК вправе на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу ЦЭПК.
Решения ЦЭПК оформляются протоколом, утверждаемым Министром.».

2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мұрағаттық іс және құжаттама департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде бекітілген заңнамаға сәйкес мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуінен кейін он күнтізбелік күннің ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау үшін жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа  енгізіледі.
Министр                                    А. Мұхамедиұлы

2. Департаменту архивного дела и документации Министерства культуры и спорта Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Мухамедиулы