Метеорологиялық және гидрологиялық мониторингтерді және қоршаған ортаның жай-күйіне мониторинг жүргізу жөніндегі мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 25 қарашадағы № 143 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 19 желтоқсанда № 9985 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2025 жылғы 5 қаңтардағы № 1 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 05.01.2025 № 1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің м.а. 14.05.2018 № 171 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 145-2 бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Метеорологиялық және гидрологиялық мониторингтерін және қоршаған орта жай-күйі мониторингін жүргізу саласында мемлекеттік монополия субьектісі өндіретін және (немесе) іске асыратын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің ұсынылған бағалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Экологиялық мониторинг және ақпарат департаменті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде оның мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның ресми жариялауға бұқаралық ақпарат құралдарына жіберуді және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Министр В. Школьник
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев

Об утверждении цен на работы, услуги, производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области ведения метеорологического и гидрологического мониторингов и мониторинга состояния окружающей среды
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 ноября 2014 года № 143. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 декабря 2014 года № 9985. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 5 января 2025 года № 1
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 05.01.2025 № 1 (вводится в действие с 01.01.2025).
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом и.о. Министра энергетики РК от 14.05.2018 № 171 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 145-2 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Цены на работы, услуги, производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области ведения метеорологического и гидрологического мониторингов и мониторинга состояния окружающей среды.
2. Департаменту экологического мониторинга и информации Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2015 года.
Министр
В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Е. Досаев

2014 жылғы 26 қараша
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2014 жылғы 25 қарашадағы
№ 143 бұйрығымен бекітілген
Метеорологиялық және гидрологиялық мониторингтерді және қоршаған ортаның жай-күйіне мониторинг жүргізу жөніндегі мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағалары
Ескерту. Бағалар жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің м.а. 14.05.2018 № 171 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Жұмыстардың (қызметтердің) атауы мен сипаттамасы
Өлшеу бірлігі
Өлшеудің бір бірлігінің бағасы, теңге (ҚҚС-сыз)

26 ноября 2014 года
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 25 ноября 2014 года № 143
Цены
на работы, услуги, производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области ведения метеорологического и гидрологического мониторингов и мониторинга состояния окружающей среды
Сноска. Приложение в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 14.05.2018 № 171 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование и описание работ (услуг)
Единица измерения
Цена за единицу измерения, тенге (без НДС)

1 275
2-бөлім. Маршруттық зерттеулер
2-2001
Астық дақылдарының агрометеорологиялықмаршруттық фенологиялық зерттеуін жүргізу
зерттеу: 3 жапырақ
1 бақылау пунктісі бойынша 1 зерттеу
9 419
2-2002
зерттеу: масақтану
1 бақылау пунктісі бойынша 1 зерттеу
9 419
2-2003
Топырақтағы өнімді ылғал қорын анықтау
күзде
1 бақылау пунктісі бойынша 1 зерттеу
9 419
2-2004
көктемде
1 бақылау пунктісі бойынша 1 зерттеу
9 419
2-2005
Қыстап қалатын дақылдардың өміршеңдігін анықтау
1 бақылау пунктісі бойынша 1 зерттеу
4 105
2-2006
Жылына 2 рет күздік астық дақылдары бар егістіктерге маршруттық зерттеу жүргізу (вегетацияның көктемгі жаңаруынан кейін)
1 бақылау пунктісі бойынша 1 зерттеу
9 419
2-2007
Жылына 2 рет күздік астық дақылдары бар егістіктерге маршруттық зерттеу жүргізу (күзгі вегетацияны тоқтатқаннан кейін)
1 бақылау пунктісі бойынша 1 зерттеу
9 419
3-бөлім. Болжамдық агрометеорологиялық ақпарат
2-3001
Қазақстан аумағы бойынша он күндіктің метеорологиялық жағдайларын, ауыл шаруашылығы дақылдарының өсу, даму және жай-күйі бағасын көрсетумен онкүндіктік агрометеорологиялық бюллетень
1 бюллетень
36 488
2-3002
Қазақстан аумағындағы бір станция бойынша 0-20, 0-50 и 0-100 сантиметр қабаттағы ылғал қоры мен өсімді нәтижелерді көрсетумен топырақтағы өнімді ылғал қоры туралы анықтама
1 анықтама
154
2-3003
Республика аумағы бойынша он күндіктегі өсу фазасының басталған күнін, биіктігін, қалыңдығын, жай-күй бағасын көрсетумен жаздық астық дақылдарының жай-күйі туралы анықтама
1 болжам
20 252
2-3004
Қазақстанның астық себетін аймақтарындағы бір станция бойынша жаздық бидайдың (олардың өнімділігінің қалыптастырылуын анықтайтын, агрометеорологиялық факторларды ескерумен) болжамы (алдын ала, соңғы)
1 болжам
14 496
2-3005
Қазақстан аумағындағы бір станция бойынша көктемгі-егістік жұмыстарының басталар алдындағы топырақтағы ылғал қорының болжамы (алдын ала, соңғы)
1 болжам
11 363
2-3006
Қазақстан аумағындағы бір станция бойынша жаздық астық дақылдарын себудің тиімді мерзімдерінің болжамы (алдын ала, соңғы)
1 болжам
11 452
2-3007
Қазақстан аумағындағы бір станция бойынша жаздық астық дақылдарын пісу мерзімдерінің болжамы (алдын ала, соңғы)
1 болжам
11 288
2-3008
Қазақстан аумағы бойынша қар еру барысы туралы (қар жиналу жағдайын көрсетумен) бір станция бойынша анықтама
1 болжам
263
2-3009
Қазақстандағы астық дақылдарын жинаудың агрометеорологиялық шарттарының бір облыс бойынша болжамы (алдын ала, соңғы)
1 болжам
14 675
2-3010
Қысқа кетер алдындағы (маршруттық зерттеудің нәтижелері бойынша өсімдіктер жай-күйінің сипаттамасы мен зақымдану дәрежесін қоса) күздік дақылдардың бір облыс бойынша жай-күйі туралы анықтама
1 болжам

1 275
Раздел 2. Маршрутные исследования
2-2001
Выполнение агрометеорологических маршрутных фенологических обследований зерновых культур
обследование: 3 лист
1 обследование по 1 пункту наблюдения
9 419
2-2002
обследование: колошение
1 обследование по 1 пункту наблюдения
9 419
2-2003
Определение запасов продуктивной влаги в почве
осенью
1 обследование по 1 пункту наблюдения
9 419
2-2004
весной
1 обследование по 1 пункту наблюдения
9 419
2-2005
Определение жизнеспособности зимующих культур
1 обследование по 1 пункту наблюдения
4 105
2-2006
Проведение маршрутного обследования полей с озимыми зерновыми культурами 2 раза в год (после весеннего возобновления вегетации)
1 обследование по 1 пункту наблюдения
9 419
2-2007
Проведение маршрутного обследования полей с озимыми зерновыми культурами 2 раза в год (после прекращения осенней вегетации)
1 обследование по 1 пункту наблюдения
9 419
Раздел 3. Прогностическая агрометеорологическая информация
2-3001
Декадный агрометеорологический бюллетень с указанием характеристики метеорологических условий декады, оценки роста, развития и состояния сельскохозяйственных культур по территории Казахстана
1 бюллетень
36 488
2-3002
Справка о запасах продуктивной влаги в почве по территории Казахстана за декаду с нарастающим итогом и указанием запасов влаги в слое 0-20, 0-50 и 0-100 сантиметров по одной станции
1 справка
154
2-3003
Справка о состоянии яровых зерновых культур по территории республики за декаду с указанием даты наступления фаз развития, высоты, густоты, оценки состояния
1 справка
20 252
2-3004
Прогноз урожайности яровой пшеницы в зерносеющей зоне Казахстана (предварительный, окончательный), (с учетом агрометеорологических факторов, определяющих формирование их урожайности) по одной станций
1 прогноз
14 496
2-3005
Прогноз запасов влаги в почве к началу весенне-полевых работ по территории Казахстана (предварительный, окончательный) по одной станций
1 прогноз
11 363
2-3006
Прогноз оптимальных сроков сева яровых зерновых культур по территории Казахстана (предварительный, окончательный) по одной станций
1 прогноз
11 452
2-3007
Прогноз сроков созревания яровых зерновых культур по территории Казахстана (предварительный, окончательный) по одной станций
1 прогноз
11 288
2-3008
Справка о ходе снеготаяния на территории Казахстана (с указанием условий снегонакопления) по одной области
1 справка
263
2-3009
Прогноз агрометеорологических условий уборки зерновых культур в Казахстане (предварительный, окончательный) по одной области
1 прогноз
14 675
2-3010
Справка о состоянии озимых зерновых культур перед уходом в зиму (включает характеристику состояния и степень повреждения растений по результатам маршрутного обследования) по одной области
1 справка

13 301
2-3011
Қазақстан аумағы бойынша вегетацияны жаңарту кезеңіндегі (өсімдіктер жай-күйінің сипаттамасы мен зақымдану дәрежесін қоса) күздік астық дақылдарының бір облыс бойынша жай-күйі туралы есеп
1 есеп
13 301
2-3012
Қазақстан аумағы бойынша көктем мен күзгі (ылғал қорының бағасын қоса) топырақтағы өнімді ылғал қорының нақты қоры туралы анықтама бір станция бойынша
1 болжам
9 608
2-3013
Қазақстан аумағындағы астық дақылдарын жинаудың агрометеорологиялық шарттары туралы анықтама
1 болжам
3 208
2-3014
Орташа көпжылдық мәндер мен өткен жылғы шарттарға қатысты агрометеорологиялық көрсеткіштердің салыстырмалы сипаттамасы
1 зерттеу
3 208
2-3015
Қазақстан аумағы бойынша ауа-райы жағдайына байланысты ауыл шаруашылығы аурулары мен зиянкестерінің даму шарттары туралы анықтама
1 болжам
3 208
2-3016
Станциялар бойынша метеорологиялық кесте (онкүндіктік бюллетенге қосымша)
1 кесте
2 216
2-3017
Қазақстан аумағы бойынша көктемгі себуді жүргізу жағдайлары мен мерзімдері туралы консультациялық анықтама
1 болжам
1 819
2-3018
Қар жамылғысы кеткеннен кейінгі күздік астық дақылдарының жай-күйі туралы анықтама бір облыс бойынша (маршруттық зерттеу нәтижелері бойынша өсімдіктер жай-күйінің сипаттамасы мен зақымдану дәрежесін қамтиды)
1 болжам
11 318
2-3019
Жаздық дақылдардың масақтану фазасындағы маршруттық фенологиялық зерттеу туралы анықтама бір облыс бойынша
1 болжам
16 360
2-3020
Жаздық астық дақылдарының 3-ші жапырақ фазасындағы маршруттық фенологиялық зерттеу туралы анықтама бір облыс бойынша
1 болжам
14 377
2-3021
Қазақстанның астықты аймағы аудандары бойынша вегетациялық кезеңнің ортасымен вегетациялық кезеңдегі жай-күй бойынша онкүндіктің өсімді нәтижесімен 0 градустан жоғары орташа тәуліктік температурасы бар кезеңдегі белсенді оң ауа температурасының жиынтық кестесі (бір пункт бойынша)
1 кесте
4 561
2-3022
Қазақстанның астықты аймағы аудандары бойынша вегетациялық кезеңнің ортасымен вегетациялық кезеңдегіжай-күй бойынша онкүндіктің өсімді нәтижесімен 5 градустан жоғары орташа тәуліктік температурасы бар кезеңдегі белсенді оң ауа температурасының жиынтық кестесі (бір пункт бойынша)
1 кесте
4 561
2-3023
Қазақстан аумағы бойынша себу алдындағы және вегетациялық кезеңнің бірінші жартысындағы агрометеорологиялық жағдайлардың консультациялық болжамы (маусымдық болжам негізінде)
1 болжам
10 907
2-3024
Қазақстан аумағы бойынша вегетациялық кезеңнің жылумен қамсыздандырылуының болжамы (бір станция бойынша)
1 болжам
1 958
2-3025
Бір ай ішіндегі бір станция деректері бойынша жауын-шашынның стандартталған индекстерінің негізінде құрғақшылықтың ықтималды болжамы
1 болжам

13 301
2-3011
Отчет о состоянии озимых зерновых культур в период возобновления вегетации по территории Казахстана (включает характеристику состояния и степень повреждения растений) по одной области
1 отчет
13 301
2-3012
Справка о фактических запасах продуктивной влаги в почве по территории Казахстана весной и осенью (включает оценку влагозапасов) по одной станций
1 справка
9 608
2-3013
Справка об агрометеорологических условиях уборки зерновых культур на территории Казахстана
1 справка
3 208
2-3014
Сравнительная характеристика агрометеорологических показателей по отношению к среднемноголетним значениям и значениям прошлого года
1 исследование
3 208
2-3015
Справка об условиях развития болезней и сельскохозяйственных вредителей в зависимости от погодных условий по территории Казахстана
1 справка
3 208
2-3016
Метеорологическая таблица по станциям (приложение к декадному бюллетеню)
1 таблица
2 216
2-3017
Консультационная справка о сроках и условиях проведения весеннего сева по территории Казахстана
1 справка
1 819
2-3018
Справка о состоянии озимых зерновых культур после схода снежного покрова (включает характеристику состояния и степень повреждения растений по результатам маршрутного обследования) по одной области
1 справка
11 318
2-3019
Справка о маршрутном фенологическом обследовании фазы колошения яровых культур по одной области
1 справка
16 360
2-3020
Справка о маршрутном фенологическом обследовании фазы 3-его листа яровых зерновых культур по одной области
1 справка
14 377
2-3021
Таблица суммы активных положительных температур воздуха за период со средней суточной температурой выше 0 градусов с нарастающим итогом по декадам по состоянию на середину вегетационного периода и за вегетационный период по районам зерновой зоны Казахстана (по одному пункту)
1 таблица
4 561
2-3022
Таблица суммы эффективных температур воздуха за период со средней суточной температурой выше 5 градусов с нарастающим итогом по декадам по состоянию на середину вегетационного периода и за вегетационный период по районам зерновой зоны Казахстана (по одному пункту)
1 таблица
4 561
2-3023
Консультативный прогноз агрометеорологических условий перед посевом и в первой половине вегетационного периода по территории Казахстана (на основе сезонного прогноза)
1 прогноз
10 907
2-3024
Прогноз теплообеспеченности вегетационного периода по территории Казахстана (по одной станций)
1 прогноз
1 958
2-3025
Вероятностный прогноз засухи на основе стандартизированных индексов осадков по данным одной станций за месяц
1 прогноз

2 367
3-2027
Су қоймаларындағы жай-күй туралы анықтама
1 анықтама
2 422
3-2028
Қар жамылғысының жай-күйі мен қар тығыздығы туралы онкүндіктік анықтама
1 анықтама
3 551
3-2029
Айлар бойынша Қазақстан көлдері мен су қоймаларындағы су балансы
1 болжам
4 552
3-2030
Қазақстан Республикасындағы жыл бойғы және жылы мен суық кезеңдегі апатты гидрометеорологиялық құбылыстардың жыл сайынғы жинағын құрастыру
1 жинақ
320 472
3-бөлім. Болжамдық қар-көшкінді ақпарат
3-3001
Таудағы қардың жай-күйі туралы гидрометеорологиялық ақпарат
1 бюллетень
5 463
3-3002
Көшкін қауіптілігі туралы дауылдық ескерту шығару
1 ескерту
3 187
3-3003
"Таудағы қар жамылғысы мен жауын-шашынға бақылау жүргізу материалдары" жылнамасын шығару
1 жылдық
459 768
3-3004
Қар маршруттарындағы қар жамылғысының жай-күйі туралы анықтама
1 анықтама
2 731
3-3005
Қар пунктіндегі визуальді бақылау
1 қадағалау
153
3-3006
Қар пунктіндегі метеорологиялық бақылау
1 қадағалау
155
4-бөлім. Мемлекеттік су кадастры
3-4001
"Құрылықтағы жер үсті суларының режімі мен ресурстары туралы жыл сайынғы деректер", 1-бөлім (өзендер) 1-шығарылым анықтамалығын құрастыру үшін 1 бекет бойынша гидрологиялық деректерді жинау, тексеру, өңдеу, талдау
1 бекет бойынша ақпарат
204 938
3-4002
"Құрылықтағы жер үсті суларының режімі мен ресурстары туралы жыл сайынғы деректер", 2-бөлім (өзендер) 1-шығарылым анықтамалығын құрастыру үшін 1 бекет бойынша гидрологиялық деректерді жинау, тексеру, өңдеу, талдау
1 бекет бойынша ақпарат
123 764
3-4003
"Құрылықтағы жер үсті суларының режімі мен ресурстары туралы жыл сайынғы деректер", 2-бөлім (өзендер) 2-шығарылым анықтамалығын құрастыру үшін 1 бекет бойынша гидрологиялық деректерді жинау, тексеру, өңдеу, талдау
1 бекет бойынша ақпарат
204 938
3-4004
"Құрылықтағы жер үсті суларының режімі мен ресурстары туралы жыл сайынғы деректер", 2-бөлім (көлдер, су қоймалары) 2-шығарылым анықтамалығын құрастыру үшін 1 бекет бойынша гидрологиялық деректерді жинау, тексеру, өңдеу, талдау
1 бекет бойынша ақпарат
123 764
3-4005
"Құрылықтағы жер үсті суларының режімі мен ресурстары туралы жыл сайынғы деректер", 1-бөлім (өзендер) 3-шығарылым анықтамалығын құрастыру үшін 1 бекет бойынша гидрологиялық деректерді жинау, тексеру, өңдеу, талдау
1 бекет бойынша ақпарат
204 938
3-4006
"Құрылықтағы жер үсті суларының режімі мен ресурстары туралы жыл сайынғы деректер", 2-бөлім (көлдер, су қоймалары) 4-шығарылым анықтамалығын құрастыру үшін 1 бекет бойынша гидрологиялық деректерді жинау, тексеру, өңдеу, талдау
1 бекет бойынша ақпарат
123 764
3-4007
"Құрылықтағы жер үсті суларының режімі мен ресурстары туралы жыл сайынғы деректер", 1-бөлім (өзендер) 4-шығарылым анықтамалығын құрастыру үшін 1 бекет бойынша гидрологиялық деректерді жинау, тексеру, өңдеу, талдау
1 бекет бойынша ақпарат

2 367
3-2027
Справка о состоянии водохранилищ
1 справка
2 422
3-2028
Декадная справка о состоянии снежного покрова и плотности снега
1 справка
3 551
3-2029
Водный баланс озер и водохранилищ Казахстана по месяцам
1 прогноз
4 552
3-2030
Составление ежегодного сборника стихийных гидрометеорологических явлений за весь год и за теплый и холодные периоды Республике Казахстан
1 сборник
320 472
Раздел 3. Прогностическая снегомерно-лавинная информация
3-3001
Гидрометеорологическая информация о состоянии снега в горах
1 бюллетень
5 463
3-3002
Выпуск штормового предупреждения о лавинной опасности
1 предупреждение
3 187
3-3003
Выпуск ежегодника "Материалы наблюдений за снежным покровом и осадками в горах"
1 ежегодник
459 768
3-3004
Справка о состоянии снежного покрова на снегомаршруте
1 справка
2 731
3-3005
Визуальные наблюдения на снегопункте
1 наблюдение
153
3-3006
Метеорологические наблюдения на снегопункте
1 наблюдение
155
Раздел 4. Государственный водный кадастр
3-4001
Сбор, проверка, обработка, анализ гидрологических данных по 1 посту для составления справочника "Ежегодные данные о режиме и ресурсах поверхностных вод суши", часть 1 (речные) выпуск 1
Информация
по 1 посту
204 938
3-4002
Сбор, проверка, обработка, анализ гидрологических данных по 1 посту для составления справочника "Ежегодные данные о режиме и ресурсах поверхностных вод суши", часть 2 (озеро, водохранилище) выпуск 1
Информация
по 1 посту
123 764
3-4003
Сбор, проверка, обработка, анализ гидрологических данных по 1 посту для составления справочника "Ежегодные данные о режиме и ресурсах поверхностных вод суши", часть 1 (речные) выпуск 2
Информация
по 1 посту
204 938
3-4004
Сбор, проверка, обработка, анализ гидрологических данных по 1 посту для составления справочника "Ежегодные данные о режиме и ресурсах поверхностных вод суши", часть 2 (озеро, водохранилище) выпуск 2
Информация
по 1 посту
123 764
3-4005
Сбор, проверка, обработка, анализ гидрологических данных по 1 посту для составления справочника "Ежегодные данные о режиме и ресурсах поверхностных вод суши", часть 1 (речные) выпуск 3
Информация
по 1 посту
204 938
3-4006
Сбор, проверка, обработка, анализ гидрологических данных по 1 посту для составления справочника "Ежегодные данные о режиме и ресурсах поверхностных вод суши", часть 2 (озеро, водохранилище) выпуск 3
Информация
по 1 посту
123 764
3-4007
Сбор, проверка, обработка, анализ гидрологических данных по 1 посту для составления справочника "Ежегодные данные о режиме и ресурсах поверхностных вод суши", часть 1 (речные) выпуск 4
Информация
по 1 посту

27 879
4-1062
Боранды күндер саны бойынша аймақты ауданға бөлу
1 карта/облыс
27 879
4-1063
Аймақты мұзтайғақ күндер саны бойынша ауданға бөлу
1 карта/облыс
27 879
4-1064
Шаңды-дауылды күндер саны бойынша аумақты ауданға бөлу
1 карта/облыс
27 879
4-1065
Тұманды күндер саны бойынша аумақты ауданға бөлу
1 карта/облыс
27 879
4-1066
Қазақстан Республикасының аумағын мамандандырылған климаттық ерекшеліктер бойынша ауданға бөлу
1 карта/15 облыстың
390 302
4-1067
Өзеннің гидрографиялық зерттеу деректері бойынша карта салу
1 карта/өзен бассейні
27 879
5-тарау. Климаттың жай-күйі мен өзгеруінің мониторингі
1-бөлім. Климаттың жай-күйі мен өзгеруінің мониторингі
5-1001
Қазақстан Республикасының аумағында климаттың жағдайы мен өзгеруі мониторингінің жыл сайынғы бюллетені
1 бюллетень
9 636 154
5-1002
Бір метеорологиялық станцияның деректері бойынша, сапа бақылауынан өткен климаттық айнымалының мәнін алу
1 мән
437
5-1003
Бір метеорологиялық станцияның деректері бойынша, климаттық біртектілікке тексеруден өткен климаттық айнымалы мәндердің уақытша мәндер қатарын алу (мәндер кешені)
1 мәндер кешені
3 505
5-1004
Климаттық айнымалының статистикалық сипаттамасын бір метеорологиялық станцияның деректері бойынша жылдардың белгілі бір базалық кезеңін еесептеу
1 сипаттама
9
5-1005
Бір станция деректеріне сәйкес жылдың әртүрлі кезеңдерінде орташаланған климаттық айнымалы мәнін есептеу
1 мән
64
5-1006
Бір метеорологиялық станция бойынша жылдардың базалық кезеңіндегі орташа мәнге қатысты климаттық айнымалы ауытқуларды есептеу
1 мән
410
5-1007
Бір станция бойынша зерттелетін жылы климаттық айнымалы ауытқулардың шамасынан асып кетпеуі ықтималдығын есептеу
1 мән
1 202
5-1008
Бір метеорологиялық станция бойынша зерттелетін жылы климаттық айнымалы мәннің экстремалды индексін есептеу
1 индекс
1 639
5-1009
Нақты жылдағы (жылдың кезеңі) климаттық жағдайларды сипаттау үшін аумақ бойынша климаттық айнымалылары мәндерінің үлестірілуін талдау және картасын тұрғызу
1 карта
40 878
5-1010
Белгілі бір жылға климаттық айнымалы мәннің орташа мәніне септеу
1 мән
2 932
5-1011
Нақты бір жылдағы климаттық ауыспалы ауытқулардың аймақтар бойынша орташа дәрежесі
1 мән
4 097
5-1012
Климаттық айнымалы мәндердің уақыт кезеңі бойынша орташа және аудан бойынша орташа мәнін есептеу
1 мән
1 875
5-1013
Нақты бір жылдағы климаттық айнымалылар аймағы бойынша орташа мәндердің кешені, оларды талдау
1 мән
7 283
5-1014
Бір метеорологиялық станция бойынша климаттық айнымалының сызықтық трендінің сипаттамаларын бағалау
1 мән

27 879
4-1062
Районирование территории по числу дней с метелью
1 карта/область
27 879
4-1063
Районирование территории по числу дней с гололедом
1 карта/область
27 879
4-1064
Районирование территории по числу дней с пыльной бурей
1 карта/область
27 879
4-1065
Районирование территории по числу дней с туманом
1 карта/область
27 879
4-1066
Районирование территории Республики Казахстан по специализированным климатическим характеристикам
1 карта/15 областей
390 302
4-1067
Построение карты по данным гидрографического обследования реки
1 карта/бассейн реки
27 879
Глава 5. Мониторинг состояния и изменения климата
Раздел 1. Мониторинг состояния и изменения климата
5-1001
Ежегодный бюллетень мониторинга изменения и состояния климата на территории Республики Казахстан
1 бюллетень
9 636 154
5-1002
Получение значения климатической переменной по данным одной метеорологической станции, прошедшее проверку качества
1 значение
437
5-1003
Получение временного ряда значений (комплекс значений) климатической переменной по данным одной метеорологической станции, прошедший проверку на климатическую однородность
1 комплекс значений
3 505
5-1004
Расчет статистической характеристики климатической переменной по данным одной метеорологической станции за определенный базовый период лет
1 характеристика
9
5-1005
Расчет значения климатической переменной, осредненной за различные периоды года по данным одной станции
1 значение
64
5-1006
Расчет аномалии климатической переменной относительно среднего значения за базовый период лет по данным одной метеорологической станции
1 значение
410
5-1007
Расчет вероятности непревышения значения аномалий климатической переменной в исследуемый год по данным одной станции
1 значение
1 202
5-1008
Расчет индекса экстремальности значения климатической переменной в исследуемый год по данным одной метеорологической станции
1 индекс
1 639
5-1009
Построение карты и анализ распределения по территории значений климатических переменных для описания климатических условий конкретного года (периода года)
1 карта
40 878
5-1010
Расчет среднего по площади значения климатической переменной за конкретный год
1 значение
2 932
5-1011
Ранг средних по территории аномалий климатической переменной в конкретный год
1 значение
4 097
5-1012
Расчет среднего по площади и среднего за временной период значения климатической переменной
1 значение
1 875
5-1013
Комплекс значений средних по территориям климатических переменных в конкретный год, их анализ
1 комплекс значений
7 283
5-1014
Оценка характеристик линейного тренда климатической переменной по одной метеорологической станции
1 значение

9 245
Ескертпе: Кестеде көрсетілген негізгі қысқартулар:
* – Бөлім қоршаған ортаның жай-күйіне мониторинг жүргізуге технологиялық байланысты қызмет көрсетуге жатады;
АБАЗ – анионды беткі активті заттар;
АКЫ – асып кету ықтималдығы;
гПа – гектопаскаль;
ЖСД – құрлық беті суларының режимі мен қоры туралы жылдық мәліметтер;
ГК – гидрологиялық кітап;
КБАЗ – катионды беткі активті заттар;
ТЖ – түбірлік жүйе;
ТМ – тамыр мойны;
МС – метеорологиялық останция;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
ИЕБАЗ – ионогенді емес беткі активті заттар;
ҚҚ – қауіпті құбылыс;
АГҚ – апаттық гидрометеорологиялық құбылыс;
СБАЗ – синтетикалық беткі активті заттар;
ТТ – тозу түйіндемесі.

9 245
Примечание: основные сокращения, указанные в таблице:
* – раздел относится к услугам, технологически связанным c ведением мониторинга состояния окружающей среды;
АПАВ – анионные поверхностно-активные вещества;
ВП – вероятность превышения;
гПа – гектопаскаль;
ЕДС – ежегодные данные о режиме и ресурсах поверхности вод суши;
КГ – гидрологическая книжка;
КПАВ – катионные поверхностно-активные вещества;
КС – корневая система;
КШ – корневая шейка;
МС – метеорологическая станция;
НДС – налог на добавленную стоимость;
НПАВ – неионногенные поверхностно-активные вещества;
ОЯ – опасное явление;
СГЯ – стихийное гирометеорологическое явление;
СПАВ – синтетические поверхностно-активные вещества;
УК – узла кущения.