Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңірдегі стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру тиімділігін бағалау жөніндегі әдістемені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 146 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 қаңтарда № 10096 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 540 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 706 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.12.2016 № 540 және ҚР Қаржы министрінің 30.12.2016 № 706 бірлескен бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығымен бекітілген Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесінің 25-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңірдегі стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру тиімділігін бағалау жөніндегі әдістеме бекітілсін.
2. Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту (А.С. Биахметов) және Өңіраралық ынтымақтастық, өңірлерді талдау және бағалау департаменттеріне (А.А. Байтүкенова) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін, оның күнтізбелік 10 күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын.
3. "Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңірдегі стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру тиімділігін бағалау жөніндегі әдістемені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 100 және Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 12 сәуірдегі № 107/НҚ бірлескен бұйрығының күші (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылғы 19 сәуірдегі № 9349 тіркелген) жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрлері М.Е. Әбілқасымоваға және Қ.А. Өскенбаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің

Об утверждении Методики по оценке эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 146. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2015 года № 10096. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 540 и Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 706
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра национальной экономики РК от 30.12.2016 № 540 и Министра финансов РК от 30.12.2016 № 706 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 25 Системы ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику по оценке эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе.
2. Департаментам развития системы государственного управления (Биахметов А.С.) и межрегионального сотрудничества, анализа и оценки регионов (Байтукенова А.А.) в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение 10 календарных дней после государственной регистрации обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в информационно-правовой системе "Әділет" и в официальных средствах массовой информации.
3. Признать утратившим силу совместный приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года № 100 и Министра регионального развития Республики Казахстан от 12 апреля 2014 года № 107/НҚ "Об утверждении Методики по оценке эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 19 апреля 2014 года № 9349).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министров национальной экономики Республики Казахстан Абылкасымову М.Е. и Ускенбаева К.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Е. Досаев
Утверждена
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан

2014 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 146 бұйрығымен
бекітілген
Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар
мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалау
жөніндегі әдістеме
Ескерту. Әдістеме жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 06.11.2015 № 686 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалау жөніндегі әдістеме (бұдан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығымен бекітілген Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесін (бұдан әрі – Бағалау жүйесі) іске асыру мақсатында әзірленген.
2. Әдістеме бағаланатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың (бұдан әрі – бағаланатын мемлекеттік органдар) қадағаланатын саланы/аяны/өңірді дамытуға бағытталған шараларының тиімділігін айқындауға арналған.
3. Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалау (бұдан әрі – тиімділікті бағалау) Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі бекітетін Мемлекеттiк органдар қызметiнiң тиiмдiлiгiне жыл сайынғы бағалау жүргізу кестесіне сәйкес (бұдан әрі – Бағалау кестесі) жүзеге асырылады.
4. Тиімділікті бағалауды мынадай мемлекеттік органдар (бұдан әрі – бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар):
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган) – мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның тиімділігін бағалауды қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың және жергілікті атқарушы органдардың тиімділігін бағалауды;
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі – мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның тиімділігін бағалауды;
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі – Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін орталық мемлекеттік органдардың тиімділігін бағалауды жүзеге асырады.
5. Тиімділікке бағалау жүргізу үшін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган Бағалау жүйесiнің шеңберінде "Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңірдегі стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру" бағыты бойынша тиімділікті жалпы бағалау нәтижелері туралы сараптама қорытындысын қалыптастыру жөніндегі сараптама комиссиясының (бұдан әрі – Сараптама комиссиясы) жұмыс органының кіші тобы болып табылатын, лауазымды тұлғалардан тұратын Кіші жұмыс тобын (бұдан әрі – Кіші жұмыс тобы) құрады.

от 18 декабря 2014 года
№ 146
Методика
по оценке эффективности достижения и реализации стратегических
целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе
Сноска. Методика в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 06.11.2015 № 686 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящая Методика по оценке эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе (далее – Методика) разработана в целях реализации Системы ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 (далее – Система оценки).
2. Методика предназначена для определения эффективности мер оцениваемых центральных государственных и местных исполнительных органов (далее – оцениваемые государственные органы), направленных на развитие курируемой отрасли/сферы/региона.
3. Оценка эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе (далее – оценка эффективности) осуществляется согласно Графику проведения ежегодной оценки эффективности деятельности государственных органов, утверждаемому Администрацией Президента Республики Казахстан
(далее – График оценки).
4. Оценка эффективности осуществляется следующими государственными органами (далее – уполномоченные на оценку государственные органы):
Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган по государственному планированию) – оценка эффективности центральных государственных органов и местных исполнительных органов, за исключением оценки эффективности уполномоченного органа по государственному планированию;
Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан – оценка эффективности уполномоченного органа по государственному планированию;
Администрацией Президента Республики Казахстан – оценка эффективности центральных государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан.
5. Для проведения оценки эффективности уполномоченным органом по государственному планированию создается Рабочая подгруппа из числа должностных лиц (далее - Рабочая подгруппа), являющаяся подгруппой рабочего органа Экспертной комиссии по формированию экспертного заключения о результатах общей оценки эффективности по направлению "Достижение и реализация стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе" в рамках Системы оценки.

2. Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңірдегі стратегиялық
мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру
тиімділігін бағалауға арналған ақпарат көздері
6. Тиімділікті бағалау:
орталық мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларының (бұдан әрі – стратегиялық жоспар), оның ішінде 2, 3 және 6-бөлімдері;
стратегиялық жоспарларды іске асыру туралы есептің;
облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтарды дамыту бағдарламаларының (бұдан әрі – Аумақтарды дамыту бағдарламасы) оның ішінде 2 және 4-бөлімдері, жергілікті атқарушы органдар үшін Базалық көрсеткіштер тізбесі;
Аумақтарды дамыту бағдарламаларының іске асырылуы туралы есептің;
статистикалық және ведомстволық деректердің;
басқа да көздердің (болған жағдайда) негізінде жүзеге асырылады.
7. 5-тармақта көрсетілген Кіші жұмыс тобы бағаланатын мемлекеттік органдардың есепті ақпаратына олардың дұрыстығы тұрғысынан талдау жүргізеді.
8. Деректердің дұрыстығы статистикалық деректермен, бәсекеге қабілеттіліктің халықаралық көрсеткіштерімен, сондай-ақ салалық орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың деректерімен расталады.
3. Бағаланатын мемлекеттік органдардың есепті ақпаратында
қамтылған деректерді қайта тексеру
9. Бағалау жүйесiнің 51-тармағына сәйкес бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар бағаланатын мемлекеттік органдардың есепті ақпаратында қамтылған деректерді қайта тексеруді (бұдан әрі – Қайта тексеру) жүзеге асырады.
10. Қайта тексеру стратегиялық жоспарлардың/Аумақтарды дамыту бағдарламаларының тікелей және түпкілікті нәтижелеріне қол жеткізу бойынша ақпараттың дұрыстығын айқындау тұрғысынан жүргізіледі.
11. Стратегиялық жоспарлардың/Аумақтарды дамыту бағдарламаларының нәтижелерін қайта тексеру растайтын құжаттарды жинау және талдау (ведомстволық есептер, орындалған жұмыстар мен көрсетілген қызметтер актілері, хаттамалар, хаттар және басқалары) жолымен жүзеге асырылады.
12. Қайта тексеру рәсімі бағаланатын мемлекеттік органдардан растайтын құжаттарды сұраудан, есепті ақпаратты салыстырып тексеруден, осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті ақпаратта қамтылған деректерді қайта тексеру қорытындылары бойынша тексеру актісін (бұдан әрі – Тексеру актісі) жасаудан тұрады.
13. Қайта тексеру шеңберінде бағалауға уәкілетті мемлекеттік органдар құпиялылық белгісi бар құжаттардан басқа, растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін алады.
4. Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңірдегі стратегиялық
мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру
тиімділігін бағалау
14. Тиімділікті бағалау мынадай критерийлердің мынадай түрлері бойынша жүзеге асырылады:

2. Источники информации для оценки эффективности достижения и
реализации стратегических целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
6. Оценка эффективности осуществляется на основании:
стратегических планов центральных государственных органов (далее – стратегический план), в том числе разделов 2, 3 и 6;
отчета о реализации стратегических планов;
программ развития территорий области, города республиканского значения, столицы (далее – Программа развития территории), в том числе разделов 2 и 4, на основании Базового перечня показателей для местных исполнительных органов;
отчета о реализации Программ развития территорий;
статистических и ведомственных данных;
других источников (при наличии).
7. Рабочая подгруппа, указанная в пункте 5, проводит анализ отчетной информации оцениваемых государственных органов на предмет их достоверности.
8. Достоверность данных подтверждается статистическими данными, международными показателями конкурентоспособности, а также данными отраслевых центральных государственных и местных исполнительных органов.
3. Перепроверка данных, содержащихся в отчетной информации
оцениваемых государственных органов
9. В соответствии с пунктом 51 Системы оценки уполномоченными на оценку государственными органами осуществляется перепроверка данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов (далее – Перепроверка).
10. Перепроверка проводится на предмет определения достоверности информации по достижению прямых и конечных результатов стратегических планов/Программ развития территорий.
11. Перепроверка результатов стратегических планов/Программ развития территорий осуществляется путем сбора и анализа подтверждающих документов (ведомственные отчеты, акты выполненных работ и оказанных услуг, протокола, письма и другое).
12. Процедура перепроверки состоит из запроса у оцениваемых государственных органов подтверждающих документов, проведения сверки отчетной информации, составления Акта сверки по итогам перепроверки данных, содержащихся в отчетной информации (далее – Акт сверки), по форме согласно Приложению 1 к настоящей Методике.
13. В рамках Перепроверки уполномоченные на оценку государственные органы получают электронные копии подтверждающих документов, кроме документов, имеющих гриф секретности.
4. Оценка эффективности достижения и реализации
стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе
14. Оценка эффективности осуществляется по следующим видам критериев:

1) Процестік критерийлер:
стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының талдауының сапасы мен толықтығы;
тәуекелдерді басқару сапасын талдау (тек орталық мемлекеттік органдар үшін);
2) Нәтижелілік критерийлері:
стратегиялық жоспарлардың/Аумақтарды дамыту бағдарламаларының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу.
15. Орталық мемлекеттік органдар үшін тиімділікті бағалау әрбір критерийдің салмақтық мәнін ескере отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда:
Аомо – орталық мемлекеттік органдар үшін қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалау;
В – стратегиялық жоспарды талдаудың сапасы мен толықтығы, салмақтық мәні – 0,15;
C – тәуекелдерді басқару сапасын талдау, салмақтық мәні – 0,15;
D – стратегиялық жоспардың мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу, салмақтық мәні – 0,7;
W – Әдістеменің 8-бөлімінде айқындалған балдарды шегеру.
Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалаудың қорытынды балы үтірден кейін екі белгіге дейін математикалық дөңгелектеуді ескере отырып қалыптастырылады.
16. Жергілікті атқарушы органдар үшін тиімділікті бағалау әрбір критерийдің салмақтық мәнін ескере отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда:
АЖАО – жергілікті атқарушы органдар үшін қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалау;
В – Аумақтарды дамыту бағдарламасы талдауының сапасы мен толықтығы, салмақтық мәні – 0,2;
D – Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу, салмақтық мәні – 0,8;
W – Әдістеменің 8-бөлімінде айқындалған балдарды шегеру.
Қадағаланатын саладағы/аядағы/өңiрдегi стратегиялық мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу және іске асыру тиімділігін бағалаудың қорытынды балы үтірден кейін екі белгіге дейін математикалық дөңгелектеуді ескере отырып қалыптастырылады.
17. "Стратегиялық жоспарлардың/Аумақтарды дамыту бағдарламаларының сапасы мен толықтығы" критерийі бойынша есептеу стратегиялық жоспарлардың/Аумақтарды дамыту бағдарламаларының тиісті бөлімдері негізінде жүзеге асырылады.
Талдау сапасы мен толықтығының коэффициенті мемлекеттік жоспарлау саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкес, сараптамалық, атап айтқанда, стратегиялық жоспарларды/Аумақтарды дамыту бағдарламаларын әзірлеу жолымен анықталады.
18. "Стратегиялық жоспарды/Аумақтарды дамыту бағдарламасын талдаудың сапасы мен толықтығы" коэффициентін есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
B = (B1 + B2)/2,
мұнда:
B – стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының сапасы мен толықтығы коэффициенті;
B1 – стратегиялық жоспар/Аумақтарды дамыту бағдарламасы оларды шешуге бағытталған тұрғындардың/игілік алушылардың қажеттіліктерінің тиісті талдауымен реттелетін саладағы/бағыттағы негізгі проблемаларды айқындау коэффициенті;
B2 – стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының ағымдағы жағдайын талдауда ұсынылған деректер өзектілігінің коэффициенті.

1) процессные критерии:
качество и полнота анализа стратегического плана/Программы развития территории;
анализ качества управления рисками (только для центральных государственных органов);
2) результативные критерии:
достижение целей и задач стратегических планов/Программ развития территорий.
15. Оценка эффективности для центральных государственных органов рассчитывается с учетом весового значения каждого критерия по следующей формуле:
где:
АЦГО – оценка эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе для центральных государственных органов;
В – качество и полнота анализа стратегического плана, весовое значение – 0,15;
C – анализ качества управления рисками, весовое значение – 0,15;
D – достижение целей и задач стратегического плана, весовое значение – 0,7;
W – вычет баллов, определенный в разделе 8 Методики.
Итоговый балл оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе формируется с учетом математического округления до двух знаков после запятой.
16. Оценка эффективности для местных исполнительных органов осуществляется с учетом весового значения каждого критерия по следующей формуле:
где:
АМИО – оценка эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе для местных исполнительных органов;
B – качество и полнота анализа Программы развития территории, весовое значение – 0,2;
D – достижение целей и задач Программы развития территории, весовое значение – 0,8;
W – вычет баллов, определенный в разделе 8 Методики.
Итоговый балл оценки эффективности достижения и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе формируется с учетом математического округления до двух знаков после запятой.
17. Расчет по критерию "Качество и полнота анализа стратегического плана/Программы развития территории" осуществляется на основании соответствующих разделов стратегических планов/Программ развития территорий.
Коэффициент качества и полноты анализа выявляется экспертным путем в соответствии с нормативными правовыми актами в сфере государственного планирования, в частности, разработки стратегических планов/Программ развития территорий.
18. Расчет коэффициента "Качество и полнота анализа стратегического плана/Программы развития территории" осуществляется по следующей формуле:
,
где:
B – коэффициент качества и полноты анализа стратегического плана/Программы развития территории;
B1 – коэффициент определения основных проблем в регулируемой сфере/направлении с соответствующим анализом потребностей населения/благополучателей, на решение которых направлен стратегический план/Программа развития территории;
B2 – коэффициент актуальности данных, представленных в анализе текущей ситуации стратегического плана/Программы развития территории.

19. Стратегиялық жоспар/Аумақтарды дамыту бағдарламасы оларды шешуге бағытталған тұрғындардың/игілік алушылардың қажеттіліктерінің тиісті талдауымен реттелетін саладағы/бағыттағы негізгі проблемаларды айқындау коэффициентін есептеу (B1) "Ағымдағы жағдайды талдау" бөлімінде көрсетілген проблемалар негізінде айқындалады.
Егер стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының тиісті саласында/бағытында стратегиялық жоспарды/ Аумақтарды дамыту бағдарламасын әзірлеу және кейіннен түзету кезінде:
тұрғындардың/игілік алушылардың қажеттіліктерін тиісті талдаумен негізгі проблемалар көрсетілген болса, онда q1 = 1;
тұрғындардың/игілік алушылардың қажеттіліктерін ішінара және (немесе) толық емес талдаумен негізгі проблемалар көрсетілген болса, онда q1 = 0,5;
Стратегиялық жоспарда/Аумақтарды дамыту бағдарламасында ағымдағы проблемалар көрсетілмеген болса және (немесе) тұрғындардың/игілік алушылардың қажеттіліктеріне талдау жүргізілмеген болса, онда q1 = 0.
20. Ағымдағы жағдайды талдауда ұсынылған деректердің өзектілігінің коэффициентін есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
мұнда:
B2 – стратегиялық жоспарлардың/Аумақтарды дамыту бағдарламаларының ағымдағы жағдайын талдауда ұсынылған, ағымдағы жылдың алдындағы соңғы үш жыл ішіндегі деректер өзектілігінің коэффициенті;
qi – сала/бағыт бөлінісінде ағымдағы жағдайды талдауда ұсынылған, ағымдағы жылдың алдындағы соңғы үш жыл ішіндегі деректер өзектілігінің параметрі;
n – бағаланатын мемлекеттік орган қызметінің негізгі салаларының/бағыттарының жалпы саны.
Егер қызмет саласының екі немесе одан көп бағыттары болса, онда олардың әрқайсысына тиісті коэффициент беріледі. Әрбір бағыт коэффициенттері сомасының орташа мәні сала коэффициентіне тең.
21. Орталық мемлекеттік органдар үшін орталық мемлекеттік орган қызметінің негізгі салалары/бағыттары бөлінісінде cтратегиялық жоспардың екінші бөлімін бағалау жүзеге асырылады. Орталық мемлекеттік органдардың қызметі салаларының тізбесі осы Әдістемеге 2-қосымшада көзделген.
22. Тиісті сала/бағыт бойынша стратегиялық жоспардың ағымдағы жағдайын талдау кезінде әрбір параметрге (qi) тиісті коэффициент беріледі, егер:
соңғы үш жылдағы деректер пайдаланылса, онда qi = 1;
соңғы үш жылдағы деректер ішінара пайдаланылса, онда qi = 0,5;
соңғы үш жылдағы деректер пайдаланылмаса, онда qi = 0.
23. Жергілікті атқарушы органдар үшін жергілікті атқарушы орган қызметінің негізгі салалары/бағыттары бөлінісінде Аумақтарды дамыту бағдарламасының екінші бөлімін бағалау жүзеге асырылады. Аумақтарды дамыту бағдарламалары шеңберінде Қазақстан Республикасы жергілікті атқарушы органдарының қызметі салаларының/бағыттарының тізбесі осы Әдістемеге 3-қосымшада көзделген.

19. Расчет коэффициента определения основных проблем в регулируемой сфере/направлении с соответствующим анализом потребностей населения/благополучателей, на решение которых направлен стратегический план/Программа развития территории (B1) определяется на основе указанных проблем в разделе "Анализ текущей ситуации".
Если в соответствующей сфере/направлении стратегического плана/Программы развития территории, на момент разработки и последующих корректировок стратегического плана/Программы развития территории:
отражены основные проблемы с соответствующим анализом потребностей населения/благополучателей, то q1 = 1;
отражены основные проблемы частично и (или) с неполным анализом потребностей населения/благополучателей, то q1 = 0,5;
не отражены основные проблемы в стратегическом плане/Программе развития территории и (или) не проводился анализ потребностей населения/благополучателей, то q1 = 0.
20. Расчет коэффициента актуальности данных, представленных в анализе текущей ситуации, осуществляется по следующей формуле:
где:
B2 – коэффициент актуальности данных за последние три года, предшествующему к текущему году, представленных в анализе текущей ситуации стратегических планов/Программ развития территорий;
qi – параметр актуальности данных за последние три года, предшествующему к текущему году, представленных в анализе текущей ситуации, в разрезе сферы/направления;
n – общее количество основных сфер/направлений деятельности оцениваемого государственного органа.
Если сфера деятельности имеет два и более направлений, то каждому из них присваивается соответствующий коэффициент. Среднее значение суммы коэффициентов каждого направления равен коэффициенту сферы.
21. Для центральных государственных органов осуществляется оценка второго раздела стратегического плана в разрезе основных сфер/направлений деятельности центрального государственного органа. Перечень сфер деятельности центральных государственных органов предусмотрен в Приложении 2 к настоящей Методике.
22. При анализе текущей ситуации стратегического плана по соответствующей сфере/направлению каждому параметру (qi) присваивается соответствующий коэффициент, если:
используются данные за последние три года, то qi = 1;
частично используются данные за последние три года, то qi = 0,5;
не используются данные за последние три года, то qi = 0
.
23. Для местных исполнительных органов осуществляется оценка второго раздела Программы развития территории в разрезе основных сфер/направлений деятельности местного исполнительного органа. Перечень сфер/направлений деятельности местных исполнительных органов Республики Казахстан в рамках Программ развития территорий предусмотрен в Приложении 3 к настоящей Методике.

24. Тиісті сала/бағыт бойынша Аумақтарды дамыту бағдарламасының ағымдағы жағдайын талдау кезінде әрбір параметрге (qi) тиісті коэффициент беріледі, егер:
соңғы үш жылдағы деректер пайдаланылса, онда qi = 1;
соңғы үш жылдағы деректер ішінара пайдаланылса, онда qi = 0,5;
соңғы үш жылдағы деректер пайдаланылмаса, онда qi = 0.
25. Орталық мемлекеттік органдар үшін "Тәуекелдерді басқару сапасын талдау" критерийінің коэффициенті мемлекеттік органның тәуекелді төмендетуге бағытталған тиісті іс-шаралардың әзірлеуі, сондай-ақ орталық мемлекеттік органның нәтижелілік тәуекелдерін басқару жөніндегі іс-шаралардың ықпал етуі тұрғысынан стратегиялық жоспардың 6-бөлімін талдау арқылы айқындалады.
"Тәуекелдерді басқару сапасын талдау" критерийінің коэффициентін айқындау кезінде стратегиялық жоспардың үшінші бөлімінің стратегиялық мақсаттарына қол жеткізу тәуекелдерінің әсер ету және сәйкес келу дәрежесі есептеледі.
Тәуекелдерді басқару бойынша көзделген іс-шаралар сапасын талдау сараптамалық жолмен ықтимал тәуекелдердің көзделген іс-шаралармен арақатынасы арқылы жүзеге асырылады. Бұл ретте, бұл әдіс тәуекелді төмендетуге/болдырмауға ықпал етпейтін формалды іс-шараларды анықтайды.
"Тәуекелдерді басқару сапасын талдау" коэффициентін есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
мұнда:
С – тәуекелдерді басқару процесі тиімділігінің параметрі;
L – тәуекелді төмендетуге/болдырмауға бағытталған іс-шаралардың саны;
M – тәуекелдерді басқаруға көзделген жоспарланған іс-шаралардың жалпы саны;
P – мақсаттардың жалпы саны;
N – толық қол жеткізілген мақсаттардың саны;
W – тәуекелдер көзделген, ішінара қол жеткізілген мақсаттар саны.
W есептеуді жүзеге асыру кезінде стратегиялық жоспарда көзделген тәуекелдерге сәйкес ішінара қол жеткізілген немесе қол жеткізілмеген мақсаттар ескеріледі. Ішінара қол жеткізілген мақсат деп қол жеткізу х i құраған мақсаттар түсініледі.
26. "Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу" критерийі мақсаттарға қол жеткізу коэффициентін есептеу арқылы айқындалады. Мақсаттарға қол жеткізу коэффициенті, өз кезегінде: тиісті мақсатқа қол жеткізу үшін жоспарланған нысаналы индикаторларға қол жеткізу коэффициентінен және тиісті мақсатты іске асыру үшін жоспарланған міндеттемелерді іске асыру коэффициентінен тұрады.
27. "Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу" критерийінің коэффициентін есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
мұнда:
D – стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу коэффициенті;
Xi – тиісті міндеттерге сәйкес әрбір мақсатқа қол жеткізу коэффициенті;
n – мақсаттар саны.
Тиісті міндеттерге (Хi) сәйкес әрбір мақсатқа қол жеткізу коэффициентін есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі:
мұнда:
Ki – стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсатына қол жеткізу коэффициенті;
Yi – тиісті мақсатты іске асыру үшін жоспарланған стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының міндеттерін іске асыру коэффициенті.
Мақсатқа қол жеткізу коэффициенті (Ki) мынадай формула бойынша есептеледі:
мұнда:
hj – тиісті мақсатқа қол жеткізу үшін көзделген әрбір нысаналы индикаторға қол жеткізу коэффициенті;
m – тиісті мақсатқа қол жеткізу үшін көзделген нысаналы индикаторлардың жалпы саны.
Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының тиісті мақсатына қол жеткізу үшін көзделген әрбір нысаналы индикаторға (hj) қол жеткізу коэффициентін есептеу іс-жүзінде орындалудың (жақсарудың не нашарлаудың) жоспарланғанға арақатынасы арқылы жүзеге асырылады:
Бұл ретте, егер, hj > 1 болса, онда hj = 1, hj < 0 болса, онда hj = 0, егер hj < 1 болса, онда hj = іс жүзінде орандалудың жоспарлы мәнге арақатынасына тең.
Халықаралық рейтингтер көрсеткіштері бойынша жоспарлы мәнге (рейтингтегі орындар) қол жеткізілмеген жағдайда дүниежүзілік экономикалық форумның жаһандық бәсекеге қабілеттілік индексі, Doing Business және т.б., онда hj = 0.
Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттарына қол жеткізу коэффициентін есептеу кезінде мыналар ескеріледі:
есепті кезеңге жоспарлы мәні жоқ нысаналы индикатор мақсатқа қол жеткізу коэффициентінің есебіне алынбайды;
бағалау жүргізу кезінде ресми статистикалық деректер болмаған жағдайда, шұғыл деректер есепке алынады. Жедел деректерді ұсыну мүмкін болмаған кезде, нысаналы индикатор мақсатқа қол жеткізу коэффициентінің есебіне алынбайды.
Тиісті мақсатты іске асыру үшін жоспарланған міндеттерді іске асыру коэффициенті (Yi), тиісті міндетті орындау үшін көзделген тікелей нәтиженің әрбір көрсеткішіне қол жеткізуді талдау жолымен айқындалады.
Тиісті мақсатты іске асыру үшін жоспарланған стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының міндеттерін іске асыру дәрежесін есептеу мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
мұнда:
Yi – тиісті мақсатты іске асыру үшін жоспарланған стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының міндеттерін іске асыру коэффициенті;
Zk – стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының әрбір міндетін іске асыру коэффициенті;
– тиісті мақсатты іске асыру үшін жоспарланған стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының міндеттерінің жалпы саны.
Бұл ретте, стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының әрбір міндетін іске асыру коэффициентін есептеу (zk) мынадай формула бойынша жүзеге асырылады:
мұнда:
pg – стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының тиісті міндетін іске асыру үшін көзделген тікелей нәтиженің әрбір көрсеткішін іске асыру коэффициенті;
r – стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының тиісті міндетін іске асыру үшін көзделген тікелей нәтижелер көрсеткіштерінің жалпы саны.
Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының тиісті міндетін іске асыру үшін көзделген стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының (pg) тікелей нәтижесінің әрбір көрсеткішіне қол жеткізу коэффициентін есептеу іс-жүзінде орындаудың (жақсарудың не нашарлаудың) жоспарланғанға арақатынасы арқылы жүзеге асырылады.
Бұл ретте, егер pg > 1 болса, онда pg = 1, егер pg < 0 болса, онда pg = 0, егер pg < 1 болса, онда pg = іс жүзінде орындалудың жоспарлы мәнге арақатынасына тең.
Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының міндеттерінің іске асырылу коэффициентін есептеу кезінде мыналар есепке алынады:
есепті кезеңде жоспарлық мәні жоқ тікелей нәтиже көрсеткіші міндетті іске асыру коэффициентінің есебіне алынбайды;
бағалау жүргізілген кезде ресми статистикалық деректер болмаған жағдайда, жедел деректер есепке алынады. Жедел деректерді ұсыну мүмкін болмаған кезде, тікелей нәтиже көрсеткіші міндеттердің іске асырылу коэффициентінің есебіне алынбайды.

24. При анализе текущей ситуации Программы развития территории по соответствующей сфере/направлению каждому параметру (qi) присваивается соответствующий коэффициент, если:
используются данные за последние три года, то qi = 1;
частично используется данные за последние три года, то qi = 0,5
не используется данные за последние три года то qi = 0.
25. Коэффициент критерия "Анализ качества управления рисками" для центральных государственных органов определяется путем анализа раздела 6 стратегического плана на предмет разработки соответствующих мероприятий государственного органа, направленных на снижение риска, а также влияния мероприятий по управлению рисками на результативность центрального государственного органа.
При определении коэффициента критерия "Анализ качества управления рисками" рассчитывается степень влияния и соответствие рисков на достижение стратегических целей третьего раздела стратегического плана.
Анализ качества предусмотренных мероприятий по управлению рисками осуществляется экспертным путем посредством соотношения предусмотренных мероприятий к возможным рискам. При этом данный метод выявляет формальные мероприятия, которые не способствуют снижению/предотвращению риска.
Расчет коэффициента "Анализ качества управления рисками" осуществляется по следующей формуле:
где:
С – параметр эффективности процесса управления рисками;
L – количество мероприятий, направленных на снижение/предотвращение риска;
M – общее количество запланированных мероприятий, предусмотренных на управление рисками;
P – общее количество целей;
N – количество полностью достигнутых целей;
W – частично достигнутых целей, к которым предусмотрены риски.
При осуществлении расчета W учитываются цели, достигнутые частично или недостигнутые с предусмотренными рисками в стратегическом плане. Под частично достигнутой целью подразумеваются цели, достижение которых составило Xi < 1.
26. Критерий "Достижение целей и задач стратегического плана/Программы развития территории" определяется путем расчета коэффициента достижения целей. Коэффициент достижения целей, в свою очередь, состоит из коэффициента достижения целевых индикаторов, запланированных в достижение соответствующей цели, и коэффициента реализации задач, запланированных в реализацию соответствующей цели.
27. Расчет коэффициента критерия "Достижение целей и задач стратегического плана/Программы развития территории" осуществляется по следующей формуле:
где:
D – коэффициент достижения целей и задач стратегического плана/Программы развития территории;
Xi – коэффициент достижения каждой цели с соответствующими задачами;
n – количество целей.
Расчет коэффициента достижения каждой цели с соответствующими задачами (Xi) производится по следующей формуле:
,
где:
Ki – коэффициент достижения цели стратегического плана/Программы развития территории;
Yi – коэффициент реализации задач стратегического плана/Программы развития территории, запланированных в реализацию соответствующей цели.
Коэффициент достижения цели (Ki) рассчитывается по следующей формуле:
где:
hj – коэффициент достижения каждого целевого индикатора, предусмотренного в достижение соответствующей цели;
m – общее количество целевых индикаторов, предусмотренных в достижение соответствующей цели.
Расчет коэффициента достижения каждого целевого индикатора (hj), предусмотренного в достижение соответствующей цели стратегического плана/Программы развития территории осуществляется путем соотношения фактического исполнения (улучшения либо ухудшения) к запланированному.
При этом, если hj > 1, то hj = 1, hj < 0, то hj = 0, если hj < 1, то hj равно соотношению фактического исполнения к плановому значению.
В случае недостижения планового значения (места в рейтинге) по показателям международных рейтингов (Глобальный индекс конкурентоспособности Всемирного экономического форума, Doing Business и другие), то hj = 0.
При расчете коэффициента достижения целей стратегического плана/ Программы развития территории учитывается следующее:
целевой индикатор, не имеющий планового значения на отчетный период, в расчет коэффициента достижения цели не принимается;
в случае отсутствия официальных статистических данных на момент проведения оценки, в расчет принимаются оперативные данные. При невозможности представления оперативных данных, целевой индикатор в расчет коэффициента достижения цели не принимается.
Коэффициент реализации задач (Yi), запланированных в реализацию соответствующей цели стратегического плана/Программы развития территории, определяется путем анализа достижения каждого показателя прямого результата, предусмотренного во исполнение соответствующей задачи.
Расчет степени реализации задач стратегического плана/Программы развития территории, запланированных в реализацию соответствующей цели, осуществляется по следующей формуле:
где:
Yi – коэффициент реализации задач стратегического плана/Программы развития территории, запланированных в реализацию соответствующей цели;
zk – коэффициент реализации каждой задачи стратегического плана/ Программы развития территории;
– общее количество задач стратегического плана/Программы развития территории, запланированных в реализацию соответствующей цели.
При этом, расчет коэффициента реализации каждой задачи стратегического плана/Программы развития территории (zk) осуществляется по следующей формуле:
где:
pg – коэффициент реализации каждого показателя прямого результата, предусмотренного в реализацию соответствующей задачи стратегического плана/Программы развития территории;
r – общее количество показателей прямых результатов, предусмотренных в реализацию соответствующей задачи стратегического плана/Программы развития территории.
Расчет коэффициента достижения каждого показателя прямого результата стратегического плана/Программы развития территории, предусмотренного в реализацию соответствующей задачи стратегического плана/Программы развития территории (pg), осуществляется путем соотношения фактического исполнения (улучшения либо ухудшения) к запланированному.
При этом, если pg > 1, то pg = 1, если pg < 0, то pg = 0, если pg < 1, то pg равно соотношению фактического исполнения к плановому значению.
При расчете коэффициента реализации задач стратегического плана/Программы развития территории учитывается следующее:
показатель прямого результата, не имеющий планового значения на отчетный период, в расчет коэффициента реализации задачи не принимается;
в случае отсутствия официальных статистических данных на момент проведения оценки, в расчет принимаются оперативные данные. При невозможности представления оперативных данных, показатель прямого результата в расчет коэффициента реализации задач не принимается.

5. Қадағаланатын салада/аяда/өңірде стратегиялық мақсаттар
мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру тиімділігін
бағалау нәтижелері туралы қорытынды
28. Қадағаланатын салада/аяда/өңірде стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органның қызметі тиімділігін бағалаудың нәтижелері туралы қорытынды (бұдан әрі – Қорытынды) осы Әдістемеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрастырылады.
Қорытынды екі бөлімнен тұрады:
1) орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы орган қызметінің тиімділігін бағалау бойынша талдамалық есеп және тұжырымдар;
2) орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы органның қызметін жақсарту бойынша, оның ішінде стратегиялық жоспарға/Аумақтарды дамыту бағдарламасына өзгерістер мен толықтырулар енгізу қажеттігі туралы ұсынымдар.
Қорытынды мынадай тәртіппен жасалады:
"Балдар" деген бағанда критерийлер бөлінісінде балдар көрсетіледі;
"Коэффициент" деген бағанда критерийлер бөлінісінде коэффициенттер көрсетіледі;
"Балдарды шегеру" деген жолда осы Әдістеменің 8-бөліміне сәйкес шегерілген балдар көрсетіледі;
"Жалпы баға" деген жолда осы Әдістеменің 16, 17-тармағына сәйкес формула бойынша есептелген жалпы балл көрсетіледі.
"Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы орган қызметінің тиімділігін бағалау бойынша талдамалық есеп және тұжырымдар" деген бөлімде орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы орган жоспарлаған мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру нәтижелерінің егжей-тегжейлі толық талдауы келтіріледі, оның ішінде:
стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының ағымдағы жағдайы талдауының сапасы мен толықтығын талдау;
стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізілуді талдау;
тәуекелдерді басқару сапасын талдау (тек орталық мемлекеттік органдар үшін);
балдарды шегеру туралы ақпарат.
Бұдан басқа, осы бөлімде бағалаудың нәтижелеріне байланысты тиісті тұжырымдар көрсетіледі.
Алынған бағалау нәтижесіне сәйкес бағаланатын мемлекеттік орган қызметінің тиімділік дәрежесі айқындалады. Бағаланатын мемлекеттік орган қызметі тиімділігінің жоғары дәрежесі балдары 90-нан 100-ге дейінгі орташа дәрежесі – 70-тен 89,99 дейінгі, төмен дәрежесі – 50-ден 69,99 дейінгі бағалау көрсеткіштеріне сәйкес келеді. Бағалау нәтижелері бойынша 49,99 балл жинаған бағаланатын мемлекеттік органның қызметі тиімді емес деп танылады.
"Орталық мемлекеттік/жергілікті атқарушы органның қызметін жақсарту бойынша ұсынымдар" деген бөлімде бағаланатын мемлекеттік органның қызметін одан әрі жақсарту бойынша ұсынымдар, сондай-ақ өзге де бар ұсынымдар егжей-тегжейлі сипатталады.

5. Заключение о результатах оценки эффективности достижения и
реализации стратегических целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
28. Заключение о результатах оценки эффективности деятельности центрального государственного и местного исполнительного органа по достижению и реализации стратегических целей и задач в курируемых отрасли/сфере/регионе (далее – Заключение) составляется по форме согласно Приложению 4 к настоящей Методике.
Заключение состоит из двух разделов:
1) аналитический отчет и выводы по оценке эффективности деятельности центрального государственного и местного исполнительного органа;
2) рекомендации по улучшению деятельности центрального государственного/местного исполнительного органа, в том числе о необходимости внесения изменений и дополнений в стратегический план/Программу развития территорий.
3) Заключение составляется в следующем порядке:
в графе "Баллы" указываются баллы в разрезе критериев;
в графе "Коэффициент" указываются коэффициенты в разрезе критериев;
в строке "Вычет баллов" указываются вычтенные баллы в соответствии с разделом 8 настоящей Методики.
в строке "Общая оценка" указывается общий балл, рассчитанный по формуле согласно пунктам 15, 16 настоящей Методики.
В разделе "Аналитический отчет и выводы по оценке эффективности деятельности центрального государственного и местного исполнительного органа" приводится подробный анализ результатов достижения и реализации запланированных целей и задач центрального государственного/местного исполнительного органа, в том числе:
анализ качества и полноты анализа текущей ситуации стратегического плана/Программы развития территории;
анализ достижения целей и задач стратегического плана/Программы развития территории;
анализ качества управления рисками (только для центральных государственных органов);
информация о вычете баллов.
Кроме того, в данном разделе отражаются соответствующие выводы в зависимости от результатов оценки.
В соответствии с полученным результатом оценки определяется степень эффективности деятельности оцениваемого государственного органа. Высокая степень эффективности деятельности оцениваемого государственного органа соответствует показателю оценки от 90 до 100 баллов, средняя степень – от 70 до 89,99 баллов, низкая степень – от 50 до 69,99 баллов. Неэффективной признается деятельность оцениваемого государственного органа, набравшего по результатам оценки менее 49,99 баллов.
В разделе "Рекомендации по улучшению деятельности центрального государственного/местного исполнительного органа" подробно описываются рекомендации по дальнейшему улучшению деятельности оцениваемого государственного органа, а также иные имеющиеся рекомендации.

6. Бағалаудың нәтижелеріне шағымдану рәсімі
29. Қорытындыны алған сәттен бастап бағаланатын мемлекеттік орган бағалау нәтижелерімен келіспеген жағдайда, бес жұмыс күні ішінде бағалауға уәкілетті мемлекеттік органға өзінің наразылықтарын жолдауға құқылы.
30. Бағалау нәтижелеріне шағымдану растайтын құжаттарды қоса ұсынумен дәлелді және негізді болуы тиіс. Растайтын құжаттар мен негіздемелері жоқ, сондай-ақ мемлекеттік жоспарлау саласындағы нормативтік құқықтық актілер ережелеріне және стратегиялық жоспарларды/Аумақтарды дамыту бағдарламаларын әзірлеу қағидаларына қайшы келетін наразылықтар қаралмайды.
31. Бағалау нәтижелеріне наразылықтар болмаған жағдайда, бағаланатын мемлекеттік орган бес жұмыс күні ішінде бағалауға уәкілетті мемлекеттік органға тиісті хабарлама жібереді. Белгіленген мерзімі өткеннен кейін бағаланатын мемлекеттік органдардың наразылықтары қабылданбайды.
32. Шағымдану рәсімін жүргізу үшін бағалауға уәкілетті мемлекеттік органда құрамына наразылықтарын ұсынған мемлекеттік органдарды бағалауға қатысқан қызметкерлер кіре алмайтын Арнайы комиссия құрылады.
Арнайы комиссияның саны мен құрамын бағалауға уәкілетті мемлекеттік орган дербес айқындайды, бірақ құрамы кемінде 5 адам.
33. Бағаланатын мемлекеттік органдардың растайтын құжаттары бар наразылықтарын алған күннен бастап, бес жұмыс күні ішінде бағалауға уәкілетті мемлекеттік орган осы Әдістемеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері бойынша келіспеушіліктер кестесін (бұдан әрі – Келіспеушіліктер кестесі) қалыптастырады және Арнайы комиссияның қарауына енгізеді.
34. Арнайы комиссия наразылықтарды қарау мен бағалау нәтижелерінің объективтілігін анықтау бойынша отырыстар өткізеді, оған наразылықтарын ұсынған бағаланатын мемлекеттік органдардың өкілдері, мүдделі салалық орталық мемлекеттік органдардың өкілдері, сондай-ақ мемлекеттік органдарды бағалауға қатысқан қызметкерлер шақырылады.
35. Арнайы комиссия отырыстарының нәтижелері бойынша Келіспеушіліктер кестесі пысықталып, оған Арнайы комиссия төрағасы қол қояды және бағаланатын мемлекеттік органның назарына жеткізіледі.
36. Бағаланатын мемлекеттік органдардың наразылықтарын алған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде бағалауға уәкілетті мемлекеттік орган Сараптамалық комиссияның жұмыс органына және бағаланатын мемлекеттік органдарға қорытынды тұжырымдарды жолдайды.

6. Процедура обжалования результатов оценки
29. С момента получения Заключения оцениваемый государственный орган в случае несогласия с результатами оценки вправе в течение пяти рабочих дней направить в уполномоченный на оценку государственный орган свои возражения.
30. Обжалование результатов оценки должно быть аргументированным и обоснованным с представлением подтверждающих документов. Возражения без подтверждающих документов и обоснования, а также противоречащие положениям нормативных правовых актов в сфере государственного планирования и правил разработки стратегических планов/Программ развития территорий не рассматриваются.
31. В случае отсутствия возражений к результатам оценки оцениваемый государственный орган в течение пяти рабочих дней предоставляет в уполномоченный на оценку государственный орган соответствующее уведомление. По истечении установленного срока возражения оцениваемых государственных органов не принимаются.
32. Для проведения процедуры обжалования в уполномоченном на оценку государственном органе формируется Специальная комиссия, в состав которой не могут входить сотрудники, участвовавшие в оценке государственных органов, представивших возражения.
Количество и состав Специальной комиссии определяются уполномоченным на оценку государственным органом самостоятельно, но не менее 5 человек.
33. В течение пяти рабочих дней со дня получения возражений от оцениваемых государственных органов с подтверждающими документами уполномоченным на оценку государственным органом формируются и вносятся на рассмотрение Специальной комиссии Таблицы разногласий по результатам оценки эффективности деятельности государственных органов (далее – Таблица разногласий) по форме согласно Приложению 5 к настоящей Методике.
34. Специальная комиссия проводит заседания по рассмотрению возражений и определению объективности результатов оценки, на которые приглашаются представители оцениваемых государственных органов, направивших возражения, представители заинтересованных отраслевых центральных государственных органов, а также сотрудники, участвовавшие в оценке государственных органов.
35. По результатам заседаний Специальной комиссии Таблицы разногласий дорабатываются, подписываются председателем Специальной комиссии и доводятся до сведения оцениваемого государственного органа.
36. В течение пятнадцати рабочих дней со дня получения возражений от оцениваемых государственных органов уполномоченный на оценку государственный орган направляет в рабочий орган Экспертной комиссии и оцениваемые государственные органы итоговые заключения.

7. Қайта ұйымдастырылған және таратылған мемлекеттік
органдарға бағалау жүргізу тәртібі
37. Мемлекеттік орган бағаланатын жылдың бірінші жартыжылдығында қайта ұйымдастырылған немесе таратылған жағдайда осы мемлекеттік органды бағалау осы әдістемеге сәйкес құқықтық мирасқор мемлекеттік органның бағалауы шеңберінде жүзеге асырылады.
38. Мемлекеттік орган бағаланатын жылдың екінші жартыжылдығында қайта ұйымдастырылған немесе таратылған жағдайда оның қызметін бағалау жүзеге асырылмайды, ал осы мемлекеттік орган қызметін талдау нәтижелері құқықтық мирасқор мемлекеттік органға бағалау қорытындылары бойынша берілген ұсынымдар мен ұсыныстар әзірлеу кезінде ескеріледі.
8. Бағаланатын мемлекеттік органдардың есепті ақпаратының
уақтылылығын, толықтығын және дәйектілігін, сондай-ақ
нысаналы индикаторларының асыра орындалуын айқындау рәсімі
39. Бағаланатын мемлекеттік орган Бағалау кестесіне сәйкес мемлекеттік органның ресми интернет-ресурсында (сайтында) толық және дәйекті есепті ақпаратты уақтылы ұсынады/орналастырады.
40. Ресми интернет-ресурста уақтылы емес, толық емес және дәйекті емес есепті ақпарат ұсынылған/орналастырылған жағдайда, осы бағыт бойынша бағаланатын мемлекеттік органның қорытынды бағалауынан айыппұл балдары шегеріледі.
41. Есепті ақпараттың құрылымына қойылатын белгіленген талаптарда көзделген элементтері (ұсыныстар, бөлімдер, кестелер, көрсеткіштер мәндері және т.б.) жоқ есепті ақпарат толық емес деп танылады.
Бағаланатын мемлекеттік органның толық емес есепті ақпаратты ұсынғаны/орналастырғаны үшін 2 (екі) айыппұл балын шегеру жүргізіледі.
42. Қайта тексеру барысында шындыққа сәйкес келмейтін фактілер анықталған есепті ақпарат дәйектi емес деп танылады.
Көрсетілген фактілер Тексеру актісінде (1-қосымша) тіркеледі.
Бағаланатын мемлекеттік органның дәйекті емес есепті ақпарат ұсынғаны/орналастырғаны үшін әрбір тіркелген фактіге 0,2 айыппұл балын шегеру жүргізіледі.
Бағаланатын мемлекеттік органның алдыңғы есепті жылдың Тексеру актісін ескере отырып, дәйекті емес есепті ақпаратты қайта ұсынғаны/орналастырғаны үшін әрбір тіркелген фактіге 0,5 айыппұл балын шегеру жүргізіледі.
Дәйекті емес ақпарат ұсынғаны/орналастырғаны үшін шегерілетін айыппұл балдарының сомасы 6,5 балдан аспауы тиіс.
43. Егер нысаналы индикатор не тікелей нәтиже көрсеткіші бойынша нақты көрсеткіштің жоспарлы мәнге қарағанда 30%-дан асыра орындалуы байқалған жағдайда, онда жоспарлы мәндердің әрбір тіркелген асыра орындалу фактісі үшін 0,2 айыппұл балын шегеру жүргізіледі.

7. Порядок проведения оценки реорганизованных и упраздненных
государственных органов
37. В случае реорганизации или упразднения государственного органа в первом полугодии оцениваемого года оценка данного государственного органа осуществляется в рамках оценки государственного органа – правопреемника в соответствии с данной методикой.
38. В случае реорганизации или упразднения государственного органа во втором полугодии оцениваемого года оценка его деятельности не осуществляется, а результаты анализа деятельности данного государственного органа учитываются при разработке рекомендаций и предложений, данных по итогам оценки государственному органу – правопреемнику.
8. Процедура определения своевременности, полноты и
достоверности отчетной информации, а также перевыполнения
целевых индикаторов оцениваемых государственных органов
39. Оцениваемый государственный орган своевременно представляет/размещает полную и достоверную отчетную информацию на официальном интернет-ресурсе (сайте) государственного органа в соответствии с Графиком оценки.
40. В случаях представления/размещения на официальном интернет-ресурсе несвоевременной, неполной, недостоверной отчетной информации из итоговой оценки оцениваемого государственного органа по данному направлению вычитаются штрафные баллы.
41. Неполной признается отчетная информация, в которой отсутствуют элементы (приложения, разделы, таблицы, значения показателей и др.), предусмотренные установленными требованиями к структуре отчетной информации.
За представление/размещение оцениваемым государственным органом неполной отчетной информации производится вычитание 2 (двух) штрафных баллов.
42. Недостоверной признается отчетная информация, в ходе перепроверки которой выявлены несоответствующие действительности факты.
Указанные факты фиксируются в Акте сверки (Приложение 1).
За представление/размещение оцениваемым государственным органом недостоверной отчетной информации производится вычитание 0,2 штрафных баллов за каждый зафиксированный факт.
За представление/размещение повторной, с учетом Акта сверки предыдущего отчетного года, недостоверной отчетной информации оцениваемого государственного органа производится вычитание
0,5 штрафных баллов за каждый зафиксированный факт.
Сумма вычитаемых за представление/размещение недостоверной информации штрафных баллов не должна превышать 6,5 баллов.
43. В случае, если по целевому индикатору, либо по показателю прямого результата отмечается перевыполнение фактического показателя от планового значения более чем на 30 %, то производится вычитание
0,2 штрафных баллов за каждый зафиксированный факт перевыполнения плановых значений.

44. Шегерімдер туралы ақпарат "Талдамалық есеп және орталық мемлекеттік орган/жергілікті атқарушы орган қызметін бағалау қорытындылары" деген бөлімде Қорытындыда көрсетіледі.
Қадағаланатын саладағы /аядағы/өңірдегі
стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге
қол жеткізу және іске асыру тиімділігін
бағалау жөніндегі әдістемеге
1-қосымша
Нысан
Есепті ақпаратта қамтылған деректерді қайта тексеру
қорытындылары бойынша тексеру актісі
(орталық мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның атауы)
(есепті кезең)
Атауы
Шегерілетін балдар
1
Толық емес ақпарат ұсыну/орналастыру
2
Дәйекті емес ақпарат ұсыну/орналастыру
3
Нысаналы индикаторды/ тікелей нәтиже көрсеткішін асыра орындау
Барлығы:
1. Бағалау кестесіне сәйкес бағаланатын мемлекеттік органның есепті ақпаратты ұсыну/орналастыру мерзімі: 201_ жылғы "____"_______.
Есепті ақпараттың ұсынылатын/орналастырылатын нақты күні: 201_ жылғы "_"_______.
Шегерім ______ балды құрайды.
2. Толық емес ақпарат ұсынылған/орналастырылған, оның ішінде есепті ақпараттың құрылымына белгіленген талаптарда көзделген элементтер (қосымшалар, бөлімдер, кестелер, көрсеткіштердің мәндері және т.б.) жоқ:
1)
2)
Шегерім ______ балды құрайды.
3. Дәйекті емес ақпарат ұсынылған/орналастырылған. Қайта тексеру барысында фактілер дұрыстығының мынадай сәйкессіздіктері анықталды:
Нысаналы индикатор/ тікелей нәтиже көрсеткішінің атауы
Есепті кезеңнің жоспары
Есепті кезеңнің фактісі
Қайта тексеру қорытындылары бойынша есепті кезең фактісі
Балдарды шегеру
Ескерту
1
Шегерім ______ балды құрайды.
Қорытынды шегерім ______ балл.
Уәкілетті органның өкілі, ________ ______ _______________________
лауазымы (күні) (қолы) (Т.А.Ә. (бар болған
жағдайда)
Бағаланатын мемлекеттік ________ ______ _______________________
органның өкілі, лауазымы (күні) (қолы) (Т.А.Ә. (бар болған
жағдайда)
Қадағаланатын саладағы /аядағы/өңірдегі
стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге
қол жеткізу және іске асыру тиімділігін
бағалау жөніндегі әдістемеге
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы орталық мемлекеттік органдарының
қызметі салаларының тізбесі
Мәні
Саланың/бағыттың атауы
Дереккөз
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
1
Сала
Елдің тиімді әлеуметтік-экономикалық саясаты
Ереже
1.1
Бағыт
Макроэкономикалық саясат
Ереже
1.2
Бағыт
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік тетіктерін дамыту
Ереже
1.3
Бағыт
Бюджет саясаты
1.4
Бағыт
Салық саясаты
Ереже
1.5
Бағыт
Кеден саясаты
Ереже
1.6
Бағыт
Ішкі сауда
Ереже
1.7
Бағыт
Бәсекелестікті дамыту
Ереже
1.8
Бағыт
Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар
субъектілерінің қызметін реттеу
Ереже
1.9
Бағыт
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау
Ереже

44. Информация о вычетах отражается в Заключении в разделе "Аналитический отчет и выводы по оценке деятельности центрального государственного/местного исполнительного органа".
Приложение 1
к Методике по оценке
эффективности достижения
и реализации стратегических
целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
Форма
Акт сверки по итогам перепроверки данных, содержащихся в
отчетной информации
(наименование центрального государственного органа/местного
исполнительного органа)
(отчетный период)
Наименование
Вычитаемые баллы
1
Представление/размещение неполной информации
2
Представление/размещение недостоверной информации
3
Перевыполнение целевого индикатора/показателя прямого результата
Всего:
1. Согласно Графику оценки срок представления/размещения
оцениваемым государственным органом отчетной информации: "____"
_________________ 201___ года.
Фактическая дата представления/размещения отчетной информации:
"_" __________ 201___ года.
Вычет составляет: ______ балла.
2. Представлена/размещена неполная информация, в которой
отсутствуют элементы (приложения, разделы, таблицы, значения
показателей и др.), предусмотренные установленными требованиями к
структуре отчетной информации:
1)
2)
Вычет составляет: ______ балла.
3. Представлена/размещена недостоверная информация. В ходе
перепроверки выявлены следующие несоответствия действительности
фактов:
Наименование целевого индикатора/показателя прямого результата
План отчетного периода
Факт отчетного периода
Факт отчетного периода по итогам перепроверки
Вычет баллов
Примечание
Вычет составляет: ______ балла.
Итоговый вычет: ______ балла.
Представитель ________ _________ ___________________
уполномоченного органа, (дата) (подпись) (Ф.И.О. (при его
должность наличии)
Представитель ________ _________ ___________________
оцениваемого госоргана, (дата) (подпись) (Ф.И.О. (при его
должность наличии)
Приложение 2
к Методике по оценке
эффективности достижения
и реализации стратегических целей
задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
Форма
Перечень сфер деятельности центральных государственных
органов Республики Казахстан
Значение
Наименование сферы/направления
Источник
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
1
Сфера
Эффективная социально-экономическая политика страны
Положение
1.1
Направление
Макроэкономическая политика
Положение
1.2
Направление
Развитие механизмов государственно-частного партнерства
Положение
1.3
Направление
Бюджетная политика
Положение
1.4
Направление
Налоговая политика
Положение
1.5
Направление
Таможенная политика
Положение
1.6
Направление
Внутренняя торговля
Положение
1.7
Направление
Развитие конкуренции
Положение
1.8
Направление
Регулирование деятельности субъектов естественных монополий и регулируемых рынков
Положение
1.9
Направление
Защита прав потребителей
Положение

1.10
Бағыт
Халықтың көші-қоны саласындағы саясат
Ереже
1.11
Бағыт
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
салауаттылығын қамтамасыз ету
Ереже
1.12
Бағыт
Мемлекет міндеттемелерін басқару және қаржы
секторын дамыту саясаты
Ереже
2
Сала
Өңірлерді дамыту саясаты және кәсіпкерлікті
мемлекеттік қолдау
Ереже
2.1
Бағыт
Өңірлерді дамыту
Ереже
2.2
Бағыт
Кәсіпкерлікті дамыту
Ереже
3
Сала
Сәулетті, қала құрылысын, құрылысты және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту
Ереже
3.1
Бағыт
Тұрғын үй құрылысы
Ереже
3.2
Бағыт
Электрмен жабдықтау (электржелілік объектілер 0,4 кВ)
Ереже
3.3
Бағыт
Сумен жабдықтау және су бұру
Ереже
3.4
Бағыт
Жылумен жабдықтау (белгіленген қуаттылығы 100
Гкал/сағ және одан астам ЖЭО мен қазандықтар)
Ереже
3.5
Бағыт
Газбен жабдықтау
Ереже
4
Сала
Жер ресурстарын басқару және геодезия мен
картография қызметін дамыту
Ереже
4.1
Бағыт
Жер ресурстарын тиімді пайдалануды қамтамасыз ету
Ереже
4.2
Бағыт
Геодезия және картографияны дамыту
Ереже
5
Сала
Халықаралық экономикалық интеграция және сыртқы
сауда қызметін реттеу және дамыту
Ереже
6
Сала
Мемлекеттік басқару жүйесін және
квазимемлекеттік секторды дамыту
Ереже
6.1
Бағыт
Мемлекеттік жоспарлау
Ереже
6.2
Бағыт
Нәтижеге бағдарланған мемлекеттік басқару
жүйесін жетілдіру және толыққанды жұмыс істеуі
Ереже
6.3
Бағыт
Мемлекеттік активтерді басқару саясаты
Ереже
6.4
Бағыт
Статистикалық ақпарат ұсыну
Ереже
6.5
Бағыт
Жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру жүйесін
жетілдіру (құпиялы)
Ереже
6.6
Бағыт
Мемлекеттік материалдық резерв саласы саясатын
мемлекеттік дамыту (құпиялы)
Ереже
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
1
Сала
Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту
Ереже
1.1
Бағыт
Мал шаруашылығы
Ереже
1.2
Бағыт
Өсімдік шаруашылығы
Ереже
1.3
Бағыт
Ауыл шаруашылық өнімдерін қайта өңдеу
Ереже
1.4
Бағыт
Ветеринариялық қауіпсіздік жүйесін дамыту
Ереже
1.5
Бағыт
Фитосанитариялық қауіпсіздік жүйесін дамыту
Ереже
2
Сала
Су қорын пайдалану және қорғау
Ереже
2.1
Бағыт
Жерасты сулары бөлігінде жер қойнауын
геологиялық зерделеуді қоспағанда, жерасты
суларын ұтымды және кешенді пайдалану
Ереже
3
Сала
Балық, орман ресурстарын, жануарлар әлемінің
ресурстарын ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды
сақтау, ұтымды пайдалану және қайта қалпына келтіру
Ереже
3.1
Бағыт
Балық шаруашылығы
Ереже
3.2
Бағыт
Орман шаруашылығы
Ереже
3.3
Бағыт
Жануарлар әлемінің түрлі алуандылығын сақтау,
қорғау, қайта қалпына келтіру және тұрақты пайдалану
Ереже
3.4
Бағыт
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
Ереже
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
1.
Сала
Мәдениет
Ереже
1.1
Бағыт
Тарихи-мәдени мұра объектілерін күзету және пайдалану
Ереже
2.
Сала
Тілдерді дамыту
Ереже
3.
Сала
Ішкi саяси тұрақтылық, этносаралық келiсiмді
нығайту
Ереже
4.
Сала
Мемлекеттік рәміздер
Ереже
5.
Сала
Мемлекеттiк әлеуметтік тапсырыс
Ереже
6.
Сала
Мұрағат iсi мен құжаттама
Ереже
7.
Сала
Діни қызмет және діни бірлестіктермен өзара
іс-қимыл саласында мемлекеттік саясатты іске асыру
Ереже
8.
Сала
Дене шынықтыру және спорт
Ереже
9.
Сала
Ойын бизнесі
Ереже
Қазақстан Республикасы Ұлттық банкі
1
Сала
Мемлекеттің ақша-кредит саясатын әзірлеу және
жүргізу
Ереже
2
Сала
Төлем жүйелерінің жұмыс істеуін ұйымдастыру
Ереже
3
Сала
Валюталық реттеу мен валюталық бақылауды жүзеге
асыру
Ереже
4
Сала
Қаржы жүйесінің тұрақтылығын қамтамасыз етуге
жәрдемдесу
Ереже
5
Сала
Құзыреті шегінде қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын, соңдай-ақ өзге де тұлғаларды реттеу,
бақылау және қадағалау
Ереже
5.1
Бағыт
Банк жүйесі
Ереже
5.2
Бағыт
Жинақтаушы зейнетақы қоры
Ереже
5.3
Бағыт
Бағалы қағаздар нарығы
Ереже
5.4
Бағыт
Сақтандыру және сақтандыру қызметі
Ереже
6
Сала
Қаржылық қызметті тұтынушылардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғаудың тиісті деңгейін қамтамасыз ету
Ереже
7
Сала
Ақша-кредит статистикасы және сыртқы сектор статистикасы саласында статистикалық қызметті жүзеге асыру
Ереже
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрлігі
1
Сала
Денсаулық сақтау субъектілері қызметінің тиімділігін қамтамасыз ету арқылы халыққа көрсетілетін сапалы медициналық көмектің барлық түрлерін ұйымдастыру
Ереже
1.1
Бағыт
Халыққа көрсетілетін сапалы медициналық көмектің барлық түрлерін ұйымдастыру
Ереже
1.2
Бағыт
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуді қамтамасыз ету
Ереже
1.3
Бағыт
Медициналық көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау
Ереже
2
Сала
Аурулардың алдын алу мен салауатты өмір салтын қалыптастыру
Ереже
3
Сала
Халық үшін дәрілік заттардың қолжетімділігі мен сапасын арттыру
Ереже
4
Сала
Медициналық білім және ғылым, денсаулық сақтау саласындағы кадрлық саясат
Ереже
4.1
Бағыт
Саланы білікті кадрлармен қамтамасыз ету
Ереже
4.2
Бағыт
Медициналық ғылымды дамыту
Ереже
4.3
Бағыт
Фармацевтикалық ғылымды дамыту
Ереже
5
Сала
Еңбек, оның ішінде еңбек қауіпсіздігі және оны қорғау
Ереже
6
Сала
Жұмыспен қамту
Ереже
7
Сала
Әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақылық қамсыздандыру және міндетті әлеуметтік сақтандыру
Ереже
8
Сала
Әлеуметтік қолдау, оның ішінде азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
Ереже
9
Сала
Халықтың көші-қоны саласында өз құзыреті шегінде мемлекеттік саясатты іске асыру
Ереже
10
Сала
Арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету, мүгедектерді әлеуметтік қорғау
Ереже
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
1
Сала
Еліміздің ғылыми-техникалық дамуы мен инновациялары
Ереже
2
Сала
Өнеркәсіп
Ереже
2.1
Бағыт
Тау-кен металлургиялық кешені
Ереже
2.2
Бағыт
Машина жасау саласы
Ереже
2.3
Бағыт
Құрылыс индустриясы және құрылыс материалдары өндiрiсi, жиһаз және ағаш өңдеу өнеркәсiбi
Ереже
2.4
Бағыт
Химия өнеркәсібі
Ереже
2.5
Бағыт
Фармацевтикалық және медициналық өнеркәсіп
Ереже
2.6
Бағыт
Жеңіл өнеркәсіп
Ереже
3
Сала
Туризм қызметі
Ереже
3.1.
Бағыт
Туристік саладағы сервистің дамуы
Ереже
3.2.
Бағыт
Туристік саладағы инфрақұрылымның дамуы
Ереже
3.3.
Бағыт
Туристерді тарту
Ереже
4
Сала
Геология және жер қойнауын пайдалану
Ереже
4.1.
Бағыт
Геологиялық зерделеу
Ереже
4.2.
Бағыт
Минералды-шикізат базасын қалпына келтіру, жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалану
Ереже
4.3.
Бағыт
Көмірсутегі шикізатын қоспағанда, минералды ресурстарды пайдалану
Ереже
4.4.
Сала
Қатты пайдалы қазбалар, жерасты сулары мен емдік балшықтар
Ереже
5
Сала
Жергілікті (қазақстандық) қамтуды дамыту
Ереже
6
Сала
Экспорттық бақылау
Ереже
7
Сала
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігі
Ереже
8
Сала
Техникалық реттеу және метрология
Ереже
9
Сала
Инвестициялық саясат және инвестицияларды қолдау
Ереже
9.1
Бағыт
Инвестицияларды қолдаудың мемлекеттік саясатын қалыптастыру және қолайлы инвестициялық ахуалды жасау
Ереже
9.2
Бағыт
Арнайы экономикалық аймақтарды дамыту
Ереже
9.3
Бағыт
Қазақстан Республикасының Индустрияландыру картасы
Ереже
10
Сала
Көлік-коммуникация кешені
Ереже

1.10
Направление
Политика в области миграции населения
Положение
1.11
Направление
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Положение
1.12
Направление
Политика управления обязательствами государства и развития финансового сектора
Положение
2
Сфера
Политика развития регионов и государственная поддержка предпринимательства
Положение
2.1
Направление
Развитие регионов
Положение
2.2
Направление
Развитие предпринимательства
Положение
3
Сфера
Развитие архитектуры, градостроительства, строительства и жилищно-коммунального хозяйства
Положение
3.1
Направление
Жилищное строительство
Положение
3.2
Направление
Электроснабжение (электросетевые объекты 0,4 кВ)
Положение
3.3
Направление
Водоснабжение и водоотведение
Положение
3.4
Направление
Теплоснабжение (кроме ТЭЦ и котельных с установленной мощностью 100 Гкал/час и более)
Положение
3.5
Направление
Газоснабжение
Положение
4
Сфера
Управление земельными ресурсами и развитие геодезической и картографической деятельности
Положение
4.1
Направление
Обеспечение эффективного использования земельных ресурсов
Положение
4.2
Направление
Развитие геодезии и картографии
Положение
5
Сфера
Регулирование и развитие международной экономической интеграции и внешнеторговой деятельности
Положение
6
Сфера
Развитие системы государственного управления и квазигосударственного сектора
Положение
6.1
Направление
Государственное планирование
Положение
6.2
Направление
Совершенствование и полноценное функционирование системы государственного управления, ориентированного на результат
Положение
6.3
Направление
Политика управления государственными активами
Положение
6.4
Направление
Предоставление статистической информации
Положение
6.5
Направление
Совершенствование системы мобилизационной подготовки и мобилизации (секретно)
Положение
6.6
Направление
Развитие государственной политики в сфере государственного материального резерва (секретно)
Положение
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
1
Сфера
Развитие агропромышленного комплекса
Положение
1.1
Направление
Животноводство
Положение
1.2
Направление
Растениеводство
Положение
1.3
Направление
Переработка сельскохозяйственной продукции
Положение
1.4
Направление
Развитие системы ветеринарной безопасности
Положение
1.5
Направление
Развитие системы фитосанитарной безопасности
Положение
2
Сфера
Использование и охрана водных ресурсов
Положение
2.1
Направление
Рациональное и комплексное использование подземных вод, за исключением геологического изучения недр в части подземных вод
Положение
3
Сфера
Сохранение, рациональное использование и воспроизводство рыбных, лесных ресурсов, ресурсов животного мира, особо охраняемых природных территорий
Положение
3.1
Направление
Рыбное хозяйство
Положение
3.2
Направление
Лесное хозяйство
Положение
3.3
Направление
Сохранение, охрана, воспроизводство и устойчивое использование видового разнообразия животного мира
Положение
3.4
Направление
Особо охраняемые природные территории
Положение
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
1
Сфера
Культура
Положение
1.1
Направление
Охрана и использование объектов историко-культурного наследия
Положение
2
Сфера
Развитие языков
Положение
3
Сфера
Укрепление внутриполитической стабильности межэтнического согласия
Положение
4
Сфера
Государственные символы
Положение
5
Сфера
Государственный социальный заказ
Положение
6
Сфера
Архивное дело и документация
Положение
7
Сфера
Реализация государственной политики в сфере религиозной деятельности и взаимодействие с религиозными объединениями
Положение
8
Сфера
Физическая культура и спорт
Положение
9
Сфера
Игорный бизнес
Положение
Национальный банк Республики Казахстан
1
Сфера
Разработка и проведение денежно-кредитной политики государства
Положение
2
Сфера
Организация функционирования платежных систем
Положение
3
Сфера
Осуществление валютного регулирования и валютного контроля
Положение
4
Сфера
Содействие обеспечению стабильности финансовой системы
Положение
5
Сфера
Регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций, а также иных лиц в пределах компетенции
Положение
5.1
Направление
Банковская система
Положение
5.2
Направление
Накопительная пенсионная система
Положение
5.3
Направление
Рынок ценных бумаг
Положение
5.4
Сфера
Страхование и страховая деятельность
Положение
6
Сфера
Обеспечение надлежащего уровня защиты прав и законных интересов потребителей финансовых услуг
Положение
7
Сфера
Осуществление статистической деятельности в области денежно-кредитной статистики и статистики внешнего сектора
Положение
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
1
Сфера
Организация всех видов качественной медицинской помощи населению путем обеспечения эффективной деятельности субъектов здравоохранения
Положение
1.1
Направление
Организация всех видов качественной медицинской помощи населению
Положение
1.2
Направление
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Положение
1.3
Направление
Контроль качества медицинских услуг
Положение
2
Сфера
Профилактика заболеваний и формирование здорового образа жизни
Положение
3
Сфера
Повышение доступности и качества лекарственных средств для населения
Положение
4
Сфера
Медицинское образование и наука, кадровая политика в области здравоохранения
Положение
4.1
Направление
Обеспечение отрасли квалифицированными кадрами
Положение
4.2
Направление
Развитие медицинской науки
Положение
4.3
Направление
Развитие фармацевтической науки
Положение
5
Сфера
Труд, в том числе безопасность и охрана труда
Положение
6
Сфера
Занятость
Положение
7
Сфера
Социальное обеспечение, в том числе пенсионное обеспечение и обязательное социальное страхование
Положение
8
Сфера
Социальная поддержка, в том числе социальная помощь отдельным категориям граждан
Положение
9
Сфера
Реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области миграции населения
Положение
10
Сфера
Предоставление специальных социальных услуг, социальная защита инвалидов
Положение
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
1
Сфера
Инновационное и научно-техническое развитие страны
Положение
2
Сфера
Промышленность
Положение
2.1
Направление
Горно-металлургический комплекс
Положение
2.2
Направление
Машиностроительная отрасль
Положение
2.3
Направление
Строительная индустрия и производство строительных материалов, мебельная и деревообрабатывающая промышленность
Положение
2.4
Направление
Химическая промышленность
Положение
2.5
Направление
Фармацевтическая и медицинская промышленность
Положение
2.6
Направление
Легкая промышленность
Положение
3
Сфера
Туристская деятельность
Положение
3.1
Направление
Развитие сервиса в туристской отрасли
Положение
3.2
Направление
Развитие инфраструктуры в туристской отрасли
Положение
3.3
Направление
Привлечение туристов
Положение
4
Сфера
Геология и недропользование
Положение
4.1
Направление
Геологическое изучение
Положение
4.2
Направление
Воспроизводство минерально-сырьевой базы, рациональное и комплексное использование недр
Положение
4.3
Направление
Использование минеральных ресурсов, за исключением углеводородного сырья
Положение
4.4
Сфера
Твердые полезные ископаемые, подземные воды и лечебные грязи
Положение
5
Сфера
Развитие местного (казахстанского) содержания
Положение
6
Сфера
Экспортный контроль
Положение
7
Сфера
Энергосбережение и энергоэффективность
Положение
8
Сфера
Техническое регулирование и метрология
Положение
9
Сфера
Инвестиционная политика и поддержка инвестиций
Положение
9.1
Направление
Формирование государственной политики поддержки инвестиций и создания благоприятного инвестиционного климата
Положение
9.2
Направление
Развитие специальных экономических зон
Положение
9.3
Направление
Карта индустриализации Республики Казахстан
Положение
10
Сфера
Транспортно-коммуникационный комплекс
Положение

10.1
Бағыт
Автожол саласын дамыту
Ереже
10.2
Бағыт
Теміржол саласын дамыту
Ереже
10.3
Бағыт
Азаматтық авиацияны дамыту
Ереже
10.4
Бағыт
Су көлігін дамыту
Ереже
10.5
Бағыт
Қазақстан Республикасының транзиттік-көліктік әлеуетін дамыту
Ереже
11
Сала
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
Ереже
11.1
Бағыт
Ақпараттандыру және "электронды үкімет"
Ереже
11.2
Бағыт
Байланыс
Ереже
11.3
Бағыт
Ақпарат
Ереже
12
Сала
Ғарыш қызметі
Ереже
12.1
Бағыт
Ғарыш инфрақұрылымын құру және дамыту
Ереже
12.2
Бағыт
Ғарыш қызметінің ғылыми және ғылыми-технологиялық базасын дамыту
Ереже
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
1
Сала
Мемлекет қызметін құқықтық қамтамасыз ету
Ереже
1.1
Бағыт
Адамның және азаматтың құқықтары мен еркіндігінің үстемдігін, Қазақстан Республикасының егемендігін қамтамасыз етуге, жалпы мемлекеттің даму стратегиясын әзірлеуге және іске асыруға, заң жобалау жұмысын жүргізуге, заңнаманы талдауға, жетілдіруге және жүйелеуге, нормативтік құқықтық актілер жобаларының заңдық сараптамасын жүргізуге қатысу арқылы қазақстандық қоғамды және мемлекетті тұрақты әрі үдемелі дамытуға бағытталған ұлттық заңнаманы қалыптастыруға қатысу
Ереже
1.2
Бағыт
Әлемдік қоғамдастықта республиканың ұлттық мүдделерін қорғау мен беделін нығайту мақсатында Қазақстанның халықаралық аренадағы қызметін, оның ішінде Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын дайындау мен жасау арқылы құқықтық қамтамасыз ету
Ереже
1.3
Бағыт
Заңды тұлғаларды, жылжымайтын мүлікке құқықты және онымен мәмілелерді, жылжымалы мүліктің жекелеген түрлерінің кепілдіктерін, орталық мемлекеттік орагнадардың, жергілікті өкілді және атқарушы органдардың нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік есепке алуды және оларды бақылауды жүзеге асыру
Ереже
1.4
Бағыт
Құқықтық көмек көрсетуді және заңды қызметтер көрсетуді ұйымдастыру және құқықтық насихатты қамтамасыз ету
Ереже
1.5
Бағыт
Сот-сараптама қызметін ұйымдастыру және жүзеге асыру
Ереже
1.6
Бағыт
Зияткерлік меншік құқықтарын қорғау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
Ереже
1.7
Бағыт
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша заңнамаға сәйкес іс жүргізуді жүзеге асыру
Ереже
1.8
Бағыт
Мемлекеттік саясатты іске асыру, сондай-ақ атқарушылық құжаттарды орындау саласындағы қызметті мемлекеттік реттеу
Ереже
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
1
Сала
Білім беру
Ереже
1.1
Бағыт
Мектепке дейiнгi тәрбие мен оқыту
Ереже
1.2
Бағыт
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
Ереже
1.3
Бағыт
Техникалық және кәсіптік білім беру
Ереже
1.4
Бағыт
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру
Ереже
2
Сала
Ғылым
Ереже
3
Сала
Балалар құқығын қорғау
Ереже
4
Сала
Жастар саясаты
Ереже
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
1
Сала
Мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру
Ереже
1.1
Бағыт
Мемлекеттік қызметті жетілдіру және оның тиімділігін арттыру
Ереже
1.2
Бағыт
Кадрларды іріктеудің және мемлекеттік қызмет персоналын басқарудың тиімді жүйесін құру
Ереже
1.3
Бағыт
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру
Ереже
1.4
Бағыт
Мемлекеттік қызметтің кадрлық құрамы мен мемлекеттік лауазымдары жай-күйінің мониторингі
Ереже
1.5
Бағыт
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің кадр резервін қалыптастыру
Ереже
1.6
Бағыт
Мемлекеттік қызметшілерді және мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестілеу тәртібін айқындау
Ереже
1.7
Бағыт
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметшілерге қатысты тәртіптік істерді қарау
Ереже
1.8
Бағыт
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің тәртіптік істерін қарау бойынша мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссияларының жұмысын үйлестіру
Ереже
1.9
Бағыт
Мемлекеттік органдарда персоналды басқарудың тиімділігін бағалау
Ереже

10.1
Направление
Развитие автодорожной отрасли
Положение
10.2
Направление
Развитие железнодорожной отрасли
Положение
10.3
Направление
Развитие гражданской авиации
Положение
10.4
Направление
Развитие водного транспорта
Положение
10.5
Направление
Развитие транзитно-транспортного потенциала Республики Казахстан
Положение
11
Сфера
Информационно-коммуникационные технологии
Положение
11.1
Направление
Информатизация и "электронное правительство"
Положение
11.2
Направление
Связь
Положение
11.3
Направление
Информация
Положение
12
Сфера
Космическая деятельность
Положение
12.1
Направление
Создание и развитие космической инфраструктуры
Положение
12.2
Направление
Развитие научной и научно-технологической базы космической деятельности
Положение
Министерство юстиции Республики Казахстан
1
Сфера
Правовое обеспечение деятельности государства
Положение
1.1
Направление
Участие в формировании национального законодательства, направленного на обеспечение верховенства прав и свобод человека и гражданина, суверенитета Республики Казахстан, устойчивое и поступательное развитие казахстанского общества и государства путем участия в разработке и реализации общегосударственной стратегии развития, ведения законопроектной работы, анализа, совершенствования, систематизации законодательства, проведения юридической экспертизы проектов нормативных правовых актов
Положение
1.2
Направление
Правовое обеспечение деятельности Казахстана на международной арене в целях защиты его национальных интересов и укрепления авторитета Республики в мировом сообществе, в том числе путем подготовки и заключения международных договоров Республики Казахстан
Положение
1.3
Направление
Осуществление государственной регистрации юридических лиц, прав на недвижимое имущество и сделок с ним, залогов отдельных видов движимого имущества, нормативных правовых актов центральных государственных органов, местных представительных и исполнительных органов, а также осуществление государственного учета нормативных правовых актов Республики Казахстан и контроля за ними
Положение
1.4
Направление
Организация правовой помощи и оказания юридических услуг и обеспечение правовой пропаганды
Положение
1.5
Направление
Организация и осуществление судебно-экспертной деятельности
Положение
1.6
Направление
Формирование и реализация государственной политики в области охраны и защиты прав интеллектуальной собственности
Положение
1.7
Направление
Осуществление производства по делам об административных правонарушениях в соответствии с законодательством
Положение
1.8
Направление
Реализация государственной политики, а также государственное регулирование деятельности в сфере исполнения исполнительных документов
Положение
Министерство образования и науки Республики Казахстан
1
Сфера
Образование
Положение
1.1
Направление
Дошкольное воспитание и обучение
Положение
1.2
Направление
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
Положение
1.3
Направление
Техническое и профессиональное образование
Положение
1.4
Направление
Высшее и послевузовское образование
Положение
2
Сфера
Наука
Положение
3
Сфера
Защита прав детей
Положение
4
Сфера
Молодежная политика
Положение
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
1
Сфера
Реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
Положение
1.1
Направление
Совершенствование и повышение эффективности государственной службы
Положение
1.2
Направление
Создание эффективной системы отбора кадров и управления персоналом государственной службы
Положение
1.3
Направление
Координация деятельности государственных органов по вопросам подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих
Положение
1.4
Направление
Мониторинг состояния кадрового состава и государственных должностей государственной службы
Положение
1.5
Направление
Формирование кадрового резерва административной государственной службы
Положение
1.6
Направление
Определение порядка тестирования государственных служащих и кандидатов на занятие административных государственных должностей
Положение
1.7
Направление
Рассмотрение дисциплинарных дел в отношении государственных служащих в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Положение
1.8
Направление
Координация работы дисциплинарных комиссий государственных органов по рассмотрению дисциплинарных дел административных государственных служащих
Положение
1.9
Направление
Оценка эффективности управления персоналом в государственных органах
Положение

1.10
Бағыт
Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет туралы заңнаманы сақтауын бақылауды жүзеге асыру
Ереже
1.11
Бағыт
Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік этиканы сақтауын бақылауды жүзеге асыру
Ереже
2
Сала
Өз құзыреті шегінде мемлекеттік қызмет көрсету саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру
Ереже
2.1
Бағыт
Электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерді қоспағанда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау
Ереже
2.2
Бағыт
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бақылауды жүзеге асыру
Ереже
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
1
Сала
Бюджеттік жоспарлау
Ереже
2
Сала
Бюджеттің атқарылуы
Ереже
3
Сала
Салық салу
Ереже
4
Сала
Кеден ісі
Ереже
5
Сала
Мемлекеттік және мемлекет кепілдік беретін қарыз алу, үкіметтік және мемлекет кепілдік беретін борышты және мемлекет алдындағы борышты басқару
Ереже
6
Сала
Аудиторлық қызмет
Ереже
7
Сала
Мемлекеттік сатып алулар
Ереже
8
Сала
Мемлекеттік меншікті басқару және меншіктің мемлекеттік мониторингі
Ереже
9
Сала
Оңалту және банкроттық рәсімдердің жүргізілуін бақылау
Ереже
10
Сала
Заңсыз жолмен алынған кірісті заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл
Ереже
11
Сала
Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік
Ереже
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
1
Сала
Қазақстан Республикасының сыртқы саяси бағытын іске асыру
Ереже
1.1
Бағыт
Қазақстан Республикасының егемендігін, қауіпсіздігін, аумағының тұтастығы мен шекарасының беріктігін қорғаудың дипломатиялық құралдарымен және тәсілдерімен қамтамасыз ету
Ереже
1.2
Бағыт
Қазақстанның дипломатиялық және консулдық қатынастарын жүзеге асыру, шетелдік мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастықты дамыту, сондай-ақ халықаралық бейбітшілікті, жаһандық және өңірлік қауіпсіздікті қамтамасыз етуге, сыртқы экономикалық саясатты жүзеге асыруға дипломатиялық жәрдемдесу.
Ереже
1.3
Бағыт
Қазақстанның халықаралық беделін нығайту және шетелде сыртқы саяси басымдықтары мен бастамаларын ілгерілету
Ереже
2
Сала
Қазақстан Республикасының, оның азаматтары мен шетелдегі заңды тұлғаларының мүдделері мен құқықтарын қорғау
Ереже
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
1
Сала
Энергетика
Ереже
1.1
Бағыт
Электр энергетикасы
Ереже
1.2
Бағыт
Көмір өнеркәсібі
Ереже
1.3
Бағыт
Жаңартылатын энергия көздерін дамыту
Ереже
1.4
Бағыт
Атом энергиясын пайдалану
Ереже
2
Сала
Мұнай-газ саласын дамыту
Ереже
2.1
Бағыт
Мұнай саласын дамыту
Ереже
2.2
Бағыт
Газ саласын дамыту
Ереже
2.3
Бағыт
Мұнай-газ-химия өнеркәсібін дамыту
Ереже
3
Сала
Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту
Ереже
3.1
Бағыт
Қоршаған ортаға эмиссиялар
Ереже
3.2
Бағыт
Экологиялық реттеу және бақылау
Ереже
3.3
Бағыт
Гидрометеорологиялық қызмет және экологиялық мониторинг
Ереже
3.4
Бағыт
Төмен көміртекті дамыту және "жасыл" экономикаға көшу
Ереже
Қадағаланатын саладағы /аядағы/өңірдегі
стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге
қол жеткізу және іске асыру тиімділігін
бағалау жөніндегі әдістемеге
3-қосымша
Нысан
Аумақтарды дамыту бағдарламалары шеңберінде
Қазақстан Республикасы жергілікті атқарушы органдарының
қызметі салаларының тізбесі
Мәні
Саланың/бағыттың атауы
Дереккөз
1
Сала
Экономика
Ереже
1.1
Бағыт
Өңірлік макроэкономика
Ереже
1.2
Бағыт
Өнеркәсіп
Ереже
1.3
Бағыт
Агроөнеркәсіптік кешен
Ереже
1.4
Бағыт
Шағын және орта бизнес, сауда
Ереже
1.5
Бағыт
Өңіраралық ынтымақтастық
Ереже
1.6
Бағыт
Инновациялар мен инвестициялар
Ереже
2
Сала
Әлеуметтік сала
Ереже
2.1
Бағыт
Білім беру
Ереже
2.2
Бағыт
Денсаулық сақтау
Ереже
2.3
Бағыт
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
Ереже
2.4
Бағыт
Мәдениет
Ереже
2.5
Бағыт
Дене шынықтыру және спорт
Ереже
2.6
Бағыт
Мемлекеттік тілді дамыту
Ереже
3
Сала
Қоғамдық қауіпсіздік пен құқықтық тәртіп
Ереже
4
Сала
Инфрақұрылым
Ереже
4.1
Бағыт
Байланыс және коммуникациялар
Ереже
4.2
Бағыт
Құрылыс
Ереже
4.3
Бағыт
Жолдар және көлік
Ереже
5
Сала
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
Ереже
6
Сала
Экология және жер ресурстары
Ереже
7
Сала
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Ереже
Қадағаланатын саладағы /аядағы/өңірдегі
стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге
қол жеткізу және іске асыру тиімділігін
бағалау жөніндегі әдістемеге
4-қосымша
Нысан
Қадағаланатын саладағы /аядағы /өңірдегі стратегиялық мақсаттар
мен міндеттерге қол жеткізу және оның іске асырылу тиімділігін
бағалау нәтижелері туралы қорытынды
_____________________________________________________________________
(орталық мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның атауы)
________________
(есепті кезең)
Бағалау критерийі
Коэффициент
Балдар
1
Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының талдауының сапасы мен толықтығы
2
Стратегиялық жоспардың/Аумақтарды дамыту бағдарламасының мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу
3
Тәуекелдерді басқару сапасын талдау
4
Балдарды шегеру
Жалпы баға:
Орталық мемлекеттік органның/жергілікті атқарушы органның қызметін бағалау бойынша талдамалық есеп пен тұжырымдар:
_____________________________________________________________________
Мемлекеттік орган/ Қазақстан
Республикасы Президенті Әкімшілігі/
Премьер-Министрі Кеңсесі _______ ____________________________
құрылымдық бөлімшесінің басшысы (қолы) (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Мемлекеттік органның тиісті _______ ____________________________
құрылымдық бөлімшесінің басшысы (қолы) (Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
20___ж. "____"____________
Қадағаланатын саладағы /аядағы/өңірдегі
стратегиялық мақсаттар мен міндеттерге
қол жеткізу және іске асыру тиімділігін
бағалау жөніндегі әдістемеге
5-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері
бойынша келіспеушіліктер кестесі ______________________________________________________
(бағаланатын мемлекеттік органның атауы)
"Қадағаланатын саладағы /аядағы /өңірдегі стратегиялық мақсаттар
мен міндеттерге қол жеткізу және іске асыру" бағыты бойынша
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның қорытындысы
Бағаланатын мемлекеттік органның наразылығы
Шағымдану қорытындысы бойынша шешім (қабылданды/қабылданған жоқ)
Ескертпе
(наразылықты қабылдау/қабылдамау негіздемесі)
1
2
3
4
5
1
2
Тұжырымдар: 1 – критерий бойынша: ___________________________;
2 – критерий бойынша:________________________________________;
…
Шағымдану қорытындыларын ескере отырып, жалпы балл ___ құрады.
Комиссия төрағасы, лауазымы _____ ______ _______________________
(күні) (қолы) (Т.А.Ә. (бар болған
жағдайда)
Шағымдану қорытындыларымен таныстым:
Бағаланатын мемлекеттік органның
өкілі, лауазымы _____ ______ ________________________
(күні) (қолы) (Т.А.Ә. (бар болған
жағдайда)
20___ж. "____"___________

1.10
Направление
Осуществление контроля за соблюдением законодательства о государственной службе государственными органами
Положение
1.11
Сфера
Осуществление контроля за соблюдением служебной этики государственными служащими
Положение
2
Сфера
Реализация единой государственной политики в пределах своей компетенции в сфере качества оказания государственных услуг
Положение
2.1
Направление
Оценка качества оказания государственных услуг, за исключением государственных услуг, оказываемых в электронной форме
Положение
2.2
Направление
Осуществление контроля качества оказания государственных услуг
Положение
Министерство финансов Республики Казахстан
1
Сфера
Бюджетное планирование
Положение
2
Сфера
Исполнение бюджета
Положение
3
Сфера
Налогообложение
Положение
4
Сфера
Таможенное дело
Положение
5
Сфера
Государственное и гарантированное государством заимствование, управление правительственным и гарантированным государством долгом и долгом перед государством
Положение
6
Сфера
Аудиторская деятельность
Положение
7
Сфера
Государственные закупки
8
Сфера
Управление государственным имуществом и государственный мониторинг собственности
Положение
9
Сфера
Контроль за проведением процедур реабилитации и банкротства
Положение
10
Сфера
Противодействие легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма
Положение
11
Сфера
Бухгалтерский учет и финансовая отчетность
Положение
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
1
Сфера
Реализация внешнеполитического курса Республики Казахстан
Положение
1.1
Направление
Обеспечение дипломатическими средствами и методами защиты суверенитета, безопасности, территориальной целостности и нерушимости границ Республики Казахстан
Положение
1.2
Направление
Осуществление дипломатических и консульских отношений Казахстана, развитие сотрудничества с иностранными государствами и международными организациями, а также дипломатическое содействие обеспечению международного мира, глобальной и региональной безопасности, осуществлению внешнеэкономической политики
Положение
1.3
Направление
Укрепление международного авторитета и продвижение за рубежом внешнеполитических приоритетов и инициатив Казахстана
Положение
2
Сфера
Защита прав и интересов Республики Казахстан, ее граждан и юридических лиц за рубежом
Положение
Министерство энергетики Республики Казахстан
1.
Сфера
Энергетика
Положение
1.1
Направление
Электроэнергетика
Положение
1.2
Направление
Угольная промышленность
Положение
1.3
Направление
Развитие возобновляемых источников энергии
Положение
1.4
Направление
Использование атомной энергии
Положение
2
Сфера
Развитие нефтегазовой отрасли
Положение
2.1
Направление
Развитие нефтяной отрасли
Положение
2.2
Направление
Развитие газовой отрасли
Положение
2.3
Направление
Развитие нефтегазохимической промышленности
Положение
3
Сферы
Стабилизация и улучшение качества окружающей среды
Положение
3.1
Направление
Эмиссии в окружающую среду
Положение
3.2
Направление
Экологическое регулирование и контроль
Положение
3.3
Направление
Гидрометеорологическая деятельность и экологический мониторинг
Положение
3.4
Направление
Низкоуглеродное развитие и переход к "зеленой" экономике
Положение
Приложение 3
к Методике по оценке
эффективности достижения
и реализации стратегических
целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
Форма
Перечень
сфер деятельности местных исполнительных органов
Республики Казахстан в рамках Программ развития территорий
Значение
Наименование сферы/направления
Источник
1
Сфера
Экономика
Положение
1.1
Направление
Региональная макроэкономика
Положение
1.2
Направление
Промышленность
Положение
1.3
Направление
Агропромышленный комплекс
Положение
1.4
Направление
Малый и средний бизнес, торговля
Положение
1.5
Направление
Межрегиональное сотрудничество
Положение
1.6
Направление
Инновации и инвестиции
Положение
2
Сфера
Социальная сфера
Положение
2.1
Направление
Образование
Положение
2.2
Направление
Здравоохранение
Положение
2.3
Направление
Труд и социальная защита населения
Положение
2.4
Направление
Культура
Положение
2.5
Направление
Физическая культура и спорт
Положение
2.6
Направление
Развитие государственного языка
Положение
3
Сфера
Общественная безопасность и правопорядок
Положение
4
Сфера
Инфраструктура
Положение
4.1
Направление
Строительство
Положение
4.2
Направление
Дороги и транспорт
Положение
4.3
Направление
Связь и коммуникации
Положение
5
Сфера
Жилищно–коммунальное хозяйство
Положение
6
Сфера
Экология и земельные ресурсы
Положение
7
Сфера
Государственные услуги
Положение
Приложение 4
к Методике по оценке
эффективности достижения
и реализации стратегических
целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
Форма
Заключение о результатах оценки эффективности достижения
и реализации стратегических целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
_____________________________________________________________________
(наименование центрального государственного органа/местного
исполнительного органа)
_________________
(отчетный период)
Критерии оценки
Коэффициент
Баллы
1
Качество и полнота анализа стратегического плана/Программы развития территории
2
Достижение целей и задач стратегического плана/Программы развития территории
3
Анализ качества управления рисками
4
Вычет баллов
Общая оценка:
Аналитический отчет и выводы по оценке деятельности центрального
государственного органа/местного исполнительного органа:
_____________________________________________________________________
Руководитель государственного
органа/структурного
подразделения Администрации
Президента/Канцелярии
Премьер-Министра
Республики Казахстан _____________ _______________________
(подпись) (Ф.И.О. (при его наличии)
Руководитель
соответствующего
структурного подразделения
государственного органа ____________ _______________________
(подпись) (Ф.И.О. (при его наличии)
"____"___________20___г.
Приложение 5
к Методике по оценке
эффективности достижения
и реализации стратегических
целей и задач в курируемых
отрасли/сфере/регионе
Форма
Таблица разногласий по результатам оценки эффективности
деятельности государственных органов
_______________________________________________________
(наименование оцениваемого государственного органа)
по направлению "Достижение и реализация стратегических целей и
задач в курируемых отрасли/сфере/регионе"
Заключение уполномоченного органа по государственному планированию
Возражение оцениваемого государственного органа
Решение по итогам обжалования (принято/отклонено)
Примечание (обоснование принятия/отклонения возражения)
1
2
3
4
5
1
2
...
Выводы: по критерию 1:
____________________________________________________________________;
по критерию 2:
____________________________________________________________________;
…
Общий балл с учетом итогов обжалования составил ______________.
Председатель комиссии,
должность __________ __________ _____________________
(дата) (подпись)(Ф.И.О. (при его наличии)
С итогами обжалования ознакомлен:
представитель оцениваемого государственного
органа, должность __________ __________ _____________________
(дата) (подпись)(Ф.И.О. (при его наличии)