Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 68 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 23 қаңтарда № 10143 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2021 жылғы 24 қарашадағы № 36 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 24.11.2021 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2015 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 3) және 8) тармақшаларына, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 30 қыркүйектегі № 33 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9779 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті туралы ереженің 13-тармағы 9) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) "Меншікті активтер бойынша экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен міндеттемелер туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 6211202, индексі НПФ-СА, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) "Меншікті активтер бойынша экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен міндеттемелер туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 6211202, индексі НПФ-СА, кезеңділігі тоқсандық), осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) "Зейнетақы активтері бойынша экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен міндеттемелер туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 6201202, индексі НПФ-ПА, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) "Зейнетақы активтері бойынша экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен міндеттемелер туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 6201202, индексі НПФ-ПА, кезеңділігі тоқсандық), осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы Заң басқармасымен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіпте:

Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Национальным Банком Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 68. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2015 года № 10143. Утратил силу приказом Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 24 ноября 2021 года № 36.
Сноска. Утратил силу приказом Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам РК от 24.11.2021 № 36 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2015 года.
В соответствии с подпунктами 3) и 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", а также с подпунктом 9) пункта 13 Положения о Комитете по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2014 года № 33, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9779, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по собственным активам, классифицированных по секторам экономики" (код 6211202, индекс НПФ-СА, периодичность квартальная), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по собственным активам, классифицированных по секторам экономики"
(код 6211202, индекс НПФ-СА, периодичность квартальная), согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по пенсионным активам, классифицированных по секторам экономики" (код 6201202, индекс НПФ-ПА, периодичность квартальная), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по пенсионным активам, классифицированных по секторам экономики"
(код 6201202, индекс НПФ-ПА, периодичность квартальная), согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Управлению планирования статистической деятельности совместно с Юридическим управлением Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательном порядке:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінде мемлекеттiк тiркегеннен кейiн он күнтiзбелiк күн iшiнде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында міндетті жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің құрылымдық бөлімшелеріне және аумақтық органдарына жұмыс бабында басшылыққа алу үшін жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Ә. Смайылов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің төрағасы
Қ.Н. Келімбетов ______________
2014 жылғы "____" _____________
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті Төрағасының
2014 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 68 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары
құпиялығына кепілдік береді.Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной статистики.
Приложение 1 к приказу Председателя
Комитета по статистике Министерства
национальной экономики Республики
Казахстан
от 5 декабря 2014 года № 68
Ведомстволық статистикалық
байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного
статистического наблюдения
Меншікті активтер бойынша экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен міндеттемелер туралы есеп
Отчет о требованиях и обязательствах по собственным активам, классифицированных по секторам экономики
Есепті кезең
Отчетный период
тоқсан
квартал
жыл
год
1-бөлім. Активтер мың теңгемен
Көрсеткіштің атауы
Жолдың коды
Барлығы (есепті кезеңнің аяғына)
Оның ішінде:
ұлттық валютамен
шетел валютасымен
А
Б
1
2
3
Ақша және ақша баламалары
1
Кассадағы қолма-қол ақша
1.15.01
Жолдағы ақша
1.15.02
Басқа депозиттік ұйымдардағы ағымдағы шоттардағы ақша
1.14.03
Басқа қаржы ұйымдардағы ағымдағы шоттардағы ақша
1.15.04
Резидент еместердегі ағымдағы шоттардағы ақша
1.20.05
Басқа депозиттік ұйымдардағы жинақ шоттардағы ақша
1.14.06
Басқа қаржы ұйымдардағы жинақ шоттардағы ақша
1.15.07
Резидент еместердегі жинақ шоттардағы ақша
1.20.08
Басқа депозиттік ұйымдардағы басқа да ақша қаражаты
1.14.09
Басқа қаржы ұйымдардағы басқа да ақша қаражаты
1.15.10
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардағы басқа да ақша қаражаты
1.16.11
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардағы басқа да ақша қаражаты
1.17.12
Резидент еместердегі басқа да ақша қаражаты
1.20.13
Тазартылған бағалы металдар
2
Басқа депозиттік ұйымдардағы тазартылған бағалы металдар
2.14.01
Жолдағы тазартылған бағалы металдар
2.15.02
Басқа депозиттік ұйымдардағы метал шоттарда орналастырылған тазартылған бағалы металдар
2.14.03
Орналастырылған салымдар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
3
Орталық (ұлттық) банкте орналастырылған салымдар
3.13.01
Басқа депозиттік ұйымдарда бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.14.02
Басқа қаржы ұйымдарында бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.15.03
Резидент еместерде бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.20.04
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған талап етілгенге дейінгі қысқа мерзімді салымдар
3.14.05
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған талап етілгенге дейінгі қысқа мерзімді салымдар
3.15.06
Резидент еместерде орналастырылған талап етілгенге дейінгі қысқа мерзімді салымдар
3.20.07
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді салымдар

1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Управлению планирования статистической деятельности Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных подразделений и территориальных органов Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан для руководства в работе.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
6. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
К.Н. Келимбетов _______________
"____" _____________ 2014 года
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 5 декабря 2014 года № 68
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді.
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики.
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 68 бұйрығына 1-қосымша
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылады.
Представляется Национальному Банку Республики Казахстан.
Статистикалық нысанды www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz.
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысанның коды 6211202
Код статистической формы 6211202
Меншікті активтер бойынша экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен міндеттемелер туралы есеп
Отчет о требованиях и обязательствах по собственным активам, классифицированных по секторам экономики
НПФ-СА
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең
Отчетный период
тоқсан
квартал
жыл
год
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары ұсынады.
Представляют единый накопительный пенсионный фонд и добровольные накопительные пенсионные фонды.
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-не (қоса алғанда) дейін
Срок представления – до 25 числа (включительно) месяца после отчетного периода
БСН коды
Код БИН
Раздел 1. Активы в тысячах тенге
Наименование показателя
Код строки
Всего (на конец отчетного периода)
В том числе:
в национальной валюте
в иностранной валюте
А
Б
1
2
3
Денежные средства и эквиваленты денежных средств
1
Наличность в кассе
1.15.01
Деньги в пути
1.15.02
Деньги на текущих счетах в других депозитных организациях
1.14.03
Деньги на текущих счетах в других финансовых организациях
1.15.04
Деньги на текущих счетах у нерезидентов
1.20.05
Деньги на сберегательных счетах в других депозитных организациях
1.14.06
Деньги на сберегательных счетах в других финансовых организациях
1.15.07
Деньги на сберегательных счетах у нерезидентов
1.20.08
Прочие денежные средства в других депозитных организациях
1.14.09
Прочие денежные средства в других финансовых организациях
1.15.10
Прочие денежные средства в государственных нефинансовых организациях
1.16.11
Прочие денежные средства в негосударственных нефинансовых организациях
1.17.12
Прочие денежные средства у нерезидентов
1.20.13
Аффинированные драгоценные металлы
2
Аффинированные драгоценные металлы в других депозитных организациях
2.14.01
Аффинированные драгоценные металлы в пути
2.15.02
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах в других депозитных организациях
2.14.03
Вклады размещенные (за вычетом резервов на обесценение)
3
Вклады, размещенные в центральном (национальном) банке
3.13.01
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь в других депозитных организациях
3.14.02
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь в других финансовых организациях
3.15.03
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь у нерезидентов
3.20.04
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в других депозитных организациях
3.14.05
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в других финансовых организациях
3.15.06
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные у нерезидентов
3.20.07
Краткосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях

3.14.09
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.15.10
Резидент еместерде орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.20.11
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
3.14.12
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
3.15.13
Резидент еместерде орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
3.20.14
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған басқа да қысқа мерзімді салымдар
3.14.15
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған басқа да қысқа мерзімді салымдар
3.15.16
Резидент еместерде орналастырылған басқа да қысқа мерзімді салымдар
3.20.17
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
3.14.18
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
3.15.19
Резидент еместерде орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
3.20.20
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.14.21
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.15.22
Резидент еместерде орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.20.23
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған басқа да ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.14.24
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған басқа да ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.15.25
Резидент еместерде орналастырылған басқа да ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.20.26
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
3.1
Өзгерулері пайданың немесе зиянның құрамында көрсетілетін, әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
4.11.01
Қазақстан Республикасының Өңірлік және жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
4.12.02
Орталық (ұлттық) банк шығарған бағалы қағаздар
4.13.03
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
4.14.04
Басқа қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
4.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
4.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
4.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
4.18.08
Резидент еместер шығарған бағалы қағаздар
4.20.09
Туынды құралдар
5
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды құралдармен жасалатын операциялар
5.11.01
Өңірлік және жергілікті билік органдарымен туынды құралдармен жасалатын операциялар
5.12.02
Орталық (ұлттық) банкпен туынды құралдармен жасалатын операциялар
5.13.03
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды құралдармен жасалатын операциялар
5.14.04
Басқа қаржы ұйымдармен туынды құралдармен жасалатын операциялар
5.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды құралдармен жасалатын операциялар

3.14.09
Краткосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.15.10
Краткосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
3.20.11
Краткосрочные условные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.14.12
Краткосрочные условные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.15.13
Краткосрочные условные вклады, размещенные у нерезидентов
3.20.14
Прочие краткосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.14.15
Прочие краткосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.15.16
Прочие краткосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
3.20.17
Долгосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.14.18
Долгосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.15.19
Долгосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
3.20.20
Долгосрочные условные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.14.21
Долгосрочные условные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.15.22
Долгосрочные условные вклады, размещенные у нерезидентов
3.20.23
Прочие долгосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.14.24
Прочие долгосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.15.25
Прочие долгосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
3.20.26
Минус: резервы на обесценение
3.1
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка)
4
Ценные бумаги, выпущенные Правительством Республики Казахстан
4.11.01
Ценные бумаги, выпущенные региональными и местными органами управления
4.12.02
Ценные бумаги, выпущенные центральным (национальным) банком
4.13.03
Ценные бумаги, выпущенные другими депозитными организациями
4.14.04
Ценные бумаги, выпущенные другими финансовыми организациями
4.15.05
Ценные бумаги, выпущенные государственными нефинансовыми организациями
4.16.06
Ценные бумаги, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями
4.17.07
Ценные бумаги, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
4.18.08
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами
4.20.09
Производные инструменты
5
Операции с производными инструментами с Правительством Республики Казахстан
5.11.01
Операции с производными инструментами с региональными и местными органами управления
5.12.02
Операции с производными инструментами с центральным (национальным) банком
5.13.03
Операции с производными инструментами с другими депозитными организациями
5.14.04
Операции с производными инструментами с другими финансовыми организациями
5.15.05
Операции с производными инструментами с государственными нефинансовыми организациями

5.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды құралдармен жасалатын операциялар
5.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен туынды құралдармен жасалатын операциялар
5.18.08
Үй шаруашылықтарымен туынды құралдармен жасалатын операциялар
5.19.09
Резидент еместермен туынды құралдармен жасалатын операциялар
5.20.10
Сатуға қолда бар бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
6
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
6.11.01
Өңірлік және жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
6.12.02
Орталық (ұлттық) банк шығарған бағалы қағаздар
6.13.03
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
6.14.04
Басқа қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
6.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
6.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
6.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
6.18.08
Резидент еместер шығарған бағалы қағаздар
6.20.09
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
6.1
"Кері РЕПО" операциялары
7
Қазақстан Республикасының Үкіметімен жасалатын "Кері РЕПО" операциялары
7.11.01
Орталық (ұлттық) банкпен жасалатын "Кері РЕПО" операциялары
7.13.02
Басқа депозиттік ұйымдармен жасалатын "Кері РЕПО" операциялары
7.14.03
Басқа қаржы ұйымдарымен жасалатын "Кері РЕПО" операциялары
7.15.04
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен жасалатын "Кері РЕПО" операциялары
7.16.05
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен жасалатын "Кері РЕПО" операциялары
7.17.06
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен жасалатын "Кері РЕПО" операциялары
7.18.07
Үй шаруашылықтарымен жасалатын "Кері РЕПО" операциялары
7.19.08
Резидент еместермен жасалатын "Кері РЕПО" операциялары
7.20.09
Берілген аванстар
8
Қазақстан Республикасының Үкіметіне мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметті көрсетуге берілген аванстар
8.11.01
Өңірлік және жергілікті билік органдары мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметті көрсетуге берген аванстар
8.12.02
Басқа депозиттік ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметті көрсетуге берілген аванстар
8.14.03
Басқа қаржы ұйымдарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметті көрсетуге берілген аванстар
8.15.04
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметті көрсетуге берілген аванстар
8.16.05
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметті көрсетуге берілген аванстар
8.17.06
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметті көрсетуге берілген аванстар

5.16.06
Операции с производными инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями
5.17.07
Операции с производными инструментами с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
5.18.08
Операции с производными инструментами с домашними хозяйствами
5.19.09
Операции с производными инструментами с нерезидентами
5.20.10
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи (за вычетом резервов на обесценение)
6
Ценные бумаги, выпущенные Правительством Республики Казахстан
6.11.01
Ценные бумаги, выпущенные региональными и местными органами управления
6.12.02
Ценные бумаги, выпущенные центральным (национальным) банком
6.13.03
Ценные бумаги, выпущенные другими депозитными организациями
6.14.04
Ценные бумаги, выпущенные другими финансовыми организациями
6.15.05
Ценные бумаги, выпущенные государственными нефинансовыми организациями
6.16.06
Ценные бумаги, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями
6.17.07
Ценные бумаги, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
6.18.08
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами
6.20.09
Минус: резервы на обесценение
6.1
Операции "Обратное РЕПО"
7
Операции "Обратное РЕПО" с Правительством Республики Казахстан
7.11.01
Операции "Обратное РЕПО" с центральным (национальным) банком
7.13.02
Операции "Обратное РЕПО" с другими депозитными организациями
7.14.03
Операции "Обратное РЕПО" с другими финансовыми организациями
7.15.04
Операции "Обратное РЕПО" с государственными нефинансовыми организациями
7.16.05
Операции "Обратное РЕПО" с негосударственными нефинансовыми организациями
7.17.06
Операции "Обратное РЕПО" с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
7.18.07
Операции "Обратное РЕПО" с домашними хозяйствами
7.19.08
Операции "Обратное РЕПО" с нерезидентами
7.20.09
Авансы выданные
8
Авансы, выданные Правительству Республики Казахстан под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.11.01
Авансы, выданные региональными и местными органами управления под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.12.02
Авансы, выданные другим депозитным организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.14.03
Авансы, выданные другим финансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.15.04
Авансы, выданные государственным нефинансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.16.05
Авансы, выданные негосударственным нефинансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.17.06
Авансы, выданные некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг

8.18.07
Үй шаруашылықтарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметті көрсетуге берілген аванстар
8.19.08
Резидент еместерге мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызметті көрсетуге берілген аванстар
8.20.09
Қазақстан Республикасының Үкіметіне берілген басқа да аванстар
8.11.10
Өңірлік және жергілікті билік органдары берген басқа да аванстар
8.12.11
Басқа депозиттік ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.14.12
Басқа қаржы ұйымдарына берілген басқа да аванстар
8.15.13
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.16.14
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.17.15
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.18.16
Үй шаруашылықтарына берілген басқа да аванстар
8.19.17
Резидент еместерге берілген басқа да аванстар
8.20.18
Болашақ кезеңнің шығыстары
9
Комиссиялық сыйақы
10
Инвестициялық кірістен есептелген комиссиялық кірістер (шығындар)
10.19.01
Зейнетақы активтерінен есептелген комиссиялық кірістер
10.19.02
Қорлар
11
Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
12
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
12.11.01
Өңірлік және жергілікті билік органдары шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
12.12.02
Орталық (ұлттық) банк шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
12.13.03
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
12.14.04
Басқа қаржы ұйымдары шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
12.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
12.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
12.17.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
12.18.08
Резидент еместер шығарған өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
12.20.09
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
12.1
Инвестициялық мүлік
13
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
14
Басқа депозиттік ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.14.01
Басқа қаржы ұйымдарының капиталына инвестициялар
14.15.02
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.16.03
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.17.04
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.18.05
Резидент еместердің капиталына инвестициялар
14.20.06
Дебиторлық берешек (құнсыздануға резервтерді шегергенде)
15
Сатып алушылардың және тапсырыс берушілердің берешегі (Қазақстан Республикасының Үкіметі)

8.18.07
Авансы, выданные домашним хозяйствам под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.19.08
Авансы, выданные нерезидентам под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.20.09
Прочие авансы, выданные Правительству Республики Казахстан
8.11.10
Прочие авансы, выданные региональными и местными органами управления
8.12.11
Прочие авансы, выданные другим депозитным организациям
8.14.12
Прочие авансы, выданные другим финансовым организациям
8.15.13
Прочие авансы, выданные государственным нефинансовым организациям
8.16.14
Прочие авансы, выданные негосударственным нефинансовым организациям
8.17.15
Прочие авансы, выданные некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства
8.18.16
Прочие авансы, выданные домашним хозяйствам
8.19.17
Прочие авансы, выданные нерезидентам
8.20.18
Расходы будущих периодов
9
Комиссионные вознаграждения
10
Начисленные комиссионные доходы (убытки) от инвестиционного дохода
10.19.01
Начисленные комиссионные доходы от пенсионных активов
10.19.02
Запасы
11
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения (за вычетом резервов на обесценение)
12
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные Правительством Республики Казахстан
12.11.01
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные региональными и местными органами управления
12.12.02
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные центральным (национальным) банком
12.13.03
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные другими депозитными организациями
12.14.04
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные другими финансовыми организациями
12.15.05
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные государственными нефинансовыми организациями
12.16.06
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями
12.17.07
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
12.18.08
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения, выпущенные нерезидентами
12.20.09
Минус: резервы на обесценение
12.1
Инвестиционное имущество
13
Инвестиции в капитал других юридических лиц
14
Инвестиции в капитал других депозитных организаций
14.14.01
Инвестиции в капитал других финансовых организаций
14.15.02
Инвестиции в капитал государственных нефинансовых организаций
14.16.03
Инвестиции в капитал негосударственных нефинансовых организаций
14.17.04
Инвестиции в капитал некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
14.18.05
Инвестиции в капитал нерезидентов
14.20.06
Дебиторская задолженность (за вычетом резервов на обесценение)
15
Задолженность покупателей и заказчиков (Правительство Республики Казахстан)

15.11.01
Сатып алушылардың және тапсырыс берушілердің берешегі (өңірлік және жергілікті басқару органдары)
15.12.02
Сатып алушылардың және тапсырыс берушілердің берешегі (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
15.16.03
Сатып алушылардың және тапсырыс берушілердің берешегі (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйым)
15.17.04
Сатып алушылардың және тапсырыс берушілердің берешегі (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
15.18.05
Сатып алушылардың және тапсырыс берушілердің берешегі (үй шаруашылықтары)
15.19.06
Сатып алушылардың және тапсырыс берушілердің берешегі (резидент емес )
15.20.07
Еншілес (тәуелді) ұйымдардың берешегі (басқа қаржы ұйымдары)
15.15.08
Еншілес (тәуелді) ұйымдардың берешегі (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
15.17.09
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жалдау бойынша берешегі
15.11.10
Өңірлік және жергілікті басқару органдарының жалдау бойынша берешегі
15.12.11
Орталық (ұлттық) банктің жалдау бойынша берешегі
15.13.12
Басқа депозиттік ұйымдардың жалдау бойынша берешегі
15.14.13
Басқа қаржы ұйымдардың жалдау бойынша берешегі
15.15.14
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың жалдау бойынша берешегі
15.16.15
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың жалдау бойынша берешегі
15.17.16
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардың жалдау бойынша берешегі
15.18.17
Үй шаруашылықтарының жалдау бойынша берешегі
15.19.18
Резидент еместердің жалдау бойынша берешегі
15.20.19
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынатын сыйақы
15.11.20
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынатын сыйақы
15.12.21
Басқа депозиттік ұйымдардан алынатын сыйақы
15.14.22
Басқа қаржы ұйымдарынан алынатын сыйақы
15.15.23
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынатын сыйақы
15.16.24
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынатын сыйақы
15.17.25
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алынатын сыйақы
15.18.26
Үй шаруашылықтарынан алынатын сыйақы
15.19.27
Резидент еместерден алынатын сыйақы
15.20.28
Минус: құнсыздануға резервтер
15.1
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер (шығарылатын топтар)
16
Материалдық емес активтер (амортизацияны және құнсызданудан болған зияндарды шегергенде)
17
Негізгі құралдар (амортизацияны және құнсызданудан болған зияндарды шегергенде)
18
Кейінге қалдырылған салық талаптары
19
Өзге де дебиторлық берешек (құнсыздануға резервтерді шегергенде)
20
Брокерлермен есеп айырысу (басқа депозиттік ұйымдар)
20.14.01
Брокерлермен есеп айырысу (басқа қаржы ұйымдары)
20.15.02
Брокерлермен есеп айырысу (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)

15.11.01
Задолженность покупателей и заказчиков (региональные и местные органы управления)
15.12.02
Задолженность покупателей и заказчиков (государственные нефинансовые организации)
15.16.03
Задолженность покупателей и заказчиков (негосударственные нефинансовые организации)
15.17.04
Задолженность покупателей и заказчиков (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
15.18.05
Задолженность покупателей и заказчиков (домашние хозяйства)
15.19.06
Задолженность покупателей и заказчиков (нерезидент)
15.20.07
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (другие финансовые организации)
15.15.08
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (негосударственные нефинансовые организации)
15.17.09
Задолженность по аренде Правительства Республики Казахстан
15.11.10
Задолженность по аренде региональных и местных органов управления
15.12.11
Задолженность по аренде центрального (национального) банка
15.13.12
Задолженность по аренде других депозитных организаций
15.14.13
Задолженность по аренде других финансовых организаций
15.15.14
Задолженность по аренде государственных нефинансовых организаций
15.16.15
Задолженность по аренде негосударственных нефинансовых организаций
15.17.16
Задолженность по аренде некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
15.18.17
Задолженность по аренде домашних хозяйств
15.19.18
Задолженность по аренде нерезидентов
15.20.19
Вознаграждения к получению от Правительства Республики Казахстан
15.11.20
Вознаграждения к получению от региональных и местных органов управления
15.12.21
Вознаграждения к получению от других депозитных организаций
15.14.22
Вознаграждения к получению от других финансовых организаций
15.15.23
Вознаграждения к получению от государственных нефинансовых организаций
15.16.24
Вознаграждения к получению от негосударственных нефинансовых организаций
15.17.25
Вознаграждения к получению от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
15.18.26
Вознаграждения к получению от домашних хозяйств
15.19.27
Вознаграждения к получению от нерезидентов
15.20.28
Минус: резервы на обесценение
15.1
Долгосрочные активы (выбывающие группы), предназначенные для продажи
16
Нематериальные активы (за вычетом амортизации и убытков от обесценения)
17
Основные средства (за вычетом амортизации и убытков от обесценения)
18
Отложенное налоговое требование
19
Прочая дебиторская задолженность (за вычетом резервов на обесценение)
20
Расчеты с брокерами (другие депозитные организации)
20.14.01
Расчеты с брокерами (другие финансовые организации)
20.15.02
Расчеты с брокерами (негосударственные нефинансовые организации)

20.17.03
Брокерлермен есеп айырысу (резидент еместер)
20.20.04
Акционерлермен есеп айырысу (Қазақстан Республикасының Үкіметі)
20.11.05
Акционерлермен есеп айырысу (басқа депозиттік ұйымдар)
20.14.06
Акционерлермен есеп айырысу (басқа қаржы ұйымдары)
20.15.07
Акционерлермен есеп айырысу (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
20.16.08
Акционерлермен есеп айырысу (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
20.17.09
Акционерлермен есеп айырысу (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
20.18.10
Акционерлермен есеп айырысу (үй шаруашылықтары)
20.19.11
Акционерлермен есеп айырысу (резидент еместер)
20.20.12
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
20.11.13
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
20.12.14
Орталық (ұлттық) банктен алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
20.13.15
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
20.14.16
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
20.15.17
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
20.16.18
Резидент еместерден алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
20.20.19
Қазақстан Республикасының Үкіметіне сенімгерлікпен басқаруға берілген қаржы активтері
20.11.20
Орталық (ұлттық) банкке сенімгерлікпен басқаруға берілген қаржы активтері
20.13.21
Басқа депозиттік ұйымдарға сенімгерлікпен басқаруға берілген қаржы активтері
20.14.22
Басқа қаржы ұйымдарына сенімгерлікпен басқаруға берілген қаржы активтері
20.15.23
Резидент еместерге сенімгерлікпен басқаруға берілген қаржы активтері
20.20.24
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
20.11.25
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
20.12.26
Орталық (ұлттық) банкке есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
20.13.27
Басқа депозиттік ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
20.14.28
Басқа қаржы ұйымдарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
20.15.29
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
20.16.30
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
20.17.31
Үй шаруашылықтарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
20.19.32
Резидент еместерге есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
20.20.33
Қызметкерлердің және басқа резидент тұлғалардың берешегі
20.19.34
Қызметкерлердің және басқа резидент емес тұлғалардың берешегі

20.17.03
Расчеты с брокерами (нерезиденты)
20.20.04
Расчеты с акционерами (Правительство Республики Казахстан)
20.11.05
Расчеты с акционерами (другие депозитные организации)
20.14.06
Расчеты с акционерами (другие финансовые организации)
20.15.07
Расчеты с акционерами (государственные нефинансовые организации)
20.16.08
Расчеты с акционерами (негосударственные нефинансовые организации)
20.17.09
Расчеты с акционерами (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
20.18.10
Расчеты с акционерами (домашние хозяйства)
20.19.11
Расчеты с акционерами (нерезиденты)
20.20.12
Предоплата вознаграждения по полученным займам от Правительства Республики Казахстан
20.11.13
Предоплата вознаграждения по полученным займам от региональных и местных органов управления
20.12.14
Предоплата вознаграждения по полученным займам от центрального (национального) банка
20.13.15
Предоплата вознаграждения по полученным займам от других депозитных организаций
20.14.16
Предоплата вознаграждения по полученным займам от других финансовых организаций
20.15.17
Предоплата вознаграждения по полученным займам от государственных нефинансовых организаций
20.16.18
Предоплата вознаграждения по полученным займам от нерезидентов
20.20.19
Финансовые активы, переданные в доверительное управление Правительству Республики Казахстан
20.11.20
Финансовые активы, переданные в доверительное управление центральному (национальному) банку
20.13.21
Финансовые активы, переданные в доверительное управление другим депозитным организациям
20.14.22
Финансовые активы, переданные в доверительное управление другим финансовым организациям
20.15.23
Финансовые активы, переданные в доверительное управление нерезидентам
20.20.24
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к Правительству Республики Казахстан
20.11.25
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к региональным и местным органам управления
20.12.26
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к центральному (национальному) банку
20.13.27
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к другим депозитным организациям
20.14.28
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к другим финансовым организациям
20.15.29
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к государственным нефинансовым организациям
20.16.30
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к негосударственным нефинансовым организациям
20.17.31
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к домашним хозяйствам
20.19.32
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к нерезидентам
20.20.33
Задолженность работников и других лиц-резидентов
20.19.34
Задолженность работников и других лиц-нерезидентов

26.11.01
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған қысқа мерзімді қарыздар
26.12.02
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған қысқа мерзімді қарыздар
26.14.03
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді қарыздар
26.15.04
Резидент еместерден алынған қысқа мерзімді қарыздар
26.20.05
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған ұзақ мерзімді қарыздар
26.11.06
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
26.12.07
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
26.14.08
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
26.15.09
Резидент еместерден алынған ұзақ мерзімді қарыздар
26.20.10
Кредиторлық берешек
27
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (Қазақстан Республикасының Үкіметі)
27.11.01
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (Өңірлік және жергілікті билік орындары)
27.12.02
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
27.16.03
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
27.17.04
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
27.18.05
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (үй шаруашылығы)
27.19.06
Жеткізушілер мен мердігерлерге берешек (резидент емес)
27.20.07
Еншілес (тәуелді) ұйымдарға берешек (басқа қаржы ұйымдары )
27.15.08
Еншілес (тәуелді) ұйымдарға берешек (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
27.17.09
Қызметкерлерге және резидент басқа тұлғаларға берешек
27.19.10
Қызметкерлерге және резидент емес басқа тұлғаларға берешек
27.20.11
Қазақстан Республикасы Үкіметіне жалдау бойынша берешек
27.11.12
Өңірлік және жергілікті билік орындарына жалдау бойынша берешек
27.12.13
Орталық (ұлттық) банкке жалдау бойынша берешек
27.13.14
Басқа депозиттік ұйымдарға жалдау бойынша берешек
27.14.15
Басқа қаржы ұйымдарына жалдау бойынша берешек
27.15.16
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға жалдау бойынша берешек
27.16.17
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға жалдау бойынша берешек
27.17.18
Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға жалдау бойынша берешек
27.18.19
Үй шаруашылығына жалдау бойынша берешек
27.19.20
Резидент еместерге жалдау бойынша берешек
27.20.21
Қазақстан Республикасы Үкіметіне төлеуге сыйақы
27.11.22
Өңірлік және жергілікті билік орындарына төлеуге сыйақы
27.12.23
Басқа депозиттік ұйымдарға төлеуге сыйақы
27.14.24
Басқа қаржы ұйымдарына төлеуге сыйақы

26.11.01
Краткосрочные займы, полученные от региональных и местных органов управления
26.12.02
Краткосрочные займы, полученные от других депозитных организаций
26.14.03
Краткосрочные займы, полученные от других финансовых организаций
26.15.04
Краткосрочные займы, полученные от нерезидентов
26.20.05
Долгосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
26.11.06
Долгосрочные займы, полученные от региональных и местных органов управления
26.12.07
Долгосрочные займы, полученные от других депозитных организаций
26.14.08
Долгосрочные займы, полученные от других финансовых организаций
26.15.09
Долгосрочные займы, полученные от нерезидентов
26.20.10
Кредиторская задолженность
27
Задолженность поставщикам и подрядчикам (Правительство Республики Казахстан)
27.11.01
Задолженность поставщикам и подрядчикам (региональные и местные органы власти)
27.12.02
Задолженность поставщикам и подрядчикам (государственные нефинансовые организации)
27.16.03
Задолженность поставщикам и подрядчикам (негосударственные нефинансовые организации)
27.17.04
Задолженность поставщикам и подрядчикам (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
27.18.05
Задолженность поставщикам и подрядчикам (домашние хозяйства)
27.19.06
Задолженность поставщикам и подрядчикам (нерезидент)
27.20.07
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (другие финансовые организации )
27.15.08
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (негосударственные нефинансовые организации)
27.17.09
Задолженность работникам и другим лицам-резидентам
27.19.10
Задолженность работникам и другим лицам-нерезидентам
27.20.11
Задолженность по аренде к Правительству Республики Казахстан
27.11.12
Задолженность по аренде к региональным и местным органам власти
27.12.13
Задолженность по аренде к центральному (национальному) банку
27.13.14
Задолженность по аренде к другим депозитным организациям
27.14.15
Задолженность по аренде к другим финансовым организациям
27.15.16
Задолженность по аренде к государственным нефинансовым организациям
27.16.17
Задолженность по аренде к негосударственным нефинансовым организациям
27.17.18
Задолженность по аренде к некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства
27.18.19
Задолженность по аренде к домашним хозяйствам
27.19.20
Задолженность по аренде к нерезидентам
27.20.21
Вознаграждения к выплате Правительству Республики Казахстан
27.11.22
Вознаграждения к выплате региональным и местным органам власти
27.12.23
Вознаграждения к выплате другим депозитным организациям
27.14.24
Вознаграждения к выплате другим финансовым организациям

27.15.25
Резидент еместерге төлеуге сыйақы
27.20.26
Қазақстан Республикасы Үкімет алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
27.11.27
Өңірлік және жергілікті билік орындары алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
27.12.28
Орталық (ұлттық) банк алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
27.13.29
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
27.14.30
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
27.15.31
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
27.16.32
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
27.17.33
Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
27.18.34
Үй шаруашылығы алдындағы кредиторлық (қаржылық) берешектің ағымдағы бөлігі
27.19.35
Қазақстан Республикасы Үкіметі алдындағы басқа да кредиторлық берешек
27.11.36
Өңірлік және жергілікті билік орындары алдындағы басқа да кредиторлық берешек
27.12.37
Орталық (ұлттық) банк алдындағы басқа да кредиторлық берешек
27.13.38
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
27.14.39
Басқа қаржылық ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
27.15.40
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
27.16.41
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
27.17.42
Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы басқа да кредиторлық берешек
27.18.43
Үй шаруашылығы алдындағы басқа да кредиторлық берешек
27.19.44
Резидент еместер алдындағы басқа да кредиторлық берешек
27.20.45
Алынған аванстар
28
Басқа депозиттік ұйымдардағы орналастырылған салымдар бойынша алдын-ала сыйақы төлеу
28.14.01
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған салымдар бойынша алдын-ала сыйақы төлеу
28.15.02
Резидент еместерде орналастырылған салымдар бойынша алдын-ала сыйақы төлеу
28.20.03
Қазақстан Республикасы Үкіметінен алынған басқа да аванстар
28.11.04
Өңірлік және жергілікті билік орындарынан алынған басқа да аванстар
28.12.05
Орталық (ұлттық) банктен алынған басқа да аванстар
28.13.06
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған басқа да аванстар
28.14.07
Басқа қаржылық ұйымдардан алынған басқа да аванстар
28.15.08
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған басқа да аванстар

27.15.25
Вознаграждения к выплате нерезидентам
27.20.26
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед Правительством Республики Казахстан
27.11.27
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед региональными и местными органами власти
27.12.28
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед центральным (национальным) банком
27.13.29
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед другими депозитными организациями
27.14.30
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед другими финансовыми организациями
27.15.31
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед государственными нефинансовыми организациями
27.16.32
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед негосударственными нефинансовыми организациями
27.17.33
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
27.18.34
Текущая часть кредиторской (финансовой) задолженности перед домашними хозяйствами
27.19.35
Прочая кредиторская задолженность перед Правительством Республики Казахстан
27.11.36
Прочая кредиторская задолженность перед региональными и местными органами власти
27.12.37
Прочая кредиторская задолженность перед центральным (национальным) банком
27.13.38
Прочая кредиторская задолженность перед другими депозитными организациями
27.14.39
Прочая кредиторская задолженность перед другими финансовыми организациями
27.15.40
Прочая кредиторская задолженность перед государственными нефинансовыми организациями
27.16.41
Прочая кредиторская задолженность перед негосударственными нефинансовыми организациями
27.17.42
Прочая кредиторская задолженность перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
27.18.43
Прочая кредиторская задолженность перед домашними хозяйствами
27.19.44
Прочая кредиторская задолженность перед нерезидентами
27.20.45
Авансы полученные
28
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам в других депозитных организациях
28.14.01
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам в других финансовых организациях
28.15.02
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам у нерезидентов
28.20.03
Прочие авансы, полученные от Правительства Республики Казахстан
28.11.04
Прочие авансы, полученные от региональных и местных органов власти
28.12.05
Прочие авансы, полученные от центрального (национального) банка
28.13.06
Прочие авансы, полученные от других депозитных организациях
28.14.07
Прочие авансы, полученные от других финансовых организаций
28.15.08
Прочие авансы, полученные от государственных нефинансовых организаций

28.16.09
Мемлекеттік емес қаржылық емес алынған басқа да аванстар
28.17.10
Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алынған басқа да аванстар
28.18.11
Үй шаруашылығынан алынған басқа да аванстар
28.19.12
Резидент еместерден алынған басқа да аванстар
28.20.13
Резервтер
29
Орталық (ұлттық) банктер қабылданған кепілдік міндеттемелер
29.13.01
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан қабылданған кепілдік міндеттемелер
29.16.02
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан қабылданған кепілдік міндеттемелер
29.17.03
Үй шаруашылығынан қабылданған кепілдік міндеттемелер
29.19.04
Резидент еместерден қабылданған кепілдік міндеттемелер
29.20.05
Қызметкерлерге (резидент) сыйақы бойынша бағалау міндеттемелері
29.19.06
Қызметкерлерге (резидент емес) сыйақы бойынша бағалау міндеттемелері
29.20.07
Қазақстан Республикасы Үкіметі алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
29.11.08
Өңірлік және жергілікті билік орындары алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
29.12.09
Орталық (ұлттық) банк алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
29.13.10
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
29.14.11
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
29.15.12
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
29.16.13
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
29.17.14
Үй шаруашылығына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
29.18.15
Үй шаруашылығы алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
29.19.16
Резидент еместер алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
29.20.17
Қазақстан Республикасы Үкіметіне басқа да бағалау міндеттемелері
29.11.18
Өңірлік және жергілікті билік орындарына басқа да бағалау міндеттемелері
29.12.19
Орталық (ұлттық) банкке басқа да бағалау міндеттемелері
29.13.20
Басқа депозиттік ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
29.14.21
Басқа қаржы ұйымдарына басқа да бағалау міндеттемелері
29.15.22
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
29.16.23
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
29.17.24
Үй шаруашылығына қызмет көрсететін басқа да бағалау міндеттемелері
29.18.25
Үй шаруашылығына басқа да бағалау міндеттемелері
29.19.26
Резидент еместерге басқа да бағалау міндеттемелері

28.16.09
Прочие авансы, полученные от негосударственных нефинансовых организаций
28.17.10
Прочие авансы, полученные от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
28.18.11
Прочие авансы, полученные от домашних хозяйств
28.19.12
Прочие авансы, полученные от нерезидентов
28.20.13
Резервы
29
Гарантийные обязательства, принятые от центрального (национального) банка
29.13.01
Гарантийные обязательства, принятые от государственных нефинансовых организаций
29.16.02
Гарантийные обязательства, принятые от негосударственных нефинансовых организаций
29.17.03
Гарантийные обязательства, принятые от домашних хозяйств
29.19.04
Гарантийные обязательства, принятые от нерезидентов
29.20.05
Оценочные обязательства по вознаграждениям работникам (резидент)
29.19.06
Оценочные обязательства по вознаграждениям работникам (нерезидент)
29.20.07
Обязательства по претензионно-исковой работе перед Правительством Республики Казахстан
29.11.08
Обязательства по претензионно-исковой работе перед региональными и местными органами власти
29.12.09
Обязательства по претензионно-исковой работе перед центральным (национальным) банком
29.13.10
Обязательства по претензионно-исковой работе перед другими депозитными организациями
29.14.11
Обязательства по претензионно-исковой работе перед другими финансовыми организациями
29.15.12
Обязательства по претензионно-исковой работе перед государственными нефинансовыми организациями
29.16.13
Обязательства по претензионно-исковой работе перед негосударственными нефинансовыми организациями
29.17.14
Обязательства по претензионно-исковой работе перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
29.18.15
Обязательства по претензионно-исковой работе перед домашними хозяйствами
29.19.16
Обязательства по претензионно-исковой работе перед нерезидентами
29.20.17
Прочие оценочные обязательства к Правительству Республики Казахстан
29.11.18
Прочие оценочные обязательства к региональным и местным органам власти
29.12.19
Прочие оценочные обязательства к центральному (национальному) банку
29.13.20
Прочие оценочные обязательства к другим депозитным организация
29.14.21
Прочие оценочные обязательства к другим финансовым организациям
29.15.22
Прочие оценочные обязательства к государственным нефинансовым организациям
29.16.23
Прочие оценочные обязательства к негосударственным нефинансовым организациям
29.17.24
Прочие оценочные обязательства к некоммерческим организациям, обслуживающими домашние хозяйства
29.18.25
Прочие оценочные обязательства к домашним хозяйствам
29.19.26
Прочие оценочные обязательства к нерезидентам

42.1
есепті кезеңнің бөлінбеген пайдасы (жабылмаған шығын)
42.2
Азшылықтың үлесі
43
Жиынтығы: капитал
44
Капитал мен міндеттеменің жиынтығы
45
Атауы ____________________________ Мекенжайы _______________________
____________________________ _______________________
Телефоны _________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы __________________________ ____________ ___________________
(лауазымы, тегі, аты, бар (қолы) (телефон нөмірі)
болса – әкесінің аты)
Басшы _______________________________________ _______________________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса (қолы)
– әкесінің аты)
Бас бухгалтер ______________________________ _______________________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса (қолы)
– әкесінің аты)
Қол қойған күні 20 ___ жылғы "___" __________
Мөрге арналған орын
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті Төрағасының
2014 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 68 бұйрығына
2-қосымша
Ведомстволық статистикалық байқаудың "Меншікті активтер бойынша
экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен
міндеттемелер туралы есеп" статистикалық нысанын
(коды 6211202, индексі НПФ-СА, кезеңділігі тоқсандық)
толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Ведомстволық статистикалық байқаудың "Меншікті активтер бойынша экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен міндеттемелер туралы есеп" статистикалық нысанын (коды 6211202, индексі НПФ-СА, кезеңділігі тоқсандық) толтыру жөніндегі нұсқаулық "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және ведомстволық статистикалық байқаудың "Меншікті активтер бойынша экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен міндеттемелер туралы есеп" статистикалық нысанын (коды 6211202, индексі НПФ-СА, кезеңділігі тоқсандық) (бұдан әрі – Статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Осы Статистикалық нысанды толтыру кезінде экономиканың секторлары бойынша институционалдық бірліктерді жіктеу мақсаттары үшін экономика секторларының және кіші секторларының мынадай құрылымы қолданылады:
1) басқа да депозиттік ұйымдар – қызметінің негізгі түрі қаржылық делдалдық болып табылатын және міндеттемелері депозиттер немесе оларға ұқсастар нысанында (ауқымды ақша ұлттық анықтамасына кіретін депозиттерге жақын алмастырушылар) болатын институционалдық бірліктер;
2) басқа да қаржы ұйымдары – осы сектордың делдалдық немесе қосалқы қаржылық қызметті жүзеге асыратын, немесе осы функцияларды қоса атқаратын барлық қалған институционалдық бірліктері;

42.1
нераспределенная прибыль (непокрытый убыток) отчетного периода
42.2
Доля меньшинства
43
Итого: капитал
44
Итого капитал и обязательства
45
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________ __________________________
Телефон _______________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ____________________________ _____________ ______________
(должность, фамилия, имя, (подпись) (номер телефона)
при наличии - отчество)
Руководитель ________________________________________ _______________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________ _____________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Место для печати
Приложение 2
к приказу Председателя
Комитета по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 5 декабря 2014 года № 68
Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по собственным активам, классифицированных по секторам экономики" (код 6211202, индекс НПФ-СА, периодичность квартальная)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по собственным активам, классифицированных по секторам экономики" (код 6211202, индекс НПФ-СА, периодичность квартальная) разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" и детализирует заполнение статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по собственным активам, классифицированных по секторам экономики" (код 6211202, индекс НПФ-СА, периодичность квартальная) (далее – Статистическая форма).
2. При заполнении Статистической формы для целей классификации институциональных единиц по секторам экономики применяется следующая структура секторов и подсекторов экономики:
1) другие депозитные организации - институциональные единицы, основным видом деятельности которых является финансовое посредничество и обязательства которых имеют форму депозитов или их аналогов (близких заменителей депозитов, которые включаются в национальное определение широких денег);
2) другие финансовые организации – все остальные институциональные единицы данного сектора, которые осуществляют посредническую или вспомогательную финансовую деятельность, или совмещают эти функции;

3) Қазақстан Республикасының Үкіметі – республикалық бюджет қаражатынан қаржыландырылатын министрліктер, ведомстволар және агенттіктер, ғылыми-зерттеу институттары, институционалдық бірліктер – Қазақстан Республикасы Үкіметінің агенттері, мемлекеттік басқару органдардың бақылауындағы және республикалық бюджет қаражатынан қаржыландырылатын қорлар, сондай-ақ мемлекеттің бақылауындағы, мемлекеттік органдарға тән функцияларды атқаратын және нарықтық өндіріспен айналыспайтын басқа да ұйымдар;
4) мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар – негізінен нарықтық өндіріспен айналысатын және мемлекеттік басқару органдарының бақылауында болмайтын институционалдық бірліктер;
5) мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар – негізінен нарықтық өндіріспен айналысатын және мемлекеттік басқару органдарының бақылауындағы институционалдық бірліктер;
6) орталық (ұлттық) банк – қаржы жүйесінің негізгі аспектілерін бақылауды жүзеге асыратын институционалдық бірлік;
7) өңірлік және жергілікті басқару органдары – облыс, қала мен аудан деңгейінде басқару функцияларын жүзеге асыратын институционалдық бірліктер және жергілікті бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар;
8) үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар – өз мүшелеріне немесе басқа да үй шаруашылықтарына тегін тауар және (немесе) қызметтер ұсынатын, тұрақты мүшелік жарна есебінен қаржыландырылатын және тауарлар және (немесе) қызметтерді экономикалық маңызды болып табылмайтын бағалар бойынша ұсынатын институционалдық бірліктер;
9) үй шаруашылықтары – бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін біріктіретін (толықтай немесе ішінара) және тауарлардың жекелеген түрлерін (тұрғын үйді, азық-түлік және басқаларды) мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын жеке тұлғалардан, сондай-ақ жеке тұлғалардың аздаған топтарынан (отбасыларынан) құралған институционалдық бірліктер.
"Резидент" және "резидент емес" деген анықтамалар "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" 2005 жылғы 13 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қолданылады.
3. Статистикалық нысанды Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары (бұдан әрі – жинақтаушы зейнетақы қорлары) тоқсан сайын толтырады.
Статистикалық нысанды толтыру кезінде сома мың теңгемен көрсетіледі. Статистикалық нысанда бес жүз теңгеден аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан артық сома бір мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Жинақтаушы зейнетақы қорлары Статистикалық нысанды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) электрондық түрде – тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың жиырма бесіне (қоса алғанда) дейінгі мерзімде ұсынады. Егер Статистикалық нысанды ұсыну мерзімі жұмыс емес күніне сәйкес келсе, одан кейінгі жұмыс күні Статистикалық нысанды ұсыну күні болып саналады.

3) Правительство Республики Казахстан - министерства, ведомства и агентства, финансируемые из средств республиканского бюджета, научно-исследовательские институты, институциональные единицы - агенты Правительства Республики Казахстан, фонды, контролируемые органами государственного управления и финансируемые из средств республиканского бюджета, а также другие организации, находящиеся под контролем государства, выполняющие функции, свойственные государственным органам и не занимающиеся рыночным производством;
4) негосударственные нефинансовые организации – институциональные единицы, занимающиеся преимущественно рыночным производством и неконтролируемые органами государственного управления;
5) государственные нефинансовые организации – институциональные единицы, занимающиеся преимущественно рыночным производством и контролируемые органами государственного управления;
6) центральный (национальный) банк - институциональная единица, которая осуществляет контроль над ключевыми аспектами финансовой системы.
7) региональные и местные органы управления - институциональные единицы, осуществляющие функции управления на уровне области, города и района, и организации, финансируемые из средств местных бюджетов;
8) некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства - институциональные единицы, которые предоставляют товары и (или) услуги своим членам или другим домашним хозяйствам бесплатно, финансируются за счет регулярных членских взносов, и товары и (или) услуги предоставляются ими по ценам, не являющимся экономически значимыми;
9) домашние хозяйства - институциональные единицы, состоящие из физических лиц, а также из небольших групп физических лиц (семьи), проживающих совместно, объединяющих (полностью или частично) свои доходы и имущество, и совместно потребляющих определенные виды товаров и услуг (жилье, продукты питания и другое).
Определения "резидент" и "нерезидент" применяются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июня 2005 года "О валютном регулировании и валютном контроле".
3. Статистическая форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионнами фондами (далее – накопительные пенсионные фонды), осуществляющими деятельность на территории Республики Казахстан.
Сумма при заполнении Статистической формы указывается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге в Статистической форме округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до одной тысячи тенге.
4. Накопительные пенсионные фонды представляют Статистическую форму в электронном виде в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) - ежеквартально, в срок до двадцать пятого числа (включительно) месяца после отчетного периода. Если срок представления Статистической формы приходится на нерабочий день, датой представления Статистической формы считается следующий за ним рабочий день.

5. Статистикалық нысан бойынша бастапқы статистикалық деректерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажет болған кезде жинақтаушы зейнетақы қорлары Статистикалық нысан бойынша бастапқы статистикалық деректер ұсынылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға Статистикалық нысан бойынша түзетілген бастапқы статистикалық деректерді және оларға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу қажеттігінің себептері көрсетілген жазбаша өтінішті ұсынады.
6. Статистикалық нысанның символдары мен шифрларын толтыру мына төмендегідей жүзеге асырылады:
1) негізгі баптардың атаулары мен олардың нөмірлері меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланстың негізгі баптарының атауларына және нөмірлеріне сәйкес келеді;
2) 1-бөлімде меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс активтерінің баптары көрсетіледі;
3) 2-бөлімде меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс міндеттемелерінің баптары көрсетіледі;
4) 3-бөлімде меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс капиталының баптары көрсетіледі.
7. Статистикалық нысан бөлімдерінің көрсеткіштері жолдарының кодтары мынадай құрылымда көрсетілген:
а) бірінші цифры (сан) баланстың негізгі бабының нөміріне сәйкес келеді;
б) екінші цифры (сан) екі цифрдан – резиденттік белгісінен және экономика секторынан (бірінші цифр – резиденттіктің белгісі, екінші цифр – экономика секторы);
в) соңғы цифры (сан) – көрсеткіштің реттік нөмірінен тұрады.
Мысалы: 15.15.08 жолының коды, мұндағы бірінші цифр "15" – баланстың негізгі бабының нөмірі, екінші цифр "15" - резидент, басқа қаржы ұйымдары және үшінші цифр "08" – реттік нөмірі.
Резидент еместерге қатысты талаптар мен міндеттемелер экономика секторлары бойынша бөлінбейді. Бұл жағдайда резидент еместерге қатысты экономика секторы кодының орнына "0" қойылады.
8. Статистикалық нысанды толтырған кезде мыналар ескеріледі:
1) барлық негізгі баптар бойынша деректер жинақтаушы зейнетақы қорлары уәкілетті органға ұсынатын сол есепті күндегі меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланстың ұқсас баптарының деректеріне сәйкес келеді;
2) активтердің жалпы көлеміне активтердің барлық баптарының қорытынды деректері кіреді және ол жинақтаушы зейнетақы қорлары уәкілетті органға ұсынатын сол есепті күндегі меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс активтерінің жалпы сомасына сәйкес келеді;
3) міндеттемелердің жалпы көлеміне міндеттемелердің барлық баптарының қорытынды деректері кіреді және ол жинақтаушы зейнетақы қорлары уәкілетті органға ұсынатын сол есепті күндегі меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс міндеттемелерінің жалпы сомасына сәйкес келеді;

5. При необходимости внесения изменений и (или) дополнений в первичные статистические данные по Статистической форме, накопительные пенсионные фонды в течение трех рабочих дней с даты представления первичных статистических данных по Статистической форме представляют в уполномоченный орган исправленные первичные статистические данные по Статистической форме и письменное ходатайство с указанием причин необходимости внесения в них изменений и (или) дополнений.
6. Заполнение символов и шифров Статистической формы осуществляются следующим образом:
1) наименования основных статей и их номера соответствуют наименованиям и номерам основных статей бухгалтерского баланса по собственным активам;
2) раздел 1 отражает статьи активов бухгалтерского баланса по собственным активам;
3) раздел 2 отражает статьи обязательств бухгалтерского баланса по собственным активам;
4) раздел 3 отражает статьи капитала бухгалтерского баланса по собственным активам.
7. Коды строк показателей разделов Статистической формы представлены в следующей структуре:
1) первая цифра (число) соответствует номеру основной статьи баланса;
2) вторая цифра (число) состоит из двух цифр – признака резидентства и сектора экономики (первая цифра – признак резидентства, вторая цифра – сектор экономики);
3) последняя цифра (число) – порядковый номер показателя.
Пример: код строки 15.15.08, где первая цифра "15" – номер основной статьи баланса, вторая цифра "15" - резидент, другие финансовые организации и третья цифра "08" – порядковый номер.
Требования и обязательства по отношению к нерезидентам по секторам экономики не разделяются. В данном случае вместо кода сектора экономики по отношению к нерезиденту проставляется "0".
8. При заполнении Статистической формы учитывается следующее:
1) данные по всем основным статьям соответствуют данным аналогичных статей бухгалтерского баланса по собственным активам на ту же отчетную дату, представляемого накопительными пенсионными фондами в уполномоченный орган;
2) общий объем активов включает в себя итоговые данные всех статей активов и соответствует общей сумме активов бухгалтерского баланса по собственным активам на ту же отчетную дату, представляемого накопительными пенсионными фондами в уполномоченный орган;
3) общий объем обязательств включает в себя итоговые данные всех статей обязательств и соответствует общей сумме обязательств бухгалтерского баланса по собственным активам на ту же отчетную дату, представляемого накопительными пенсионными фондами в уполномоченный орган;

4) капиталдың жалпы көлеміне капиталдың барлық баптарының қорытынды деректері кіреді және жинақтаушы зейнетақы қорлары уәкілетті органға ұсынатын сол есепті күндегі меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс капиталының сомасына сәйкес келеді.
9. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) барлық жолдар бойынша 1-бағанның деректері 2, 3-бағандар бойынша деректер сомасына тең;
2) 23-жол бойынша "активтер жиынтығы" деген көрсеткіш 1-ден бастап 22-жол аралығындағы көрсеткіштер сомасына тең;
3) 36-жол бойынша "міндеттемелер жиынтығы" деген көрсеткіш 23-тен бастап 35-жол аралығындағы көрсеткіштер сомасына тең;
4) 44-жол бойынша "капитал жиынтығы" деген көрсеткіш 39-жолды шегергенде 37, 38, 40, 41, 42 және 43-жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
5) 45-жол бойынша "капитал мен міндеттемелердің жиынтығы" деген көрсеткіш 36 және 44-жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
6) 23-жол бойынша "активтер жиынтығы" мен 45-жол бойынша "капитал мен міндеттемелер жиынтығы" деген көрсеткіштердің сомасы тең.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті Төрағасының
2014 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 68 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді.
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики.
Приложение 3 к приказу Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 68
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылады.
Представляется Национальному Банку Республики Казахстан.
Статистикалық нысанды www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz.
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысанның коды 6201202
Код статистической формы 6201202
Зейнетақы активтері бойынша экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен міндеттемелер туралы есеп
Отчет о требованиях и обязательствах по пенсионным активам, классифицированных по секторам экономики
НПФ-ПА
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең
Отчетный период
тоқсан
квартал
жыл
год
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары ұсынады.
Представляют единый накопительный пенсионный фонд и добровольные накопительные пенсионные фонды.
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-не (қоса алғанда) дейін
Срок представления – до 25 числа (включительно) месяца после отчетного периода
БСН коды
Код БИН

4) общий объем капитала включает в себя итоговые данные всех статей капитала и соответствует сумме капитала бухгалтерского баланса по собственным активам на ту же отчетную дату, представляемого накопительными пенсионными фондами в уполномоченный орган.
9. Арифметико-логический контроль:
1) данные по графе 1 по всем строкам равны сумме данных по графам 2, 3;
2) показатель "итого активы" по строке 23 равен сумме показателей по строкам с 1 по 22;
3) показатель "итого обязательства" по строке 36 равен сумме показателей по строкам с 23 по 35;
4) показатель "итого капитал" по строке 44 равен сумме показателей по строкам 37, 38, 40, 41, 42 и 43 за минусом строки 39;
5) показатель "итого капитал и обязательства" по строке 45 равен сумме показателей по строкам 36 и 44;
6) сумма показателей "итого активы" по строке 23 и "итого капитал и обязательства" по строке 45 равны.
Приложение 3
к приказу Председателя
Комитета по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 5 декабря 2014 года № 68
Мемлекеттік статистика органдары құпиялығына кепілдік береді.
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики.
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 68 бұйрығына 3-қосымша
Ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма ведомственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсынылады.
Представляется Национальному Банку Республики Казахстан.
Статистикалық нысанды www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады.
Статистическую форму можно получить на сайте www.nationalbank.kz, www.stat.gov.kz.
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Статистикалық нысанның коды 6201202
Код статистической формы 6201202
Зейнетақы активтері бойынша экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен міндеттемелер туралы есеп
Отчет о требованиях и обязательствах по пенсионным активам, классифицированных по секторам экономики
НПФ-ПА
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең
Отчетный период
тоқсан
квартал
жыл
год
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары ұсынады.
Представляют единый накопительный пенсионный фонд и добровольные накопительные пенсионные фонды.
Ұсыну мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-не (қоса алғанда) дейін
Срок представления – до 25 числа (включительно) месяца после отчетного периода
БСН коды
Код БИН

1-бөлім. Активтер мың теңгемен
Көрсеткіштің атауы
Жол коды
Барлығы (есептік кезеңнің аяғында)
Оның ішінде:
ұлттық валютада
шетел валютасында
А
Б
1
2
3
Екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың шоттарындағы ақша
1
Басқа депозиттік ұйымдардың ағымдағы шоттарындағы (инвестициялық шот) ақша қаражаты (зейнетақы активтері)
1.14.01
Басқа қаржы ұйымдарының ағымдағы шоттарындағы (инвестициялық шот) ақша қаражаты (зейнетақы активтері)

Раздел 1. Активы в тысячах тенге
Наименование показателя
Код строки
Всего (на конец отчетного периода)
В том числе:
в национальной валюте
в иностранной валюте
А
Б
1
2
3
Деньги на счетах в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
1
Денежные средства (пенсионные активы) на текущих счетах (инвестиционный счет) в других депозитных организациях
1.14.01
Денежные средства (пенсионные активы) на текущих счетах (инвестиционный счет) в других финансовых организациях

1.15.02
Басқа депозиттік ұйымдардың ағымдағы шоттарындағы (төлемдер шоты) ақша қаражаты (зейнетақы активтері)
1.14.03
Басқа қаржы ұйымдарының ағымдағы шоттарындағы (төлемдер шоты) ақша қаражаты (зейнетақы активтері)
1.15.04
Тазартылған бағалы металдар
2
Басқа депозиттік ұйымдардағы тазартылған бағалы металдар
2.14.01
Резидент еместердегі тазартылған бағалы металдар
2.20.02
Басқа депозиттік ұйымдарда металл шоттарда орналастырылған тазартылған бағалы металдар
2.14.03
Резидент еместерде металл шоттарда орналастырылған тазартылған бағалы металдар
2.20.04
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар (құнсыздануға арналған резервтерді шегергенде)
3
Орталық (ұлттық) банкке орналастырылған салымдар
3.13.01
Басқа депозиттік ұйымдарға орналастырылған салымдар
3.14.02
Минус: құнсыздануға арналған резервтер
3.1
Әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4
Қазақстан Республикасы Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
4.11.01
Қазақстан Республикасының аймақтық және жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
4.12.02
Орталық (ұлттық) банк шығарған бағалы қағаздар
4.13.03
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
4.14.04
Басқа қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
4.15.05
Қазақстан Республикасы Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
4.16.06
Қазақстан Республикасының аймақтық және жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
4.17.07
Резидент еместер шығарған бағалы қағаздар
4.20.08
"Кері РЕПО" операциялары бойынша талаптар
5
Қазақстан Республикасының Үкіметіне "Кері РЕПО" операциялары бойынша талаптар
5.11.01
Орталық (ұлттық) банкке "Кері РЕПО" операциялары бойынша талаптар
5.13.02
Басқа депозиттік ұйымдарға "Кері РЕПО" операциялары бойынша талаптар
5.14.03
Басқа қаржы ұйымдарына "Кері РЕПО" операциялары бойынша талаптар
5.15.04
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға "Кері РЕПО" операциялары бойынша талаптар
5.16.05
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға "Кері РЕПО" операциялары бойынша талаптар
5.17.06
Резидент еместерге "Кері РЕПО" операциялары бойынша талаптар
5.20.07
Туынды құралдар
6
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды құралдармен операциялар
6.11.01
Қазақстан Республикасының аймақтық және жергілікті билік органдарымен туынды құралдармен операциялар
6.12.02
Орталық (ұлттық) банкпен туынды құралдармен операциялар
6.13.03
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды құралдармен операциялар
6.14.04
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды құралдармен операциялар
6.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды құралдармен операциялар

1.15.02
Денежные средства (пенсионные активы) на текущих счетах (счет выплат) в других депозитных организациях
1.14.03
Денежные средства (пенсионные активы) на текущих счетах (счет выплат) в других финансовых организациях
1.15.04
Аффинированные драгоценные металлы
2
Аффинированные драгоценные металлы в других депозитных организациях
2.14.01
Аффинированные драгоценные металлы у нерезидентов
2.20.02
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах в других депозитных организациях
2.14.03
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах у нерезидентов
2.20.04
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня (за вычетом резервов на обесценение)
3
Вклады, размещенные в центральном (национальном) банке
3.13.01
Вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.14.02
Минус: резервы на обесценение
3.1
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости
4
Ценные бумаги, выпущенные Правительством Республики Казахстан
4.11.01
Ценные бумаги, выпущенные региональными и местными органами управления
4.12.02
Ценные бумаги, выпущенные центральным (национальным) банком
4.13.03
Ценные бумаги, выпущенные другими депозитными организациями
4.14.04
Ценные бумаги, выпущенные другими финансовыми организациями
4.15.05
Ценные бумаги, выпущенные государственными нефинансовыми организациями
4.16.06
Ценные бумаги, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями
4.17.07
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами
4.20.08
Требования по операциям "Обратное РЕПО"
5
Требования по операциям "Обратное РЕПО" к Правительству Республики Казахстан
5.11.01
Требования по операциям "Обратное РЕПО" к центральному (национальному) банку
5.13.02
Требования по операциям "Обратное РЕПО" к другим депозитным организациям
5.14.03
Требования по операциям "Обратное РЕПО" к другим финансовым организациям
5.15.04
Требования по операциям "Обратное РЕПО" к государственным нефинансовым организациям
5.16.05
Требования по операциям "Обратное РЕПО" к негосударственным нефинансовым организациям
5.17.06
Требования по операциям "Обратное РЕПО" к нерезидентам
5.20.07
Производные инструменты
6
Операции с производными инструментами с Правительством Республики Казахстан
6.11.01
Операции с производными инструментами с региональными и местными органами управления
6.12.02
Операции с производными инструментами с центральным (национальным) банком
6.13.03
Операции с производными инструментами с другими депозитными организациями
6.14.04
Операции с производными инструментами с другими финансовыми организациями
6.15.05
Операции с производными инструментами с государственными нефинансовыми организациями

15.15.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды құралдармен операциялар
15.16.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды құралдармен операциялар
15.17.07
Резидент еместермен туынды құралдармен операциялар
15.20.08
Басқа міндеттемелер
16
Зейнетақы жинақтарын басқа жинақтаушы зейнетақы қорларына аудару бойынша міндеттемелер
16.15.01
Зейнетақы жинақтарын сақтандыру ұйымдарына аудару бойынша міндеттемелер

15.15.05
Операции с производными инструментами с государственными нефинансовыми организациями
15.16.06
Операции с производными инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями
15.17.07
Операции с производными инструментами с нерезидентами
15.20.08
Прочие обязательства
16
Обязательства по переводу пенсионных накоплений в другие накопительные пенсионные фонды
16.15.01
Обязательства по переводу пенсионных накоплений в страховые организации

16.15.02
Зейнетақы жарналарының қате есептелген сомаларын қайтару бойынша міндеттемелер
16.19.04
Анықталғанға дейінгі басқа сомалар
16.19.05
Міндеттемелер жинтығы
17
Таза активтер жиынтығы
18
Атауы ___________________________ Мекенжайы _______________________
____________________________ _______________________
Телефоны _________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы __________________________ ____________ ___________________
(лауазымы, тегі, аты, (қолы) (телефон нөмірі)
болған кезде – әкесінің аты)
Басшы _______________________________________ _______________________
( тегі, аты, болған кезде (қолы)
– әкесінің аты)
Бас бухгалтер ______________________________ _______________________
( тегі, аты, болған кезде (қолы)
– әкесінің аты)
Қол қойған күні 20 ____ жылғы "_____" __________
Мөр орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті Төрағасының
2014 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 68 бұйрығына
4-қосымша
Ведомстволық статистикалық байқаудың "Зейнетақы активтері
бойынша экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен
міндеттемелер туралы есеп" статистикалық нысанын
(коды 6201202, индексі НПФ-ПА, кезеңділігі тоқсандық)
толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Ведомстволық статистикалық байқаудың "Зейнетақы активтері бойынша экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен міндеттемелер туралы есеп" статистикалық нысанын (коды 6201202, индексі НПФ-ПА, кезеңділігі тоқсандық) толтыру жөніндегі нұсқаулық "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және ведомстволық статистикалық байқаудың "Зейнетақы активтері бойынша экономика секторларына қарай жіктелген талаптар мен міндеттемелер туралы есеп" статистикалық нысанын (коды 6201202, индексі НПФ-ПА, кезеңділігі тоқсандық) (бұдан әрі – Статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Осы Статистикалық нысанды толтыру кезінде экономиканың секторлары бойынша институционалдық бірліктерді жіктеу мақсаттары үшін экономика секторларының және кіші секторларының мынадай құрылымы қолданылады:
1) басқа да депозиттік ұйымдар – қызметінің негізгі түрі қаржылық делдалдық болып табылатын және міндеттемелері депозиттер немесе оларға ұқсастар нысанында (ауқымды ақша ұлттық анықтамасына кіретін депозиттерге жақын алмастырушылар) болатын институционалдық бірліктер;
2) басқа да қаржы ұйымдары – осы сектордың делдалдық не қосалқы қаржылық қызметті жүзеге асыратын, не осы функцияларды қоса атқаратын барлық қалған институционалдық бірліктері;

16.15.02
Обязательства по возврату ошибочно зачисленных сумм пенсионных взносов
16.19.04
Прочие суммы до выяснения
16.19.05
Итого обязательства
17
Итого чистые активы
18
Наименование _______________________ Адрес __________________________
_______________________ __________________________
Телефон _______________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ____________________________ _____________ ______________
(должность, фамилия, имя, (подпись) (номер телефона)
при наличии - отчество)
Руководитель ________________________________________ _______________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________ _____________
(фамилия, имя, при наличии – отчество) (подпись)
Дата подписания "_____" __________ 20_____ года
Место для печати
Приложение 4
к приказу Председателя
Комитета по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 5 декабря 2014 года № 68
Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по пенсионным активам, классифицированных по секторам экономики" (код 6201202, индекс НПФ-ПА, периодичность квартальная)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по пенсионным активам, классифицированных по секторам экономики" (код 6201202, индекс НПФ-ПА, периодичность квартальная) разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" и детализирует заполнение статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о требованиях и обязательствах по пенсионным активам, классифицированных по секторам экономики" (код 6201202, индекс НПФ-ПА, периодичность квартальная) (далее – Статистическая форма).
2. При заполнении Статистической формы для целей классификации институциональных единиц по секторам экономики применяется следующая структура секторов и подсекторов экономики:
1) другие депозитные организации - институциональные единицы, основным видом деятельности которых является финансовое посредничество и обязательства которых имеют форму депозитов или их аналогов (близких заменителей депозитов, которые включаются в национальное определение широких денег);
2) другие финансовые организации – все остальные институциональные единицы данного сектора, которые осуществляют посредническую либо вспомогательную финансовую деятельность, либо совмещают эти функции;

5. Статистикалық нысан бойынша бастапқы статистикалық деректерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажет болған кезде жинақтаушы зейнетақы қорлары Статистикалық нысан бойынша бастапқы статистикалық деректер ұсынылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға Статистикалық нысан бойынша түзетілген бастапқы статистикалық деректерді және оларға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу қажеттігінің себептері көрсетілген жазбаша өтінішті ұсынады.
6. Статистикалық нысанның символдары мен шифрларын толтыру мына төмендегідей жүзеге асырылады:
1) негізгі баптардың атаулары мен олардың нөмірлері меншікті және зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланстың негізгі баптарының атауларына және нөмірлеріне сәйкес келеді;
2) 1-бөлімде зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс активтерінің баптары көрсетіледі;
3) 2-бөлімде зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс міндеттемелерінің баптары және таза активтер сомасы көрсетіледі.
7. Статистикалық нысан бөлімдерінің көрсеткіштері жолдарының кодтары мынадай құрылымда көрсетілген:
а) бірінші цифры (сан) баланстың негізгі бабының нөміріне сәйкес келеді;
б) екінші цифры (сан) екі цифрдан – резиденттік белгісінен және экономика секторынан (бірінші цифр – резиденттіктің белгісі, екінші цифр – экономика секторы);
в) соңғы цифры (сан) – көрсеткіштің реттік нөмірінен тұрады.
Мысалы: 5.15.04 жолының коды, мұндағы бірінші цифр "5" – баланстың негізгі бабының нөмірі, екінші сан "15" - резидент, басқа қаржы ұйымдары және үшінші сан "04" – реттік нөмірі.
Резидент еместерге қатысты талаптар мен міндеттемелер экономика секторлары бойынша бөлінбейді. Бұл жағдайда резидент еместерге қатысты экономика секторы кодының орнына "0" қойылады.
8. Статистикалық нысанды толтырған кезде мыналар ескеріледі:
1) барлық негізгі баптар бойынша деректер жинақтаушы зейнетақы қорлары уәкілетті органға ұсынатын сол есепті күндегі зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланстың ұқсас баптарының деректеріне сәйкес келеді;
2) активтердің жалпы көлеміне активтердің барлық баптарының қорытынды деректері кіреді және ол жинақтаушы зейнетақы қорлары уәкілетті органға ұсынатын сол есепті күндегі зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс активтерінің жалпы сомасына сәйкес келеді;
3) міндеттемелердің жалпы көлеміне міндеттемелердің барлық баптарының қорытынды деректері кіреді және ол жинақтаушы зейнетақы қорлары уәкілетті органға ұсынатын сол есепті күндегі зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланс міндеттемелерінің жалпы сомасына сәйкес келеді;

5. При необходимости внесения изменений и (или) дополнений в первичные статистические данные по Статистической форме, накопительные пенсионные фонды в течение трех рабочих дней со дня представления первичных статистических данных по Статистической форме представляют в уполномоченный орган исправленные первичные статистические данные по Статистической форме и письменное ходатайство с указанием причин необходимости внесения в них изменений и (или) дополнений.
6. Заполнение символов и шифров Статистической формы осуществляются следующим образом:
1) наименования основных статей и их номера соответствуют наименованиям и номерам основных статей бухгалтерского баланса по собственным и пенсионным активам.
2) раздел 1 отражает статьи активов бухгалтерского баланса по пенсионным активам;
3) раздел 2 отражает статьи обязательств и сумму чистых активов бухгалтерского баланса по пенсионным активам.
7. Коды строк показателей разделов Статистической формы представлены в следующей структуре:
1) первая цифра (число) соответствует номеру основной статьи баланса;
2) второе цифра (число) состоит из двух цифр – признака резидентства и сектора экономики (первая цифра – признак резидентства, вторая цифра – сектор экономики);
3) последняя цифра (число) – порядковый номер показателя.
Пример: код строки 5.15.04, где первая цифра "5" – номер основной статьи баланса, вторая цифра "15" - резидент, другие финансовые организации и третья цифра "04" – порядковый номер.
Требования и обязательства по отношению к нерезидентам по секторам экономики не разделяются. В данном случае вместо кода сектора экономики по отношению к нерезиденту проставляется "0".
8. При заполнении Статистической формы учитывается следующее:
1) данные по всем основным статьям соответствуют данным аналогичных статей бухгалтерского баланса по пенсионным активам на ту же отчетную дату, представляемого накопительными пенсионными фондами в уполномоченный орган;
2) общий объем активов включает в себя итоговые данные всех статей активов и соответствует общей сумме активов бухгалтерского баланса по пенсионным активам на ту же отчетную дату, представляемого накопительными пенсионными фондами в уполномоченный орган;
3) общий объем обязательств включает в себя итоговые данные всех статей обязательств и соответствует общей сумме обязательств бухгалтерского баланса по пенсионным активам на ту же отчетную дату, представляемого накопительными пенсионными фондами в уполномоченный орган;

4) "таза активтер жиынтығы" бабының сомасы жинақтаушы зейнетақы қорлары уәкілетті органға ұсынатын сол есепті күндегі зейнетақы активтері бойынша бухгалтерлік баланстың "таза активтер жиынтығы" бабының сомасына сәйкес келуге тиіс.
9. Арифметикалық-логикалық бақылау:
барлық жолдар бойынша 1-бағанның деректері 2, 3-бағандар бойынша деректер сомасына тең;
11-жол бойынша "активтер жиынтығы" деген көрсеткіш 1-ден бастап 10-жол аралығындағы көрсеткіштер сомасына тең;
17-жол бойынша "міндеттемелер жиынтығы" деген көрсеткіш 11-ден бастап 16-жол аралығындағы көрсеткіштердің сомасына тең;
18-жол бойынша "таза активтер жиынтығы" деген көрсеткіш 11 және 17-жолдар бойынша көрсеткіштердің айырмасына тең.

4) сумма статьи "итого чистые активы" должна соответствовать сумме статьи "итого чистые активы" бухгалтерского баланса по пенсионным активам на ту же отчетную дату, представляемого накопительными пенсионными фондами в уполномоченный орган.
9. Арифметико-логический контроль:
данные по графе 1 по всем строкам равны сумме данных по графам 2, 3;
показатель "итого активы" по строке 11 равен сумме показателей по строкам с 1 по 10;
показатель "итого обязательства" по строке 17 равен сумме показателей по строкам с 11 по 16;
показатель "итого чистые активы" по строке 18 равен разнице показателей по строкам 11 и 17.