Автомобиль көлігі саласында мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 23 сәуірдегі № А-4/157 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 2 маусымда № 4220 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 4 тамыздағы № А-8/372 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 04.08.2015 № А-8/372 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) «Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары Е.Б.Маржықпаевқа жүктелсін.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және оны ресми жарияланған күнінен кейін, алайда «Автомобиль көлігі саласында мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысының қолданысқа енгізілуінен ерте емес 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ.Қ.Айтмұхаметов
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 сәуірдегі № А-4/157
қаулысымен бекітілген
«Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жеке және заңды тұлғаларға «Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау:
1) Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚКО);

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере автомобильного транспорта
Постановление акимата Акмолинской области от 23 апреля 2014 года № А-4/157. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 2 июня 2014 года № 4220. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 4 августа 2015 года № А-8/372
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 04.08.2015 № А-8/372 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Выдача международного сертификата технического осмотра»;
2) регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Е.Б.Маржикпаева.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие по истечению 10 календарных дней после дня его официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере автомобильного транспорта».
Аким области                               Айтмухаметов К.К.
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 23 апреля 2014 года № А-4/157
Регламент государственной услуги «Выдача международного сертификата технического осмотра»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача международного сертификата технического осмотра» (далее - государственная услуга) оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) государственным учреждением «Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области» (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН);

2) «электрондық үкіметтің» веб–порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру ХҚКО арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі: халықаралық техникалық байқау сертификаты немесе халықаралық сертификаттың көшірмесі қағаз түрінде немесе қағаз және (немесе) электрондық түрде мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап беру («Жол жүрісі қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 15 шілдедегі № 29 Заңының 19-1-бабының 3-тармағына сәйкес).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызмет берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің әрекет ету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысымен бекітілген «Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттың 9–тармағында (бұдан әрі - Стандарт) көрсетілген құжаттарды ұсынады:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттің 1–қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш не порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) халықаралық сертификатты беруге мемлекеттiк баждың төленгенi туралы түбiртек;
3) жеке тұлғалардың Салық кодексiнде белгiленген тәртiппен ағымдағы күнтiзбелiк жыл үшiн көлiк құралдарына салықты төлегенiн растайтын немесе оны төлеуден босату құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері;
4) мемлекеттік немесе міндетті техникалық байқаудан өту туралы куәліктің көшірмелері.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы ХҚКО–ға көрсетілген құжаттардың түпнұсқаларын салыстыру үшін ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе мемлекеттік қызметтер көрсетуді ақпараттық мониторингілеу жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында басқасы қарастырылмаса, көрсетілетін қызметті беруші, ХҚКО ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді мемлекеттік қызметті көрсету кезінде пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.

2) веб-портал «электронного правительства» (далее – портал).
Выдача результатов государственной услуги осуществляется через ЦОН.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – международный сертификат технического осмотра или дубликата международного сертификата в бумажном виде либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном и (или) электронном виде (в соответствии с пунктом 3 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1996 года № 29 «О безопасности дорожного движения»).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет документы указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Выдача международного сертификата технического осмотра», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 (далее - Стандарт):
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги либо запрос на портале в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) квитанцию об оплате государственной пошлины за выдачу международного сертификата;
3) копии документов, подтверждающие оплату физическими лицами налога на транспортные средства за текущий календарный год в порядке, установленном Налоговым кодексом или подтверждающие право на освобождение от его уплаты;
4) копии свидетельства о прохождении государственного или обязательного технического осмотра.
При этом услугополучателем представляются в ЦОН оригиналы указанных документов для сверки.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель, ЦОН получают письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.

5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі ХҚКО не болмаса портал арқылы жолданған құжаттарды қабылдайды және оларды тіркейді – 15 минут. Нәтижесі – ХҚКО не болмаса портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электронды нысанда «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті алушыға хабарлама жіберіледі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысады – 30 минут. Нәтижесі – орындау үшін жауапты атқарушыны анықтау;
3) жауапты орындаушы құжаттарды талап етілетін талаптарға сәйкес келуіне қарастырады – 1 жұмыс күні. Нәтижесі – халықаралық сертификатты, халықаралық сертификаттың телнұсқасын, немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты даярлау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысады – 30 минут. Нәтижесі – халықаралық сертификатқа, халықаралық сертификаттың телнұсқасына немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі ХҚКО қызметкеріне не болмаса портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» электронды нысанда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолы қойылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді – 15 минут. Нәтижесі – ХҚКО қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі журналға қол қоюы.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелердің өзара әрекет ету тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі ХҚКО не болмаса портал арқылы жолданған құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүргізеді, құжаттарды бұрыштама қою үшін басшылыққа жолдайды – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарастырады және бұрыштама қояды, құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды – 30 минут;
3) жауапты орындаушы оларды қойылатын талаптарға сәйкестілігіне қарастырады және халықаралық сертификатты немесе халықаралық сертификаттың телнұсқасын немесе мемлекеттік көмек ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және нәтижесін басшылыққа қол қоюға жолдайды – 1 жұмыс күні;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, направленные ЦОНом либо через портал и осуществляет их регистрацию - 15 минут. Результат - уведомление направляется в ЦОН либо через портал услугополучателю в «личный кабинет» в электронной форме, подписанная ЭЦП уполномоченного лица услугодателя;
2) руководство услугодателя ознакамливается с документами - 30 минут. Результат определение ответственного исполнителя для исполнения;
3) ответственный исполнитель рассматривает документы на соответствие предъявляемым требованиям – 1 рабочий день. Результат – подготoвка международного сертификата или дубликата международного сертификата либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги;
4) руководство услугодателя ознакамливается с документами - 30 минут. Результат – подписание международного сертификата или дубликата международного сертификата либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
5) канцелярия услугодателя выдает сотруднику ЦОНа либо через портал услугополучателю в «личный кабинет» в электронной форме, подписанной ЭЦП уполномоченного лица услугодателя результат государственной услуги – 15 минут. Результат – роспись сотрудника ЦОНа в журнале по оказанию государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, направленные с ЦОНа либо через портал, осуществляет их регистрацию и направляет документы руководству для наложения резолюции – 15 минут;
2) руководство услугодателя рассматривает документы и накладывает резолюцию, отправляет документы ответственному исполнителю – 30 минут;
3) ответственный исполнитель рассматривает их на соответствие предъявляемым требованиям, подготавливает международный сертификат или дубликат международного сертификата либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги и направляет результат руководителю на подписание - 1 рабочий день;

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы халықаралық сертификатқа немесе халықаралық сертификаттың телнұсқасына немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды – 30 минут;
5) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері ХҚКО қызметкеріне не болмаса портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» электронды нысанда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолы қойылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді – 15 минут.
8. Рәсімдердің (іс–қимылдардың) кезеңділігін сипаттау осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес блок–сызбамен сүйемелденеді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ХҚКО ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын құжаттар бойынша мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші электронды–цифрлық қол қойылған электронды құжаттар нысанында, орталықтардың ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
ХҚКО қызметкері құжаттар түпнұсқаларының дұрыстығын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
10. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін, көрсетілетін қызметті алушыға беріледі:
төмендегілерді көрсету арқылы, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат:
өтінішті қабылдау күні мен нөмірі;
сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса ұсынылатын құжаттардың атауы мен саны; құжаттарды беру күні, уақыты мен орны; құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру (немесе бас тарту туралы хабарламасы) «терезе» арқылы жеке өзі ХҚКО өтініш білдірген кезде іске асырылады.
12. Егер де көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделгенге сәйкес құжаттардың толық пакетін ұсынбаған жағдайда, ХҚКО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
13. Бас тартқан жағдайда ХҚКО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыны 1 күн ішінде хабардар етеді және қайтару себебі жөнінде көрсетілетін қызметті берушінің жазбаша негіздемелерін береді.

4) руководство услугодателя подписывает международный сертификат или дубликат международного сертификата либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 30 минут;
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает сотруднику ЦОНа либо через портал услугополучателю в «личный кабинет» в электронной форме, подписанной ЭЦП уполномоченного лица услугодателя результат государственной услуги - 15 минут.
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Для получения услуги услугополучатель представляет в ЦОН документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров в форме электронных документов, подписанные электронно-цифровой подписью.
Работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
10. После сдачи всех необходимых документов услугополучателю выдается:
расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества работника ЦОНа принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
11. Выдача результата оказания государственной услуги (либо уведомление об отказе) осуществляется при личном обращении в ЦОН посредством «окон».
12. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно предусмотренному в пункте 9 Стандарта, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к Стандарту.
13. В случае отказа, работник ЦОНа информирует услугополучателя в течение 1 дня и выдает письменные обоснования услугодателя о причине отказа.

14. ХҚКО арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалды әрекет етуі осы Регламенттің  3-қосымшасында келтірілді.
15. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезеңділігі және оның тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы, көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет–браузерінде сақталатын (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады) ЭЦҚ өзіндік тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді іске асырады;
2) 1-процесс – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің компьютерін көрсетілетін қызметті алушының интернет–браузерінде бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушымен парольді енгізу процесі;
3) 1-шарт – жеке сәйкестендіру нөмірі мен бизнес-сәйкестендіру нөмірі мен логині арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы жөніндегі деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру (ЖСН/БСН);
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталда құрастыру;
5) 3-процесс – осы регламентте көрсетілген «Е–лицензиялау» мемлекеттік деректер қорының (бұдан әрі – «Е–лицензиялау» МДБ АЖ) ақпараттық жүйесіндегі қызметтерді көрсетілетін қызметті алушымен таңдауы, қажетті құжаттарды электрондық түрде сұрау салу нысанын бекіту арқылы оның құрылымы мен форматты талаптарын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушымен нысанды (деректерді енгізу) толтыру және қызмет көрсету үшін сауал көрсетілетін қызметті экранға шығару;
6) 4-процесс – ЭҮТШ («электрондық үкімет» төлем шлюзі) қызмет ақысын төлеу, содан кейін бұл ақпарат «Е–лицензиялау» МДБ АЖ түседі;
7) 2-шарт – қызмет көрсету үшін төлеу фактісін «Е–лицензиялау» МДБ АЖ тексеру;
8) 5-процесс – «Е–лицензиялау» МДБ АЖ қызмет көрсеткені үшін төлемнің жоқ болуына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
9) 6-процесс – сауалды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ көрсетілетін қызметті алушымен тіркеу куәлігін таңдау;
10) 3-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін порталда және тізімде кері шақырып алынған (күшін жою) тіркеу куәліктерінің жоқ болуын, сондай-ақ ЭЦҚ тіркеу куәліктерінде көрсетілген ЖСН/БСН және сауалда көрсетілген ЖСН/БСН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауға байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

14. Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через ЦОН, приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
15. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портал);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер услугополучателя компьютера регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на Портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуального идентификационного номера и бизнес–идентификационного номера (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование на Портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги в информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее - ИС ГБД "Е - лицензирование"), указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - оплата услуги на ПШЭП (платежный шлюз «электронного правительства»), а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 - проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 - проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

12) 8-процесс – қызмет көрсетуге сауалдың толтырылған нысанын (енгізілген деректер) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс – «Е–лицензиялау» МДБ АЖ электрондық құжатты тіркеу (көрсетілетін қызметті алушының сауалы) және «Е–лицензиялау» МДБ АЖ сауалды өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және халықаралық сертификатты немесе халықаралық сертификаттың көшірмесін беру үшін негіздемелерге сәйкестілігін тексеру;
15) 10-процесс – «Е – лицензиялау» МДБ АЖ көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтарға байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушымен Порталмен қалыптастырылған (қағаз жүзіндегі халықаралық техникалық байқау сертификаты не болмаса қағаз және (немесе) электронды түрде мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап) қызмет нәтижесін алу. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолданумен қалыптасады.
16. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің функционалды өзара әрекет етуі осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
17. Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет етуінің, рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезеңділігін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде (әрекеттерде) ақпараттық жүйелерді пайдаланудың тәртібін сипаттау, осы регламенттің 5-ші және 6-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 17-тармақпен толықтырылды – Ақмола облысы әкімдігінің 07.08.2014 № А-7/347 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Халықаралық техникалық байқау
сертификатын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентінің 1-қосымшасы
«Ақмола облысының жолаушылар көлігі және
автомобиль жолдары басқармасы» ММ
Халықаралық техникалық байқау сертификатын беруге
Өтініш
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Мынадай автокөлік құралдарына халықаралық техникалық байқау сертификатын беруді сұраймын:
Р/с
АКҚ маркасы
Мемлекеттік нөмір
Сәйкестендіру нөмірі (VIN)
ЖСН/БСН_______________________________________________________
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
________________________________________________________________
(№ және қашан берілген)
Мекенжайы _____________________________________________________
(индексі, қаласы, ауданы, облысы, көшесі, үй №, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар: _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________       ___________________________________________
Қолы                  (жеке тұлғаның Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы
М.О.
20___ жылғы «____»__________
«Халықаралық техникалық байқау
сертификатын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентінің 2-қосымшасы
Рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігін сипаттау блок-сызбасы
Аббревиатураны таратып көрсету: ҚФБ - құрылымдық-функцияналды бірлік
«Халықаралық техникалық байқау
сертификатын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентінің 3-қосымшасы
Ақпараттық жүйелердің функционалды өзара әрекет етуі
Аббревиатураны таратып көрсету: ҚФБ - құрылымдық - функцияналды бірлік
«Халықаралық техникалық байқау
сертификатын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентінің 4-қосымшасы
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы
Шартты белгілер:
«Халықаралық техникалық байқау
сертификатын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет Регламентіне
5 қосымша
«Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес-процестерінің анықтамасы

12) процесс 8 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи международного сертификата или дубликата международного сертификата;
15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 - получение услугополучателем результата услуги (международный сертификат технического осмотра в бумажном виде либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном и (или) электронном виде), сформированной Порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
16. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены в диаграмме согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
17. Описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги (действий), отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложениям 56 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 17 в соответствии с постановлением акимата Акмолинской области от 07.08.2014 № А-7/347 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Выдача международного сертификата
технического осмотра»
В ГУ «Управление пассажирского транспорта и
автомобильных дорог Акмолинской области»
Заявление
на выдачу международного сертификата технического осмотра
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица или наименование юридического лица)
Прошу выдать международный сертификат технического осмотра на следующие автотранспортные средства:
№ п/п
Марка АТС
Государственный номер
Идентификационный номер (VIN)
ИИН/БИН _____________________________________________________________
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или юридического лица
_____________________________________________________________________
(№ и когда выдано)
Адрес _________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы: _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________    _____________________________________________
Подпись                (Ф.И.О. физ. лица или наименование юридического лица)
М.П.
«____»__________ 20___ года
___________________
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Выдача международного сертификата
технического осмотра»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
Расшифровка аббревиатуры: СФЕ - структурно-функциональная единица
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Выдача международного сертификата
технического осмотра»
Функциональное взаимодействие информационных систем
Расшифровка аббревиатуры: СФЕ - структурно-функциональная единица
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Выдача международного сертификата
технического осмотра»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Выдача международного сертификата
технического осмотра»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Выдача международного сертификата технического осмотра»

Ескерту. Регламент 5-қосымшамен толықтырылды – Ақмола облысы әкімдігінің 07.08.2014 № А-7/347 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
*ҚФБ - құрылымдық - функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлерінің) құрылымдық бөлімшелерінің, халыққа қызмет көрсету орталықтарының, «электронды үкімет» веб-порталының өзара әрекет етуі;
«Халықаралық техникалық байқау
сертификатын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет Регламентіне
6 қосымша
«Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес-процестерінің анықтамасы
Ескерту. Регламент 6-қосымшамен толықтырылды – Ақмола облысы әкімдігінің 07.08.2014 № А-7/347 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
*ҚФБ - құрылымдық - функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлерінің) құрылымдық бөлімшелерінің, халыққа қызмет көрсету орталықтарының, «электронды үкімет» веб-порталының өзара әрекет етуі;
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 23 сәуірдегі № А-4/157
қаулысымен бекітілген
«Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай–ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жеке және заңды тұлғаларға «Ақмола облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініштерді қабылдау:
1) Министрліктің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚКО);
2) «электрондық үкіметтің» веб–порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру ХҚКО арқылы жүзеге асырылады.

Сноска. Регламент дополнен приложением 5 в соответствии с постановлением акимата Акмолинской области от 07.08.2014 № А-7/347 (вводится в действие со дня официального опубликования).
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Приложение 6
к Регламенту государственной услуги
«Выдача международного сертификата
технического осмотра»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Выдача международного сертификата технического осмотра»
Сноска. Регламент дополнен приложением 6 в соответствии с постановлением акимата Акмолинской области от 07.08.2014 № А-7/347 (вводится в действие со дня официального опубликования).
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 23 апреля 2014 года № А-4/157
Регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении» (далее - государственная услуга) оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель) государственным учреждением «Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Акмолинской области» (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства (далее – ЦОН);
2) веб-портал «электронного правительства» (далее – портал).
Выдача результатов государственной услуги осуществляется через ЦОН.

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай–ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру лицензия беру (бұдан әрі – лицензия), не болмаса қағаз тасығышта және (немесе) электронды түрде мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысымен бекітілген «Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай–ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 10-тармағына (бұдан әрі – Стандарт) және «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы № 214 Заңының 42-бабындағы 5-тармағына және 49-1-бабындағы 3-тармағына сәйкес).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызмет беруішінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің әрекет ету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады:
лицензияны алуға:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1–қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш немесе порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) заңды тұлға үшін – заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің көшірмесі;
3) жеке кәсіпкер үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың және жеке кәсіпкер ретінде тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
4) «Электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға құқық үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
5) жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде иеленетін автобустар мен шағын автобустардың болуын растайтын құжаттардың көшірмелері;

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является лицензия, переоформление, дубликаты лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении (далее - лицензия) либо письменный мотивированный отказ в выдаче результата оказания государственной услуги в бумажном и (или) электронном виде (в соответствии с пунктом 10 Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 (далее - Стандарт) и пунктом 5 статьи 42, пунктом 3 статьи 49-1 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года № 214 «О лицензировании»).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта:
на получение лицензии:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги либо запрос на портале в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) копия справки либо свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица – для юридического лица;
3) копия документа, удостоверяющего личность, и свидетельства о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
4) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ПШЭП);
5) копии документов, подтверждающих наличие автобусов и микроавтобусов на праве собственности или владения иных законных основаниях;

6) жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде тасымалдаушыға тиесілі жөндеу–өндірістік базасының не ұйыммен (-дармен) жасалған қызметтер көрсету туралы шарттың болуын растайтын құжаттардың көшірмелері;
7) автобустар мен шағын автобустарға рейс алдындағы техникалық байқау (инженер–механик), жүргізушілерге рейс алдындағы (ауысым алдындағы) медициналық куәландыру жүргізу үшін қызметтердің және білікті персоналдың немесе осындай қызметті жүзеге асыратын тиісті ұйымдармен шарттардың болуын растайтын құжаттардың көшірмелері;
8) тахографтарды тексеру туралы тиісті сертификаттың көшірмелері;
9) автобустар мен шағын автобустар иелерінің азаматтық–құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартының және тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарттарының, сондай-ақ тасымалдауға ұсынылатын барлық жылжымалы құрамға міндетті техникалық байқаудан өткізу туралы куәліктің көшірмелері;
10) жеке тұлғалар үшін – тиісті санаттағы жүргізуші куәлігінің не болмаса заңды тұлғалар үшін – жүргізушілер құрамының тиісті санаттағы жүргізушілер куәліктерінің, тиісті санаттағы көлік құралы жүргізушісінің жұмыс өтілін растайтын құжаттың көшірмелері;
11) тасымалдарды жүзеге асыру қауіпсіздігі үшін жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы салыстыру үшін түпнұсқасы ұсынбаған жағдайда, жоғарыда көрсетілген құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшірмелерін ұсынады.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың (куәліктің) көшірмесін, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті және салық органында есепке қою туралы куәлікті ұсыну, оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден және (немесе) мәліметтер нысанынан алу мүмкіндігі болған жағдайда талап етілмейді.
лицензияны қайта рәсімдеуге:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттің 2–қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында порталда сұрау салу;
2) «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі;
лицензияның түпнұсқасын алуға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттің 2–қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында порталда сұрау салу;

6) копии документов, подтверждающих наличие ремонтно-производственной базы, принадлежащей перевозчику на праве собственности или иных законных основаниях, либо договора об оказании услуг, заключенного с организацией (-ями);
7) копии документов, подтверждающих наличие служб и квалифицированного персонала для проведения предрейсового технического осмотра автобусов и микроавтобусов (инженер-механик), предрейсового (предсменного) медицинского осмотра водителей, либо договоров с соответствующими организациями, осуществляющими такую деятельность;
8) копии соответствующего сертификата о его поверке тахографов;
9) копии договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев автобусов и микроавтобусов и договоров обязательного страхования гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, а также свидетельства о прохождении обязательного технического осмотра на весь предлагаемый к перевозкам подвижной состав;
10) копии водительского удостоверения соответствующей категории – для физического лица либо водительских удостоверений соответствующей категории водительского состава – для юридического лица, документа, подтверждающего стаж работы водителем транспортных средств соответствующей категории;
11) копии приказа об определении ответственного лица за безопасность осуществления перевозок.
Получателем государственной услуги представляются нотариально засвидетельствованные копии вышеуказанных документов, в случае непредставления оригиналов для сверки.
Представление копии справки (свидетельства) о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, копии документа, удостоверяющего личность физического лица, свидетельства о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя и свидетельства о постановке на учет в налоговом органе, не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем и (или) из формы сведений.
на переоформление лицензии:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги либо запрос на Портале в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя;
2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
на получение дубликата лицензии:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту государственной услуги либо запрос на Портале в форме электронного документа, подписанное ЭЦП услугополучателя;

2) ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден немесе мемлекеттік қызметтер көрсетуді ақпараттық мониторингілеу жүйесі арқылы уәкілетті адамдардың ЭЦҚ–сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында басқасы қарастырылмаса, көрсетілетін қызметті беруші, ХҚКО ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді мемлекеттік қызметті көрсету кезінде пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс–әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі ХҚКО не болмаса портал арқылы жолданған құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, оларды тіркейді – 15 минут. Нәтижесі – ХҚКО не боламаса көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электронды нысанда «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы хабарлама жолданады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысады – 30 минут. Нәтижесі – орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау;
3) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады және «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы № 214 Заңының 42-бабындағы 5–тармағына және 49–1–бабындағы 3-тармағына сәйкес, өтініш берушінің немесе лицензия алушының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келуіне (біліктілік талаптарына сәйкес келу) лицензия алды бақылау өткізу үшін лицензияларды бергенге дейін Ақмола облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясына (бұдан әрі – Инспекция) құжаттарды жолдайды.
Нәтижесі - Инспекцияға келісу үшін құжаттарды жолдау (лицензияны қайта ресімдеуге және лицензияның түпнұсқасын беруге құжаттарды алып тастағанда) – 2 жұмыс күні.
4) Инспекция көрсетілетін қызметті берушінің ұсынған сауалының негізінде лицензияларды және (немесе) лицензияларға қосымшаларды бергенге дейін өтініш берушінің немесе лицензия алушының біліктілік талаптарына сәйкес келуі тексерілетін субъектінің келуімен бақылаудың басқа нысаны тәртібінде жүзеге асырылады, соның нәтижесінде өтініш берушінің немесе лицензия алушының біліктілік талаптарына сәйкес келуі немесе келмеуі туралы шешім қабылданады. Тексеруге құжаттарды ұсынумен расталатын біліктілік талаптары, сондай-ақ ұсынылған құжаттардың анықтылығы жатады және өтініш берушінің талап етілетін талаптарға сәйкес келуі немесе келмеуі жөнінде көрсетілетін қызметті берушіге жауапты (лицензия алдындағы бақылау актісі) жолдайды. Нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушіге лицензия алдындағы бақылау актісін жолдау - 10 (он) жұмыс күні.

2) копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, направленные с ЦОНа либо через портал и осуществляет их регистрацию - 15 минут. Результат - уведомление направляется в ЦОН либо через портал услугополучателю в «личный кабинет» в электронной форме, подписанная ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
2) руководство услугодателя ознакамливается с документами – 30 минут. Результат - определение ответственного исполнителя для исполнения;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты представленных документов и в соответствии с пунктом 5 статьи 42 и пунктом 3 статьи 49-1 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года № 214 «О лицензировании» направляет документы в Инспекцию транспортного контроля по Акмолинской области (далее - Инспекция) для проведения предлицензионного контроля на соответствие заявителя или лицензиата требованиям законодательства Республики Казахстан (соответствие квалификационным требованиям) до выдачи лицензии.
Результат - направление документов в Инспекцию на согласование (за исключением документов на переоформление лицензии и выдачи дубликата лицензии) - 2 рабочих дня;
4) Инспекция на основании запроса услугодателя производит проверку соответствия заявителя или лицензиата квалификационным требованиям до выдачи лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в порядке иной формы контроля с посещением проверяемого субъекта, по результатам которого принимается решение о соответствии или несоответствии заявителя или лицензиата квалификационным требованиям. Проверке подлежат квалификационные требования, которые не подтверждаются представлением документов, а также достоверность представленных документов и направляет ответ (акт предлицензионного контроля) услугодателю о соответствии или несоответствии заявителя предъявляемым требованиям. Результат - направление акта предлицензионного контроля услугодателю - 10 (десять) рабочих дней.

5) жауапты орындаушы лицензия алдындағы бақылау актісіне сәйкес, лицензияны беру кезінде көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін дайындайды – 1 (бір) жұмыс күні;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде жауапты орындаушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін даярлайды - 8 (сегіз) жұмыс күні;
лицензиялардың телнұсқаларын беру жауапты орындаушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін даярлайды - 3 (үш) сағат;
Нәтижесі - лицензияны (қайта ресімделген лицензияны, лицензиялардың телнұсқаларын) не болмаса көрсетілетін мемлекеттік қызметтен бас тарту дәлелді жауапты басшылыққа қол қоюға жолдау;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысады, лицензияға (қайта ресімделген, лицензиялардың телнұсқаларына) қол қояды, не болмаса мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту жөнінде дәлелді жауап – 30 минут. Нәтижесі – кеңсеге құжаттардың түпнұсқалары мен қол қойылған нәтиже жолданады;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі ХҚКО қызметкеріне не болмаса портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» электронды нысанда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолы қойылған лицензияны (қайта ресімделген лицензияны, лицензиялардың телнұсқаларын) немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты береді – 30 минут. Нәтижесі – ХҚКО қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі журналға қол қоюы.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелердің өзара әрекет ету тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) Ақмола облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы.
7. Әрбір рәсімнің (іс–қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс–қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі бұрыштама қою үшін басшылыққа ХҚКО не болмаса портал арқылы жолданған құжаттарды жолдайды және оларды тіркейді – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарға бұрыштама қояды, құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды – 30 минут;
3) жауапты орындаушы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады және Инспекцияға дайындалған құжаттарды жолдайды (лицензияны қайта ресімдеуге және лицензияның түпнұсқаларын беруге құжаттарды алып тастағанда) – 2 (екі) жұмыс күні;

5) при выдачи лицензии ответственный исполнитель в соответствии с актом предлицензионного контроля подготавливает результат оказания государственной услуги - 1 (один) рабочий день;
при переоформлении лицензии ответственный исполнитель подготавливает результат оказания государственной услуги - 8 (восемь) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии ответственный исполнитель подготавливает результат оказания государственной услуги 3 (три) часа;
Результат - направление руководителю на подписание лицензию, (переоформленную лицензию, дубликат лицензии) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
6) руководство услугодателя ознакамливается с документами, подписывает лицензию, (переоформленную лицензию, дубликат лицензии) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 30 минут. Результат – направляет подписанный результат и оригиналы документов в канцелярию;
7) канцелярия услугодателя выдает сотруднику ЦОНа либо через портал услугополучателю в «личный кабинет» в электронной форме, подписанной ЭЦП уполномоченного лица услугодателя лицензию, (переоформленную лицензию, дубликат лицензии) или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 30 минут. Результат – роспись сотрудника ЦОНа в журнале по оказанию государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) Инспекция транспортного контроля по Акмолинской области.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, направленные с ЦОНа либо через портал, осуществляет их регистрацию и направляет документы руководству для наложения резолюции – 15 минут;
2) руководство услугодателя накладывает резолюцию, отправляет документы ответственному исполнителю – 30 минут;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты представленных документов и направляет подготовленные документы в Инспекцию (за исключением документов на переоформление лицензии и выдачи дубликата лицензии) - 2 (два) рабочих дня;

4) Инспекция көрсетілетін қызметті беруші сауалының негізінде өтініш берушінің немесе лицензия алушының біліктілік талаптарына сәйкестілігін тексереді – 10 (он) жұмыс күні;
5) жауапты орындаушы лицензия алдындағы бақылау актісіне сәйкес, лицензияны беру кезінде көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін дайындайды – 1 (бір) жұмыс күні;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде жауапты орындаушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін даярлайды - 8 (сегіз) жұмыс күні;
лицензиялардың телнұсқаларын беру жауапты орындаушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін даярлайды - 3 (үш) сағат;
Нәтижесі - лицензияны (қайта ресімделген лицензияны, лицензиялардың телнұсқаларын) не болмаса көрсетілетін мемлекеттік қызметтен бас тарту дәлелді жауапты басшылыққа қол қоюға жолдау;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы лицензияға (қайта ресімделген, лицензиялардың көшірмесіне) не болмаса мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту жөнінде дәлелді жауапқа қол қояды – 30 минут;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі ХҚКО қызметкеріне не болмаса портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» электронды нысанда көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолы қойылған лицензияны (қайта ресімделген лицензияны, лицензиялардың көшірмесін) береді – 30 минут. Нәтижесі – ХҚКО қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі журналға қол қоюы.
8. Рәсімдердің (іс–қимылдардың) кезеңділігін сипаттау осы Регламенттің 3–қосымшасына сәйкес блок–сызбамен сүйемелденеді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9–тармағында көрсетілген құжаттарды ХҚКО ұсынады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстары болып табылатын құжаттар бойынша мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші электронды–цифрлық қол қойылған электрондық құжаттар нысанында, ХҚКО ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
ХҚКО қызметкері мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен құжаттардың түпнұсқаларының дұрыстығын салыстырады, одан кейін түпнұсқаларын көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
10. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін, көрсетілетін қызметті алушыға беріледі:
төмендегілерді көрсету арқылы, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат:
өтінішті қабылдау күні мен нөмірі;
сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса ұсынылатын құжаттардың атауы мен саны; құжаттарды беру күні, уақыты мен орны; құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.

4) Инспекция на основании запроса услугодателя производит проверку соответствия заявителя или лицензиата квалификационным требованиям - 10 (десять) рабочих дней;
5) при выдачи лицензии ответственный исполнитель в соответствии с актом предлицензионного контроля подготавливает результат оказания государственной услуги - 1 (один) рабочий день;
при переоформлении лицензии ответственный исполнитель подготавливает результат оказания государственной услуги - 8 (восемь) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии ответственный исполнитель подготавливает результат оказания государственной услуги 3 (три) часа;
Результат - направление руководителю на подписание лицензию, (переоформленную лицензию, дубликат лицензии) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6) руководство услугодателя подписывает лицензию, (переоформленную лицензию, дубликат лицензии) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 30 минут;
7) канцелярия услугодателя выдает сотруднику ЦОНа либо через портал услугополучателю в «личный кабинет» в электронной форме, подписанной ЭЦП уполномоченного лица услугодателя лицензию, (переоформленную лицензию, дубликат лицензии) или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 30 минут. Результат – роспись сотрудника ЦОНа в журнале по оказанию государственной услуги.
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Для получения услуги услугополучатель представляет в ЦОН необходимые документы согласно пункта 9 Стандарта.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему ЦОН в форме электронных документов, подписанные электронно-цифровой подписью.
Работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
10. После сдачи всех необходимых документов услугополучателю выдается:
расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества работника ЦОНа принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.

11. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мақсатында «Ақмола облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы» мемлекеттік мекемесіне сауал жолданады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру (немесе бас тарту туралы хабарламасы) «терезе» арқылы жеке өзі ХҚКО өтініш білдірген кезде іске асырылады.
13. Егер де көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделгенге сәйкес құжаттардың толық пакетін ұсынбаған жағдайда, ХҚКО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
14. Бас тартқан жағдайда ХҚКО қызметкері көрсетілетін қызметті алушыны 1 күн ішінде хабардар етеді және қайтару себебі жөнінде көрсетілетін қызметті берушінің жазбаша негіздемелерін береді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалды әрекет етуі осы Регламенттің 4–қосымшасында келтірілді.
16. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезеңділігі мен өтініш тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы, көрсетілетін қызметті алушының компьютерінің интернет–браузерінде сақталатын (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады) ЭЦҚ өзіндік тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді іске асырады;
2) 1-процесс – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің компьютерін көрсетілетін қызметті алушының интернет–браузерінде бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушымен парольді енгізу процесі;
3) 1-шарт – жеке сәйкестендіру нөмірі мен бизнес–сәйкестендіру нөмірі мен логині арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы жөніндегі деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру (ЖСН/БСН);
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны порталда құрастыру;
5) 3-процесс – осы регламентте көрсетілген «Е–лицензиялау» мемлекеттік деректер базасының (бұдан әрі – «Е–лицензиялау» МДБ АЖ) ақпараттық жүйесіндегі қызметтерді көрсетілетін қызметті алушымен таңдауы, қажетті құжаттарды электрондық түрде сұрау салу нысанын бекіту арқылы оның құрылымы мен форматты талаптарын есепке ала отырып, көрсетілетін қызметті алушымен нысанды (деректерді енгізу) толтыру және қызмет көрсету үшін сауал нысанын экранға шығару;
6) 4-процесс – ЭҮТШ қызмет ақысын төлеу, содан кейін бұл ақпарат «Е–лицензиялау» МДБ АЖ түседі;
7) 2-шарт – қызмет көрсету үшін төлеу фактісін «Е-лицензиялау» МДБ АЖ тексеру;

11. В целях оказания государственной услуги направляется запрос в государственное учреждение «Инспекция транспортного контроля по Акмолинской области».
12. Выдача результата оказания государственной услуги (либо уведомление об отказе) осуществляется при личном обращении в ЦОН посредством «окон».
13. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно предусмотренному в пункте 9 Стандарта, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к Стандарту.
14. В случае отказа, работник ЦОНа информирует услугополучателя в течение 1 дня и выдает письменные обоснования услугодателя о причине отказа.
15. Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
16. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портал);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер услугополучателя компьютера регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на Портал для получения государственной услуги;
3) условие 1 - проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуального идентификационного номера и бизнес–идентификационного номера (далее - ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование на Портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги в информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее - ИС ГБД "Е - лицензирование"), указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 - проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;

8) 5-процесс – «Е–лицензиялау» МДБ АЖ қызмет көрсеткені үшін төлемнің жоқ болуына байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
9) 6-процесс – сауалды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ көрсетілетін қызметті алушымен тіркеу куәлігін таңдау;
10) 3-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін порталда және тізімде кері шақырып алынған (күшін жою) тіркеу куәліктерінің жоқ болуын, сондай-ақ ЭЦҚ тіркеу куәліктерінде көрсетілген ЖСН/БСН және сауалда көрсетілген ЖСН/БСН арасында сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
11) 7–процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауға байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8–процесс – қызмет көрсетуге сауалды толтырылған нысанын (енгізілген деректер) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9–процесс – «Е–лицензиялау» МДБ АЖ электрондық құжатты тіркеу (көрсетілетін қызметті алушының сауалы) және «Е–лицензиялау» МДБ АЖ сауалды өңдеу;
14) 4–шарт – көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру үшін негіздемелерге сәйкестілігін тексеру;
15) 10–процесс – «Е–лицензиялау» МДБ АЖ көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтарға байланысты сұрау салынған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11–процесс – көрсетілетін қызметті алушымен порталмен қалыптастырылған қызмет (электрондық лицензия, қайта ресімдеу, лицензия түпнұсқаларын беру, қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) нәтижесін алу. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолданумен қалыптасады.
17. Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің функционалды өзара әрекет етуі осы Регламенттің 5–қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
18. Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара әрекет етуінің, рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезеңділігін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде (әрекеттерде) ақпараттық жүйелерді пайдаланудың тәртібін сипаттау, осы регламенттің 6-шы және 7-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Ескерту. Регламент 18-тармақпен толықтырылды – Ақмола облысы әкімдігінің 07.08.2014 № А-7/347 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Жолаушыларды облысаралық қалааралық,
ауданаралық (облысішілік қалааралық)
және халықаралық қатынастарда автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау,
сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты
тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентінің 1-қосымшасы
«Ақмола облысының жолаушылар көлігі және
автомобиль жолдары басқармасы» ММ
кімнен ________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН не жеке тұлғаның,
дара кәсіпкердің Т.А.Ә. (болған кезде), ЖСН)
ӨТIНIШ
____________________________________________________________________
(қызметтің түрі көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензия берудi сұраймын.
қағаз жеткізгіште _____________________________________________
(егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болса, Х белгісін қою керек)
Мекенжайы _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі)
Электрондық почта ____________________________________________
Байланыс телефоны/факс _______________________________________
Банктік есепшоты _____________________________________________
(банктік есепшот нөмірі, атауы және орналасу орны)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайлары ____________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі)
Қоса беріледі _____________ парақ
Осы арқылы:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыс болып табылатыны және оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселесі бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатынын;
өтініш берушіге лицензияланатын қызмет түрімен айналысуға сот тыйым салмағанын;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келетінін
және нақты болып табылатынын растаймын.
__________________________________         ________________
(Т.А.Ә.)                                          (қолы)
М.О.              Өтінішті беру күні: 20 __ жылғы _______
(болған жағдайда)
«Жолаушыларды облысаралық қалааралық,
ауданаралық (облысішілік қалааралық)
және халықаралық қатынастарда автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау,
сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты
тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентінің 2-қосымшасы
«Ақмола облысының жолаушылар көлігі және
автомобиль жолдары басқармасы» ММ
кімнен _________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН не жеке тұлғаның,
дара кәсіпкердің Т.А.Ә. (болған кезде), ЖСН
Өтініш
____________________________________________________________________
(қызметтің түрі көрсетiлсiн)
қағаз жеткізгіште _____________________________________________
(егер лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болса, Х белгісін қою керек)

8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 - проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 - регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 - получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия, переоформление, выдача дубликатов лицензии, мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги), сформированной Порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
17. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены диаграммой согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
18. Описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги через центр обслуживания населения, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги (действий), отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги, согласно приложениям 67 к настоящему регламенту.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 18 в соответствии с постановлением акимата Акмолинской области от 07.08.2014 № А-7/347 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью по нерегулярной
перевозке пассажиров автобусами,
микроавтобусами в междугородном межобластном,
межрайонном (междугородном внутриобластном)
и международном сообщениях, а также регулярной
перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами
в международном сообщении»
В ГУ «Управление пассажирского транспорта и
автомобильных дорог Акмолинской области»
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________
(полное наименование юридического лица, БИН либо Ф.И.О. (в случае
наличия), физического лица, индивидуального предпринимателя, ИИН)
Заявление
Прошу выдать лицензию на осуществление
____________________________________________________________________
(указать вид деятельности)
на бумажном носителе _________________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
Электронная почта _____________________________________________
Контактный телефон/факс _______________________________________
Банковский счет _______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности __________________________
____________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
Прилагается ______ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
_________________________________                 ________________
(Ф.И.О.)                                             (подпись)
М.П.                       Дата подачи заявления _______ 20 __ года
(в случае наличия)
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью по нерегулярной
перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами
в междугородном межобластном, межрайонном
(междугородном внутриобластном)
и международном сообщениях, а также регулярной
перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами
в международном сообщении»
В ГУ «Управление пассажирского транспорта и
автомобильных дорог Акмолинской области»
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________
(полное наименование юридического лица, БИН либо Ф.И.О. (в случае
наличия), физического лица, индивидуального предпринимателя, ИИН)
Заявление
на переоформление, выдачу дубликата лицензии на осуществление
____________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть) (указать вид деятельности)
в связи с:

1) жеке тұлғаның тегiнің, атының, әкесiнiң атының (болған кезде) өзгеруіне;
2) дара кәсiпкер қайта тiркелуіне, оның атауы мен мекенжайының өзгеруіне;
3) заңды тұлғаның бiрiгу, қосылу, бөлiнiп шығу немесе қайта құрылу нысанында қайта ұйымдастырылуына;
4) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайының өзгеруіне;
5) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның жоғалуына, бүлiнуіне байланысты лицензияны қайта ресімдеу (телнұсқасын берудi) сұраймын (қажеті сызылсын).
Мекенжайы ___________________________________________________
___________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі)
Электрондық почта ____________________________________________
Байланыс телефоны/факс _______________________________________
Банктік есепшоты _____________________________________________
(банктік есепшот нөмірі, атауы және орналасу орны)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайлары ____________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, облысы, қаласы, ауданы, көшесі, үй нөмірі)
Қоса беріледі _____________ парақ
Осы арқылы:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыс болып табылатыны және оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселесі бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатынын;
өтініш берушіге лицензияланатын қызмет түрімен айналысуға сот тыйым салмағанын;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келетінін және нақты болып табылатынын растаймын.
_____________________________________           ________________
(Т.А.Ә.)                                          (қолы)
М.О.               Өтінішті беру күні: 20 __ жылғы _______
(болған жағдайда)
_______________
«Жолаушыларды облысаралық қалааралық,
ауданаралық (облысішілік қалааралық)
және халықаралық қатынастарда автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау,
сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты
тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентінің 3-қосымшасы
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) дәйектілігін сипаттау блок-сызбасы
Қысқарманың мағынасын ашу: ҚФБ-құрылымдық-фунцияналдық бірлік.
«Жолаушыларды облысаралық қалааралық,
ауданаралық (облысішілік қалааралық)
және халықаралық қатынастарда автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау,
сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты
тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентінің 4-қосымшасы
Ақпараттық жүйелердің функционалды өзара әрекет етуі
Қысқарманың мағынасын ашу: ҚФБ-құрылымдық-фунцияналдық бірлік.
«Жолаушыларды облысаралық қалааралық,
ауданаралық (облысішілік қалааралық)
және халықаралық қатынастарда автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау,
сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты
тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентінің 5-қосымшасы
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесу диаграммасы
Шартты белгілер:
«Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық
(облысішілік қалааралық) және халықаралық
қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен
тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды
халықаралық қатынаста автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі
қызметпен айналысу үшін лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Регламентіне 6 қосымша
«Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің бизнес-процестерінің анықтамасы

1) изменением фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица;
2) перерегистрацией индивидуального предпринимателя, изменением его наименования и адреса;
3) реорганизацией юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
4) изменением наименования и (или) юридического адреса юридического лица;
5) утерей, порчей лицензии и (или) приложения к лицензии
на бумажном носителе _______________________________________
(поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес__________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
Электронная почта _____________________________________________
Контактный телефон/факс _______________________________________
Банковский счет _______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности ___________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома)
Прилагается ______ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в переоформлении (выдаче дубликата) лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
_________________________                     ________________
(Ф.И.О.)                                             (подпись)
М.П.                    Дата подачи заявления ________ 20 __ года
(в случае наличия)
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью по нерегулярной
перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами
в междугородном межобластном, межрайонном
(междугородном внутриобластном) и международном
сообщениях, а также регулярной перевозке
пассажиров автобусами, микроавтобусами
в международном сообщении»
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
Расшифровка аббревиатуры: СФЕ - структурно-функциональная единица
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью по нерегулярной
перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами
в междугородном межобластном, межрайонном
(междугородном внутриобластном) и международном
сообщениях, а также регулярной перевозке
пассажиров автобусами, микроавтобусами
в международном сообщении»
Функциональное взаимодействие информационных систем
Расшифровка аббревиатуры: СФЕ - структурно-функциональная единица
Приложение 5 к Регламенту
государственной услуги «Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью по нерегулярной
перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами
в междугородном межобластном, межрайонном
(междугородном внутриобластном) и международном
сообщениях, а также регулярной перевозке
пассажиров автобусами, микроавтобусами
в международном сообщении»
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через Портал
Условные обозначения:
Приложение 6
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии для занятия деятельностью
по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами,
микроавтобусами в междугородном межобластном,
межрайонном (междугородном внутриобластном)
и международном сообщениях, а также регулярной
перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами
в международном сообщении»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении»