"Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 14 шілдедегі № А-6/298 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 тамызда № 4320 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № А-6/219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.05.2016 № А-6/219 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлген "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже (бұдан әрі – Ереже) бекiтiлсiн.
2. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіпте және мерзімде Ережені Ақмола облысының әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.Қ.Қайнарбековке жүктелсін.
4. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әдiлет департаментінде мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап күшiне енедi және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 17 шілдедегі
№ А-6/298 қаулысымен бекітілді
"Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын дайындауда салааралық және аумақаралық үйлестіруді, мемлекеттік жоспарлау жүйесінде тұтастықты және тиімділікті қалыптастыратын, стратегиялық мақсаттарға қол жеткізуге арналып бағдарланған және облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуындағы басым саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің деректі шешімдеріне, әкімдік қаулыларына, облыс әкімінің шешімдері мен өкімдеріне, өзге де нормативтік-құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 14 июля 2014 года № А-6/298. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области от 22 августа 2014 года № 4320. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17 мая 2016 года № А-6/219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17.05.2016 № А-6/219 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение о государственном учреждении "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" (далее – Положение).
2. Государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" обеспечить государственную регистрацию Положения в органах юстиции Акмолинской области в порядке и сроки, установленные действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Кайнарбекова А.К.
4. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области С.Кулагин
Утверждено
постановлением акимата
Акмолинской области
от 14 июля 2014 года
№ А-6/298
Положение о государственном учреждении "Управление экономики и бюджетного
планирования Акмолинской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" является государственным исполнительным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере межотраслевой и межрегиональной координации разработки основных направлений социально-экономической политики, формирования целостной и эффективной системы государственного планирования, ориентированной на достижение стратегических целей и реализацию приоритетных задач социально-экономического развития области.
2. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, директивными решениями Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, постановлениями акимата, решениями и распоряжениями акима области, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

3. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға жеке өз атынан түседі.
5. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, егер заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекеме басшысының бұйрықтарымен рәсімделетін шешімдерді қабылдайды.
7. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 020000, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 114 Б.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 26.03.2015 № А-3/113 (ресми жарияланғаннан күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
9. Басқарманың толық атауы – "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен басқарманың функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер Республикалық мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

3. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области".
7. Структура и лимит штатной численности Государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес: 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Абая, 114 Б.
Сноска. Пункт 8 - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 26.03.2015 № А-3/113 (вводится в действие со дня официального опубликования).
9. Полное наименование Управления - Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области".
11. Финансирование деятельности Государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Государственному учреждению "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары
мен міндеттері
13. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: әлеуметтік-экономикалық саясатты жүзеге асыру, сонымен қатар облыстың бәсекеге қабілеттілігін сапалы деңгейіне жоғарылату және тұрақты экономиканың өсуін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік экономикалық және бюджеттік жоспарлау.
14. Міндеттері:
1) облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуының негізгі бағыттарының стратегиялық мақсаттарын және басымдықтарын қалыптастыру;
2) облыстың бюджеттік саясатын жүргізу және қалыптастыру;
3) стратегиялық, экономикалық және бюджеттік жоспарлау саласында облыс өңірлерін дамытуды үйлестіру.
15. Функциялары:
1) облыстың және аумақтың әлеуметтік-экономикалық дамуының талдауын жүзеге асыру;
2) облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуының болжамын, соның ішінде басым бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесін дайындау;
3) облыстық атқарушы органдардың, аудандардың уәкілетті органдарының әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеу кезінде, жұмыстарына әдіснамалық басшылықты және үйлестіруді жүзеге асыру;
4) облыс аумағын дамыту бағдарламасын дайындау, қалалардың (облыстық маңызы бар), аудандардың аумағын дамыту бағдарламасының әзірлеуін келiсу;
5) облыс аумағын дамыту бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар әзірлеу, қалалардың (облыстық маңызы бар) аудандардың аумағын дамыту бағдарламасын іске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын келiсу;
6) облысты дамыту бағдарламасының iске асырылу мониторингiн жүргізу;
7) облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың бюджеттік өтінімдерін Қазақстан Республикасының бюджеттік және басқа да заңнамаларына, әлеуметтік-экономикалық даму болжамына, аумақтарды дамыту бағдарламасының көрсеткіштеріне және қолданыстағы заттай нормаларға, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының жобаларын олардың бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің функцияларына, өкілеттіктеріне, қызметінің бағыттарына сәйкес келуі тұрғысынан қарау;
8) бюджеттік бағдарламалардың жобалары, бюджеттік өтінімдерге өзгерістер мен толықтырулардың жобалары бойынша қорытындылар қалыптастыру және оларды бюджеттік комиссияның қарауына жіберу;
9) кезекті жоспарлы кезеңге облыстық бюджет жобасын дайындау, облыстық бюджетті бекіту, нақтылау кезінде облыстық бюджет туралы мәслихат шешімінің жобасын дайындау;
10) облыстық бюджет туралы облыстық мәслихаттың шешімін жүзеге асыру бойынша жергілікті атқарушы орган қаулысының жобасын дайындау;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия Государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области": реализация социально-экономической политики, государственное экономическое и бюджетное планирование в целях повышения конкурентоспособности области и обеспечения устойчивого экономического роста.
14. Задачи:
1) формирование стратегических целей, приоритетов и основных направлений социально-экономического развития области;
2) формирование и проведение бюджетной политики области;
3) координация развития регионов области в сфере стратегического, экономического и бюджетного планирования.
15. Функции:
1) осуществление экономического анализа социально-экономического развития области и регионов;
2) разработка Прогноза социально-экономического развития области, в том числе перечня приоритетных бюджетных инвестиционных проектов;
3) осуществление методологического руководства и координация работы исполнительных органов области, уполномоченных органов районов при разработке прогноза социально-экономического развития;
4) разработка Программы развития территории области, согласование разработки программ развития территорий районов, городов (областного значения);
5) разработка Плана мероприятий по реализации программы развития территорий области, согласование Плана мероприятий по реализации программы развития территорий районов (городов областного значения);
6) проведение мониторинга реализации Программы развития области;
7) рассмотрение бюджетных заявок исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета на соответствие бюджетному и иному законодательству Республики Казахстан, прогнозу социально-экономического развития, показателям программы развития территорий и действующим натуральным нормам, проектов бюджетных программ администраторов бюджетных программ на предмет их соответствия функциям, полномочиям, направлениям деятельности администратора бюджетных программ;
8) формирование заключений по проектам изменений и дополнений в бюджетные заявки, проектам бюджетных программ, направление их на рассмотрение бюджетной комиссии;
9) разработка проекта областного бюджета на очередной плановый период, подготовка проекта решения маслихата об областном бюджете при его утверждении, уточнении;
10) разработка проекта постановления местного исполнительного органа о реализации решения областного маслихата об областном бюджете;

11) облыстық және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері арасындағы үш жылдық кезеңге арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемдері туралы облыстық мәслихат шешімдерінің жобасын дайындау;
12) облыстық бюджеттік комиссияның жұмысшы органының міндеттерін жүзеге асыру;
13) бюджеттік инвестициялық жобаларды қарау және іріктеу, жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың экономикалық талдауын дайындау, сондай-ақ нысаналы даму трансферттері мен республикалық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен қаржыландырылуға жоспарланатын жобалардың экономикалық қорытындысын дайындау;
14) заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысу жолы арқылы бюджеттік инвестициялық жобалардың жүзеге асырылуын бағалауды және мониторингті жүзеге асыру;
15) әзірлеуге немесе түзетуге концессиялық ұсыныстар бойынша қорытынды жасау, сондай-ақ концессиялық жобалардың конкурстық құжаттарға қажетті сараптамалар жүргізу және оларды бюджеттік комиссияның қарауына жіберу;
16) концессиялық жобалардың тізімін қалыптастыру, әзірлеу және түзету, сондай-ақ бюджеттік бағдарламамен бөлінген қаражаттар есебінен жүзеге асырылатын конкурстық құжаттарға қажетті сараптамалар жүргізу;
17) әлеуметтік-экономикалық даму болжамын ескере отырып, бюджетке түсімдерді болжауды жүзеге асыру;
18) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін, жаңа бастамаларға арналған лимиттерді айқындау;
19) кең тараған танымал пайдалы қазбаларға барлау, өндіру, барлау мен өндіруді бірге жүргізуге арналған келісімдердің жобаларына экономикалық сараптаманы жүзеге асыру;
20) Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы бойынша үйлестіруді іске асыру;
21) ауылдық жерлерде жұмыс істеуге және қоныстануға келген мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыру барысында облыстық жергілікті атқарушы органдардың, аудандардың және қалалардың уәкілетті органдарының жұмыстарын үйлестіру;
22) Қазақстан Республикасының заңнамаларымен Басқармаға жүктелген басқа да міндеттерді жүзеге асыру.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы әкімдігінің 26.03.2015 № А-3/113 (ресми жарияланғаннан күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
16. Құқығы мен міндеттері:
1) Ақмола облысы әкімдігінің қарауына ұсыныстар енгізуге:
облысты дамытудың стратегиялық мақсаттары, басымдықтары және бағыттары бойынша;
Қазақстан Республикасы заңнамаларында көрсетілген тәртіпте, облыстық бюджетті орындау процесінде нақтылау және түзету бойынша ұсыныстар енгізу;
2) облыстың жергілікті атқарушы органына облыстың даму стратегиясын іске асыруға бөгет жасайтын олармен қабылдаған актілердің күшін жою немесе оларды өзгерту туралы ұсыныстар енгізу;

11) разработка проекта решения областного маслихата об объемах трансфертов общего характера между областным бюджетом и бюджетами районов (городов областного значения) на трехлетний период;
12) осуществление функций рабочего органа бюджетной комиссии области;
13) рассмотрение и отбор бюджетных инвестиционных проектов, подготовка экономического заключения местных бюджетных инвестиционных проектов, а также проектов, планируемых к финансированию за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета;
14) осуществление мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиционных проектов посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц;
15) формирование заключения по концессионным предложениям на разработку или корректировку, а также проведение необходимых экспертиз конкурсных документаций концессионных проектов и направление их на рассмотрение бюджетной комиссии;
16) формирование перечня концессионных проектов, разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз конкурсных документаций которых осуществляется за счет средств распределяемой бюджетной программы;
17) осуществление прогнозирования поступлений бюджета с учетом прогноза социально-экономического развития;
18) определение лимитов расходов администраторов бюджетных программ, лимитов на новые инициативы;
19) осуществление экономической экспертизы проектов контрактов на проведение разведки, добычи, совмещенной разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых;
20) осуществление координации по реализации Программы развития регионов до 2020 года;
21) координация работы местных исполнительных органов области, уполномоченных органов районов и городов при реализации мер социальной поддержки специалистам, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты;
22) осуществление иных функций, возложенных на Управление законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным постановлением акимата Акмолинской области от 26.03.2015 № А-3/113 (вводится в действие со дня официального опубликования).
16. Права и обязанности:
1) вносить на рассмотрение акимата Акмолинской области предложения:
по стратегическим целям, приоритетам и направлениям развития области;
по уточнению и корректировке областного бюджета в процессе исполнения, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
2) вносить предложения в местный исполнительный орган области об отмене или изменении принятых ими актов, препятствующих реализации стратегий развития области;

3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған, Басқарманың құзыретіне жататын, шаралар кешенін орындауды талап ететін, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдардан, мемлекеттік мекемелерден ақпараттар, есептер және басқа да мәліметтер сұратып алу;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзіне жүктелген басқа да құқықтарын жүзеге асыру;
5) өз құзыретінің аясында жоғарғы мемлекеттік органның нұсқауын орындауға мемлекеттік органдарға ұсыну;
6) өз қызметін Қазақстан Республикасының заңнамасына, сонымен қатар осы Қағидаға сәйкес іске асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты, жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
18. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы облыс әкімінің өкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекеме басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
20. басшысының өкілеттігі:
1) өзінің орынбасарлары мен бөлім басшыларының мiндеттерiн және өкiлеттiктерiн айқындайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртiппен қызметкерлерiн және материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
4) жергілікті атқарушы органмен бекітілген шектеулі құрылымын, штаттық кестесін дайындайды және бекітеді;
5) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес барлық мемлекеттiк органдарда және өзге де ұйымдарда "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өкілі болады;
6) сыбайлас жемқорлыққа қарсы жұмыстар жүргізуге міндетті және ол үшін жеке жауапкершілік береді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес басқа да өкілеттіліктерді жүргізеді.
Басқарманың басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
21. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгiлейдi.

3) запрашивать информацию и получать отчеты и другие сведения от государственных органов, государственных учреждений, финансируемых из местных бюджетов, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, требующиеся для выполнения комплекса мероприятий, входящих в компетенцию Управления;
4) осуществлять иные права, возложенные на него законодательством Республики Казахстан;
5) в пределах своей компетенции представлять в государственные органы для исполнения указания вышестоящих государственных органов;
6) осуществлять свою деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Организация деятельности управления
17. Руководство Управлением осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.
18. Руководитель Государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" назначается на должность и освобождается от должности распоряжением акима области.
19. Руководитель Государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" имеет заместителей, которые назначаются и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия руководителя Управления:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей отделов, специалистов;
2) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должности работников Управления;
3) в установленном действующим законодательством Республики Казахстан решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарного взыскания на сотрудников Управления;
4) утверждает структуру, штатное расписание Управления в пределах лимита штатной численности, утвержденной местным исполнительным органом области;
5) представляет Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" во всех государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) принимает меры по противодействию коррупции и несет за это персональную ответственность;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
21. Руководитель Государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.

4. Мемлекеттік органның мүлкi
22. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
Мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемеге бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі, өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Ақмола облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

4. Имущество управления
22. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за Государственным учреждением "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области", относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение управления
25. Реорганизация и упразднение Государственного учреждения "Управление экономики и бюджетного планирования Акмолинской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.