Ветеринария саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 21 шілдедегі № А-6/315 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 27 тамызда № 4326 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 4 тамыздағы № А-8/372 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 04.08.2015 № А-8/372 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабындағы 3-тармағына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) «Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) «Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің бірінші орынбасары Р.Қ.Әкімовке жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң, бірақ «Ветеринария саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысы қолданысқа енгізілуден бұрын емес, қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 21 шілдедегі
№ А-6/315 қаулысымен
бекітілді
«Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың ветеринариялық-санитариялық сараптамасына лицензия беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Ақмола облысының ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызмет беруші), сондай-ақ «Е-лицензиялау»: www.elicense.kz веб -порталы (бұдан әрі - Портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз.
3. Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру және (немесе) лицензияға қосымша, қайта рәсімдеу, лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қызметті берушінің дәлелді жауабы көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.

Об утверждении регламентов государственных услуг в области ветеринарии
Постановление акимата Акмолинской области от 21 июля 2014 года № А-6/315. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 27 августа 2014 года № 4326. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 4 августа 2015 года № А-8/372
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 04.08.2015 № А-8/372 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии»;
2) регламент государственной услуги «Выдача ветеринарной справки»;
3) регламент государственной услуги «Проведение идентификации сельскохозяйственных животных».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Акмолинской области Акимова Р.К.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664 «Об утверждении регламентов государственных услуг в области ветеринарии».
Аким области                               С.Кулагин
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 21 июля 2014
года № А-6/315
Регламент государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии на ветеринарно-санитарную экспертизу продуктов и сырья животного происхождения» (далее - государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом Акмолинской области (далее-услугодатель), а также посредством «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее - Портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии, либо мотивированный ответ услугодателя об отказе в оказании государственной услуги.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысымен бекітілген «Ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әр рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтінішті, құжаттарды қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады - 30 минут. Нәтижесі - тіркеу және құжатты жауапты орындаушыны анықтау үшін басшылыққа жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы хат-хабармен танысады және жауапты орындаушыны анықтайды - 30 минут. Нәтижесі - орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдап, толықтығын тексереді. Нәтижесі - лицензия және (немесе) лицензия қосымшасын дайындау - 14 жұмыс күні, лицензияны қайта рәсімдеу және (немесе) лицензия қосымшасын дайындау - 14 жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын және лицензия қосымшасын дайындау - 1 жұмыс күні немесе электрондық және (немесе) жазбаша түрде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы лицензияға қол қояды және мөрмен куәландырады, немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қол қойылған дәлелді жауапты береді - 30 минут. Нәтижесі - кеңсеге қол қойылған нәтижені жолдау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді - 30 минут. Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі журналға қол қоюы.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) өзара әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілген қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдер кезектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтінішті, құжаттарды қабылдауды және оларды тіркеуді жүзеге асырады - 30 минут. Нәтижесі - тіркеу және құжатты жауапты орындаушыны анықтау үшін басшылыққа жолдау;

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664 (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием заявления и пакета документов, регистрирует – 30 минут. Результат – регистрация и направление руководству для ознакомления и определение ответственного исполнителя;
2) руководство услугодателя ознакамливается с корреспонденцией и определяет ответственного исполнителя – 30 минут. Результат – определение ответственного исполнителя для исполнения;
3) ответственный исполнитель услугодателя получает документы и проверяет полноту документов. Результат – подготовка лицензии и (или) приложение к лицензии – 14 рабочих дней, переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии - 14 рабочих дней, дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии 1 - рабочий день, либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в электронном и (или) в бумажном виде;
4) руководство услугодателя подписывает и заверяет печатью лицензию, либо подписывает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги - 30 минут. Результат – направление в канцелярию подписанного результата;
5) канцелярия услугодателя выдает результат оказания государственной услуги – 30 минут. Результат – роспись услугополучателя в журнале по оказанию государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием заявления и пакета документов, регистрирует и направляет руководству для ознакомления и определение ответственного исполнителя – 30 минут;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы хат-хабармен танысады және жауапты орындаушыны анықтайды - 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді және лицензия және (немесе) лицензия қосымшасын дайындайды - 14 жұмыс күні, лицензияны қайта рәсімдеу және (немесе) лицензия қосымшасын дайындайды - 14 жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын және (немесе) лицензия қосымшасын дайындайды - 1 жұмыс күні немесе электрондық және (немесе) жазбаша түрде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабын дайындайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы лицензияға қол қояды және мөрмен куәландырады немесе көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қол қойылған дәлелді жауапты және кеңсеге қол қойылған нәтижені жолдайды - 30 минут;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі мемлекеттік қызметті берудің нәтижесін береді және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі журналға қол қойғызады – 30 минут.
8. Рәсімдер (әрекеттер) кезектілігі сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок-схемамен сүйемелденеді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдаланудың тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы көрсетілетін қызметті берушінің қадам бойынша әрекеті және шешімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбасының (бұдан әрі - ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің көмегімен Порталда тіркеуді іске асырады, ол қызмет алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін іске асырылады);
2) 1 – процесс - көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының паролін Порталға енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1 - шарт – Порталда жеке сәйкестендіру нөмірі мен бизнес-сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН/БСН) логині және пароль арқылы тіркелген қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2 - процесс – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы Порталда хабарламаны құрастыру;
5) 3 - процесс – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының осы Регламентте көрсетілетін қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сауал түрін экранға шығару және құрылымдық мен форматтық талаптарын ескере отырып, сауал түріне электрондық түрдегі қажетті құжаттарды бекітумен қызметті алушының үлгілерді толтыруы (деректерді енгізуі);

2) руководство услугодателя ознакамливается с корреспонденцией и определяет ответственного исполнителя – 30 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту документов и подготавливает лицензию и (или) приложение к лицензии – 14 рабочих дней, переоформление лицензии и (или) приложение к лицензии - 14 рабочих дней, дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии 1 - рабочий день, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в электронном и (или) в бумажном виде;
4) руководство услугодателя подписывает и заверяет печатью лицензию, либо подписывает мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет в канцелярию подписанный результат - 30 минут;
5) канцелярия услугодателя выдает результат оказания государственной услуги. Услугополучатель расписывается в журнале по оказанию государственной услуги – 30 минут.
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при оказании государственных услуг через Портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью своего регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее-ЭЦП), которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на Портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуального идентификационного номера и бизнес–идентификационного номера (далее - ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;

6) 4 - процесс – ЭҮТШ-де («электрондық үкіметтің» төлем шлюзі) қызметке ақы төлеу, бұдан кейін төлем туралы ақпарат мемлекеттік деректер базасының ақпараттар жүйесіне «Е - лицензиялау» (бұдан әрі - «Е - лицензиялау» МДБ АЖ) түседі;
7) 2 - шарт – «Е - лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметті көрсету үшін төлем деректерін тексеру;
8) 5 - процесс – «Е - лицензиялау» МДБ АЖ-да көрсетілетін мемлекеттік қызметке төлемнің жоқтығына байланысты сұрау салынып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 - процесс – қызметті алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3 - шарт – Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және шақыртып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сауалда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы деректердің сәйкестігін тексеру;
11) 7 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұратып отырған қызметтен көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 8 - процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ көмегімен қызмет көрсетуге сауалдың (енгізілген деректердің) толтырылған үлгілерін куәландыруы (қол қоюы);
13) 9 – процесс – электрондық құжатты (қызметті алушының сауалын) «Е - лицензиялау» МДБ АЖ-да тіркеу және сауалын «Е - лицензиялау» МДБ АЖ-да өңдеу;
14) 4 - шарт – көрсетілетін қызметті берушінің қызметті алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру үшін негіздерге сәйкестігін тексеруі;
15) 10 - процесс – «Е - лицензиялау» МДБ АЖ-да қызмет алушының деректерінде орын алған бұзушылықтарға байланысты сұратып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
16) 11 - процесс – көрсетілетін қызмет алушының Портал қалыптастырған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдаланумен құрастырылады.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет етуі осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) өзара әрекетінің, рәсімдер (әрекеттер) кезеңділігінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 34-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-анықтамалығында көрсетілген.
«Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқасын
беру» мемлекеттік қызметтің
регламентіне 1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) тізбектілігін және өзара іс-әрекеттерін сипаттау
Ескерту: қысқарманың мағынасын ашу:
ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірліктер
«Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқасын
беру» мемлекеттік қызметтің
регламентіне 2-қосымша
Портал арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара әрекет етудің диаграммасы
Ескерту: қысқарманың мағынасын ашу:
ЭҮП - электрондық үкіметтің порталы;
АЖ ЭҮП - ақпарат жүйесі электрондық үкіметтің порталының;
ЭҮПШ - электрондық үкіметтің төлем шлюзі;
ММБ - мемлекеттік мәлімет базасының ақпарат жүйесі
Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқасын
беру» мемлекеттік қызметтің
регламентіне 3-қосымша
«Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Ескерту: қысқарманың мағынасын ашу:
ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірліктер
«Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқасын
беру» мемлекеттік қызметтің
регламентіне 4-қосымша
«Ветеринария саласында қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Ескерту: қысқарманың мағынасын ашу:
ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірліктер
Ақмола облысы әкімдігінің

6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП (платежный шлюз «электронного правительства»), а затем эта информация поступает в информационной системе государственной базы данных «Е-лицензирование» (далее - ИС ГБД «Е-лицензирование»);
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
9) процесс 6 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной Порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
10. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены диаграммами согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 3 и 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью в
области ветеринарии»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
СФЕ - структурно-функциональная единица
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью в
области ветеринарии
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через Портал
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
ПЭП – портал электронного правительства;
ИС ПЭП – информационная система портала электронного правительства;
ПШЭП – платежный шлюз электронного правительства;
ИС ГБД – информационная система государственной базы данных
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью в
области ветеринарии
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии»
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
СФЕ - структурно-функциональная единица
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью
в области ветеринарии»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии»
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
СФЕ - структурно-функциональная единица
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области

2014 жылғы 21 шілдедегі
№ А-6/315 қаулысымен
бекітілді
«Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жергілікті атқарушы органдар құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарымен көрсетіледі (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті беруші).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Ветеринариялық анықтама беру мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) әрекет ету тәртібін сипаттамасы
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның сенімхат бойынша өкілі) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысымен бекітілген «Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін, әр рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтінішті және құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады – 30 (отыз) минут. Нәтижесі – құжаттардың топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсету арқылы тіркеу туралы өтініштің көшірмесіне белгі қою, тіркеу және ұсынылған құжаттармен танысу, тексеру және нәтижесін беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің ветеринарлық дәрігеріне жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің ветеринарлық дәрігері ұсынылған құжаттармен танысады, тексереді, ветеринарлық төлқұжат пен жануардың жеке нөмірі болуының және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер базасында бар ауыл шаруашылығы жануарлары туралы мәліметтердің немесе оның көшірмесінің негізінде жануарларды, өнімдерді және жануарлардан алынатын шикізатқа ветеринарлық тексеру жүргізеді, сонымен қатар, көрсетілетін қызметті алушы өтініш білдіру кезінде тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағындағы эпизоотиялық ахуал ескеріледі - өтініш білдірілген күн ішінде. Нәтижесі – ветеринарлық анықтаманы дайындау, қол қою және кеңсеге жіберу;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі – көрсетілетін қызметті алушыға (немесе оның сенімхат бойынша өкіліне) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді – 30 минут. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі журналға қол қоюы.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) өзара әрекетінің, рәсімдер (әрекеттер) кезеңділігінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-анықтамалығында көрсетілген.

от 21 июля 2014 года
№ А-6/315
Регламент государственной услуги «Выдача ветеринарной справки»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача ветеринарной справки» (далее- государственная услуга) оказывается государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги ветеринарная справка.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель (либо его представителя по доверенности) представляет документы указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Выдача ветеринарной справки», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием заявления и необходимых документов – 30 (тридцать) минут. Результат – регистрация, отметка на копии заявления о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов и направление ответственному исполнителю услугодателя для ознакомления, проверки представленных документов и выдачи результата;
2) ветеринарный врач услугодателя ознакамливается, проверяет представленные документы, проводит ветеринарный осмотр животного, продукции и сырья животного происхождения, исходя из наличия ветеринарного паспорта и индивидуального номера животного и сведений о животных, имеющихся в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных или выписки из нее, при этом на момент обращения услугополучателя учитывается эпизоотическая ситуация на территории соответствующей административно-территориальной единицы - в течение дня обращения. Результат – подготовка, подписывание ветеринарной справки и направление в канцелярию;
3) канцелярия услугодателя - выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) результат оказания государственной услуги – 30 минут. Результат - роспись услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в журнале по оказанию государственной услуги.
6. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) өзара әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
7. Көрсетілетін қызмет берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызмет берушінің ветеринарлық дәрігері;
3) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі.
8. Әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдер кезектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі өтінішті және құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады - 30 минут. Нәтижесі – құжаттардың топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсету арқылы тіркеу туралы өтініштің көшірмесіне белгі қою, тіркеу және ұсынылған құжаттармен танысу, тексеру және нәтижесін беру үшін көрсетілетін қызметті берушінің ветеринарлық дәрігеріне жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің ветеринарлық дәрігері ұсынылған құжаттармен танысады, тексереді, ветеринарлық төлқұжат пен жануардың жеке нөмірі болуының және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер базасында бар ауыл шаруашылығы жануарлары туралы мәліметтердің немесе оның көшірмесінің негізінде жануарларды, өнімдерді және жануарлардан алынатын шикізатқа ветеринарлық тексеру жүргізеді, сонымен қатар, көрсетілетін қызметті алушы өтініш білдіру кезінде тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағындағы эпизоотиялық ахуал ескеріледі - өтініш білдірілген күн ішінде. Нәтижесі – ветеринарлық анықтаманы дайындау, қол қою және кеңсеге жіберу;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі – көрсетілетін қызметті алушыға (немесе оның сенімхат бойынша өкіліне) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді – 30 минут. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі журналға қол қоюы.
9. Іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес блок-сызбаға тіркеліп жіберіледі.
«Ветеринариялық анықтама беру»
мемлекеттік қызметтің
регламентіне 1-қосымша
«Ветеринариялық анықтама беру» көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Ескерту: қысқарманың мағынасын ашу:
ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірліктер
« Ветеринариялық анықтама беру»
мемлекеттік қызметтің
регламентіне 2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігін және өзара іс-әрекеттерін сипаттау
Ескерту: қысқарманың мағынасын ашу:
ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірліктер
Ақмола облысы әкімдігінің

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) ветеринарный врач услугодателя;
3) канцелярия услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием заявления и необходимых документов – 30 (тридцать) минут. Результат – регистрация, отметка на копии заявления о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов и направление ответственному исполнителю услугодателя для ознакомления, проверки представленных документов и выдачи результата;
2) ветеринарный врач услугодателя ознакамливается, проверяет представленные документы, проводит ветеринарный осмотр животного, продукции и сырья животного происхождения, исходя из наличия ветеринарного паспорта и индивидуального номера животного и сведений о животных, имеющихся в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных или выписки из нее, при этом на момент обращения услугополучателя учитывается эпизоотическая ситуация на территории соответствующей административно-территориальной единицы - в течение дня обращения. Результат – подготовка, подписывание ветеринарной справки и направление в канцелярию;
3) канцелярия услугодателя - выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) результат оказания государственной услуги – 30 минут. Результат - роспись услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в журнале по оказанию государственной услуги.
9. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача ветеринарной справки»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Выдача ветеринарной справки»
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
СФЕ - структурно-функциональная единица
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача ветеринарной справки»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
СФЕ - структурно-функциональная единица
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области

2014 жылғы 21 шілдедегі
№ А-6/315 қаулысымен
бекітілді
«Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) жергілікті атқарушы органдар құрған мемлекеттік ветеринарлық мекемелерімен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мынадай тәсілдердің бірімен (сырғалау, таңба басу, чип салу) жануарларға жеке нөмір және ветеринарлық паспорт беру.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) әрекет ету тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша өкілі) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысымен бекітілген «Ауыл шаруашылық жануарларын бірдейлендіру жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процессінің құрамына кіретін әр рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілген қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды қабылдауды іске асырады - 15 минут. Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушыға (немесе сенімхат бойынша өкіліне) құжаттарды қабылдаған күні мен уақыты көрсетілген тіркеу белгісі бар өтініштің көшірмесі беріледі және танысу, көрсетілген құжаттардың толықтығын тексеру және мемлекеттік қызметтің нәтижесін дайындау үшін оны көрсетілген қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің ветеринарлық дәрігері берілген құжатпен танысып, толықтығын тексереді және көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін дайындайды - 1 жұмыс күні. Нәтижесі - жануарларға келесі тәсілдердің бірімен (биркалау, таңба басу, чип салу) жеке нөмір беріледі, ветеринарлық паспорт дайындалып, қол қойылып және кеңсеге жіберіледі.
Биркалар (бирка) жоғалған, зақымданған (жеке нөмірді анықтау мүмкін емес болғанда) жағдайында (түпнұсқа алу) - 2 жұмыс күні. Нәтижесі - жануарларға жаңа жеке нөмір беру;
3) көрсетілген қызметті берушінің кеңсесі көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді - 15 минут. Нәтижесі - көрсетілетін қызметті алушының (немесе оның сенімхат бойынша өкілінің) мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі журналға қол қоюы.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметшілерінің) өзара әрекет ету тәртібінің сипаттамасы

от 21 июля 2014 года
№ А-6/315
Регламент государственной услуги «Проведение идентификации сельскохозяйственных животных»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Проведение идентификации сельскохозяйственных животных» (далее – государственная услуга) оказывается государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами (далее – услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - присвоение индивидуального номера животным одним из следующих способов (биркование, таврение, чипирование) и выдача ветеринарного паспорта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель (либо его представитель по доверенности) представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта государственной услуги «Проведение идентификации сельскохозяйственных животных», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов - 15 минут. Результат - выдача услугополучателю (либо его представителю по доверенности) копии заявления с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов и направление ответственному исполнителю услугодателя для ознакомления, проверки полноты представленных документов и подготовки результата государственной услуги;
2) ветеринарный врач услугодателя ознакамливается, проверяет полноту представленных документов и подготавливает результат государственной услуги – 1 рабочий день. Результат - присвоение животному индивидуального номера животным одним из следующих способов (биркование, таврение, чипирование), подготавливает и подписывает ветеринарный паспорт и направляет в канцелярию.
При утере, повреждении (невозможно определить индивидуальный номер) бирок (бирки) (получение дубликата) - 2 рабочих дня. Результат - присвоение животному нового индивидуального номера;
3) канцелярия услугодателя выдает результат оказания государственной услуги – 15 минут. Результат - роспись услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в журнале по оказанию государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің ветеринарлық дәрігері;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
7. Әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметшілердің) арасындағы рәсімдер кезектілігінің сипаттамасы:
1) көрсетеліген қызметті берушінің кеңсесі құжаттарды қабылдауды, қызметті алушыға (немесе оның сенімхат бойынша өкілі) құжаттар қабылданған күні мен уақыты көрсетілген тіркеу белгісі бар өтініштің көшірмесін береді және танысу, көрсетілген құжаттардың толықтығын тексеру және мемлекеттік қызметтің нәтижесін дайындау үшін оны көрсетілген қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді - 15 минут;
2) көрсетілген қызмет берушінің ветеринарлық дәрігері берілген құжатпен танысады, толықтығын тексереді және мемлекеттік қызметтің нәтижесін дайындап, қол қойылып кеңсеге жібереді - 1 жұмыс күні.
Биркалардың (бирка) жоғалған, зақымданған (жекеленген нөмірді анықтау мүмкін емес болғанда) жағдайында (түпнұсқа алғанда) - 2 жұмыс күні. Нәтижесі - жануарларға жаңа жеке нөмір беру;
3) көрсетілген қызмет берушінің кеңсесі көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді - 15 минут.
8. Рәсімдер тізбегінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес блок–сызбаға тіркеліп жіберіледі.
9. Көрсетілген мемлекеттік қызметті беру процесінде құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара іс-әрекеттерінің, рәсімдер тізбегінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процесстері анықтамалығында көрсетілген.
«Ауыл шаруашылығы жануарларын
бірдейлендіруді жүргізу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің Регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдер) өзара іс-әрекеттері мен тізбегін сипаттау
Ескерту: қысқарманың мағынасын ашу:
ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік
«Ауыл шаруашылық жануарларын
бірдейлендіруді жүргізу»
мемлекеттік қызметінің
Регламентіне 2 қосымша
«Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу» мемлекеттік қызметін көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы

6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) ветеринарный врач услугодателя;
3) канцелярия услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, выдает услугополучателю (либо его представителю по доверенности) копию заявления с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов и направляет ответственному исполнителю услугодателя для ознакомления, проверки полноты представленных документов и подготовки результата государственной услуги - 15 минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя ознакамливается, проверяет полноту представленных документов, подготавливает и подписывает результат государственной услуги и направляет в канцелярию – 1 рабочий день.
При утере, повреждении (невозможно определить индивидуальный номер) бирок (бирки) (получение дубликата) - 2 рабочих дня. Результат - присвоение животному нового индивидуального номера;
3) канцелярия услугодателя выдает результат оказания государственной услуги - 15 минут.
8. Описание последовательности процедур (действий) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Проведение идентификации
сельскохозяйственных животных»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
СФЕ – структурно-функциональная единица
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Проведение идентификации
сельскохозяйственных животных»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги «Проведение идентификации сельскохозяйственных животных»