"Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № А-8/454 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 27 қазанда № 4420 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № А-6/219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.05.2016 № А-6/219 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесі (бұдан әрі – Ереже) бекітілсін.
2. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мерзімде Ережені әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Н.Ж.Нұркеновке жүктелсін.
4. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы
23 қыркүйектегі
№ А-8/454 қаулысымен
бекітілген
"Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі Ақмола облысының аумағында мәдениет саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің осы Ереженің қосымшасында көрсетілген ведомстволық бағынысты ұйымдары бар.
3. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және Қазақстан Республикасының Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление культуры Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 23 сентября 2014 года № А-8/454. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 27 октября 2014 года № 4420. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17 мая 2016 года № А-6/219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17.05.2016 № А-6/219 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение о государственном учреждении "Управление культуры Акмолинской области" (далее – Положение).
2. Государственному учреждению "Управление культуры Акмолинской области" обеспечить государственную регистрацию Положения в органах юстиции в порядке и сроки, установленные действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуркенова Н.Ж.
4. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области С.Кулагин
Утверждено
постановлением
акимата
Акмолинской области
от 23 сентября
2014 года № А-8/454
Положение о государственном учреждении "Управление культуры Акмолинской
области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление культуры Акмолинской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере культуры на территории Акмолинской области.
2. Государственное учреждение "Управление культуры Акмолинской области" имеет подведомственные организации, указанные в приложении к настоящему положению.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 12.01.2016 № А-1/6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Государственное учреждение "Управление культуры Акмолинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление культуры Акмолинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің егер заңнамаға сәйкес уәкілеттігі берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Ақмола облысы мәдениет басқармасы бастығының бұйрықтарымен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Қ.Сәтбаев көшесі, 1.
10. Мемлекеттік органның толық атауы: "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы ереже "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Ақмола облысы мәдениет басқармасының миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Миссиясы: мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
15. Міндеттері:
облыстық мәдениет ұйымдарының инфрақұрылымын дамытуды және материалдық-техникалық базасын нығайтуды қамтамасыз ету;
облыс аумағындағы халықтың тарихи және мәдени мұрасын сақтау, тарихи, ұлттық және мәдени салт-дәстүрлерді және әдет-ғұрыптарды дамытуға көмек көрсету;
мәдениет саласында әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын әзірлеу және іске асыру;
Қазақстан халқының ұлттық ерекшелігін сақтау, мәдениеттің барлық салаларында Қазақстан Республикасының егемендігі мен тәуелсіздігі идеяларын өткізу үшін барлық мемлекеттік және қоғамдық құрылымдардың іс-әрекеттерін бағыттау және үйлестіру.

5. Государственное учреждение "Управление культуры Акмолинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление культуры Акмолинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление культуры Акмолинской области" по вопросам своей компетенции, в установленном законодательством порядке, принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области".
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области" утверждаются в соответствии действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 020000, Республика Казахстан, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Сатпаева, 1.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление культуры Акмолинской области".
11. Настоящее положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области" осуществляется из местного бюджетов.
13. Государственному учреждению "Управление культуры Акмолинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области".
Если государственному учреждению "Управление культуры Акмолинской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия: реализация государственной политики в области культуры.
15. Задачи:
обеспечение развития инфраструктуры и укрепления материально-технической базы областных организаций культуры;
сохранение исторического и культурного наследия, содействие развитию исторических, национальных и культурных традиций и обычаев населения на территории области;
подготовка и реализация основных направлений социально-экономической политики в сфере культуры;
направление и координация действий всех государственных и общественных структур для проведения во всех сферах культурной жизни идеи суверенитета и независимости Республики Казахстан, сохранения национальной самобытности народа Казахстана.

16. Функциялары:
театр, цирк, музыка және кино өнерін, мәдени-демалыс қызметі мен халық шығармашылығын, кітапхана және музей ісін дамыту бойынша облыстың мемлекеттік мәдениет ұйымдарының қызметін қолдау және үйлестіру, облыстың мәдениет саласындағы мекемелерінің қызметін қамтамасыз ету;
тиісті аумақта орналасқан мәдениет ұйымдарының қызметіне мониторингті жүзеге асырады және уәкілетті органға ақпарат, сондай-ақ белгіленген нысанда статистикалық есептерді беру;
мәдени құндылықтарды уақытша әкету жөніндегі сараптамалық комиссияның жұмысын ұйымдастыру;
мемлекеттік қызметтерді көрсету;
шығармашылық қызметтің түрлі салаларында облыстық (өңірлік) байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткізуді ұйымдастыру;
уәкілетті органмен келісім бойынша шығармашылық қызметтің түрлі салаларында республикалық конкурстар мен фестивальдер өткізуді ұйымдастыруға құқылы;
облыстық деңгейде сауықтық мәдени-бұқаралық іс-шаралар өткізуді жүзеге асыру;
тарихи-мәдени мұраны сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, тарихи, ұлттық және мәдени дәстүрлер мен салттардың дамуына ықпал жасау;
талантты жастарды және перспективалы шығармашылық ұжымдарды іздестіруге және қолдауға бағытталған іс-шаралар кешенін жүзеге асыру;
облыстың мәдени құндылықтарын есепке алу, қорғау, консервациялау және реставрациялау, сондай-ақ пайдалану, елдің көрнекті мәдениет қайраткерлерін мәңгі есте қалдыру жөніндегі жұмысты ұйымдастырады;
облыстың мемлекеттік мәдениет ұйымдарын аттестаттаудан өткізу;
ұлттық мәдени игілік объектілерінің айрықша режимінің сақталуын қамтамасыз ету;
мәдениет саласында әлеуметтік маңызы бар іс-шаралар өткізуді жүзеге асыру;
тарихи-мәдени мұра объектілерін анықтауды, есепке алуды, қорғауды, пайдалануды және тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету;
тарих және мәдениет ескерткiштерiн қорғау мiндеттемелерiн ресiмдеу және оларды меншiк иелерi мен пайдаланушылардың орындауын бақылау;
тарихи-мәдени мұра объектiлерiн анықтау, есепке алу, қорғау жөнiнде жұмыс жүргiзу;
тиісті аумақтарда жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің пайдаланылу және күтіп-ұстау тәртібін, сондай-ақ оларда археологиялық және ғылыми-реставрациялау жұмыстарының орындалуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
тарих және мәдениет ескерткіштерінің меншік иелеріне және пайдаланушыларына олардың осы "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану" туралы Заңын бұзғаны туралы нұсқамалар беру.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы әкімдігінің 12.01.2016 № А-1/6 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

16. Функции:
поддержка и координация деятельности государственных организаций культуры области, по развитию театрального, циркового, музыкального и киноискусства, культурно-досуговой деятельности и народного творчества, библиотечного и музейного дела, обеспечение деятельности учреждений области в области культуры;
осуществление мониторинга деятельности организаций культуры области и предоставление в уполномоченный орган информацию, а также статистические отчеты установленной формы;
организация работы экспертной комиссии по временному вывозу культурных ценностей;
оказание государственных услуг;
организация проведение областных (региональных) смотров, фестивалей и конкурсов в различных сферах творческой деятельности;
вправе организовывать проведение республиканских конкурсов и фестивалей в различных сферах творческой деятельности по согласованию с уполномоченным органом;
осуществление проведения зрелищных культурно-массовых мероприятий на областном уровне;
организация работы по сохранению историко-культурного наследия, содействие развитию исторических, национальных и культурных традиций и обычаев;
осуществление комплекса мероприятий, направленных на поиск и поддержку талантливой молодежи и перспективных творческих коллективов;
организация работы по учету, охране, консервации и реставрации, а также использованию культурных ценностей области, увековечению памяти видных деятелей культуры страны;
проведение аттестации государственных организаций культуры области;
обеспечение соблюдение особого режима объектов национального культурного достояния;
осуществление проведения социально значимых мероприятий в области культуры;
обеспечение выявление, учет, охрана, использование объектов историко-культурного наследия и проведение научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры;
оформление охранных обязательств на памятники истории и культуры и контролируют их выполнение собственниками и пользователями;
ведение работы по выявлению, учету, охране объектов историко-культурного наследия;
осуществление государственного контроля за использованием и порядком содержания, а также за исполнением археологических и научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения на соответствующих территориях;
выдача собственникам и пользователям памятников истории и культуры предписания о нарушении ими Закона "Об охране и использовании объектов истоpико-культуpного наследия".
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата Акмолинской области от 12.01.2016 № А-1/6 (вводится в действие со дня официального опубликования).

17. Басқарманың құқықтары мен міндеттері:
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ, басқа ұйымдардан құжаттар, қорытындылар, "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттерді жүзеге асыру үшін қажетті анықтамалық және басқа да материалдарды сұрату және алу;
мәдени мекемелерінің қызметіне әдістемелік жетекшілік етуді жүзеге асыру;
басқарманың құзырына енетін мәселелер бойынша комиссиялардың, алқа мәжілістерінің, жұмыс тобының, сонымен қатар сот органдарының жұмысына қатысады;
ведомстваға бағынысты ұйымдарды жою, қайта құру, құру жөніндегі мәселелер бойынша ұсыныстар енгізу;
"Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін жүзеге асыруға қажетті тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүргізуді іске асыру;
Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған басқа да өкілеттіктерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру.
18. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
19. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысын облыс әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. Басшының өкілеттігі:
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін және ведомствоға бағынысты мәдени ұйымдарының басшыларын лауазымға дайындайды және қызметтен босатады;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік ұйымдарда "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесін білдіреді;
"Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құқықтық актілеріне қол қояды;
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіппен "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін және ведомстваға бағынысты мәдени ұйымдарының басшыларын марапаттау, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
"Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлерінің және ведомстваға бағынысты мәдени ұйымдары басшыларының лауазымдық нұсқауларын бекітеді;
жемқорлықпен күрес жүргізу бойынша шаралар қолданады және ол жеке жауап береді;
"Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны ауыстыратын тұлға орындайды.

17. Права и обязанности управления:
запрашивать и получать от государственных органов Республики Казахстан, а также иных организаций документы, заключения, справочные и иные материалы, необходимые для осуществления возложенных на государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области" задач;
принимать участие в работе комиссий, коллегий, рабочих групп, а также в судебных органах по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области";
вносить предложения по вопросам создания, реорганизации, ликвидации подведомственных организаций;
осуществлять проведение государственных закупок товаров, работ и услуг, необходимых для осуществления деятельности государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области";
осуществлять иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Управление культуры Акмолинской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление культуры Акмолинской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом области.
20. Полномочия руководителя:
в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должность и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области", руководителей подведомственных управлению культуры организаций культуры;
представляет государственное учреждение "Управление культуры Акмолинской области" в государственных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
подписывает правовые акты государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области";
в установленном действующим законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложение дисциплинарного взыскания на сотрудников управления, а также руководителей подведомственных организаций культуры;
утверждает должностные инструкции работников государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области", а также руководителей подведомственных организаций культуры;
принимает меры по борьбе с коррупцией и несет за это персональную ответственность.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

21. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары бар.
Басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
22. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамамен көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ, өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық мүлкіне жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзінше бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату
25. "Ақмола облысының мәдениет басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Ақмола облысының мәдениет
басқармасы" мемлекеттік мекемесі
туралы ережеге қосымша
Ақмола облысы мәдениет басқармасының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің
тізбесі
1. Ақмола облысы мәдениет басқармасының "Көкшетау қаласының тарихы музейі" мемлекеттік коммуналдық мекемесі;
2. Ақмола облысы мәдениет басқармасының "Мәлік Ғабдуллин музейі" мемлекеттік коммуналдық мекемесі;
3. Ақмола облысы мәдениет басқармасының "Ақмола облыстық тарихи-өлкетану музейі" мемлекеттік коммуналдық мекемесі;
4. Ақмола облысы мәдениет басқармасының "М.Жұмабаев атындағы Ақмола облыстық әмбебап ғылыми кітапханасы" мемлекеттік коммуналдық мекемесі;
5. Ақмола облысы мәдениет басқармасының "Әдебиет және өнер музейі" мемлекеттік коммуналдық мекемесі;
6. Ақмола облысы мәдениет басқармасының "Тарихи-мәдени мұраны қорғау және пайдалану орталығы" мемлекеттік коммуналдық мекемесі.
Ақмола облысы мәдениет басқармасының қарамағындағы кәсіпорындар тізбесі

21. Руководитель государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
22. Государственное учреждение "Управление культуры Акмолинской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление культуры Акмолинской области" относится к областному коммунальному имуществу.
24. Государственное учреждение "Управление культуры Акмолинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение управления
25. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление культуры Акмолинской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Положению о государственном
учреждении
"Управление культуры
Акмолинской области"
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении управления культуры
Акмолинской области
1. Коммунальное государственное учреждение "Музей истории города Кокшетау" управления культуры Акмолинской области;
2. Коммунальное государственное учреждение "Музей Малика Габдуллина" управления культуры Акмолинской области;
3. Коммунальное государственное учреждение "Акмолинский областной историко-краеведческий музей" управления культуры Акмолинской области;
4. Коммунальное государственное учреждение "Акмолинская областная универсальная научная библиотека им. М.Жумабаева" управления культуры Акмолинской области;
5. Коммунальное государственное учреждение "Музей литературы и искусства" управления культуры Акмолинской области;
6. Коммунальное государственное учреждение "Центр по охране и использованию историко-культурного наследия" управления культуры Акмолинской области.
Перечень предприятий, находящихся в ведении управления культуры
Акмолинской области

1. Ақмола облысының мәдениет басқармасы жанындағы "Шахмет Құсайынов атындағы облыстық қазақ музыкалық-драма театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
2. Ақмола облысының мәдениет басқармасы жанындағы "Көкшетау" мәдениет сарайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
3. Ақмола облысының мәдениет басқармасы жанындағы "Ақмола облыстық филармониясы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
4. Ақмола облысының мәдениет басқармасы жанындағы "Облыстық халық шығармашылық және мәдени демалыс орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
5. Ақмола облысының мәдениет басқармасы жанындағы "Ақмола облыстық орыс драма театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.

1. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной казахский музыкально-драматический театр имени Шахмета Хусаинова" при управлении культуры Акмолинской области;
2. Государственное коммунальное казенное предприятие "Дворец культуры "Кокшетау" при управлении культуры Акмолинской области;
3. Государственное коммунальное казенное предприятие "Акмолинская областная филармония" при управлении культуры Акмолинской области;
4. Государственное коммунальное казенное предприятие "Областной центр народного творчества и культурного досуга" при управлении культуры Акмолинской области;
5. Государственное коммунальное казенное предприятие "Акмолинский областной русский драматический театр" при Управлении культуры Акмолинской области.