"Әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № 218 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 575 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 9 қаңтарда № 10076 тіркелді
Әскери қызметшілерді зейнетақымен қамсыздандыру жұмысын жетілдіру және реттеу мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № 218 бұйрығына (2014 жылғы 20 маусымда Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 9527 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың преамбуласы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына және Әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру қағидаларының 5-тармағына сәйкес»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықтың  1-тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«1. Осы Әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық Әскери қызметшілерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киім киіп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру қағидаларының 5-тармағына сәйкес құрастырылған»;
Әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулыққа 4-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жазылсын;
Әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулыққа 6-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жазылсын;
Әскери қызметшілерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулыққа 10-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Зейнетақымен қамсыздандыру орталығының бастығы:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 20 мая 2014 года № 218 "Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат военнослужащим"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 575. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 января 2015 года № 10076
В целях совершенствования и упорядочения работы по пенсионному обеспечению военнослужащих, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 20 мая 2014 года № 218 "Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат военнослужащим" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2014 года № 9527, опубликован в Информационно-правовой системе "Әдiлет" 4 июля 2014 г.) следующие изменения и дополнения:
преамбулу приказа изложить в новой редакции:
"В соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республики Казахстан» и пунктом 5 Правил назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года";
в Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат военнослужащим, утвержденный указанным приказом пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Настоящая Инструкция по назначению и осуществлению пенсионных выплат военнослужащим разработана в соответствии с пунктом 5 Правил назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года";
приложение 4 к Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат военнослужащим, изложить согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 6 к Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат военнослужащим, изложить согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 10 к Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат военнослужащим, изложить согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Начальнику Центра пенсионного обеспечения Министерства обороны Республики Казахстан:

1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдасын;
2) мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін ресми жариялау үшін бұқаралық ақпарат құралдарына және «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне жолдасын;
3) ресми жарияланғаннан кейін бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің веб-сайтына орналастырсын.
3. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары Б.Ш. Шолпанқұловқа жүктелсін.
4. Бұйрық лауазымды адамдарға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі                          И. Тасмағамбетов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2014 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 575 бұйрығына
1-қосымша
Әскери қызметшілерге зейнетақы
төлемдерін тағайындау және оларды
жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулыққа
4-қосымша
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ҚОРҒАНЫС МИНИСТРЛІГІ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚОРҒАНЫС МИНИСТРЛІГІ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚОРҒАНЫС МИНИСТРЛІГІ
КУӘЛІК № 000000 атағы
Тегі ___________________
Аты ____________________
Әкесінің
аты ____________________
Орталық
бастығы ________________
МИНИСТЕРСТВО ОБОРОНЫ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚОРҒАНЫС МИНИСТРЛІГІ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚОРҒАНЫС МИНИСТРЛІГІ УДОСТОВЕРЕНИЕ № 000000 Воинское звание
Фамилия ________________
Имя ____________________
Отчество _______________
Вид пенсии (дата назначения) ____________
Дата выдачи « » 20 г.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2014 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 575 бұйрығына
2-қосымша
Әскери қызметшілерге зейнетақы
төлемдерін тағайындау және оларды
жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулыққа
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі зейнеткерінің куәлігін беру ведомосы
Р/с №
Куәлік №
Қосымша парақ зейнетақы түрі
Кімге берілді
Зейнеткерлік істің №
Берілген күні
Зейнеткердің қолы
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2014 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 575 бұйрығына
3-қосымша
Әскери қызметшілерге зейнетақы
төлемдерін тағайындау және оларды
жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулыққа
10-қосымша
Нысан
20 ж. дейін сақталсын                                         _______
№ тармақ
Мүк. № _______
ҚР ҚМ Зейнетақымен қамсыздандыру орталығы Еңбек сіңірген жылдарын есептеу үшін келіп түскен жеке
істерді есепке алу кітабы
20__ж."___"_____________________басталды
20__ж."___"_____________________аяқталды
_______парақта
Реттік нөмірі
Іс қайдан келіп түсті
Істің келіп түскен күні
Әскери атағы
Тегі, әкесінің аты
Іс қайдан жолданды
Жіберілген күні
Орындаған
Ескертпе

1) в установленном законодательном порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации копию настоящего приказа направить в печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования;
3) после официального опубликования приказ разместить на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан Шолпанкулова Б.Ш.
4. Приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан                       И. Тасмагамбетов
Приложение 1
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 8 декабря 2014 года № 575
Приложение 4
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат военнослужащим
Форма
Приложение 2
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 8 декабря 2014 года № 575
Приложение 6
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат военнослужащим
Форма
Ведомость
выдачи удостоверения пенсионера
Министерства обороны Республики Казахстан
№ п/п
№ удостоверения
Вкладыш вид пенсии
Кому выдано
№ пенсионного дела
Дата выдачи
Роспись пенсионера
Приложение 3
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 8 декабря 2014 года № 575
Приложение 10
к Инструкции по назначению
и осуществлению пенсионных
выплат военнослужащим
Форма
_______________
Хранить до 20 ___ г.
Пункт № ________
Инв. № _________
Центр пенсионного обеспечения МО РК
Книга учета личных дел поступивших для
исчисления выслуги лет
Начато «____» ___________ 20 ____ г.
Окончено «____» _________ 20 ____ г.
На _____ листах
Номер по порядку
Откуда дело поступило
Дата поступления дела
Воинское звание
Фамилия, имя, отчество
Куда дело направлено
Дата отправки
Исполнитель
Примечание