Бұланды аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 5С-23/1 "2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2014 жылғы 12 қарашадағы № 5С-33/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 28 қарашада № 4482 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 5С-43/6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 23.12.2015 № 5С-43/6 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына109 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағына сәйкес Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының «2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 5С-23/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3959 болып тіркелген, 2014 жылғы 24 қаңтарда «Бұланды таңы» газетінде және 2014 жылғы 24 қаңтарда «Вести Бұланды жаршысы» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға арналған бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3797445,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 413909,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16850,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 69328,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3297358 мың теңге;
2) шығындар – 3781003,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7154,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 8290,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1136,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операция бойынша сальдо – 33600,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 33600,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -24312,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 24312,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8290,9 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1136,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 17157,4 мың теңге.»;
2 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«2. Аудандық бюджеттің кірісі келесі көздер есебінен бекітілсін:

О внесении изменений в решение Буландынского районного маслихата от 25 декабря 2013 года № 5С-23/1 "О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 12 ноября 2014 года № 5С-33/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 28 ноября 2014 года № 4482. Утратило силу решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2015 года № 5С-43/6
Сноска. Утратило силу решением Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 23.12.2015 № 5С-43/6 (вступает в силу и вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата «О районном бюджете на 2014-2016 годы» от 25 декабря 2013 года № 5С-23/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3959, опубликовано 24 января 2014 года в газете «Бұланды Таңы» и 24 января 2014 года в газете «Вести Бұланды жаршысы») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 3797445,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 413909,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16850,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 69328,0 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 3297358 тысяча тенге;
2) затраты – 3781003,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7154,9 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 8290,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1136,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 33600,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 33600,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -24312,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 24312,3 тысяч тенге:
поступления займов – 8290,9 тысячи тенге;
погашение займов – 1136,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 17157,4 тысяч тенге.»;
пункт 2 изложить в новой редакции:
«2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:

1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
басқа да салықтар;
мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік ұйымдардың тауарларын (жұмыс, қызмет) сатудан түскен түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату.»;
4 тармақтың бірінші азат жолы келесі редакцияда баяндалсын:
«4. 2014 жылға аудандық бюджетте 1690134,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:»;
4 тармақтың 2)4) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
«2) облыстық бюджеттен дамытуға бөлінген нысаналы трансферттері 229171,9 мың теңге, соның ішінде:
203021,9 мың теңге білім беру объектілерінің құрылысына және қайта жаңғыртуға;
3150,0 мың теңге елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға;
23000,0 мың теңге заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға;»;
«4) облыстық бюджеттен 274087,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
65719 мың теңге ауданның білім нысандарына құрастырмалы-модульдік қазандықтар сатып алуға және орнатуға;
1977,7 мың теңге ауданның мектептері үшін спорттық жабдықтар сатып алуға;
34048,9 мың теңге Бұланды ауданы Макинск қаласының футбол алаңы үшін жасанды жабын төсеу және стадионда жүргізу жолын орналастыруға;
35659 мың теңге автомобиль жолдарын жөндеуге және ұстауға;
36306 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге;
108 мың теңге бруцеллез ауруымен ауыратын ұсақ қара малдарға санитарлық союды өткізуге;
891 мың теңге санитарлық союға бағытталатын ауыл шаруашылығы малдарының құнын (50 % дейін) өтеуге;

1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
прочие налоги;
государственная пошлина;
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в государственной собственности;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли.»;
абзац первый пункта 4 изложить в следующей редакции:
«4. Предусмотреть в районном бюджете на 2014 год целевые трансферты в сумме 1690134,0 тысячи тенге, в том числе:»;
подпункты 2)4) пункта 4 изложить в новой редакции:
«2) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 229171,9 тысяч тенге, в том числе:
203021,9 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов образования;
3150,0 тысяч тенге на развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах;
23000,0 тысяч тенге на увеличение уставного капитала юридических лиц;»;
«4) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 274087,1 тысяча тенге, в том числе:
65719 тысяч тенге на приобретение и установку блочно-модульных котельных для объектов образования района;
1977,7 тысяч тенге на приобретение спортивного инвентаря для школ района;
34048,9 тысяч тенге на искусственное покрытие футбольного поля и устройство беговой дорожки стадиона в городе Макинск Буландынского района;
35659 тысяч тенге на ремонт и содержание автомобильных дорог;
36306 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
108 тысяч тенге на проведение санитарного убоя мелкого рогатого скота больных бруцеллезом;
891 тысяча тенге на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных направляемых на санитарный убой;

83892,5 мың теңге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға;
13500 мың теңге Бұланды ауданының білім объектілерін жылу беру маусымына дайындау;
1985 мың теңге басқару органдарының материалды-техникалық базасын нығайтуға.»;
5 тармақтағы «8334» сандарды «8290,9» деген сандармен ауыстырылсын;
Бұланды аудандық мәслихатының «2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 5С-23/1 шешімінің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

83892,5 тысяч тенге на развитие жилищно-коммунального хозяйства;
13500 тысяч тенге на подготовку к отопительному сезону объектов образования Буландынского района;
1985 тысяч тенге на укрепление материально-технической базы органов управления.»;
в пункте 5 цифры «8334» заменить на цифры «8290,9»;
приложение 15 к решению Буландынского районного маслихата «О районном бюджете на 2014-2016 годы» от 25 декабря 2013 года № 5С-23/1 изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.

2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс 33-сессияның
төрағасы                                   Б.Қажақанов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Ш.Құсайынов
КЕЛІСІЛДІ
Бұланды ауданының әкімі                    Қ.Испергенов
Бұланды аудандық мәслихатының

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель
33 внеочередной сессии                     Б.Кажаканов
Секретарь
районного маслихата                        Ш.Кусаинов
СОГЛАСОВАНО
Аким Буландынского района                  К.Испергенов
Приложение 1
к решению Буландынского
районного маслихата