Еңбекшілдер ауданының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын бекіту туралы
Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 ақпандағы № С-27/5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 31 наурызда № 4060 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2017 жылғы 13 наурыздағы № С-10/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 13.03.2017 № С-10/3 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес, Еңбекшілдер аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Еңбекшілдер ауданының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Ө.Рақымжанов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С.Есполов
КЕЛІСІЛДІ
Ақмола облысы
Еңбекшілдер ауданының әкімі
А.Садуақасұлы
Еңбекшілдер аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 28 ақпандағы № С-27/5
шешімімен бекітілген
Еңбекшілдер ауданының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Еңбекшілдер ауданының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің осы қағидасы (бұдан әрі – қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106, қаулысымен бекітілген бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидасына сәйкес әзірленді және Еңбекшілдер ауданының, ауылдардың, ауылдық округтердің, Степняк қаласы көшесінің, көппәтерлі тұрғын үйдің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің және тұрғындары өкілдерінің санын айқындау тәртібін белгілейді.
2. Еңбекшілдер ауданының Степняк қаласының, ауылдардың, ауылдық округтердің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества Енбекшильдерского района
Решение Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 28 февраля 2014 года № С-27/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 31 марта 2014 года № 4060. Утратило силу решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 13 марта 2017 года № С-10/3
Сноска. Утратило силу решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 13.03.2017 № С-10/3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 Енбекшильдерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Енбекшильдерского района.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
О.Рахимжанов
Секретарь
районного маслихата
С.Есполов
СОГЛАСОВАНО
Аким Енбекшильдерского района
Акмолинской области
А.Садуақасұлы
Утверждены
решением Енбекшильдерского
районного маслихата
от 28 февраля 2014 года
№ С-27/5
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Енбекшильдерского района
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Енбекшильдерского района (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", а также Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106, и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества и определения количества представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома города Степняка, сельских округов Енбекшильдерского района.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории города Степняка, сел, сельских округов Енбекшильдерского района созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.

2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Степняк қаласының, ауылдың, ауылдық округтің әкімі шақырады.
Еңбекшілдер ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы аудандық "Жаңа дәуір - Сельская новь" газеті арқылы олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді Степняк қаласының, ауылдың және ауылдық округтің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиісті ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Степняк қаласының, ауыл, ауылдық округ әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Степняк қаласының, ауыл, ауылдық округ әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Степняк қаласының, ауылдың және ауылдық округтің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының жалпы санының 5 % мөлшерінде ұсынады. Жергілікті қоғамдастық жиыны мен жергілікті қоғамдастық жиналысына кәмелетке толмаған адамдардың, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған адамдардың, сондай-ақ сот үкімімен бас бостандығынан айыру орындарындағы адамдардың қатысуға құқығы жоқ.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Степняк қаласының, ауыл және ауылдық округ әкімінің аппаратына береді.

2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом города Степняка, села, сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Енбекшильдерского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через районную газету "Жаңа дәуір - Сельская новь".
5. Проведение раздельного схода в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом города Степняка, села, сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом города Степняка, села, сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода являются аким города Степняка, села, сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в количестве 5 % от общего числа жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома на территории города Степняка, села и сельского округа. Не имеют права участвовать в сходе местного сообщества и на собрании местного сообщества несовершеннолетние лица, лица, признанные судом недееспособными, а также лица, содержащиеся в местах лишения свободы по приговору суда.
Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима города Степняка, села, сельского округа.