Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды үйде оқытуға тәртібі мен мөлшерін анықтау туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 12 қарашадағы № 35/6 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 9 желтоқсанда № 4498 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2017 жылғы 2 ақпандағы № 11/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 02.02.2017 № 11/3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі, "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" 2002 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өтеудің келесі тәртібі анықталсын:
1) үйде оқытуға жұмсаған шығындар (мемлекет толық қамтамасыз етіп отырған мүгедек балалар мен ата-аналары ата-аналық құқықтарынан айырылған мүгедек балалардан басқалары) мүгедектер қатарындағы кемтар балалардың ата-аналарының біреуіне және өзге де заңды өкілдеріне, отбасының табысына қарамастан өтеледі;
2) жұмсаған шығындар мүгедектігі туралы анықтамасы мен "Ақмола облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі жанындағы ведомствоаралық психологиялық медициналық педагогикалық кеңестің қорытындысында белгіленген өтініш берген айдан бастап, мерзімнің аяқталуына дейін өтеледі;
3) жұмсаған шығындар қаржыландырудың түсуіне қарай өткен айға өтеледі. Шығындарды өтеудің тоқтатылуына алып келген жағдайлар (18 жасқа толу, мүгедектер қатарындағы кемтар баланың қайтыс болуы, мүгедектікті алып тастау) туындаған кезде төлем тиісті жағдайлар орын алған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
2. Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өтеу – ай сайын әр балаға үш айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде анықталсын.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихат
хатшысы
С.Құдабаев
КЕЛІСІЛДІ
Есіл ауданының әкімі Қ.Рахметов

Об определении порядка и размера на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 12 ноября 2014 года № 35/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 декабря 2014 года № 4498. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 02 февраля 2017 года № 11/3
Сноска. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 02.02.2017 № 11/3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить следующий порядок возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов:
1) возмещение затрат на обучение на дому (кроме детей-инвалидов, находящихся на полном государственном обеспечении и детей-инвалидов, в отношении которых родители лишены родительских прав) предоставляется одному из родителей и иным законным представителям детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов, независимо от дохода семьи;
2) возмещение затрат предоставляется с месяца обращения до окончания срока, установленного в заключении межведомственной психолого-медико-педагогической консультации при государственном учреждении "Управление образования Акмолинской области" и справки об инвалидности;
3) возмещение затрат производится за истекший месяц по мере поступления финансирования. При наличии обстоятельств, повлекших прекращение возмещения затрат (достижение возраста 18 лет, смерть ребенка с ограниченными возможностями из числа инвалидов, снятие инвалидности), выплата прекращается с месяца, следующего за тем, в котором наступили соответствующие обстоятельства.
2. Определить размер возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану - ежемесячно на каждого ребенка три месячных расчетных показателя.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь районного
маслихата
С.Кудабаев
СОГЛАСОВАНО
Аким Есильского района К.Рахметов