2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-36/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 4573 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 971 304,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 676 224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 831,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 59 439,9 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 227 809 мың теңге;
2) шығындар – 2 998 202,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 931 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59 004 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 073 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 14 306,4 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 14 306,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-86 135,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 86 135,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 24.12.2015 № С-44/5 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудан бюджетінің табыстары келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
басқа салықтар;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
басқа да салықтық емес түсiмдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату, жерді сату.
4) трансферттердің түсімдері, соның ішінде:
облыстық бюджеттен трансферттер.

О бюджете района на 2015-2017 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2014 года № С-36/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 января 2015 года № 4573
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2015-2017 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 971 304,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 676 224 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 831,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 59 439,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 227 809 тысяч тенге;
2) затраты – 2 998 202,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 931 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59 004 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 073 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14 306,4 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 14 306,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-86 135,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86 135, 7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24.12.2015 № С-44/5 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговые поступления, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
прочие налоги;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления.
3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, продажа земли.
4) поступления трансфертов, в том числе:
трансферты из областного бюджета.

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 25.02.2015 № С-37/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде 1 095 603 мың теңге сомасында субвенция есепке алынсын.
4. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттері есепке алынсын:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 3 525 мың теңге сомасында;
2) автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге 45 044,3 мың теңге сомасында;
3)  Шортанды ауданының Пригородное ауылының су құбырлары желілерін күрделі жөндеуге 184 446,3 мың теңге сомасында;
4) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 21 734 мың теңге сомасында;
5) санитарлық союға жіберілген ауыл шаруашылығы жануарларының құнын өтеуге (50 пайызға дейін) 1 122 мың теңге сомасында;
6) алынып тасталды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 09.11.2015 № С-42/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
7) орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі электрондық оқулықпен жарақтандыруға 1 125 мың теңге сомасында;
8) балалар мен жасөспірімдердің спорттық мектептер шығындарының облыстық бюджеттен аудандық (қалалық) бюджетке ауыстырылуына байланысты 12 193 мың теңге сомасында.
9) жылу беру маусымына дайындалуға жылумен жабдықтайтын кәсіпорындарға 5 000 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 25.02.2015 № С-37/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.06.2015 № С-40/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2015 № С-42/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттері есепке алынсын:
1) Шортанды кентінде жүзу хауызының құрылысына 30 000 мың теңге сомасында;
2) Шортанды кентінің (2-кезек) су құбырлары желілері мен құрылғыларды және су қайтарғыларды қайта құруға 53 130 мың теңге сомасында;
3) Бозайғыр ауылының (2-кезек) су құбырлары желілерін қайта құруға және тұрғын үй учаскелері бөлігінің шекарасына дейін су құбырын жүргізуге 26 498,3 мың теңге сомасында;
4) Шортанды ауданының «Шортанды Су» ШЖҚ МКК жарғылық капиталын көбейтуге 14 306,4 мың теңге сомасында;
5) Шортанды кентінде жүзу хауызының инженерлік желілер құрылысына 64 487,6 мың теңге сомасында;
6) Шортанды ауданының Шортанды кентінің (3-кезек) су құбырлары желілерін қайта құруға ЖСҚ әзірлеуге 8 708,9 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 25.02.2015 № С-37/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2015 № С-42/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2015 № С-37/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Учесть в бюджете района на 2015 год субвенцию в сумме 1 095 603 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете района на 2015 год целевые текущие трансферты из областного бюджета:
1) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 3 525 тысяч тенге;
2)на текущий ремонт автомобильных дорог в сумме 45 044,3 тысяч тенге;
3) на капитальный ремонт водопроводных сетей села Пригородное Шортандинского района в сумме 184 446,3 тысяч тенге;
4) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 21 734 тысяч тенге;
5) на возмещение (до 50-ти процентов) стоимости сельскохозяйственных животных направляемых на санитарный убой в сумме 1 122 тысяч тенге;
6) исключен решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 09.11.2015 № С-42/2 (вводится в действие с 01.01.2015);
7) на оснащение электронными учебниками в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 1 125 тысяч тенге;
8) в связи с передачей расходов детских юношеских спортивных школ из областного бюджета на районные (городские) бюджеты в сумме 12 193 тысяч тенге;
9) на подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям в сумме 5 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2015 № С-37/2 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.06.2015 № С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.11.2015 № С-42/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Учесть в бюджете района на 2015 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
1) на строительство плавательного бассейна в поселке Шортанды в сумме 30 000 тысяч тенге;
2) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений и водоотведения в поселке Шортанды (2 очередь) в сумме 53 130 тысяч тенге;
3) на реконструкцию водопроводных сетей и подведение водопровода до границы раздела участков жилых домов в селе Бозайгыр (2 очередь) в сумме 26 498,3 тысяч тенге;
4) на увеличение уставного капитала ГКП на ПХВ «Шортанды Су» Шортандинского района в сумме 14 306,4 тысяч тенге;
5) на строительство инженерных сетей к плавательному бассейну в поселке Шортанды в сумме 64 487,6 тысяч тенге;
6) на разработку ПСД на реконструкцию водопроводных сетей в поселке Шортанды Шортандинского района (3 очередь) в сумме 8 708,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2015 № С-37/2 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.11.2015 № С-42/2 (вводится в действие с 01.01.2015).

6. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттері есепке алынсын:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 6 066,5 мың теңге сомасында;
2) білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік оқыту тапсырысын жүзеге асыруға 120 602 мың теңге сомасында;
3) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақыларын көтеруге 40 516 мың теңге сомасында;
4) мүгедектердің құқығын қамтамасыз ету және өмір сүрулерінің сапасын жақсарту жөніндегі іс-әрекеттер жоспарын жүзеге асыру аясында мүгедектерге қызмет етуге бейімделген ұйымдар орналасқан орындарда жол белгілері мен көрсетулер орнатуға 58 мың теңге сомасында;
5) «Өрлеу» жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге 6 250 мың теңге сомасында;
6) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 101 761 мың теңге сомасында;
7) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге 2 632 мың теңге сомасында;
8) азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге 1 039 мың теңге сомасында;
9) ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге 4 352 мың теңге сомасында;
10) ауыл шаруашылық саласындағы жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге 1 750,7 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 25.02.2015 № С-37/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.06.2015 № С-40/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2015 № С-42/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2015 № С-44/5 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттері есепке алынсын:
1) алынып тасталды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 09.06.2015 № С-40/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2) алынып тасталды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 09.06.2015 № С-40/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3) Шортанды кентінің (2-кезек) су құбырлары желілері мен құрылғыларды және су қайтарғыларды қайта құруға 247 872 мың теңге сомасында;

6. Учесть в бюджете района на 2015 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 6 066,5 тысяч тенге;
2) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 120 602 тысяч тенге;
3) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 40 516 тысяч тенге;
4) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 21 734 тысяч тенге;
5) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту «Өрлеу» в сумме 6 250 тысяч тенге;
6) на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 101 761 тысяч тенге;
7) на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 2 632 тысяч тенге;
8) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов по регистрации актов гражданского состояния в сумме 1 039 тысяч тенге;
9) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 4 352 тысяч тенге;
10) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в области сельского хозяйства в сумме 1 750,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2015 № С-37/2 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.06.2015 № С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.11.2015 № С-42/2 (вводится в действие с 01.01.2015); от 24.12.2015 № С-44/5 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Учесть в бюджете района на 2015 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
1) исключен решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 09.06.2015 № С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
2) исключен решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 09.06.2015 № С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
3) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений и водоотведения поселка Шортанды (2 очередь) в сумме 247 872 тысяч тенге;

4) Бозайғыр ауылының (2-кезек) су құбырлары желілері мен құрылғыларды қайта құруға 127 986 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 09.06.2015 № С-40/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен 59 004 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 09.11.2015 № С-42/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеуге 14 073 мың теңге сомасында есепке алынсын.
10. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлемдері 23,3 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 09.11.2015 № С-42/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет салаларындағы мамандарының лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары, осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың лауазымдық ақылары және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылып белгіленсін.
12. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2015 жылға 2 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 09.11.2015 № С-42/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2015 жылға арналған аудан бюджетін орындау барысында секвестрленуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджетінің қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстар 567 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
14-1. 2015 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 41 204,7 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттың еркін қалдықтары республикалық және облыстық бюджеттен бөлінген 41 204,7 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) мақсатты трансферттерді кері қайтаруға бағытталсын, оның ішінде: республикалық бюджетке 1 511,3 мың теңге, облыстық бюджетке 39 693,4 мың теңге.

4) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений села Бозайгыр (2 очередь) в сумме 127 986 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 09.06.2015 № С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть в бюджете района на 2015 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 59 004 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 09.11.2015 № С-42/2 (вводится в действие с 01.01.2015)
9. Учесть в бюджете района на 2015 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 14 073 тысяч тенге.
10. Учесть в бюджете района на 2015 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 23,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 09.11.2015 № С-42/2 (вводится в действие с 01.01.2015)
11. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры, работающим в сельской местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 2 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 09.11.2015 № С-42/2 (вводится в действие с 01.01.2015)
13. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2015 год, согласно приложению 4.
14. Утвердить расходы по бюджетным программам бюджета района на 2015-2017 годы в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа, согласно приложениям 567.
14-1. Направить свободные остатки бюджетных средств в сумме 41 204,7 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2015 года на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского и областного бюджета в сумме 41 204,7 тысяч тенге, в том числе: в республиканский бюджет 1 511,3 тысяч тенге, в областной бюджет 39 693,4 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 14-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 25.02.2015 № С-37/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 09.06.2015 № С-40/2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы                            К.Балғожин
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Г.Скирда
КЕЛІСІЛДІ
Шортанды ауданының әкімі                   Г.Сәдуақасова
Шортанды аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы

Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2015 № С-37/2 (вводится в действие с 01.01.2015); в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 09.06.2015 № С-40/2 (вводится в действие с 01.01.2015).
15. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        К.Балгужин
Секретарь
районного маслихата                        Г.Скирда
СОГЛАСОВАНО
Аким Шортандинского района                 Г.Садвокасова
Приложение 1
к решению Шортандинского

5238,5
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
1725,5
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
27418
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
14003,5
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
148,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1343,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
89040,3
2
Әлеуметтiк көмек
57432,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6003,1
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
6003,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51429,7
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
15705,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13305
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
703,9
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4398,9
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
6601,8
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
781
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
9934
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31607,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31549,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18116
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
276,4
025
«Өрлеу» жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
10525,1
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
2632
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58

5238,5
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
1725,5
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
27418
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14003,5
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
148,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1343,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
89040,3
2
Социальная помощь
57432,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6003,1
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6003,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51429,7
002
Программа занятости
15705,1
005
Государственная адресная социальная помощь
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13305
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
703,9
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4398,9
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6601,8
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
781
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
9934
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31607,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31549,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
18116
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
276,4
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту «Өрлеу»
10525,1
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
2632
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58