"Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекеме ережесін бекіту туралы
Ақмола облысы Бурабай ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 28 тамыздағы № а-9/541 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 1 қазанда № 4378 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 22 сәуірдегі № а-4/159 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Бурабай ауданы әкімдігінің 22.04.2016 № а-4/159 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі 42 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабы 1 тармағының 20) тармақшасына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңы 18 бабының 7) тармақшасына сәйкес, Бурабай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі құрылысын және қоса беріліп отырылған ережесі бекітілсін.
2. Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін әділет басқармасында мемлекеттік тіркеу жүргізілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары М.Б.Нұрпановаға жүктелсiн.
4. Аудан әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет Департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Т.Ташмағамбетов
Бурабай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы 28 тамыздағы
№ а-9/541 қаулысымен
бекітілген
"Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі тұрғын үй қоры аясында мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении положения коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района"
Постановление акимата Бурабайского района Акмолинской области от 28 августа 2014 года № а-9/541. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 1 октября 2014 года № 4378. Утратило силу постановлением акимата Бурабайского района Акмолинской области от 22 апреля 2016 года № а-4/159.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Бурабайского района Акмолинской области от 22.04.2016 № а-4/159 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 42 Гражданского кодекса Республики Казахстан, подпунктом 20) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 7) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", акимат Бурабайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" и утвердить прилагаемое положение.
2. Произвести государственную регистрацию коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" в управлении юстиции.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Нурпанову М.Б.
4. Настоящее постановление акимата района вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким района Т.Ташмагамбетов
Утверждено постановлением
акимата Бурабайского района
от 28 августа 2014 года № а-9/541
Положение
о коммунальном государственном учреждении "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекция Бурабайского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере обеспечения государственного контроля в области жилищного фонда.
2. Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.

4. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 021700, Қазақстан Республикасы, Ақмола облысы, Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылайхан көшесі, 32.
9. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде – "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде – коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района".
10. Осы Ереже "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерден жүзеге асырылады.
12. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы: тұрғын үй саласында мемлекеттік бақылау функцияларын орындау болып табылады.

4. Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: 021700, Республика Казахстан, Акмолинская область, Бурабайский район, город Щучинск, улица Абылайхана 32.
9. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке – "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік;
на русском языке – коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района".
11. Финансирование деятельности коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" осуществляется из республиканского и местных бюджетов.
12. Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района".
Если коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход местного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района"
13. Миссия коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района": выполнение функции государственного контроля в области жилищного фонда.

14. Міндеттері:
1) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін техникалық зерттеуді ұйымдастыру;
2) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізудің тізбесін, мерзімділігін және кезектілігін айқындау;
3) кондоминиум объектісін басқару органы ұсынған кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жекелеген түрлерін жүргізуге арналған, тұрғын үй көмегінің қатысуымен қаржыландырылатын шығыстардың сметасын келісу;
4) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жекелеген түрлері бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау жөніндегі комиссияларға қатысу.
15. Функциялары:
1) кондоминиум объектісінде және үйлер аралығындағы аумақтарда үй-жайлар (пәтерлер) меншік иесінің ортақ мүлкін қолдану, күтіп-ұстау, пайдалану және жөндеу тәртібінің сақталуына мемлекеттік бақылау;
2) тұрғын үйлерде (тұрғын ғимараттарда) үйлерге ортақ жылуды, энергияны, газды және су ресурстарын есептейтін аспаптардың болуына мемлекеттік бақылау;
3) кондоминиум объектісіндегі үй-жайлар меншік иелерінің ортақ мүліктің және оның инженерлік жабдықтарының техникалық жай-күйіне қолданыстағы нормативтік-техникалық және жобалық құжаттамаларға сәйкес оның күтіп-ұстау және жөндеу бойынша жұмыстардың уақытылы орындалуына мемлекеттік бақылау;
4) тұрғын үйді (тұрған ғимаратты) маусымдық пайдалануға дайындау жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыруға мемлекеттік бақылау;
5) қабылданған шешімдерді және анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі нұсқаманы орындауға мемлекеттік бақылау;
6) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеудің жекелеген түрлері бойынша орындалған жұмыстың сапасына мемлекеттік бақылау.
Коммуналдық мемлекеттік мекеме тұрғын үйлерді (тұрғын ғимараттарды), үйлер іргесіндегі аумақтарды күтіп-ұстау және коммуналдық қызмет көрсету сапасын бақылау жөніндегі нормативтік және әдістемелік құжаттарды дайындауға қатысады, сондай-ақ бақыланатын объектілердің иелеріне, кәсіпорындарға, ұйымдарға немесе тұрғын үйлерді (тұрғын ғимараттарды), үйлер іргесіндегі аумақтарды пайдаланатын азаматтарға консультациялық көмек көрсетеді.
Тұрғын үй инспекциясы тұрғын үйлерді (тұрған ғимараттарды), үй іргесіндегі аумақты күтіп-ұстау және коммуналдық қызмет көрсету сапасын бақылау жөніндегі нормативтік және әдістемелік құжаттарды әзірлеуге қатысады, сондай-ақ бақыланатын объектілердің иелеріне, кәсіпорындарға, ұйымдарға немесе тұрғын үйлерді (тұрған ғимараттарды), үй іргесіндегі аумақты пайдаланатын азаматтарға консультациялық көмек көрсетеді.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдардан өзге де ұйымдардан өз құзырына қатысты қажетті ақпаратты, құжаттарды басқа да мәселелер бойынша материалдарды белгіленген тәртіппен сұрауға және алуға;

14. Задачи:
1) организация технического обследования общего имущества объекта кондоминиума;
2) определение перечня, периодов и очередности проведения отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
3) согласование сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, представленной органом управления объекта кондоминиума, финансируемых с участием жилищной помощи;
4) принятие участия в комиссиях по приемке выполненных работ по отдельным видам капитального ремонта общего имущества кондоминиума;
15. Функции:
1) государственный контроль за соблюдением порядка использования, содержания, эксплуатации и ремонта общего имущества собственников помещений (квартир) в объекте кондоминиума и придомовые территорий;
2) государственный контроль наличием в жилых домах (жилых зданиях) общедомовых приборов учета тепло-, энерго-, газо- и водоресурсов;
3) государственный контроль за техническим состоянием общего имущества собственников помещений в объекте кондоминиума и его инженерного оборудования, своевременным выполнением работ по его содержанию и ремонту в соответствии с действующими нормативно-техническими и проектными документами;
4) государственный контроль за осуществлением мероприятий по подготовке жилого дома (жилого здания) к сезонной эксплуатации;
5) государственный контроль за выполнением принятых решений и предписаний по устранению выявленных нарушений;
6) государственный контроль за качеством работ, выполненных по отдельным видам капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума.
Коммунальное государственное учреждение принимает участие в подготовке нормативных и методических документов по контролю качества содержания жилых домов (жилых зданий), придомовых территорий и предоставлению коммунальных услуг, а также оказывает консультационную помощь владельцам подконтрольного объектов, предприятиям, организациям или гражданам, осуществляющим эксплуатацию жилых домов (жилых зданий) и придомовых территорий.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов и иных организаций, финансируемых из местного бюджета необходимую информацию, документы, иные материалы по вопросам, отнесенным к его компетенции;

2) лауазымды тұлға тексеруді жүргізу уақытында қызметтік куәлікті көрсетіп тексерілетін объектіге барады;
3) тексеру жүргізу кезінде кез келген қажетті ақпаратты сұратуға, тексеруге қатысты құжаттардың түпнұсқасымен танысуға;
4) заңмен белгіленген тәртіптер уәкілетті орган бекіткен біліктілік талаптарына сәйкес, үй-жайлар (пәтерлер) меншік иелерінің жалпы жиналысына кооперативтік басқармасының төрағасы лауазымына кандидатура ұсынуға;
5) тексеруді қолданыстағы заңнамаға сәйкес жүргізуге;
6) тексеру жүргізу кезеңінде тексерілетін объектінің белгіленген жұмыс режиміне кедергі келтірмеуге;
7) тексеру жүргізу нәтижесінде алынған құжаттар мен мәліметтердің сақталуын қамтамасыз етуге;
8) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп ұстау тәртібінің бұзушылықтары туралы актілер жасауға;
9) мемлекеттік мекеменің қызмет саласына қатысты мәселелері бойынша тапсырмалар беруге, олардың орындалуын бақылауға, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың өткізетін іс-шараларына қатысуға;
10) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп ұстау ережелерін бұзушылықтарды жою туралы орындалуы міндетті нұсқама шығаруға;
11) қолданыстағы заңнаманың талаптарын сақтауға;
12) қолданыстағы заңнамаға сәйкес бақылау және тексеру жүргізу бойынша іс-шаралар өткізуге;
13) тұрғын үй қорын және үйлер іргесіндегі аумақтарды күтіп-ұстау және пайдалану, тұрғын үй-коммуналдық қызмет көрсетуді бақылау жөніндегі іс-шараларды өткізу нәтижесінде анықталған әкімшілік құқық бұзушылықтарды жіберген тұлғаларды қолданысты заңнамаға сәйкес жауапқа тартуға;
14) басқа да міндеттерді Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асыруға.
3. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
17. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесініңне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
18. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысын аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:

2) должностные лица при предъявлении служебного удостоверения посещают проверяемый объект во время проведения проверки;
3) при проведении проверки запрашивать любую необходимую информацию, знакомиться с оригиналами документов, относящихся к предмету проверки;
4) рекомендовать общему собранию собственников помещений (квартир) кандидатуру на должность председателя правления кооператива, соответствующего квалификационным требованиям, утверждаемым уполномоченным органом в установленном законом порядке;
5) проводить проверки в соответствии с действующим законодательством;
6) не препятствовать установленному режиму работы проверяемого объекта в период проведения проверки;
7) обеспечивать сохранность полученных документов и сведений, полученных в результате проведения проверки;
8) составлять акты о нарушениях порядка содержания общего имущества объекта кондоминиума;
9) издавать поручения по вопросам, относящимся к сфере деятельности коммунального государственного учреждения, контролировать их исполнение, а также участвовать в мероприятиях, проводимых местными исполнительными органами;
10) выносить обязательные для исполнения предписания по устранению нарушений правил содержания общего имущества объекта кондоминиума;
11) соблюдать требования действующего законодательства;
12) проводить мероприятия по контролю и иные обследования в соответствии с действующим законодательством;
13) в случае выявления, в результате проведения мероприятия по контролю, административных правонарушений по использованию и содержанию жилищного фонда и придомовых территорий, предоставлению жилищно-коммунальных услуг принимать меры по привлечению лиц, допустивших нарушения к ответственности в соответствии с действующим законодательством;
14) осуществлять иные обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района"
17. Руководство коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Руководитель коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
19. Полномочия руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района":

1) сенімхатсыз "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне атынан әрекет ете алады;
2) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда "Осакаров ауданының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіреді;
3) шарттар жасайды;
4) сенімхат береді;
5) іс-сапарлар, тағылымдамалар, қызметкерлердің қазақстандық және шетелдік оқу орталықтарында және басқа да біліктілігін арттыру түрлері бойынша "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жоспарлары мен тәртібін бекітеді;
6) банкте есеп шоттар ашады;
7) барлық қызметкерлерге міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді;
8) "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
9) "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне көтермелеу және тәртіптік жаза беру шараларын қолданады;
10) "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіліктерін анықтайды.
"Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекеменің мүлкі
20. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік республикалық/коммуналдық меншікке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және тарату

1) без доверенности действует от имени коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района";
2) представляет интересы коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" в государственных органах, иных организациях;
3) заключает договора;
4) выдает доверенности;
5) утверждает порядок и планы коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" по командировкам, стажировкам, обучению сотрудников в казахстанских и зарубежных учебных центров и иным видам повышения квалификации сотрудников;
6) открывает банковские счета;
7) издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников;
8) принимает на работу и увольняет с работы работников отдела коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района;
9) принимает меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района";
10) определяет обязанности и полномочия сотрудников коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района".
Исполнение полномочий руководителя коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района"
20. Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" относится к коммунальной собственности.
22. Коммунальное государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района"

23. "Бурабай ауданының тұрғын үй инспекциясы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

23. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции Бурабайского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.