"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 165 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 27 маусымдағы № 386 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 30 шілдеде № 9648 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 30 мамырдағы № 501 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 30.05.2015 № 501 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекетік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 165 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9378 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 26 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент):
12-тармақ алынып тасталсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 13 және  4-қосымшаларда көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Орталықпен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және Министрліктің mvd.gov.kz, облыстардың, Астана, Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздері мен көші-қон полициясы бөліністерінің ғимараттарында орналасқан стенділерде орналастырылады.»;
2-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәлік беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент):
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 165 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 июня 2014 года № 386. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июля 2014 года № 9648. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 мая 2015 года № 501
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.05.2015 № 501 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан «О государственных услугах» от 15 апреля 2013 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 165 «Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9378, опубликован в информационно-правовой системе «Әділет» от 26 июня 2014 года), следующие изменения:
в Регламенте государственной услуги «Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан», утвержденным указанным приказом:
пункт 12 исключить;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
«15. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Центром в процессе оказания государственной услуги указаны в приложениях 134 к настоящему Регламенту и отражены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно  приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет-ресурсе МВД mvd.gov.kz, департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.»;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги «Выдача временного удостоверения личности гражданам Республики Казахстан», утвержденным указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:

«11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Орталықпен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.»;
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент):
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 13 және 4-қосымшаларда көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Орталықпен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.»;
2-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент):
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Орталықпен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.»;

«11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги указано в приложении 1 к настоящему Регламенту, описание порядка взаимодействия с Центром в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет ресурсе услугодателя.»;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги «Регистрация граждан Республики Казахстан по месту жительства», утвержденным указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги указаны в приложениях 13 и  4 к настоящему Регламенту, описание порядка взаимодействия с Центром и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет ресурсе услугодателя.»;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги «Снятие с регистрационного учета граждан Республики Казахстан по месту жительства», утвержденным указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги указано в приложении 1 к настоящему Регламенту, описание порядка взаимодействия с Центром и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет ресурсе услугодателя.»;

2-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент):
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің нақты сипаттамасы осы Регламентке 13 және 4-қосымшаларда көрсетілген, осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Орталықпен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы «электрондық үкімет» веб-порталында және мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.»;
2-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін күнтізбелік он күннің ішінде мерзімдік баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы департаментіне (С.С. Сайынов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Қ. Қасымов
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2014 жылғы 27 маусымдағы
№ 386 бұйрығына
«Қазақстан Республикасының
азаматтарына паспорттар, жеке
куәліктер беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
«Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке
куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
бизнес-процессінің анықтамалығы
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2014 жылғы 27 маусымдағы
№ 386 бұйрығына
«Қазақстан Республикасының
азаматтарына уақытша жеке
куәліктер беру» мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
«Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәліктер
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процессінің
анықтамалығы
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2014 жылғы 27 маусымдағы
№ 386 бұйрығына
«Қазақстан Республикасы
азаматтарын тұрғылықты жері
бойынша тіркеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
«Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша
тіркеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процессінің
анықтамалығы
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2014 жылғы 27 маусымдағы
№ 386 бұйрығына
«Қазақстан Республикасы
азаматтарын тұрғылықты жері
бойынша тіркеу есебінен
шығару» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
«Қазақстан Республикасы азаматтарын тұрғылықты жері бойынша
тіркеу есебінен шығару» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
бизнес-процессінің анықтамалығы
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрінің
2014 жылғы 27 маусымдағы
№ 386 бұйрығына
«Тұрғылықты жерiнен мекенжай
анықтамаларын беру» мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
«Тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет бизнес-процессінің
анықтамалығы

приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
в Регламенте государственной услуги «Выдача адресных справок с места жительства», утвержденным указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги указаны в приложениях 13 и 4 к настоящему Регламенту, описание порядка взаимодействия с Центром и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале «электронного правительства» и интернет ресурсе услугодателя.»;
приложение 2 изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан Тургумбаева Е.З. и Департамент миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Саинов С.С.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    К. Касымов
Приложение 1
к приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 27 июня 2014 г. № 386
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной
услуги «Выдача паспортов,
удостоверений личности
гражданам Республики Казахстан»
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
«Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики
Казахстан»
Приложение 2
к приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 27 июня 2014 г. № 386
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной
услуги «Выдача временного
удостоверения личности гражданина
Республики Казахстан»
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
«Выдача временного удостоверения личности гражданам Республики
Казахстан»
Приложение 3
к приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 27 июня 2014 г. № 386
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной
услуги «Регистрация гражданина
Республики Казахстан
по месту жительства»
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
«Регистрация гражданина Республики Казахстан по месту жительства»
Приложение 4
к приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 27 июня 2014 г. № 386
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги «Снятие
с регистрационного учета граждан
Республики Казахстан по
месту жительства»
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
«Снятие с регистрационного учета граждан Республики Казахстан по
месту жительства»
Приложение 5
к приказу Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 27 июня 2014 г. № 386
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной
услуги «Выдача адресных справок
с места жительства»
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
«Выдача адресных справок с места жительства»