Алматы облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 40-225 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2014 жылы 22 желтоқсанда № 2964 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8–бабына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 28 қарашадағы "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) Кірістер 281 933 952 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша 29 526 326 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша 2 622 808 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша 12 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша 249 772 318 мың теңге, соның ішінде:
аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттер 61 044 845 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – барлығы 188 727 473 мың теңге, соның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 58 872 401 мың теңге, соның ішінде:
білім беруге 7 997 627 мың теңге;
денсаулық сақтауға 36 847 709 мың теңге;
әлеуметтік көмекке 922 609 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға 1 498 074 мың теңге;
елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге 411 372 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға 2 174 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға 117 001 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 24 356 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларының қауіпсіз пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға 381 мың теңге;
жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға 35 862 мың теңге;
сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға 39 275 мың теңге
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 5 325 967 мың теңге;

Об областном бюджете Алматинской области на 2015-2017 годы
Решение маслихата Алматинской области от 12 декабря 2014 года № 40-225. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 22 декабря 2014 года № 2964
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) Доходы 282 472 067 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 27 735 862 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям 2 622 420 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 12 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 252 101 285 тысяча тенге, в том числе:
трансферты из районных (городских) бюджетов 63 748 786 тысяча тенге;
трансферты из республиканского бюджета – всего 188 352 499 тысяч тенге, из них:
целевые текущие трансферты 59 838 263 тысяч тенге, в том числе на:
образование 8 142 376 тысячи тенге;
здравоохранение 37 287 368 тысяч тенге;
социальную помощь 972 942 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд 1 956 231 тысяча тенге;
организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов 434 306 тысяч тенге;
субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства 2 174 000 тысяч тенге;
содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса 117 001 тысяча тенге;
содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния 24 356 тысяч тенге;
содержание штатной численности местных исполнительных органов, осуществляющих контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства 1 001 тысяча тенге;
содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель 35 862 тысячи тенге;
содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля 39 275 тысяч тенге
оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов 5 246 967 тысяч тенге;

әкімшілік полиция қызметкерлерінің қосымша штат санын ұстауға 98 040 мың теңге;
қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға 163 891 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігін өтеуге 534 387 мың теңге;
баламасыз ауыз сумен жабдықтау көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерінен ауыз су беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға 11 118 мың теңге;
"Бизнестiң жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке
кәсiпкерлiктi қолдауға 2 520 625 мың теңге;
"Моноқалаларды дамыту 2012–2020 жылдар" бағдарламасы шеңберінде ағымдағы шараларды іске асыруға 150 107 мың теңге;
дамытуға арналған нысаналы трансферттер 27 043 927 мың теңге, соның ішінде:
білім беру объектілерін салуға 8 866 789 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға 3 690 899 мың теңге;
халықты, объектілерді және аумақтарды табиғи және дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге 304 566 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға 262 843 мың теңге
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға 513 734 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 430 259 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 1 324 390 мың теңге;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 1 259 948 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 89 506 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға 4 000 000 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 705 313 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға 1 366 773 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамыту 365 612 мың теңге;
"Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға" 612 574 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға 170 473 мың теңге;
тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, салу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға 3 080 248 мың теңге;
субвенциялар 102 811 145 мың теңге.
2) Шығындар 291 692 627 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 4 135 020 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 5 285 448 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 1 150 428 мың теңге;

содержание дополнительной штатной численности сотрудников административной полиции 98 040 тысяч тенге;
проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации 14 131 тысяча тенге;
субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки 184 442 тысячи тенге;
возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях 534 387 тысяч тенге;
субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса 31 986 тысяч тенге;
поддержку использования возобновляемых источников энергии 8 860 тысяч тенге;
поддержку предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" 2 434 625 тысяч тенге;
реализацию мероприятий в рамках программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы 100 107 тысяча тенге;
целевые трансферты на развитие 25 703 091 тысяч тенге, в том числе на:
строительство объектов образования 8 039 491 тысяч тенге;
строительство объектов здравоохранения 3 690 899 тысяч тенге;
проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территории от природных и стихийных бедствий 372 903 тысяч тенге;
развитие объектов спорта 262 843 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда 521 854 тысячи тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры 503 771 тысячи тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения 806 890 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах 1 154 912 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства 94 378 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы 4 000 000 тысячи тенге;
развитие транспортной инфраструктуры 705 313 тысяч тенге;
развитие индустральной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" 1 426 263 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" 365 612 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы 507 241 тысяч тенге;
увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций 170 473 тысяч тенге;
формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры 3 080 248 тысяч тенге;
субвенции 102 811 145 тысяч тенге.
2) Затраты 294 427 282 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 4 206 419 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 5 358 546 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 1 152 127 тысячи тенге;

4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо 5 014 274 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 5 014 274 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-)18 907 969 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 18 907 969 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша түсімдер 100% мөлшерде Іле ауданының бюджетіне, басқа аудандар мен қалалар бойынша 100% мөлшерде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін түсетіні белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 29.10.2015 № 49-280 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша түсімдер Іле ауданында 100%, Қарасай ауданында 48% аудандық бюджеттерге, басқа аудандар мен қалалар бойынша 100% мөлшерде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 29.10.2015 № 49-280 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдалануға төленетін ақы", "Орман пайдалануға төленетін ақы" және "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін ақы" кодтары бойынша түсімдер 100% мөлшерде облыстық бюджетке түсетіні белгіленсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 29.10.2015 № 49-280 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттер мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен 60 665 906 мың теңге сомасында бюджеттік алымдар көзделінсін, соның ішінде:
Іле ауданы бойынша 55 813 370 мың теңге;
Қарасай ауданы бойынша 3 574 536 мың теңге;
Көксу ауданы бойынша 1 146 000 мың теңге;
Қапшағай қаласы бойынша 132 000 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін субвенциялар 50 503 172 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақсу ауданына
Алакөл ауданына
2 446 704 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 5 014 274 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 5 014 274 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 21 224 361 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 21 224 361 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Индивидуальный подоходный налог, удерживаемый у источника выплаты" зачисляются в бюджет Илийского района в размере 100%, по другим районам и городам в размере 100% зачисляются в областной бюджет.
Сноска пункт 2 в редакции решения маслихата Алматинской области от 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
3. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Социальный налог" зачисляются в районные бюджеты по Илийскому району в размере 100%, Карасайскому району в размере 48%, по другим районам и городам в размере 100% зачисляются в областной бюджет.
Сноска пункт 3 в редакции решения маслихата Алматинской области от 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
3-1. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников", "Плата за лесные пользования" и "Плата за эмиссии в окружающую среду" зачисляются в областной бюджет в размере 100%.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Алматинской области от 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов и бюджетов городов областного значения в сумме 63 387 906 тысячи тенге, в том числе по:
Илийскому району 59 813 370 тысяч тенге;
Карасайскому району 3 574 536 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты и бюджеты городов областного значения в сумме 51 274 489 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому 2 446 704 тысяч тенге;

2 316 429 мың теңге;
Балқаш ауданына
1 944 358 мың теңге;
Еңбекшіқазақ ауданына
5 188 494 мың теңге;
Ескелді ауданына
2 430 154 мың теңге;
Жамбыл ауданына
3 772 882 мың теңге;
Қаратал ауданына
2 006 461 мың теңге;
Кербұлақ ауданына
2 796 896 мың теңге;
Көксу ауданына
2 168 527 мың теңге;
Панфилов ауданына
3 429 895 мың теңге;
Райымбек ауданына
3 953 601 мың теңге;
Сарқан ауданына
2 247 826 мың теңге;
Талғар ауданына
2 259 012 мың теңге;
Ұйғыр ауданына
2 909 482 мың теңге;
Қапшағай қаласына
1 241 945 мың теңге;
Талдықорған қаласына
8 303 938 мың теңге;
Текелі қаласына
1 086 568 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте 4-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне білім беру саласын дамытуға 12 123 275 мың теңге, оның ішінде республикалық бюджет қаражаты есебінен 8 905 506 мың теңге және облыстық бюджет қаражаты есебінен 4 636 217 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарға мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыруға – 5 845 950 мың теңге;
"үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 1 619 244 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға – 21 864 мың теңге;
мектептердің күрделі жөндеуіне – 3 727 637 мың теңге;
бала бақшалардың күрделі жөндеуіне – 279 270 мың теңге;
"Балапан" бағдарламасын жүзеге асыруға – 359 468 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Білім беру бойынша 2015 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 510 569 мың теңге сомасында шығындар қарастырылсын, соның ішінде:
"үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 63 636 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға – 157 090 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға – 289 843 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 20.05.2015 № 45-257; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Алакольскому 2 316 429 тысяч тенге;
Балхашскому 1 961 358 тысяч тенге;
Енбекшиказахскому 5 397 010 тысяч тенге;
Ескельдинскому 2 430 154 тысяч тенге;
Жамбылскому 3 872 882 тысяч тенге;
Каратальскому 2 015 461 тысяча тенге;
Кербулакскому 2 796 896 тысяч тенге;
Коксускому 2 168 527 тысяч тенге;
Панфиловскому 3 709 895 тысяч тенге;
Райымбекскому 4 008 601 тысяча тенге;
Сарканскому 2 247 826 тысяч тенге;
Талгарскому 2 259 012 тысячи тенге;
Уйгурскому 2 962 482 тысяч тенге;
городу Капшагай 1 290 746 тысяч тенге;
городу Талдыкорган 8 303 938 тысяч тенге;
городу Текели 1 086 568 тысяча тенге.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на развитие образования в сумме 12 247 646 тысяча тенге, в том числе за счет средств республиканского бюджета 7 600 464 тысяч тенге, из областного бюджета 4 647 182 тысяча тенге, согласно приложению 4, на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 5 845 950 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 1 732 650 тысяч тенге;
апробирование подушевого финансирования начального, основного, общего среднего образования– 21 864 тысячи тенге;
капитальный ремонт школ – 3 738 602 тысяч тенге;
капитальный ремонт детских садов – 279 270 тысячи тенге;
на реализацию программы "Балапан" – 359 468 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета по образованию затраты в сумме 678 035 тысяч тенге, в том числе на:
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 45 061 тысяча тенге;
увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования – 185 331 тысяча тенге;
увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования – 289 843 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 20.05.2015 № 45-257 (вводится в действие с 01.01.2015 года).

8. Денсаулық сақтау бойынша 2015 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 36 847 709 мың теңге сомасында қаражат көзделсін, соның ішінде:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің қамтамасыз етуі және кеңейтуіне – 30 946 824 мың теңге;
дәрі-дәрмек құралдарын, вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға – 5 888 880 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға – 12 005 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 20.05.2015 № 45-257; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 24 193 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын.
10. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес аудандар мен қалалар бюджеттеріне 1 846 414 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
халыққа тұрғын көмегін көрсетуге – 356 747 мың теңге;
облыс әкімі гранттарын төлеуге – 158 591 мың теңге;
естелік күндерге біржолғы көмекке – 686 480 мың теңге;
туберкулездің ауыр түрімен ауыратын науқастарға әлеуметтік пакет беруге – 45 480 мың теңге;
Өрлеу" жобасына – 34 951 мың теңге
Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және мүгедектерге тұрғын үй сатып алуға – 251 084 мың теңге;
мүгедектердің өмірін жақсарту және құқықтарын қамтамасыз ету жоспарын іске асыруға – 71 729 мың теңге;
мұқтаж мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге – 228 833 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 12 519 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274: 29.10.2015 № 49-280; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 6-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 217 246 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 27.08.2015 № 48-274 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен 7-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 966 663 мың теңге сомасында кредиттер ескерілсін.

8. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета по здравоохранению затраты в сумме 37 287 368 тысяч тенге, в том числе на:
обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи – 30 954 012 тысяч тенге;
закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов – 6 321 351 тысяча тенге;
увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов – 12 005 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 20.05.2015 № 45-257 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета затраты на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе средства в сумме 24 193 тысяч тенге.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов в сумме 1 877 856 тысяч тенге, согласно приложению 5, на:
оказание жилищной помощи населению – 364 005 тысяч тенге;
выплату грантов акима области – 165 591 тысяч тенге;
единовременную помощь к памятным датам – 687 830 тысяч тенге;
выдачу социального пакета больным активной формой туберкулеза – 45 587 тысяч тенге;
проект "Орлеу" – 34 951 тысяча тенге
приобретение жилья участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 251 952 тысяч тенге;
реализацию плана действий по обеспечению прав и улучшению жизни инвалидов – 73 172 тысячи тенге;
обеспечение нужнающихся инвалидов специальными гигиеническими средствами – 228 833 тысяч тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг – 25 935 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
11. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 217 246 тысяч тенге, согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением маслихата Алматинской области от 27.08.2015 № 48-274 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
12. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены кредиты районным и городским бюджетам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 966 663 тысяч тенге, согласно приложению 7.

Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 20.05.2015 № 45-257 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте эпизоотияға қарсы шараларды жүргізу үшін 8-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 1 711 566 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
14. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың (ірі және ұсақ мүйізді малдың) құнын иелеріне өтеу (50 % дейін) үшін 9-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 214 568 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
15. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға 10-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 1 409 464 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 15- тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте білім беру объектілерінің құрылысына 11-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 17 944 083 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар және қалалар бюджеттерін дамытуға нысаналы трансферттер қарастырылсын:
12-қосымшаға сәйкес, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайғастыруға 2 950 226 мың теңге сомасында;
13-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қоры тұрғын үйлерінің құрылысына 4 529 249 мың теңге сомасында.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендерді ауыз сумен жабдықтау объектілерін салу және жаңғыртуға 14-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 8 478 674 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 20.05.2015 № 45-257 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
13. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 1 711 566 тысяч тенге, согласно приложению 8.
14. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на возмещение стоимости (до 50 %) сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой в сумме 214 568 тысяч тенге, согласно приложению 9.
15. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 1 410 891 тысяч тенге, согласно приложению 10.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
16. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на строительство объектов образования в сумме 17 277 774 тысяч тенге, согласно приложению 11.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
17. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на:
развитие и обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в сумме 3 072 736 тысяч тенге согласно приложению 12.
строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 4 582 033 тысяча тенге согласно приложению 13.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
18. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения бюджетам районов и городов в сумме 8 489 895 тысяч тенге, согласно приложению 14.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).

19. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға 15-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 4 618 870 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
20. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға 16-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 1 230 445 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 20-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
21. 2015 жылға тұрғын үй салуға 17-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне берілетін бюджеттік кредиттер 1 086 375 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 21-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 20.05.2015 № 45-257 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
22. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджет қаражаты есебінен Жұмыспен қамту-2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсiпкерлiктiң дамуына ықпал ету үшін 1 313 400 мың теңге кредиттер қарастырылсын.
Ескерту. 22-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 20.05.2015 № 45-257 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
23. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға республикалық бюджет қаражаты есебінен 18-қосымшасына сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 1 498 074 мың тенге тенге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 23-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
24. Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыруға, ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiндегi жұмыстарына, елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыруға 19-қосымшаға сәйкес 121 076 мың теңге көлемінде жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 24-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

19. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие объектов коммунального хозяйства бюджетам районов и городов в сумме 4 139 767 тысяч тенге, согласно приложению 15.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
20. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на развитие объектов коммунального хозяйства бюджетам районов и городов в сумме 1 394 378 тысяч тенге, согласно приложению 16.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
21. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены средства на кредитование районных и городских бюджетов по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в сумме 1 086 375 тысяч тенге, согласно приложению 17.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 20.05.2015 № 45-257 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
22. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год кредиты за счет средств республиканского бюджета на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме 1 313 400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 20.05.2015 № 45-257 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
23. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов за счет средств из республиканского бюджета на выкуп земельных участков для государственных нужд сумме 1 956 231 тысяча тенге, согласно приложению 18.
24. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на землеустройство, проводимое при установлении границ, работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой, земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов в сумме 228 063 тысяч тенге, согласно приложению 19.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).

25. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге республикалық бюджет қаражаты есебінен 20-қосымшаға сәйкес, аудан және қала бюджеттеріне 4 298 022 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 25-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
25-1. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерін ұстауға, 20-1 қосымшаға сәйкес, аудан және қала бюджеттеріне 32 601 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 25-1-тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 20.05.2015 № 45-257 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
25-2. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға республикалық бюджет қаражаты есебінен 20-2 қосымшаға сәйкес, аудан және қала бюджеттеріне 94 521 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 25-2-тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 20.05.2015 № 45-257 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
26. Алынып тасталды - Алматы облыстық мәслихатының 20.05.2014 № 45-257 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
27. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға республикалық бюджет қаражаты есебінен 22-қосымшаға сәйкес, аудан және қала бюджеттеріне 170 473 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін.
28. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі шараларды өткізуге 415 989 мың теңге қарастырылсын.
Ескерту. 28-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 29.10.2015 № 49-280 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
29. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте автокөлік жолдарының қызмет атқаруын қамтамасыз етуге және көліктік инфрақұрылымды дамытуға 11 501 171 мың теңге қарастырылсын.
Ескерту. 29-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280; 07.12.2015 № 50-285 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

25. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам, работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов за счет средств из республиканского бюджета в сумме 4 222 036 тысячи тенге, согласно приложению 20.
Сноска. Пункт 25 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
25-1. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на содержание отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 32 601 тысяча тенге согласно приложению 20-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 25-1 в соответствии с решением маслихата Алматинской области от 20.05.2015 № 45-257 (вводится в действие с 01.01.2015).
25-2. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса за счет средств из республиканского бюджета в сумме 94 521 тысяча тенге согласно приложению 20-2.
Сноска. Решение дополнено пунктом 25-2 в соответствии с решением маслихата Алматинской области от 20.05.2015 № 45-257 (вводится в действие с 01.01.2015).
26. Исключен решением маслихата Алматинской области от 20.05.2015 № 45-257 (вводится в действие с 01.01.2015).
27. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций за счет средств из республиканского бюджета в сумме 170 473 тысячи тенге, согласно приложению 22.
28. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов затраты в сумме 415 989 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 28 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
29. Предусмотреть в областном бюджете на 2015 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры затраты в сумме 11 508 191 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 29 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274; 29.10.2015 № 49-280 (вводится в действие с 01.01.2015 года).

30. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте облыс әкімдігі қаулысымен анықталатын, облыстық жергілікті атқарушы органының резервiне 654 506 мың теңге сомасы белгіленсін.
Ескерту. 30-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 29.01.2015 № 42-244; 20.05.2015 № 45-257; 27.08.2015 № 48-274 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
31. 2015 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 23-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

30. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2015 год в сумме 654 506 тысячи тенге, определяемых постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 30 с изменением, внесенным решением маслихата Алматинской области от 27.08.2015 № 48-274 (вводится в действие с 01.01.2015 года).
31. Утвердить перечень областных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2015 год согласно приложению 23.

32. 2015 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерін атқару процесінде 24-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын болып белгіленсін.
33. Аудан мен қала әкімдері облыс бюджетінің салықтар мен төлемдер бойынша болжамды көрсеткіштерінің толық және сапалы орындалуын, шаруашылық жүргізуші субъектілердің барлық деңгейдегі бюджетке берешегін азайтуды және қосымша кіріс көздерін табуды қамтамасыз етсін.

32. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2015 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 24.
33. Акимам районов и городов обеспечить полное и качественное исполнение прогнозных показателей бюджета области по налогам и платежам, снижение недоимки хозяйствующих субъектов перед бюджетами всех уровней и изыскание дополнительных доходных источников.

256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 050 012
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
496 793
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 028 571
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
119 985
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
404 663
261
Облыстың білім басқармасы
650 332
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
592 785
037
Әлеуметтік сауықтандыру
57 547
271
Облыстың құрылыс басқармасы
78 491
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
78 491
2
Әлеуметтiк көмек
994 313
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
994 313
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
447 120
051
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
546 853
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
340
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 632 420
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 528 298
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 488
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 834
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12 519
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
21 331
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 056
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
247 353
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34 951
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
73 253

256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 051 412
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
496 793
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
1 029 714
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
119 985
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
404 920
261
Управление образования области
650 332
015
Социальное обеспечение сирот, детей оставшихся без попечения родителей
592 785
037
Социальная реабилитация
57 547
271
Управление строительства области
78 491
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
78 491
2
Социальная помощь
994 316
256
Управление координации занятости и социальных программ области
994 316
003
Социальная поддержка инвалидов
447 120
051
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
546 856
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
340
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 699 648
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 595 526
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
98 488
007
Капитальные расходы государственного органа
2 834
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
17 900
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
24 193
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 056
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
247 353
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
34 951
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
115 340

067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
118 772
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
914 741
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
39 135
077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
39 135
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
6 681
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 681
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
58 306
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 306
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
33 333 177
1
Тұрғын үй шаруашылығы
9 322 699
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
1 498 074
011
Аудандардың (республикалық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін нысаналы трансферттер
1 498 074
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 674
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
2 674
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
14 065
043
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
14 065
261
Облыстың білім басқармасы
14 519
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 519
273
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
15 448
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
15 448
271
Облыстың құрылыс басқармасы
7 479 475
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 529 249
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 950 226
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
296 554
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу

067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
118 515
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
931 896
263
Управление внутренней политики области
39 135
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
39 135
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
6 681
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
6 681
270
Управление по инспекции труда области
58 306
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
58 306
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
34 099 791
1
Жилищное хозяйство
9 956 685
251
Управление земельных отношений области
1 956 231
011
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на изъятие земельных участков для государственных нужд
1 956 231
253
Управление здравоохранения области
2 674
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2 674
256
Управление координации занятости и социальных программ области
14 065
043
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
14 065
261
Управление образования области
14 708
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
14 708
273
Управление культуры, архивов и документации области
15 448
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
15 448
271
Управление строительства области
7 654 769
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
4 582 033
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 072 736
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
296 900
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов

271
Облыстың құрылыс басқармасы
136 000
070
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
136 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 847 936
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
4 436 564
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
411 372
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
25 791 705
1
Ауыл шаруашылығы
23 026 609
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
20 663 583
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
191 721
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
469 741
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
500 290
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
131 388
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
3 078 201
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
11 130
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
81 850
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
1 215
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
137 199
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
48 509
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 875
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау

271
Управление строительства области
136 000
070
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие газотранспортной системы
136 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 870 870
071
Развитие газотранспортной системы
4 436 564
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
434 306
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
26 143 393
1
Сельское хозяйство
23 270 286
255
Управление сельского хозяйства области
20 891 773
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
191 721
002
Поддержка семеноводства
469 741
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
553 742
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
166 359
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
3 093 191
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
11 130
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
81 850
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
1 215
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
137 199
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
48 509
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 875
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)

258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
143 721
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
143 721
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1 953 653
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 506
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 234
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
12 310
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
21 522
038
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
75 322
051
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 735 759
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
13 428
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
13 428
271
Облыстың құрылыс басқармасы
27 544
077
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
27 544
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 440 048
024
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
398 455
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
257 204
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне моноқалаларды ағымдағы жайластыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
74 785
037
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
83 526
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
626 078
14
Борышқа қызмет көрсету
187 570
1
Борышқа қызмет көрсету
187 570
257
Облыстың қаржы басқармасы
187 570
016
Жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдердi төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

258
Управление экономики и бюджетного планирования области
155 516
003
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
155 516
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1 963 143
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
107 506
003
Капитальные расходы государственного органа
1 234
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
12 310
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21 522
038
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию текущих мероприятий в моногородах
25 322
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 795 249
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
13 428
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
13 428
271
Управление строительства области
27 544
077
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
27 544
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 381 599
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
398 455
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
304 088
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов
74 785
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
83 526
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
520 745
14
Обслуживание долга
187 570
1
Обслуживание долга
187 570
257
Управление финансов области
187 570
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета

2801656
4
Емханалар
39500936
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
39500936
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
2184453
038
Скринингтік зерттеулер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жүргізу
736379
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
35799398
045
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
780706
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
708095
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
708095
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
670893
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
37202
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
8359792
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3942917
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70091
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
647645
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
5000
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметі
256529
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
2963652
271
Облыстың құрылыс басқармасы
4416875
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
4416875
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5025926
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3083605
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2116591
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
494989
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1130191
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
111558
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
379853
261
Облыстың білім басқармасы

2801656
4
Поликлиники
39500936
253
Управление здравоохранения области
39500936
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
2184453
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
736379
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
35799398
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
780706
5
Другие виды медицинской помощи
708095
253
Управление здравоохранения области
708095
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
670893
029
Областные базы спецмедснабжения
37202
9
Прочие услуги в области здравоохранения
8359792
253
Управление здравоохранения области
3942917
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
70091
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
647645
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
5000
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
256529
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2963652
271
Управление строительства области
4416875
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
4416875
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5025926
1
Социальное обеспечение
3083605
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2116591
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
494989
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
1130191
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
111558
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
379853
261
Управление образования области

377768
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
2332249
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
11909
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
91624
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
283763
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
31185
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2875
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
802500
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
795427
271
Облыстың құрылыс басқармасы
620000
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
620000
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2108774
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41619
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
968
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
70025
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1996162
2
Су шаруашылығы
564807
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
563605
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
100000
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
463605
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1202
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1202
3
Орман шаруашылығы
926076
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

377768
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
2332249
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
11909
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
91624
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
283763
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
31185
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2875
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
802500
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
795427
271
Управление строительства области
620000
020
Развитие объектов сельского хозяйства
620000
719
Управление ветеринарии области
2108774
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
41619
003
Капитальные расходы государственного органа
968
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
70025
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1996162
2
Водное хозяйство
564807
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
563605
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
100000
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
463605
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
1202
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1202
3
Лесное хозяйство
926076
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

61675
2
Көксу
23208
3
Қапшағай қаласы
38200
4
Талдықорған қаласы
47390
Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы "12" желтоқсандағы "Алматы облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 40-225 шешімімен бекітілген 23 қосымша
2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеттің атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті ескермегенде, халыққа амбулаториялық-емханалық көмекті көрсету
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілеріне стационарлық және стационарлықты ауыстыратын медициналық көмек көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөлiктерi мен препараттарын өндiру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмекті көрсету және санитарлық авиация
Туберкулезбен, жұқпалы, және психикалық аурулардан және психикасының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖҚТБ індетінің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда ауыр халдегі адамдарды дәрiгерлiк көмек көрсететiн жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткiзудi ұйымдастыру

61675
2
Коксуский
23208
3
город Капшагай
38200
4
город Талдыкорган
47390
Приложение 23 утвержденное решением маслихата Алматинской области от " 12 " декабря 2014 года № 40-225 "Об областном бюджете Алматинской области на 2015-2017 годы"
Перечень бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2015-2017 годы
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства

Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы "12" желтоқсандағы "Алматы облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 40-225 шешімімен бекітілген 24 қосымша
2015-2017 жылдарға арналған аудандық (қалалық) бюджеттің атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру

Приложение 24 утвержденное решением маслихата Алматинской области от " 12 " декабря 2014 года № 40-225 "Об областном бюджете Алматинской области на 2015-2017 годы"
Перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного (городского) бюджета на 2015-2017 годы
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение