"Сот-сараптама қызметін лицензиялау жөніндегі комиссияның жұмысы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 14 наурыздағы № 106 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 381 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 қаңтарда № 10144 тіркелді
«Қазақстан Республикасындағы сот-сараптама қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабының 4-тармағын басшылыққа ала отырып БҰЙЫРАМЫН:
1. «Сот-сараптама қызметін лицензиялау жөніндегі комиссияның жұмысы туралы ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 14 наурыздағы № 106 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9242 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 31.03.2014 ж., "Егемен Қазақстан" 14.10.2014 ж. № 200 (28423) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Сот-сараптама қызметін лицензиялау жөніндегі комиссияның жұмысы туралы ережеде:
4-тармақ мына редакцияда жазылсын:
«Комиссияның құрамы мүшелердің тақ санынан тұрады (кемінде бес адамнан).
Қазақстан Республикасының Әділет министрінің орынбасары Комиссия төрағасы болып табылады.
Комиссия құрамына Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті және ғылыми дәрежесі немесе осы ғылым саласында кемінде 5 жыл ғылыми және сарапшылық өтілі бар Сот сараптамасы орталығының өкілдері енгізіледі.
Комиссияның құрамы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығымен бекітіледі.»;
16-тармақ мына редакцияда жазылсын:
«16. Сот-сараптама қызметімен айналысуға арналған лицензияны беруді немесе беруден бас тартуды Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті жүргізеді.».
2. Осы бұйрықтын орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары Б.Ж. Әбдірайымға жүктелсін.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен сон қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Имашев

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 14 марта 2014 года № 106 "Об утверждении Правил деятельности комиссии по лицензированию судебно-экспертной деятельности"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 декабря 2014 года № 381. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 января 2015 года № 10144
Руководствуясь пунктом 4 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 20 января 2010 года «О судебно-экспертной деятельности в Республике Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 14 марта 2014 года № 106 «Об утверждении Правил деятельности комиссии по лицензированию судебно-экспертной деятельности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9242, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 31.03.2014 г; "Казахстанская правда" от 14.10.2014 г. № 200 (27821) следующие изменения:
в Правилах деятельности комиссии по лицензированию судебно-экспертной деятельности, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
«4. Состав Комиссии состоит из нечетного числа членов (не менее пяти человек).
Председателем Комиссии является заместитель Министра юстиции Республики Казахстан.
В состав Комиссии включаются представители Департамента регистрационной службы и организации юридических услуг и Центра судебной экспертизы Министерства, имеющие ученую степень или опыт научной и экспертной работы не менее 5 лет в данной отрасли научных знаний.
Состав Комиссии утверждается приказом Министра юстиции Республики Казахстан.»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. Выдача или отказ в выдаче лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью производится Департаментом регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства.».
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра юстиции Республики Казахстан Әбдірайым Б.Ж.
3. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Имашев