"Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Алматы облысы Панфилов ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 26 тамыздағы № 932 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2014 жылы 07 қазанда № 2864 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Панфилов ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 31 тамыздағы № 455 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Панфилов ауданы әкімдігінің 31.08.2016 № 455 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 8) тармақшасына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығына сәйкес Панфилов ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі (бұдан әрі-Ереже) осы қаулының қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Ернар Әнуарұлы Махатовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің
міндетін атқарушы Д. Төреханов
Панфилов ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 26 тамыздағы № 932 қаулысына қосымша
"Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі 1. Жалпы ережелер
1. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі құрылыс саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района"
Постановление акимата Панфиловского района Алматинской области от 26 августа 2014 года № 932. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 07 октября 2014 года № 2864. Утратило силу постановлением акимата Панфиловского района Алматинской области от 31 августа 2016 года № 455
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Панфиловского района Алматинской области от 31.08.2016 № 455.
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государстенного органа Республики Казахстан" акимат Панфиловского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района" (далее-Положение) согласно приложения к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Махатова Ернар Ануаровича.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима района Д. Тореханов
Приложение к постановлению акимата Панфиловского района от 26 августа 2014 года № 932
Положение государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района" 1.Общее положение
1. Государственное учреждение "Отдел строительства Панфиловского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере строительства.
2. Государственное учреждение "Отдел строительства Панфиловского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Отдел строительства Панфиловского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Отдел строительства Панфиловского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени. 5. Государственное учреждение "Отдел строительства Панфиловского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.

6. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 041300, Қазақстан Республикасы, Алматы облысы, Панфилов ауданы, Жаркент қаласы, Головацкий көшесі, № 131 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру республикалық және жергілікті бюджеттерінен жүзеге асырылады.
12. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілермен "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыруға құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2."Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен
міндеттері
13. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Панфилов ауданы аумағында Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік құрылыс саясатын жүргізу.
14. Міндеттері:
1) Панфилов ауданының бекітілген бас жоспарларын (қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемаларын, жоспарлау жобаларын) дамыту үшін әзірленетін қала құрылысы жоспарларын іске асыру;
2) құрылыс, кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту (қайта жоспарлау, қайта жабдықтар, қайта бейімдеу) реконструкциялау, қалпына келтіру және құрылысты күрделі жөндеу, ғимараттар, инженерлік және көлік коммуникациялар туралы, сондай-ақ аумақты инженерлік дайындау жөнінде және абаттандыру, көгалдандыру, құрылысты (объектілерді) консервациялау, объектілерді кәдеге жарату бойынша жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешімдер қабылдау;

6. Государственное учреждение "Отдел строительства Панфиловского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан. 7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: индекс 041300, Республика Казахстан, Алматинская область, Панфиловский район, город Жаркент, улица Головацкого, дом № 131.
9. Полное наименование государственного органа – "Отдел строительства Панфиловского района".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района" осуществляется из республиканского и местных бюджетов.
12. Государственному учреждению "Отдел строительства Панфиловского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района".
Если государственному учреждению "Отдел строительства Панфиловского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
государственного учреждения "Отдел строительства
Панфиловского района"
13. Миссия государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района": проведение государственной строительной политики на территории Панфиловского района в соответствии действующим законодательством Республики Казахстан.
14. Задачи:
1) реализация градостроительных проектов, разрабатываемых для развития утвержденного генерального плана (комплексной схемы градостроительного планирования, проектов планировки) Панфиловского района;
2) принятие решений о строительстве, расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции (перепланировке, переоборудовании, перепрофилировании), реставрации и капитальном ремонте строений, зданий, сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территории и о благоустройстве, озеленении, консервации строек (объектов), проведении комплекса работ по постутилизации объектов;

3) қала құрылысы жобаларын, егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын және аудан құрылысын іске асыру.
15. Функциялары:
1) аудандық коммуналдық меншік объектілері мен әлеуметтік - мәдени мақсаттағы объектілердің құрылыстары, реконструкциялау және жөндеу бойынша тапсырыс беруші болады;
2) құрылыс-монтаждық жұмыстарды жобалауға, құрылысқа арналған құжаттарды дайындайды және конкурстарды өткізеді;
3) ауданның су құбырларын, тазарту құрылыстарын, жылу мен электр желiлерiн және басқа да көлiктiк және инженерлiк инфрақұрылымдар объектiлерiнiң құрылысын ұйымдастырады;
4) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысын ұйымдастырады;
5) жергілікті бюджет, облыстық бюджеттің арнайы трансферттері есебінен салынатын объектілердің құрылысына, реконсрукциялануына техникалық бақылауды ұйымдастырады және жүзеге асырады.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік қаражаттарды жоспарлауға және бөлуге қатысуға, жобалау-іздестіру жұмыстары, әлеуметтік-мәдени, коммуналдық мақсаттағы объектілердің құрылысына және ипотекалық несиелендіру қаражаты есебінен тұрғын үй құрылысына арналған аудан бюджетін қалыптастыру кезінде ұсыныс енгізуге;
2) құрылыстың келешекті жоспарларын әзірлеуге, құрылыс бойынша мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеуге қатысуға;
3) төтенше жағдайларды ескерту және коммуналдық меншік объектілерінің қауіпсіз пайдаланылуын қамтамасыз ету бойынша органдарымен бірге әзірленген іс-шаралар барысына бақылауды жүзеге асыруға;
4) мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдармен қызметтік хат алмасу жүргізуге;
5) құзыретіне сәйкес қабылдауға болжамдаған нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді дайындауды, әзірлеуді жоспарлауға;
6) әзірлеуші "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі болып табылатын Панфилов ауданы әкімдігімен бұрын қабылданған құқықтық актілерінің Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес болуына және қолдану өзектілігіне тексеріс жүргізуге;
7) көрсетілетін қызметтер және мемлекеттік сатып алу шарттарының орындалуына, оның ішінде бюджет қаражаттарының игерілуіне тұрақты бақылауды және мониторингін қамтамасыз етуге;
8) шарттық жұмысты тұрақты жетілдіруге;
9) "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің, Панфилов ауданының әкімі және әкімдігінің атына келтірілген прокурорлық ден қою актілерін қарауға, егер тиесілі мәселе "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кірсе, оларға жауап ұсынуға, сондай-ақ оларға мониторинг және талдау жүргізуге, қорытындысы бойынша алда мұндай бұзушылықтарды болдырмау үшін аудан әкіміне ұсыныс енгізуге; 10) Панфилов ауданы әкімінің және әкімдігінің тапсырмаларының мүлтіксіз орындалуы үшін қажетті барлық шараларды қабылдауға;

3) реализация градостроительных проектов, проектов детальной планировки и застройки района.
15. Функции:
1) выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов районной коммунальной собственности и объектов социально-культурного назначения;
2) подготавливает документацию и проводит конкурсы на проектирование строительно-монтажных работ, на строительство;
3) организует строительство водопроводов, очистных сооружений, тепловых и электрических сетей и других объектов транспортной и инженерной инфраструктуры района;
4) организует строительство жилья коммунального жилищного фонда;
5) организует и осуществляет технический контроль за строительством, реконструкцией объектов строящихся за счет местного бюджета, официальных трансфертов из областного бюджета.
16. Права и обязанности:
1) участвовать в планировании и распределении государственных средств, вносить предложения при формировании бюджета района на проектно-изыскательские работы, строительство объектов социально-культурного, коммунального назначения и строительства жилья за счет средств ипотечного кредитования;
2) разрабатывать перспективные планы строительства, участвовать в разработке государственных программ по строительству;
3) осуществлять контроль за ходом мероприятий, разработанных совместно с органами по предупреждению чрезвычайных ситуаций и обеспечению безопасной эксплуатации объектов коммунальной собственности;
4) вести служебную переписку с государственными и негосударственными организациями;
5) планировать подготовку, разработку нормативных правовых и правовых актов, предполагаемых к принятию в соответствии с компетенцией;
6) проводить ревизию ранее принятых правых актов акимата Панфиловского района, разработчиком которых является государственное учреждение "Отдел строительства Панфиловского района" на предмет соответствия действующему законодательству Республики Казахстан и актуальности применения;
7) обеспечивать постоянный контроль и мониторинг за исполнением договоров государственных закупок и услуг, в том числе за освоением бюджетных средств;
8) постоянно совершенствовать договорную работу;
9) рассматривать внесенные в адрес государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района", в адрес акима и акимата Панфиловского района акты прокурорского реагирования, если принадлежность вопроса входит в компетенцию государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района", представлять ответы на них, а также вести их мониторинг и анализ, по результатам которых вносить предложения акиму района для недопущения впредь таких нарушений;
10) принимать все необходимые меры для неукоснительного исполнения поручений акима и акимата Панфиловского района;

11) мердігерлік ұйымдармен шарттық міндеттердің сапалы және уақытында орындалуына бақылауды қамтамасыз етуге, олар тиісті орындалмаған жағдайда анықталған бұзушылықтарды жою бойынша шараларды қабылдауға;
12) белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, меншік нысанына қарамастан лауазымды тұлғалардан "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген қызметтерді және міндеттерді орындау үшін қажетті ақпараттарды сұратуға және қабылдауға;
13) "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген қызметтерге және міндеттерге сәйкес өткізілетін іс-шараларды басқа мекемелердің және ұйымдардың қызметкерлерін, олардың басшыларының келісімімен жүзеге асыруға тарту туралы ұсыныс енгізуге;
3."Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
қызметін ұйымдастыру
17. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшысы жүзеге асырады.
18. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Панфилов ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлеріне орындау үшін міндетті өз құзыреті шегінде бұйрықтар, нұсқаулықтар шығарады және нұсқаулар береді;
2) қолданыстағы заңнамаға және штаттық кестеге сәйкес "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
4) құжаттардың орындалуын бақылауды ұйымдастырады және жүзеге асырады, олардың сақталуына жауапты болады;
5) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлеріне материалдық көмек көрсетуді, көтермелеуді жүзеге асырады;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдар мен ұйымдарда өз құзыреті шегінде "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өкілі болады;

11) обеспечивать контроль за качественным и своевременным исполнением договорных обязательств подрядными организациями, а в случаях ненадлежащего их исполнения принимать меры по устранению выявленных нарушений, отклонений;
12) запрашивать и получать в установленном порядке от государственных органов, организаций, должностных лиц, не зависимо от форм собственности, информацию необходимую для выполнения возложенных на государственное учреждение "Отдел строительства Панфиловского района" функций и задач;
13) вносить предложения о привлечении работников других учреждений и организаций с согласия их руководителей к осуществлению мероприятий, проводимых государственным учреждением "Отдел строительства Панфиловского района" в соответствии с возложенными функциями и задачами.
3.Организация деятельности государственного учреждения
"Отдел строительства Панфиловского района"
17. Руководство государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел строительства Панфиловского района" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Панфиловского района.
19. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района":
1) в пределах компетенции издает приказы, инструкции и дает указания, обязательные для исполнения всеми сотрудниками государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района";
2) в соответствии с действующим законодательством и штатным расписанием назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района" в соответствии;
3) в порядке, установленном законодательством налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района";
4) организует и осуществляет контроль за исполнением документов, несет ответственность за их сохранность;
5) в порядке, установленном законодательством осуществляет поощрения, оказание материальной помощи сотрудникам государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района";
6) в пределах своей компетенции представляет государственное учреждение "Отдел строительства Панфиловского района" в государственных органах и организациях в соответствии с действующим законодательством;

7) бөлімдегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қабылдау үшін дербес жауапты болады;
8) "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесімен шығарылған бұйрықтарға қол қояды.
"Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4."Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
20. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. Егер заңнамамен өзгеше көзделмесе "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5."Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесін
қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Панфилов ауданының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

7) несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер в отделе;
8) подписывает приказы, издаваемые государственным учреждением "Отдел строительства Панфиловского района".
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4.Имущество государственного учреждения "Отдел строительства
Панфиловского района"
20. Государственное учреждение "Отдел строительства Панфиловского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел строительства Панфиловского района" относится к коммунальной собственности.
22. Государственное учреждение "Отдел строительства Панфиловского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5.Реорганизация и упразднение государственного учреждения
"Отдел строительства Панфиловского района"
23. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел строительства Панфиловского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.