Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 13 ақпанда № 10254 тіркелді.
"Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 30) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.04.2021 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық және тамақ қауіпсіздігі департаменті осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
___________ Ә. Исекешев
" " ________2014 жыл
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
14 қаңтар 2015 жыл
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2014 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 16-04/647 бұйрығымен
бекітілген
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.04.2021 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабы 30) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Еуразиялық экономикалық одақта ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында ветеринариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асырудың бірыңғай тәртібі туралы ережеге (бұдан әрі – Ереже) және Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға (бұдан әрі − Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптар) сәйкес әзірленді және тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 февраля 2015 года № 10254.
В соответствии с подпунктом 30) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 19.04.2021 № 130 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории.
2. Департаменту ветеринарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
___________ А. Исекешев
15 декабря 2014 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Е. Досаев
14 января 2015 год
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2014 года
№ 16-04/647
Правила выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 19.04.2021 № 130 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 30) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах), подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях), Положением о едином порядке осуществления ветеринарного контроля (надзора) на таможенной границе Евразийского экономического союза и на таможенной территории Евразийского экономического союза (далее – Положение) и Едиными ветеринарными (ветеринарно-санитарными) требованиями, предъявляемыми к товарам, подлежащим ветеринарному контролю (надзору) (далее – Единые ветеринарные (ветеринарно-санитарные) требования), утвержденными решением Комиссии Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317 "О применении ветеринарно-санитарных мер в Евразийском экономическом союзе", и определяют порядок выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории.

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ветеринария саласындағы уәкілетті орган ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті;
2) ведомствоның аумақтық бөлімшелері – тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде (облыс, аудан, облыстық, республикалық маңызы бар қалалар, астана) орналасқан аумақтық бөлімшелер;
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру Ереженің 10.1-тармағында, Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың 15, 37-тарауларында және № 1-қосымшасында көзделген жағдайлар бойынша жүзеге асырылмайды.
4. "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына рұқсат беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына рұқсат береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) ведомство уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – ведомство) – Комитет ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) территориальные подразделения ведомства – территориальные подразделения, расположенные на соответствующих административно-территориальных единицах (область, район, города областного, республиканского значения, столица);
3) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории не осуществляется по случаям, предусмотренным в пункте 10.1 Положения, главах 15, 37 и приложении № 1 Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований.
4. Государственная услуга "Выдача разрешения на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (далее – государственная услуга) оказывается Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором Республики Казахстан или его заместителями (далее – услугодатель).
Услугодателем выдается разрешение на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (далее – Перечень) указан в приложении 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2-тарау. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-параграф. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат беру тәртібі
6. Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат алу үшін болжамды орын ауыстыру басталғанға дейін портал арқылы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында өтініш ұсынады.
Өтініш жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өндеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектісінің, соңдай-ақ орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспорты (импорты) жоспарланатын, ветеринариялық препараттарды, азықты және азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдардың орналасқан жері бойынша беріледі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады. Портал мен ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Өтініш берілгеннен кейін порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін, басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісуді қажет ететін рұқсаттар беру мерзімі - 30 (отыз) жұмыс күнін құрайды.

Глава 2. Порядок выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 1. Порядок выдачи разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
6. Физические и юридические лица (далее – услугополучатели) для получения разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории до предполагаемого начала перемещения представляют через портал заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
Заявление предоставляется по месту нахождения объекта производства, осуществляющего выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организации по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, с которого (на который) планируется экспорт (импорт) перемещаемых (перевозимых) объектов.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем, используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса цифровых документов.
Информационное взаимодействие портала и информационных систем осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
После подачи заявления в "личном кабинете" услугополучателя на портале отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Срок выдачи разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо мотивированного отказа в оказании государственной услуги составляет 2 (два) рабочих дня, разрешения, требующего транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта – 30 (тридцать) рабочих дней.

Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 17.00-ден кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.01.2023 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Ведомствоның аумақтық бөлімшесі кеңсесінің жұмыскері өтінішті келіп түскен сәтінен бастап 30 (отыз) минут ішінде тіркеуді жүзеге асырады және жауапты орындаушыны айқындау үшін ведомствоның аумақтық бөлімшесінің басшысына жібереді.
9. Ведомствоның аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушысы өтінішті алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініштегі деректердің (мәліметтердің) толықтығын және дұрыстығын тексереді және ұсынылған деректердің (мәліметтердің) толық және дұрыс болмау фактісі анықталған жағдайда, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту үшін негіз дайындап, "Е-Аgriculture" агроөнеркәсіптік кешен салаларын басқарудың бірыңғай автоматтандырылған жүйесі" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ақпараттық жүйе) арқылы ведомствоға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы толық және дұрыс деректерді (мәліметтерді) ұсынған жағдайда, ведомствоның аумақтық бөлімшесінің жауапты орындаушысы өтініш келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініштен алынған деректерді (мәліметтерді) ақпараттық жүйеге енгізеді және ақпараттық жүйе арқылы ведомствоға жолдайды.
10. Ведомствоның жауапты жұмыскері 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішінен алынған деректерді (мәліметтерді) ақпараттық жүйеде қарайды және олардың осы Қағидалардың 13-тармағының талаптарына сәйкестігін тексереді.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні транзиттік алып өтуге басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісу кезінде ведомствоның жауапты жұмыскері 1 (бір) жұмыс күні ішінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні транзиттік алып өтуге сұраным дайындап, басқа мемлекеттердің қызметтеріне жібереді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.01.2023 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Ведомствоның жауапты жұмыскері осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген мерзім ішінде тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің импортына, экспортына рұқсат жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.

В случае обращения услугополучателя после 17.00 часов, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления осуществляется следующим рабочим днем.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.01.2023 № 24 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Работник канцелярии территориального подразделения ведомства осуществляет регистрацию заявления в течение 30 (тридцати) минут с момента поступления и направляет руководителю территориального подразделения ведомства для определения ответственного исполнителя.
9. Ответственный исполнитель территориального подразделения ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня с момента поступления заявления проверяет полноту и достоверность представленных данных (сведений) в заявлении и, в случае установления факта неполноты и недостоверности представленных данных (сведений), подготавливает и направляет в ведомство посредством информационной системы "Единая автоматизированная система управления отраслями агропромышленного комплекса "е-Аgriculture" (далее – информационная система) основания для мотивированного отказа в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае представления услугополучателем полных и достоверных данных (сведений), ответственный исполнитель территориального подразделения ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня с момента поступления заявления вносит данные (сведения) из заявления в информационную систему, и направляет в ведомство посредством информационной системы.
10. Ответственный работник ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает в информационной системе данные (сведения) из заявления услугополучателя, и проверяет их на соответствие требованиям пункту 13 настоящих Правил.
При транзитном согласовании со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта, ответственный работник ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня подготавливает и направляет письмо службам других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.01.2023 № 24 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Ответственный работник ведомства в течение срока, указанного в пункте 10 настоящих Правил, подготавливает и направляет услугодателю проект разрешения на импорт, экспорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо проект мотивированного отказа в оказании государственной услуги.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.01.2023 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес келген жағдайда, тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына рұқсат береді;
2) Тізбенің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартуды жолдайды.
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.01.2023 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12-1. Басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісуді қажет ететін рұқсаттар беру бойынша тыңдалым рәсімі Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес өткізіледі.
Ескерту. Қағида 12-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.01.2023 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына рұқсат:
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан (орналасқан) жерінің жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша саламатты;
импорттаушы елдің ветеринариялық-санитариялық талаптарына сәйкес келген;
импорттаушы елдің орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіге қатысты уақытша ветеринариялық-санитариялық шаралары болмаған кезде беріледі.
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің импортына рұқсат:
Халықаралық эпизоотиялық бюроның Жерүсті жануарларының саулығы кодексінің және Су жануарларының саулығы кодексінің ұсынымдары мен нұсқамаларына, стандарттарына, Дүниежүзілік сауда ұйымының Санитариялық және фитосанитариялық шараларды қолдану жөніндегі келісіміне сәйкес жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша саламатсыз болуына байланысты жекелеген елдерге (елдер өңірлеріне) қатысты расталған, оның ішінде үшінші елдердің құзыретті органдарымен байланыс арқылы расталған шектеу шаралары болмаған;

Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.01.2023 № 24 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Услугодатель принимает одно из следующих решений:
1) выдает разрешение на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории в случае соответствия пункту 13 настоящих Правил;
2) направляет мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам в случаях и по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
Разрешение на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории или мотивированный отказ в оказании государственной услуги направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугодателя.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.01.2023 № 24 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12-1. Процедура заслушивания по разрешениям, требующим транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта проводится в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
Сноска. Правила дополнены пунктом 12-1 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.01.2023 № 24 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Разрешение на экспорт перемещаемых (перевозимых) объектов выдается с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории при:
благополучии места происхождения (нахождения) перемещаемого (перевозимого) объекта по инфекционным болезням животных;
соответствии ветеринарно-санитарным требованиям страны-импортера;
отсутствии временных ветеринарно-санитарных мер в отношении перемещаемого (перевозимого) объекта страной-импортером.
Разрешение на импорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории выдается при:
отсутствии ограничительных мер в отношении отдельных стран (регионов стран), в связи с неблагополучием по инфекционным болезням животных в соответствии со стандартами, рекомендациями и руководствами Кодекса здоровья наземных животных и Кодекса здоровья водных животных Международного эпизоотического бюро, Соглашением Всемирной торговой организации по применению санитарных и фитосанитарных мер, которые подтверждены, в том числе через связь с компетентными органами третьих стран;

Еуразиялық экономикалық одақтың құқықтық актілерінде, Қазақстан Республикасының ұлттық заңнамасында белгіленген ветеринариялық-санитариялық талаптарға немесе Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына үшінші елдерден әкелінетін бақылауға жататын тауарларға арналған бірыңғай ветеринариялық сертификаттар нысандарынан (бұдан әрі – Бірыңғай ветеринариялық сертификаттар нысандары) ерекшеленетін екі жақты ветеринариялық сертификаттарға сәйкес ветеринариялық-санитариялық талаптар бар болса, оларға сәйкес келмеген;
ұйымның немесе адамның Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға, Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2014 жылғы 9 қазандағы № 94 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын объектілерге бірлескен тексерулер жүргізудің және тауарлардың (өнімдердің) сынамаларын іріктеудің бірыңғай тәртібі туралы ережеге сай қолданылатын реттеу шараларына сәйкес "Кеден одағында ветеринариялық бақылау (қадағалау) саласындағы мәселелер туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 17 тамыздағы № 342 шешімімен бекітілген Кеден одағының кедендік аумағына әкелінетін бақылауға жататын тауарларды өндіруді, өңдеуді және (немесе) сақтауды жүзеге асыратын ұйымдар мен адамдардың тізілімінде болған (егер Еуразиялық экономикалық одақтың ережелерінде талап етілсе);
өтініште көрсетілген жекелеген экспорттаушы кәсіпорынға (экспорттаушы кәсіпорындар тобына) қатысты уақытша шектеулер болмаған;
бақылауға жататын тауарларды әкелу немесе аумағынан жүріп өту бағдары жоспарланған Қазақстан Республикасының аумағында шектеу шараларының, карантиннің болмаған (егер тиісті бақылауға жататын тауарлар шектеу шаралары, карантин қойылған аурулардың таратушысы (тасымалдаушысы) болса);
экспорттаушы елдің, импорттаушы елдің жануарлардың инфекциялық аурулары бойынша эпизоотиялық жағдай саламатты болған кезде беріледі.
14. Көрсетілетін қызметті беруші Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.01.2023 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсаттың қолданылу мерзімі импортқа/экспортқа рұқсатта айқындалған көлемдерде күнтізбелік жылды құрайды.
16. Ведомствоның жауапты жұмыскері портал арқылы:

соответствии ветеринарно-санитарным требованиям, установленным правовыми актами Евразийского экономического союза, национальным законодательством Республики Казахстан или ветеринарно-санитарным требованиями согласно двухсторонним ветеринарным сертификатам, отличающимся от форм Единых ветеринарных сертификатов на ввозимые на таможенную территорию Евразийского экономического союза подконтрольные товары из третьих стран, утвержденных решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 года № 607, при наличии таковых;
наличии организации или лица в реестре организаций и лиц, осуществляющих производство, переработку и (или) хранение подконтрольных товаров, ввозимых на таможенную территорию Таможенного союза, утвержденном решением Комиссии Таможенного союза от 17 августа 2010 года № 342 "О вопросах в сфере ветеринарного контроля (надзора) в Таможенном союзе", в соответствии с мерами регулирования, применяемыми согласно Единым ветеринарным (ветеринарно-санитарным) требованиям, Положением о едином порядке проведение совместных проверок объектов и отбора проб (образцов) товаров (продукции), подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденным Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 9 октября 2014 года № 94 (если требуется положениями Евразийского экономического союза);
отсутствии временных ограничений в отношении отдельного предприятия-экспортера (группы предприятий-экспортеров), указанного в заявлении;
отсутствии ограничительных мероприятий, карантина на территории Республики Казахстан, на которую планируется ввоз или через территорию которой проходит маршрут следования подконтрольных товаров (в случае, если соответствующие подконтрольные товары могут являться носителями (переносчиками) болезни, в отношении которой введены ограничительные мероприятия, карантин);
благополучии эпизоотической ситуации страны-экспортера, страны-импортера по инфекционным болезням животных.
14. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.01.2023 № 24 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Срок действия разрешения на экспорт, импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории составляет календарный год в объемах, определенных в разрешении на импорт/экспорт.
16. Ответственный работник ведомства информирует посредством портала:

1) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына рұқсаттың ветеринариялық сертификаттағы нөмірін салыстырып тексеру үшін орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына және импортына рұқсат беру туралы ведомствоның тиісті аумақтық бөлімшесін, ветеринариялық бақылау бекетін;
2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына рұқсаттың күнін көрсете отырып, ветеринариялық сертификаттағы нөмірін енгізу үшін ведомствоның тиісті аумақтық бөлімшесін хабардар етеді.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына берілген рұқсаттар "Еуразиялық экономикалық одақтың тасымалданатын өнімінің ветеринариялық қауіпсіздігі" порталы арқылы Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы шекарасына жіберіледі.
17. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына, импортына арналған рұқсаттан айыру (оны қайтарып алу), оның қолданылуын тоқтата тұру, қайта бастау және тоқтату Заңның 12-2-бабына және Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 42 және 45-баптарына сәйкес жүзеге асырылады.
18. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
2-параграф. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсат беру тәртібі
19. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жануарлардың және жануарлардан алынатын шикізаттың транзиті Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекет берген, әкелу кезінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өтуі болжанатын өткізу пункті арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне арналған рұқсат бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауға және қадағалауға жататын орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің басқа түрлерінің транзиті Ереженің 7.1-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарының рұқсаттарынсыз жүзеге асырылады.
Үшінші мемлекеттер (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің шегінен тыс) арқылы транзитке рұқсаттар алуды бақылауға жататын тауар иесі алдын ала жүзеге асырады.

1) соответствующее территориальное подразделение ведомства, ветеринарный контрольный пост о выдаче разрешения на экспорт и импорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации для сверки номера разрешения на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта на ветеринарном сертификате;
2) соответствующее территориальное подразделение ведомства для внесения номера разрешения на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта в ветеринарном сертификате с указанием даты.
Выданные разрешения на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации направляются на внешнюю границу Евразийского экономического союза посредством портала "Ветеринарная безопасность перевозимой продукции Евразийского экономического союза".
17. Лишение (отзыв), приостановление, возобновление и прекращение действия разрешения на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории осуществляется в соответствии со статьей 12-2 Закона и статьями 42 и 45 Закона о разрешениях и уведомлениях.
18. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Параграф 2. Порядок выдачи разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
19. Транзит через таможенную территорию Евразийского экономического союза животных и сырья животного происхождения осуществляется по разрешению на транзит, выданному государством-членом Евразийского экономического союза через пункт пропуска, которого предполагается пересечение таможенной границы Евразийского экономического союза при ввозе.
Транзит других видов подконтрольных государственному ветеринарно-санитарному контролю и надзору перемещаемых (перевозимых) объектов осуществляется без разрешений уполномоченных органов государств-членов Евразийского экономического союза в соответствии с пунктом 7.1 Положения.
Получение разрешений на транзит через третьи государства (за пределами государств-членов Евразийского экономического союза) осуществляется заблаговременно владельцем подконтрольного товара.

20. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне арналған рұқсатты ресімдеу импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органының ведомствоға осы Қағидалардың 22-тармағында көзделген мәліметтерді көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитіне рұқсат беру туралы хатының негізінде жүзеге асырылады.
21. Ведомство кеңсесінің жұмыскері хат келіп түскен күні оның қабылданған күні мен қабылданған уақытын көрсете отырып, хатты қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және ведомствоның жауапты орындаушысын тағайындайтын ведомство басшысына жібереді.
Импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 17.00-ден кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, хаты қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.01.2023 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсат беру туралы хаты мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) жүк жөнелтушінің атауы (заңды тұлғалар үшін – өндіріс объектісінің атауы, елі, өңірі, ауданы, мекенжайы, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды (орнын ауыстыруды) жүзеге асыратын жеке тұлғалар үшін – аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, елі, өңірі, ауданы, өндіріс объектісінің мекенжайы);
2) өндіруші кәсіпорынның атауы (кәсіпорынның атауы, елі, өңірі, ауданы, мекенжайы);
3) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы;
4) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны және оның өлшем бірліктері;
5) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспорттаушы немесе импорттаушы елі және шыққан елі;
6) көлік түрі;
7) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні әкелу және әкету жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінің тізбесі;
8) аумағы арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзиті жүзеге асырылатын тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторымен немесе оның орынбасарларымен келісілген жануарларды тасымалдау бағдары, аялдамалары, қайта тиеу, азықтандыру (суару) орындары, тасу (айдау) шарттары.

20. Оформление разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории осуществляется на основании письма уполномоченного органа в области ветеринарии страны-импортера или страны-экспортера о выдаче разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов через территорию Республики Казахстан в ведомство с указанием сведений, предусмотренных пунктом 22 настоящих Правил.
21. Работник канцелярии ведомства осуществляет прием и регистрацию письма с указанием даты приема и времени приема письма в день его поступления, и направляет руководителю ведомства, которым назначается ответственный исполнитель ведомства.
В случае обращения уполномоченного органа в области ветеринарии страны-импортера или страны-экспортера после 17.00 часов, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием письма осуществляется следующим рабочим днем.
Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.01.2023 № 24 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Письмо уполномоченного органа в области ветеринарии страны-импортера или страны-экспортера о выдаче разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов через территорию Республики Казахстан содержит следующие сведения:
1) наименование грузоотправителя (для юридических лиц – наименование, страна, регион, район, адрес объекта производства, для физических лиц, осуществляющих транспортировку (перемещение) перемещаемых (перевозимых) объектов – фамилия, имя, отчество (при его наличии), страна, регион, район, адрес объекта производства);
2) наименование предприятия-производителя (название предприятия, страна, регион, район, адрес);
3) наименование перемещаемого (перевозимого) объекта;
4) количество перемещаемого (перевозимого) объекта и единицы его измерения;
5) страна-экспортер или импортер и страна происхождение перемещаемого (перевозимого) объекта;
6) вид транспорта;
7) перечень пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, через которые будут осуществляться ввоз и вывоз перемещаемого (перевозимого) объекта;
8) маршрут следования, остановок, перегрузок, мест кормления (поения) животных, условия провоза (перегона), согласованного с главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором или его заместителями соответствующей административно-территориальной единицы, через территории которой осуществляется транзит перемещаемого (перевозимого) объекта.

Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсат тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалау ескеріле отырып:
Халықаралық эпизоотиялық бюроның Жерүсті жануарларының саулығы кодексінде және Су жануарларының саулығы кодексінде айқындалған және "Ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 7-1/559 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9891 болып тіркелген) бекітілген Профилактикасы, диагностикасы және жойылуы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың аса қауіпті ауруларының тізбесіне (бұдан әрі – Аса қауіпті аурулар тізбесі) кіретін жануарлардың жұқпалы аурулары бойынша орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан жеріндегі (тұрған орнындағы) және/немесе жүру жолындағы эпизоотиялық ахуал саламатты болғанда;
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді межелі елге әкелуге шектеу қойылмаған кезде жол беріледі.
24. Ведомствоның жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген ұсынылған мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын, сондай-ақ орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің осы Қағидалардың 23-тармағына сәйкестігін тексереді.
Хатта көрсетілген мәліметтердің толық және дұрыс болу фактісі және осы Қағидалардың 23-тармағына сәйкестігі анықталған жағдайда, ведомствоның жауапты орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсатты не уәжді бас тартуды ресімдейді.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Ведомствоның жауапты орындаушысы импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органына электрондық құжат нысанында тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсатты не Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасары қол қойылған уәжді бас тартуды жібереді.

Сноска. Пункт 22 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Разрешение на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов выдается с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории при:
благополучии эпизоотической ситуации места происхождения (нахождения) и/или следования перемещаемого (перевозимого) объекта по инфекционным болезням животных, определенными Кодексом здоровья наземных животных и Кодексом здоровья водных животных Международного эпизоотического бюро, и входящим в Перечень особо опасных болезней животных, профилактика, диагностика и ликвидация которых осуществляется за счет бюджетных средств, утвержденный приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 7-1/559 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9891) (далее – Перечень особо опасных болезней);
отсутствии ограничения ввоза перемещаемых (перевозимых) объектов в страну назначения.
24. Ответственный исполнитель ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту и достоверность представленных сведений, указанных в пункте 22 настоящих Правил, а также соответствие перемещаемого (перевозимого) объекта пункту 23 настоящих Правил.
В случае установления факта полноты и достоверности сведений, указанных в письме, и соответствия пункту 23 настоящих Правил, ответственный исполнитель ведомства в течение 1 (одного) рабочего дня оформляет разрешение на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории по форме согласно приложению 4-1 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ.
Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Ответственный исполнитель ведомства направляет уполномоченному органу в области ветеринарии страны-импортера или страны-экспортера в форме электронного документа разрешение на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо мотивированный отказ, за подписью Главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора Республики Казахстан или его заместителя.

Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Хатты қарау және рұқсат беру немесе уәжді бас тарту мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсаттың қолданылу мерзімі оны берген күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен аспайды.
28. Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасары осы Қағидалардың 23-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкессіздік болған кезде тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзитіне рұқсат беруден бас тартады.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Ведомствоның жауапты орындаушысы ветеринариялық сертификаттағы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзитіне рұқсат нөмірін салыстырып тексеру үшін ведомствоның тиісті аумақтық бөлімшесін, ветеринариялық бақылау бекетін тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзитіне рұқсат беру туралы хабардар етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
30. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым ветеринария саласындағы уәкілетті орган басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 4-тармағына сәйкес шағым келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) шағымды жібермейді.

Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Срок рассмотрения письма и выдачи разрешения или мотивированного отказа составляет 2 (два) рабочих дня.
Сноска. Пункт 26 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Срок действия разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории составляет не более 60 (шестидесяти) календарных дней со дня его выдачи.
28. Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместитель отказывает в выдаче разрешения на транзит перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории при несоответствии требованиям, указанным в пункте 23 Правил.
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Ответственный исполнитель ведомства информирует соответствующее территориальное подразделение ведомства, ветеринарный контрольный пост о выдаче разрешения на транзит перемещаемого (перевозимого) объекта с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории для сверки номера разрешения на транзит перемещаемого (перевозимого) объекта на ветеринарном сертификате.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
30. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя уполномоченного органа в области ветеринарии, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 АППК РК, услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия в течение 3 (трех) рабочих дней благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.

Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.01.2023 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының шағымын:
ветеринария саласындағы уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.
32. Ветеринария саласындағы уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда, 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарауға өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
33. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК-нің 91-бабы 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.01.2023 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына
және транзитіне рұқсат
беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына рұқсат
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Рұқсаттың берілген күні: 20__ жылғы "___" ____________
Жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі немесе заң тұлғаның атауы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
арналған (орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспортына және
импортына) рұқсат
Рұқсаттың нөмірі және күні: ________________________ _________________
Өтініштің нөмірі және күні: _________________________ _________________
Операция түрі ______________________________________________________
__________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы ________________
___________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірліктері
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы экономикалық
қызметінің тауар номенклатурасының коды (алғашқы төрт сан)
___________________________________________________________________
Үшінші мемлекеттер (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден тыс)
тауарының коды (алғашқы төрт сан) _____________________________________
____________________________________________________________________
Өндіруші кәсіпорын (кәсіпорынның есепке алу нөмірі*, өндіруші кәсіпорынның атауы,
аттестатталған қызмет түрі) ____________________________________________
____________________________________________________________________
Жүк жөнелтуші (кәсіпорының атауы, есепке алу нөмірі*) ____________
____________________________________________________________________
Жүк жөнелтушінің мекенжайы (ел, аймақ, аудан, мекенжайы)
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің нақты орналасқан жері
(ел, өңір, аудан, мекенжайы) ___________________________________________
____________________________________________________________________
Экспорттаушы ел (импорттаушы ел) _____________________________________
Жүк алушы (импорт кезіндегі есепке алу нөмірі*), (кәсіпорынның атауы**),
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жүк алушының мекенжайы (ел, өңір, аудан, мекенжайы) ___________________
____________________________________________________________________
Көлік түрі ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жүру бағыты: _______________________________________________________
___________________________________________________________________
Мақсаттары ____________________________________________________
Ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың шыққан елін және
тіркеу куәлігінің нөмірін көрсете отырып (тіркелген, қайта тіркелген күні), өндіруші
ұйымдардың ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың
экспорты кезінде _____________________________________________________
____________________________________________________________________
Жануардың түрі мен тұқымы ___________________________________________
____________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің сипаттамасы
(рефрижератор – VIN коды, дезинфекция туралы анықтаманың нөмірі және берілген
күні) _______________________________________________________
____________________________________________________________
Ұйымның, елдің, өңірдің, ауданның, қаланың атауы көрсетілген жануарларды
карантиндеу орны _________________________________________
_____________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні карантиндеу, өндіру, сақтау
шарттары _________________________________________________________
__________________________________________________________________
Рұқсаттың қолданылу мерзімі, _______________________________________ күн

Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.01.2023 № 24 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
уполномоченным органом в области ветеринарии – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
32. Срок рассмотрения жалобы уполномоченным органом в области ветеринарии, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
33. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Сноска. Пункт 33 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.01.2023 № 24 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей территории
Форма
Разрешение на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов
с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дата выдачи разрешения от "___" ___________ 20 _____ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица либо наименование
юридического лица __________________________________________________
___________________________________________________________________
Разрешение на ______________________________________________________
(импорт и экспорт перемещаемого (перевозимого) объекта)
Номер и дата разрешения: ___________________ от _______________________
Номер и дата заявления: ____________________ от _______________________
Вид операции________________________________________________________
Наименование перемещаемого (перевозимого) объекта ___________________
___________________________________________________________________
Количество перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения
___________________________________________________________________
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского
экономического союза подконтрольного товара (первые четыре цифры)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Код товара третьих государств (за пределами государств-членов Евразийского
экономического союза) (первые четыре цифры) __________________________
___________________________________________________________________
Предприятие-производитель (учетный номер* предприятия, название предприятия
производителя, вид аттестованной деятельности)
___________________________________________________________________
Грузоотправитель (название предприятия, учетный номер*) _______________
___________________________________________________________________
Адрес грузоотправителя (страна, регион, район, адрес) ____________________
___________________________________________________________________
Фактическое местонахождение перемещаемого (перевозимого) объекта
(страна, регион, район, адрес) _________________________________________
___________________________________________________________________
Страна экспортер (страна импортер) ___________________________________
Грузополучатель (учетный номер* при импорте), (название предприятия**)
___________________________________________________________________
Адрес грузополучателя (страна, регион, район, адрес) _____________________
___________________________________________________________________
Вид транспорта _____________________________________________________
___________________________________________________________________
Маршрут следования: ________________________________________________
___________________________________________________________________
Цели ______________________________________________________________
При экспорте ветеринарных препаратов и кормовых добавок организаций-
производителей с указанием страны происхождения и номера регистрационного
удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок
(дата регистрации, перерегистрации) ___________________________________
___________________________________________________________________
Вид и порода животного _____________________________________________
___________________________________________________________________
Описание перемещаемого (перевозимого) объекта (рефрижератор – VIN-код,
номер и дата справки о дезинфекции) __________________________________
___________________________________________________________________
Место карантинирования животных с указанием наименования организации,
страны, региона, района, города _______________________________________
___________________________________________________________________
Условия карантинирования, производства, хранения перемещаемого
(перевозимого) объекта. ______________________________________________
___________________________________________________________________
Срок действия разрешения, дней ______________________________________
С соблюдением Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований,
предъявляемых к товарам, подлежащих ветеринарному контролю (надзору),
утвержденных Решением комиссии Евразийского экономического союза

Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317
шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жататын тауарларға
қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарды
сақтай отырып.
Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық
инспекторы немесе оның орынбасары көрсету: ____________________________
_____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, электрондық цифрлық қолтаңбасы)
Ескертпе: * Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына сәйкес берілген есепке алу нөмірі көрсетіледі;
** Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды бар 1001 19 000 0, 1001 99 000 0, 1002 90 000 0, 1003 90 000 0, 1004 90 000 0, 1005 90 000 0, 1201 90 000 0, 2309 (жемдік астық) тауарлар үшін экспорттау кезінде импорттаушы ел туралы мәліметтерден басқа, жүк алушыны көрсету қажет етілмейді.
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына және
транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
"Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектілердің экспортына және импортына рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.
Көрсетілетін қызметтіті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Бас Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
2.
Мемлекеттік қызметті ұсынуу тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3.
Мемлекеттік қызметті
көрсету мерзімі
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына арналған рұқсат – 2 (екі) жұмыс күні.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісуді қажет ететін рұқсаттар – 30 (отыз) жұмыс күні.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына рұқсат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

от 18 июня 2010 года № 317. указать: Главный государственный ветеринарно-
санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместитель
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), электронная цифровая подпись)
Примечание: * указывается учетный номер, присвоенный в соответствии
с Правилами присвоения учетных номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение,
переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения,
а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных
препаратов, кормов и кормовых добавок, утвержденными приказом Министра
сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов № 10466);
** для товаров с Кодом Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности
Евразийского экономического союза подконтрольного товара из 1001 19 000 0,
из 1001 99 000 0, из 1002 90 000 0, из 1003 90 000 0, из 1004 90 000 0, из 1005 90 000 0,
из 1201 90 000 0, 2309 (фуражное зерно) при экспорте не требуется указание
грузополучателя, кроме сведений о стране-импортере.
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей территории
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории"
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1.
Наименование услугодателя
Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместители (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
Разрешение на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов – 2 (два) рабочих дня.
Разрешение, требующее транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта – 30 (тридцать) рабочих дней.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7.
График работы услугодателя и объектов информации

1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 17-00-ден кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2) көрсетілетін қызметті берушінің –Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 17.00-ден кейін келіп түскен жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген) бекітілген Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) обьектілердің экспортына, импортына және транзитке рұқсат беру қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін пайдаланылатын тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден не цифрлық құжаттар сервисінен алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін
ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің, көлік құралының, мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті деректер мен мәліметтердің Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге көрсетілетін қызметті алушының келісімнің болмауы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу
режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после 17.00 часов, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления осуществляются следующим рабочим днем).
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 по 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 по 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
В случае поступления заявления после 17.00 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга оказывается следующим рабочим днем.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление по форме согласно приложению 3 к Правилам выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254) (далее – Правила) в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем, используемых для оказания государственной услуги, либо из сервиса электронных документов. Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Министрліктің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына
және транзитіне рұқсат
беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Кімге: ______________________
(көрсетілетін қызметті беруші)
кімнен: _____________________
(заңды тұлғалар үшін: толық
атауы, бизнес-сәйкестендіру
нөмірі, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды
(орнын ауыстыруды) жүзеге
асыратын жеке тұлғалар үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса),
тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі,
абонеттік телефонның нөмірі)
Өтініш

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.gov.kz. Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей территории
Форма
в _________________________
(услугодатель)
от ________________________
(для юридических лиц: полное
наименование,
бизнес-идентификационный
номер, для физических лиц,
осуществляющих
транспортировку (перемещение)
перемещаемых (перевозимых)
объектов: фамилия, имя,
отчество (при его наличии),
индивидуальный
идентификационный номер,
абонентский номер телефона)
Заявление

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сізден _________________________________ рұқсат беруіңізді сұраймын.
(экспортқа/импортқа керегін көрсету қажет)
1.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы.
2.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірліктері.
3.
Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды (алғашқы төрт сан.
Үшінші мемлекеттер тауарының коды (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден тыс) (алғашқы төрт сан).
4.
Өндіруші кәсіпорын (кәсіпорынның есепке алу нөмірі*, кәсіпорынның атауы, аттестатталған қызмет түрі).
5.
Жүк жөнелтуші (кәсіпорынның атауы), (есепке алу нөмірі*).
6.
Жүк жөнелтушінің мекенжайы (ел, аймақ, аудан, мекенжайы).
7.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің нақты орналасқан жері, мекенжайы.
8.
Экспорттаушы ел (импорттаушы ел).
9.
Жүк алушы (импорттау кезіндегі есепке алу нөмірі *), (кәсіпорынның атауы**).
10.
Жүк алушының мекенжайы (ел, өңір, аудан, мекенжайы).
11.
Транзит (иә/жоқ, елді көрсету)
12.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспорты, импорты кезінде пайдаланылуы болжанатын көлік түрі (бірізді орын ауыстыру тәртібімен).
13.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні алып өту көзделетін мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттерін көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің жол жүру бағдары.
14.
Экспорттың, импорттың мақсаттары (мақсаттар ақпараттық жүйеде айқындалған).
15.
Жойылып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның (бұдан әрі – СИТЕС) ықпалына түсетін жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге немесе жойылып кету қаупі төнген және СИТЕС ықпалына түсетін тірі жануарларды, аңшылық олжаларын немесе олардың оңай танылатын бөліктерін немесе туындысын (дериватын), оның ішінде құжаттары, орама жапсырмалары немесе басқа белгілері бойынша жануарлардың бөліктері немесе туындылары (дериваттары) болатындарды немесе бола алатындарды әкеткен жағдайда, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге арналған рұқсаттардың берілген күндері және нөмірлері.
16.
Ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың шыққан елін және тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркелген, қайта тіркелген күні) көрсете отырып, өндіруші ұйымдардың ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың экспорты кезінде.
Ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың шыққан елін және тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеу күні)/Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте тіркелгенін растайтын құжатты (тіркеу, қайта тіркеу күні, Еуразиялық экономикалық одаққа *** мүше мемлекеттің атауы) көрсете отырып өндіруші ұйымдардың ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың импорты кезінде.
17.
Асыл тұқымды малдың және асыл тұқымды өнімнің (материалдың) импорты кезінде асыл тұқымды малдың, асыл тұқымды өнімнің (материалдың) импорты туралы мәліметтерді көрсету.
18.
Малдың тұқымы және жыныстық-жас тобы.
19.
Ұйымның, елдің, өңірдің, ауданның, қаланың атауы көрсетілген жануарларды карантиндеу орны. Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні карантиндеу, өндіру, сақтау шарттары.
20.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің сипаттамасы (рефрижератор − VIN коды, дезинфекция туралы анықтаманың нөмірі және берілген күні).

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу Вас выдать разрешение на __________________________________
(экспорт/импорт нужное указать)
1.
Наименование перемещаемого (перевозимого) объекта.
2.
Количество перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения.
3.
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза подконтрольного товара (первые четыре цифры).
Код товара третьих государств (за пределами государств-членов Евразийского экономического союза) (первые четыре цифры).
4.
Предприятие-производитель (учетный номер* предприятия, название предприятия, вид аттестованной деятельности).
5.
Грузоотправитель (название предприятия), (учетный номер*).
6.
Адрес грузоотправителя (страна, регион, район, адрес).
7.
Фактическое местонахождение перемещаемого (перевозимого) объекта (страна, регион, район, адрес).
8.
Страна-экспортер (страна-импортер).
9.
Грузополучатель (учетный номер* при импорте), название предприятия**).
10.
Адрес грузополучателя (страна, регион, район, адрес).
11.
Транзит (да/нет, с указанием страны).
12.
Вид транспорта, предполагаемого к использованию при экспорте, импорте перемещаемого (перевозимого) объекта (в порядке последовательного перемещения).
13.
Маршрут следования перемещаемого (перевозимого) объекта, с указанием пунктов пропуска на государственной границе, через которые предполагается осуществлять провоз перемещаемого (перевозимого) объекта.
14.
Цели экспорта, импорта (цели определены в информационной системе).
15.
Даты и номера разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан или вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – СИТЕС), в случае вывоза живых животных, охотничьих трофеев или легко узнаваемой от них части, или производного (деривата), в том числе тех, которые по документам, упаковочному ярлыку или маркировке, или по иным признакам являются или могут являться частями или производными (дериватами) животных, находящихся под угрозой исчезновения и подпадающих под действие СИТЕС.
16.
При экспорте ветеринарных препаратов, кормовых добавок организаций-производителей с указанием страны происхождения и номер регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации).
При импорте ветеринарных препаратов, кормовых добавок организаций-производителей с указанием страны происхождения и номер регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации)/документа подтверждающего регистрацию в государстве-члене Евразийского экономического союза (дата регистрации, перерегистрации, наименование государства-члена Евразийского экономического союза) ***.
17.
При импорте племенных животных и племенной продукции (материала) отразить сведения об импорте племенного животного, племенной продукции (материала).
18.
Порода животного и половозрастная группа.
19.
Место карантинирования животных с указанием наименования организации, страны, региона, района, города. Условия карантинирования, производства, хранения перемещаемого (перевозимого) объекта.
20.
Описание перемещаемого (перевозимого) объекта (рефрижератор – VIN код, номер и дата справки о дезинфекции).
Подтверждаю согласие о недопущении вывоза в государства-члены Евразийского
экономического союза перемещаемого (перевозимого) объекта, ввезенного
в Республику Казахстан из третьих стран (государства, не являющиеся членами
Евразийского экономического союза) по требованиям, отличающихся от Единых
ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, предъявляемых к товарам,
подлежащих ветеринарному контролю (надзору), утвержденных Решением Комиссии

"Еуразиялық экономикалық одақта ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Еуразиялық экономикалық одақ комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Ветеринариялық бақылауға (қадағалауға) жатқызылған тауарларға қойылатын бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардан ерекшеленетін талаптар бойынша Қазақстан Республикасына үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттер) әкелінген орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге әкетілуіне жол бермеу туралы келісімді растаймын.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(өтініш беру күні) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны) (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
Ескертпе: * Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына сәйкес берілген есепке алу нөмірі көрсетіледі;
** Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды бар 1001 19 000 0, 1001 99 000 0, 1002 90 000 0, 1003 90 000 0, 1004 90 000 0, 1005 90 000 0, 1201 90 000 0, 2309 (жемдік астық) тауарлар үшін экспорттау кезінде импорттаушы ел туралы мәліметтерден басқа, жүк алушыны көрсету қажет етілмейді;
*** Қазақстан Республикасында және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде тіркелмеген ветеринариялық препаратты, азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркеу үшін ветеринариялық препараттарды, азықтық қоспаларды байқаудан өткізу, тіркеу сынақтарын жүргізу үшін қажетті мөлшерде және көлемде ветеринариялық препараттардың немесе азықтық қоспалардың тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеу күні)/Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекетте тіркелгенін растайтын құжатты (тіркеу, қайта тіркеу күні, Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің атауы) көрсетпей әкелуге жол беріледі.
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына және
транзитіне рұқсат беру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
[Уәкілетті органның
атауы ]
[Уәкілетті органның
атауы]
Мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту
Берілген күні: [берілген күні] [Көрсетілетін қызметті алушының атауы] Тіркеу орны: Облыс: [Облыс] Аудан: [Аудан] Қала\елді мекен: [қала\елді мекен] [жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі] [БСН/ЖСН] Мемлекеттік тіркеу күні [күні] Бас тарту себебі: [бас тарту себебі] [Көрсетілетін қызмет берушінің қол қоюшысының лауазымы] [Қол қоюшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) обьектілердің
экспортына, импортына
және транзитіне рұқсат
беру қағидаларына

Евразийского экономического союза от 18 июня 2010 года № 317 "О применении
ветеринарно-санитарных мер в Евразийском экономическом союзе" и произведенной
от них продукции ____________________________________________________
____________________________________________________________________
(дата подачи заявления) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон)
(электронная цифровая подпись)
Примечание: * указывается учетный номер, присвоенный в соответствии с Правилами
присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных,
продукции и сырья животного происхождения, а также организациям
по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов
и кормовых добавок, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466);
** для товаров с Кодом Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности
Евразийского экономического союза подконтрольного товара из 1001 19 000 0,
из 1001 99 000 0, из 1002 90 000 0, из 1003 90 000 0, из 1004 90 000 0, из 1005 90 000 0,
из 1201 90 000 0, 2309 (фуражное зерно) при экспорте не требуется указание
грузополучателя, кроме сведений о стране-импортере;
*** для проведения государственной регистрации ветеринарного препарата, кормовой
добавки, не зарегистрированных в Республике Казахстан и в государствах-членах
Евразийского экономического союза, допускается ввоз ветеринарных препаратов,
кормовых добавок в количестве и объеме, необходимом для проведения их
апробации, регистрационных испытаний без указания номера регистрационного
удостоверения ветеринарных препаратов или кормовых добавок (дата регистрации,
перерегистрации)/документа, подтверждающего регистрацию в государстве-члене
Евразийского экономического союза (дата регистрации, перерегистрации,
наименование государства-члена Евразийского экономического союза).
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации на
соответствующей территории
Форма
[Наименование Уполномоченного органа]
[Наименование Уполномоченного органа ]
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование услугополучателя]
Место регистрации:
Область: [Область]
Район: [Район]
Город\населенный пункт: [Город\населенный пункт]
[индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер] [БИН/ИИН]
Дата государственной регистрации от [Дата]
Причина отказа: [Причина отказа]
[Должность подписывающего услугодателя] [Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]

4-1-қосымша
Нысан
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзитіне рұқсат
Ескерту. Қағидалар 4-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 23.01.2025 № 15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 ___ жылғы "____"_______ № _______ (рұқсаттың берілген күні, нөмірі)
Жүк жөнелтушінің атауы _____________________________________________
___________________________________________________________________
(заңды тұлғалар үшін – өндіріс объектісінің атауы, елі, өңірі, ауданы, мекенжайы, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды (орнын ауыстыруды) жүзеге
асыратын жеке тұлғалар үшін – аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, елі, өңірі, ауданы,
өндіріс объектісінің мекенжайы) Өндіруші кәсіпорын (кәсіпорынның атауы, елі, өңірі,
ауданы, мекенжайы
__________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы _________________
___________________________________________________________________
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірліктері
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Еуразиялық экономикалық одақтың бақылаудағы тауардың сыртқы экономикалық
қызметінің тауар номенклатурасының коды (алғашқы төрт сан)
__________________________________________________________________
Үшінші мемлекеттердің (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден тыс)
тауар коды (алғашқы төрт сан)
____________________________________________________________________
Экспорттаушы ел: ____________________________________________________
Импорттаушы ел: ____________________________________________________
Көлік түрі _______________________________________________________
Жүру бағыты: _________________________________________________
Қазақстан Республикасының аумағына кіру пунктінің атауы: _______________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының аумағынан шығу пунктінің атауы:
___________________________________________________________________
Рұқсаттың қолданылу мерзімі (күндер саны) _____________________________
Ветеринария саласындағы уәкілетті органның (экспорттаушы елдің немесе
импорттаушы елдің) 20___жылғы № _____ хатының нөмірі мен күні
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Тасымалдау кезінде ветеринариялық-санитариялық талаптарды сақтай отырып
__________________________________________________________________
көрсетілсін: Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-
санитариялық инспекторы __________________________________________________
_______________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, электрондық цифрлық қолтаңбасы)

Приложение 4-1
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации
на соответствующей территории
Форма
Разрешение на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации на соответствующей территории
№____от "___" ______ 20 ___ года
(номер дата выдачи разрешения)
Сноска. Правила дополнены приложением 4-1 в соответствии с приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 23.01.2025 № 15 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование грузоотправителя ________________________________________
_____________________________________________________________________
(для юридических лиц – наименование, страна, регион, район, адрес объекта
производства, для физических лиц, осуществляющих транспортировку (перемещение)
перемещаемых (перевозимых) объектов – фамилия, имя, отчество (при его наличии),
страна, регион, район, адрес объекта производства)
Предприятие-производитель (название предприятия, страна, регион, район, адрес)
_____________________________________________________________________
Наименование перемещаемого (перевозимого) объекта ______________________
_____________________________________________________________________-
Количество перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения
_____________________________________________________________________
Код Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского
экономического союза подконтрольного товара (первые четыре цифры)
_____________________________________________________________________
Код товара третьих государств (за пределами государств-членов Евразийского
экономического союза) (первые четыре цифры) ____________________________
_____________________________________________________________________
Страна экспортер: _____________________________________________________
Страна импортер: _____________________________________________________
Вид транспорта _______________________________________________________
Маршрут следования: _________________________________________________
Наименование пункта входа на территорию Республики Казахстан:
_____________________________________________________________________
Наименование пункта выхода с территории Республики Казахстан:
_____________________________________________________________________
Срок действия разрешения (количество дней) _____________________________
Номер и дата письма уполномоченного органа в области ветеринарии
(страны-экспортера или страны-импортера) № __________ от _________ года
____________________________________________________________________
С соблюдением ветеринарно-санитарных требований при транспортировке
_____________________________________________________________ указать:
Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан
или его заместитель
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), электронная цифровая подпись)