"Жамбыл облысы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 27 ақпандағы № 41 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 11 сәуірде № 2154 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2016 жылғы 28 шілдедегі № 229 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 28.07.2016 № 229 қаулысымен
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жамбыл облысы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Басқарма) Ережесі бекітілсін.
2. Басқарма заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Б.Орынбековке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы 27 ақпандағы
№ 41 қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер.
1. "Жамбыл облысы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі -Басқарма) облыс елді мекендерінің аумағында сәулет және қала құрылысы саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілеріне, өзге нормативтік құқытық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жамбыл облысы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес Қазынашылдық органдарында шоттары болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства акимата Жамбылской области"
Постановление акимата Жамбылской области от 27 февраля 2014 года № 41. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 11 апреля 2014 года № 2154. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 28 июля 2015 года № 229
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 28.07.2016 № 229.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение коммунального государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства акимата Жамбылской области" (далее -Управление).
2. Управлению обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Б.Орынбекова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Утверждено постановлением
акимата Жамбылской области
от 27 февраля 2014 года № 41
Положение о коммунальном государственном учреждении "Управление архитектуры и градостроительства акимата Жамбылской области"
1. Общие положения.
1. Коммунальное государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства акимата Жамбылской области" (далее-Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере архитектуры и градостроительства на территории области.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

5. Басқарманың егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқы бар.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Басқарманың құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жерi: пошталық индексi 080000, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 78 үй.
9. Мемлекетік органның толық атауы: "Жамбыл облысы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарма қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілермен басқарманың функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері.
13. Басқарма қызметінің миссиясы–облыс елді мекендерінің аумағында сәулет, қала құрылысы саласындағы басшылықты жүзеге асыру болып табылады.
14. Міндеттері:
1) Жамбыл облысының аумағында сәулет және қала құрылысы саласында мемлекет саясатын жүргізу;
2) облыс аумағындағы ғимараттар қасбеттерінің және дайындалған жобалау құжаттарының сапасын сәулет, қала құрылысы және құрылыс туралы заңына сәйкес сақталуын қадағалау;
3) облыс аумағында сәулет және қала құрылысы жұмыстарын нормативтік актілерге сәйкес жүргізілуін қадағалау.
15. Функциялары:
1) аумақтарда қала құрылысын жобалаудың (облысты немесе оның бiр бөлігiн аудандық жоспарлау жобасының) кешендi схемасын, облыс аумағындағы елдi мекендердiң белгiленген тәртiппен бекiтiлген бас жоспарларын iске асыру жөніндегi қызметтi үйлестiру;
2) сәулет, қала құрылысы, құрылыс, құрылыс индустриясының өндірістік базасын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) халқының есептік саны жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қаланың бас жоспарының жобасын кейіннен Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекітуіне ұсыну үшін облыстық мәслихаттың қарауына енгізу;
4) облыс аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларының жобаларын (облыстың аудандық жоспарлау жобаларын), сондай-ақ облыстық мәслихат мақұлдаған, халқының есептік саны жүз мың тұрғыннан асатын облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларын әзірлеуді ұйымдастыру және оларды Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсыну;

5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: почтовый индекс 080000, Республика Казахстан, Жамбылская область, город Тараз, улица Желтоксан 78.
9. Полное наименование государственного органа: Коммунальное государственное учреждение "Управление архитектуры и градостроительства акимата Жамбылской области ".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансирование деятельности Управления осуществляется из местного бюджета.
12. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа.
13. Миссия деятельности Управления является – руководство в сфере архитектуры и градостроительства на территории области.
14. Задачи:
1) проводить государственную политику в области архитектуры и градостроительства на территории Жамбылской области;
2) контроль за соблюдением градостроительной дисциплины, территориальных Правил застройки, архитектурным обликом фасадов зданий и сооружений и за качеством проектной документации;
3) организация соблюдений градостроительной и архитектурной деятельности в соответствии нормативными актами.
15. Функции:
1) координация деятельности по реализации комплексной схемы градостроительного планирования территорий (проекта районной планировки области или ее части), утвержденных в установленном порядке генеральных планов населенных пунктов на территории области;
2) реализация государственной политики в области архитектуры, градостроительства, строительства, развития производственной базы строительной индустрии;
3) внесение на рассмотрение областного маслихата проекта генерального плана города областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей для последующего представления в Правительство Республики Казахстан на утверждение;
4) организация разработки и представление в Правительство Республики Казахстан на утверждение проектов комплексных схем градостроительного развития территории области (проектов районной планировки области), а также генеральных планов городов областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей, одобренных областным маслихатом;

5) ведомстволық бағынысты, халқының есептік саны жүз мың тұрғынға дейінгі облыстық маңызы бар қалалардың және аудандардың аумақтарында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, сондай-ақ қалалық мәслихат мақұлдаған, халқының есептік саны жүз мың тұрғынға дейінгі облыстық маңызы бар қалаларды дамытудың бас жоспарларын облыстық мәслихаттың бекітуіне ұсыну;
6) құрылыс салудың аумақтық ережелерін сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу және облыстық мәслихатқа бекітуге ұсыну;
7) облыстық мәслихатқа Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес қарамағындағы әкiмшiлiк-аумақтық бөлiнiстердiң шекараларын белгiлеу немесе өзгерту жөнiнде қала құрылысынан туындайтын факторларға байланысты ұсыныстар енгiзу;
8) облыстық маңызы бар қалалар бас жоспарының жобаларына келiсiм беру;
9) аумақта жоспарланып отырған құрылыс салу не өзге де қала құрылысының өзгерiстерi туралы халыққа хабарлап отыру;
10) елді мекендердің бекітілген бас жоспарларын (қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемаларын, жоспарлау жобаларын) дамыту үшін әзірленетін қала құрылысы жоспарларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын, құрылыс жобаларын) бекіту және іске асыру;
11) құрылыстарды, үйлерді, ғимараттарды, инженерлік және көлік коммуникацияларын салу, кеңейту, техникамен қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтіру және күрделі жөндеу туралы, сондай-ақ аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру мен көгалдандыру, аяқталмаған құрылыс объектілерін консервациялау, облыстық маңызы бар объектілерді кейіннен кәдеге жарату жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешімдер қабылдау;
12) облыс аумағында сәулет-құрылыс бақылау мен қадағалау мемлекеттік органдарының жұмысына жәрдемдесу;
13) мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін белгіленген тәртіппен мәліметтер беру;
14) халқының есептік саны жүз мың тұрғынға дейінгі облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарлары жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын ұйымдастыру және жүргізу;
15) салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жүргізу кіреді.
16) "дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру" мемлекеттік қызметін көрсету;

5) представление на утверждение областному маслихату комплексных схем градостроительного развития территорий подведомственных городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей и районов, а также проектов генеральных планов развития городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей, одобренных городскими маслихатами;
6) согласование с уполномоченным государственным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства территориальных правил застройки и представление на утверждение областному маслихату;
7) внесение в областной маслихат предложений, обусловленных градообразующими факторами, по установлению или изменению границ подведомственных административно-территориальных единиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) согласование проектов генеральных планов городов областного значения;
9) информирование населения о планируемой застройке территории либо иных градостроительных изменениях;
10) утверждение и реализация градостроительных проектов (проектов детальной планировки, проектов застройки), разрабатываемых для развития утвержденных генеральных планов (комплексной схемы градостроительного планирования, проектов планировки) населенных пунктов;
11) принятие решений о строительстве, расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции, реставрации и капитальном ремонте строений, зданий, сооружений, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации строительства незавершенных объектов, проведении комплекса работ по постутилизации объектов областного значения;
12) оказание содействия в работе государственных органов архитектурно-строительного контроля и надзора на территории области;
13) представление в установленном порядке информации для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра;
14) организация и проведение комплексной градостроительной экспертизы проектов генеральных планов городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей;
15) ведение мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан;
16) оказание государственной услуги "Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности";

17) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен объектілерді (кешендерді) қабылдауға қатысу;
18) Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру кіреді.
16. Құқықтары мен міндеттері:
Құқықтары:
1) өз құзырында облыстың қала құрылысы саласындағы жоспарлар стратегиясын жетілдіруде, құрылыс кешендерін салу мен дамытуда ұсыныстар енгізеді;
2) өз құзіреті шегінде облыс аумағындағы сәулет және қала құрылысы саласы бойынша облыс әкімдігі актілерінің жобаларын әзірлеп, облыс әкімдігінің қарауына енгізу;
3) сәулет және қала құрылысы мәселелері бойынша орталық атқарушы органдар әзірлеген заңнамалық және өзге де нормативтік- құқықтық актілер жобалары бойынша ұсыныстар енгізу.
4) облыс аумағында құрылыс кешендерін салуға кедергі келтіретін сәулет, қала құрылысы саласында жекелеген орталық және жергілікті атқарушы органдарының шешімдерінің пәрменділігін тоқтатуға және күшін жоюға ұсыныс енгізеді;
5) тарихи және мәдени ескерткіштерге қорғауға қатысты әзірленген нормативтік-құқықтық актілерге ұсыныстар енгізеді;
6) мемлекеттік және жергілікті органдардан, кәсіпорындардан, мекемелер мен ұйымдардан меншік құрылымы мен ведомстволық бағынушылығына қарамастан, сондай-ақ облыстық басқармалар мен мекемелерден, жергілікті сәулет және қала құрылысы органдарынан, сәулет, қала құрылысы құзырлығына жататын мәліметтерді келісілген мерзімде белгіленген тәртіппен жинақтайды;
7) сәулет және қала құрылысы саласында белгіленген тәртіппен және кезектілікпен статистикалық материалдарды жинақтайды;
8) өз бетінше құрылыс жүргізген, "Қазақстан Республикасында сәулет, қала құрылысы және құрылыс туралы" заңын, мемлекеттік басқару органдарының қаулыларын бұзған заңды тұлғалар мен жеке тұлғалар туралы ұсыныстар береді;
9) белгіленген тәртіппен азаматтар мен ұйымдардың арыз-шағымдарын қарау;
10) өз құзіреті шегінде соттарда, мемлекеттік биліктің өзге де органдарында Басқарма мүдделерін білдіруге қатысады.
Міндеттері:
1) Жамбыл облысының аумағында сәулет және қала құрылысы саласында мемлекет саясатын жүргізу;
2) облыс аумағындағы ғимараттар қасбеттерінің және дайындалған жобалау құжаттарының сапасын сәулет, қала құрылысы және құрылыс туралы заңына сәйкес сақталуын қадағалау;
3) облыс аумағында сәулет және қала құрылысы жұмыстарын нормативтік актілерге сәйкес жүргізілуін қадағалау.

17) участие в приемке объектов (комплексов) в эксплуатацию в порядке установленном законодательством;
18) осуществление иных полномочий, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
Права:
1) в пределах своей компетенции вносить предложения по стратегии градостроительного планирования развития области, развития строительного комплекса в области;
2) разрабатывать и вносить на рассмотрение акимата области проекты актов акимата в области архитектуры и градостроительства на территории области;
3) вносить предложения по проектам законодательных и иных нормативных правовых актов, разработанных центральными исполнительными органами по вопросам архитектуры и градостроительства.
4) вносить предложения по приостановлению и отмене действия отдельных решений центральных и местных исполнительных органов, противоречащих нормативно-правовым актом и иным государственным нормативам в сфере архитектурной и градостроительной деятельности, препятствующих развитию строительного комплекса на территории области;
5) давать предложения по разработке нормативно-правовых актов по сохранению культурно-исторических памятников;
6) получать в установленном порядке и в согласованные сроки информацию от государственных и местных органов, предприятии, учреждений и организации, независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности, а также всех областных управлений, местных органов архитектуры и градостроительства необходимые сведения по вопросам, относящимся к компетенции органов архитектуры и градостроительства;
7) получать в установленном порядке и установленной периодичностью статистические материалы в области архитектуры и градостроительства;
8) ставить вопросы перед соответствующими государственными органами к лицам виновным в самовольном строительстве в нарушении градостроительного законодательства Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "Об архитектуре и градостроительстве в Республики Казахстан";
9) в установленном порядке рассматривать заявления и обращения граждан;
10) представлять в пределах своей компетенции интересы Управления в судах, и иных органах государственной власти.
Обязанности:
1) проводить государственную политику в области архитектуры и градостроительства на территории Жамбылской области;
2) контроль за соблюдением градостроительной дисциплины, территориальных Правил застройки, архитектурным обликом фасадов зданий и сооружений и за качеством проектной документации;
3) организация соблюдений градостроительной и архитектурной деятельности в соответствии нормативными актами;

4) Тараз қаласы және аудан әкімдіктерінің сәулет және қала құрылысы бөлімдерінің "Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" және "Сәулет жоспарлау тапсырмаларын беру", "Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелері мен жабдықтарын өзгертпей, қолданыстағы үйлердегі үй-жайларды (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) рұқсат беру" көрсететін мемлекеттік қызметтеріне мониторинг жүргізу;
5) "мекен-жай тіркелімі" ақпараттық жүйесінің мониторингін жүргізу;
6) облыстық мәслихат бекіту үшін облыстық қала құрылысы Кеңесі ведомство аралық комиссия құрамын облыстық мәслихатқа ұсыну.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру.
17. Басқармаға басшылықты басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуы мен оның өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. Басқарманың бірінші басшысын Жамбыл облысының Әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. Басқарманың бірінші басшысының өкілеттігі:
1) басқарманың қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан шығарады;
2) басқарма атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
3) барлық органдарда Басқарма мүдесін қорғайды;
4) өз қызметкерлерінің фунцияларын белгілейді;
5) келісім-шарттар жасайды, сенімхаттар береді;
6) банкіде есепшоттар ашады;
7) барлық қызметкерлерге міндетті болып табылатын бұйрықтар шығарады және тапсырмалар береді;
8) қызметкерлерді марапаттау және шара қолдануды анықтайды;
9) басқарманың құрылымдық бөлімшелерінің іс-шараларын бекітеді;
20. Бірінші басшы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
21. Басқарманың басшысына сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл үшін дербес жауаптылық белгілене отырып, осы жөнінде тікелей міндет жүктеледі.
4. Мемлекеттік органның мүлкі.
22. Басқарманың заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарманың мүлкі оған меншік иесі берген мүлік есебінен қалыптастырылады.
23. Жамбыл облысы әкімдігінің сәулет және қала құрылысы басқармасына бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе Басқарма өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату.

4) введение мониторинга государственных услуг, оказываемых отделами архитектуры и градостроительства районов и города Тараз "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" и "Выдача архитектурно-планировочного задания"; "Выдача разрешения на реконструкцию (перепланировка, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования";
5) мониторинг информационной системы "Адресный регистр";
6) представление состава межведомственной комиссии градостроительного Совета области в областной маслихат для утверждения.
3. Организация деятельности государственного органа.
17. Руководство Управлением осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности Акимом Жамбылской области.
19. Полномочия первого руководителя Управления:
1) принимает на работу и увольняет с работы работников Управления;
2) без доверенности действует от имени Управления;
3) представляет интересы Управления во всех органах;
4) устанавливает компетенцию своих работников;
5) заключает договоры, выдает доверенности;
6) открывает банковские счета и совершает сделки;
7) издает приказы и дает указания обязательные для всех работников;
8) принимает меры поощрения и налагает меры взыскания на работников;
9) утверждает план мероприятий структурных подразделений учреждения;
20. Исполнение полномочий первого руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
21. Руководитель Управления несет непосредственную обязанность по противодействию коррупции с установлением за это персональной ответственности.
4. Имущество государственного органа.
22. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником.
23. Имущество, закрепленное за Управлением, относится к коммунальной собственности.
24. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа.

25. Басқарманы тарату және қайта ұйымдастыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

25. Реорганизация и упразднение Управление осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.