"Қазақстан-Қытай" магистральдық құбыр жолдарының күзет аймақтарын белгілеу және олардағы жерлерді пайдалану режимін айқындау туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 365 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 6 ақпанда № 2518 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 22 маусымдағы "Магистральдық құбыр туралы" Заңына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан-Қытай" магистральдық құбырлардың "А", "В" желілік бөліктері осы қаулының 1 қосымшасына, "С" желілік бөлігі осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес құбыр осінің әрбір жағынан елу метр жерден, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде құбыр осінің әрбір жағынан жиырма бес метр жерден және Жамбыл, Т.Рысқұлов, Шу аудандарында орналасқан компрессорлық станциялардың (КС-3, КС-4, КС-5) жан-жақтарынан жүз метр жерден, осы аймаққа кіретін жерлерді меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай, күзет аймақтары белгіленсін.
2. "Қазақстан-Қытай" магистральдық құбырлардың күзет аймақтарындағы жерлерді пайдалану режимі осы қаулының 3 қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. "Жамбыл облысы әкімдігінің жер қатынастары басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға, мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет – ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.Әбдірайымовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
29 желтоқсан 2014 жылғы
№365 қаулысына 1 қосымша
"Қазақстан-Қытай" магистральды құбыр жолының "А және В" желілерінің күзет аймақтары
№
Аудан
Күзету аймағына кіретін алаң, гектар
Оның ішінде
Құрылыс астындағы жерлер
ауыл шаруашылық алқаптары, гектар
соның ішінде
қоныстану аумағы, гектар
бөгде жер, гектар
егістік
көп жылдық екпелер, гектар
шабындық, гектар
жайылым, гектар
барлығы, гектар
суармалы, гектар
10
11
12
1
Жуалы ауданы

Об установлении охранной зоны магистрального трубопровода "Казахстан-Китай" и определении режима пользования их земель
Постановление акимата Жамбылской области от 29 декабря 2014 года № 365. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 6 февраля 2015 года № 2518
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Законом Республики Казахстан от 22 июня 2012 года «О магистральном трубопроводе» и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.Установить охранную зону линейных частей «А», «В» согласно приложению 1, линейной части «С» согласно приложению 2 магистрального трубопровода «Казахстан-Китай», входящую в данную зону без изъятия земель у собственников и землепользователей пятьдесят метров земли с каждой стороны от оси трубопровода, на землях сельскохозяйственного назначения двадцать пять метров земли с каждой стороны от оси трубопровода, ста метров по всем сторонам компрессорных станций (КС-3, КС-4, КС-5), расположенных в Жамбылском, Т.Рыскулова, Шуском районах.
2.Определить режим пользования земель охранной зоны магистрального трубопровода «Казахстан-Китай» согласно приложению 3.
3.Коммунальному государственному учреждению «Управление земельных отношений акимата Жамбылской области» в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Абдирайымова Х.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
К. Кокрекбаев
Приложение 1 к постановлению акимата Жамбылской области
от 29 декабря 2014 года №365
Охранные зоны линейных частей "А и В" магистрального трубопровода Казахстан-Китай
Район
Площадь входящих в охранную зону, гектар
В том числе
Земли под стройтельства
сельскохозяйст-венные угодья, гектар
из них
селитебных территорий, гектар
прочих земель, гектар
пашни
многолетних насаждений, гектар
сенокосов, гектар
пастбищ, гектар
всего, гектар
орошаемая, гектар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Жуалынский район

21,0534
18,4779
соның ішінде: компрессорлық станциялар
41,1324
41,1324
40,2844
25,8204
0,8480
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы 29 желтоқсандағы
№365 қаулысына 3-қосымша
"Қазақстан-Қытай" магистральдық құбыр жолдарының күзет
аймақтарындағы жерді пайдалану режимі
"Қазақстан-Қытай" магистральдық құбыр жолдарының күзет аймақтарының шегінде:
1) өткелдерді, қара жолдарды және магистральдық құбыр трассасы мен оның күзет аймағын өзге де уақытша немесе тұрақты көлікпен кесіп өтудің орналасу орындарын, салу, жайластыру және пайдалану тәртібін магистральдық құбырдың меншік иесімен келіспей, орнатуға;

21,0534
18,4779
В том числе: компрессорные станции:
41,1324
41,1324
40,2844
25,8204
0,8480
Приложение 3 к постановлению акимата Жамбылской области
от 29 декабря 2014 года № 365
Режим использования земель в охранной зоне
магистрального газопровода "Казахстан-Китай"
В пределах охранной зоны магистрального газопровода "Казахстан-Китай" запрещается:
1)устройство переездов, грунтовых дорог и иных временных или постоянных транспортных пересечений трассы магистрального трубопровода и его охранной зоны без согласования с собственником магистрального трубопровода, места их размещения, порядка строительства, обустройства и использования;

2) бағбандыққа және орман өсіруге, сондай-ақ жер жырту тереңдігі отыз бес сантиметрден аспайтын далалық ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру үшін агротехникалық жұмыстар кешенінен басқа, магистральдық құбырдың меншік иесімен келісілмеген кез келген жұмысты орындауға;
3) магистральдық құбырдың меншік иесі не оператор жайластырған, магистральдық құбырға қызмет көрсету мен оның физикалық қорғалуын қамтамасыз етуге арналған жолдарды рекультивациялауға, сондай-ақ магистральдық құбырда өртке қарсы және күзет функцияларын орындайтын қызметкерлердің осы жолдармен қозғалысына, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, кедергі келтіруге;
4) кез келген құрылыстар мен ғимараттар салуға;
5) автомобиль көлігі құралдарының, тракторлар мен механизмдердің тұрақтарын ұйымдастыруға;
6) мелиоративтік жер жұмыстарын жүргізуге, суару және құрғату жүйелерін салуға;
7) магистральдық құбырдың меншік иесінің келісімінсіз тау-кен, құрылыс салу, монтаждау және жару жұмыстарын жүргізуге, жерді тегістеуге;
8) ұңғымалар, тікқазбалар орнатуға және топырақ сынамаларын (топырақ үлгілерінен басқа) алуға байланысты геологиялық түсіру, іздеу, геодезиялық және басқа да іздестіру жұмыстарын жүргізуге;
9) бақылау-өлшеу пункттерін, навигациялық тану белгілерін сындыру, басқа жерге ауыстыруға және көмуге;
10) қоқыс тастайтын жерге айналдыру, тұз, сілті, қышқыл ерітінділерін төгуге;
11) от қою, от көздерін ашуға немесе жабуға тыйым салынады.

2)садоводство и лесоразведение, а также выполнение любых не согласованных с собственником магистрального трубопровода работ, кроме комплекса агротехнических работ для выращивания полевых сельскохозяйственных культур с пахотной глубиной не более тридцати пяти сантиметров;
3)рекультивация дорог, обустроенных собственником магистрального трубопровода либо оператором, предназначенных для обслуживания магистрального трубопровода и обеспечения его физической защиты, а также воспрепятствование движению работников, выполняющих противопожарные и охранные функции на магистральном трубопроводе по этим дорогам, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан;
4)возведение любых построек и сооружений;
5)организация стоянок автомобильных транспортных средств, тракторов и механизмов;
6)производство мелиоративных земляных работ, сооружение оросительных и осушительных систем;
7)производство горных, строительных, монтажных и взрывных работ, планировка грунта без согласования с собственником магистрального трубопровода;
8)производство геологосъемочных, поисковых, геодезических и других изыскательных работ, связанных с устройством скважин, шурфов и взятием проб грунта (кроме почвенных образцов);
9)перемещать, засыпать и ломать опознавательные навигационные знаки, контрольно-измерительные пункты;
10)устраивать свалки, выливать растворы кислот, солей и щелочей;
11)разводить огонь, размещать открытые или закрытые источники огня.