2015 - 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 36-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 желтоқсанда № 2458 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015 – 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 159 949 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 210 525 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 723 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 343 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 6 934 885 мың теңге;
2) шығындар – 8 191 575 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 803 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 11 892 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –5 089 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 38 429 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 38 429 мың теңге.
Ескерту. 1- тармаққа өзгерістер енгізілді Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 18.03.2015 № 37-10; 09.04.2015 № 38-2; 12.06.2015 № 40-6; 03.09.2015 № 43-2; 25.11.2015 №45-3; 11.12.2015 № 46-2 шешімдерімен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 4 587 168 мың теңге белгіленген. 2015 – 2017 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 50 пайыз мөлшерде белгіленсін.
3. Аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 18 358 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
4. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттердің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2015 жылға арналған ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдердің көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О районном бюджете на 2015 - 2017 годы
Решение Байзакского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № 36-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2014 года № 2458
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 159 949 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 210 525 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 723 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 343 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 934 885 тысяч тенге;
2) затраты –8 191 575 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 803 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 11 892 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 089 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 38 429 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 38 429 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 18.03.2015 № 37-10; 09.04.2015 № 38-2; 12.06.2015 № 40-6; 03.09.2015 № 43-2; 25.11.2015 №45-3; 11.12.2015 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Объем субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет на 2015 год установлено в размере 4 587 168 тысяч тенге.
Установить на 2015 – 2017 годы норматив распределения в районный бюджет поступлений по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 50 процентов.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в размере 18 358 тысяч тенге.
4. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год утвердить согласно приложению 4.
5. Размеры поступлений в 2015 году от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения в Национальный фонд Республики Казахстан утвердить в соответствии с приложением 5.

6. 2015 жылға арналған Байзақ ауданының ауылдық (селолық) округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Байзақ аудандық мәслихатының "Аумақты экономикалық дамыту, қаржы, бюджет, әкімшілік аумақтық құрылым, адам құқығын қорғау мәселелері және жер учаскелерін сатып алу туралы шарттар жобаларын қарау" жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

6. Перечень бюджетных программ на 2015 год по аульным округам утвердить согласно приложению 6.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Байзакского районного маслихата по вопросам территориального экономического развития, финансов, бюджета, административного территориальной структуре, защиты прав человека и рассмотрение проектов договоров закупов участков земли.

8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының
төрағасы А. Үкібаев
Аудандық мәслихат хатшысы Н. Үкібаев
Байзақ аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 36-3 шешіміне 1 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 –қосымша жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 46-2 шешімімен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
Санаты
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
районного маслихата А. Укибаев
Секретарь районного
маслихата Н. Укибаев
Приложение 1 к решению
Байзакского районного
маслихата от 24 декабря 2014
года № 36-3
Районный бюджет на 2015 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 11.12.2015 №46-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

5089
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
5089
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
5089
Байзақ аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 36-3 шешіміне 4 қосымша
2015 жылға арналған жергілікті бюджеттердің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
р/с
Атауы
1.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандырылған білім ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Байзақ аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 36–3 шешіміне 5 қосымша
2015 жылға арналған ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдер көлемі
Ескерту. 5 –қосымша жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 46-2 шешімімен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
Санаты Атауы
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
3
Негізгі капитылды сатудан түсетін түсімдер

5089
452
Отдел финансов района (города областного значения)
5089
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
5089
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
5089
Приложение 4
к решению Байзакского
районного маслихата от 24
декабря 2014 года №36-3
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год
№ п/п
Наименование
1.
Отдел образования района (города областного значения)
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Приложение 5 к решению
Байзакского районного
маслихата от 24 декабря
2014 года № 36-2
Размеры поступлений в 2015 году от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения в Национальный фонд Республики Казахстан
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 11.12.2015 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
2015 год сумма, тысяч тенге
333
Поступления от продажи основного капитала

30 522
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
30 062
1
Жерді сату
29 362
2
Материалдық емес активтерді сату
700
Байзақ аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№36-3 шешіміне 6 қосымша
2015 жылға арналған Байзақ ауданының ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 6 –қосымша жаңа редакцияда- Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 46-2 шешімімен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Ауылдық округтердің атауы
Бағдарлама атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл ауылдық округ әкімінің аппаратының қызметін қамтамасыз ету"
005 "Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру"
008 "Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру"
009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
010 "Жерлеу орындарын күтіп ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеу"
011 "Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру"
022 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары"
028 Жергілікті деңгейде дене шынықтыру – сауықтыру және спорттық іс-шараларды іске асыру
040 "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
1
"Жалғызтөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

30 522
3
003
Продажа земли и нематериальных активов
30 062
1
Продажа земли
29 362
2
Продажа нематериальных активов
700
Приложение 6
к решению Байзакского
районного маслихата
от 24 декабря 2014 года №36-3
Перечень бюджетных программ на 2015 год по аульным округам Байзакского района
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 11.12.2015 №46-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
Наименование программ
№ п/п
Наименование сельских округов
001 "Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула, аульного округа"
005 "Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной местности"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
010 "Содержание мест захоронений и погребение безродных"
011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов"
022 "Капитальные расходы государственных органов"
028 "Реализация физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне"
040. Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
1
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жалгизтюбинского сельского округа"