"Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі"коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Жамбыл облысы Жуалы аудандық әкімдігінің 2014 жылғы 26 мамырдағы № 248 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 1 шілдеде № 2256 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Жуалы ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» коммуналдық мемлекетттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. «Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялауын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А. Әділбақовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Б. Құлекеев
Жуалы ауданы әкімдігінің
2014 жылғы «26» мамырдағы
№ 248 қаулысымен бекітілген
«Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. «Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі білім саласында мемлекеттік басқару және бақылау функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Бөлімнің ведомстволары бар.
3. Бөлім өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Бөлім ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Бөлім азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Бөлім егер заңнамаға сәйкес мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.

Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Отдел образования акимата Жуалынского района Жамбылской области"
Постановление акимата Жуалынского района Жамбылской области от 26 мая 2014 года № 248. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 1 июля 2014 года № 2256
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» акимат Жуалынского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение коммунального государственного учреждения «Отдел образования акимата Жуалынского района Жамбылской области»
2. Коммунальному государственному учреждению «Отдел образования акимата Жуалынского района Жамбылской области» в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции и официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района А. Адилбакова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Б. Кулекеев
Утверждено постановлением
акимата Жуалынского района
от «26» мая 2014 года № 248
ПОЛОЖЕНИЕ
О коммунальном государственном учреждении
«Отдел образования акимата Жуалынского
района Жамбылской области»
1. Общие положения.
1. Коммунальное государственное учреждение «Отдел образования акимата Жуалынского района Жамбылской области» является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим контроль и реализацию государственной политики в сфере образования.
2. Отдел имеет ведомства.
3. Отдел осуществляет свою деятельность в соответсвии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Отдел является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Отдел вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Отдел имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответсвий с законодательством.

7. Бөлім өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Бөлім басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Бөлімнің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: пошталық индексі 080300, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Жуалы ауданы, Б.Момышұлы ауылы, Жамбыл көшесі, 11 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы: «Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11.Осы ереже Бөлімнің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Бөлімнің қызметі жергілікті бюджеттен қаржыландырылады.
13. Бөлімге кәсіпкерлік субъектілерімен Бөлімнің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттері.
14. Бөлімнің миссиясы:
1) Аудан аумағында білім саласындағы мемлекеттің саясатын іске асыру, «Қазақстан Республикасындағы «Білім туралы»«Дене шынықтыру және спорт туралы», Қазақстан Республикасының «Тіл туралы», білімді дамытудың мемлекеттік бағдарламаларын, білім берудің мемлекеттік стандарттарын және басқа нормативтік құжаттардың орындалуына бақылау жасау;
2) Адамның рухани және дене өсуінің мүмкіндіктерін ашу, имандылық пен ғылыми дүниетану негіздерін қалыптастыру жөнінде мектептер, мектепке дейінгі және мектептен тыс мекемелерінің жұмыстарын үйлестіру, даралық дамуы үшін жағдай жасап парасатын байыту;
3) Аудандық оқу орындары қызметін үлкен азаматтылық түсінігімен полимәдениеттілік тұлғаны, қазақстандық патриотизмді, адамның отбасы, халық, қоғам мен мемлекет алдындағы құқылығы мен міндеттер сезімін тәрбиелеуге, адамның шығармашылық қабілеттілігін дамыту мен эстетикалық тәрбиелеуге бағыттау;
4) Қазақ халқының, сонымен қатар ауданда тұрып жатқан басқа ұлттардың мәдениетін, салт-дәстүрін зерттеу үшін жағдай жасау;
5) Әскер қатарына шақырылатын жастардың психологиялық және физикалық салмаққа төзімділігін арттыру мақсатында спортпен шұғылдануын қамтамасыз ету;
6) Кадрлар даярлау, қайта даярлау бағдарламаларын бекіту және үйлестіру, методикалық қызметін қамтамасыз ету, семинарлар және басқа да оқу түрлерін өткізу, тәжірибе алмасу.
15. Міндеттері:
1) Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарын басқарады;

7. Отдел по вопросам своей компетенций в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Отдела и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Отдела утверждается в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: почтовый индекс 080300, Республика Казахстан, Жамбылская область, Жуалынский район, с. Б.Момышулы, улица Жамбыла, дом 11.
10. Полное наименование государственного органа: Коммунальное государственное учреждение «Отдел образования акимата Жуалынского района Жамбылской области»
11. Настоящее Положение является учредительным документом отдела.
12. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения отдела осуществляется из местного бюджета.
13. Отделу запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями отдела.
2. Миссия, основные задачи, функций, права
и обязанности государственного органа.
14. Миссия Отдела:
1) Реализация государственной политики района в области образования, контроль за выполнением Законов Республики Казахстан «Об образовании»«О физической культуре и спорте»«О языках в Республике Казахстан», государственных программ развития образования, государственных стандартов образования и других нормативных документов;
2) Координация работы школ, дошкольных и внешкольных учреждений по раскрытию духовных и физических возможностей личности, формирования прочных основ нравственности и научного мировозрения, обогащения интеллекта путем создания условий для ее индивидуального развития;
3) Направления деятельности учебных заведений района на воспитание поликультурной личности, включающей в себя высокую гражданственность, казахстанский патриотизм, осознании прав и обязанностей личности перед семьей, народом, обществом и государством, на развитие творческих способностей, направленное на эстетическое воспитание.
4) Создание условий для изучения культуры, обычаев, традиций казахского народа, а также других национальностей, проживающих в районе;
5) С целью занятия спортом призывной молодежи в ряды армии для повышения переносимости психологических и физических нагрузок.
6) Утверждение и координация программ подготовки, переподготовки кадров, методического обеспечения их деятельности, организация семинаров и других форм обучения, обмена опытом.
15. Задачи:
1) Выступает учредителем организаций образования, финансируемыми за счет местного бюджета;

2) Мектеп жасына дейінгі және мектеп жасындағы балалардың есебін жүргізеді және олардың орта білім алғанға дейінгі оқуын ұйымдастырады;
3) Ата–анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмағандарға қамқоршылық және қорғаншылық жасауды ұйымдастыруға, оларды балалар үйлеріне немесе интернаттық ұйымдарға орналастыруға қатысады;
4) Меншік нысандары мен ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, жергілікті бағыныстағы білім беру ұйымдарында оқу-тәрбие процесі мазмұнының мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттары талаптарына сәйкес келуіне бақылау жасауды ұйымдастыруды және оны өз құзыреті шегінде жүргізіп отырады;
5) Білім беру саласындағы орталық атқарушы органның нормативтік-құқықтық актілеріне сәйкес басшы және педагог қызметкерлерді аттестаттаудан өткізеді және педагогикалық қызметкерлерге біліктілік санаттарын береді;
6) Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын орта білім беру, мектепке дейінгі тәрбие және оқу, мектептен тыс мемлекеттік ұйымдардың және кәсіпорындардың басшыларын тағайындайды және босатады;
7) Мектепке дейінгі, жалпы орта білім беру мәселелері бойынша жоғары тұрған органдарға статистикалық есеп беріп отырады;
8) Аймақтық деңгейде педагог кадрларды қайта даярлау, олардың біліктілігін арттыруға ықпал жасайды;
9) Білім беруді басқару жүйесінің білім беру мониторингін және оны ақпараттық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, білім берудің бірыңғай ақпараттық жүйесін ұйымдастыру және оны жұмыс істеу ережелерін бекітеді;
10) Білім беру сапасын басқаруды, білім беру ұйымдары ұсынатын білім беру қызметін әдістемелік және әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады;
11) Мемлекеттік аралық бақылауды жүргізу ережелерін және санының асып кету кезектен тыс мемлекеттік аттестаттауға әкеп соғатын мемлекеттік аралық бақылаудан өтпеген білім беру ұйымдарында білім алушылардың шекті санын бекітеді;
12) Білім алушылардың үлгеріміне ағымдық бақылау, аралық және қорытынды аттестаттау өткізудің үлгілік ережелерін бекітеді;
13) Білім және (немесе) біліктілік туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілеріне тапсырыс беруді ведомостволық бағыныстағы білім беру ұйымдарын қамтамасыз етуді ұйымдастырады және олардың пайдаланылуына бақылауды жүзеге асырады:
14) Оқу-әдістемелік жұмысқа басшылықты жүзеге асырады және жүргізуді үйлестіреді, оқу-әдістемелік жұмысты ұйымдастырудың және жүзеге асырудың ережелерін бекітеді:
15) Білім мекемелерін оқулықтармен және оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз етеді;
16) Жергілікті маңызы бар мектептен тыс іс-шаралар өткізуді ұйымдастырады;

2) Ведет учет детей дошкольного и школьного возраста и организует их обучение до получения ими среднего образования;
3) Участвует в организации опеки и попечительства несовершеннолетних, оставшихся без попечения родителей, помогает помещать их в детские дома или интернатные организации;
4) Организует и проводит в пределах своей компетенции контроль на соответствие содержания учебно-воспитательного процесса требования государственных общеобязательных стандартов образования в организациях образования местного подчинения, независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности;
5) Проводит аттестацию руководящих и педагогических работников, присваивает педагогическим работником квалификационные категории в соответствии с нормативно-правовыми актами центрального исполнительного органа в области образования;
6) Назначает и освобождает от должности руководителей внешкольных государственных организациий и предприятий, дошкольного воспитания и обучения, среднего образования, финансируемых из местного бюджета.
7) Представляет статистические данные в вышестоящие органы по вопросам дошкольного, общего среднего образования;
8) Оказывает содействие по переподготовке и повышению квалификации педагогических кадров в региональном уровне.
9) Осуществляет образовательный мониторинг и информационное обеспечение системы управления образования, утверждает правила работы и организацию единой информационной системы образования;
10) Осуществляет управление качеством образования, методическое и методологическое обеспечение предоставляемых организациями образования образовательных услуг;
11) Утверждает правила проведения промежуточного государственного контроля и предельное количество обучающихся в организации образования, не прошедших промежуточный государственный контроль, количественного превышение которого ведет к внеочередной государственной аттестации;
12) Утверждает типовые правила проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся;
13) Организует заказ бланков документов государственного образца об образовании и (или) квалификации и обеспечение организации образования, подведомственных организаций образования и осуществляет контроль за их использование;
14) Осуществляет руководство и координирует проведение учебно–методической работы, утверждает правила организации и осуществления учебно-методической работы;
15) Обеспечивает учебниками и учебно-методическими комплексами учебные заведения;
16) Организует проведение внешкольных мероприятий местного значения;

17) Жалпы білім беретін пәндер бойынша аудандық олимпиадалар мен ғылыми жарыстарды, орындаушылар мен кәсіби шеберліктің республикалық конкурстарын ұйымдастыру ережелерін бекітеді және өткізуді ұйымдастырады;
18) Ведомстволық бағынысты ұйымдарды белгіленген тәртіппен бюджет қаражаты есебінен қаржыландыруды жүзеге асырады;
19) Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы заңнамасының анықталған бұзушылықтарын нұсқамада белгіленген мерзімде жою туралы орындалуы міндетті жазбаша нұсқамалар береді;
20) Аудан тұрғындарының толық орта білім алуға теңдей мүмкіншілік жасайды.
16. Өкілетті органның функциялары:
1) Коммуналдық мемлекеттік мекемеге мүлік бекітіп береді;
2) Коммуналдық мемлекеттік мекемені ұстауға қажет (шығын жоспарын) сметаны бекітеді;
3) Коммуналдық мемлекеттік мекемеге берілген мүліктің сақталуына және тиімді пайдалануына бақылауды жүзеге асырады;
4) Коммуналдық мемлекеттік мекеменің Ережесін бекітеді, өзгерістер мен толықтырулар енгізеді қаулыға.
5) Коммуналдық мемлекеттік мекемені басқару органдарының құзырының мерзімін және құру тәртібін, құрылымын, мемлекеттік мекемемен шешім қабылдау тәртібін анықтайды;
6) Коммуналдық мемлекеттік мекеме бастығының жауапкершілігін және міндетін, құқығын, оны лауазымнан босату негізін анықтайды;
7) Коммуналдық мемлекеттік мекеменің құрылымын және шекті штат санын бекітеді;
8) Жылдық қаржы есебін бекітеді;
9) Заңнамамен бекітілген өзге де қызметтерді жүзеге асырады.
17. Құқықтары:
Бөлім өз функцияларын және жүктелген міндеттерді жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасы заңнамамен белгіленген тәртіпте құқылы:
1) Мемлекеттік органдарға, қоғамдық және басқа да мекемелерге, бұқаралық ақпараттық құралдарға ақпараттық-талдау құжаттарын өз құзыреті шегінде дайындауға және ұсынуға;
2) Өз құзырының шегінде білім мекемелерден, жергілікті атқарушы органдардан, кәсіпорындардан, ұйымдардан және басқа да мекемелерден құжаттар ресми сұрау салуға және оларды алуға құқылы;
3) Өздерінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша, білім мекемелердің жұмысын үйлестіреді;
4) Бөлімге қарасты жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын білім мекеме басшыларының қызметіне бақылауды жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру.
18. Бөлімге басшылықты Бөлімге жүктелген міндеттерің орындалуына және оның фукцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.

17) Утверждает правила организации и организует проведение районных олимпиад и научных соревнований по общеобразовательным предметам, респуликанских конкурсов исполнителей профессионального мастерства;
18) Осуществляет в установленном порядке финансирование подведомственных организаций за счет бюджетных средств;
19) Выдает обязательные для исполнения письменные предписания об устранении выявленных нарушений законодательством Республики Казахстан в области образования в установленные предписанием сроки;
20) Представление жителям района равных возможностей для получения общего среднего образования.
16. Функции уполномоченного органа:
1) Закрепляет за коммунальным государственным учреждением имущество;
2) Утверждает смету (план расходов) на содержание коммунального государственного учреждения;
3) Осуществляет контроль за эффективностью использования и сохранности имущества, переданного государственному учреждению;
4) Утверждает Положение коммунального государственного учреждения, вносит изменения и дополнения в постановления;
5) Определяет структуру, порядок формирования и срок полномочий органов управления коммунального государственного учреждения, порядок принятия государственным учреждением решений;
6) Определяет права, обязанности и ответственного начальника государственным учреждением, основания освобождения его от занимаемой должности;
7) Утверждает структуру и предельную штатную численность государственного учреждения;
8) Утверждает годовую финансовую отчетность;
9) Осуществляет иные функции, установленные законодательством.
17. Права:
Отдел для осуществления своей функции и возложенных объязанностей в порядке установленных законодательством Республики Казахстан имеет право:
1) В рамках своей компетенции имеет право подготовить и предложить информационно-аналитические документы государственным органам, общественным и другим учреждениям, средствам массовой информации;
2) В рамках своей компетенции имеет право офицально запрашивать и получать информацию и документы от организаций образования, местных исполнительных органов, предприятий, организаций и других учреждений;
3) По вопросам входящих в своей компетенции регулирует работу организации образования;
4) Обеспечивает контроль за работой руководителей подведомственных отделов организаций образования, финансируемых из местного бюджета.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство Отдела осуществляется первым руководителем учреждения, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Учреждение задач и осуществления им своих функций.

19. Бөлімнің бірінші басшысын Аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. Бөлімнің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
21. Бөлімнің бірінші басшысының өкілеттілігі:
1) Мекеме атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
2) Барлық органдарда мекеме мүддесін қорғайды;
3) Өз орынбасарының және басқа да басшы қызметкерлерінің құзырын белгілейді;
4) Мекеме мүлкіне қожалық етеді, келісім жасайды, сенімхаттар береді;
5) Банкіде есеп шоттар ашады, іс бойынша келісім жасайды;
6) Барлық жұмыскерлерге міндетті болып табылатын бұйрықтар шығарады және тапсырмалар береді;
7) Мекеме жұмыскерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан шығарады;
8) Жұмыскерлерді марапаттайды және шара қолданады;
9) Мекеменің құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді;
10) Заңда белгіленген тәртіппен бағынысындағы мекемелердің (кәсіпорындардың) директорларын және меңгерушілерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады, олардың орынбасарларын, бас бухгалтерлерді тағайындау және босатуға келісім береді;
11) Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарға қарсы қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдау үшін дербес жауап береді;
12) Мекеменің тиісті бюджеттік бағдарламалары бойынша мемлекеттік сатып алу жұмыстарын ұйымдастырады және жүзеге асырады;
13) Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіп бойынша мекеме өзі мемлекеттік басқару органы болып табылатын өзінің ведомстволық бағынысындағы мемлекеттік мекеме, заңды тұлға не бюджеттік бағдарламаның әкімшісі мемлекеттік басқару органы болып табылатын заңды тұлғамен аффилиирленген тұлға үшін мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырады;
14) Заңдылықпен және осы Ережемен жүктелген басқа да міндеттерді атқарады.
15) Бөлімнің бірінші басшысы болмаған кезіңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарының өкілеттіліктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі.
24. Бөлімнің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
Бөлімнің мүлкі мемлекетпен берілген мүліктен және ол негізгі қордан және айналымдағы қаражаттан, сондай ақ құны мекеменің дербес балансында көрсетілген бағалы заттардан құралады.

19. Первый руководитель Отдела назначается на должность и освобождается от должности акимом района.
20. Первый руководитель Отдела имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя Отдела:
1) Без доверенности действует от имени учреждения;
2) Представляет интересы учреждения во всех органах;
3) Устанавливает компетенцию своих заместителей и других руководящих работников;
4) Распоряжается имуществом учреждения, заключает договоры, выдает доверенности;
5) Открывает банковские счета, совершает сделки;
6) Издает приказы и дает указания, обязательные для всех работников;
7) Принимает на работу и увольняет с работы работников учреждения;
8) Принимать меры поощрения и налагает меры взыскания на работников;
9) Утверждает положения о структурных подразделениях Учреждения;
10) В соответствии с законодательством назначает и освобождает от должностей директоров и заведующих подведомственных учреждений (предприятий), дает согласие на назначение и освобождение главного бухгалтера, заместителей директоров.
11) Принимает меры направленные против совершения коррупционных правонарушений и несет персональную ответственность в принятии мер против коррупции;
12) Организация и проведение государственных закупок по соответствующим бюджетным программам учреждения;
13) В соответствии с установленным порядком законодательства Республики Казахстан выступать в качестве организатора государственных закупок для подведомственного ему государственного учреждения, юридического лица, в отношении которого он выступает органом государственного управления, либо лица, аффилиированного с юридическим лицом, в отношении которого администратор бюджетной программы выступает органом государственного управления.
14) Осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
15) Исполнение полномочий первого руководителя в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
24. Отдел может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Отдела формируется за счет имущества, переданного ему государством, и состоит из основных фондов и оборотных средств, а также иного имущества, стоимость которых отражается на балансе Учреждения.

25. Бөлімнің бекітілген мүлкі коммуналдық меншікке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Бөлімнің, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату.
27. Бөлімді қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
«Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімі» коммуналдық мемлекеттік
мекемесінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1.Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 1 Григорий Орджоникидзе атындағы мектеп-гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
2.Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 2 Мыңбұлақ орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3.Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 3 Қарымбай Қошмамбетов атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
4.Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 4 Құрманбек Сағындықов атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
5.Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 5 Михаил Ломоносов атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
6.Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 6 Александр Пушкин атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
7.Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 7 Жетітөбе орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
8.Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 8 Сүгірбай Бәйтіков атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
9.Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 9 Абай атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
10. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 10 Күреңбел орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11.Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 11 Тайыр Тастандиев атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
12. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 12 Мұхтар Әуезов атындағы тірек мектебі (ресурстық орталық)» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
13. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 13 Аркадий Гайдар атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

25. Имущество Отдела относится к коммунальной собственности.
26. Отдел не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
27. Реорганизация и упразднение Отдела осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении коммунального
государственного учреждения ««Отдел образования
акимата Жуалынского района»
1. Коммунальное государственное учреждение «Школа-гимназия № 1 имени Григория Орджоникидзе» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
2. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 2 Мынбулак» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
3. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 3 имени Карымбая Кошмамбетова» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
4. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 4 имени Курманбека Сагындыкова» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
5. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 5 имени Михаила Ломоносова» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
6.Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 6 имени Александра Пушкина» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
7. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 7 Жетитобе» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
8. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 8 имени Сугирбая Байтикова» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
9. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 9 имени Абая» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
10. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 10 Куренбел» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
11. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 11 имени Тайыра Тастандиева» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области,
12. Коммунальное государственное учреждение «Опорная школа (ресурсный центр) № 12 имени Мухтара Ауезова» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
13. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 13 имени Аркадия Гайдара» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.

14. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 14 Бейімбет Майлин атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
15. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 16 Сәкен Сейфуллин атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
16. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 17 Ыбырай Алтынсарин атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
17.Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 18 Мәлік Ғабдуллин атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
18. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 19 Дінмұхаммед Қонаев атындағы мектеп -гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
19. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 20 Жамбыл атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
20. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 21 Дмитрий Пахомов атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
21. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 22 Бауыржан Момышұлы атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
22. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 23 Алатау орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
23. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 24 Тұрар Рысқұлов атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
24. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 25 Ақтөбе орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
25. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 26 Жаңаталап орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
26. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 27 Дихан орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
27. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 28 Амангелді атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
28. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№29 Александр Герцен атындағы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
29. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 30 Көктөбе орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
30. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 31 Ақтасты бастауыш мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

14. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 14 имени Беймбета Майлина» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
15. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 16 имени Сакена Сейфуллина» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
16. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 17 имени Ыбырая Алтынсарина» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
17. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 18 имени Малика Габдуллина» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
18. Коммунальное государственное учреждение «Школа-гимназия № 19 имени Динмухамеда Конаева» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
19. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 20 имени Жамбыла» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области,
20. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 21 имени Дмитрия Пахомова» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
21. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 22 имени Бауыржана Момышулы» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
22. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 23 Алатау» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
23. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 24 имени Турара Рыскулова» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области
24. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 25 Актобе» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
25. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 26 Жанаталап» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
26. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 27 Дихан» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
27. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 28 имени Амангельды» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
28. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 29 имени Александра Герцена» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
29. Коммунальное государственное учреждение «Средняя школа № 30 Коктобе» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
30. Коммунальное государственное учреждение «Начальная школа № 31 Актасты» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.

31. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 33 Теріс Ащыбұлақ бастауыш мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
32. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 34 Қаратас негізгі мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
33. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 35 Сәбит Мұқанов атындағы негізгі мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
34. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 36 Шоқан Уәлиханов атындағы негізгі мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
35. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 37 Ынтымақ негізгі мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
36. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 39 Жылыбұлақ бастауыш мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
37. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 41 Төңкеріс бастауыш мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
38. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 44 Бақалы бастауыш мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
39. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 45 Тасбастау бастауыш мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
40. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Кешкі/ауысым/сырттай орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
41. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 1 балабақша» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
42. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 5 Балдырған балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
43. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Бәйтерек балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
44. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Қарасаз балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
45. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Жаңа теріс балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
46. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Боралдай балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
47. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Күреңбел балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
48. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Бақалы балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.

31. Коммунальное государственное учреждение «Начальная школа № 33 Терс-Ащыбулак» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
32. Коммунальное государственное учреждение «Основная школа № 34 Каратас» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
33. Коммунальное государственное учреждение «Основная школа № 35 Сабита Муканова» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области
34. Коммунальное государственное учреждение «Основная школа № 36 имени Шокана Уалиханова» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области
35. Коммунальное государственное учреждение «Основная школа № 37 Ынтымак» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
36. Коммунальное государственное учреждение «Начальная школа № 39 Жылыбулак» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области,
37. Коммунальное государственное учреждение «Начальная школа № 41 Тонкерис» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области
38. Коммунальное государственное учреждение «Начальная школа № 44 Бакалы» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
39. Коммунальное государственное учреждение «Начальная школа № 45 Тасбастау» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области
40. Коммунальное государственное учреждение «Вечерняя/сменная/ заочная средняя школа» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
41. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад № 1» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области
42. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад № 5 Балдырган» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области
43. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Байтерек» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области
44. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Карасаз» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области,
45. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Жана терис» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
46. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Боралдай» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области
47. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Куренбел» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
48. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Бакалы» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.

49. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Қызыларық балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
50. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Билікөл балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
51. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Жетітөбе балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
52. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Жаңаталап балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
53. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Шұғыла балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
54. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Қошқарата балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
55. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Балақай балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
56. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Шақпақата балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
57. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Мөлдір бұлақ балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
58. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Нұршуақ балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
59. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Қарлығаш балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
60. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Балдәурен балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
61. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Жасұлан балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
62. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Шапағат балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
63. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Балауса балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
64. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Балбөбек балабақшасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны.
65. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 1 Балалар өнер мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
66. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 2 Балалар өнер мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

49. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Кызыларык» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
50. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Биликоль» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
51. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Жетитобе» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
52. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Жанаталап» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
53. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Шугыла» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
54. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Кошкарата» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
55. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Балакай» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
56. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Шакпаката» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
57. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Молдир булак» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области
58. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Нуршуак» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области
59. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Қарлығаш» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
60. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Балдаурен» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области,
61. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Жасулан» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
62. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Шапагат» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
63. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Балауса» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
64. Государственное коммунальное казенное предприятие «Детский сад Балбобек» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
65. Коммунальное государственное учреждение «Детская школа искусств № 1» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области
66. Коммунальное государственное учреждение «Детская школа искусств № 2» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.

67. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «№ 3 Балалар өнер мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
68. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Аула клубы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
69. Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің білім бөлімінің «Саз мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

67. Коммунальное государственное учреждение «Детская школа искусств № 3» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области.
68. Коммунальное государственное учреждение «Дворовый клуб» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области
69. Коммунальное государственное учреждение «Музыкальная школа» отдела образования акимата Жуалынского района Жамбылской области