2015 - 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 39-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 желтоқсанда № 2447 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес Жуалы аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015 – 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 459 548 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 874 683 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 742 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 688 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 572 435 мың теңге;
2) шығындар – 6 482 109 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 40 978 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 53 514 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 536 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -63 539 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 63 539 мың теңге:
қарыздар түсімі – 53 514 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 536 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 22 561 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 03.04.2015 № 41-6; 03.06.2015 № 43-2; 03.09.2015 № 46-3; 13.11.2015 № 47-3; 27.11.2015 № 48-3;11.12.2015 № 49-3 шешімдерімен (2015 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі).
2. 2015-2017 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері облыстық бюджетке 50 пайыз мөлшерде белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2015 жылға 4 024 717 мың теңге белгіленсін.
4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2015 жылы аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықтары мен тарифтік ставкаларының 25 пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
5. 2015 жылға арналған бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2015 жылға әр бір ауылдық округтер бойынша бюджеттік бағдарламалар 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 3 512 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

О районном бюджете на 2015 - 2017 годы
Решение Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 22 декабря 2014 года № 39-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2014 года № 2447
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
Утвердить районный бюджет на 2015 – 2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответсвенно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
доходы – 6 459 548 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 8 74 683 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 742 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 688 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 572 435 тысяч теңге;
затраты – 6 482 109 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 40 978 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 53 514 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 536 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета – -63 539 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 63 539 тысяч тенге:
поступление займов – 53 514 тысяч тенге;
погашение займов – 12 536 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 561 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 03.04.2015 № 41-6; 03.06.2015 № 43-2; 03.09.2015 № 46-3; 13.11.2015 № 47-3; 27.11.2015 № 48-3;11.12.2015 № 49-3 (вводится в действие с 1 января 2015 года).
Установить на 2015-2017 годы норматив отчислений в областной бюджет по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 50 процентов.
Установить объем субвенции, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет на 2015 год в сумме 4 024 717 тысяч тенге.
В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2015 год предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам образования, социального обеспечения и культуры, финансируемых из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Утвердить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2015 год, согласно приложению 4 .
Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа на 2015 год согласно приложению 5.
Утвердить резерв районного месного исполнительного органа в сумме 3 512 тысяч тенге.

Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 03.09.2015 № 46-3; 13.11.2015 № 47-3 шешімдерімен (2015 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі).
8. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың әкімшілік аумақтық құрылым, аумақты әлеуметтік-экономикалық дамыту, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері, адамдардың құқығын қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 03.09.2015 № 46-3; 13.11.2015 № 47-3 (вводится в действие с 1 января 2015 года).
8. Контроль за исполнением и публикацию на интернет-ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам административно-территориальных структур, социально-экономическому развитию территорий, бюджета и местных налогов по защите прав граждан.

9. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Е. Мұғалов
Аудандық мәслихаттыңхатшысыЕ. Тлеубеков
Жуалы аудандық мәслихатының
2014 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 39-3 шешіміне 1 қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 49-3 шешімдерімен (01.01.2015 ж.қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
І.КІРІСТЕР

9. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Е. Мугалов
Секретарьрайонного маслихатаЕ. Тлеубеков
Приложение 1 к решению
Жуалынского районного маслихата
№ 39-3 от 22 декабря 2014 года
Районный бюджет на 2015 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 11.12.2015 № 49-3 (вводится в действие с 01.01. 2015)
Категория
Класс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Подкласс
1
2
3
4
5
І.ДОХОДЫ

2280
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
26547
001
Жергілікті деңгейде аппарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10328
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
15549
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
230
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
440
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
247504
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
28646
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18897
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
9499
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
85000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
85000
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
33535
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8512
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
900
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
3400
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1500
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
17223
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
2000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14323
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10573
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2000
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1750
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
86000
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
86000
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
28665
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
28665
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

2280
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
26547
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
10328
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
15549
006
Капитальные расходы государственного органа
230
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
440
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
247504
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
28646
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
18897
006
Капитальные расходы государственного органа
250
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9499
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
85000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
85000
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
33535
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
8512
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
900
006
Организация санитарного убоя больных животных
3400
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1500
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
17223
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
2000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14323
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10573
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2000
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1750
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
86000
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
86000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
28665
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
28665
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 11.12.2015 № 49-3 шешімдерімен (01.01.2015 ж.қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
Бағдарлама атауы
001. "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
040.
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру"

Сноска. Приложение 5 в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 11.12.2015 № 49-3 (вводится в действие с 01.01.2015)
мың тенге
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Наименование программ
001.
"Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
040. "Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"

18111
1
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Билікөл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
602
2
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Ақтөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
625
3
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Қошқарата ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
554
4
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Қарасаз ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
680
5
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Б. Момышұлы ауылы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
9816
6
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Боралдай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
636
7
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Шақпақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
741
8
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Мыңбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
642
9
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Жетітөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
627
10
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Нұрлыкент ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
674
11
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Көкбастау ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
622
12
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Қызыларық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
579
13
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Күреңбел ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
670
14
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Ақсай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
643
Жуалы аудандық мәслихатының
2014 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 39-3 шешіміне 7 қосымша
Жергілікті өзін - өзі басқару функцияларын іске асыру үшін жергілікті өзін – өзі басқару органдарына облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. Шешім 7-қосымшамен толықтырылды – Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 03.09.2015 № 46-3 шешімімен (2015 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі).
р/с
Атауы
Сомасы, мың теңге
Жуалы ауданы
7271
1
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Билікөл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
280
2
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Ақтөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
326
3
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Қошқарата ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

18111
1
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Биликольского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
602
2
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Актюбинского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
625
3
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кошкаратинского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
554
4
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасазского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
680
5
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима ауыла Б.Момышулы Жуалынского района Жамбылской области"
9816
6
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Боралдайского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
636
7
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Шакпакского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
741
8
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Мынбулакского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
642
9
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жетитобинского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
627
10
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Нурлыкентского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
674
11
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кокбастауского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
622
12
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кызыларыкского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
579
13
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Куренбельского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
670
14
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Аксайского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
643
Приложение 7 к решению
Жуалынского районного маслихата
№ 39-3 от 22 декабря 2014 года
Областные целевые трансферты передаваемые органам местного
самоуправления для реализации функций местного самоуправления
Сноска. Решенеие дополнено приложением 7 в соответствии решением Жуалынского районного маслихата от 03.09.2015 № 46-3 (вводится в действие с 1 января 2015 года).
П/н
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Жуалынский район
7271
1
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Биликольского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
280
2
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Актюбинского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
326
3
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кошкаратинского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"