2015 - 2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 31-4 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 желтоқсанда № 2452 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) Кірістер – 4 246 653 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 054 584 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 796 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 6 456 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 150 817 мың теңге;
2) шығындар – 4 298 370 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 694 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59 460 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –14 766 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 96 411 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 96 411 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 59 460 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 14 766 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 51 717 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Мойынқұм ауданы мәслихатының 03.04.2015 № 33-2; 04.06.2015 № 35-3; 03.09.2015 № 37-2; 23.11.2015 № 39-2; 10.12.2015 № 40-3 шешімдерімен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі).
2. 2015-2017 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 30 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. 2015 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2580776 мың теңге сомасында белгіленсін.

О районном бюджете на 2015 - 2017 годы
Решение Мойынкумского районного маслихата от 22 декабря 2014 года № 31-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2014 года № 2452
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 246 653 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 054 584 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 796 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 456 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 150 817 тысяч тенге;
2) затраты – 4 298 370 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 694 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 59 460 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 766 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -96 411 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 96 411 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 59 460 тысяч тенге;
погашение займов – 14 766 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 51 717 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мойынкумского района Жамбылской области от 03.04.2015 № 33-2; 04.06.2015 № 35-3; 03.09.2015 № 37-2; 23.11.2015 № 39-2; 10.12.2015 № 40-3 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015-2017 годы норматив распределения поступлений в районный бюджет по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 30 процентов.
3. Установить на 2015 год объем субвенции передаваемые из областного бюджета в районный в размере – 2 580 776 тысяч тенге.

4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабының 4 тармағына сәйкес, 2015 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес процент мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

4. В соответствии с пункта 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2015 год предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии финансируемые из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2015 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 16 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2015 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі № 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2015 жылға арналған кенттік, ауылдық (селолық) округтерінің бюджеттік бағдарламаларінің тізімі №5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданыcқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының
төрағасы: С. Әбілов
Аудандық мәслихат хатшысы: Ш. Исабеков
Мойынқұм аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
22 желтоқсандағы № 31-4
шешіміне №1- қосымша
Мойынқұм ауданының 2015 жылға арналған бюджеті

5. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района на 2015 год в размере 16 500 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год согласно приложению № 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ поселковых, аульных (сельских) округов на 2015 год согласно приложения № 5.
8. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии районного
маслихата С. Абилов
Секретарь районного маслихата Ш. Исабеков
Приложение № 1
к решению Мойынкумского
районного маслихата № 31-4 от
22 декабря 2014 года
Бюджет Мойынкумского района на 2015 год

437 041
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
248 725
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
188 316
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 150 587
003
Жалпы білім беру
1 957 690
006
Балаларға қосымша білім беру
192 897
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
41 311
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
41 311
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
132 884
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 520
004
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
10 000
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекеме-лер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
29 044
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
920
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
7 096
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
11 576
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
61 578
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31 705
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
31 705
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
141 495
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
90 164
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
27 895
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 404
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
566
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
4 530
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
832
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
5 989
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
29 997
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

437 041
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
248 725
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
188 316
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 150 587
003
Общеобразовательное обучение
1 957 690
006
Дополнительное образование для детей
192 897
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
41 311
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
41 311
464
Отдел образования района (города областного значения)
132 884
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12 520
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
10 000
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
29 044
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
920
012
Капитальные расходы государственного органа
150
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 096
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
11 576
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
61 578
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31 705
037
Строительство и реконструкция объектов образования
31 705
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
131 495
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
90 164
002
Программа занятости
27 895
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 404
005
Государственная адресная социальная помощь
566
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 530
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
832
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5 989
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
29 997
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Мойынқұм аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
22 желтоқсандағы № 31-4
шешіміне № 4 қосымша
2015 жылға арналған жергілікті бюджеттердің орындалу процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Мойынқұм аудандық
мәслихатының 2014 жылғы
22 желтоқсандағы № 31-4
шешіміне № 5 қосымша
2015 жылға арналған кенттік, ауылдық (селолық) округтерге бюджеттік бағдарламаларларының тізімі
мың теңге
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппаратының атауы
бағдарламаның атауы

452
Отдел финансов района (города областного значения)
0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
Приложение № 4 к решению
Мойынкумского районного
маслихата № 31-4 от
22 декабря 2014 года
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Приложение № 5 к решению
Мойынкумского районного
маслихата № 31-4 от
22 декабря 2014 года
Перечень бюджетных программ поселковых, аульных (сельских) округов на 2015 год
тысяч тенге
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Наименование программ