Талас ауданында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің Қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 шілдедегі № 35-10 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 6 тамызда № 2288 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2024 жылғы 13 наурыздағы № 17-8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 13.03.2024 № 17-8 (алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 39–3 бабының 6-тармағына және "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес, Талас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қосып беріліп отырған Талас ауданында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің Қағидалары 1 қосымшаға сәйкес бекітілсін
2. Талас ауданының жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы осы шешімінің 2 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешімнің орындалуын қадағалау аудандық мәслихатының "Аудандық әлеуметтік-экономикалық даму мәселелері, бюджет, жергілікті салық және қала шаруашылығы мәселелері" жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешiм әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы Мәслихат хатшысы
Д.С. Булегенов міндетін атқарушысы
Х.К.Омаров
Талас аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 шілдедегі№ 35-10 шешіміне № 1 қосымша
Талас ауданында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің Қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 39-3-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және қала тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества в Таласском районе
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 24 июля 2014 года № 35-10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 6 августа 2014 года № 2288. Утратило силу решением Таласского районного маслихата Жамбылской области от 13 марта 2024 года № 17-8
Сноска. Утратило силу решением Таласского районного маслихата Жамбылской области от 13.03.2024 № 17-8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 6 статьи 39–3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Таласского района согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества Таласского района согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По вопросам социально-экономического развития района, бюджета, местного налога и городского хозяйства".
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Исполняющий обязанности
Д.С. Булегенов секретаря маслихата
Х.К. Омаров
Приложение № 1 к решению Таласского районного маслихата № 35–10 от 24 июля 2014 года
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Таласского районаж
1. Общие положения
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей района.

2. Аудан аумағындағы тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізудің тәртібі
3. Бөлек жиынды қала немесе тиісті ауылдық округтің әкімі шақырады.
Жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге аудан әкімінің оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Қала мен ауыл шегінде бөлек жиынды өткізуді қала және ауылдық округтің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиісті қала мен ауылдың қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды қала мен ауылдық округ әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Қала мен ауылдық округ әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Бөлек жиындарда төрағамен және хатшымен қол қойылатын хаттама жүргізіледі, сондай-ақ Талас ауданының Қаратау қаласы мен ауылдық округтері аумағында жергілікті қоғамдастық жиынына барлық қатысушылармен қол қойылатын келу парағы қала, ауыл округі әкімінің аппаратына жіберіледі.
9. Онда тиісті ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының он пайыздан кем емес тұрғыны қатысқан жағдайда, бөлек жиын өткізілді деп саналады.
10. Талас ауданының тұрғындарымен бөлек жиынды өткізу келесі принциптарды айқындайды:
1) қала және ауылдық округтері тұрғындарының бөлек жиындарға еркін қатысуы;
2) сотпен әрекетке қабілетсіз деп танылған тұлғаларға, кәмелеттік жасқа толмағандарда, сондай-ақ соттың шешімі бойынша бас бостандығынан айыру орындарында ұсталған тұлғаларда бөлек жиындарға қатысу құқығының болмауы;
3) Талас ауданының аумағында тұрғылықты жері бойынша міндетті түрде тіркелуі;
4) небәрі бір ғана дауыс беру құқығына ие жергілікті қоғамдастықтың әр бір мүшесінің жеке қатысуы.

2. Раздельный сход местного сообщества жителей района (далее - раздельный сход) созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается соответствующим акимом города или сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Таласского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах города или села организуется акимом города или сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей города или села, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом города или сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким города или сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима города или сельского округа, села, а также явочный лист, подписываемый всеми, присутствующими на сходе местного сообщества на территории города Каратау и сельских округов Таласского района.
9. Раздельный сход считается состоявшимся при участии в нем не менее десяти процентов жителей соответствующего села, улицы, многоквартирного жилого дома.
10. Проведение раздельного схода местного сообщества жителей района построен на принципах:
1) добровольности участия в раздельных сходах жителей города и сельских округов района;
2) отсутствия права участвовать в раздельных сходах у несовершеннолетних, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда;
3) обязательного наличия регистрации по месту жительства на территории района;
4) исключительно личного участия каждого члена местного сообщества, обладающего всего одним голосом.

11. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін қала мен ауыл тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын ауданның мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін қала мен ауыл тұрғындары өкілдерінің саны халық саны тұрғысынан тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
12. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.

11. Кандидатуры представителей жителей города или села для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом Таласского района.
Количество представителей жителей города или села для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
12. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.