Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің кейбір мәселелері туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық әкімдігінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 419 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 25 желтоқсанда № 2445 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабының 2 тармағына және "Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 3 бабының 2 тармағының 3) тармақшасына сәйкес, Талас ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің тәртібі айқындалсын.
2. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен ақшалай сыйақының мөлшері қосымшаға сәйкес айқындалсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Серік Ералыұлы Дадабаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Рысмендиев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Жамбыл облысының ішкі істер департаменті
Талас ауданының Ішкі істер бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Айхимбеков А.А.
"24" қараша 2014ж.
Талас ауданы әкiмдiгiнiң
2014 жылғы " 24 " қарашадағы
№ 419 қаулысымен бекітілген
Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің тәртібі
Осы тәртіп қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу тәртібін айқындайды.
1. Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерiн Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу жөнiндегi аудандық комиссия (бұдан әрi – Комиссия) қарайды.
2. Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге белсендi қатысатын азаматтарды көтермелеу туралы ұсынымды Комиссияға қарауға "Жамбыл облысының iшкi iстер департаментi Талас ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттiк мекемесi енгiзедi.
3. Комиссия қабылдайтын шешiм көтермелеу үшiн негiз болып табылады.
4. Көтермелеу түрлерiн, соның iшiнде ақшалай сыйақы мөлшерiн, көтермеленушiнiң қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қосқан үлесiн ескере отыра, Комиссия белгiлейдi.
5. Ақшалай сыйақыны төлеу және құнды сыйлықты алу үшiн Комиссия қабылдайтын шешiмге сәйкес, қосымша "Жамбыл облысының iшкi iстер департаментi Талас ауданының ішкі істер бөлімі" бастығының бұйрығы шығарылады.

О некоторых вопросах поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка
Постановление акимата Таласского района Жамбылской области от 24 ноября 2014 года № 419. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 25 декабря 2014 года № 2445
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и подпунктом 3) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка", акимат Таласского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить прилагаемый порядок поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка.
2. Определить виды и размеры денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка, согласно приложению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Дадабаева Серика Ералиевича.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Рысмендиев
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник государственного учреждения
"Отдел внутренних дел Таласского района
департамента внутренних дел Жамбылской области"
Айхимбеков А.А.
"24" ноября 2014 г.
Утвержден постановлением
акимата Таласского района
от "24" ноября 2014 года № 419
Порядок поощрений граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка
Настоящий Порядок определяет порядок поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка.
1. Вопросы поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка рассматриваются районной комиссией по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка (далее – Комиссия).
2. Представление о поощрении граждан, принимающих активное участие в охране общественного порядка, вносится на рассмотрение Комиссии государственным учреждением "Отдел внутренних дел Таласского района департамента внутренних дел Жамбылской области".
3. Основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией.
4. Вид поощрения, в том числе размер денежного вознаграждения, устанавливается Комиссией с учетом внесенного поощряемым вклада в обеспечение общественного порядка.
5. Для выплаты денежного вознаграждения и приобретения ценного подарка дополнительно издается приказ начальника "Отдела внутренних дел Таласского района департамента внутренних дел Жамбылской области" согласно решению, принятому Комиссией.

6. "Жамбыл облысының iшкi iстер департаментi Талас ауданының ішкі істер бөлімі" ақшалай сыйақыны төлеудi және бағалы сыйлықты алуды облыстық бюджет қаражаты есебiнен жүргiзедi.
7. Көтермелеулердi төлеуге қаражат облыстық бюджетте, Жамбыл облысының ішкі істер департаменті 252 003 "Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу" бюджеттiк бағдарламасымен көзделедi.
8. Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қосқан үлесi үшiн азаматтарға Талас ауданы әкімінің Құрмет грамотасын, ақшалай сыйақы, бағалы сыйлықтар берудi "Жамбыл облысының iшкi iстер департаментi Талас ауданының ішкі істер бөлімімен" салтанатты жағдайда жүзеге асырады.
Талас ауданы әкiмдiгiнiң
2014 жылғы " 24 " қарашадағы
№ 419 қаулысына қосымша
Қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлерi мен ақшалай сыйақының мөлшерi
1. Аудан әкімінің Құрмет грамотасы.
2. 10 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын мөлшердегi ақшалай сыйақы.
3. Бағасы 10 еселенген айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын құнды сыйлық.

6. Выплата денежного вознаграждения и приобретение ценного подарка производится "Отделом внутренних дел Таласского района департамента внутренних дел Жамбылской области" за счет средств областного бюджета.
7. Средства на выплату поощрений предусматриваются из областного бюджета, бюджетной программой Департамента внутренних дел Жамбылской области 252 003 "Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка".
8. Вручение почетной грамоты акима Таласского района, денежного вознаграждения, ценного подарка гражданам за вклад в обеспечение общественного порядка осуществляется "Отделом внутренних дел Таласского района департамента внутренних дел Жамбылской области" в торжественной обстановке.
Приложение к постановлению
акимата Таласского района
от "24" ноября 2014 года № 419
Виды и размеры денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка
1. Почетная грамота акима района.
2. Денежное вознаграждение в размере, не превышающем 10-кратного месячного расчетного показателя.
3. Ценный подарок в стоимости, не превышающий 10-кратного размера месячного расчетного показателя.