"Туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2014 жылғы 18 тамыздағы N 43/02 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 18 қыркүйекте N 2745 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 9 қыркүйектегі N 52/04 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 09.09.2015 N 52/04 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 192 "Туризм саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Н. Әбдібеков
Қарағанды облысы әкімдігінің
2014 жылғы 18 тамыздағы
№ 43/02 қаулысымен бекiтiлген
"Туристiк ақпаратты, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет Қарағанды қаласы, Алиханов көшесі 13, мекенжайында орналасқан 100008, телефон: 8(7212) 42-57-59, 42-06-89 облыстың жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі. Мемлекеттік қызметтің көрсетілетін нәтижелерін беру және өтінішті қабылдау көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелердiң (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртiбін сипаттау

Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
Постановление акимата Карагандинской области от 18 августа 2014 года № 43/02. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 18 сентября 2014 года № 2745. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 9 сентября 2015 года № 52/04
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 09.09.2015 № 52/04 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 192 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма" акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Н. Абдибеков
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 18 августа 2014 года
№ 43/02
Регламент государственной услуги
"Предоставление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель), расположенного по адресу: 100008, город Караганда, улица Алиханова 13, телефон: 8 (7212) 42-57-59, 42-06-89. Прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги является предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 192 "Туризм саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартына (бұдан әрі – Стандарт) қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш мемлекеттік қызмет көрсету рәсімін бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оның орындалуының ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызмет алушы Стандартқа қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтінішпен жүгінеді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтініштің нөмірін, күнін және парақтар санын журналға тіркейді, көрсетілетін қызмет алушыға өтінішті қабылдап алған қызметкердің аты-жөні мен тегі және тіркелген күні, нөмірі көрсетілген талон береді – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері тіркеуден кейін өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін ұсынады – 30 (отыз) минут;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызмет алушының өтінішін қарап жауапты орындаушыға әрі қарай орындау бойынша тапсырма береді - 30 (отыз) минут;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініштің толықтығын және дұрыс рәсімделуін тексереді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдейді, одан кейін кеңсе қызметкері арқылы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды – 3 (үш) жұмыс күні;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің басшысына мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдайды – 30 (отыз) минут;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды – 30 (отыз) минут;
8) кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдейді, одан кейін қызмет алушыға көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі жөнінде хабарлайды және қызмет алушыға қолма-қол түрде немесе пошта арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесін жолдайды – 30 (отыз) минут.
6. Келесі рәсімдерді (іс-әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі:
1) қабылданған күнін, өтінішті қабылдап алған тұлғаның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушыға талон беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысына өтінішті беру;

4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является заявление по форме согласно приложению к Стандарту государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 192 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма" (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия) входящий в состав оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) услугополучатель обращается к услугодателю с письменным заявлениемпо форме согласно приложению к Стандарту;
2) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию заявления с указанием номера, даты и количества листов в регистрационном журнале, выдает талон услугополучателю с указанием номера, даты регистрации, фамилии и инициалов сотрудника, принявшего заявление – 20 (двадцать) минут;
3) после регистрации сотрудник канцелярии услугодателя передает заявление на рассмотрение руководителю услугодателя – 30 (тридцать) минут;
4) руководитель услугодателя рассмотрев заявление услугополучателя, передает поручение ответственному исполнителю для дальнейшего исполнения – 30 (тридцать) минут;
5) ответственный исполнитель услугодателя регистрирует и проверяет полноту и правильность оформления заявления, оформляет результат оказания государственной услуги, затем через сотрудника канцелярии направляет на подписание руководителю услугодателя – 3 (три) рабочих дня;
6) сотрудник канцелярии услугодателя направляет результат оказания государственной услуги руководителю услугодателя – 30 (тридцать) минут;
7) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и направляет в канцелярию услугодателя – 30 (тридцать) минут;
8) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует результат оказания государственной услуги, затем информирует услугополучателя о результате оказания государственной услуги и посредством личного посещения услугополучателя либо по почте направляет результат оказания государственной услуги – 30 (тридцать) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) выдача услугополучателю талона с указанием даты принятия, фамилии и инициалы лица, принявшего заявление;
2) передача заявления руководителю услогодателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының бұрыштамасы және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жолдау;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасы;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберу;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қою және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына жіберу;
7) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет беруші құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртiбін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлiмшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімнің (іс-әрекеттің) реттілігін сипаттау:
1) кеңсе маманы өтінішті қабылдауды және көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған күнін, өтінішті қабылдап алған тұлғаның тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, тіркелгендігі туралы талон беруді жүзеге асырған соң (20 минут), құжаттар топтамасын бұрыштама қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді (30 минут);
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тиісті бұрыштаманы қойып, материалдарды осы мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі жұмысты ұйымдастыру лауазымдық міндетіне кіретін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманына жолдайды (30 минут);
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты маманы өтінішпен танысқан соң мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын әзірлейді (3 жұмыс күні) және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын кеңсе маманы арқылы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді (30 минут);
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасына қол қойып, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманына жібереді (30 минут);
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді (30 минут).
9. Рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтылығының көрсетілуімен әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) өту блог-схемасымен сүйемелденеді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы осы регламенттің 2 қосымшасында келтірілген.

3) виза руководителя услогодателя и направление ответственному специалисту услугодателя;
4) проект результата оказания государственной услуги;
5) направление проекта результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя;
6) подписание проекта результата оказания государственной услуги и направление его сотруднику канцелярии услугодателя;
7) получение услугополучателем результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственных услуг:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии после осуществления приема заявления и выдачи услугополучателю талона о регистрации с указанием даты принятия, фамилии и инициалы лица, принявшего заявление (20 минут) передает пакет документов руководителю услугодателя для наложения визы (30 минут);
2) руководитель услогодателя налагает соответствующую визу и направляет материалы ответственному специалисту услугодателя, в должностные обязанности которого входит организация работы по оказанию настоящей государственной услуги (30 минут);
3) ответственный специалист услугодателя, ознакомившись с заявлением, подготавливает проект результата оказания государственной услуги и через сотрудника канцелярии направляет проект результата оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя (3 рабочих дня);
4) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги и направляет результат оказания государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя (30 минут);
5) сотрудник канцелярии услугодателя выдает услугополучателю результат оказания государственной услуги (30 минут).
9. Описание последовательности процедур (действия) сопровождается блок-схемой прохождения каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры (действия) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
10. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги приведен в приложении 2 к настоящему регламенту.

4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) басқа көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
11. "Туристiк ақпаратты, оның iшiнде туристiк әлеует, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі автоматтандырылмаған және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілмейді.
"Туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм
обьектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын
тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне 1 қосымша
Әрбір іс-әрекеттің өту кезектілігін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып сипаттау
"Туристік ақпаратты, соның ішінде туристік әлеует,
туризм объектілері және туристік қызметті іске
асыратын тұлғалар туралы ақпаратты беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
"Туристік ақпаратты, соның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті іске асыратын тұлғалар туралы ақпаратты беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
*СФЕ – құрылымдық-функционалды бірлік: көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), халыққа қызмет көрсету орталықтарының, "электронды үкімет" веб-порталының өзара әрекеттесуі;

4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
11. Государственная услуга "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" неавтоматизированная и не оказывается, через центры обслуживания населения.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Предоставление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность"
Описание последовательности прохождения
каждого действия (процедуры) с указанием длительности каждой процедуры
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Предоставление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале,
объектах туризма и лицах, осуществляющих
туристскую деятельность"
Справочник бизнес-процессов
оказания государственной услуги «Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность»
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала «электронного правительства»;