2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 35/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 2911 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қарағанды облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы ХХХІ сессиясының "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 355 шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 875 799 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 360 544 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 26 864 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 524 945 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 963 446 мың теңге;
2) шығындар – 10 964 163 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 8 930 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 8 930 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 79 434 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 79 434 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 79 434 мың теңге;
2015 жылға арналған қалалық бюджетте 1 699 мың теңге сомасындағы нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару көзделсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 04.12.2015 N 48/4 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2015 жылға республикалық және облыстық бюджеттерден алынған 963 446 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттердің келесілерге көзделгені ескерілсін:
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге 7 403 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға 222 490 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге 46 515 мың теңге сомасында;
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 38 945 мың теңге сомасында;

О городском бюджете на 2015-2017 годы
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2014 года № 35/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 9 января 2015 года № 2911. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением XXХI сессии Карагандинского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 355 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 875 799 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 360 544 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 26 864 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 524 945 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 963 446 тысяч тенге;
2) затраты – 10 964 163 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 8 930 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 8 930 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 79 434 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 79 434 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 79 434 тысяч тенге;
предусмотреть в городском бюджете на 2015 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 1 699 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 04.12.2015 N 48/4 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что полученные целевые трансферты из республиканского и областного бюджетов на 2015 год в сумме 963 446 тысяч тенге предусмотрены:
на введение стандартов специальных социальных услуг в сумме 7 403 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 222 490 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 46 515 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 38 945 тысяч тенге;

моноқалаларды ағымдағы жайластыруға – 286 907 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жобаларды іске асыру үшін берілетін кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау – 14 252 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және абаттандыру – 110 135 мың теңге;
көлік инфрақұрылымы – 162 520 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 261 443 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 86 707 мың теңге;
профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) – 3 999 мың теңге;
әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 567 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 2 953 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 5 517 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 04.12.2015 N 48/4 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 52 132 мың теңге сомасындағы алынған бюджеттік кредиттердің моноқаладағы кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге көзделгені ескерілсін.
4. 2015 жылға облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 3 418 310 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
5. 2015 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында тұрғын үй көмегін көрсетуге 2 719 мың теңге қаражаттардың көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 04.12.2015 N 48/4 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2015 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша – 125 844 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек көрсетуге – 1 078 мың теңге;
2) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 70 жылдығына арналған іс-шараларды өткізу шеңберінде біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 53 100 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасы Конституциясы күні қарсаңында біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 18 078 мың теңге;

на текущее обустройство моногородов в сумме 286 907 тысяч тенге, в том числе:
субсидирование процентной ставки по кредитам для реализации проектов – 14 252 тысяч тенге;
жилищно-коммунальное хозяйство и благоустройство – 110 135 тысяч тенге;
транспортная инфраструктура – 162 520 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 261 443 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 86 707 тысяч тенге;
на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний) – 3 999 тысяч тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям в сумме 567 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 2 953 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 5 517 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 04.12.2015 N 48/4 (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Учесть, что полученные бюджетные кредиты предусмотрены на содействие развитию предпринимательства в моногороде в сумме 52 132 тысяч тенге.
4. Учесть, что объем бюджетных изъятий в областной бюджет на 2015 год установлен в сумме 3 418 310 тысяч тенге.
5. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2015 год предусмотрены средства на оказание жилищной помощи населению – 2 719 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 04.12.2015 N 48/4 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2015 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 125 844 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 1 078 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи в рамках проведения мероприятий, посвященных 70-ти летию празднования Дня Победы в Великой Отечественной войне – 53 100 тысяч тенге;
3) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 18 078 тысяч тенге;

4) Қазақстан Республикасының Бірінші Президенті күні қарсаңында біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 23 700 мың теңге;
5) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 5 000 мың теңге;
6) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде инватакси қызметін көрсетуге – 14 898 мың теңге;
7) өмірлік қиын жағдайға тап болған балалары бар әйелдерге әлеуметтік көмек бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 3 080 мың теңге;
8) мүмкіндіктері шектеулі балаларды оңалту бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 3 746 мың теңге;
9) халықтың адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтыру тәуекелі жоғары және адамның иммун тапшылығы вирусымен өмір сүретін топтары үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бейімдеуге көмек көрсету бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты көрсетуге – 3 164 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 04.12.2015 N 48/4 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. 2015 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында 6-қосымшаға сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 04.12.2015 N 48/4 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2015 жылға арналған қалалық бюджеттің шығыстар құрамында жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсетуге 231 мың теңге сомасында қаражаттардың көзделгені ескерілсін.
8. Теміртау қаласының жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 31 548 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 04.12.2015 N 48/4 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2015 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Ақтау кентінің Ақтау кенті әкімінің аппараты және қалалық бюджеттік бағдарламалардың басқа әкімшілері арқылы қаржыландырылатын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Ю. Дюпин
Мәслихат хатшысы
В. Свиридов
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Б. Қонақаева
2014 жылғы 24 желтоқсан
Теміртау қалалық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
35 сессиясының № 35/4 шешіміне
1-қосымша
2015 жылға арналған қалалық бюджет

4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Первого Президента Республики Казахстан – 23 700 тысяч тенге;
5) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 5 000 тысяч тенге;
6) на оказание услуг инватакси в рамках государственного социального заказа – 14 898 тысяч тенге;
7) на оказание государственного социального заказа по социальной помощи для женщин с детьми попавших в тяжелую жизненную ситуацию – 3 080 тысяч тенге;
8) на оказание государственного социального заказа по реабилитации детей с ограниченными возможностями – 3 746 тысяч тенге;
9) на оказание государственного социального заказа по содействию занятости и социальной адаптации для групп населения с повышенным риском инфицирования вирусом иммунодефицита человека и людям, живущим с вирусом иммунодефицита человека – 3 164 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 04.12.2015 N 48/4 (вводится в действие с 01.01.2015).
6-1. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2015 год предусмотрены трансферты органам местного самоуправления согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 04.12.2015 N 48/4 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2015 год предусмотрены средства на обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета в сумме 231 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2015 год в сумме 31 548 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 04.12.2015 N 48/4 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2015 год согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ поселка Актау, финансируемых через аппарат акима поселка Актау и других администраторов городских бюджетных программ согласно приложению 5.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
Ю. Дюпин
Секретарь маслихата
В. Свиридов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов города Темиртау"
Б. Конакаева
24 декабря 2014 года
Приложение 1
к решению 35 сессии
Темиртауского городского маслихата
от 24 декабря 2014 года № 35/4
Городской бюджет на 2015 год